Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
jestli to nebude tím že jít k doktoru nebo na lampárnu vyjde nastejno
|
|
|
Ono je to těžké, myslím, že zdravotní zpovědi jsou vesměs několika typů: - bojím se, že mi fakt něco je, že mi doktor řekne diagnózu, kterou nechci slyšet (rakovina), proto se tam bojím jít - řešení - přesvědčit dotyčného, že daná choroba, které se bojí, je v raném stádiu normálně léčitelná a že čím dřív zajde, tím líp. Bez toho by tam nešel, protože by se bál. - doktor mi řekl to a to, ale stále se to nemění, je to normální? Tady stačí pár lidí se zkušenostmi a případně doporučit konzultaci lékaře třeba po telefonu - ne každého napadne a ne každý má čas chodit třikrát týdně k lékaři. - je mi to a to, poraďte, doktorka je hrozná baba, bojím se jí. Tady je nejlépe doporučit změnu lékaře. - čeká mě nějaký zákrok a bojím se, jak to bude vypadat - zde dotyčného netřeba posílat k lékaři, ale uklidnit. - je mi to a to a nechce se mi čekat u lékaře. Tady je na místě ono "upal se", protože ten člověk si je vědom, že mu doktor pomůže, ale je líný tam jít. - a mnoho dalších situací. Už z toho výše plyne, že i na zdravotní problémy se dá odpovědět různě a třeba čtrnáctiletá holka sama nemusí mít dost síly vybojovat si změnu lékaře, někdo se může šíleně nervovat před banálním vyšetřením, kde ani nepozná, že už to začalo a ono je hotovo. Jasně, že lépe by bylo ptát se na www.ordinace.cz či www.doktorka.cz - ale třeba tyto stránky znám jen díky zpovědnici.
|
|
|
myslím, že by ses měl zabít...
|
|
|
Že Zpovědnice není ordinace už tu zaznělo mockrát Ale na druhou stranu i ta babička potřebuje na ulici laicky pokecat s ostatními babičkami o tom, kde je píchá, aby se v tom necítila sama. Zpovědnice je jen jiná forma toho samého obsahu.
|
|
|
Ty je slyšíš? Já je většinou čtu.
|
|
|
To máš stejný jako v televizi... tam ty doktory taky jen hrajou najatí herci...
|
|
|
No asi máš pravdu, ale když někdo napíše zpověď, kde chce poradit s nějakým zdravotním problémem, těžko mu tady může někdo pomoci s něčím, na co je většinou potřeba odborník a vyšetření. To je lepší dotyčného poslat doktorovi s tím, že jestli ho to v tuhle chvíli hodně bolí, má si zatím vzít ibalgin
|
|
|
ale jiste, doktore
|
|
|
Myslim,že je to o něčem jiném.Zpovědníkovi stačí,že to napíše a tím se mu myslim i uleví.A ty rady asi vážně nebere.
|
|
|
Maj si zajít k doktorovi nebo rovnou psát do profilu třeba tobě. Ale jinak máš pravdu.
|
|
|
Ale snaha poradit je
|
|
|
se mas ze je slysis ja je vetsinou jen vidim
|
|
|
když "zpovědník" apriorně odmítá jít k doktorovi, holt musí nastoupit černá magie. gotreg
|
|
|
Snažím se poradit pouze u věcí o kterých něco vím - měl to někdo z rodiny nebo já sama. I když je jasné, že to co zabralo nám nemusí fungovat jinde, ale jsou to vesměs věci nevážné. Rakoviny virtuálně neléčím, neboj :o)))) Do věcí, kterým vůbec nerozumím se nehrnu, nerada bych, aby se někomu potom udělalo ještě hůř. Ale jsou tu i tací odborníci, viz 43111.
|
|
|
Sama nemám ráda dotazy typu: je mi to a to, co mám dělat? Mám jít k doktorovi??? Většinou píšu, že přes monitor se těžko dá něco poznat, natož fundovaně poradit a posílám naivního tazatele k lékaři. Sama bych si nedovolila radit léky, protože co jednomu pomůže, druhému může uškodit.
|
|
|
Chápu Tě, ale.......... ti co sem napíši ohledně ,,zdravotních" problémů, jsou už dááávno vystrašení svým reálným okolím natolik, že úpně nakonec se ještě zeptají zde. Toto bývá poslední impuls k tomu, aby človíček dospěl k názoru, že jedině takoví, jaký jsi např. Ty, mu můžou pomoci. A posléze se rozhodne k lékaři zajít. Myslím, že tady nepíší příliš často nešťastníci, kteří krvácejí z tepny, nebo mají zlomenou páteř pádem ve vaně.:-) Buď rád, alespoň máte ,,kšeft".:-)
|
Mert |
|
|
doktor Majk já ti poradím ty doktore, asi né každej kdo napíše něco pod nějakou zpověď svojí radu to myslí nejlíp, ale většina těch rad je myslím prospěšná už proto že třeba jen dodá sebevědomí, a cesta k lékaři je potom snažší a ono to zdravotní trápení s sebou nese i to v tý hlavince a potom je zpovědnice to co třeba jen postrčí a ta rada doktore přispěj, tvoje fundovanost ti zajistí budoucí klientelu nebo jen blbě kecej, a když ti zbyde čas TAK SE UPAL
|
|
|
Viz ShadowDancer... Upal se!! :o)
|
|
|
Tak to je pak dobře, že tě tu máme.
|
|
|
jistě máš pravdu,ale každý soudný člověk půjde za doktorem a nebude shánět drby na internetu.A když už někdo nejde za doktorem,tak holt musí počítat s různýma radama...
|
|
|
Tohle já neradím
|
|
|
Když jde lenost a blbost ruku v ruce s nevědomostí, je lepší držet se dál.... A poradit: Upal se! :o)
|
|
|
Ano, máš.
|
|
|
arj a ty zpovědníku máte naprostou pravdu. Horší je, že většina z nich píše už ve zpovědi abychom jim neradili jít k lékaři. Ach jo!!!!!!!
|
|
|
Nooo... Já sice za chvíli budu končit zdrávku, takže když mám zrovna náladu, tak se snažím poradit odborně... ale k tomu co píšeš bych si dovolila namítnout, že Zpovědnice je sice server pro lidičky, kteří mají nějaké problémy nebo trápení a potřebují se vykecat či poradit. Ovšem je to taky server, na kterém se jim na jejich dotazy dostane nejrůznějších odpovědí, ať už těch negativních či pozitivních. Ale otázky kladou široké veřejnosti různého věku, pohlaví a povolání... takže prostě musí počítat s tím, že ne každý jim řekne to co by přesně chtěli slyšet. A už vůbec musí počítat s tím, že tady se jim dostane víceméně jen názorů různých lidí, ale že to není žádná odobroná lékařská poradna. To není nikde řečeno ani napsáno. A to, že si to tu lidé občas pletou se stránkama typu www.ordinace.cz kde třeba přímo můžou on-line klást otázky lékaři , to je jejich problém. Možná je to zle řečeno, ale je to tak. Takže když sem někdo napíše, že by chtěl slyšet názor na to, co to je když ho píchá v hlavě, tak musí počítat s tím, že mu lidi napíšou i blbosti. Spíš mě štve, že sem lidi píšou věci, se kterýma jim tu kolikrát nemůže nikdo poradit a zbytečně to tu zahlcují příspěvkama, kde se ptají co mají dělat, když spadli ze schodů a bolí je kotník. I kdyby zrovna kdesi na druhém konci počítače byl na netu připojený doktor či jiný zdravotník- stejně jediné co mu může poradit je ať si zajde na RTG, protože bez toho nelze na dálku určit jestli to nemá zlomené. Někdy mě lenost a pohodlnost dnešních mladých lidí dostává... Takže ať si to sem klidně píšou, ale ať se pak nediví...
|
|
|
máš pravdu... souhlas s arj
|
|
|
zdravotni problemy sem spis nepatri nez patri. Proto tyto odpovedi......
|
|
|
Já žiju v iluzi, že tohle je Zpovědnice a ne odborná lékařská poradna. Když je to vyděsí, jedině dobře.
|
|
|
Máš pravdu. Ale jak vyhnat k živému doktorovi lidi, kteří doufají, že všechny své zdravotní problémy vyřeší od počítače a s anonymními virtuálními laiky?
|
|
|
|