Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.43604, vloženo 15.01.2005 18:26:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
plánování rodiny
Mám takový problém. Je mi 29 let a mému příteli 31. Chtěla bych se začít pokoušet o miminko ale on nechce ani slyšet. Že se na to necítí a že si myslí, že na to ještě nejsme připraveni. Žijeme spolu rok, moc se milujem, finančně jsme zabezpečeni a já nevidím důvod to odkládat. On však chce ještě počkat až se na to bude cítit. Ale jak dlouho? Co když se na to cítit nebude nikdy? Nebo nakonec ano a už to nepůjde? Roky přeci jen běží. Nevím co s tím. Po miminku moc toužím. A opustit ho kvůli tomu taky nechci. Poradí mi někdo?
 Rosalba E-MAIL: ratonito@seznam.cz  Žena29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.01.2005 13:42:00
Ahoj, asi před rokem jsem přímo tady řešila stejný problém, moc jsem chtěla miminko, zdálo se mi, že nic dalšího nemá smysl, s přítelem jsme spolu byli úplně stejně dlouho, bydlení žádný problém, peníze tak moc taky ne, na ulicích jsem koukala do každého kočárku, ale přítel reagoval úplně stejně, prý se na to necítí, je moc brzy, mě bylo 23, jemu 27. Byla jsem z toho zoufalá, ale rozejít jsem se enchtěla, věděla a jsem vím, že on je pro mě ten pravý. Jak už Ti tady někdo radil, netlačila jsem na něj, občas jsme si popovídali o tom co cítím, jak to vidí on, ne vždy to bylo úplně idylické :-) rozmluvy. Začala jsem našemu budoucímu mimískovi psát deník, ne, neboj, jsem normální, začala jsem s ním prostě už počítat do našeho života, tak nějak nenásilně, na pouti jsem vžydycky přiměla přítele ať mu na střelnici vystřelí plyšáka :-), kupovalajsem si Betynku a jednou jsem zjistila, jak si tam přítel zaujatě čtě...prostě krůček za krůčkem to šlo.Netlačila jsem na něj, počkala jsem až si ho to "samo" osloví, častěji jsme chodili na návštěvy ke švagrové která má malé dítě a on byl fantastický.O svatbě jsme také mluivili, ale ta pro mě není tak důležitá.No a na naše výroočí jsem od přítele dostala malý dáreček, kde byl opravdový miminkovský dudlík a nikdy jsem nebyla šťastnější, okamžitě jsem z nočního stolku vyházela ochrany :-) a dali jsme se do toho.Bohužel, zatím se nedaří, ale stojí to za to a já Ti moc přeji, ať to u Tebe podobný šťatsný vývoj. A na přítele se za to nezlob, oni to prostě mají jinak :-)
Smajlík  mimísková
16.01.2005 11:31:10
Promluv si sním o tom o tvých pocitech a tak.On má možná strach ale je třeba o tom mluvit a ne to v sobě tajit.
Smajlík  a-k-x Muž36 Kategorie
16.01.2005 03:22:07
Promluv si s ním, ne s námi. Houby nepřipravenost, to pak nebude ready ani v 60-ti. (nebo už nebude ready). Podle mě je prostě sobec, miluje Tě, ale nezralou, dětsky majetnickou láskou a -jakkoliv- to zní nesmyslně, žárlí na Vaše hypotetické dítě. Což je v jeho věku smutné, ale v dnešní společnosti plné jedináčků a jinak psychicky postižených jedinců (rozvody atp.) celkem běžné. Ostatně i to, že BY chtěl mít KLUKA (a to modrookého, blonďatého, nadaného fotbalistu atp. - běda jestli bude jiný!), ABY MU KUPOVAL HRAČKY (rodičovství je přece jenom trošku o něčem jiném než o tom, že člověk ve svém oblíbeném hypermarketu zabrousí se svou platební kartou do dosud zapovězených shopů, které mají v názvu *baby*), hovoří celkem jasně. Dítě jako pet, jako tamagoči.
Ideální věk pro těhotenství je do 30-ti, čím později, tím a) hůře půjde vůbec otěhotnět, b) s rostoucím věkem matky nad 30 let významně roste nebezpečí některých vad plodu, v těhotenské průkazce je přímo mezi rizikovými faktory věk 30+. Pořád jsi na tom lépe než moje švagrová, které její přítel sdělil, že ji sice moc miluje, ale že žádné děti NIKDY nechce, totéž se svatbou. Zkus se pobavit o svatbě, to jistě napoví. Každopádně nepovažuji za šťastné pořizovat si dítě za svobodna s tím, že pozitivní výsledek těhotenského testu as a matter of fact "zlomí" dosavadní postoj tvého miláčka. Možná, možná dočasně (za pár let rozvod s tím, že ho k manželství a otcovství dohnala), možná právě naopak (=>svobodnou matkou).
Mně to přijde divné, milovali jsme se sice už za svobodna, kdy Jeannette byla ještě trošku náctiletá, ale vždy s vědomím, že z toho můžeme mít dítě, které jsme si samozřejmě přáli.
Smajlík  Ongoer Muž36 Kategorie
16.01.2005 00:23:58
ne ze bych chtela byt pesimistka, ale co kdyz nechce s tebou mit deti... teda doufam, ze se mylim, ale nic jinyho me nanapada. pokud jste mluvili nekdy o svatbe a on se k tomu stavel pozitivne, tak si myslim, je vas vztah je v klidu, akorat se boji te zodpovednoti - deti. mas recht, ze 29 je vek tak akorat na deti. rodit po 30 je fakt risk. sama to vidim na matce. a mimochodem cim starsi matka, tak tim spis si se svymi detmi nerozumi. vim o cem mluvim. ziju doma 20let. vysad prasky a nic mu nerekni. ale dej si strasnyho majzla aby ti na to neprisel, pak by to byl pekny mazec a mohla by jsi o nej prijit. a nebo mu jeste rekni, ze porod ve vysim veku je dost nebezpecny. moje mama pri me malem umrela... (porod - 34let)

hodne stesticka a zdravych spermii :))
Smajlík  jeřabina
16.01.2005 00:15:15
Netlač na něj kočičko a zkus o tom nějakou dobu nemluvit.Nebude-li se cítit pod nátlakem bude mít prostor a když už to bylo řečeno bude o tom přemýšlet..
 yeahhhh Žena19 Kategorie
15.01.2005 23:34:20
Myslím, že po roce ještě nechce, není to nic divnýho. Spíš ho zkus uvědomit, že co začnete nyní, narodí se až za 9 měsíců, takže času bude dost.
Já ci taky mimčo:-)
 LaRosse Muž23 Kategorie
15.01.2005 23:08:03
možská zodpovědnost je následná, až těhotenství jej změní a riziko nepochopení je mi tu malé...instinkty třeba poničené antikoncepčním rpůmyslem se obnoví...konečně i dřívě používaly ženy propíchnutý prezervativ a podobné triky...pokud tedy není šílenec, který si myslí, že sex je jen na zábavu a k těhoiotenství je potřeba až doktor na neplodnost.
 mchl Muž Kategorie
15.01.2005 20:50:26
to : wowo - tak todle napsat může jenom hérečka ale tvůj věk je tak nízký že snad ani hérečka nemůžeš být.
Smajlík  jirkasmutny Muž29 Kategorie
15.01.2005 20:35:14
Asi to chce mít všechno hezky popořádku, svatba a pak mimčo.
Držím ti palečky , určitě Vám to vyjde.
 fan2 Žena54 Kategorie
15.01.2005 20:15:35
FAN2: KDYŽ JSME SE BAVILI, TAK ŘÍKAL, ŽE V BUDOUCNU SI MĚ VZÍT CHCE, ŽE MĚ MILUJE. ALE S TÍM DÍTĚTEM PRÝ NA NĚHO POŘÁD TLAČÍM, ŽE TED SE JEŠZĚ NECÍTÍ. KDYSI ŘÍKAL, ŽE BY CHTĚL MÍT KLUKA, ABY MU MOHL KUPOVAT HRAČKY, KTERÝ ON NEMĚL NEBO NEMOHL MÍT. TAKHLE OBECNĚ MI PŘIPADÁ, ŽE DĚTI CHCE ALE NE TED. TĚŽKÝ.
 ROSALBA
15.01.2005 20:14:30
Doporucim ti tuhle stranku: www.emimino.cz
Zensky tam resej uplne vsechno, co se tyka miminek. Pokud si das trochu prace, urcite najdes i diskuse a komentare o tvem problemu (jsou tam stoprocentne, jen ruzne roztrousene).
Hodne stesti.
 Daria
15.01.2005 20:13:59
Si taky rád pohraju s CIZÍM psem, ale doma bych ho nechtěl - se o TO starat... mám rád své pohodlí. Asi fakt zkusit ten nůž a pak uvidíš, ale už mlčím... ;-))
 Jerzy Muž33 Kategorie
15.01.2005 20:09:14
A není to tedy třeba v tom, že se nechce jenom vázat ? Může mít z nějakého důvodu obavy z manželství.
 fan2 Žena54 Kategorie
15.01.2005 20:03:51
FAN2: PRÁVĚ ŽE MÁ DĚTI RÁD, VŽDYCKY SI S NIMA HRAJE KDYŽ NIKDO JINÝ NECHCE . A PRÁVĚ PROTO MĚ TO PŘEKVAPUJE.
 ROSALBA
15.01.2005 20:02:11
Rok určitě není tak douhá doba...Moje teta měla první dítě taky až ve 34 a teď po roce už čeká další...
 iiivvvaaa Žena16 Kategorie
15.01.2005 19:56:32
Zkus pozorovat, jak na děti reaguje, třeba v metru, tramvaji..... Ignoruje je ? Odvrací oči? Pokud ano, nemá cenu na nic čekat a musíš se rozhodnout, jestli život s ním a bez dětí, nebo začínat jinde znovu. Mohl by být opravdu typ, který k dětem nemá vztah a těžko by jej v budoucnu hledal.
Pokud se ale dokáže třeba i maličko na mimčo usmát, tak má pravděpodobně , jako většina mužů, jenom strach ( ze zodpovědnosti ...... ) a snaží se získat čas .
A že ti je 29 let ? Času ještě máš dost, ale z vlastní zkušenosti vím ( rozdíl mezi dětmi 7 let ), že se rozhodně snáz vychovává děcko, pokud jsi mladší maminka, bereš vše sportovněji.
 fan2 Žena54 Kategorie
15.01.2005 19:56:24
Souhlas s Ela - měla bys hlavně zjistit, jestli se na dítě vůbec někdy bude cítit...

to mtn: nechci unavovat tragickými historkami ze života, ale i statisticky jsou rizika ohledně dítěte i matky u prvorodičky po 30 vyšší a po 35 ještě vyšší...
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
15.01.2005 19:28:27
Má strach, že místo něj teď bude na prvním místě tvýho zájmu dítě. To je normální. Přesvěč ho, že se nic nezmění ve vztahu mezi váma a že dítě bude jenom taková "třešnička na dortu".
 Oriq Žena30 Kategorie
15.01.2005 19:27:17
Do ničeho ho nenuť nebo se sebere a uteče(ale nechci strašit!). Zpomal, když se na to ještě necítí. ("Sad woman take it slow."- to snad znáš, ne?)
 Ischemie Žena Kategorie
15.01.2005 19:26:31
Ve 31 letech by tohle vědět měl. Myslim, že Ti nechce říct "na férovku", že žádný děti nechce. Tady je těžký radit :rozhodni se sama, koho chceš víc, jeho nebo dítě. Ale asi to tak bude.
 Jerzy Muž33 Kategorie
15.01.2005 19:21:50
normalne mu dej nuz na krk ... bud dite, nebo zadnej sex
 Gart Muž22 Kategorie
15.01.2005 19:14:47
Myslím, že ano. První dítě do pětatřiceti je v pohodě, horší je to potom. Ale co názor, to názor. Spíš jde o to, abys nečekala a nakonec nezjistila, že rodinů vubec nechce. Chtělo by si to promluvit a vědět, na čem jsi.
 Ela.
15.01.2005 19:13:06
Mě třeba měla moje matka v pětatřiceti a žiju. :) A po dvou letech mi ještě pořídila bratra. :) Takže fakt nevím, co řešíš. Život nekončí ve třiceti.
 mtn Muž28 Kategorie
15.01.2005 19:07:59
Já bych tak chtěl miminko.....ale nejdřív musím sehnat maminku (tedy manželku, nebo lásku),

On se jen bojí, promluv si s ním....třeba Tě pochopí, víš co ho odměkčí, jeden den s takovým prckem, půjč si ho od kamarádky, jestli nějáká má mimi a že Ti ho dala na den na hlídání a uvidíš jak změkne, já se staral o malou sestřenku půl roku a už jsem ji nechtěl pustit domů, strašně jsem si ji zamiloval
Smajlík  richiesambora Muž Kategorie
15.01.2005 18:57:30
MNOZÍ JSTE MNĚ NEPOCHOPILI, NENÍ TO ROČNÍ ZNÁMOST. CHODÍME SPOLU DVA A PŮL ROKU A Z TOHO ROK SPOLU ŽIJEM.
ELA: MYSLÍŠ, ŽE V 29 MÁM JEŠTĚ ČAS? tO SE MI MOC NEZDÁ.
 Rosalba
15.01.2005 18:57:10
Třeba nevidí děti ve třiceti jako smysl svého života, zvlášť když je mu teprve třicet, je konečně finančně dobře zabezpečený a chce si ten život konečně taky trochu užít.

Navíc se znáte jen rok. Většina lidí co znám měla děti až tak minimálně po 5 letech vztahu, když si byli celkem jistý, že jim to spolu vydrží, ale vyjímkou nejsou ani takový, který je nemaj po 7 (jsou spolu od 18 let, teď je jim 25 a děti zatím neplánujou).

Nejlepší by asi bylo zjistit, kdy že se bude cítit připravený. Z tvého popisu bych to viděl nejdřív tak za 5 let.
 mtn Muž28 Kategorie
15.01.2005 18:54:42
Tak se domluvte na kompromisu, že počkáte třeba ještě rok. Vzhledem k věku máš čas. Pokud by nesouhlasil, tak bych se asi zamyslela:-)
 Ela.
15.01.2005 18:50:38
to wowo: si nechutna!
Smajlík  oliva Žena25 Kategorie
15.01.2005 18:47:42
Skus s nim pohovorit, v com spociva jeho "nepripravenost". Ak je to len otazka casu, tak chvilku pockaj, resp. sa dohodnite, za aky cas to bude povazovat za primerane. Ak nechce mimco vobec, je to hajzlik a mala by si ho nechat plavat.
Smajlík  oliva Žena25 Kategorie
15.01.2005 18:40:32
j urcite v tom spis bude hrat rok dlouha znamost, ikdyz i vlastne to se da nazvat tou nepripravenosti :), zkus to tak za rok
 HHm Muž Kategorie
15.01.2005 18:37:04
Miminko si neporizuj,je to peknej harant,kterej ti akorat znici zivot,ser na to!Stejne te ten tvuj nemiluje,kdyz toho hajzla nechce!HAHA!
Smajlík  wowo Žena15 Kategorie
15.01.2005 18:35:19
hlavně to nedělej tak že "selže antikoncepce" jak ti jistě budou některé zdejší dámy radit-to by byla velká sviňárna. Musíte se na tom zkrátka nějak domluvit spolu.
 Zildjian Muž41 Kategorie
15.01.2005 18:35:02
Rok, co se znáte, není moc dlouhá doba, podle mě - není to v tom? Zkus si s ním promluvit na rovinu, držím palce!
Smajlík  Katyatyy Žena25 Kategorie
15.01.2005 18:30:27
cim pozdeji zena rodi, tim tezsi porod. pry
 william x
15.01.2005 18:29:28
Netuším. Jsem moc mladý na to, abych to posuzoval, ale ve 30ti letech už bych děti asi chtěl, když bych na tom byl tak, jak na tom jste Vy... Nepřipravenost je dobrá výmluva, bude to jiný problém podle mě.
 RaDaa Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč