Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.449793, vloženo 21.04.2010 13:27:58 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
VOLNĚ pobíhající psi na cyklostezce:-//
V neděli jsem byla bruslit na celkem známé bruslařské a cyklistické stezce Nymburk - Poděbrady. Že po ní běžně chodí pěší (což by neměli, je-li to cyklostezka), kteří se leckdy i pletou, bych ještě překousla. Ale že po ní chodí zebednění majitelé psů se psy volně pobíhajícími, tak to už mi rozum nepobírá (navíc se to poch. nesmí).

Takový volně běžící pes na docela úzké stezce je velmi nebezpečný. Nejvíce asi pro "inlajnisty", kteří nemají možnost tak akčního brždění jako například cyklisté a navíc pád ve velké rychlosti je na bruslích taktéž dosti nebezpečný. Nicméně takový pletoucí se pes je nebezpečný pro každého.

Nepochopím, jak může nějakého pejskaře napadnout jít se v době největší "špičky" procházet se psem na úzkou cyklo/in-line stezku (o které je známo, že je takřka jediná vhodná po in-line v dalekém okolí a že je velmi frekventovaná) a psa nechat volně pobíhat! Je to vrchol naprosté tuposti a bezohlednosti od takovýchto majitelů (a že jich je dost).

Dvakrát se mi teď naposledy stalo (a poch. i mnohokrát před tím), že mi pes vběhl skoro těsně před brusle a bylo jen velké štěstí, že jsem neměla dost slušný držkopád, i když na bruslích umím jezdit dost obstojně a stejně tak i brzdit. A to nemluvím o tom, když takový pes, který tam nemá co dělat, způsobí pád třeba dítěte, které je na kole nebo na bruslích přece jen ještě nejisté. Kdyby se mému dítěti takto něco stalo, majitele bych okamžitě zažalovala.
A to nemluvím o tom, když takovýto nezajištěný pes začne na někoho rychle jedoucího útočit - také se mi už stalo.

Proboha, pejskaří, mějte rozum a soudnost! To vám netačí lesy, louky a co já vím, co ještě a musíte se plést i tam, kde nemáte, s nezajištěnými psy? Vy si můžete s vaší psem jít kamkoliv, ale my cyklisté/in-linisté zase až tak ne, tak proč ani na nám určených stezkách nemůžeme mít od vás klid a stále se nám vaši psi někde pletou??

Tyto příhody mi neustále více a více prohlubují averzi vůči majitelům psů. Vím, že to takto odnášejí i ti slušní a nevinní, ale to je smůla. Zdá se mi, že mezi pejskaři je mnoho totálních hlupáku, sobců a tupců, kteří nevidí nic jiného ne svého psa a sebe, a okolí je jim naprosto ukradené, ba co víc, někdy si myslí, že okolí se z jejich psa zblázní nadšením.

Hrozná banda!


Vaše zkušenosti s pletoucími se psy na stezkách (případně jinde)?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.07.2012 15:22:46
Ahojky všem,
u nás moc dlouhá stezka není ,ale je nedávno vybudovaná a v pěkném počasí i hodně frekventovaná. Musím říci, že se najdou lidé, kteří po ní kráčí se psem, ale většinou na vodítku a dost na krátko takže si pejska hlídají. V poslední době dost ubyli, jelikož stezka začala být pravidelně hlídaná policií - na stezku se prostě s pejskem nesmí. Sama jednoho pejsánka mám a tak hloupý nápad bych opravdu neměla, raději na louku s volným výběhem, kterou máme hned u paneláku. Co se týká bruslařů - mezi než patřím tak také ne všichni jsou tak tupý ;-) Ale chování některých lidí mě nepřestává překvapovat a to nejen na stezkách ;-)

Zdar všem cyklistům a bruslařům.
Jo a hlavně klid ;-)
 Huru
22.04.2010 09:57:10
jj, já bych je tam zakázala i na vodítku, ono takový natažený vodítko přes cestu je taky hukot :-) jediný řešení je to těm lidem říkat, slušně požádat, ať si na pejska dávaj pozor. Věřím tomu, že ta paní, díky jejímuž čoklíkovi jsem hodila nedávno tlamu si už pozor dá. I když možná jsem naivní..
 celesta
22.04.2010 09:49:02
Vidíš to a mně, jako cyklistovi vaděj bruslaři, kteří se s mp3 v uších valej zprava doleva a horkotěžko je předjíždět... jinak zrovna v neděli jsem tuhle trasu jel a vzhledem k tomu větru byl větší problém v podobě bruslařů a dětí, psa jsem snad ani nepotkal.

"Tyto příhody mi neustále více a více prohlubují averzi vůči majitelům psů. Vím, že to takto odnášejí i ti slušní a nevinní, ale to je smůla."
tuhle větu radši nebudu komentovat, protože nechápu, jak někdo soudnej může takovej blábol vypustit z pusy
 ataman
21.04.2010 21:23:39
cyklista - já teda s nikdy s nikým vedle sebena bruslích nejezdím, skoro zásadně za sebou, neb většinou jezdíme na frekventovanějších in line stezkách nebo na odlehlejších silnicích. Výjimku tvoří jedna cesta, která je velice široká a není tam moc velký provoz, tak tam se dá jezdit i vedle sebe.

Ale hlavní důvod, proč nejedím s nikým vedle sebe je, že já bruslení beru jako SPORT, nikoliv společneskou kecací událost, takže při tom fakt makám, předjíždím ty zmíněné ukecané apod. a nevím, proč bych měla mít někoho vedle sebe. To je taky důvod, proč si vybírám dlouhé stezky a ne nějaké miniparčíky, kde se motá kdekdo.

Cyklistům vždy uhýbám, přestanu se odrážet, aby mohli projet, nepřijde mi to jako problém a oni i často poděkují...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 20:40:48
Sám celkem často jezdím na kole, no a tohle mě fakt vytáčí. Ty lidi u nás mají úplně přímo (není tam žádná mezera) souběžně s cyklostezkou svojí cestu, ale ne - motají se jak pitomci na tý asfaltce určený pro kola. Tohle nepochopim. Třeba jdou dva vedle sebe, kecají a je jim úplně jedno, že za nima musí někdo brzdit a ještě si myslí, co si to jako dovoluju, že se musí uhybat.

Se psy ale žádnou negativní zkušenost nemam. Vlastně jo, v jedný vesnici se za mnou hnal takovej zuřivej vořech, ale to jsem měl docela strach protože jsem to vůbec nečekal. Už už jsem se chystal ho z kola nakopnout, ale v poslední vteřině si to (on) rozmyslel.
Smajlík  cmos Muž35 Kategorie
21.04.2010 20:04:04
mě zas serou bruslaři na cyklostezkách... jedou vždy 3 vedle sebe a ani je nenapadne, že by je kolo MOHLO TEORETICKY dojet... tvrdej výraz, sluneční brýle a blbý kecy, že je někdo předjíždí

jak já vás nesnáším
 cyklista
21.04.2010 19:33:48
jeste horsi jsou tam delohy s kocarkem a uplne stejny jsou pobihajici haranti nebo 5lidi co musi jit vedle sebe
 Svejk Muž Kategorie
21.04.2010 19:21:02
Žabotlam - co to žvaníš? Jak ty můžeš vědět, jak já brzdím panebože? Sory, ale arogantním hlupákům na jejich hloupé dotazy nedopovídám.
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 19:16:00
Můžu znát tak nějak zhruba délku tvý brzdný dráhy, abych si udělal obrázek o tom, jak moc obstojně umíš na těch kriplkárách jezdit? Tipoval bych, že 10 metrů čekáš, než to samo zpomalí a pak dáš nohy od sebe a dorotuješ setrvačností pět otoček jak žába v mixéru, že?
Smajlík  Žabotlam Muž33 Kategorie
21.04.2010 18:50:13
OutsideLife: Aha, tak to to vysvětluje. V tvém stavu samozřejmě nemůžeš plodit smysluplné myšlenky.
 skutečný hopsalín
21.04.2010 18:42:23
kikiwhite: Jj. Tou se hodne vyresi. Spis upousti :P
Smajlík  overburn Muž33 Kategorie
21.04.2010 17:56:22
skutečný hopsalín:
Jindy bych jednala s úsměvem, ale dneska jsem moc opilá na to, bych byla slušná a vtipná, takže si oři oko na sedince.
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
21.04.2010 17:49:34
Bankladežo - ano, kdyby byl na krátkém vodítku a pes i pán na okrají stezky, tak nemám nejmenší problém (a že i takových je tam dost a ani v nejmenším mě nenapadne se nad takovými vztekat)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 17:40:43
Kikiwhite: máš pravdu. Já si nejsem jistý tím zákazem pejsků na stezkách... Asi je to jak která stezka. Tak jsem radši nechtěl psát o něčem čím si nejsem jistý a napsal něco, za čím si můžu stát.

Kdyby byli pejskaři ohleduplní tak by tam jistě i přes zákaz nikomu nevadili...
 Bankladežo Muž24 Kategorie
21.04.2010 17:39:04
No to ne.. ehm - zatim to nastesti nenapadlo ani tu dogu :))
 Veldrane Muž34 Kategorie
21.04.2010 17:38:56
OutsideLife: A jedeš ještě podle metod Svazarmu, viď?

Kiki: Máš pravdu, kdo s tebou nesouhlasí, tak kazí diskusi. To jak jezdí někteří inlinisti, je stejná zhovadilost, jako pes pobíhající po té vaší stezce. A pořád je to o lidech a ne o zákonech.
 skutečný hopsalín
21.04.2010 17:32:48
Veldrane - popadnout úsa a ujet?:-)) Tak to mě by teda nenapadlo, bojím se i těch nejmenších plemen:-)) A to tě napadne třeba i u dogy?:-D
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 17:30:14
Souhlas - je to o hubu. Priznam se obcas mne napadne lakava myslenka - sehnout se, popadnout psa a ujet :). Otazka by byla co s nim pak dal - prece jen veprova je lepsi :)
 Veldrane Muž34 Kategorie
21.04.2010 17:24:55
OutsideLife - aspoň někdo to chápe:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 17:22:23
skutečný hopsalín:
Hehe, jsem blbá na spoustu věcí, ale o psech toho vím hodně, v této oblasti na skromnost, ať falešnou nebo pravou, nehraju. A ne, neměla jsem v životě jednoho psa, už vůbec ne zkaženého. Výcvik psů mne živí ( Ó hrůzo hopsalínova :))
Pes na cyklostezce není o pejskařích? Ale je, je to o lidské debilitě a nezodpovědnosti, v tomto případě pejskařů.
 OutsideLife Žena Kategorie
21.04.2010 17:18:54
Bankladežo - Škoda že nekteří z vás tak nějak nechápou, o co jde - že mají být VŠICHNI lidé ohleduplní, je jasné a o tom nemusíme diskutovat..v případě pejskařů ale nejde o jakousi ohlednost či beozohlednots, oni prostě porušují nějaký zákaz a na cyklostezce nemají co dělat. Že pak nějaký in-linista jede jako prase, je blbé, o tom žádná, ale to je už trochu o něčem jiném. Je to jako bych kritizovala například traktory, že se klidně cpou na dálnici (jen příklad), kde nemají co dělat, a ohrožují tak životy lidí, a ty bys mě poučil, že nejde o traktory, ale o to, že i automobilisté se mají k sobě chovat ohleduplně....tak takhle se dá zabít jakákoliv diskuze, když ji popřeš už v základu:-/
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 17:18:37
psi patřej do guláše, kdy ž si to lidi uvědomí?
 pufík
21.04.2010 17:05:24
OutsideLife: Teda těmi svými názory na psy mě asi nikdy nepřestaneš překvapovat. Člověk by řekl, že jsi měla v životě jednoho psa a to ještě řádně zkaženého, nejspíš tebou.
No, vztekat se na pejskaře samozřejmě můžeš a odvolávat se na vyhlášky, ale víš jak to je, kde není žalobce, není ani soudce. A co se těch lidí týká, proč to házet jen na pejskaře. Není to vůbec o nich, ale o lidské morálce a bezohlednosti. Zkus se jen podívat do vlastních řad, mezi inlinisty, kolik z nich porušuje plno pravidel a jezdí, kde nemáa hlavně bezohledně. A ten argument, že pejskaři si můžou chodit kde chtějí, se svými volně puštěnými psy je také mimo. Právě, že skoro nikde nesmí. A tak je jim pak jedno, kde vlastně ty vyhlášky porušují.
 skutečný hopsalín
21.04.2010 16:55:16
Aspoň chápeš jak se cítí cyklisté když si na stezce jedou vedle sebe dva bruslaři a kecají a nedají se předjet.

STEZKA JE PRO VŠECHNY! Problém je že někteří (většina) lidí si to neuvědomuje a ani je nenapadne být ohleduplní a myslet na ostatní. Ale to je problém jak pejskařů, tak kočárků, ale i cyklistů a neméně inlajnistů.
 Bankladežo Muž24 Kategorie
21.04.2010 16:35:15
Vymýtil bych cyklisty i pejskaře:)
 Lord Byron 86 MužKategorie
21.04.2010 16:14:20
Kde v hlavě nic není, ani smrt nebere. To nemyslím na Tebe, ale na ty nezodpovědné kryply pejskaře, které toto napadne, protože, jak jsi správně poznamenala, pes, který vidí (nebo nedej bože ani nevidí) blížit se rychle jedoucí objekt, útočí (pokud není blbej a zdegenerovanej). Jednak proto, že tento objekt představuje nebezpečí a nejlepší obrana je útok a druhak taky proto, že pes, který se nelekne, je ovlivňován loveckým pudem - co je v pohybu, je kořist.

Tzn. páníčkové takových psů v tom krimu stejně jednou skončí a budou rádi, když to bude jen kvůli zlomené noze cyklisty/inlajnisty.
Nehledě na to, že vím, jak vypadá pes sražený ve vysoké rychlosti. Stalo se mi, ovšem ne na cyklostezce. Pes šel při kraji silniceasi pět metrů přede mnou, svým tempem, v noci, nulový provoz a najednou se vyřítil ožralý debil na motorce (dle dráhy jízdy). Samozřejmě, že mi to napálil do psa,který šel opravdu až v krajnici, bylo fajn nýst čtyřicetikilový zvíře celým městem a dávat mu dohromady zkrvavenou hnátu, BEZ NARKÓZY. Každej jinej pes by mě sežral, protože to muselo sviňsky bolet, jen Dandy byl formát.

Když už lidi kašlou na bezpečnost jiných lidí, mohli by aspoň myslet na svoje zvíře.
 OutsideLife Žena Kategorie
21.04.2010 16:04:37
Mám zkušenost jen se psem pletoucím se na sjezdovce, ale tam ohrožoval spíš sám sebe než lyžaře, takže jeho problém.
Smajlík  granule
21.04.2010 15:50:02
- cyklostezky jsou automaticky i pro inline brusle.
- Co se týká chodců, měla by být u cyklostezky značka, zda je to i pěší nebo ne, ale neexistuje zákon, který by zakazoval chodcům vstup
- na cyklostezkách existují platí pravidla silničního provozu, tudíž dvě pipiny s kočárky vedle sebe určitě v právu nejsou
- tahle diskuze nebyla ani o chodcich ani inlajnistech, ale o psích a ti určitě volně po cyklostezce pobíhat nesmí, to by se pokutovat mělo, ale ne jen na stezkách, ale tak i v centru města, na dětských hřištích apod... Nemám rád, když za mnou v metru přiběhne volně pobíhající pes. Ale jak funguje policie všichni víme, raděj budou hlídkovat u kolejí kde projede vlak dvakrát za den a nesmyslně pokutovat procházející chodce, kteří si zkracují cestu, než aby řešili potřebnější věci
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
21.04.2010 15:21:14
asdfjkashdfkah - plácáš nesmysly - cyklostezky jsou téměř vždy (nebo úplně vždy) zároveň i in-line stezky, stačí se podívat na net nebo do googlu, cyklostezka se tomu říká pro zkrácení neboť jaksi říkat cyklo a in-line stezka by bylo poněkud dlouhé a nepraktické, že? Je tomu tak všude ve světě a u nás také. Nebo mají in-linistu jezdit na silnici? Asi težko, to by se pak mohli provnou přestat vyrábět kol. brusle, prostě si o tom něco zjisti, než budeš plácat agresivní kraviny.
Naopak pěší na typické cyklo (pro zabedněnce cyklo/in-line stezce) stezce by nemelí mít co pohledávat, například je s tím problém v Chomutově u lesoparku, kde byla zřízená smíšená stezka, ale zdaleka to není pravidlo, že by tam automaticky směli vždy pěší.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 15:13:05
ty jako in-line nemas co mluvit...uplne stejna havet jako psy..upnle stejne nepredvidatelna,uplne stejne nebezpecna...nejlepsi sou dve slepice se sluchatkama vedle sebe..nebo staci jedna,ktera jezdi zprava doleva...navic jestli toje cyklostezka,nemas tam na bruslich co delat..ale skoro vsechno sou cyklopesi..tak tam maminy s kocarkama a in-line pokutovat nejde :(
Smajlík  asdfjkashdfkah Muž35 Kategorie
21.04.2010 15:10:42
overburn - taková ironie tak trochu:-P
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 15:09:11
šukáníčko - to určitě (buď jsi hloupý, nebo je to provokace a nebo toho asi o různých vyhláškách a zákonech moc nevíš, že? ), ještě že tomu tak není, to by to vypadalo..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 15:06:16
šukáníčko: ale hovno, s tím nemá demokracie nic společného, existují vyhlášky kdy je zákaz vstupu se psy, případně zákaz jejich volného pobíhání
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
21.04.2010 14:50:39
Při svém povolání máš možnost tyhle věci ovlivnit tak jako málokdo jiný. Učit děti slušnosti, skromnosti a ohledům na druhé. Vysvětlit jim rozdíly mezi dobrem a zlem a to že morálka a zdvořilost není sprosté slovo, šílenství nebo symbol ponížení ale šance jak bez potíží přežít a nesežrat se navzájem. V hodině i o přestávce. I když třeba půjdeš na vlastní pěst proti proudu. Řada kantorů to dělala ještě za hluboké totality. Nauč je také respektovat autoritu a nevidět v ní jen zdroj botiček a buzerace, i když není zrovna dokonalá.
 Toník
21.04.2010 14:42:41
kikiwhite:

A ty se divíš děvenko? Dneska máme demokracii, tak si může každej svobodně s čoklem chodit kde se mu zachce.
 šukáníčko
21.04.2010 14:39:21
Co? Zit mezi nima? :P
 overburn Muž33 Kategorie
21.04.2010 14:35:51
overburn - vidíš, to mě nenapadlo
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 14:30:46
Jak kdyby s cyklistama nebo inlajnistama nebyl nikde problem.... Lidi jsou proste nedokonali. Nauc se mezi nima zit.
Smajlík  overburn Muž33 Kategorie
21.04.2010 14:24:54
Zítra vstávám v pět - jenže to je utpie, že by se tam zjevili..jak už někdo psal - lepší je dávání botiček a buzerace v provozu:-/
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 14:20:29
To ne, ale stacilo by aby se tam občas zjevili na dve hodinky ve špičce a ti lidi se to odnaučí... Ja jsem se tak odnaučil chodit na červenou :D
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
21.04.2010 13:58:42
Tak já jezdívám po cyklostezce v Brně a naštěstí lidí se psem je tam minimum, ale chápu, že tě to štve. A to ještě buď ráda, že umíš brzdit (já třeba brzdím tak, že vjedu na trávu, brzdou to prostě neumím). V Brně ale jezdí jedna paní, co má na pásku kolem pasu připlého psa. To se taky člověk bojí, že se natahne přes vodítko a taky mě ta paní trochu děsí, že tak jezdí. Já bych se bála. Každopádně je pobíhání psa bez vodítka, myslím, zakázané, takže by stačilo, kdyby tam jednou za čas přišli policajti, ale to asi není tak zajímavé, jak dávání botiček.
 terezaitecka Žena23 Kategorie
21.04.2010 13:55:37
Zítra vstávám v pět - vyhláška to určitě upravuje, ale je právě problém s tím ohlídáním..nemůže být strážník celý den na každé stezce:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 13:51:19
Co se tyka psich hoven na cyklostezce - vyčihl bych si kde majitel psa bydlí a pak bych se mu nepozorovaně šel v noci vysrat na zahradu/před vchodové dveře, ať si to taky užije!
Jinak máš pravdu, taky když jedu na inlinech tak nesnasim volne pobihajici psy. nehlede na to ze ja jeste brzdit neumim a to by byla moje smrt!!! Ale co s tim udelas nevim... jestli to upravuje naka vyhlaska, tak poslat stiznost na magistrát / městskou policii, ať si to víc hlídají....
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
21.04.2010 13:41:27
blbky - jasně, to je taky příklad určité tuposti, ale s tímto jsem zas až tak často nesetkala, navíc ty maminy ti nikma nečekaně nevběhnou a vidíš je už z dálky..jenže ten pes ti tam skočí najednou a před tím si ho ani nemusíš všimnout, nebo myslíš, že běží někam jinam - v tom je dle mě to největší nebezpečí..

Gazzapo - jo, natažená vodítka jsou taky fajn:-//
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 13:38:36
OliM86 - jasně, ale to je už téma na další diskuzi a přijde mi, že diskuzí o psích ho....na chodnících už tu bylo dost...teď mě aktuálně naštvalo tohle...tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s tímto...(a hlavně by mě zajímalo, co k takovému tupému chováni ty psáře vede)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2010 13:37:50
co pusteny pes ,ale pes na voditku pretazeny prez cely chodnik...a jeste se divi kdyz je upozornis,nektera individua jsou i sposta...
 Gazzapo
21.04.2010 13:36:19
u nás je to to samé a ještě líp, když celou stezku zaberou dvě maminy s kočárky vedle sebe a nereagují na zvonění a hulákání, že někdo jede. To se pak přes ně nedá dostat ani z jedné strany a ještě se cítí ukřivděně, když jim někdo něco řekne. Hlavně že si můžou popovídat.
 blbky
21.04.2010 13:34:27
omezil bych chování psů nejen že tě blokujou,ale ještě serou na chodník !!!
Smajlík  OliM86 Muž23 Kategorie
21.04.2010 13:31:24
buhehehe

he
 Kepep Fezoj Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2