Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.442643, vloženo 10.03.2010 14:19:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
ROZUMNĚ o hubnutí a nadváze
Zase jsem na chvíli zavítala na Zp a nedá mi něco nenapsat. Ano, inspirovala mě zpověď níže o nadváze.
Samotná myšlenka diskuze mě moc nezaujala, takže o tom diskutovat nechci. Spíš mě zarazily některé komentáře pod diskuzí.

Velmi mě totiž překvapilo, kolik lidí si myslí, že silnější člověk (pozor teď nemluvím o silné obezitě, ale o mírné až střední nadváze, dejme tomu dívka 170 cm a váha 70 až 8O kg) rovná se troska bez vůle ležící stále na gauči a žeroucí chipsy.´

To je taková nehorázná kravina, že bych za tyhle názory mlátila (poch. nadsázka). Ano, může to tak být, ale v žádném případě to není pravidlem.

Je mnoho silnějších žen a dívek (mluvme spíše o ženách, u mužů jsou věci trochu jinak), které pravidelně sportují, zdravě jí, ale jsou zkrátka stále o něco silnější - prostě genetika, je tomu opravdu tak. Naopak je mnoho hubených až vychrtlých, které se valejí doma, žerou ty zmiňované chipsy a jsou stále hubené - genetika ( i zde se mnohé tímto chlubí).

Pro již zmiňované silnější ženy či dívky je těžké zhubnout, když už teď se dost hýbou a jedí zdravě. Musely by začít cvičit ještě víc (a s časem je opravdu problém, zvláště, má-li žena rodinu a děti) a nebo témeř přestat jíst.

Několik příkladů - mám kamarádku cvičitelku. Cvičí naprosto výborně, každý den má dvě cvičební hodiny, které jsou velice intenzivní. A přesto je stále silná - má výbornou kondičku, svaly, ale je silná. Protože její matka otec i sestra jsou také silnější, stejně jako její prarodiče. Dle logiky mnohých zde by měla být tedy vyžrané líné prase, ale není to poch. pravda ani v nejmenším.

Další příklad - já sama mám kolísající váhu. Asi před deseti lety, kdy jsem velice intenzivně předcvičovala aerobic a vlastnila fitko, jsem měla postavu perfektní. Ale stejně jsme témeř nejedla, nebylo to moc zdravé, co jsem provozovala v jídle (jenže jsem tehdy byla posedlá pěknou "vymakanou" postavou) , jinak bych si váhu neudržela - genetika. Pak jsem byla těhotná, pochopitelně dost přibrala, zhubla jsem, ale už to nebyl návrat k té perfekní postavě. Ačkoliv jsem opět velmi intenzivně cvičila a jedla velmi vyváženě a dietně.
Od té doby mám výkyvy váhy - když se hýbu tak normálně (kol. brusle, lyžování, předcvičování aerobicu 2x týdně), ale k tomu "normálně" jím (žádné chipsy ani sladkosti.,ale jím třeba těstoviny, pečivo, brambory), tak stejně nehubnu a jsem trochu oplácaná (i když BMI mám většinou v normě nebo na hranici). Když omezím kalorický příjem téměř na minimum a cvičím jak magor (na což není moc čas, takže je to problém), teprve pak začínám hubnout.
Ale v žádném případě se nikdy neválím vetšinu času na gauči ani nežeru chipsy. Naopak si myslím (ne, já to vím), že sportuji daleko daleko více, než průměrná mladá štíhlá dívka, která je ale prostě od přírody hubená a klidně se může válet.

Ted jsem ve fázi hubnutí, ale stojí mě to dost úsilí, a kydy, které vidím dole v té diskuzi, mě přece jen trochu štvou;-). Takže lezení z gauče mnohým oplácenějším fakt nepomůže, neboť ony z toho gauče slezly již dávno a sportují mnohem více, než vy si možná myslíte.

Hezký sportovní den přeji:-)
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.03.2010 01:49:01
Když normálně jíš a normálně se hýbeš, jsi oplácaná, no fajn. Hlavně že když tady o tobě Undra prohlásil, že máš špeky na bocích nebo co to vlastně tehdy napsal, vyjíždělas jak čertík z krabičky, že to není pravda a ještě jsi sem dávala fotku postavy, abysme se všichni podívali...
Smajlík  lealtad.
11.03.2010 15:28:27
Souhlasím s tím, že někdo hubne resp. udržuje si váhu snáz a někdo hůř. Ale ono opravdu hodně záleží na stravě. Pořád se tu diskutuje o sportu, ale sport nepomůže pokud si po něm večer dáte nějakou flákotu masa s knedlíkama atd. Mně například přijde NORMÁLNÍ, ne dietní dát si k večeři jen salát (ne "český salát", 100g, ale alespoň 400 g zeleniny), nejíst zásadaně hranolky, tučný jídla... Dort 2-3x do roka atd. Někdo to třeba dělá stejně a říká tomu, že musí strašně makat a mít minimální příjem, aby nepřibíral. A za \"normální\ " považuje \"českou kuchyni\". Fakt by mě zajímalo stravování těch geneticky tlustých chudinek.
 Edwina
10.03.2010 21:51:23
nečetla sem příspěvky dole, takže snad se nebudu opakovat...

taky mě to drtí a holkám, co jsou hubený aniž by někdy viděly spinningový kolo nebo byly na aerobicu děsně závidim!

já chodim 4 - 5 týdne sportovat (spinning, powerjoga, crosstrenažer) plus sauna a výsledky téměř žádný, takže fakt nevim
 LuciannaStinson Žena28 Kategorie
10.03.2010 21:25:16
K-Lady - Klobuk dole, skvele napisane.
Smajlík  sophiesxoll Žena Kategorie
10.03.2010 20:37:53
Tak nejdříve k tématu diskuze:

SAMOZŘEJMĚ, že je postava dána především geneticky! Každé tělo má nějakou svoji "ideální" váhu a na té se víceméně drží (pokud se dotyčný člověk nepřecpává, nedrží diety, není nemocný atd.). Problém je v tom, že někdo má tuto svoji "ideální", přirozenou váhu 50 kg, někdo 60 kg a někdo třeba 80 kg. Pokud se člověk k tloušťce dopracuje opravdu čistě přejídáním a pak se rozhodne zhubnout, jde to na tuto jeho přirozenou váhu velmi snadno. Prakticky stačí jen vyškrtnout pravidelný zákusek po obědě a dopřát si dvakrát týdně posilovnu. Pokud se ale rozhodne zhubnout člověk, který má svoji přirozenou váhu někde vysoko nad společensky uznávaným ideálem, jde to o hodně hůř. Takový člověk se pak musí opravdu pachtit, sportovat jako divý, trápit se hladem, odpírat si ty nejlepší pochutiny.... Tedy nemusel by, kdyby se měl rád takový, jaký je.....

Teď určitě plno lidí namítne, že mají postavu jinou než jejich rodiče, takže moje teorie neplatí a postava není geneticky daná. Ale to víte, že je, akorát jsme ji nezdědili vždycky po mamince nebo po tatínkovi. Já sama jsem chodícím příkladem, vždycky jsem byla štíhlá, v dětství a v pubertě dokonce velmi hubená (47 kg na 170 cm) a naproti tomu moje mamka má od malička problémy s nadváhou. Svoji postavu mám ale i tak danou od přírody (možná po prababičce z otcovy strany nebo tak něco) a vím moc dobře, že jsem si ji nezasloužila žádným odříkáním a cvičením. Stejně jako si mamka tu svoji postavu nezasloužila válením se na gauči a pojídáním chipsů.

Tak, jako máme někdo od přírody blonďaté vlasy a někdo tmavé, máme prostě někdo od přírody dispozice k tloušťce a někdo jiný k hubenosti. Nevím, co je na tom tak divného. A nevím, proč bychom proti tomu měli bojovat a snažit se zaškatulkovat do nějakých tabulek BMI a společenských ideálů. Kdyby se v časopisech (nebo i odborných knihách) psalo, že ideálním odstínem barvy vlasů je blond laděná do medova a černá je příšerná, taky by se šly všechny černovlásky přebarvit na blond a blondýny dobarvovaly do medového odstínu, aby byly dokonalé? Vždyť je fajn, že jsme každý jiný, ne?

A k diskuzi samotné:
Lidi, mějte trochu rádi sami sebe i ostatní..... A neřešte kraviny! Když někdo kňourá, že je "strašně tlustý" a nemůže zhubnout, svědčí to o tom, že je zakomplexovaný (ať má jakoukoli váhu). Ale když někdo lidi s nadváhou označuje jako líné bečky sádla a ordinuje jim každodenní běhání, je zakomplexovaný úplně stejně. Sebevědomý, úspěšný a vyrovnaný člověk vůbec neřeší, kolik váží on, kolik jeho soused a kolik někdo cizí na zpovědnici.

Vy s dispozicemi k nadváze, vyhoďte váhu do popelnice, přihoďte k tomu i ten papír s naplánovaným zdravým jídelníčkem a soupis cviků pro dokonalé tělo, přestaňte bojovat s přírodou i sami se sebou, vykašlete se na všechny zakomplexované jedince a zkuste si třeba pustit nějaký pěkný film. A vy megadokonalí, co máte ideální postavu, cvičíte 25 hodin denně, v životě jste nepoz
 K-Lady
10.03.2010 20:02:56
Kiki, na tobe je videt, ze uz proste nejsi pitoma nactka, co tu perli "rozumy" a pritom vi uplny hovno. Jsi proste zenska, ktera uz neco zazila a ma nejaky zkusenosti a navic neni blba, takze umi myslet a rozumne argumentovat. Ten rozdil mezi tvyma prispevkama a prispevkama nekterych mistnich.... no nebudu to pojmenovavat .... je fakt propastnej. Kazdej, kdo neni idiot jasne vidi, kdo ma v tyhle diskuzi navrch.

BTW, abych jenom nechvalil, vypadas fakt chytre a inteligentne, co te proboha vedlo k tomu pokouset se o smysluplnou diskuzi s null-pointerem?

Nekdo, kdo mele svoji a neni schopnej pochopit byt i jen elementarni principy metabolismu a genetiky snad ani nejde brat jako rovnocennej partner do diskuze. Aspon ja mam problem brat takovy lidi vazne.
Smajlík  OsamelyChodec Muž Kategorie
10.03.2010 20:02:28
Nechce se mi to cist cele, ale mam radsi kdyz je tu holku za co chytit, nez kdyz je to uplna vychrtlinka... nemyslim extremy 170 cm a 90+ kg
 Zítra vstávám v pět Muž Kategorie
10.03.2010 19:03:47
ilustrace: ne, nedotkla.
Tady se nikdo nikoho (i přes hranou rádoby přezíravost) nedotkl.
 Mert**
10.03.2010 18:51:09
Lord Byron 86 - je vzdělanej a umí psát....to je tady teda hodně důležitý....navíc je vždycky super, když se do diskuze, kde mnozí o tématu moc neví (že??:-) ), vmísí někdo, kdo tomu opavdu rozumí a má k tématu co říci, ne jen ta něco pácat... chci ho tady zkrátka:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:47:45
kikiwhite: Proč zrovna jej tady chceš? Působí trochu pateticky a vytrhává z kontextu, klasický zpovědnicový zelenáč, navíc to bude nudnej suchárek :-)
 Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:46:25
Lord Byron 86 - já si ale myslím, že jich tolik, o kterých píšeš, zas až tak není...:-) tebe to jen baví provokovat...

Jarda Skácel - nechceš se zaregistrovat? Chytrý lidi tady potřebujem:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:43:59
kikiwhite: chápu a gratuluju k dosavadnímu nepropadnutí mezi machny. Kdyby ženských s takovým přístupem bylo více, nebylo by na koho pořádně nadávat a koho provokovat.
Smajlík  Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:43:46
oprava - konečně jsme se NĚKAM dostali!
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:42:15
null-pointer- no tak paráda, konečně jsme se nějak dostali:-)

Omlouvám se, že jsem na tebe před tím tak vyjela, ale fakt jsi mě s těma kecama štval...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:38:14
Ta diskuze je plná debilů...ale Jarda Skácel ani autorka k nim bohužel či bohudík, nepatří.
(doufám, že jsem se nikoho nedotkla:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
10.03.2010 18:37:39
Lord Byron 86 - ale já v mé diskzui na nikoho nenadávám, taky jsem se naučila žít se svou genetickouy výbavou - vím, že večer si prostě nikdy nemůžu sednout s chipsama, tyčinkama nebo arašidama u TV (ačkoliv bych si je někdy tak ráda dala), vím, že pořád musím myslet na to, co sním, že si nemůžu v restauraci dávat přílohy atd..že jednou začas si musí nahodit radikální dietu nebo místo relaxu doma po práci musím sednout na blbej rotoped (kterej mě fakt nebaví) a aspoň půl hoďky šlapat...no co nadělám...

Ale štvou mě právě ty kecy o tom gauči a chipsech - protože tyhle kecy jsou (viz celá diskzue) nespravedlivý! (teda ne vždycky, vím, že hodně holek na to i kašle a žerou si..o těch já ale nepíšu)

Chápeš, jak to myslím?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:36:27
kikiwhite: no víceméně souhlas, určitě se dá váha dostat na přijatelnou úroveň
a ne litovat se že to nejde

jdu na pivko, čest
Smajlík  null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 18:31:41
null-pointer - no dobře, ale co když má někdo metabolismsu takový, že by musel makat dnem i nocí na rotopedu, aby se mu neuložilo nic na té posrané prdeli?? Myslíš. že to jde?? A o tom mluvíme...člověk není robot a může dělat jen to, čeho je schopen...co blbneš?? Celou diskuzí jsem chtěla říct, že má kamarádka, i když maká jak blázen, je poáíd silnější..ano pomalu spaluje...ale ty říkáš, že kdyby třeba předcvičovala celou noc, tak by zhubla - no, to jesice možné, ale neproveditelné!! Chápeš to?

Prostě někomu stačí málo - hoďka cvičení denně a je v pohodě a krásně hubne..ale někdo, kdo spaluje fakt hodně pomalu, by ale musel cvičit řeba 6 hodin denně a to fakt nejde, to snad uznáš, ne? A o tom celou dobu mluvím, už mě chápeš?

Navíc fakt nemluvím o obézních lidech ale "jen" o lidech s nadváhou a to je rozdíl..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:29:59
kikiwhite II: ano, možná to tu VÝJIMEČNĚ zatim chybí, jinak checkni to vláko níž, samozřejmě.
 Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:28:01
kikiwhite: a) ne, to netvrdím a b) kolegovi zjevně chybí hlubší zpovědkové podvědomí, tak jsem do toho musel zatáhnout i ty starší sračky, co se tuhle v ne nepodobných vláknech s železnou pravidelností objevovaly.

Ad genetické štíhlounké holky - no jo, no. A? Život není spravedlivej. Mě taky nebavilo bojovat se zvýšenou kazivostí a lámavostí zubů, akné, krátkozrakostí (= všechno svým způsobem GENETICKÉ), a místo kecání a alibismu jsem si to nakonec všechno vesměs vyřešil (jasně, ne, že bych kolem toho vůbec nekecal, ale jednal jsem). Říkal jsem si, že je to daň za skvělý foremný vlasy, netloustnutí atp. - a to mě to kazilo celou pubertu. ;)

Člověk by se prostě měl naučit hrát s kartama, jaký nafasoval. A ne mrdat na řešení svých problémů, bušit pěstičkama, litovat se, TAHAT DO TOHO OSTATNÍ ZDRAVÝ LIDI, atp., jak se to tu běžně děje s \"prasnicema\ ".
 Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:25:55
null-pointer , Chlapče, ještě dřív, než by se Ti ta váha ustálila, tak bys skončil na kapačce víš.. Říkám - krásná teorie bohužel je to jen pohádka.
 Jarda Skácel
10.03.2010 18:24:42
Lord Byron 86 - hele ty fakt kecáš...kde potkáváš holky, který tvrděj, že jejich vyžranost je super a hubený holky jsou hnusný a jen reklamní masáž?? Já takový teda neznám..spíš znám mnoho holek, který chtěj zhubnout, protože tloušťka JE nehezká a poch. i nezdravá...o tom není žádný spor, proč se o tom tady s náma hádáš?? Spletl sis diskuzi, asi, ne?

Tady se diskzutije o tom, že každý má jiný metabolismus a spaluje energii jinak rychle...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:23:24
Jarda Skácel: no váha se ti určitě ustáli na rozumné hranici bmi a né na krajní a o tom se tady bavíme
 null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 18:21:28
null-pointer , "ale já říkám že pokud spálíš víc tuku než se ti uloží na té posrané tlusté prdeli(neber to osobně, jen jako příklad)" - Ta tvoje teorie je ta krásná ovšem má háček - tohle by vedlo k naprosté fyzické vyčerpanosti, omdlévání a zvracení + další pozdější reakce. Tohle člověk NEMŮŽE fyzicky zvládnout, protože není robot.
 Jarda Skácel
10.03.2010 18:19:42
Lord Byron 86 - v této diskuzi ale nikdo na nikoho neplive, to sis spletl s tou níže..mně se velmi líbí štíhlost a proto se neustále štíhlá snažím být...(ne vždy se úplně daří, jak jsem psala, mám ve váze výkyvy, ale vím, jak na své tělo a jak zhubnout)
Spíš mi vadí holky, které jsou štíhlé od přírody, nemusí pro to dělat NIC, a že je jich hodně, a mají plnou hubu keců, jak ta a ta je vyžraná, když ta třeba chudák je na dietě a každý den cvičí, zatímco ony se válí, jedí co chtějí a jejicjh jediná "zásluha" je jen to, že mají štěstí...To by se mi to taky kecalo...

A nechceš mi doufám tvrdit, že VŠECHNY štíhlé holky mají tu štíhlost tvrdě vydřenou, vůli jak ze železa atd...to snad ne:-))))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:19:33
kurva sem utahanej z práce píšu nesmysly
mělo to být X% tuku z přijmuté potravy
 null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 18:18:10
kikiwhite: eště jednou vysvětlím že

každej člověk má určitý metabolismus který ukládá X% tuku (ano to je to o čem mluvíš)
ale já říkám že pokud spálíš víc tuku než se ti uloží na té posrané tlusté prdeli(neber to osobně, jen jako příklad)
tak nemůžeš přibrat (jinak by jsi byla perpetum mobile)

ještě jednou? pro hloupější?
 null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 18:17:58
Jarda Skácel: promiň, ale dokud se tyto \"silnější ženy\" budou nezřídka odvolávat na to, jak je jejich stav vlastně zdravej, jak jsme vylízaní z vychrtlin v reklamách, nedej bože si brát do huby NORMÁLNĚ vypadající holky a dělat z nich neuvěřitelné anorektičky, můj osobní postoj se těžko změní. S takovou bezcharakterní čubkou nesmí se našinec srát... Jak by se tobě líbilo, kdybys poctivě makal na své postavě a nějaký pivní skaut s pupkem až na lustr by se ti vysmál, že vypadáš nepřirozeně a moc koukáš na Rockyho a Ramba?

Svým způsobem tvůj záchvat gentlemanství ale chápu, ty se na Zpovědce rozkoukáváš a nevyznáš, jinak bys též možná procitnul.
 Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:17:35
Jarda Skácel: posledni prispevek nema chybu. Jo holky jsem s vama, do toho´=)))
Smajlík  mam rad cuco
10.03.2010 18:14:10
Jarda Skácel:
nauč se číst, říkám že genetika ti ovlivnuje kolik % energie z jídla se ti uloží do prdele

koukni se na internet na nějaký články kde lidi kolik shodili (ano www.googleforidiots.com)

eště jednou se tě zeptám, je člověk s genetickýma predispozicema perpetum mobile?
 null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 18:13:34
Lord Byron 86 , a každý muž, který si bere do huby silnější ženu, by zasloužil useknout hlavu. Být vámi, styděl bych se. To myslím naprosto vážně.
 Jarda Skácel
10.03.2010 18:12:33
null-pointer - zákon zachování energie ti nikdo nebere, už s tím neotravuj, je hezké, že jsi nám ukázal, že ho znáš...

Mnoho lidí tady se ti snaží vysvětlit (ale ty zjevně nemáš na to, abys to pochopil), že každé tělo tu energii je schopné využít JINAK.

Jak mi třeba vysvětlíš, že jeden můj kolega žere jak nezavřenej, ale opravdu nepřeháním, klidně dva obědy (jeden v práci a druhý po práci v hospodě) se všemi chody plus ohromný zákusek (energetický příjem těchto dvou obědů bych tipla tak na 10 000 KJ (to já mám na 2 až 3 dny), takhle prý žere i doma do pozdních hodin a je pořád jako tyčka??? To by tedy mělo být dletebe porušení příjmu a výdeje energie jako blázen! Takže jak to je asi??
No je to tak, jak ti tady všichni pořád meleme dokola . Jeho tělo je dispozične, geneticky vybaveno tak, že zkrátka velmi dobře a rychle spaluje energii, takže se mu žádná neuloží ve formě tuku..no a někteří lidé to mají naopak, tělo spaluje energii špatně, jají pomalejší metabilismus, takže sní daleko, ale daleko méně než zmíněný koega, ale přesto přiberou, neboť energie se nespálí a uloží...

Takže kde je to porušení zákona který tak miluješ????

Stejně každý motor spaluje jinak a taky neřveš, že je to porušení zákona o zachování energie...

Tohle se ti tady snaží několi lidí neustále vysvětlit, ale zjevně na to nemáš, abys pochopil:-(
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 18:12:14
Jarda Skácel: ty toho víš víc o medicíně, my toho víme víc o ženských alibi a jedovatém plivání otylých čubek. Klidně se poser vzteky na balkóně, ale jsme si kvit.
 Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:10:04
Jarda Skácel: snažíš se (poměrně úspěšně) vyvrátit jeden ze zdejších "haterských" argumentů, jenže na nejmíň pět dalších, které se tu buďto v poslední době, nebo přímo v tomto vlákně objevily, bohapustě sereš...

Aneb pořád platí, že majorita prasnic a) jen fňuká a hledá alibi (viz Blattův příklad s dyslektiky a pologramoty), b) obezita není v přírodě přirozená, je výsledkem nadbytku/konzumu/moderny, c) každá tlustá holka, co si v rámci svých mindráků bere do huby holku štíhlou, by zasloužila useknout pár prstů.
Smajlík  Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 18:05:17
null-pointer , Co se mi tu snažíš jako dokázat? Že genetika je výmysl? Že nemá vliv na postavu? Že metabolismus je výmluva? Prosím Tě, přestaň se ztrapňovat a radši sem už nic nepiš, když o tom nic nevíš. Diskutuj si v diskuzích, kde máš k tématu co říct. Můžou to být počítače, nebo stavební materiály, či jiné, ale o obezitě - o té vím určitě mnohem víc, než Ty.
 Jarda Skácel
10.03.2010 17:59:54
Jarda Skácel: wow genetika, máš určitě pravdu ALE stále kurva platí zákon o zachování energie

jak víš tak tělo při zátěži delší jak Xminut začne spalovat tuky
geneticky máš daný že Y% energie z potravy se ukládá do tuků

hmm jak to teda udělat abych netloustl? že by to bylo spálením těch Y% tuku co se mi ukládaj?
složitý co?


"Takový člověk se pak může laicky třeba přetrhnout aby zhubnul, může sportovat jak blázen a nejíst a přesto nezhubne."
ááá konečně někdo v přírodě objevil perpetum mobile
gratulace k budoucí nobelově ceně
Smajlík  null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 17:55:37
Jarda Skácel - super, děkuji..já už chtěla před tím napsat, že s null pointerem nebudu diskutovat, neboť mi přijde velice hloupý a nevzdělaný, ale nechtěla jsem být konfrontační...také si myslím, že null pointer a ti, kteří opakují ty podobné kydy, třeba ten fyzik nebo jak má tu přezdívku, jsou buďto hloupí nebo opravdu dost mimo...takže díky, konečně hodnotný příspěvek od někoho, kdo věci skutečně rozumí...

Ale pravdu má Celesta, tady s těmi hlupáčky nemá cenu diskutovat, je to pod úroveň...ten, co o tom něco ví, tak opravdu ví a neměl by se rozčilovat s blby, kteří nevědí nic...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 17:48:48
Promiňte ale začínáte mě pěkně štvát. Nejvíce idiotský null-pointer + jeho následovníci. Sleduji to tady dnes celý den. Chlapče, ty děláš nějaký sport, že se v tom tak vyznáš? Nebo studuješ medicínu? já ti něco prozradím, já jsem medinu vystudoval. A víš co? Celý předmět několika semestrů byl věnován genetice a dědičnosti. Víš vůbec, co to je? To je to, co ty děláš že neexistuje, ale holky se ti marně snaží dokázat že to je. Ono to opravdu totiž existuje. Genetika. to je slovo, co? Mylsíš si, že výdej-příjem, stačí k tomu, aby člověk vážil málo? jinak hochu zbláznil ses? Seš hloupej až to bolí a nejhorší je, že si tady tu svou neochvějnou pravdu neustále prosazuješ.

Je skutečně vědecky dokázáno že genetika MÁ vliv na lidskou postavu, stavbu těla i na to, jestli bude člověk přírodně štíhlý nebo obézní. Takový člověk se pak může laicky třeba přetrhnout aby zhubnul, může sportovat jak blázen a nejíst a přesto nezhubne. A není to pouze u výjimek. Je to u více silnějších žen, než si myslíš. Genetika je silná, je to PŘÍRODA. A tu neobelstíš.

O poznámách o tom, že se tito hlupáci domnívají že tlusté ženy jen leží na gauči a žerou chipsy raději pomlčím.. co dodat, lidská demence nezná mezí. Možná byste se mohli zajít vyšetřit.
 Jarda Skácel
10.03.2010 17:42:12
taky přispěju, můj kluk má sestřenici, která má dokonce kilo 90! (ovšem při výšce 180cm) ale pozor ona hraje od dětství závodně házenou, volejbal i ženskej nohejbal. je taková mohutnější ale nikdo by o ní neřekl že je tlustá!! Nikdo! klukům se líbí, má šmrnc. takže kydy že je tlustá a né málo tak s tím se jdětě vážené vyzábliny bodnout
 holka zelenooká
10.03.2010 17:39:00
Viz celesta a víc už k tomu nemám co říct


jen ještě dodám - nezlobte se, ale mě baví diskutovat jen tehdy, je-li ta diskuze o něčem a diskutuje-li se o tom, o čem ta diskuze má být..

Je pro mě třeba ztrátou času zabývat se přirovnáním koncentrák x reálný život apod..je snad zcela jasné, že je-li někomu prakticky zcela odepřen příjem poravy, zhubne a pak zemře...nevím, co to más polečeného s normálním životem.....

Navíc již asi po desáté opakuji, že je jasné, ŽE KAŽDÝ ZHUBNE (takže argumenyt s
koncentrákem nechápu), ale někomu to jde snadno a někomu hůř, protože každý má JINÝ metabolimus a tu energii, kterou pořád všichni omíláte, spaluje jinak, právě dle indiviuální dispozice a metabilismu (je to jako třeba motor, taky každý spaluje jiné množství energie - paliva, takže je těžko můžeme srovnávat)...nebaví mě tady omílat dokolečka stále jednu věc pro lidi, kteří o tom nemají ani páru, jen neustále melou jednu věc dokola...


fyzika střední školy - každý člověk spaluje jinak, a já tvrdím, že jednomu se hubne líp (spaluje více a rychleji, tedy spálí více energie - ) a druhému hůř (spaluje pomalleji, spálí tedy méně enerie) - nevím, co je na tom za porušení fyzikálních zákonů ...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 17:35:59
NAPROSTEJ SOUHLAS S AUTOŘINOU DISKUZÍ. už mě fakt sere jak si každej myslí že holky co mají na váze víc tak jen leží na gauči a žerou, je to tady DENODENNNĚ tyhle urážky. a že si kolikrát ti debilové neberou servítky!! Přitom ty holky kolikrát makají víc než vy jakože sportovci!
 kiwka
10.03.2010 16:50:02
imp: no tak radíš baculatým lidem aby se dali na anorexii???
 mysshka123
10.03.2010 16:48:25
Genetika, negenetika. Do koncentráku zavírali lidi s různými genetickými dispozicemi. Vidělas na obrázcích z koncentráku někoho tlustého?
 imp Muž24 Kategorie
10.03.2010 15:47:36
Vpomínám matně, že na základce (zruba v roce 1212) jsme měli exoty, kteří se vysmívali všem dětem s nějakou abnormalitou. Ať už nosily dioptrické brýle, nebo měli nadváhu, či rovnátka.
Je to zcela běžná komunikace u "neandrtálců".

Nechápu, proč se tady řeší přednostně obezita.
Možná by bylo lepší přejít na anketu "počtu odumřelých mozkových buněk vlivem nedostatku práce".
 Mert**
10.03.2010 15:46:21
fyzika střední školy: sem v praci, nemam cas diskutovat
 null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 15:37:51
kikiwhite: to máš marný. 90% lidí je jemně řečeno neinformovaných a tak budou stále tvrdit to své, logické a neotřesitelné, že je to prostá fyzika, výdej příjem. Je to samozřejmě hrubé zjednodušení, ale to nemá cenu vykládat lidem, kteří problém s postavou nemají a vyžívají se v tom, že lidem s nadváhou nadávaj do tlustej prasat. Lidem, kteří se o danou tematiku zajímají více do hloubky člověk vysvětlovat nic nemusí.

Jinak, i k diskuzi pod námi, na stránky tohoto typu opravdu nemá smysl psát a žádat o radu, doporučit lze portály typu stob.cz nebo f-sport.cz kde jsou lidé kteří se potýkají s podobnými problémy a profesionálové, kteří vědí o čem mluví a nemají potřebu onanovat nad svojí dokonalostí tím, že někomu nadávají do tlusťochů.
Tlusťoši co napíšou sem, jsou tak po zásluze potrestáni :-)

No a dál mám dojem, že naprostá většina lidí, co šílí kvůli postavě by potřebovala spíš psychiatra než dietologa (viz myshka).
 celesta
10.03.2010 15:33:30
fyzika: jestli ono to taky není tím že 4 lidi různých pohlaví a hmotností nespalujou stejný množství energie i když podaj zdánlivě stejnej výkon např stejným tempem půl hodiny běží....
protože energie v potravě je konstantní ale taky ne tak úplně protože někomu projde vše tělem a lidově řečeno kalorie vy* zatímco jinýmu zůstanou v těle
 mysshka123
10.03.2010 15:27:04
kikiwhite: Hezky jsi zametla nullpointera pod koberec, přestože má naprostou pravdu. Pokud do sebe narveš jen tolik energie co ti stačí k udržení základních životních funkcí + co spálíš při pohybu (případně lehce míň, pokud chceš hubnout), pak JE FYZIKÁLNĚ NEMOŽNÉ, že bys mohla přibrat. Zákon zachování hmoty a energie bys jako učitelka mohla znát. Pokud ovšem stále přibíráš, sváděj to na to že žereš víc a pohybuješ se míň než potřebuješ.

Nesváděj to na genetiku, leprikóny, nebo velké špagetové monstrum.
Smajlík  fyzika střední školy
10.03.2010 15:20:19
Charles - nebavím se o tom, jestlo tloušťka je nebo není určitá váha - smysl diskuze byl, že někomu hubnutí jed ne tak dobře, ačkoli maká a někdo nemusí dělat nic a hubený je..takže tvou poznámku moc nechápu...to s těmi 80 kg jsem jen tak plácla, není to v diskuzi vůbec klíčové - dobrá tedy to opravím 70 až 75 kg...a teď napiš, please něajký ne off topic komentář:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 15:20:09
kikiwhite

A jinak k 170 cm .. 80 kg?

Sama mám 170 cm a nedokázala bych si sebe představit s 80 kg.
Když už teď cvičím, abych zpevnila tělo a to mám okolo 62 kg.
 Amemait Žena20 Kategorie
10.03.2010 15:16:28
170cm/80kg tlustou je a to ne málo (až tak silnou stavbu kostry nikdo nemá). O 70kg by mohlo platit, co píšeš.
Smajlík  Charles Muž49 Kategorie
10.03.2010 15:08:33
kikiwhite - zkus si trochu zalistovat a uvidíš jakým způsobem sem většina píše o svých problémech s tloušťkou, já se ani nedivím, že si většina myslí, že sedí doma na prdeli a nic nedělá.
Rozhodně jsem svým příspěvkem nechtěla urážet tebe, jen, že když sem někdo píše o tloušťce, tak většinou následuje věta --- když ono to nejde
 Nola
10.03.2010 15:05:58
suplex - genetika jistě nemůže za všechno, to jsem nikdu neřekla a jen potvrdila, že je to jen sklon..a jak psala ilustrace, každý může zhubnout" jen někomu to jde hůř a to je pravda pravdoucí.

V dětství - byla jsem taková normální, ani výrazně vychrtlá ani tlustá, myslím že fakt normální, ale je fakt že vyloženě v dětsví jsem žádný sport závodně nebo tak nedělala (spíš jsem hrála na nástroje, chodila do výtvarky a zpívala ve sboru:-) )..až na gymplu jsem začala výrazněji sportovat (karate, vodácký oddíl, začala jsem s aerobicem, později si udělala cvič. zkoušky atd..)..asi to dětsví taky ovlivňuje...ale u tebe, když píšeš. že matka je také drobná, tak je jasné, že máš i dobré dispozice...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 15:04:14
já si myslím, že na řadu váhových nespokojeností je nejlepší sex :-) neznám člověka, co by se denně krásně pomiloval s partnerem a pak řesil větší zadeček ;)
 limon y sol
10.03.2010 15:01:23
Lord Byron 86: to budu, však víš, že na ně má už políčeno, ještě musim dokoupit odbornou literaturu, abych věděla, kolik má takový motýl tykadel a jiných nezbytných motýlých částí.
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
10.03.2010 14:59:43
kikiwhite> no a jak jsi na tom tedy byla v dětství? já to tedy nesvádím na genetiku, ale na to, že když jsem byla malá, do cca 15 let, tak jsem věčně někde lítala, dělala x sportů a byla jak lunt. byla jsem opravdu živé dítě a chvíli jsem neposeděla. to si myslím, a třeba to nemusí být pravda, dalo základ tomu, jakou mám postavu. ted se fakt hýbu minimálně, nemám na to čas, ale když třeba začnu pravidelně, výsledky a růst svalové hmoty na sobě vidím téměř ihned, prostě si myslím, že to má to mé tělo zafixované, nevím jak bych to vysvětlila, možná se pletu, jak říkám, nestarám se o tuhle problematiku, tak nechť mě někdo poučí. ale rozhodně si nemyslím, že genetika může za všechno
 suplex Žena Kategorie
10.03.2010 14:59:12
Nola - tys tu mou diskuzi asi nečetla, že? Píšeš poněkud z cesty - vždyť já tvrdím to samé jako ty...já když se na sebe naštvu, jdu makat a makám jak blázen, což dělám třeba zrovna v tomto období a poch. hubnu, jen to jde ztuha...nevím, kdo v diskuzi fňuká...jen se ohrazuji proto řečem, že silnější holky musejí nutně žrát chipsy a lžet stále na gauči, to je megablbost..toť vše..přečti si to ještě jednou a pořádně a pochopíš, že tvůj komentář je dost mimo...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 14:57:50
ilustrace: stačí, když budeš i následující léto urputně běhat za exotickými motýly :)
 Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 14:55:47
kikiwhite: já bych se až tak neoháněla věkem, protože si myslim, že ještě nejsi ve věku, kdy by se ti hublo nějak jó špatně (právě kvůli tomu věku:)
- to přichází později.
Každopádně souhlasim s tím, že geny stavbu těla ovlivňují hodně. A v tom že takový člověk ne že NEMŮŽE zhubnout, ale že mu to jde hůř a musí vynaložit větší úsilí - to souhlasim, protože u nás v rodině k tomu sklony jsou, byly a vždycky budou - což není výmluva, protože já sama moc dobře vim, že i když k tomu máme sklony, nemusí to tak vůbec dopadnout, když se nebudu přecpávat, budu se hejbat a nebudu jen žvanit. A protože mám v rodině pár odstrašujících případů, tak doufám, že se mi to zatim, v rámci možností daří:)
 ilustrace Žena33 Kategorie
10.03.2010 14:55:40
Supex - ještě jsem chtěla - jistě že genetila je JEN sklon - KAŽDÝ může zhubnout, já také vždy zhubnu, když chci..ale někomu to dá fakt práci a odříkání a někdo he hubený pořád a bez práce..TOHLE jsem chtěla hlavně říct...protože neříkejte mi, že každá hubená holka dře jak soumar a jíjen dietní light stravu - jasně že ne...:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 14:54:04
už mi to příjde jak rozbitý gramofon, nemůžete být aspoň chvíli se svou postavou spokojeni? Když chci zhubnout něco pro to dělám, když nechci tak sedím doma, a taky mám z matčiny strany geny jdoucí do tloušťky (naštěstí z otcovy strany jsou všichni hubení, tak se to vyvažuje) a dávno jsem se naučila, že držet nějaké drastické diety nemá cenu, protože to člověk nemůže vydržet celý život - viz když zakládá rodinu, nějaké dietní věci by mi přítel nestrčil do huby, tak jím taky normálně, přeci nebudu dělat 20 jídel.
Ale prostě nemám ráda fňukání, a stálé omílání fráze "Nezhubnu, protože.... mě nebaví sport, mám to daný geneticky tak nemá cenu něco dělat..."
 Nola
10.03.2010 14:52:44
suplex - no tak vidíš, o tom to je - ty se výrazně nehýbeš, nevím tedy jak jíš, ale netloustneš..já se hýbu dost, snažím se jíst málo ( čipsech neno nějakých čkoládách se mi fakt ani nezdá:-) ), ale stejně mám problém se udržovat...není to nespavedlivé?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 14:52:03
Gazzapo: škoda, že nemáš profil, ty zříceninko, pěkně bych se ti tam udělal na hlavu
Smajlík  Lord Byron 86 MužKategorie
10.03.2010 14:49:11
kikiwhite> já jsem to myslela tak, že řada lidí se na genetiku vymlouvá, ale to je jen sklon. člověk může být obézní a nemusí.já tě neznám, ale jak jsi vypadala jako malá až do puberty? možná víc než genetice poděkuj rodičům, protože to jakým způsobem si se stravovala a zacházela se svým tělem v dětství, to má taky vliv, jak se říká, tělo si pamatuje.

no povědět si můžeme, nicméně já i když se nehýbu a jím normálně, výrazně netloustnu:) do puberty jsem byla jak tyčka a jestli je to genetikou, mamka má stejnou velikost jako já :)
 suplex Žena Kategorie
10.03.2010 14:47:03
Kikiwite- na nektere lidi plati jen PCR a ranari.setri si nervy

protoze sem chodi muzi luzrove.jedna se o kriminalniky,asocialy,pedofily,prizivnik y,fetisisty,panice.
 Gazzapo
10.03.2010 14:41:45
Suplex - bože já se vůbec nevymlouvám, chci vypadat dobře a hubnu, nikomu nenadávám, že musím makat dvakrát tolik než nějaká hubená a líná. To, co jsem napsala jsou holá fakta. a příklady z okolí... opravdu hodně sportuji, vím, že mám svaly atd...ale je pro mě těžké si udržet váhu. Taky jsem o něco starší než ty. Povíme si to za 10 let, ju?;-)

Null pointer - říká ti něco slovo metabolismus? Zkus is o tom něco najít...s tebou mě neba diskutovat, přijde mi, že píšeš stále jedno a to samé..takže sory..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
10.03.2010 14:34:20
no, já spíš myslím, že je nejjednodušší se vymluvit na genetické predispozice
Smajlík  suplex Žena Kategorie
10.03.2010 14:32:10
hm,ja jsem vzdycky delal najeaky sport,takze kdyz prestanu,tak rychle nabiram.k tomu mam geny po otci co celej zivot bojuje s obezitou,takze se k tomu musim jeste hlidat.
nesvadim to ciste na geny,vim ze kdyz chci mit dobry telo musim 2x tolik makat co ostatni,jen abych si ho udrzela,ale jsem za to rada protoze byt kostnata ,nepribirat ani svaly,se mi nelibi a takova tela patri do sveta teplousskych navrharu.
 Gazzapo
10.03.2010 14:30:42
Není možné sestrojit perpetuum mobile prvního druhu, tj. stroj který by z ničeho konal práci.

takže v žádné tlusté ženské se energie ani hmota nevytváří sama od sebe
 null-pointer Muž24 Kategorie
10.03.2010 14:29:43
BMI je jenom orientační, čím víc cvičíš, tím víc ti roste svalová hmota (byť je stále přikrytá tukovou zásobou), a ta je těžší než tuk, takže se dle váhy zdá, že hubneš méně. podstatný je poměr aktivní a pasivní hmoty ve tkáních, jestli je to v součtu 70 nebo 100 kg, to není až tak podstatné.
 Macek II.
10.03.2010 14:26:26
Jedna věc je slečna s nadváhou, která je se sebou srovnaná a nemá potřebu tady psát xy zpovědí o tom jaké má mindráky a jak jí nejde hubnout.

Druhá věc je několik příkladů, které tady jdou přímo vidět - slečny stěžující si na své tělo, a přitom neprojeví minimální snahu se sebou něco dělat. Byť už příjmout fakt, že kočičky s dokonalým tělem nikdy nebudou.

Raději uvidím 100kg slečnu, která nemá potřebu neustále řešit svoj váhu než 70kg jelito, které jen proto, že kolem sebe vidí štíhlé slečny tak začne na ně plivat jed.
 Amemait Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč