Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.450181, vloženo 23.04.2010 11:01:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
NOVÉ mezinár. letiště ve Vodochodech
Slyšeli jset už o tomto projektu? Co si o něm myslíte? Je to pro Prahu velká šance, po které by se mělo okamžitě "hrábnout?"

A co si myslíte o protestech lidí z obcí v bezprosřední blízkosti (Klíčany, Odolena Voda, Bášť apod..), bylo by to pro ně opravdu tak hrozné a nebo naopak výhodné - nová pracovní místa, zlepšení infrastruktury, přímé napojení na dálnci atd.? Vše by pochopitelně probíhalo za dodržení přísných hygienických předpisů platících po celé Evropě, které určují míru přípustné hlukové zátěže - stanovené protihlukové postupy, využití vzletového tahu motorů do určité výšky, nelétání od 22 hod. do 6 hod. apod.

Pro ty, kteří o projektu moc neví základní info:
Projekt - vybudovat nové letiště ve Vodochodech (renovací a rozšířením již stávající letiště ve Vodochodech), takže město Praha získá stejně jako mnoho jiných světových měst druhé mezinárodní letiště.

Letiště ve Vodochodech bude sloužit především nízkonákladovým a charterovým přepravcům.

Vytvoří se tak 3000 nových pracovních míst.

Nové možnotsi cestování a nižší ceny letenek.

Odbourá se jednostranná dopravní zátěž na vzletových a přístávacích koridorech na západě Prahy.

Celkově plánovaná investice - 3 miliardy korun

Počet přepravených cestujících ročně 3,5 miloonu

Průměrný počet odbavených letadel denně - 48

Počet pozic pro letadla - 15 stání

Parametry dráhy - délka 2500m, šířka 45mJaký je tedy Váš názor s přihlédnutím na protesty lidí, kteří v okolí žijí?

(já sama v té lokalitě přímo nebydlím, ale tuto oblast dobře znám a často se tam vyskytuji, takže mě zajímají názory širší veřejnosti)
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.04.2010 23:23:16
A nějaké informace o navádění? Bude mít letiště ILS nebo nějaký maják? Ty tři miliardy se mi zdá nějak málo na letiště.
 B-A-R-O-N-58
23.04.2010 23:19:21
Uvedl si dlouhý seznam výhod. Nepochybuji o tom, že to je pohled jen z jedné strany a to od toho, kdo na tom vydělá. Ale důležitější je ptát se co lidi, kteří tam žijí. Oni tam byli první a kdo má to právo, aby se tam cpal a na jejich úkor je omezoval? Zkuste si to vztáhnout na sebe. Kdyby vám někdo před barákem vybudoval letiště? Myslím, že každý člověk chce žít v určitém alespoň minimálním klidu. Já nevím kolik hluku to letiště udělá, ale počítejte taky s tím, že každé letiště se chce časem rozvíjet. Namluví se tom že to bude v limitu a tak, ale pak, až přijde na praxi a na obchod, bude to jiné. Je to jen propaganda jako vždy. Rizika? Třeba možnost havárie.
 B-A-R-O-N-58
23.04.2010 18:16:46
kristusek: proč je stanice metra Letňany navíc? Je u něj výstaviště, na které byla přesunuta řada i docela velkých veletrhů. Já třeba tuto stanici využívám dost často.
 Charles Muž49 Kategorie
23.04.2010 13:56:08
Názory lidí v přilehlých obcích sou pro mě primární při názoru na tuhle problematiku, takže kdybych viděl složení a zastoupení lidí, kteří nesouhlasí a viděl bych, že sdílí stejný hodnoty jako já, tak bych byl proti :-). Člověk, kterej žije celej život v poklidné vesnici na nějaký nabízený hygienický předpisy odhledně letišť i kdyby byly sebepřísnější z vysoka kaká.
 vesničan Muž22 Kategorie
23.04.2010 13:38:10
Skutečností ovšem je, že vybudovat novou solidní silnici, dokonce s nájezdem na dálnici, není v téhle zemi jen tak:-p

Ale na druhou stranu by to letiště odůvodnilo stavbu stanice metra Letňany, která je dneska jaksi navíc:-p
 kristusek Muž37 Kategorie
23.04.2010 13:33:19
howgh - jakých kejvalů ?- já nejsem přívržencem onoho letiště, tak nevím, proč bys mi měl kývat, mně jen vadí, když se píší nesmysly - třeba že dopravdní spojení s Prahou nebude žádné - to je nemsysl jako prase, tak ti ho vyvracím. Ale už nebudu plkej si, co chceš, jistě jsi o tom projektu do hloubky poučen a víš toho mnohonásobně více než já (poch. ironie) Diskutovat se dá s lidmi, kteří o nějaké věci něco vědí, ale když něvědí nic a popírají jasná fakta, o kterých se nikdo nepře, je to diskzue na h....takže buďto si o otm projektu něco zjisti a pak diskutuj a nebo mlč a neztrapňuj se...je to stejné, jako bys napsal: "projekt se mi nelíbí, neb letiště by nemělo být v horách" a já bych ti napsala, že ale nebude v horách, že nemáš informace a ty by ses na mě obořil, že chci jen kývaly...hmmm, no nic no:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
23.04.2010 13:26:59
kikiwhite: Příště zadej do zadání, že máš zájem pouze o názory kejvalů. Budeš pak méně frustrovaná. Mohla bys napsat příspěvek do zpovědi 450186, bylo by to aktuální. Jdu dělat něco užitečného, měj se.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
23.04.2010 13:20:04
howgh - aha, a ty zase víš, že tam nebudou busy žádné...a můžeš mít říct, jaký je tedy rozdíl od letiště Ruzyň? Nebo tam je nějaká jiná mně utajená možnost dopravy? Taky tam jsou busy, taxíky a tím to hasne. Takže to znamená, že na Ryziň jezdí taky vlastně každá autem. neboť tam jsou jen busy...:-/ Pro mě zajímavá info, ještě nikdy jsem neviděla jet nikho na letiště vlastním autem....taky ještě existují zařízení jako je taxík (a nebo ten shuttle bus) a zrovna z Vodochod by stačilo taxíkem sjet jen do Letňan na metro, takže je to vlastně ještě výhodnější než Ruzyň...

A když někdo nemá na taxík pár km nebo není schopen zajistiti si odvoz na letiště případně počkat na shuttle bus, tak těžko může létat...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
23.04.2010 13:14:15
kikiwhite: Netušil jsem, že promptně zařídíš sadu potřebných busů ke každému letadlu. Když znám jak to chodí, opravňuje mne to k hluboké skepsi. Tvé sny se časem rozplynou, nezoufej.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
23.04.2010 13:05:03
Daniela-Hildegard - p. s. píše se to Odolena Voda (bez čárky nad prvním a)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
23.04.2010 13:03:13
Daniela-Hildegard - mně se neptej, já nejsem zastánce tohoto letiště ani jeho odpůrce (když tam bude, nebude mi to vadit, když tam nebude, taky mi to nebude vadit) zkrátka se vás ptám na vaše názory, to je vše..a takovéto podrobné info si musíš zjistit na netu..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
23.04.2010 13:00:22
V čem spočívá výhoda takového zařízení? Že bude ve světě známá Odolená voda. Nebo se to píše odolená Voda?
To je fuk. Voda v tom je. I v tom financování...
Takže, proč a na co?
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
23.04.2010 12:59:22
howgh - sory, ale co to pořád meleš o dopravě pouze autem?? Kdo jezdí na letiště vlastním autem?? (třeba na Ruziň?) Lidi běžně jezdí buďto taxíky, nebo je někdo veze a nebo jedou nějakým shuttle busem a to tady bude stejné jako na Ruzyni. Tak se zklidni a přemýšlej mozkem.
Píši již potřeptí že POCHOPITELNĚ bude vybudována nová dopravní obslužnost a je to i logické, budou tam jezdit busy a taxíky stejně jako na Ruzyň, to je tak težké to pochopit?? Nechápu...

Nebo myslíš, že tu udělají lětiště bez okolních silnic, taxíků a mnoha busů?? Nějak už mi to přejde pro tebe škoda slov..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
23.04.2010 12:46:38
No pro mě je v každém případě dost podstatné, kdo to má platit. A to pořád nevím...
 kristusek Muž37 Kategorie
23.04.2010 12:31:25
Doprava prakticky jen vlastním autem. Dovolená za 10 nebo kolik tisíc. Skoro stejná částka za parkování vozu na letišti po dobu nepřítomnosti. No to bude teda terno.
 howgh Muž Kategorie
23.04.2010 12:19:57
kristusek - tak já ty info psala obecně, prostě jaký má být ten projekt, ne jen v souvislosti s místními...a jinak jsem se ptala jednaj na váš názor na druhé leriště obecně a druhak na ty lidi z okolí...

howgh - "Dopravní návaznost na Prahu prakticky žádná."
.......................

Tak to je pěkná kravina, promiň, asi tu oblast moc dobře neznáš...já tam jezdím velice často a už teď je to do Letňan kousek. ALE hlavně - POCHOPITLNĚ bude vybudovaná úplně nová dopravní obslužnost - napojení na dálnici (která je v bezprostřední blízkosti, jen na ni není vjzed) a z tohoto místa, když se na to trochu šlápneš, jsi v Praze asi za 4 minuty, takže nevím o jaké nenávaznosti na Prahu tu mluvíš, troufám si dokonce řící, že je to blíže ku Praze než Ruzyně. Pochopitelně tam bude zřízena řada nových autobusových linek a to vše ve spojení s dálnicí a Prahou pár km je myslím ideální. Přece nemúže být letiště v centru, že?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
23.04.2010 12:07:32
Vezměme to po bodech:

Letiště ve Vodochodech bude sloužit především nízkonákladovým a charterovým přepravcům - no a? Co je v tom za výhodu?

Vytvoří se tak 3000 nových pracovních míst. - ale ne pro místní, obávám se. A to ani při stavbě.

Nové možnotsi cestování a nižší ceny letenek. - nechápu. Ceny letenek neurčují letiště a kam se bude létat taky ne. Nemluvě o tom, že kamkoli si zaletím z Ruzyně.

Odbourá se jednostranná dopravní zátěž na vzletových a přístávacích koridorech na západě Prahy. - ano, to je pravda. Ovšem letadla tam budou létat dál, takže ve skutečnosti jen přibude kravál v okolí Vodochod, na což místní nejsou zvyklí. Lidé v oklí Ruzyně ano, ti už to ani nevnímají (dlouhá léta jsem tam bydlel, vím, o čem mluvím)

Celkově plánovaná investice - 3 miliardy korun - pokud to bude financovat soukromý investor, pak ať si se svými penězi dělá co chce. Pokud to bude financovat stát nebo město, bude to nakonec stát aspoň 5 mld a půlka skončí v podivných firmách...

Počet přepravených cestujících ročně 3,5 miloonu - nechápu výhodnost, zejména pro místní lidi.

Průměrný počet odbavených letadel denně - 48 - to místní taky moc zajímat nebude, akorát si spočítají, že každou půlhodinu jim tam bude přistávat nebo startovat letadlo.


Takže ať přemýšlím jak přemýšlím, pro místní nevidím jedinou výhodu.
Smajlík  kristusek Muž37 Kategorie
23.04.2010 12:05:56
Letadla Aero nikdo nechce, takže máme tu ranvej, tak uděláme letiště. Tyhle megalomanské plány zkrachují jako opencard a jiné projekty. Dopravní návaznost na Prahu prakticky žádná. Obyvatelé okolí jsou na nejposlednějším místě.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
23.04.2010 11:45:01
Podle mě by se spíš mělo zapracovat na integraci letiště v Ruzyni se zbytkem města.
Smějící se Jack
----------
Pokud vím, tak už se odsouhlasilo prodloužení metra A až k Ruzyni.
 libik Muž34 Kategorie
23.04.2010 11:39:00
Nejsem sice expert přes letiště, asi by to chtělo přes to něco více nastudovat, ale myslím, že by to neuškodilo. Konkurence je dobrou věcí.
To, že se to nelíbí lidem bydlícím v blízkosti, je celkem logické, tomu se na druhou stranu nedivím. Tento problém by však v dnešní době mělo asi každé nově budované letiště...
Osobně by mi sice nejvíce vyhovovalo letiště někde ve směru jihovýchod (na Brno) abych se nemusel trmácet přes celou Prahu, ale tam aktuálně žádné nevyužívané nestojí (takhle to mám blíže do Vídně).
 Charles Muž49 Kategorie
23.04.2010 11:12:53
Podle mě by se spíš mělo zapracovat na integraci letiště v Ruzyni se zbytkem města.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
23.04.2010 11:09:03
názor na NOVÉ letiště ve Vodochodem NEMÁM, ale spíš jsem PROTI, jako OBYVATELI dané lokality by se mi to rozhodně NELÍBILO.
 ErasmusPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč