Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.443973, vloženo 18.03.2010 09:12:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sex až po svatbě
Ahoj
Poznala jsem úžasného kluka ve všem si rozumíme, milý veselý prostě ideal.....Nedávno jsme byli u něj a nádherně se mazlili a vše kolem toho a když jsem chtěla pokročit dál tak řekl že ne, že je katolík a že sex chce mít až po svatbě.... Já panna nejsem, ani silně věřící. Vím že si od našeho vztahu nemůžu slibovat svatbu takže sex taky ne... Co mám dělat?? Poraďte prosím!!!
 Saša Žena17  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.07.2015 20:35:20
Ateisti ať se vdávaj s ateistama a činí jak uznají za vhodné.. katolíci ať se vdávaj s katolíkama, páš jinak to stejně fungovat nemůže pokud sou dva katolíci tak sex až po svatbě je jistý, a když né, tak Kristus je za to nebude mít o nic míň rád.. Sex až po svatbě dle mého názoru jen zaručuje úplnost, pevnost a trvanlivost lásky. A Boha si tady do huby neberte!
Smajlík  Křesťan nové doby.
24.04.2015 14:17:34
ahoj Sašo,
sice nejsem věřící, ale myslím si, že jestli to je ten pravý, tak bych na sex tolik netlačila, což v tvém věku 17 let, obzvláště, jsi-li ateistka je dost těžký, musíš vědět, zda s ním plánuješ budoucnost a nebo ne a zda s ním chceš vůbec být, pokud to není jen "momentální poblouznění..", ale asi v tvém věku bych volila spíš zůstat přáteli a stýkat se i s jinými ..a jednou uvidíš..., ale život není jen o sexu.., můžeš mít skvělý sex, ale zas nemusíš mít u partnera oporu, pomoc při problémech a to je do budoucna to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!!
Smajlík  Pavla
28.05.2012 11:41:25
Danka55:
Nebuď krutá. Tak se mazlili no. Záleží jak. Ale samotný sex neměli, oběť udělali a snažili se žít ve víře. Všichni jsme hříšníci. My křesťané nesmíme nikoho odsuzovat, nikdo si nezaslouží odsouzení. Ale vnitřně musíme toužit po svatosti, po dodržování desatera.

join:
Tebe mi je opravdu líto. Co ti křesťané udělali zlého? Znáš nějaké osobně? Zkus někdy někde nějaké křesťany navštívit a dát se s nimi do řeči a uvidíš, jestli jsou všichni tak hloupí, jak si myslíš. Já mám vystudovanou vysokou školu, informatiku. Myslíš, že tenhle obor zvládne každý? Jsem podle tebe hlupák, protože jsem věřící?

Co se týče církve - většinu zla nenapáchala církev, ale lidé toužící po moci, po majetku a oháněli se přitom vírou. Každý bude jednou souzen. A když dělal během života zlo, tak se mu to na konci jeho života tady spočítá a je jedno, jestli to byl inkvizitor, král, dobyvatel, kdokoli. Věřím, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Dalším problémem církve je to, že je to instituce. A jako instituce trpí tím, že pyká za selhání svých členů jako celek. No a protože tu funguje už tak dlouho, tak těch selhání je hodně. Přes to všechno toho církev udělala mnoho dobrého, ale kdo to nechce znát, tak se bude těmto pozitivním informacím bránit. Třeba působení matky Terezy. Církevní školy. Péče o postižené a trpící. A dalo by se pokračovat.
 Věřící
22.12.2011 09:47:58
Ahoj chtěla bych tady věřící katolíky vyvézt z omylu myslíte si,že před svatbou krom styku rozuměj zásunu je povoleno skoro vše tzn.orál,dráždění rukou ,ale to jste na omylu i tyto praktiky mezi nesezdanejma by se dělat neměli rozhodně je to hřích a bohu se to nelíbí takže i tak jednáte proti bohu nebo si snad myslíte,že zásun špatný před svatbou je ,ale orální sex a uspokojení až do vyvrcholení ne?No to asi težko špatné je to zrovna tak když to děláte před svatbou,před svatbou by se ti dva neměli ani pořádně francouzsky líbat,protože líbání pak rozdněcuje vášeň a už by hrozilo,že ty dva podlehnout,takže ty co se tu oháněj jak to dodržují a čekaj do svatby tak ani nevědí,že zrovna tak páchaj hřích jak ateisti takže až vydržíte před svatbou se jen držet za ruce a decentní polibek a nic víc pak teprv můžete o sobě říkat,že dodržujete přikázání nesesmilníš!!!!!Měli by jste s těma praktikama přestat a čekat až so svatby vyznat to bohu litovat toho a pak vám to odpustí,ale do svatby už to nedělat.Jo a doufám,že víte,že je i zakázaná onanie a koukat se se žádostí na osobu jež vás přitahuje to už smilníte v srdci v bibli to přímo říká Ježíš :Radši si vydloubni oko než aby celé tvé tělo skončilo v pekle!!!
 Danka55
31.03.2010 18:18:13
_________‡‡‡‡‡‡__________
__________+‡‡ +___________
___‡‡+____‡‡‡‡____+‡‡____
____‡++‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡++‡_____
____‡++‡‡‡‡‡ ‡‡‡‡‡++‡_____
___‡‡+____‡‡‡‡____+‡‡____
__________‡‡‡‡___________
_‡‡+______‡ ‡‡‡______+‡‡__
__‡++‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡++‡__ _
__‡++‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡++‡___
_‡‡+______ ‡‡‡‡______+‡‡__
__________‡‡‡‡_________ __
__________‡‡‡‡___________
_________ †‡‡‡‡†__________
_______†‡‡‡‡‡‡‡‡†_____ ____
 Mufc
18.03.2010 20:45:50
Eliška katolička: Když nenapadám církev, ale hloupou víru, tak je problém ve mně? Proč ta víra podporuje lhaní, přetvářku, slabost a podobný vlastnosti?
 join
18.03.2010 20:35:51
Lilli: Ta víra je samozřejmě špatná, protože neni dělaná pro lidi. Nebude nikdy fungovat s lidma. Je to nesmysl. Co dál na tom nechápeš?
 join
18.03.2010 20:31:11
Milá Lili, kdybys přečetla předešlé, co jsem psal, pochopila bys, jak jsem to myslel. Ve jménu víry bylo pozabíjeno mnoho lidí - a ne, ti se skutečně nepozabíjeli sami. Myslím ,že původní američané se nikoho neprosili o "spásu" v podobě invaze evropské civilizace, která po čase začala měnit tamější kulturu a to nejen ve jménu víry, ale i proto, že se tam nacházela spousta drahých kovů. Například s indiány dělali různé územní smlouvy, které nikdy nedodrželi.
Eliško, to je totální kravina, nejde o jedince, ale o instituci jako takovou, která je závadná jak navenek, tak uvnitř. Jako pár jedinců by se dali považovat například mniši se sklony k různým úchylkám. Věc jako inkvizice, objevné plavby atd. není o pár jedincích.
Znovu, nic proti víře, mnoho proti instituci
 jesus
18.03.2010 20:25:42
Lilli: Každý má možnost svého názoru, proto si ho tady může utvořit. Čí názor bych ti měl cpát? To tak bejvá, že všem nutím svůj názor, ale ty ho nemusíš přijmout. Na hrubý pytel hrubá záplata. Když tu začně někdo mluvit o hlubokém vztahu, lepším životě a tak podobně v souvislosti s vírou, tak je jasný, že jim to nebudu rozmlouvat. Jsou to kecy a ty si dělej, co chceš. Podle zásluh se získává ten patent, co?
 join
18.03.2010 20:23:25
jesus: Nechci se vám vměšovat do debaty, ale tvrdit, že víra někoho pozabíjela? To se vzala nějaká abstraktní víra, která s sebou smetla moře lidí? Nebo se lidé pozabíjeli navzájem? Víra jako taková není ani dobrá, ani špatná. Záleží na člověku, jak s ní naloží. Někdo může mít díky víře spokojenější a klidnější život a někdo díky víře může zabíjet. Je snad špatná ta víra? Nebo je chyba někde jinde? Když jsme u toho zabíjení, tak lidé se zabíjeli kvůli mnoha dalším důvodům, jako je třeba bohatství, území, moc... Hledala bych chybu v tom lidském faktoru.
 Lilli
18.03.2010 20:21:06
Plně souhlasím s Kláárkou.
- Vysoká škola se může vychodit jen logickým pochopením věci, ne nabiflováním slovíček.
- Ano, církev udělala hodně chyb. Jak Kláárka řekla, všichni jsme hříšníci. Ostatně v každém společenství najdete ty dobré i ty špatné. Žádné společenství není bez chyby a chybujících. Nechápu, proč má lidstvo (ateisti) ve zvyku útočit zrovna na církev. Církev v historii popravila spousty lidí, to je fakt, ale tím to ještě nedává důvod odsoudit církev, jako takovou. Že někteří věřící udělali chyby neznamená, že odsoudím celou církev. Prostě se nechovali podle desatera, kdyby ano, bylo by na světě hezky. Církev jako taková je dobrá věc, víra lidem pomáhá, jen nám to prostě kazí pár jedinců, kteří se podle víry zrovna moc neřídí. Ale příklad z doktory, co Kláárka uvedla, je dost dobrý.
- Církev sex nezakazuje. Jen nabádá k opatrnosti v sexuálním životě a sice, být trpělivý, hledat toho pravého partnera a pak mít teprve sex. Osobně můžu říct, že kdo si počká, ten se dočká a pak to teprve stojí za to.
Smajlík  Eliška katolička
18.03.2010 20:10:12
Pro Sašu: Ano, do kostela jsem začala chodit z vlastní vůle. Hodně lidí mi říká,že mě to přejde, ale já si nemůžu pomoct- všichni mě tam vlídně přijali, nikdo se mě na nic neptal, cítím se tam moc dobře, klidně... Většína lidí by řekla,že to dva spojí, ale nás to paradoxně rozpojilo, jelikož každý máme ,,jiné pojetí víry". Ale rozmysli si další pokračování vztahu s ním.... Snad se rozhodneš dobře...
 LOttynka321
18.03.2010 20:01:40
Smějící se Jack: jo no nic lepšího asi není
 Saša
18.03.2010 19:27:20
Buď mu to rozmluvíš, nebo se s ním rozejdi.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
18.03.2010 18:30:41
Klárko, neměl bych zato, že si podkopneš nohy, kdybys mi byť jednou vysvětlila, jak může víra, která má ve svých heslech "nezabiješ", jak jsi sama řekla, pozabíjet tak velké množství lidí. Jestli myslíš, že obracet na víru lidi, kteří jednoduše mají vírou jinou (a dal bych krk za to, že lepší) pomocí nasilí a nikdy nedodržených smluv, pak je celá tato víra a její stoupenci vylhaný soubor trapných nesmyslů.
 jesus
18.03.2010 17:57:57
Je toho tu napsáno hodně, proto se možná budu opakovat. Jednostranná víra bohužel může být ve vztahu zatraceně velká překážka. Jak si sama uvědomuješ, ten vztah nemá budoucnost. Takže co jiného se vztahem, od kterého nelze nic očekávat, než ho ukončit?
 *luccka* Žena26 Kategorie
18.03.2010 17:54:22
join: Ačkoliv nejsem věřící, tak ty tvoje kecy fakt stojí za to. Za každou cenu se tady snažíš vnutit svůj názor a ještě to zdůvodňuješ tím, že chceš uchránit další lidi od víry, protože jsou to kecy. Všichni kromě tebe jsou debilové, že nemají nárok na svůj názor a ty jim musíš sdělit, co si mají myslet? By mě zajímalo pane, kdo jste, co děláte a co jste v životě dokázal, že máte patent na rozum.
Smajlík  Lilli
18.03.2010 17:40:31
LOttynka321: On naštěstí mi zatím nic nevtloukal... Takže jsi do kostela začala chodit z vlatní vůle??
 Saša
18.03.2010 17:25:43
Ve tvém příběhu se poznávám. Nikdy jsem nebyla věřící, ale poznala jsem jednoho kluka,o kterém jsem si myslela,že je silně věřící. Ovšem při bližším poznání jsem zjistila,že je to pokrytec. Všem vtloukal do hlavy tu svou pravdu, o které skoro nebyl přesvědčen sám. Papouškoval to,co mu řekli a nejen to- různě si to upravoval k obrazu svému... Skončili jsme v podobné situaci jako vy... Nemluvím spolu, já začala chodit do kostela....On o tom neví....
Smajlík  LOttynka321
18.03.2010 17:24:18
Když jenom čekáte, kdy si podkopnu nohy, tak asi s vámi nemá cenu diskutovat ... ne že bych se bála argumentů, ale nemám čas a ani chuť, když vy očividně chcete jen odporovat...
Jen si ještě neodpustím poznámku k join: To tě teda chci vidět, jak se naučíš nazpaměť celou matiku :-D to je právě předmět, který musíš chápat. Ale tady už jsme u úplně jiné diskuze. Jsem myslela, že to bývá obrácebě, že všechny diskuze sklouznout k sexu a tady to dopadlo úplně obráceně :-D
 kláárka
18.03.2010 17:07:38
Join: souhlas..jenže mě by právě zajímaly argumenty, kterými tohle může někdo ospravedlnit. Zajímalo by mě, kdy si vlastní argumentací dotyčný podkopne nohy.
Všechny tyhle komentáře jsou totiž navzájem si odporující řeči.
 jesus
18.03.2010 17:01:39
jesus: Ano, jenže to už si zabředl do bezvýchodné diskuse. Ona ti může různě argumentovat a ty také, ale nikam to nepovede. Podstatné na tom je, že celá víra je logicky nesmyslná s dnešními poznatky. Není o čem diskutovat.
 join
18.03.2010 17:00:15
kláárka: Opakuješ pouze to, co všichni ostatní. Když se naučim nazpaměť matiku, budu umět spočítat cokoli ve škole a nebudu muset matiku vůbec chápat. Dokonce mi to veme míň času, jak to pochopit. U některých věcí je efektivnější to "chápat". Jenže to budou texty na úrovni základní školy, kde je rychlejší těch pár principů pochopit.

Rovni před Bohem je právě nesmysl, protože například my dva si nemůžeme být nijak rovni. A pokud ano, tak podle čeho?
 join
18.03.2010 16:59:31
join: to hlavní, co se snažím říct, je, že lidé, kteří stojí za institucí, která zcela bezdůvodně vyvraždila miliony jiných lidí (a to jen proto, že se domnívala, že je lepší než všechno ostatní na světě) opravdu nemá proč říkat, že kdyby jeden doktor...bla bla..
 jesus
18.03.2010 16:55:22
jesus: To se pleteš. Krást může být dobré, ale nemůžeš krádež zamítnout jako špatný čin. Stejně jako lhaní a zabíjení.
 join
18.03.2010 16:54:36
join: Právě se ti celou dobu snažim vysvětlit, že VŠ neni o paměti, ale o pochopení problematiky...Nehledě na to, že blbec není schopen napsat diplomku a následně ji obhájit ... Ale to už jsme myslim mimo téma diskuze...
A ano, před Bohem jsou si všichni rovni ...To je přece skvělý, ne? :-)
 kláárka
18.03.2010 16:53:39
Kokos: Ty evidentně nevidíš fakt, že věřit se nedá. Je to proti přirozenosti, a proto to nikdy nebude fungovat. Nemá vůbec cenu uvažovat o tom, že někdo to nedodržuje. Nemůže to dodržovat nikdo, protože je to nesmysl.
 join
18.03.2010 16:52:47
kláárka: morálku neurčuje Bůh ale lidé. Mimochodem, zaměňuješ přirozenost s jistou nastavenou správností. Lidé by kradli, kdyby to nebylo špatné, a kradli by proto, aby se měli líp. To, že to není správné, je věc druhá. A vyvraždit miliony lidí bylo správné, když jedno z deseti přikázání je "nezabiješ", jak jsi sama zmínila?
 jesus
18.03.2010 16:52:24
Ano klasicka fraze kdyby ses dozvedel ze doktor nekoho zabil zabil bys doktory :)

Jenze tady je problem ze to neni jedna ovce to je cely stado prohlinich bezpaterniku a ted je jedno jaka cirkev proste to tak je a je to verejnym tajemstvim a tech pripadu jsou desitky ne li stovky todle uz fakt moc nevykecas.
 Kokos
18.03.2010 16:51:43
kláárka: Takže paměť je inteligence? Když se ti naučím nazpaměť slovo od slova celý skripta, jsem pak chytrý jako liška?

Lhaní je přirozený. Věřící si jsou rovni před Bohem, ale to je nesmysl, ne? Slabost je věřit něčemu absolutnímu.
 join
18.03.2010 16:48:53
join: Lhaní není přirozenost, ale slabost ...
A nechápu co sem pořád pleteš spravedlnost
 kláárka
18.03.2010 16:45:39
Musím souhlasit, že někteří lidé církvi zrovna dobré jméno nedělají ... Ale jak jsem řekla, církev je plná obyčejných lidí a všude se najde nějaký neupřímný zrádce ...
Kdyby ses dozvěděl o jednom lékaři, který někoho zavraždil, když přitom slíbil zachraňovat lidské životy, taky bys zavrhnul všechny doktory?
 kláárka
18.03.2010 16:44:15
Podle mě existují dvě varianty:
a) jistý vousatý hospodin, otrokář, jménem Bůh omylem dal lidem svobodnou vůli a moc se zlobí, že už mu neslouží tak, jak by měli - to se moc ale neshoduje s tím, že Bůh je "ztělesněním" dobra.
b) katolická církev si to celé vymyslela, aby mohla ospravedlňovat zrůdnosti, které později dělala. Omlouvat je tím, že každý, kdo k církvi patří, není takoví jako její hlavní představitelé, je nemyslitelné, přidám-li se, jako bych to celé schvaloval.

Jestliže Bůh existuje a je dobrý, není důvod sex nemít, protože dobrý Bůh by nic, co sám stvořil, neodsuzoval.
 jesus
18.03.2010 16:43:04
kláárka: Sex je přirozený a lhaní také. Když nechápeš tyhle základní věci, tak pak dává smysl, že věříš. Podle tebe je přirozený umělý rovnostářství? Umělá spravedlnost se ti líbí?
 join
18.03.2010 16:42:34
join : Když si VŠ očividně nestudoval, tak je prosím nehodnoť ... Je málo škol, kde je to jen o šrocení a memorování faktů bez přemýšlení ... víš, oni se stovky stránek skript nedají naučit bez pochopení ... a to už jsme zas u té inteligence...
 kláárka
18.03.2010 16:38:24
jesus: Otázka je, co bereš jao přirozené. Jestli sex, ok, většinový názor. Ale další Boží přikázání jsou např. Nezabiješ, Nepokradeš, Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému --> dá se říct pravidla slušného chování, prostě určitá morálka...jinak bysme se tady rovnou mohli chovat jak zvířata - to by podle tebe bylo přirozené?
 kláárka
18.03.2010 16:37:52
Já teda nevim. Asi bych zvolila postup buď:

a) počkat až do té svatby. Nereálné, pro mě divné. Navíc nejsi katolík, když to vezmu hodně ze široka - myslíš, že by vám to klapalo?

b)Rozejít se. pochybuješ = chceš se rozejít. Kdyby ne, nesvěřovala by ses nám, věř mi, s tímhle mám bohaté zkušenosti. A já se rozešla a byl to správný krok.

Nic mezi tím. Je to hnusné rozhodování, ale...
 ewa02 Žena23 Kategorie
18.03.2010 16:34:51
a ke me se nevyjadrite ?

Ke krasnemu dodrzovani desatera vasich pohlavaru tuhle se jeden prodava jako devka tudle druhej pristizen u kurev v italii a tuhle v nemecku Kosteli alias verejna zneuzivarna aneb neco jako verejny brusleni ale misto na bruslich se jezdi po detech.

Proti vire nic nemam ale proste neprijde vam tohle na palici ? Upirat jim zakladni veci jako je sex ? pak z tech knezich biskupu rostou uchylove a nejvetsi spodina lidstva kterou bych okamzite zavrel az by zcernali poctivci jedni.

Jinak je pravda ze na te nejnizsi urovni je spousta lidi vericich kteri jsou dobrymi lidmi ale ryba smrdi od hlavy, a uz jen z toho duvodu bych nikdy nemohl byt v jakekoliv cirkvy a poslouchat nekoho co mam a co ne.

Kdyz uz i u lidi kde by dordzovani desatera melo byt alfa a omega se ve velkym dejou veci jaky se dejou tak vas nechapu ze to furt zerete.
 Kokos
18.03.2010 16:29:28
Když ne inkvizice, tak co takhle například to, co se dělo během objevných plaveb? Indiánů umřelo zhruba stejně, možná víc, než Židů za 2. světové války - nebo to bylo správné, když Židé vlastně zabili Ježíše? já myslím, že to správné není
Když se něco jmenuje přikázání - člověk by skoro řekl, že to něco přikazuje.
Přijde mi nelogické, aby Bůh zakazoval něco, co lidem dal - tedy je to přirozené. Aby je trýznil? Proč by dělat něco, co sám stvořil, bylo proti němu?
___
nemyslím, že mám patent na to o něčem takovém rozhodovat a proto si vždy poslechnu např. lidi na ulici, kteří se o tom snaží ostatní přesvědčit, ale většina z nich mi připadá spíš zfetovaná, než osvícená božskou láskou. Inu, každému co jeho jest.
 jesus
18.03.2010 16:26:47
kláárka: To neni podstatný. Mluvíš o náročnosti, ale je náročnost mírou kvality školy? Když budeš od rána do večera zavřená při učení nesmyslů, tak se nedá říct, že by to nebyla náročná škola. Zvládnul by to ale i hlupák? Zvládnul, protože se jen učí a dělá, co se mu řekne. Inteligence se projevuje jinak, proto je vysoká škola hlavně pro jednoduché lidi, kteří jsou ochotni dělat i to, co jim nepřijde v pořádku. Pak jsou tu i další, kteří žádné problémy nevidí. Ne všechny školy jsou stejné, některé vyžadují méně, ale v průměru je to pro průměrné lidi. Kdyby to tak nebylo, nemohlo by mít VŠ takové procento lidí.
 join
18.03.2010 16:21:40
join : A jaký vzdělání máš ty, že víš, jak je lehký "vychodit" vysokou? Vychodí se tak maximálně základka ... Neřikám, že jsou všechny VŠ hodně náročný, ale většina taková je...
 kláárka
18.03.2010 16:18:09
Vysokou může i hlupák vychodit a hlavně ten, proto je to ideální instituce pro věřící.
 join
18.03.2010 16:12:59
jesus: Inkvize a spol...to by bylo asi na delší diskuzi. Ale prostě církev není skupina světců, ale obyčejných hříšníků (hříšníci jsme všichni), kteří také dělají chyby.

A třeba v otázce sexu církev nic nenařizuje. Ale Bůh nám dal Desatero (viz Bible) a tam máš přikázání Nesesmilníš. Jestli to budeš nebo nebudeš dodržovaz je Tvoje věc. Ale je to proti Bohu. Proto kdo v Boha věří, se takovým věcem snaží vyhnout.
 kláárka
18.03.2010 16:03:39
1. Zajímavé..když je ta víra tak nádherná, a římskokatolická církev tak dobrá, jak říkáte..a věřící se narozdíl od ateistů nad vším zamýšlí..zamýšleli se například nad inkvizicí? Všichni velice správně odsuzují Hitlera, Stalina a jim podobné tyrany, ale to, co dělala katolická církev se přehlíží.

2. Když je Bůh dobrý, proč by zakazoval lidem to, co je přirozené a dobré?
Nic proti existenci Boha, myslím, že tohle nikdo nemůže jen tak rozhodnout. Ale náboženství (ani tak ne náboženství jako spíš katolická církev) a to, co vymýšlí, aby svazovali lidi, to je zásadně špatné.
 jesus
18.03.2010 15:55:44
join : A podle čeho teda hodnotíš, kdo je chytrý a kdo hloupý? Mám z tebe pocit, že to bereš podle vyznání :-D
Jasně, chytrost je relativní pojem, netvrdím, že všichni, co vystudovali VŠ jsou prudce inteligentní a ty co jsou vyučení jsou blbci..ale přece jen to o něčem svědčí
 kláárka
18.03.2010 15:51:24
join:Přidávám se k Elišce, já znám nejvíc věřících právě mezi vysokoškoláky! Já sama studuju VŠ, můj předchozí i současný přítel také. Dojdi se někdy podívat na studentskou bohoslužbu do kostela, uvidíš, jak tam bude narváno! (v Praze každé úterý a neděle Nejsvětější Salvátor u Karlova mostu). Nejvíce věřících lidí jsem poznala právě během svého současného studia UK mezi svými vrstevníky!
Kdysi jsem četla článek, kde byli vyjmenovaní známý lidé, kteří jsou věřící, ale momentálně mě jich moc nenapadá, už je to delší dobu .... namátkou J. Grygar (astronom, určitě chytrý člověk), meteorolog Bednář ...
 kláárka
18.03.2010 15:48:17
join: Není, ale hlupák nevychodí vysokou. A jak můžeš vědět, kolik lidí v mense znám? Zdrž se unáhlených řečí !

Ano, zabíjení je vždy špatné. Tu toleranci jsi ale stáhnul někam úplně jinam, než byla původně řeč. To byla reč o toleranci ve vztahu lidí, ne k vrahům .... takže pozorněji čti.
 Eliška katolička
18.03.2010 15:47:50
Zajimavy ze verici nemuzou sex po svatbe :) ale chlapecky pichat muzou :)
 Kokos
18.03.2010 15:45:23
SDw: My sex máme - ve slovech, v mazlení .... v pohlavním sexu ho naplníme ... to jsou fáze vztahu, který má cenu. Ve škole taky začínáš základkou, pak střední a nakonec vysokou ... :)

Takže máš vlasntě pravdu ... vztah bez sexu ... nene :)

Musím běžet, mějte se pěkně, papa
 Eliška katolička
18.03.2010 15:45:23
Eliška katolička: Aha, takže vysokoškolák je zárukou inteligence? Pak kdo žije v bludu. V Mense znám asi víc lidí jak ty a je to tam podobné jako s tou vejškou. Nikdo inteligentní by opravdu nevěřil.

Eliška katolička: Kdo určuje míru? Zabíjení je vždy špatné?
 join
18.03.2010 15:43:06
Vztah bez sexu... Nene.:)
 SDw
18.03.2010 15:42:06
Ještě si neodpustím ...

join: Někdo velice inteligentní nemůže být věřící??? Můj přítel je vysokoškolák, je v menze, jeho rodiče také a znám hodně vysokoškoláků, co jsou věřící, tak nežij v bludu, ok? :)
 Eliška katolička
18.03.2010 15:38:23
Kláárka mi mluví z duše.

join: Samozřejmě tolerance do určité míry, to je jasné, že vrahy a násilníky netolerují ani věřící. Modlí se za ně, aby se obrátili, litovali svých hříchů a již je neopakovali, což zaručit nemůžou, ale je to nutné, se za ně modlit. Taky jsem proti násilníkům, vrahům a tak. Nemám je ráda a jsem pro to, aby si odpikali tresty ve vězení. Spravedlivě.

sorboni25: To je mi líto, jak to máš, ale jak píše Kláárka, dá se na to přijít předem, jaký bude v sexu. Já vím, že můj přítel bude něžný a bude to s ním hezké.

Ale jasné je, že jsou výjimky a že vztahy a lidé se taky musí být brát případ od případu. No nic. Mějte se. Musím končit.
 Eliška katolička
18.03.2010 15:31:44
kláárka: Proč by ses se mnou hádala. Jsi věřící a tím je řečeno mnoho. Dělám to pro ostatní, kteří to možná čtou a chtěli by věřit těm vašim bludům. Nikdo velmi inteligentní by věřící nikdy nebyl, proto je to nesmysl. Odkdy netolerance ukazuje na hloupost? To by se ti líbilo, co? Máš jednoduchej svět plnej dogmat a snažíš se hezkými řečmi tam zatáhnout i ostatní, bohužel hlupáci podlehnou, protože oni nedokážou rozeznat realitu od snů.
 join
18.03.2010 15:28:48
Kláárka : psala jsem, že Saši je 17 let...
Bohužel jsem spolu chodili delší dobu a čekali až to prostě jednou přijde..
Přišlo to a v tom horším podání.. pak jsem litovala, že jsem ztratila tolik času s člověkem, který ke mě neměl cit, jen na venek. To se prostě nepozná okem, nebo řečí..
Pozná se to činem.. sex je nádherná věc a milování ještě krásnější.
Nevím proč bych měla čekat tak dlouho a nechat si proběhnout mládí pod rukama, kdy jsem nejvíce čilá. Jsem po rakovině, takže jsem si prožila v nemocnici 4 roky..
Shledání s partnerem po dlouhý době s nemocnice, bylo tím nejkrásnějším vyznání lásky.
Kdy na mě čekal a těšil se až mě obejme. Jsem katolík, on není věřící a rozumíme si lépe, než ti co jsou věřící obojí... Podle zkušeností z okolí se dokážou i pobít a pak se jdou vyzpovídat.
Ať holka poslouchá hlas svého srdce, ne co ji tady někdo naplácá že je správný.
Každý má svoji víru.. ať podle ni jedná.. ale hlavně ať u toho přemýšlí.
 sorboni25 Žena99 Kategorie
18.03.2010 15:24:37
join: S lidmi jako Ty se nemá cenu hádat... Svojí netolerancí ukazuješ jen na svou hloupost, ne na hloupost ostatních ... Věřící jsou normální lidi, jsou mezi nimi geniální, chytří, průměrní i hloupý, stejně jako mezi nevěřícími
 kláárka
18.03.2010 15:21:01
Sorboni 25: Eliška jasně píše, že je jí 29 let! (17 je Saše, co se ptá). To je mi líto, že máš špatnou zkušenost. Ale stejně se mi nechce věřit, že se nedá třeba ta agresivita zjistit dřív, po roce a víc chození. Já osobně si myslím, že k úplnému dokonanému pohlavnímu styku vede hoodně dlouhá cesta (nebo aspoň může vést, pokud ti lidé vědí, že není kam pospíchat) - přes líbání, hlazení, mazlení ... a z toho podle mě poznáš dost. Když už ti pak chybí jen malý krůček k samotnému sexu, tak tě to podle mě už nemůže moc překvapit. Třeba jsem naivní, ale věřím tomu. Myslím, že pokud se spolu lidi vyspí třeba po měsíci (neber si to osobně, netuším, jak dlouho jste spolu chodili), tak mohou být překvapený, ale pokud je to krásně pozvolný, tak to nemůže být takový šok. Ale je to jen můj názor.
 kláárka
18.03.2010 15:14:54
Tolerance je samozřejmě nesmysl a na rovnost všech věřej pouze hloupí věřící. By se jim totiž líbilo, kdyby všichni byli stejně ubozí a slabí. Tak to ale není, a proto každý může tolerovat něco jiného. Když bude někdo zabíjet malé děti, tak ho nemůžu odsoudit? Je přece jiný, ale proč bych s ním měl soucítit? Celá víra je pouze hloupé lidi, kteří nechápou relativitu pojmů a všeho kolem a musejí mít své absolutní jistoty.
 join
18.03.2010 15:13:51
No jako je jí 17 let jestli neumíte číst..
A jako abych čekala než se vdám, abych zjistila jaký je to milovat se, to bych asi pak už dočista přišla o rozum..
Jsem vdaná, s manželem si v sexu rozumíme samozřejmě.. ale chodila jsem s klukem, s kterým sjem se právě kvůli sexu rozešla!!!!
Byl strašně hrubý a bolelo to, nebyl vůbec citlivý.. a když sem mu řekla že to bolí, řekl mi že se omlouvá a polepší se..Jenže další milování to bylo to samý..
Bohužel jsem se nechtěla dožít toho, že budu mít všude modráky a poteče mi z... krev.
Takže tak to myslím! Je dobrý vědět do čeho jít než bude pozdě!
Vypadat může jako dokonalý parner,ale potom se může vše změnit.. jako u mě.
Vlastní zkušenost a ani láska nepomohla.. hm co k tomu říct teď??
Smajlík  sorboni25 Žena99 Kategorie
18.03.2010 15:11:26
Eliška katolička: Krásně řečeno, nemám co dodat! A přeju krásnou svatbu :-)
A omlouvám se, že jsem Tě asi tak trochu pasovala, že budeš mladší než já....Ptž. se mi zdálo, že slyším sebe tak před třemi roky :-D
 kláárka
18.03.2010 15:08:56
Saša: I katolíci se mohou rozvést, ale není to moc dobré, nerado se to vidí. Ale já si myslím, že jsou opravdu pevná, protože než se věřící vdají, nebo ožení, důkladně si to promyslí a ví, do čeho jsou. Ateisti mnohé věci dostatečně nepromyslí.
 Eliška katolička
18.03.2010 15:06:44
Tak vážení, vidím, jaká se tu rozpoutala diskuze. Někdo se staví na stranu věřících, někdo je zásadně proti ... takže .... každý je nějaký, to, že je jiný, než druhý, neznamená, že ho ten druhý bude odsuzovat, to je pak hlupák, když tak činí. Každý je takový, jaký chce být a jak chce žít, druhý to musí tolerovat, nebo se s takovými lidmi nestýkat, když mu to vadí, ale prosím, neodsuzujte nikdy nikoho. Já jsem vděčná Pánu Bohu, že jsem se sexem vydržela čekat (asi jsem víru měla už kdysi v podvědomí) a počkala si na tak báječného kluka, jakého jsem potkala. Už jsme spolu 2 roky a brzy se budeme brát. O sexu jsme spolu hodně mluvili, máme stejné představy, i se spolu hodněkrát mazlili, takže víme, že nám to klapat bude. A kupovat zajíce v pytli? Nemyslím si, že by se to mělo brát takto. Prostě ho miluji, tak i ten sex s ním bude krásný. Je zdravý, penis má dostatečně velký a chuť na sex taky, tak co víc chtít ? :) Nejsme frigidy, jen jsme trpělivý a prostě chceme jednoho na celý život a věřte, že se vyplatí čekat na toho pravého. To po dvou letech chození bez pohlavního styku už prostě musíte vědět, že je to ten pravý.
Jinak, je mi 29 let, příteli také. Brzy se vezmeme a sex budeme mít už orpavdový. Zatím žijeme tak, že se mazlíme a uspokojujeme rukou.

Takže lidičky, trochu tolerance a ne kecy o tom, že jsme fanatici, to nejsme, to jsou možná jehovisti a další rádoby církve. Římskokatolická církev je jiná, nikoho nenutí, každý je tu dobrovolně a z vlastního přesvědčení. Život s vírou je plnohodnotnější a krásnější.

Nadarmo se neříká: "Věř a víra Tvá Tě uzdraví ... "
 Eliška katolička
18.03.2010 15:06:41
Eliška katolička : Nevěřící nevědí, o co přichází :-) Tak Ti přeju, ať vám váš vztah opravdu vyjde na celý život! Ona je to krásná myšlenka ... Nevím, kolik Ti je ale...I kdyby jste se rozešli, tak i druhý, třetí vztah může být nádherný... Když jsme chodila se svým prvním klukem, cca 2 roky, byla jsem i já pro něho ve všem první. Bylo to krásný období. Ale nakonec jsme se rozešli. A teď mám jiný, skvělý vztah. Ale tím, že jsem s nikým doteď nespala, nemám žádné výčitky z předchozích vztahů.

Sorboni 25: Neřekla bych, že budu kupovat zajíce v pytli. Myslím, že sex je hlavně o lásce ... a vztah k sexualitě se nepozná jen při sexu samotném, ale i při jiných projevech lásky. A ty by si se snad rozešla s někým, koho bys milovala, ale zjistila bys, že ti v sexu nevyhovuje? Já myslím, že když se dva milují, sedí si povahově, temperamentem...tak pravděpodobnost,že by si v sexu nevyhovovali je dost malá. A o všem se dá mluvit, vyjít si vstříct atd...
 kláárka
18.03.2010 14:57:45
Kupovat zajíce v pytli? V žádném případě... Co když si pak nebudete v sexu po svatbě rozumět? Se rozvedete? Och Bože Růžo..
Sem katolík, ale nejsem tak úchylná jako ostatní..
Smajlík  sorboni25 Žena99 Kategorie
18.03.2010 14:51:03
Eliška katolička: Kolik ti je let?
 join
18.03.2010 14:47:38
Kláárka: Souhlasím s Tebou. :) Víra je krásná, je to styl života, jako je někdo vegetarián, nebo má rád metal, nebo je aktivní sportovec ... každý člověk je nějaký a tak ho takového musíme brát. Kdyby se mi víra nelíbila a věděla bych, že to není nic pro mě, s přítelem bych se rozešla. Ale já víru poznala a chci tím žít. O to lehčí bude náš vztah. Miluji ho a vím, že si budeme rozumět i v sexu. Hlavně mluvit a mluvit, když je problém a nebo něco hned nejde. Jeden partner na celý život je něco nádherného. Nedovedu si představit je pořád střídat. Líbí se mi pracovat na vztahu jen s jedním. Když vidíme u druhých něco, co bychom taky chtěli, nebo já chtěla, nebo on, tak to taky zkusíme, když se to druhému nehnusí a chce to taky zkusit. Je to o toleranci, porozumění a věrnosti. V tom je ta krása vztahů věřících. Pevný a kvalitní vztah.

Nemám moc čas přemýšlet a rozepisovat se, tak se omlouvám, jestli je to zmatené ... :)
 Eliška katolička
18.03.2010 14:46:07
kláárka: Co znamená krásný a hluboký vztah? Zní to zase jako nějakej kec. Vztah dvou lidí je vždy komplikovaný, protože každý jsme jiní a pokud tam není zamilovanost, je to kamarádství. Jaká může být hloubka ve vztahu?
 join
18.03.2010 14:38:43
Saša: Ještě bych ráda dodala, že vztah bez sexu může být kolikrát kvalitnější než ten se sexem ... Mám srovnání kamarádky, která nejdřív dost dlouho chodila s klukem a nespali spolu. Tvrdila, že měli krásný hluboký vztah, spát spolu nechtěli, takže vztah byl spíš hluboký v duševní a duchovní oblasti. A i tak ten vztah byl něžný a milující. Ale rozešli se (důvody nejsou důležitý). Teď má kluka, spí spolu. Miluje ho, ale stejně dost často vzpomíná, jaký by to mohlo být ještě hezčí, kdyby počkali ... Prostě ji trochu chybí ta romantika očekávání.
Takže bych ti poradila, zkusit s Ním být bez sexu, nenutit ho. Třeba uvidíš, že i tak to může být úžasný vztah. Nebo zjistíš, že bez sexu být nemůžeš ... a v tom případě se s ním rozejdi ...
Smajlík  kláárka
18.03.2010 14:24:45
Kláárka: palec nahoru :)
Smajlík  Saša
18.03.2010 14:22:21
A jinak si taky myslim, že vztahy věřících jsou pevnější kvůli té pokoře, víře a důvěře v Boha. Upřímně, že někdo vstoupí do manželství kvůli touze je vyšší u nevěřících, ptž. právě pro ně se tak naplno otevírají dveře sexuálního života. Nevěřícím to je jedno, sexu mají i tak dost ...takže ti se právě berou nohem uváženěji. Teď teda nechci říct, že by se křesťani brali jen kvuli sexu :-D Jen že i to někdy může být jedním z faktorů...prostě abysme už nemuseli dál čekat ...
 kláárka
18.03.2010 14:20:28
Tu jistotu nemá nikdo
 Saša
18.03.2010 14:18:59
kláárka: A kde bereš jistotu, že dva slabí věřící spolu zůstanou navždy?
 join
18.03.2010 14:17:17
maketta: Je sice pravda, že je to otázka Vašeho svědomí. Ale kde bereš tu jistotu, že spolu opravdu zůstanete napořád. To nikdy nemůžeš vědět. Já jsem taky měla vztah, který trval přes dva roky, mluvili jsme o svatbě, upřímně, od sexu jsme byli krůček...a nakonec jsme se rozešli. A zpětně jsem ráda, že jsme spolu nespali a můžu pokračovat s čistým štítem v jiném vztahu.
 kláárka
18.03.2010 14:15:52
jo a ještě něco..sex a víra se nevylučují..záleží na každém člověku. V životě nikdy bych neodsuzovala, ale ani neobdivovala nikoho, kdo počká až po svatbě, nebo má sex před svatbou.
 maketta
18.03.2010 14:12:54
Eliška katolička: Spíš si myslim že pokora a to že církev nepovoluje rozvody je to co dělá vztahy věřících \"pevnými\ " do manželství vstupuješ i tak z lásky a ne z touhy..
 Saša
18.03.2010 14:12:03
Saša: Nenech se tu zviklat. Věřit můžou pouze slabí jedinci, protože aspoň v něčem mají jistotu. Nevěř těm hezkejm řečem, protože to jsou pouze iluze, kterým věřící věřej. Silná vůle je žít tak, jak to cítím a ne tak, jak říkájí ostatní pokrytci.
Smajlík  join
18.03.2010 14:10:41
já jsem se svým klukem přes dva roky, vždycky jsme chtěli taky sex až po svatbě, alespoň on, ale čím víc jsme byli spolu, tím to bylo těžší. Víme, že spolu chceme zůstat už napořád, tak jsme se rozhodli tohle porušit. záleží na jeho svědomí, jak se k tomu staví. Lidi jsou různí a 'hluboce věřící' se s tím zkrátka musí vypořádat podle svědomí. Někdo to je schopen unést a jiný ne, a tak musí čekat až do svatby..otázka ale je, jestli se z toho nezblázní
Smajlík  maketta
18.03.2010 14:09:53
Eliška katolička: Souhlasím s Tebou a doufám, že Vám to vyjde :-) Je chvályhodný, že ses nechala pokřtít skrze vliv svého přítele. Ale každý toho schopen, jsou lidé kteří si prostě stojí za svým a když sami nevěří, tak nemá cenu je přesvědčovat. Lepší je být upřímný, než se třeba nechat pokřtít kvůli partnerovi, ale udělat to jen kvůli němu a necítit to tak. Víra je dar.
Ale asi je taky trochu potřeba se na to podívat z druhý strany. Ze strany holky, která prostě sexuálně žila, svýho kluka miluje a zvyklá na nějaký "standart" ve vztahu. Já bych to neodsuzovala. I když já sama jsem taky zastáncem jen jednoho sexuálního partnera na celý život.
Ještě bych ráda dodala, aby si někdo nemyslel, že jsem nějaká náctiletá naivka, že mi bude 23.
 kláárka
18.03.2010 14:04:40
Nenechala jsem se pokřtít kvůli němu, ale proto, že jsem tu krásu kvůli němu poznala. Jinak bych se k víře asi ani nedostala. Ale jelikož jsem to skrze něj poznala, tak jsem měla možnost poznat zatím nepoznané a oslovilo mě to. Sex po svatbě má tu výhodu, že se berete opravdu z lásky a ne pro tělesnou touhu, která za čas může vyprchat. Vztahy věřících jsou proto pevnější a silnější. I když pravidlem to není. Ale je větší šance, že to bude vztah, v kterým bude věrnost a láska navěky. Jsou to prostě pevnější vztahy a ne ty povrchní, jako jiné.
 Eliška katolička
18.03.2010 14:01:21
Saša: Jestli ke každýmu vztahu přistupuju, jako k možnýmu manželství .... těžko říct :-D Já to mám tak v hlavě nastavený, že v tý počáteční fázi zamilovanosti se už vidím za Něj vdaná (upřímně, možná to souvisí i stim sexem :-D ), ale když dojde trošku už k takovýmu tomu vystřízlivění, tak vidim ten vztah víc reálně a spíš nad tím nepřemýšlím, ale nechám to tak volně plynout, jak se ten vztah bude vyvíjet. Že bych se při první myšlence na to, že si nedokážu představit, že se vezmeme, rozcházela, tak to fakt ne. Z katolických kruhů už jsem slyšela myšlenku, že vztah je dovolený pouze když je reálná šance na manželství. Ale kdo to má dopředu kurňa vědět, že?

Imp: Ano, Bůh nám odpouští. Ale svých hříchů musíme litovat a snažit se své slabosti neopakovat ... A zrovna u sexu bych řekla, že kdo začne, tak už jen tak nepřestane. A žít dlouhodobě v takovém hříchu tě tak trochu staví na okraj křesťanskýho společenství. Ale to by bylo asi na další povídání.
 kláárka
18.03.2010 14:00:23
Ještě dodatek: V dnešní době je modní upřednostnit střídat partnery, hlavně je to kvůli sexu, jinak si to neumím vysvětlit. Podle mě by měl být jeden sexuální partner za život, přijde mi divné, mít každý rok jiného, to je hnus. O čem to jako je? Lepší je kvalita, než kvantina. Asi jsem staromodní, ale naštěstí jsem našla stejně smýšlejícího partnera. ty se s ním rozejdi, jak je vidět, k víře nemáš vztah ... bylo by to pro tebe peklo. Nevíš asi ani, kdo je Bůh a co pro lidstvo udělal Ježíš. Měj se.
 Eliška katolička
18.03.2010 13:59:31
Meeck: souhlasím
 Saša
18.03.2010 13:58:18
Eliška katolička: Ty ses nechala pokřtít kvůli němu?? Já asi nejsem člověk který by to udělal jo milujuho ale on by měl milovat mě takovou jaká jsem... i nekřtěná ateistka
 Saša
18.03.2010 13:58:06
To, že je věřící není problém, ale na sex po svatbě nevěřím, a né z toho důvodu, že je věc některých věřících, ale to, že chtějí dodržovat něco a ani neví proč. Když chce sex, tak po té době, kdy ti bude moci věřit, a budete si rozumět. A je jedno, jestli to bude po roce, či dvou, ale je nesmysl do datumu svatby...
 Meeck Muž47 Kategorie
18.03.2010 13:55:55
Mám kluka, je věřící, taky jsem se stala věřící, když jsem to kvůli němu poznala. Být najedou mezi věřícíma a být jednou z nich, je moc krásné a život je tím kvalitnější a ne povrchní. Věřící lidé jsou hodní a slušní. Jsem panna a přítel panic, mazlíme se, ale ke styku zatím nedošlo. Nelituji, počkám, je to vzrušující. Taky chceme až po svatbě. U nás je hlavní láska. Takže, pokud ho miluješ, není co řešit. Když ti jde jen o sex, Pán Bůh s tebou .... co ti mám na to víc říct ...
Smajlík  Eliška katolička
18.03.2010 13:46:35
Kláárka: Tež nechci aby se trápil....Můžu se tě zeptat přistupuješ ke každemu vztahu jako možnému manželství??
 Saša
18.03.2010 13:45:38
kláárka: Čisté svědomí x sex.
To je tak strašně těžký výběr, fakt nevím, co bych si vybral. Eh.

PS: Neodpouští náhodou ten váš taťka? Nemá to v popisu práce? A není náhodou byť jen myšlenka už smilstvo? A chlapec provozuje orál.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 13:43:45
Jestli jí bude děkovat a uctívat pochybuju ... nebo to není opravdu pravověrný katolík, ale spíš pokrytec - ptž. tak vidim lidi, kteří se v kostele chovají zbožně a sexuálně žijou víra nevíra.
Já prostě sázim na to, že ty výčitky mít bude ... třeba to nemusí říct nahlas, možná se uvnitř něj budou prát myšlenky, jak je sex skvělej a na druhý straně, že hřeší ... to už je o tom, jak silná je jeho víra.
 kláárka
18.03.2010 13:38:09
imp, Saša : Tady vůbec nejde o to, že jsem neměla sex, ale o tom, že vím, jak to vidí věřící ... A pokud je on opravdu praktikující katolík, tak z toho prostě výčitky mít bude ... Přestoupení přikázání Nesesmilníš je prostě pro nás těžký hřích. Tečka. Takže nejde o to, že se mu to bude líbit, jako že to je asi jasný :-) Na katolíky možná ně kdo pohlíží jako na skupinu frigid a impotentů ... Ale tak to vůbec není. Nejde o to, že bychom netoužili po sexu. Náš ideál je sex až v manželství, úplné odevzdání se pouze jedné osobě na celý život. A je jasný, že to chce velký odhodlání a pevnou vůli si za tím stát. Mluvím z vlastní zkušenosti.
 kláárka
18.03.2010 13:36:37
Sama jsem zvědavá jak to dopadne
 Saša
18.03.2010 13:31:19
Saša: Chlap je chlap, ať jsou na něm třeba i kilometry vrstev naneseného náboženského balastu. Odpustí ti to, bude ti děkovat a možná i uctívat :]

Ono těch možností fakt moc není. Víceméně dvě: rozchod x zlomit to.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 13:28:12
imp: nevím jestli máš pravdu...já teda taky neměla výčitky když jsem s klukem poprvé spala ale bojim se že by mi neodpustil kdybych ho k tomu donutila
 Saša
18.03.2010 13:24:24
kláárka: Výčitky svědomí? Hehe, jde vidět, žes ještě neměla sex. Pak bys pochopila, že nikdo (kór chlap) kvůli tomu výčitky fakt mít nebude ... to se spíš bude mlátit do hlavy a říkat si jaký byl kokot, že to nezkusil dřív :]
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 13:21:38
Ještě bych dodala, že stojíte před problémem, který se nedá vyřešit kompromisem typu - budeme spolu spát, ale jen na půl. Pokud to má fungovat, tak jeden z vás musí přehodnotit a úplně změnit svoje rozhodnutí/přesvědčení. Stejně tak, jako je teď pro tebe těžké říct "fajn, já počkám", tak to je těžké i pro něho. (Ono už samo přiznání sám sobě, že se člověk mýlil, je těžké...) Chtěla jsem tím říct, že tohle bude potřebovat nejen spolu mluvit, ale i nechat tomu čas. A v neposlední řadě od tebe ochotu přistupovat k téhle situaci ne stylem "však já ti ukážu, že mám pravdu", ale "zkusme najít řešení, možná to budu já, kdo změní názor". Snad jsem to napsala srozumitelně. Držím pěsti!
 Wewe
18.03.2010 12:55:11
WEWE: děkuju moc....
 Saša
18.03.2010 12:50:40
Tak se ho zeptej, proč sex před svatbou katolíci nechtějí. Mluvte o tom, filosofujte (bez nátlaku), a budeš-li "číst mezi řádky", hodně se o něm dozvíš.
 Wewe
18.03.2010 12:46:08
Klárko kež bych měla tvoje odhodlání....
 Saša
18.03.2010 12:40:36
Taky jsem věřící a taky chci sex až po svatbě. Vždy jsem chodila s věřícími, kteří měli stejný názor ... ale přesto jsme se dost často pohybovali "na hraně", co ještě můžem a co už je moc .... A přitom jsme to měoli jednodušší stejnými zásadami. Jestli Ty víš, že prostě nejsi schopná to vydržet, tak bude asi fakt lepší se s ním rozejít, hlavně pokud, jak píšeš, je ti jasné, že na svatbu to fakt nevypadá. Rozhodně bych ho nesváděla a nepřemlouvala...sice by předpokládám snadno podlehl, ale pak by měl stejně výčitky svědomí a obrátilo by se to proti Tobě.
Ale jestli ho opravdu miluješ, tak se dá vydržet kde co ...
Smajlík  kláárka
18.03.2010 12:40:20
Vždyt mi řekl že je to protože je katolík..
 Saša
18.03.2010 12:38:22
Zkus na chvíli zapomenout na předsudek, že chce sex až po svatbě prostě proto, že je věřící a zeptej se ho na konkrétní důvody. Možná se předsudek potvrdí, nebo taky můžete zjistit, že je zakopaný pes úplně někde jinde.
 Wewe
18.03.2010 12:34:13
Leon: asi to opravdu záleží na chlapovi... kež by stejnej přístup k tomu měl i ten můj
 Saša
18.03.2010 12:31:19
Daphné z Ararassu: já pochybuju že by se vymlouval na tohle....
 Saša
18.03.2010 12:31:19
No tak chlap co chce sex až po svatbě asi nemůže být normální :-D Vždyť je to proti přírodě:-) Já jsem taky katolik, ale sex po až po svatbě? ee
Smajlík  Leon
18.03.2010 12:22:49
Kočko, zeptej se ho, zda to až tak moc žere to náboženství...je tam ještě možnost, ze se třeba bojí, pač to ještě nikdy nedělal, třeba se zalek, že by to strčil třeba do pupku, nebo kdo ví
Smajlík  Daphné z Ararassu
18.03.2010 12:14:54
Saša: Samo že ti nebude vnucovat, jenom tě požádá a ty prostě vyhovíš z více důvodů.
 howgh Muž Kategorie
18.03.2010 11:56:52
Ale upřímně kolik z vás tady s tím má zkušenost???
 Saša
18.03.2010 11:53:44
Nebyla bych s věřícím, už z toho důvodu že je to fanatik.
 *Devil Angel* Žena25 Kategorie
18.03.2010 11:39:54
Je to možné...
 Saša
18.03.2010 11:38:40
vklidku, vem si ho, pak zjistit ze v sexu si nerozumite a rozved se s nim...od takoveho rcue pryc. At si najde take hluboce verici, ktere to nebude vadit. Ja tohle zjistit tak je mi celkem jedno jak tu osobu miluju. Hnusi se mi tyhle lide, co dodrzuji nesmysly, ktere jim navic nekdo nabulikoval. Clovek ma snad svoji hlavu, ne?
Malo ho znas, to je evidentni a nebude to jen o tom sexu po svatbe. Tam bude jeste mnohem vice problemu.
 chujko
18.03.2010 11:35:41
howgh: tak on mi nikdy nic nevnucoval..
 Saša
18.03.2010 11:33:05
S věřícími si nemá smysl nic vůbec začínat. Nechají se svazovat svými bludy a nejhorší je, že pak svazují i své okolí, které trpí jejich úchylkou. Chudáci děti pak pravidelně dostávají výplach mozku. Tihle sektáři by to měli mít napsané na čele, zvláště ti netolerantní.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
18.03.2010 11:27:26
Já bych se rozešla. Co bys jako chtěla dělat?
 jazzz Žena27 Kategorie
18.03.2010 11:18:58
Já mu na to neřekla nic jen aha...
 Saša
18.03.2010 11:17:52
no právě... PRašť jako uhoď
 Saša
18.03.2010 11:17:38
Saša: A tys mu řekla, že svatba nebude? Že bez šance? Tak proč on s tebou je? Prostě to do něj hustit tak dlouho, držíc při tom za ptáka, až povolí.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 11:16:09
Saša: Orál může a sex ne? No jo, to je typický...
 join
18.03.2010 11:14:13
imp: tak to je o něčem jiném.... když už ti předem řekla že něco bude i po době tak to už je spíš že chtěla mít jistotu že nepujde o ulet
 Saša
18.03.2010 11:11:33
imp: Já vím, jenže takovej vztah je divnej už od začátku. Proto by si měla najít někoho trochu uvažujícího.
 join
18.03.2010 11:11:19
Saša: Spíš protože byla panna a docela se bála. Ale nevím, zas tak jsem to nezkoumal.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 11:11:06
IMp: No tak my spolu byli, byl orál atd. (což mi příjde nelogicke že tohle muže a sex ne)
 Saša
18.03.2010 11:09:25
join: A nejsou náhodou všichni věřící blbečci, do kterých někdo nacpal nějaký pohled na svět? Takže by tak k němu měla přistupovat :]
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 11:09:04
IMP: a bylo to určitě protože byla věřící??
 Saša
18.03.2010 11:07:36
Saša: No, tak tě ´odkopne´. A? Tenhle vztah nemá budoucnost, takže buď tě odkopne nebo ho ty opustíš. Ale lepší je ho napřed zkusit zlomit - a pokud se ti to podaří, tak uvidíš, jak bude ještě rád (zpětně). Navíc si ženská, sakra, chlapi myslí penisem, netvrď mi, že si nedokážeš zařídit, aby při pouhém pohledu na tebe už víceméně věděl, že skončí v pekle, jen za své myšlenky.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 11:06:38
imp: Věřící vždy lžou, v tom problém nevidím. Problém je v tom, že by musela považovat svého partnera za blbečka, kterýmu musí nacpat své rozhodnutí. Mám radši vztahy, kde jsou si partneři v určitým smyslu rovni.
 join
18.03.2010 11:04:08
Fake to není, v tu chvíli mě to dost zarazilo.... Ale bojím se že když jak tvrdíš použiju nátlak tak mě odkopne uplně...
 Saša
18.03.2010 11:04:05
join: Chodil jsem i s věřícíma holkama. A zažil jsem situaci, dky mi holka řekla, že sem mnou jen tak spát nebude, že sex dělat nechce. Že budeme spolu chodit minimálně půl roku, než mi vůbec něco dovolí. Vydržela měsíc... Pak se z ní vyklubala dost solidní nymfomanka, ale to je jiný příběh.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 11:00:37
imp: Běžně se svlíkáš před věřícíma, když ti tvrděj, že chtěj sex až po svatbě? :-D
 join
18.03.2010 11:00:10
Daphné z Ararassu: říkám až na tohle bych byla nejštastnější...
 Saša
18.03.2010 10:58:33
To je blbost, to musí být fake. Ženská? Ok, beru, že takové ženské, odpírající si sex, existujou. Ale chlap? I kdyby mu v rodině kdovíjak podstrkovali peklo horem spodem, tak jakmile by se před ním ženská skvlíkla, tak by zapomněli i na vlastní jméno, natož nějaké katolické kecy.

Ale pokud to není fake, tak použij prostý nátlak. Víceméně ho znásilni. A pak už to bude v pohodě.
 imp Muž24 Kategorie
18.03.2010 10:58:21
Právě tooh se bojim že už má jasno a názor nezmění
 Saša
18.03.2010 10:58:12
Newím, kdyby mu to rodina vtloukala vehementně do hlavy, tak to poruší..pač zakázané ovoce chutná přeci nejlépe, no ne.. když dokáže překonat vzrušení a říct si ne, tak to asi nebude o rodičích, ale o něm, že je třeba zažraný do toho náboženství a že přes to vlak nejede... jej, to musí být pech, když narazíš na někoho takového
 Daphné z Ararassu
18.03.2010 10:56:41
Saša: Vykašli se na to a Toníka neber vážně. On si myslí, že ti říká pravdu, ale je to stejná pravda jako od všech pravých katolíků. Nenech se nalákat na pěkný řeči a raději používej hlavu. Ve 20 letech by už mohl mít jasno.
 join
18.03.2010 10:53:40
Saša: Kolik mu je let?
 join
18.03.2010 10:53:38
No je mu už 20 tak nevím jak to dopadne. Já se snažím do ničeho nenutit ale i tak má pocit že nan něj tlačím...
 Saša
18.03.2010 10:50:00
Je to mladý kluk, třeba mu to jen rodina vtloukala do hlavy, tak se tím ještě snaží řídit, ale až bude o něco starší, třeba o tom začně uvažovat jinak, že by to nebyl až takový ,,hřích,, a nebo spíš začne mít hříšnější myšlenky, přece jen je kolem tolik spárovaných dvojic, i televize je toho plná, třeba mu to začne chybět.. Ale hned bych ho kvůli tomu neopouštěla, na tohle se prostě nesmí tlačit.
 Mis-hell-ín Žena Kategorie
18.03.2010 10:41:04
Mis-hell-ín: V to taky tajně doufám....
 Saša
18.03.2010 10:40:03
Toník: Díky moc :) Jenže si nemůžu být jistá že to vydrží.... i katolíci se rozcházejí.
 Saša
18.03.2010 10:37:19
Rodiče mu ale snad nezakazují chodit se slečnama? Zkus mu dát ještě trochu času, možná že postupně změní názor, ono hodně katolíků má stejný záměr a čím jsou starší, tím slabší je jejich předsevzení a nebo jen zjistí, že zůstat ,,čistý,, není ten nejzákladnější pilíř jeho víry..
 Mis-hell-ín Žena Kategorie
18.03.2010 10:31:17
Jestli ti jde jen o dočasný vztah se sexem a on hledá ženu kterou by mohl ctít a milovat po celý život a která by mu dala děti tak bych v tom viděl dost zásadní rozdíl. Řekl bych že se k sobě nehodíte. Když budeš chtít tak můžeš mít v dnešní době třeba deset chlapů kteří se s tebou vyspí hned první den nebo při první příležitosti kdy jim to dovolíš a nevezmou si tě ani za sto let, ani kdyby sis před nima klekla na zem nebo čekala jejich dítě. Stačí dát inzerát na net a můžeš si vybírat z desítek nebo stovek nabídek. Někteří se k tobě rádi nastěhují ještě dneska jestli máš byt, počítač a plnou ledničku a určitě by se mezi nimi našel někdo kdo by byl ochotný s tebou pár měsíců nebo dokonce let zůstat a dělat vztah. Nechápu proč zbytečně komplikuješ život sobě i jiným. Jestli ho opravdu miluješ tak bys ho měla milovat takového jaký je a popřemýšlet o tom proč je právě takový a co tě na něm zaujalo. Mohli byste spolu prožít plný a požehnaný život a vychovat děti ve víře a lásce Boží. Nikde není psáno jak dlouho tě bude bavit žít život jaký žiješ teď. Za pár let budeš třeba také pracně hledat slušného člověka který tě neopustí ani pro zábavu ani v neštěstí a tenhle bude už dávno šťastně ženatý. Mezi námi najdeš i takové kteří až do svatby nečekají ale stejně se většinou později vezmou a dají své věci do pořádku před lidmi i před Bohem. S tím že by někdo někoho využil a pak odkopnul jsem se u praktikujících katolíků (to znamená že pravidelně chodí do kostela) za svůj život a ve svém okolí nesetkal.
 Toník
18.03.2010 10:30:50
vždyt to je jasne to je jako kupovat zajíce v pytli
 Saša
18.03.2010 10:28:44
Hmmm... a teď si představ, že bys po svatbě zjistila, že si v sexu absolutně nerozumíte. Co pak?
 kristusek Muž37 Kategorie
18.03.2010 10:27:51
Jo no to je mi taky jasne že to nejde do nekonečna čekat
 Saša
18.03.2010 10:14:44
Já bych na to neměl koule teda. Stejně ti po čase dojde trpělivost a budeš hledat jinde. Mám pár věřících kamarádů a takové kraviny jako sex po svatbě nedodržuje nikdo
Smajlík  Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
18.03.2010 10:08:01
Tady nemůže být řeč ani o dětech a ani oni ničem...Je jasné že i když nechci ten vztah skončí. Teď nebo příště. Jen mě to moc mrzý
 Saša
18.03.2010 10:04:55
Saša: Věřící je hlavně ten, co věří nesmyslům a dodržuje je. Také mám pár známých, kteří vyrůstali ve věřící rodině, ale v podstatě se chovali úplně normálně. Teď ti to možná nevadí, ale mysli na vaše budoucí děti a co by jim vyprávěl a jak by se k nim choval.
 join
18.03.2010 09:59:30
Join: Moje nej kámoška je tež věřící (ale ta teda desatero nedodržuje :D)
To že je věřící mi nevadí tolik jako spíš to že pro mě byl sex součástí vztahu....
 Saša
18.03.2010 09:57:53
Neviem na čo čakáš???Ako tu už písal je to b**da!!!
 1234
18.03.2010 09:56:22
Saša: Tak teď už fajn není a může ti říkat, co chce. Je věřící!
 join
18.03.2010 09:53:37
No a?
 Ted Striker Muž99 Kategorie
18.03.2010 09:52:20
On je jinak celkem fajn.... Ja bych do něj nikdy před tím neřekla že je to takhle....
 Saša
18.03.2010 09:49:55
Nejde o to, že chce sex až po svatbě, ale o to, že je věřící. Od takových lidí se drž dál a hned se s ním rozejdi.
 join
18.03.2010 09:41:53
TAK SE SNÍM ROZEJDI, BUDE TO PRO VÁS OBA LEPŠÍ
 sůl nad zlato Žena Kategorie
18.03.2010 09:35:33
Že je věřící jsem věděla ale nečekala jsem že tak že by odmítal to co je pro mě tolik přirozené....Ostatnímu se nebrání vůbec.
 Saša
18.03.2010 09:32:24
no tak s takovým člověkem bych asi dlouho nebyla. A to jsi nevěděla dřív, že je tak silně věřící? Zajímavé, že ostatnímu se nebránil...
Smajlík  emma
18.03.2010 09:32:07
ahoj,
jsem katolička a taky chci mít sex až po..je těžký to vydržet a proto možná došlo k tomu k čemu došlo, ale pak si to uvědomil a zalekl se a nechtel uz jít dál..víš jak psychicky, že vyloženě k sexu prostě dojít nesmí..
Byla jsem se svým neverícím klukem pres rok..a pak jsem se s ním rozesla, protoze jsem pochopila, ze hci vericiho..
jestli ti to uz ted nevyhovuje...a vis, ze stastna bez sexu nebudes, nebo ze ti to proste bude vadit...tak pro vetsi klid obou, se radeji rozejdete...nez bude citove pozdě...a navíc..
proste..nee..radeji nee
 fskgg
18.03.2010 09:29:55
banda katolícka !
 agent 007
18.03.2010 09:21:25
Příjde mi to dost nelogicky že oral jsme dělat mohli mít pravý sex to ne....
Smajlík  Saša
18.03.2010 09:17:16
Kašli na něj...věřící by si měli hledat jen věřící.. sex po svatbě nepochopím.. na kvalitní sexu vztah stojí, mg.
Smajlík  Banshee Žena21 Kategorie
18.03.2010 09:13:21
Pokud nechceš svatbu, tak to bude asi vztah bez sexu :) Nebo druhá varianta, rozchod.
 puuuuf Žena19 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk