Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.444228, vloženo 19.03.2010 19:33:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
DNA ze psích VÝKALŮ - brali byste?
Četla jsem nedávno zajímavý článek o psích výkalech (autor tam psal natvrdo o "hovnech"), neukázněných majitelech psů, kteří tento bordel neuklízejí (autor psal rovnou o "prasatech"), o nebezpečích číhající v psím exkrementu (hlavně vajíčka škrkavek), o doslova exkrementy zamořených pražských čtvrtích a v neposlední řadě o možnosti stíhání / dopadení "pachatelů" - psích majitelů (odmítám jim říkat pejskaři, neboť si většina z nich tak něžné pojmenování nezaslouží).

Jistě jste již slyšeli o možnosti "vystopovat" pachatele podle DNA konkrétného psího výkalu, která by byla dohledatelná v databázi (každý registrovaný pes by musel v této databázi být) a podle níž by bylo možno okamžitě určit, který pes onu konkrétní ozdobu na chodníku vytvořil, a tím se tedy dostat až k majiteli, kterému by se okamžitě odeslala složenka s pokutou na 1000 Kč (dle mě je to tedy velmi málo, za ty hnusy, které po sobě majitelé prasata nechávají na chodnících).

Tato metoda má své odpůrce i přívržence. Odpůrci tvrdí, že by to prý byl již velký zásah do soukromí lidí, a přívrženci naopak prohlašují, že lepší zásah do soukromí, než se brodit tunami výkalů (v článku byl i výpočet, jak ohromné množství výkalů psi vyprdukují - neuvěřitelné).

Jistě jste také byli na ulici, když začal tát sníh, a viděli, jaké nechutnosti se pod sněhem či ve sněhu skrývaly. S dcerou jsme se byly prjít a DOSLOVA jsme kličkovaly mezi psími hovny (taky si nebudu brát servitky) v různých stadiích rozkladu, nemohly jsem se vůbec dívat okolo, jen na zem - no naprostá NECHUTNOST!

Psáři, kteří toto děláte, fakt se styďte....je to humus nejtěžšíhi kalibru..

Já bych tedy byla naprostý přívrženec té metody s DNA, ale největší překážkou bude asi přílišná nákladnost.

Vaše názory?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.03.2010 13:01:50
wedweq - pochopitelně mám tušení že hodně, proto také tuším, že se to asi nedá realizovat...líbí se mi ale ten nápad...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
20.03.2010 13:00:18
Máš tušení kolik jeden DNA test stojí? To by si žádné město na světě nemohlo dovolit!!
 wedweq
19.03.2010 23:59:25
souhlas, kdyz roztal sneh, byly mista, i treba parky, kde se v bratislave nedalo jit v klidu ani po chodniku... kouknout se na travnik byl odporny hnus...
napoprve bych je nechala zaplatit jenom naklady na to, ze nekdo vzal exkrement, vysetril ho, dohledal v databaze... podruhe bych k tomu pripocitala i poradnu pokutu...
 ViS VitaliS Žena27 Kategorie
19.03.2010 23:51:13
Byl bych pro, ale ne hned pokutovat při prvním nálezu. Kdyby bylo častěji, tak ano. Ideální by bylo platit pokutu přímo majiteli prostoru, který psi zasvinili. To bychom si s naší předzahrádkou u domu přišli na těžké peníze :-)
Cenově to ale asi bude mimo...
 Charles Muž49 Kategorie
19.03.2010 22:56:45
já nevím, kde bydlíte, jsem z Ostravy a do hovna jsem snad nešlápla nikdy, je tu psů jak nas*áno, ale spíš jsou tu papírky, sáčky, vajgly, než hovna na ulici, takže jsem proti, protože mě žádné hovna neobtěžují.

Kromě toho nevím, kdo by chodil a z těch hoven by bral vzorky a porovnával se všemi psy v registru...
 Milé děvče Žena22 Kategorie
19.03.2010 22:47:54
jsem pro všemi deseti, nenávidím bezohledné lidi!!
 katvelon Žena25 Kategorie
19.03.2010 20:57:30
Souhlas, je to hnus. Psi ve městech nemají co dělat. Obzvlášť v centru Prahy na chodnících, to je hrozný. A všude v trávnících, na dětských hřištích...škoda mluvit. Myslím, že by si každý rozmyslel, jestli nechá svého psa vysrat se (pardon za ten výraz), kde se mu zamane, kdyby za to musel platit.
 Jersiee Žena20 Kategorie
19.03.2010 20:43:46
Ja jsem pro :) Sama mam psa a dokaze me pekne vytocit, ze se s nim ani nemuzu probehnout a pohrat v parku na trave, pac tam je hovno vedle hovna. Na chodnikach to samy. Ale pochybuju, ze tohle nekdy bude realizovatelny, za prvy to asi bude drahy...a pak, nejak si nedokazu predstavit straznika (ci kdo by to mel delat) jak chodi po ulicich a analyzuje vzorky.
 udeaja Žena20 Kategorie
19.03.2010 20:35:54
Proti - je to nákladné a zavání to špiclováním - a odebírat vzorky bych taky nechtěla :-)) - to už bychom rovnou mohli platit nějakou úklidovou četu...

Samozřejmě ten marast je nechutný, ale represe jsou obousečné (další zvýšená kontrola občanů - kamery atd., zásahy do soukromí, další náklady...) Vydala bych se spíše cestou propagandy v tom smyslu, aby pejskařům přecházelo do krve, že opravdu není normální nechat en-óno jen tak ležet. A popravdě řečeno, přestože situace na chodníků zůstává tristní, vidím stále větší množství pejskařů, kteří putují s pytlíkem v ruce (a s děsem v očích) - zatím jsou to osamělí bojovníci, avšak kritické oko veřejnosti zaměřené směrem k zemi bude jejich počet zmnožovat... ;-)

Taky je možný záškodnický boj sousedů - už jsem zažila, že nechtěný produkt putoval do poštovní schránky majitele zvířete... taková sídlištní verze *pošty pro tebe*.
 masokostní moučka
19.03.2010 20:18:09
A kdo by podle tebe chodil a bral z těch hoven vzorky? To by nebylo v lidských silách zvládnout. Kromě toho pohled na hovno zvládnu bez újmy, takže proti. Zbytečně vyhozené peníze.
 rajska Žena39 Kategorie
19.03.2010 20:14:30
No, kdybych nepočítal ty prachy, který by to stálo (administrativa, testy, evidence, databáze, atd...), tak si myslím, že by rač měla být pořádná legislativa s pořádnou vymahatelností pokut (třeba natáčení a focení seroucích psů a jejich majitelů civilistama, což by se považovalo za důkaz).

Jinak nějaký testy DNA se daj obalamutit způsoby, kterejch si člověk, kterej bude chtít nějaký DNA obejít, může vymyslet spoustu. Příklad: půjčení si stejně vypadajícího psa na odebráni vzorku někde jinde. Všude evidence určitě nebude a pak si alík může srát zcela legálně.

Hovna by v případě odběru DNA musel někdo okamžitě posbírat, jinak by hrozilo opětovný odebrání hovního vzorku a hrozila by další pokuta - předpokládám možnost, že by vzorky byly sbíraný a posílaný i lidma nejen neschopnejma měštákama, kteří by ty hovna stejně nesbírali a jen odebírali hovní vzorky.

Ale jinak je to v těch městech děs, chodníky tam sou pokrytý hovnama víc než vesnická asfaltka po průjezdu zetoru, kterej právě ukončil orbu v mokrým terénu.
 vesničan Muž22 Kategorie
19.03.2010 20:02:47
kikiwhite:
Mám jednu story se známým, jenž venčil psa v nedalekém městě. Pes se vydělal, známý to neměl jak sebrat, tak naklusal k nejbližšímu novinovému stánku, zakoupil nějaký tisk, vrátil se a exkrement sebral za pomoci tohoto čtenářského výkvětu. Za hodinu u něj doma díky městskému kamerovému systému zvonili policisté, že prý jeho pes znečistil ulici a on to neuklidil. (Asi si blbě prohlédli záznam). Chtěli po známém litr, ten to odmítl zaplatit a chtěl po policajtech, aby mu to dokázali. Tak se všichni vydali na místo určení a přes další hodinu hledali jedno psí hovno, ale hovno našli :) Bylo uklizeno, což známý věděl, jelikož ho sám uklidil, ale při představě, že by tam nadělal další pes a on by za to musel vysolit tisícovku, mu dobře nebylo. Policajti se omluvili s tím, že si na ně může jít stěžovat :))
Takže jso města, kde fakt nemáš moc šanci šlápnout do hovna, i když tam žije přes 50 tisíc obyvatel :)).
Jinak já, občas se stane, že si zapomenu mobil, peněženku nebo kapesníčky, ale sáčky na psí tentononc a piškoty mám snad po všech kapsách, kabelkách a tak.
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
19.03.2010 19:56:16
Bylo by to úžasné.
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
19.03.2010 19:56:14
Co hůř, dalo by se zjistit kolik bobků na ulici není psích!
Smajlík  ahriman Muž27 Kategorie
19.03.2010 19:44:23
OutsideLife - asi ano, ale bylo by to super, myslím, že by to pomohlo...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.03.2010 19:43:38
n1gg4w4rr10r - já bych spíš nechala zavřít majitele - třeba na jeden den s mnoha psími výkaly do jedné místnosti...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.03.2010 19:42:08
Byla by to tak drahá sranda, že se to nikdy nezavede.
Smajlík  OutsideLife Žena Kategorie
19.03.2010 19:35:34
Jsem přivržencem této metody. Ale za trest bych toho psa nechal popravit a udělal z něj guláš pro lidi bez domova.
Smajlík  n1gg4w4rr10r Muž69 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč