Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.438539, vloženo 17.02.2010 15:50:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nej reakce na nerudné DĚDKY za volantem
Již podruhé v nedávné době se mi stalo, že na mě vyběhl dědek (musím toto oslovení používat, neb o dědky právě jde), kterého jsem někde předjela, neboť jel nesmyslně pomalu. Kdo řídí, jistě ví, že předjet někoho, kdo jede 30, je opravdu velmi snadné a dalo by na přehledné silnici velkou práci někoho při tom ohrozit.

Naprosto potom nechápu jejich rozzuřené reakce - jeden, kerý mě dohnal u závor na mě řval, že jsem kráva a že jsem ho ohrozila nebo co, když jsem ho předjížděla v obci, kde je padesátka. Pochopitelně jsem ho neohrozila ani v nejmenším (jak říkám, předjet někoho, kdo téměř ani nejede je otázka několika sekund), nevím o co mu šlo a jestli já jsem jela v obci 60 nebo tak nějak, je má věc a já bych za to případně platila pokutu.

Podobný případ se mi stal včera - řidič (posléze jsem zjistila, že opět dědek), který zjevně nepochopil či nepostřehl, že v obci již skončila obytná zóna, kde platí 40ka a jel stále pro jistotu pod 40, neunesl, že jsem ho předjela (opět během několika sekund, takže naprosto žádné ohrožení nikoho, bylo to ve vesnici) a na pumpě mi přišel vynadat (jak jinak než do krav a s tykáním), že co ho mám co předjíždět v obci, kde je 40ka (nebyla) a tak podobně. A i kdyby byla, co je mu do toho, jak já jedu, když jej neohrožuji? Je to má odpovědnost a mé případné trestné body. Dědkovi mohlo být tak okolo 60.

Zjistila jsem, co na taková stvoření nejvíce zabírá a čím je nejvíc ponížíte. Nemá cenu uchylovat se primitivně k nadávkám stejně jako oni. Nemá cenu, být na ně slušný, neboť primitiv nepochopí, že tou slušností jste vlastně nad věcí. Musíte zaútočit na jejich citlivé místo.
Nejprve jsem se taky bránila, ohrazovala jsem se, co mi tykají apod., že nikoho neohrožuji atd., ale potom mě napadl jiný fígl. Když brunátný dědek stále řval a na pumpě se už začali srocovat lidé, přešla jsem do úsměvu a řekla : "tak podívejte se (netykala jsem mu), strejdo, (pozn. - když já byla kráva), až budete jezdit normálně jako chlap a ne 30kou s očima na vrch hlavy, pak vás budou vždycky předjíždět i ženské, s tím se musíte smířit a zvyknout si na to. Vím, že je to pro chlapa ponižující a opravdu chápu, že vás to hrozně rozčililo, ale ujišťuju vás, že vás opět kdekoliv předjedu, když pojedete zase jako babča" (neřekla, jsem přesně toto doslova ale něco podobného).

Sama jsem ale koukala jako blázen, jaký to mělo účinek. Dědek, který do té doby mě nenechal říct skoro nic na obranu, najednou nevěděl co má na tohle říct, zadržkoval ještě, že tam byla čtyřicítka (já řekla, že už dlouho nebyla) a že on toho má naježděno x krát víc než já (já na to, že takhle pomalu toho přece nemohl tolik najezdit) a pak už jen vztekle procedil skrze zuby, že "ať mu ho prý vykouřim" :-)), zalezl do auta a odjel.

Cítila jsem se fakt vítěne, neboť to opravdu zabralo.

Pochopila jsem hned, že pro chlapa je největší ponížení, když někdo napadá jeho "mužnost" (a pro chlapy za zenitem je to ještě bolavejší téma) a řízení auta ve "hnojařském stylu" (jede s tím jak shnojem) kdekoli a kdykoli na mužnosti opravdu nepřidává.

Myslím si, že mladý muž by takto nejednal, navíc mladí jezdí opravdu jinak než většina důchodců, kteří jsou dle jednoho vtipu sice nejrychlejší (vždy v čele kolony:-) ), ale všichni víme, jak to s tou rychlostí je:-).
Já jim jejich pomalé řízení neberu, ať si jezdí, jak chtějí (nemám problém je předjet), chápu, že mají pomalejší reakce..ale ať si neotvírají hubu, když je někdo předjede.

Jako paradox jsem z té pumpy jela zase za ním a jen se ujistila, že to opravdu nebylo údajnou čtyřicítkou, ale opravdu tím, že dědek rychleji zkrátka řídit asi neuměl. Mimo obec se řítil asi 45 km/hod, takže jsem ho opět v mžiku předjela a ještě jsem mu zamávala:-)

Když se mi tohle opět stane, budu jednat podobně a věřím, že je to účinné. Doporučuji všem ženám (vlastně i mužům) v podobné situaci, fakt to zabírá:-)

Stalo se vám někdy něco podobného?
 kikiwhite Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.02.2010 00:48:29
"jestli já jsem jela v obci 60 nebo tak nějak, je má věc a já bych za to případně platila pokutu" - nejde o pokutu, milá zlatá, jde o ohrožování druhých lidí a to už tvá věc není

"Je to má odpovědnost a mé případné trestné body" - až ti někdo srazí dítě, jsem zvědavá, jestli tě tenhle argument uklidní, že přece ON přijde o body, tak ať jsi v klidu

Pokud předjíždíš rychlostí větší než je povolená, málo platné, prostě porušuje předpisy. Že ten dědek taky zrovna nepřispívá bezpečností provozu, to je jasné, ber to ale tak, že jste si fifty fifty, a ne tak, že ty jsi v právu.

A argument, že jedeš bezpečně, i když o trochu překročíš rychlost, si strč kamsi. Takovejch už bylo, co tohle říkali...
Smajlík  mnomno
18.02.2010 16:12:27
Dost casto se dostavas do konfliktu. Ze bys byla normalni a jen se pohybovala v jinem vesmiru plnem konfliktnich lidi? :)
 Postreh
18.02.2010 09:50:29
tapír - no, není to tak, mnoho takto předjetých mě poch. nedojelo:-). Jen tihle dva, to byla smůla - ty závory jsem fakt nemohla čekat, nebo ty o závorách dopředu víš? Já ne..prostě se zavřeli a dědekse tam poch. dokodrcal. Jsou to závory v Čakovicích a kdo to zná, ví, že nejsou zrovna na malou chvíli.
A ta pumpa - proč by mě nemohl dojet na pumpě, kde se člověk logicky zdrží delší dobu? Předjela jsem ho tak cca 2 km před pumpou, na pumpě jsem musela čekat na stojan a mezitím přijel dědek, nepřijde mi to tak zvláštní:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.02.2010 09:45:43
Zombie - Hele, mně to bylo taky divný, ale přísahám, že to zabralo a dědek vyklidil pole jen s tím trapným \"vykuř mi\"...
a s tou obranou - když jsem prostě slušně odpovídala, řval pořád dál a když jsem začala s tím \"strejdou\ " a pomalou jízdou (jasně, že jsem to neřekla přesně jako kniha v tom odstavci, a to jsem i napsala), tak bylo vidět, že jsem najednou Uhodila na úplně jinou strunu než pŘed tím. A O TO ŠLO. TO jsem tím chtěla říct.
NemáM za potřebí si vymýšlet debilní historku, jak jsem někoho utřela, když se mi před tím mnohokrát právě stalo, že jsem nikoho naprosto neutřela a různá individua (ne jen kvůli řízení) na mě nĚkde řvala, zatímco já byla relativně slušná, což ALE NIKDY NEZABRALO.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.02.2010 00:10:14
Jestli je to pravda, tak RESPEKT!
Aneb chlapovi můžeš říkat, že je hnusnej, že je blbej, že má malý péro, ale nikdy, nikdy nekritizuj jeho řidičské schopnosti. :)
Smajlík  jezevec automobilový
17.02.2010 20:32:54
Je zvláštní, že tě ještě dojedou. Sama si psala, jak jeli pomalu a najednou šup, jsou za tebou (na závorách a benzince) Jestli ty je nepředjíždíš těsně před tím, než stejně musíš zastavit nebo odbočit;-) Já teda nijak pomalu nejezdím, ale o lidech, kteří mě musí nutně předjet ve chvíli, kdy si tím stejně nepomůžou, si myslím svý.
 tapír Muž25 Kategorie
17.02.2010 20:06:39
Lidi jsou různí. Za volantem i mimo něj. Zrovna tak tě nějakej dědek může seřvat v supermarketu a taky kvůli blbosti. Už se mi to stalo. Já bych to neřešila.
 uselessgirl Žena22 Kategorie
17.02.2010 19:56:33
Veldrane : no dovol, kikwhite je přece úplně nad věcí :-) tyhle sáhodlouhé traktáty přece vůbec neznamenají, že by ji něco štvalo.
 anonym v domě
17.02.2010 19:38:07
Holka ty musis mit tezkej zivot - zurici dedci, smradlave kolegyne, sebevrazi na sjezdovkach... Nic ve zlem :)
 Veldrane Muž34 Kategorie
17.02.2010 18:45:07
Možná by stálo za to řvát, než nějaká diskuze: Pomoooc, chce mi znásilnit. Těžko by vysvětloval okolí, že nechtěl. Pak by jistě zapoměl, proč tě pronásledoval.
Smajlík  jan wat Muž Kategorie
17.02.2010 18:34:24
hm..baba za volantem.. tak sis pěkně zvýšila ego a všechny jsi nás tady poučila, tak ti teda děkuju. kdoví jak to bylo že jo (:
 Schipka096 Žena18 Kategorie
17.02.2010 17:36:49
Sama píšeš, že tě dědek nenechal nic říct na svou obranu a najednou jsi měla dost času na v hádce relativně dlouhý a relativně složitý monolog:

"tak podívejte se, strejdo, až budete jezdit normálně jako chlap a ne 30kou s očima na vrch hlavy, pak vás budou vždycky předjíždět i ženské, s tím se musíte smířit a zvyknout si na to. Vím, že je to pro chlapa ponižující a opravdu chápu, že vás to hrozně rozčililo, ale ujišťuju vás, že vás opět kdekoliv předjedu, když pojedete zase jako babča"

To je nějaké divné. Navíc vím, jako tvůj vzdálený kolega, že v hádce člověk nepobere víc než několik slov protistrany, o to divnější je, že to zabralo.
 Zombie36
17.02.2010 17:28:15
jeee to je ta starsi generace muzu co byly jeste vychovavani jako pani tvorstva a za druhe se jedna spise o muze mene vzdelane,nizka soc. vrstva.
taci se hadaji na verejnosti,maji problem s policajty,na uradech,s prodavackami apod.

zde v anglii se pred damou klani a oslovuji madam i 'obycejni 'indove.

Pakistanci muslimove a cernossti crack squirrels jsou povl.
 Gazzapo
17.02.2010 17:21:07
No mě dědové nepruděj.)) a když by nějákej začal tak bych ho asi vůbec neřešil.))
Spíš se vědšinou snažej uhnout, někdy až moc přeháněj .))

Mě spíš serou často ženy za volantem jako dnes potkám ženu v miniaturnim autě která vidí že jedu z náklaďákem a vlekem nahoru po úzké cestě, ale stejně prostě musí proti mě vyjet a pak má smrt v očích když zjistí že se tam nevejde, tak zabrzdim a ona si snad myslí že asi scouvám 500 m :-) Tak nakonec začne couvat na odbočku 5 metrů zaní jenže couvat vážně moc neumí, taže zajede do prostředka tý odbočky místo nakraj no já sem člověk klidnej ale musim se přiznat že něco ku.ev padlo při těch manévrech samozřejmě pod fousy . No tak já do tý odbožky zajíždim ona se mě tak něják uhejbá prostoru akorát jenže vona to prostě zastaví asi strach že to neprojede mezi vlekem a mantynelem sněhovim tak že já když to vidim okamžitě dupu na brzdy a stojim než se teda uráčí šnečí rychlostí projet kolem vleku . No a já sem zapikanej pode mnou led já hrabu, nakonec se to chytlo naštěstí.

Dále se stává že si musim kvůli vleku do křižovatky najet tudíž jedu protisměrem částí vozu a snad každý zastaví krom jedné paničky ve velkym bmw která nezastavila až 5 cm před mim čumákem.)) strašně si ukazovala na hlavu a já sem se jen musel smát.))
Prostě sokrát raději potkám magora co jede 250 v obci než mnoho řidiček)))
Smajlík  osn Muž35 Kategorie
17.02.2010 17:16:18
divím se že tady ještě neni frodo, jiffy nebo ostatní jim podobní.
už to slyším kdybych to sem napsal já, že su nervově labilní hajzl co je veřejný nebezpečí všem co na silnici potkám a jak si dovoluju vůbec jenom říct že někdo jede pomalu, že každé má právot zdržovat jak pomalu se mu zachce a já nemám právo ani pomyslet na to aby jel rychlejc, případně jak všechny jakýmkoliv předjížděním ohrožuju.
minule tomu frodo nasadil korunu tim že vzhledem k tomu že se do anonymity neschovávám by na mě mohl poslat policajty že by se určitě něco našlo:D
Smajlík  Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
17.02.2010 17:02:21
kiki: no však já bych primárně vysvětloval a sekundárně event. nadával, kdežto ty jsi se pouze vykroutila z problému bez pokusu ho ovlivnit (nevím, možná jo), což uznávám, mohlo být zbytečné, takže ok, respektuju a nebudu zde dále psát off-topics, neboť k tématu dosud zřejmě zážitkem nedisponuji..
 erteploid Muž36 Kategorie
17.02.2010 16:41:53
"zkoušej si trénovat prozumnění souvětím a syntaxu celých vět, pak pochopíš i můj psný textů;-)"

děkuji za dobrou radu

"Tak doufám, že ses už vypovídal a vymoralizoval..nemysli, že jsem takovéto rozumbrady, kteří vždycky vědí vše a nejlépe, tady nečekala,..;-)"

To si neodvažuji myslet. A promiňte, že mé texty někde zaváněly moralizováním, paní učitelko. To jsem nechtěl, také jsem názoru, že morálka je přežitek. Kvituji angažování lidí jako vy ve školství.
Smajlík  ling ling
17.02.2010 16:39:40
limon - jo, občas se stane i něco takovýho:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:38:02
vesničan - no asi netleskali:-)...ale jistě se dav v duchu radoval, jaká je to skvělá zábava takhle čučet na takové pěkné divadlo:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:36:26
erteploid - jenže řvaním a vulgaritami takovému s ospuštěním hovadu nic nevysvetlíš, jen spadneš na jeho úroveň a nedsáhneš ničeho..oni tě ani neposlouchají, mají svopu pravdu..takhle jsem aspoň docílila toho že zmlkl a vypad...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:34:29
Ještě tu chybí odstavec, jak všichni ti lidi, co se tam srocovali Ti pak tleskali, jaks ho setřela. :-)) Ne, nesoudím Tvoje chování, páč znám názor jen z jedné strany.

No, naposledy sem se ocitl na druhé straně barikády a musel sem zjebat dementa, kterej se nutně musel nasrat mezi kamion a krajnicu, když ten kamion hrabal do kopce a byl v pruhu protisměru. Zastavení kamionu znamenalo zasekání silnice min na dvě hodiny. Kdyby couvnul idiotek třicet metrů, tak byli všichni spokojení.
Sice ten osobák měl právo, tam projet, páč to byl jeho pruh, ale pokud by přemýšlel mozkem muselo mu dojít, že zaseká celej kopec a zůstanou tam všichni včetně něj stát.
 vesničan Muž22 Kategorie
17.02.2010 16:33:36
ling ling - zkoušej si trénovat prozumnění souvětím a syntaxu celých vět, pak pochopíš i můj psný textů;-)

Jinak - ano, zámavala jsem mu, nad věcí jsem pak už byla (když jsem viděla, jak to zabírá narozdíl od trapného řvaní a hádání), zpočátku ne, děkuji za poklonu..

Tak doufám, že ses už vypovídal a vymoralizoval..nemysli, že jsem takovéto rozumbrady, kteří vždycky vědí vše a nejlépe, tady nečekala,..;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:31:44
kikiwhite: jasně, záleželo by na aktuálním rozpoložení aj., pokud tam nebyla úzká cesta, přechody atp., asis byla v právu tedy, nicméně opakuju, že bych to asi podal jinak, určitě ne shazováním mužnosti, spíš bych mu vysvětlil, třeba i vulgárně, že někdy jízda jako s hnojem ohrožuje víc a že nemůže vědět, kam já spěchám atp., nevím..
 erteploid Muž36 Kategorie
17.02.2010 16:27:43
to se mi nestalo, ale nedavno jsem jela za tatou do nemocnice a tam je tak blbe turniket na parkovani a ja jeste byla najeta trochu dal, takze jsem se musela hodne moc vyklonit z auta (v aute me zustaly jen nohy a az po zadek jsem čouhala z auta z okýnka a sápala se po lístku) a dva kluci ve vedlejším autě tak vybuchli smíchy, úplně se klepali chechotem :-)

ale to nenaštve, ja se musela smát taky :-)
 limon
17.02.2010 16:27:35
"a ktomu všemu jsem nikde neřekla, kolik jsem jela"

ling liing myslel, že jsi jela kolem 60 podle "a jestli já jsem jela v obci 60 nebo tak nějak", ovšem pokud jsi jela jen 55 nebo 59 nebo kolik, ale určitě ne 70, tak je to v pořádku ještě víc

,,takže jsem ho opět v mžiku předjela a ještě jsem mu zamávala:-)"

to je hezké, že jsi zůstala takto nad věcí, bravo
Smajlík  ling ling
17.02.2010 16:23:37
erteploid - jasně, chápu, že se mu mohlo něco stát, ale ujišťuju tě, že já mám už fakt dost naježděno a předjíždění pomalých aut na silnici, kde toho moc nejzdí, neúpatří k moc velkým rizikům...
A teď upřímně, ale vážně - ty by ses omluvil člověklu, který by rozhovor s tebou začal větou "ty krávo (pro tvé pohlaví třeba "ty č....ku"), co to děláš?"

Kdyby on začal jednat plus minus slušně, chovala bych se poch. také jinak, ale na hrubý pytel hrubá záplata, bohužel...neveřím, že ty by sis tohle nechal líbit..a to, že ho něco vyděsilo, mu nedává právo mi vulgárně nadávat...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:18:23
No, když vidím pomníček s fotkou malýho kluka u přechodu pro chodce u zast. Fryčovická v Praze 9 - Letňanech, je mi docela úzko, a teď, když čtu tuhle zpověď.. říkám si, zda není kontraproduktivní shazovat něčí mužnost, i když jede jako s hnojem.. nevíš, co zažil za tragickou událost.. spíš bych se takovýmu omluvil, že jsem ho nechtěl vyděsit, ale že jsem prostě spěchal, a ujistil ho, že jsem dobře viděl, že ho nemůžu ohrozit..
Smajlík  erteploid Muž36 Kategorie
17.02.2010 16:17:42
Heb dä Latz - no, občas když vidím, jak jsou brunátní, tak mě to napadne, ale myslím, že zase až silní v kramflecích, jak se dělají, nejsou...:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:15:36
Nestalo, ale tohle "že on toho má naježděno x krát víc než já (já na to, že takhle pomalu toho přece nemohl tolik najezdit)" bylo pěkné :-))

Mimochodem, nebojíš se, že tě nějaký z těch dědků jednou napadne fyzicky?
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
17.02.2010 16:13:07
ling ling - bože můj...nechce se mi na to ani odpovídat..předjela jsem dědka, který jel extrémně pomalu a tečka...když někdo jede někde rychle a 180 je to kretén, ale stejně se nezvednu a nepůjdu mu někde nadávat a moralizovat ho, když mi nic neudělal, stejně by se mi jen vysmál...navíc trapně nesrovnávej 60 a 180...a ktomu všemu jsem nikde neřekla, kolik jsem jela..prostě jsem toho dědka předjela a nevím, kolik přesně jsem měla na tachometru, jestli 55 nebo 54, nebo 59...rozhodně ale ne třeba 70...takže díky za rady a už dej pokoj, moralisto..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:08:30
debilní přístup - ne ne, mýlíš se, vypadám lehce nad 60 ;-)

Ale bez legrace - já jeho mužnost nenapadla jen tak z ničeho nic, že se mi zrovna chtělo a jsem zlá - ten člověk mě hrubě slovně napadal na veřejnosti, nadával mi do krav a tykal mi...takže mi vůbec nepřijde divné, že jsem se bránila...a nejsem ten typ, abych mu taktéž vulgárně nadávala - bránila jsem se tedy jinak (taktéž pouze slovně) a přijde mi to úplně v pořádku..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
17.02.2010 16:04:34
Jistě, co je komu do toho, že jedeš 60, kde je padesátka, jsou to tvé body, tvé auto, tvá volba. Co je komu do toho, kdyby ses tam rozhodla jet 180, jsou to tvé body, tvé auto, tvá volba. TY víš, že máš situaci pod kontrolou a svým úsudkem se řídíš. Předpisy jsou pro sráče
Smajlík  ling ling
17.02.2010 16:01:47
A jak by ti bylo kdyby někdo napadal tvoji ženskost?
Sice je ti 35, ale vypadáš lehce nad padesát... A shodit patnáct kilo by ti taky neuškodilo.
Smajlík  debilní přístup
17.02.2010 15:54:32
a proto starý děduli co zbytečně prudí vyfakovat, s nima to nemá cenu.
Můj otec už nepatří k té mladé a odvázané generaci, tak občas taky jezdí jako dědula, pomalu, připosraně. Ale zato občas jezdí jak hovado. Nevím jak jsem se v diskusi k němu dostal, ae to je jedno :D
 Zelené oči Muž17 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2