Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.437467, vloženo 11.02.2010 14:54:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Šílený ZÁPACH z úst kolegyně
Už jednou jsem zde psala o svém (již bývalém) kolegovi, který notně zapáchal. Nicméně na novém pracovišti mám něco podobného a navíc mě to obtěžuje mnohem více než onen bývalý kolega, se kterým jsem přece jen nepřicházela do tak blízkého kontaktu. Je zde totiž kolegyně, které ale NAPROSTO NEUVĚŘITELNĚ smrdí z pusy!

Není to jen, když je úplně u mě a dýchá přímo na mě. Je to klidně i na vzdálenost dvou metrů. Prostě vstoupí ke mně do kabinetu, promluví a já mám pocit, že padnu:-(. Je to kombinovaný zápach cigaret a něčeho naprosto příšerného - celkově na omdlení.

Bohužel teď ke mně do kabinetu chodívá dosto často (učíme obě na SŠ), neboť si chodí neustále stěžovat na mnou třídu. Má při tom tendenci chodit ke mně blíž a blíž a já za chvíli už nemám kam ustupovat. Opravdu nepřeháním, že se mi chvílemi zvedá až žaludek a v těch chvílích mám dost velký problém nedat na sobě nic znát (sice se odtahuji, ale zase dělat to nějak očividně, na to prostě nemám ) a ještě navíc vnímat, co mi říká či na to smysluplně ragovat.

Jsem na pachy dost citlivá a opravdu to špatně snáším.
Řeším to tak, že se styky s ní snažím maximálně omezovat či urychlovat, ale je to těžké - je velmi upovídaná a hovory s ní se velmi težko ukončují. A jak říkám, je u mě velmi často kvůli té mé "zlobivé" třídě.

Je zvláštní, že takto zapáchá každý den a naprosto se stejnou intenzitou. Je pro mě záhadou, že toto nezačal ještě nikdo řešit (nebo o tom poch. nemusím vědět, bylo-li to v mnulosti, výsledek to ale stejně nemělo), vždyť je to vyučující na SŠ. I v bývalé škole to s oním kolegou řešil ředitel a kolega pak stejně školu opustil. Tato kolegyně ale patří ke skalním vyučujícím a vím velmi dobře, že i studenti s tím mají problém, má podle toho i přezdívku.

Jak byste se chovali Vy? Je jen otázkou času, že se neovládnu a odtáhnu se tak, že to již bude naprosto očividné a pro ni možná urážlivé...(i teď se odtahuji, ale decentně)..ale co dělat, někdy to prostě již nejde vydržet:-(

Je velmi choulostivé řešit takové situace a NAŠTĚSTÍ s ní nejsem v kabinetu. Myslím, že to bych nerozdýchala a určitě se to snažila nějak razantněji řešit. Toto mě neobtěžuje zase tak přímo, ale přesto....jak se takovéto situace decentně řeší? Zajímají mě Vaše názory a návrhy stejně jako mě zajímaly u prvního kolegy.
Schválně jestli někdo přijde s přijatelným řešením - neboť řešení, které spočívá v tom, že se jí do očí řekne "smrdíš" moc za řešení nepovažuji, neboť neveřím, že by jej ve skutečnosti někdo tak snadno aplikoval..i když sem je to napsat lehké...

Tak co? Jak to nejlépe a co nekulantnějí řešit? Jsem zvědavá, co budete psát...(bez ironie)
 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.01.2017 15:21:47
Našel jsem ještě dobrý článek, jak taktně upozornit na zápach z úst 10 různými způsoby. Je tam i anonymní upozorňovač. Pokud to potřebujete někomu říct, zkuste to podle toho. http://www.zapach-z-ust-ebook.cz/10-zpusobu-jak-upozornit/
 Petr79
19.11.2016 00:43:47
Je to zapeklitá situace, taky jsem to řešil v práci, mezi chlapama je to možná o trochu jednodušší, ale taky se mi do toho nechtělo. Je pravda, že ten, komu páchne z úst, to většinou sám vůbec neví a nemá o tom ani potuchy, takže se to musí sdělovat opatrně. Nejlepší řešení je podle mě domluvit se ještě aspoň se dvěma dalšíma lidma a říct by jí to měli velice citlivě všichni - jedině tak tomu zřejmě uvěří. Formulaci bych použil zhruba jak uvádí Smějící se Jack, používat formulaci špatný dech (určitě ne smrtí ti z pusy apod.). No a protože příčin zápachu z úst je strašně moc, rovnou bych ji odkázal na velice přínosný e-book o zápachu z úst Jak na zápach z úst krok za krokem. Díky němu by tomu jednak měla uvěřit a za druhé to i vyřešit. Je to na webu http://www.zapach-z-ust-ebook.cz/
 Petr79
26.05.2014 21:14:35
tento problém trápí docela hodně lidí v čr, problém je v radikálním řešení a tou je kvalitní zubař. Zubař vyvrtá stoličku a dostane se k jádru věci, vyčistí zubní kaz který sahá až do mezizubního prostoru. Výplň bílá plomba, a vyčistí mezizubní prostor... cirka bílá plomba na 1 zub 800 kč (rok 2014) plus jednou ročně zubní hygiena 600-800 kč sezení.. Hlavní je připustit si to, nechodit k třicetikorunovým doktorů, ti vám tak akorát hrábnou do pusy a za 3 minuty vyhodí... musíte si připlat za kvalitní péči, jedna bílá plomba trvá i 30 minut, záleží na kvalitně odvedené práci... hmm ale moc lidí neznám kteří by si chtěli připlácet za kvalitní zubní péči... :( takže čechům bude smrdět z huby fest :( achjo češi jsou prasata.
 ASFSF
12.02.2010 11:48:52
Asi bych to taky řešila tak, jak psala Colorlight.
Nejen proto, že bych taky byla srab na to říct jí to rovnou. Ale i proto, aby jí pak nebylo přede mnou trapně kdykoliv mě uvidí.
 vancr Žena Kategorie
11.02.2010 22:28:14
Je to jistě nepříjemné, ale ona si to nemusí ani uvědomovat, může mít problémy se žaludkem ,trávením, může mít nějaký bacil v krku o kterém neví. Může si čistit zuby, používat zubní vodu a stejně to nepomůže - znám jednoho člověka se stejným problémem a opravdu si to neuvědomuje a zuby i vodu po čistění zubů používá, dokonce poctivě kloktá, u zubaře mu také nic nezjistili a zápach je nepříjemný, ale jak píšu, bohužel si to neuvědomuje, protože má pocit, že dělá vše - u lékaře mu řekli, že může mít problém se žaludkem, ale necítí žádné bolesti....je to nepříjemné, ale bylo by na férovku si s ní o tom promluvit, neb opravdu si to nemusí sama uvědomovat, neb to sama necítí..
 od svitluny
11.02.2010 18:55:33
nečetla jsem všechny komentáře, takže jestli to tu už někde bylo, tak se omlouvám.

každopádně, mám zkušenost s tím, že mí známí kouří a potom si na to berou mentolové žvýkačky. musím říct, že jenom samotný kouřový dech není zdaleka tak strašný jako tahle kombinace kouření a mentolek, to je opravdu hrozný smrad. my situaci neznáme, ale není možné že to je takováhle kombinace?
 kometa na dně
11.02.2010 17:25:22
Určitě jí to řekni, ale nějak kulantně. Třeba na celou chodbu o přestávce zařvi: Bóóóže, holka, tobě smrdí z držky!!! Cos to zase sežrala???
Uvidíš, že už k tobě do kanclu ani nepáchne a bude se ti vyhýbat obloukem. Ani pomlouvat tě nemůže, páč by jí nikdo nevěřil:)
Smajlík  ImmanuelKant Muž32 Kategorie
11.02.2010 17:20:57
Chudáci její žáci.... taky jsme měli jednoho takovýho profesora.
 Sovabobo2 Žena23 Kategorie
11.02.2010 17:17:39
neposílala bych mail fiktivně založený jen za tímto účelem, ale řekla decentně a slušně do očí. Když u nás by kolegovi smrdělo z úst, tak to taky neřeším jak dítě fiktivními maily nebo přes šefa. Je to můj problém- mě smrdí--já to řeším. Není ona už trochu stará?
 limony
11.02.2010 16:28:59
B52, colorlight - jo, to anonymní oznámení se asi opravdu jeví jako nejlepší řešení...do očí bych to ani slušně nikomu říct nedokázala...
Na bývalé škole se to s tím zapáchajícím kolegou taky řešilo anonymním oznámením, jenže se o to postarali studenti..vhodili anonymně vzkaz do takové speciální schránky k tomuto účelu zřízené...ředitel pak onen vzkaz ukázal tomu dotyčnému a řešili to...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 16:22:09
já bych to řešila anonymním, velice slušným mailem, kde bych jí doporučila návštěvu lékaře - s tím, že se obáváš jejího zdraví (a třeba připojila pár odkazů, co to může být..)
 B52
11.02.2010 16:08:34
Zachovej se hrdině. Řekni ji to mezi čtyřmi očima. Zápach z úst může být způsoben chorobou (která je mimochodem NAKAŽLIVÁ!), třeba to sama netuší.
Něco jako očko na punčoše...
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
11.02.2010 15:59:46
Řekni jí, ať začne kloktat hovna.
 Erich Honecker
11.02.2010 15:53:57
Byla bych srab. Někde v netové kavárně bych si udělala fiktivní mailovou adresu a poslala jí velmi slušný anonymní vzkaz.
Ještě nikdy jsem to takto neudělala, ale za těchto okolností bych se k tomu snížila.
Smajlík  Colorlight Žena35 Kategorie
11.02.2010 15:36:52
koblic - jo, kápnul si na to přesně tím, že řešení by bylo tak nepříjemné, že to radši každý tak nějak vydrží a nechodí k ní radši moc blízko...já snad ani tak moc nečekám, že se to začne nějak vážněji řešit..zajímaly mě ty návrhy na řešení...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 15:33:05
kikiwhite

V tom případě je to neřešitelný problém, protože nepohodlí spojené s jeho řešením je jen o málo větší než nepohodlí spojené s koexistencí se smradlavou kolegyní a nikomu se teda asi nechce se v tom šťourat, protože by z toho mohly být větší nepříjemnosti (animozity) než eventuální užitek.

Tak jak to popisuješ tak nejlepší řešení je zvyknout si.

Jinak nwm, snad by mohli žáci na Facebooku založit skupinu "Žáky gymnázia XY terorizuje učitelka svym smradem z držky".

Další řešení je, aby někdo podal oficiální stížnost, což má větší váhu než nespokojené brblání po kabinetech. Rozhodně by se tím muselo vedení školy zabývat a zaujmout k tomu jednoznačné stanovisko.
Smajlík  koblic MužKategorie
11.02.2010 15:18:09
koblic - ale já si myslím, že vedení to taktéž velice dobře ví - přece s ní také komunikují..a každý, kdo s ní komunikuje, to MUSÍ VĚDĚT, to se nedá nevědět..takže, byla-li by tam vůle to řešit, mohli to již vyřešit dávno před mým příchodem na tuto školu...je mi divné z mé pozice nově příchozího toto začít řešit..to jim to jim to nikomu nevadilo už dřív?...spíš si msylím, že vedení zavírá oči..tak často s ní do styku nepřijde a pokud s tím není nějaký větší problém (třeba stížnosti rodičů) tak na to prostě prděj...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 15:13:32
terezaitecka - dle mě o tom neví...kdyby o tom věděla, určitě by nechodila k lidem tak blízko a to ona s oblibou dělá..já jednou, po tom, co jsem snědla čenekovou pomazánku, měla šílený pocit, že je to ze mě cítit, a vyloženě jsem se stranila blízkého kontaktu při hovorech s lidmi...
Kdyby o tom věděla, stranila by se určitě taky...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 15:12:00
kikiwhite: chápu, ale pokud se to nikomu nechce řešit s ní osobně, tak třeba jí to dockvakne, pokud dostane od někoho 3x za den žvýkačku.
Znám takovej hnusnej smrad. Snad ani otočit se od toho člověka by nepomohlo.
Jak psala hrnka... jisté řešení by to bylo, ale myslím, že by byla dost uražena...
 Taheebo Žena40 Kategorie
11.02.2010 15:11:09
Je zajímavé že máš požadavek tu situaci řešit decentně - přece když někdo smrdí jako když si tchoř prdne, tak je třeba situaci řešit razantně.
Vlastně jsi to správné řešení už nakousla - vadí to i žákům a je jaxi nepřijatelné, aby pedagog takto zapáchal - projednej to s jejím nadřízeným což je asi ředitel nebo se zřizovatelem školy a komunikuj to tak, že je prostě neůnosné aby pedagogovi takto páchlo z úst.
Kdybys' to chtěla řešit decentně tak se jí slušně zeptej, jestli má emisní povolenku, třeba jí to docvakne.
Smajlík  koblic MužKategorie
11.02.2010 15:11:00
Ono zas tak moc řešení není, no :-)
1. Řekneš jí to nějak slušně ty.
2. Promluvíte si s kolegy a holt se někdo obětuje a řekne jí to.
3. Řekneš jí, že ti hrozně vadí cigaretový kouř a bla bla...
4. Na její stůl jí položíte nějaký bombony na smrad z pusy (samozřejmě ve chvíli její nepřítomnosti). To by měla pochopit.

Zkusila bych možnost č. 4 .-)
 jufonka Žena33 Kategorie
11.02.2010 15:10:15
hrnka - jo, taky mi přide, že je tu už něco vážnějšího, než jen nějaký přechodný problém se zubem nebo s něčím zkaženým, co má dočasně v puse. Hlavně je to stabilní zápach stejné intenzity, který je přítomen každý den..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 15:09:15
Uf tak to je nepříjemné :/ No ona je otázka, jestli si to sama neuvědomuje a nebo jestli o tom ví a snažila se to i nějak řešit, ale nedá se to. Moc se do této problematiky nevyznám, ale slyšela jsem, že některým lidem, co mají problém se žaludkem, tak hrozně smrdí z pusy, protože ten puch vycházi až z toho žaludku a to se pak těžko nějak řeší. Jinak asi můžeš zkusit si jakože vzít žvýkačku a taky jí nabídnout, ale to můžeš udělat tak jednou aby to nebylo nápadné. Nebo naopak to můžeš udělat pokaždé a za chvíli ji dojde, proč to asi děláš a jestli si to sama nějak neuvědomuje, třeba se nad tím zamyslí a začne to nějak řešit...
 terezaitecka Žena23 Kategorie
11.02.2010 15:07:36
Taheebo - no jo, žvýku, ale nabízet ji žvýku každý den nebo víckrát denně? A stejně je mi to blbé...
A usměrnit mou třídu? To se snažím od začátku roku:-)) Jsou to prváci apotřebujou povyházet, pak se to zlepší..:-)..zatím rozdávám dutky a dvojky z chování, což na ně překvapivě docela platí..bojej se rodičů:-)

Tu přezdívku se mi nechce psát..svým způsobem je mi jí líto...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 15:05:40
Asi se jí nedovírá záklopka u žaludku, kouření ji ještě oslabuje, v týhle kombinaci je to dost častý. Řeší se to normálně u lékáře, ale musí mu o tom říct - jinak se toho prostě nezbaví.

Řešení bych viděla v tom, že jí buďto můžeš poslat nějakej anonymní mail, kde jí to sdělíš, nebo to vytiskni na PC a někam jí ten vzkaz tajně dej. Je to lepší, než aby jí to někdo řikal osobně.
 hrnka
11.02.2010 15:04:09
„Paní kolegyně, nemějte mi to za zlé, ale je vám cítit z úst. Myslím to dobře, nechci vás urazit, pouze je to velmi obtěžující při komunikaci s vámi. Nabízí se několik možností: v ústech vám hnije potrava, např. mezi zuby nebo někde v záhybech sliznice, nebo máte zánět nebo problém s trávením. Myslím, že byste to měla řešit s lékařem. Přednostně kvůli sobě, samozřejmě, ale i kvůli lidem, kteří s vámi přicházejí do styku.“

Jako kdyby mě to fakt obtěžovalo tak, že by se mi chtělo blejt, asi bych to tomu člověku nějak takhle řekl, samozřejmě ne nijak suverénně, bylo by mi to taky nepříjemný.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
11.02.2010 15:03:46
Tak zřejmě kouří - v tom případě máte výhodu, pokud se jí nechcete nějak dotknout - úplně bez okolků bych jí řekla, že mi vadí ten CIGARETOVÝ zápach, jestli by to nemohla řešit žvýkačkou nebo něčím podobným. O tom, že to není jen v tom cigaretovém zápachu bych zatím mlčela.
 ilustrace Žena33 Kategorie
11.02.2010 15:03:18
rajska - hele, nevím, do jaké míry to vadi ostatním, nikdy jsme se o ní v tomto směru nebavili, je to takové dle mě tabu, všichni to vědí, ale nikdo to neřeší, neboť to není moc snadné řešit..navíc je to velká škola a v kabinetě jsou lidi tak po dvou nebo po jednom, takže to není zase tak horká věc k řešení...přijde mi, že já to teď schytávám nejvíc:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie
11.02.2010 15:00:26
Snad jí nabídnou žvýku? Pro ten moment by to mohlo pomoci. Dlouhodobě asi těžko. Může mít nějaký zkažený zub....
Problém bude, když odmítne :(
Usměrnit si třídu a nebude za tebou chodit. Ale to je snad ještě horší než jí říci, jak moc jí tahne z ust... :)))
Jakou má přezdívku? :)
 Taheebo Žena40 Kategorie
11.02.2010 14:59:40
Zkus jí koupit nějaké mentolové žvýkačky, já nevím co ti poradit když jí to nechcete říct (předpokládám, že to vadí všem).
 rajska Žena39 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč