Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.436129, vloženo 03.02.2010 18:50:39 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Máte rádi PROCHÁZKY? - já je nesnáším..
Zjistila jsem, že nemám ráda procházky. Procházkou rozumějme pomalou chůzi bez cíle, při níž je hlavní náplní bloumání v plus mínus blízkém okolí výchozího bodu (sem nezahrnuji procházky po městě po památkách, to má již svůj účel)

Procházky mě zkrátka VELMI nudí. Jednak nesnáším pomalou chůzi (stejně jako zbytečně pomalé řízení auta) a druhak se při procházce prostě nudím. Výjimkou je, jde-li se na procházku s někým výjimčeně zábavným, kdo nudnost této poněkud přebije:-).

Ale takové ty procházky téměř mlčky (a ještě někde, kde to dobře znám, nebo kde není nic zajímavého), to je pro mě utrpení.

POZOR - má-li chůze konkrétní cíl, nejedná se pro mě již o typickou procházku, je to věc vcelku účelová a má jasný důvod - což činí tuto činnost poněkud snesitelnější.
Dále náročnější vysokohorská (nebo jiná) turistika již pro mě není ani zdaleka procházkou, ale sportovním výkonem, což mě velice baví a uspokojuje.
Ráda bych také zdůraznila, že nejsem žádný lenoch nebo antisportovec - předcvičuji aerobic, v léte najezdím mnoho km na bruslích i na kole, v zimě lyžuji...to mě šíleně baví...ale pomalá chůze v nenáročném terénu, bez cíle a ne moc daleko? Co na tom má být jako zábavného?:-)

Tuto mou nechuť k procházkám jsem zejména začala pociťovat, když se mi narodila dcera a já logicky vyrážela prakticky denně s kočárem na PROCHÁZKU:-). Dcera spala a já se při procházce jak jinak - nudila. Řešila jsem to tak, že jsem si většinou vytkla nějaký cíl (např. dojet koupit náhradní čepičku apod.:-) ) a pak jsem vysokou rychlostí drandila s kočárem k cíli, nechávajíce daleko za sebou ostatní maminky provádející typickou PROCHÁZKU.
Dalším způsobem, jak zredukovat nudnost PROCHÁZKY, bylo brát si sebou knihu, opřít ji o řídítka kočáru a číst si. Nicméně jsem byla prakticky jediná, kdo se vycházkové nudě vyhýbal - maminky bežně jezdily a jezdí POMALU a bez knížky a zdá se, že jim to vůbec nevadí:-). Asi jsem divná...

Takže slyším-li kdekoli větu - nepůjdem se projít? - snažím se různými způsoby uvrtat toho druhého do jiné aktivity, ale pochopitelně se mi to ne vždy podaří a já musím PROCHÁZKOVAT. Ale trpím při tom...

Jak jste na tom z procházkami vy?:-)

 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.08.2017 19:02:13
Mám to úplně stejně.
 Stejná
04.02.2010 15:48:32
Tak já chodím na procházky zásadně s někým velmi ukecaným nebo jdu na procházku, protože si potřebuju něco promyslet a rozhodně se u toho pak nemůžu nudit, právě naopak, připadne mi to pak jako pár minut. Jen tak chodit tam, kde to znáš a kde nic a nikdo zajímavý není, snad musí nudit každého..
Smajlík  shirley Žena27 Kategorie
04.02.2010 15:38:39
Mě procházky baví. Hlavně když je pěkné počasí, ani vedro, ani zima, ideální je jaro a podzim. U procházek nejde ani tak o cíl, jako spíš o samotné bloumání, procházení, čerpání energie ze světla. Ráda pozoruji, jak se mění příroda kolem mě.. když jsem v cizím městě, tak zase ráda nasávám atmosféru toho místa. Buď jdu na procházku s někým, s kým si ráda povídám nebo jdu sama, třeba se psem a ponořím se do svých myšlenek.
 sasanka hajní Žena28 Kategorie
04.02.2010 15:12:35
Nemám ráda procházky v zimě, vyjdu ven a je mi kosa, všude to klouže, všude bílo, takže mě z toho bolí oči, za chvilku je mi zas vedro, nabalená, do očí mi šlehá sníh, no fakt nic pro mě.

Ovšem v létě nebo na jaře, na podzim, mmmm, to miluju.
 Bitsey Žena22 Kategorie
04.02.2010 14:47:53
me to ted bavi pze mam sebou Stafordika ktery je tak nadherny ze mi ho vsichni zavidi,(a mensina skace na ploty),bohuzel to mam do vetsiho parku daleko (Hyde park dokonce 3 huze)takze denne nachodim v prumeru dve hodiny.
Smajlík  Gazzapo
04.02.2010 14:20:32
nejhorsi je kdyz treba tri delohy jedou pomalu s kocarkem vedle sebe a clovek je nemuze predbehnout - to bych jim za trest do kocarku nalil kyselinu
 Svejk Muž Kategorie
04.02.2010 13:17:42
Mě procházky baví, ale jedině s přítelem:-) Je zábavný!
Smajlík  pampidam Žena Kategorie
04.02.2010 12:21:52
Je to dobrý způsob jak si utřídit myšlenky a procházka s někým je podle mě nejlepší forma komunikace.
A jestli procházky nesnášíš tak na ně prostě nechoď, lepší rada mě nenapadá.
Smajlík  koblic MužKategorie
04.02.2010 09:31:51
V létě si beru občas knížku a chodím si do parku číst...logicky tam musim dojít, tak to vezmu přes náměstí a kochám se barokní archiketkurou:) To ale asi není klasická procházka. Klasicky sama bez cíle se neprocházím - buď s tou knížkou a nebo jdu fotit. Jinak mám radši spíš nějaký výlety, turistiku, tůry atd. Procházku jen s někým a nejlepší je, když má ta procházka cíl na nějaký večeři nebo na kafi.
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
04.02.2010 07:34:14
mam je rad, vyprazdnim si hlavu, prijdu trochu na vzduch...
Smajlík  blotto19 Muž22 Kategorie
04.02.2010 04:55:51
Mám je ráda. A také mám ráda čerstvý vzduch.
 vjoo Žena Kategorie
04.02.2010 02:39:33
Viz muj nick, tam je receno vse :-)
Smajlík  OsamelyChodec Muž Kategorie
03.02.2010 23:28:26
Samotného mě procházet se ani nenapadne. Pokud už na procházku jdu, tak s přítelkyní a s tou se zase nenudím. Takže tak :)
 Blackshield Muž26 Kategorie
03.02.2010 23:02:10
na procházce se obracíš do své mysli


a některé lidi šokuje že nemohou být sami se sebou, protože tam nic není...
 poi
03.02.2010 22:42:09
já je mám rád. občas potřebuju na vzduch a do prostoru a pak už je mi celkem jedno kam. Taky mě celkem baví dívat se jak se ty místa proměňujou. S kočárem nejezdim. Zkus si dát na procházce brko, třeba to bude snesitelnější
 fltk
03.02.2010 22:32:22
Ano mám ráda procházky.
Většinou na procházky chodím, když mám například velkou mezeru mezi přednáškami tak se jdem se spolužačkama projít. Nechce se nám sedět v budově a taky když zrovna nechcem utrácet v hospodě.

Anebo procházku uvítám, když mám zmatek v hlavě.
 Amemait Žena20 Kategorie
03.02.2010 22:29:35
Jo, taky to nemám rád.

Pro šťourali : jsem z krásného kraje vysočina na okraji města + máme psa, čili jsem se procházek v hezkém prostředí nachodil více než dost.

A ne, nemám to rád, dokonce i když má chůze nějaký cíl... (výjimkou je turistika, ta mě svým způsobem docela baví)
 libik Muž34 Kategorie
03.02.2010 22:26:49
Nemám ráda procházky ani turistiku. Ani cyklistiku, běžkaření,.... Prostě nic, kde se jen tak bezcílně pohybuju krajinou. Nejde tam ani tak o tu nudu. Sama se sebou se nenudím, přemýšlím o všem možném, stejně jako bych přemýšlela třeba v posteli nebo ve vaně. Spíš je to kombinace dvou věcí, které přímo nesnáším - příroda a pohyb. Co se týče přírody, nikdy jsem jí zkrátka nepřišla na chuť. Působí na mě pustě a smutně. A to, že po x km přijdu k nějaké rozhledně, ze které uvidím pár stromů, pro mě tedy logicky není žádný objektivní cíl cesty. Co se týče pohybu, jsem prostě lenoch, to přiznávám....

Jediné výlety, které mám ráda, jsou tedy takové ty poznávací, kdy se přijede do města, jde se do muzea, do ZOO a pak třeba 2 km na zámek. A jediné procházky, které snáším, jsou ty, kdy se dojde ke kavárně nebo k parčíku, tam se posedí a jde se zase zpátky. Občas si třeba střihnu pěšky cestu domů a občas se jdu jen tak projít po městě (s tím, že samozřejmě nakouknu i do obchodů). A to je asi tak vše. Když chci pohyb pro radost, jdu tancovat, když chci pohyb pro dobrou kondici, jdu do posilovny.
 K-Lady
03.02.2010 21:47:40
Já mám procházení hrozně ráda, s někým s kým si popovídám, nebo s partnerem třeba i potichu s držením za ruce... ale úplně nejradši sama. Musí na to být to správné počasí, nejlépe teplý vítr, cca 20 stupňů, západ slunce, poloprázdné ulice. Přemýšlím, zpívám si a nebo v duchu skládám básně... je toho spoustu. Ale teď v zimě moc ne, pocit zimy opravdu nemám ráda.
 Mimovesmir Žena32 Kategorie
03.02.2010 21:41:08
Hloupá si ty, když máš potřebu hned urážet. Já nepsala, že si to taky myslim.
Smajlík  Sovabobo2 Žena23 Kategorie
03.02.2010 21:29:07
Taky mám raději procházky s cílem, ale na druhou stranu přiznávám, že když jsem třeba jezdila s kočárem, tak cílem mi bylo i ujít nějakou předem vytyčenou trasu.... jako na výletě. :-)
 arj Žena54 Kategorie
03.02.2010 21:26:03
pro mě to nuda tedy není. baví mě to. úplně samotná bych nešla, ale jít třeba jen s pejskem mi nedělá problém, vyčistím si hlavu. ráda chodím také s přítelem, jdeme jen tak, nakrmit kachny a všechno proberem. i když on musí mít taky nějaký víl, nebo alespoň bod kam dojdeme, neumí jít jen tak
Smajlík  suplex Žena Kategorie
03.02.2010 21:02:47
obecně tyto bezcílné procházky nemusím - a pokud jde třeba o turistiku, případně cyklistiku, tak se skoro zásadně vracím jinou cestou než jsem dojel(došel) do cíle, pokud to teda aspon trochu jde
 Zombie36
03.02.2010 20:43:23
Přiznám se - pro mě je problém jak procházka, tak třeba projížďka na kole. Potřebuji k přesunům jasný a konkrétní cíl. Je li to cíl vzdálený, dostupný po silnici, pak nedokážu zaplašit myšlenku, kolik bych ušetřila času, kdybych jela autem. Proto se místo procházky po lese vydávám na lesní plody, a místo projížďky na kole jezdím zkontrolovat stav prospektů v zásobníku altánu na cyklostezce. O dovolené mě pak můžete potkat jdoucí pěšky pouze ve skupině přátel, kteří mě dokázali přesvědčováním zlomit, abych netrhala partu:-)
 odula Žena58 Kategorie
03.02.2010 20:18:59
ja chodim docela rada. jednak denne s pejskem, a pak i kdyz nekam jedu, tak treba misto tramvaje pouziju vlastni nohy. ale to jen za hezkeho pocasi.
 lialialia
03.02.2010 20:12:50
MP3 je nástroj boží.
Smajlík  Voky Muž28 Kategorie
03.02.2010 20:10:38
kikiwhite: Neodhadoval sem Tě, jen sem četl to, cos psala. Psalas o tom, že pokud druhej není vyjímečně zábavnej, čili chceš být bavena a ne si s tím člověkem o něčem povídat, popřípadě mu asi nemáš co říct. Pak píšeš, že skoro mlčky (z toho předpokládám, že nejdeš sama, páč to bys šla uplně mlčky :-)), takže další věc o které pišeš, že moc nemluvíš atd...
 vesničan Muž22 Kategorie
03.02.2010 20:01:01
vesničan - tos mě teda vůbec neodhadl:-)..není to tak - jsem naopak velmi upovídaná:-)..kdo mě zná, ti to potvrdí;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:54:19
Dávám prioritně přednost jiným pohybům venku, ale když už neni počasí ani příležitost na ně, tak beru procházky všema deseti (i po známejch místech).

No a podle toho co píšeš, tak asi nebudeš moc upovídaná no, nebo nemáš nějakej všeobecnej přehled, když už při návrhu procházky od někoho Ti stávaj vlasy hrůzou z obavy, že se budeš nudit. Na to, že bys druhýho bavila Ty, nemyslím zrovna nějakejma vtípkama, to podle toho co píšeš nejseš, tak docela chápu to, že Tě to nebaví. To by mě taky nebavilo, kdybych s někým někam šel a nic neříkal.
 vesničan Muž22 Kategorie
03.02.2010 19:43:51
Amparka Aluminiová - ne, ta se nepočítá, tam je jasný cíl - požitek:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:43:40
No, já Tě i chápu. Já mám psa :-) takže procházkou trávím dvě až tři hodiny denně :-) a fakt je, že chodíme cílené tratě, i když občas zajdem někam, kde jsme nikdy nebyli...je docela zajímavé objevovat místa kolem domova...ale jinak bez toho psa by mě to taky nebavilo...nebo mě to nebaví ted, v tomhle počasí...ale musím..takže to prostě neřeším a jdu.
 Yumík Žena25 Kategorie
03.02.2010 19:42:46
No jestli se nepočítá kouřová procházka (a ta se asi nepočítá, když to má cíl - retko), tak jsme na tom stejně
 Amparka Aluminiová Žena23 Kategorie
03.02.2010 19:36:35
Sovabobo2 - tys mě teď fakt pobavila:-))) Ano, neskutečněš se nudím..:-)..Psala jsem to při dělání večeře a u toho dcera psala úkol, který jsem průbežně kontrolovala...a měla jsem to napsané asi za 10 min...jasný důkaz, že se koušu celý den nudou:-)...říká ti něco odreagování se? Prostě mě při jedné procházce napadlo, že o tom napíšu...dlouho jsem tady nebyla, ale opravdu jsem zapomněla, kolik je tady hloupých a nepříjemných lidí (třeba ty) napadajících někoho naprosto bez důvodu ....

A jestli tě to zajímá, zrovna píšu maturitní otázky (myslím tím - připravuji pro studenty) a toto je mé odreagování..budu to dělat dobře do půlnoci a zítra znova..a to mám jako učitel jarní prázdniny, takže brzdi slečno vševědná...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:28:37
Myslim, že Folta to myslel/a tak, že takovej román o takový prkotině může napsat jen někdo, kdo se neskutečně nudí
Smajlík  Sovabobo2 Žena23 Kategorie
03.02.2010 19:27:54
Baví mě to.
Ráda chodím i pěšky do školy atp. To sice není bezcílná procházka, ale prostě mám ráda chůzi.
Naopak celkem nerada jezdím na kole, nemám moc dobrou fyzičku, takže si zaprvé hned vyplivnu plíce, zadruhé mě bolí hned za chvíli nohy a za třetí než dojedu na určené místo, tak pokud není zrovna -20, jsem zpocená jako kůň.
 jsem negeniální
03.02.2010 19:27:28
Mám ráda procházky, když se mi k nim nepřiplete nějaká další lidská bytost, která by mi chtěla dělat procházecí společnost.
 OutsideLife - out
03.02.2010 19:19:39
twelwe - já teda doufám, že nebude zase tak velikej mráz - jedu lyžovat a už předminulý týden jsem lyžovali v mínus 16 a nic moc...

Jinak já vím, co myslíš, četla jsem to do tebe a uznávám, že tichá zasněžená a jakoby v čase zastavená krajina má hodně do sebe. To ale není typická nudná procházka, to už je hodně zvláštní - v noci, ve sněhu a v mrazu...jo, to by se dalo:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:15:52
že bych to nějak extra musela, to ne.... Ale někdy jen tak bloumat bez cíle a přemýšlení.. Před týdnem jsem k tomu objevila super podmínky... Snad bude o víkendu velkej mráz...
 twelwe Žena Kategorie
03.02.2010 19:09:49
drvyvy vplyv - tak to já bych třeba výstup na Ostrý Roháč v běhu fakt nezvládla:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:08:14
Folta - jéé, kéž bych se tak někdy měla čas nudit:-) Ono když pracuješ (a ještě dvakrát v týdnu předcičuje plus doučuješ) a máš doma prvňáka se spoustou krpoužků a úkolů, pak fakt nemáš na nuzení čas:-))

A nevím, proč by fakt, že mě nebaví někde bloumat, měl znamenat, že se často nudím. Právě že si ráda najdu aktivitu, která mě baví a že je jich spousta..ale chůze po známém okolí mezi ně nepatří...

Nicméně, když člověk, který nemá moc času pro sebe, má volno, ocení třeba jen čučení na film a o nudě nemúže být ani řeč...v čase, který vyšetřím pro sebe (a že ho moc není), si přímo rochním:-)..toto pochopí až lidi s rodinou dle mě:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:05:57
kikiwhite: To ano, ale taky bych to radsi cele "vybehl". Takovy narocny teren je mi prirozeny.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
03.02.2010 19:02:32
drvyvy vplyv - ano, cítím to podobně:-)...ale zase třeba v Tatrách nebo Alpách, kde se někam leze, to už je jiný kafe...:-)

qqq - na to jsem se tě neptala, ptala jsem se, co ty a procházky, příjemný člověče:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
03.02.2010 19:00:44
asi nemáš žádné problémy a myšlenky které by sis mohla protřídit, nebo nemáš smysl pro vnímání okolí a detailů, celkově asi sama se sebou moc nevystačíš a často se nudíš, co?
 Folta
03.02.2010 18:59:40
Viz, Zoe-wamp.
 *Devil Angel* Žena25 Kategorie
03.02.2010 18:58:36
občas si tak rovnám hlavu, ale poslední dobou, co se z posledních sil doplazím z práce, mi ty procházky taky moc nejdou.
Jinak ono se někdy člověku do toho moc nechce, ale pak když vyrazí, hlava si po chvíli obvykle najde sama, co chce probrat.
Smajlík  DitaF Žena Kategorie
03.02.2010 18:57:58
Nevadí mi.....neberu to jako zábavu, ale odreagování.....Jenže vy pražáci už tohle asi neznáte.....všechno rychle a účelně....
 zoe-wamp Žena Kategorie
03.02.2010 18:57:15
Ja chuzi nesnasim. Zbytecne pomaly pohyb je ztrata casu. Radeji utikam, kdyz uz nekam musim pesky.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
03.02.2010 18:53:39
chuzi miluju. sam s mp3 a nebo s hafanem :o) P.s: i do prace misto MHD jdu peso
Smajlík  Mitro Muž57 Kategorie
03.02.2010 18:53:36
ja chodim rada na ruzne pruvody krestanu...
Smajlík  pekelnicezkostela Žena34 Kategorie
03.02.2010 18:52:33
Protože seš blbka no
Smajlík  qqqPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2