Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.404563, vloženo 21.08.2009 11:44:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mladá slečna a řvoucí magor na silnici
Tato příhoda patří opět do kategorie řidičských, já jsem zde ale výjimečně jen jako pozorovatel.
Jely jsme včera s mou dcerou a matkou tramvají do centra. Když jsme přicházely k ostrůvku tramvajové zastávky, už z dálky jsem slyšela jakýsi mužský křik, nebo chcete-li zvýšený hlas. Na semaforech hned u chodníku stála řada aut a jeden muž stál před autem, které bylo v řadě jako první, měl hlavu napůl strčenou do onoho auta a vztekle cosi vyřvával. Zaslechla jsem jakési poučování, jak má dotyčný jezdit a kdesi cosi. Také jsem při bližším přezkoumání situace zjistila, že řidič, kterému bylo spíláno, je mladá dívka a ten řvoucí blb, že je řidič z auta za nimi. Vedle té dívky v autě seděl její přítel.

Pak blikla zelená a dívka řidička se chtěla rozjet. Vůbec nevím, co tam tropila, ale auto vydávalo hrůzostrašné zvuky, vždy jen poskočilo a zůstalo stát. Zkusila to znovu, opět šílený zvuk, poskok a zastavení. Dívka uvnitř se potila, přítel jí radil, ale jí se zkrátka nedařilo a nedařilo opustit křožovatku a místo, kde bylo okolo mnoho lidí a pozorovalo ji. Magor za ní byl úplně brunátný v obličeji, pořád máchal rukama a něco řval.

Mně a mé matce bylo té slečny dost líto, a tak jsme do otevřeného okénka vyslaly pár pozvbuzujících slov ve smyslu "slečno v pohodě, on se pán za vámi nezblázní, to se stává, učený z nebe nespadl, hlavně klid".. ostatní lidé se k nám přidávali a povzbuzovali dívku podobnými hesly a ještě přidávali kritiku na onoho brunátného blba ("pán má asi nějaký problém, nevšímejte si ho" apod.) , který se mohl vzadu posr.. a vyřvával nadávky.

Zajímavé bylo, že její přítel vedle ní se celou dobu tak napůl usmíval, toho uřvaného blba by se dalo říct ignoroval, byl v pohodě, jen jemně dívce radil.

Pak dívka konečně odskákala a když onen nervózní řvoun míjel lidi, kteří sympatizovali s dívkou, ještě zahulákal "to bych chtěl vidět, co byste říkali, kdyby takové nějaké vmeneo vjelo třeba na chodník!!"

Chvíli jsem nad tu příhodou musela přemýšlet, zvláště mě překvapoval laxní postoj onoho mladého muže vedle dívky. Být to nějaký muž z mého okolí (otec, manžel, mnoho z mých kamarádů), tak už by na řvouna určitě vystartovali ve snaze zastat se mě a vůbec ho zklidnit, třeba i ručně:-).
Pak jsem ještě uvažovala nad tím, co vede nějakého člověka k tomu, že je takto agresivní a netolerantní k mladé holce, které prostě nešlo se na křižovatce rozjet a pod vlivem nervů se ta situace ještě zhoršovala a ona fakt jen poskakovala. Navíc muselo být snad každému jasné, že řevem se z té holky bravurní řidička najednou nestane, naopak - že bude vynervovaná ještě víc a pravděpodobnost rozjetí se ještě zmenší.
Zajímavé také bylo, že nikdo z aut stojích za magorem netroubil, ačkoli dívka pochopitelně velice zdržovala (dle mě to už byl možná druhý nebo třetí semaforový interval), ale spíš to všichni chápali.
Na druhé straně, kdybych za tím volantem byla já v této situaci, asi bych to nevydýchala a chtěla bych se vyměnit s přítelem v řízení. Naštěstí jsem takovou situaci sama nikdy nezažila, své řidičské začátky si už témeř nepamatuji (je to už hodně dlouho:-) ), ale dokážu si představit, jak té holce asi bylo.
A jak já sama jsem dost svižný řidič nesnášející prostoje, nikdy bych netroubila nebo nenadávala na člověka v tísni, který se snaží jak může, ale nejde mu to.

Co si myslíte -
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.02.2010 16:23:49
Chudák holka, nějaký zakomlexovaný debil...jestli potřebuje být někde honem rychle, tak ať si jede třeba vlakem nebo autobusem... Chápu ji, taky jsem párkrát zdržela dopravu(o čtvrt minuty) a už bylo mnohdy zle. Ale nedávno na mě jeden debil troubil na křižovatce úplně zbytečně...nevím, asi čekal, že vystřelím jak drak o sekundu dřív než jsem to udělala. To jsou zakomplexovaní chudáci. Nasrat na ně, jejich problém, já se jenom směju:-D
Smajlík  2J2 Žena27 Kategorie
25.08.2009 07:45:03
alta - tak mě neotravuj a nemusíš se rozčilovat že jsem lepší než ty děvenko :o).
 rajska Žena39 Kategorie
24.08.2009 23:18:26
rajska:to jsem přesně todle od tebe čekala..jasně ty nej že?!..ale tak co jsem mohla čekat jinýho že?!hlavně že máš pocit že jsi spolkla všechnu moudrost světa frajerko:-*
Smajlík  alta Žena20 Kategorie
24.08.2009 11:19:28
alta - samozřejmě že mám řidičák a div se, ale takovej trapas jsem na silnici nikdy neudělala, nehodu taky ne. Potrefená husička nám zakejhala co?
Smajlík  rajska Žena39 Kategorie
24.08.2009 00:20:16
Já když jsem se učila řídit, tak mi to na jedný křižovatce skoro v centru Prahy za sebou chcíplo snad dvacetkrát, a to nekecam :-). Seděka vedle mě matka a za mnou byl taky chlápek v autě už hrozně nasranej a troubil na mě. Jenže to mě začlo fakt znerovoňovat a vždycky mi to zas chcíplo. No, takže s tou dívkou soucítím a o tom chlápkovi si myslim, že je idiot. No a vedle mě tehdy seděla matka, která nejdřív byla OK (což jsem oceňovala), ale pak už taky začala mírně hysterčit (a to už tak fajn nebylo :-D).
 jufonka Žena33 Kategorie
23.08.2009 06:20:21
A - nechápu - ať mě za volantem rozčílí kdo chce a jak chce, rozhodně bych nevylezla z auta a nešla nikomu nadávat - nadávala bych si sama pro sebe v autě - to zase jo :-)
B - nedovedu si představit, že by můj přítel zůstal takto v klidu - minimálně by poslal pána do zadní části těla a určitě by si se mnou vyměnil místo, protože by mu bylo jasný, že při takové situaci už bych nebyla ničeho schopná :-) ... a hlavně jsem si jistá, že bych ho o to určitě i sama požádala
C - napadá mě jen to, že tak choleričtí lidé, kteří se nedokážou ovládnout alespoň natolik, aby zůstali sedět na zadku v autě, by neměli mít ani řidičák
 jayne Žena24 Kategorie
22.08.2009 02:38:36
Asi nemela ani ridicak kdyz se neumi rozject. A jestli se ucila s novym autem, tak je blb ten vyucujici spolujezdec.
 Lusten
22.08.2009 01:08:42
A) Ne, takové lidi nikdy nepochopím. V životě by mě nenapadlo vystoupit a začít na někoho řvát jen proto, že se nemůže rozjet a neúmyslně zdržuje provoz. Chlápek si asi potřeboval pohonit ego nýbrž mu stará předchozí den nedala...
B) Asi to byl kliďas a navíc, dneska to není jenom tak, dát někomu pěstí... V každém případě bych na pána pravděpodobně zvýšil hlas a kdyby byl jó moc agresivní a vulgární a mně se jó moc chtělo, zapsal bych si SPZ a přes známého u dopravky zjistil co je to zač a pak mu auto trošku "vytunil"...
C) Pokud nejsou nebezpečné a spočívají jen v tom, že se někdo nemůže rozjet, tak na to neříkám nic, prostě počkám.
 Hayate Muž Kategorie
21.08.2009 19:56:09
Votrapa - tobě se nikdy nestalo, že na malé křižovatce, kde třeba hlavní zatáčela a všecny silničky byly podobné a ty jsi třeba bloudil, a soustředil se na něco jiného, sis nebyl jist, zda máš/nemáš přednost?..stalo se mi to párkrát v životě, když jsem se třeba někde motala, jela pomalu, nevěděla kudy jet a soustředila se na to, abych se zase vymotala...neveřím, že se to nikomu ještě nikdy nestalo (a to byl přesně případ, o kterém mele Undra - hnal mě do nějakých uliček, které jsem neznala, abych našla místo na parkování, a pak jsem se zase musela vymotávat na hlavní, on to neřešil, neb neřídil a neměl tehdy ani řidičák)..
A potěš koště (debilní Zpovědnocový výraz) si strč někam, je to pro takovouto situaci přehnané, nemusíš takovou blbost tak dramatizovat..navíc, když jsem si tedy párkrát v životě nebyla tou předností na malinké křižovatce jista, nikam jsem se nedrala a NAOPAK DALA PŘEDNOST VŠEM, tak nevím, proč by ses mě bál potkat, když bych ti dala přednost..

Horší je., když někdo vůbec neví, že tu přednost nemá a projede křižovatku, kde měl ten druhý přednost zprava, to je stokrát horší..a to se mi tedy nestává, naopak si dávám bacha i tam, kde přednost zprava mám..preventivně, kdyby ten druhý náhodou nevěděl..

A mluvím poch. o malých křižovatkách, kde toto může nastat, u těch velkých to z logických důvodů nenastává..

Neveřím, že se ti nikdy nestalo, že jsi byl někde zmatený - buďto neřídíš tak často, nebo jsi nikdy nic nehledal...fakt ti to jinak moc nevěříím..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 19:39:24
rajska:jak sebrala řidičum papiry?!co když měla čerstvě řidičák?!A to měla a má jezdit na poli než se naučí ve stresových situacích normálně rozjet?!Učený z nebe nespadl,každý jednou začínal tak lidi co takhle reagují bych nakopala do řitě!...Ty máš řidičák?jak ty jsi začínala?nebo mi chceš říct, že jsi jezdila v prvních měsících uplně dokonale?!to pochybuju!
Smajlík  alta Žena20 Kategorie
21.08.2009 19:07:17
kikiwhite: Aniz bych se chtel zastavat Undry, tak jestli prijedes (kdekoliv) ke krizovatce a netusis, kdo ma prednost, tak to potes koste a muzes si hrat na kdo-vi-jak zkuseneho ridice. Tohle by se ti stavat nemelo ...
Doufam, ze neprijedu po hlavni, az si zase nebudes ty (nebo jiny "zkuseny" ridic) schopna rychle vzpomenout, jestli mas davat prednost nebo ne.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
21.08.2009 18:13:06
uz te nekdy napadlo ze existuji lide kteri trpi dusevnim onemocnenim,napr. hysterii?
ty ty lidi nezmenis,zmenit je muze pouze jejich odhodlani dojit za psychologem a problem resit.
pokud ja narazim na agresivni ci velice hystericke lidi doporucuju jim to same.
 Gazzapo
21.08.2009 17:09:23
1) po třetích probliknutých světlech bych asi byl taky nervní
2) netuší, patrně bych byl nasraný taky, ale na tu ženskou

3) no, at už to byla porucha nebo neschopnost řidiče, tak v tomto případě nemá na cestě co dělat - jednoznačně to brzdí provoz, případně i ohrožuje

ono se dá trénovat na velkém parkovišti mimo exponované časy nebo natvrdo si připlatit instruktora autoškoly
 Zombie36
21.08.2009 15:54:29
Polka - jasně, v době, kdy jsi se mnou několikrát jel v autě jsi tomu výborně rozuměl, když jsi neměl řidičák:-)

A samozřejmě, když si člověk někdy nevšimne na nějaké menší křižovatce, když něco třeba hledá, jestli platí přednost zprava, nebo je-li ta menší silnice hlavní, je to jasný znak, že neumí naprosto řídit:-) (ano, a pak čekám, jak se to vyvine a nebudu si vynucovat přednost)..ty jsi asi nikdy nezažil, že je někdo občas zmaten a neví, kdo má přednost (o velkých křižovatkách nemluvím, tam jsou semafory nebo jasné značky).

Zažila jsem už i u velmi zkušených řidičů, že třeba něco hledali, nebo byli někde, kde to moc neznali, že pronesli větu ve smyslu "ty jo, teď vůbec nevim, kdo má přednost apod...tím, že toto neznáš, jen ukazuješ, že opravdu neřídíš moc dlouho..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 15:28:24
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete? Je to cholerik, který nikdy neudělal chybu, vše se mu vždycky dařilo, prostě dokonalý.
B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat. Mohl být v podmínce, jak již někdo podotkl, v každém případě kliďas. Časová ztráta by byla mnohem větší, kdyby vystoupil.
C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne.. Každý by si měl říkat: Nejsem mistr světa (netýká se majitelů medailí), i mě se může někdy nedařit.
 jan wat Muž Kategorie
21.08.2009 15:23:42
Třeba to byl bratr:) Každopádně se mu nedivím, že se nechtěl snižovat na raplovu úroveň. Být na místě slečny, tak asi zatáhnu okýnko (a bylo by mi jedno, jestli v něm má ten chlap strčené pazoury nebo hlavu) a nevšímám si ho. Tihle raplové mi na silnici přijdou taky pěkně nebezpeční. Jsou to většinou Ti, co jsou schopni jet po chodníku, předjíždět před horizontem, na plný čáře apod., jen aby ušetřili pár vteřin.
 kalkur Žena26 Kategorie
21.08.2009 15:18:14
Jachne Polka - jo a navíc jsem se jí rozhodně nezastala proto, že je holka, ženský za volantem dost upřímně nesnáším (kromě mě teda), meznamená to ale, že na ně budu řvát..nadávám si v autě pro sebe
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 15:16:17
Jachne Polka - ne tvé provokace o mém řízení nehodlám reagovat..víš dobře, že slabší řidič rozhodně nejsem, jsem vemi dobrý řidič, to spíš ty jsi slabší řidič, který si udělal řidičák až v pozdním věku a teď najednou o svém řidičské "umění" všude píše a je nejlepší...ty nemůžeš být až tak moc dobrý už jen vzhledem ke tvám relativně malým zkušenostem v řízení...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 14:46:47
mimochodem by me zajimalo, jakou podporu by melo vice takovych ridicu ve spicce po Praze az jednou budes spechat...kdyz takovi lide maji vasi podporu-fandeni ze zastavky (narozdil od toho ,,magora,,), tak jak by vas tesilo potkavat typy ala jeden neumi blikat, tak odbocuje jen tak, druhej boura, protoze neumi pustit sterace a treti stoji uprostred krizovatky protoze ma klicky vprdeli a ne v zapalovani...(uplne identicke na neschopnost se rozjet)
 limon y sol.
21.08.2009 14:42:25
Jachne Polka - to je vtipné slyšet tohle od někoho, kdo prapaguje předjíždění na dálnici vpravo:-))

A když někoho vyblikávám, je to proto (na nikoho nenajíždím), že on sám to může ovlivnit, dělá to víceméně schválně nebo z nedbalosti, že se zapomene v levém pruhu a zdržuje ostatní (jeho povinností je vracet se po předjetí do pravého), tak si to zaslouží..

Vynervovaná holka, které nejde se rozjet, nedělá nic úmyslně a ano, pro ni pochopení mám...trdla, která jedou na dálnici 100 a zapomenou se v levém pruhu, problikávám, a přijde mi to zcela v pořádku...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 14:39:00
Spíš souhlasím s tím chlapem, já bych řvala taky, sice ne na ni, ale aspoň pro sebe v autě.
Může se stát každému, že mu to chcípne a během deseti sekund nastartuje znovu, ale jestli je tak neschopná, že se nerozjede ani na celý interval zelené a to zvlášť v hustém pražském provozu, kde zdržení jednoho auta na minutu může znamenat okamžitě kolonu třiceti aut za ním, to je na pěst takové zdržování -když za to nemůže porucha na autě, ale neschopnost řidiče. Když už měl nějak zasáhnout přítel, tak ji vyhodit od volantu a řídit sám.
 vesalia Žena27 Kategorie
21.08.2009 14:21:40
JE fajn že ste se jí zastali takhle hezky

A - o tom řvoucím chlapovi - jednoznacne tyhle rychliky co neumi pockat odsuzuju
B - zachoval se správne v klidu ukázal že je dva jen tak něco nerozhodi
nechtel jí rozhodit jeste vic nejakou hádkou a stejnak musel v tom aute radit
mozna si to zpetne vyčítal ...

C - někdo te nasere a veze se to s tebou celou cestu a do nekoho to musis pustit.
nervák od prirody kterýmu chybí tolerance
 CurtWild Muž27 Kategorie
21.08.2009 14:10:05
A - chápu. Jeho poznámka o vjetí na chodník byla logická a pravdivá. Teď sice nezkušená řidička ještě neublížila, ale pak se ji třeba ve vysoké rychlosti nepodaří otočit volantem a průser je na světě,

B - choval se jako inteligentní člověk a nejspíš (jako chlap) by si asi taky rád vystoupil a raději šel pěšky. To, že tam zůstal se svojí přítelkyní(?), tak bylo známkou jeho vysoké tolerance a lásce k ní.

C - stroje, které ovládá člověk, který je na to nedostatečně vyškolený, jsou časované zbraně.
Smajlík  strawberry muffin Muž21 Kategorie
21.08.2009 13:55:40
A. magor, nervák, blb co si potřeboval vylít vztek. Ale třeba někam chvátal nebo jel do práce, pak bych ho drobet i chápala ale takové to chování, no to je něco.

B.Ten kluk je posera a slaboch. Na druhou stranu asi nechtěl jednu slíznout, můj přítel by se nejspíš zachoval stejně.

C. Napadá mi jen, že když vidím jak někteří lidé jezdí, tak mám po chuti si někdy taky dělat řdičák.
Smajlík  8888 Žena22 Kategorie
21.08.2009 13:40:17
A - chapu a zcela. Kdyby to byla autoškola, neměl bych nejmenší problém. Pokud je to ale už řidič/řidička co má papíry a předvádí tohle, tak bych asi vystoupil z auta, vyhodil ju z jejího, tím odjel někam do pryč a vrátil se do svýho.
B - co když by dostal srovnáno onen přitel spasitel? Co bych dělal já? Propad bych se hanbou.
C - jsem ochotny počkat, ale 3 intervaly, nezdá se vám to trochu moc? Představte si, že by se to stalo v Praze, tak kolem 3 někde u muzea nebo na jižní spojce. Tak ju ta fronta za ní sežere. Každymu to může zdechnout, ale pokud tam stála tak dlouho a to auto vydávalo ony šílené zvuky (předpokládám motor hodně vysoko v otáčkách), tak by měla okamžitě přijít o papíry, to je neuvěřitelny co na ty cesty dneska pustí. Nemá se co nerozjet tak dlouho. To jsou potom ty reakce pustit volant a ruce před ksicht když se něco stane.
Smajlík  ILFS Muž20 Kategorie
21.08.2009 13:32:36
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
Ty jsi přišla až doprostřed "akce". Nemůžeš vědět co tomu předcházelo, možná zapříčinila svou neschopností málem nehodu, možná někoho ohrozila. Těžko soudit. Ale jestli nějaké takové vemeno se neumí ani rozjíždět, tak si to má cvičit někde na parkovišti nebo v klidné ulici a ne v centru města.

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
Viz. výše. Třeba ten "blbec" byl v právu. Možná se jí mohl zastat, ale určitě ne "ručně". To je jenom agrese na agresi a jsme tam, kde jsme byli. Pomohlo by to situaci? Určitě ne ... Možná udělal to nejlepší co mohl - mluvil na tu holku, klidně ji radil co má dělat, uklidňoval ji a tím se celá situace vyřešila než kdyby na sebe začali řvát vprostřed ulice.

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
Myslím si své o kvalitách autoškol, kde je IMHO málo hodin v praxi. A taky o sebevědomí mladých řidičů a řidiček, které se neumí ani pořádně rozjet a už se cpou do velkých křižovatek s hustou dopravou. Učený z nebe nespadl, ale člověk by měl mít nějakou soudnost a dokud se nenaučí základy, tak nevyjíždět mezi normální lidi. Auto je zbraň a chtěl bych vidět, když by taková kráva, co se neumí ani rozjet - nezvládne auto a vjela by třeba na chodník a někoho srazila (v tom souhlasím s tím chlapem).
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
21.08.2009 13:31:51
A. Ti, kdo chtějí nadávkami, či gesty naučit ostatní "řídit" jsou obecně volové.
B. Ten mladý muž zřejmě věděl, proč z auta nevylezl. Možná se řvouna bál, možná je v podmínce a bál se průšvihu nebo měl jiné důvody.
C. Nikdy jsem na manželku beno na dceru, když začínalyjezdit nekřičel, ani je nijak nenapomínal, protože by to vedlo jen k nervování a následným chybám. Paradoxneě se tak ale nechová moje manželka a když jednou za X tisíc kilometrů udělám nějaký kiks (vždy bez následků), který se občas stane každému řidiči, tak ona kroutí očima, hlavou a dává mně tímto způsobem najevo, jak jsem hroznej. Minule už mně s tím vytočila natolik, že jsem začal řvát, ať místo toho kroucení hlavou si laskavě sedne za volant ona, já se povezu jako medvěd, budu se v klidu kochat krajinou a až něco přehlédne, či zvorá ona, tak už nebudu zticha jako dosud, ale budu také nechápavě kroutit hlavou, točit očima a nespokojeně odfukovat.
 JedenChlap
21.08.2009 13:10:02
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
Nechápu, ale ani neodsuzuju. Prostě cholerik. Jestli má nějakou ženu, tak je to chuděra.
B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
Tím by přítelkyni moc neuklidnil, kdyby si šli ještě vzájemně rozbít ksichty. Z křižovatky by neodjela už vůbec. Naopak se zachoval výborně. Řvoucího debila ignoroval a přítelkyni se snažil s klidem vysvětlit co má dělat, tak aby ji nerozhodil ještě víc.
C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
Chybu můžeudělat každej. Bohužel i za volantem. A jestli je jediným důsledkem chyby to, že někdo promešká zelenou, tak pak je to ještě pohodový konec.
 Aenigma Žena28 Kategorie
21.08.2009 13:06:17
Smějící se Jack - já souhlasím, jsem sice taky cholerik, nesnáším zrdžování, ale tohle je jakoby někdo řval na autoškolu...když se někdo sejří třicet tam, kde je 5O, to bych vylítla z kůže a neomlouvá ho ani to, že je začátečník:-)..tohle ale omluvit dokážu, neboť ten člověk je v té chvíli v tísni a nemůže to ovlivnit (u té třicítky to může ovlivnit a jet rychleji:-) )...a lidi okolo by mu měli spíš pomoct a ne na něj řvát..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:59:38
kikiwhite: To je fuk, co to bylo, ten týpek měl prostě přijít a řešit to s klidem - co se děje, jak může pomoct a tak. Jestli to nedokáže, ať se přestěhuje někam, kde nejsou žádní lidé.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
21.08.2009 12:59:17
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
neodsuzuju, kdyz clovek na neco duleziteho specha, je vedro a brzdi ho v kolone ucho, co se ani neumi rozjet, tak to cloveka naprdne
B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
no to by tedabyl blbec on a nekritickej vuci pritelkyni
C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
myslim, ze kdo zacina a ma s tim hodne problemy, stresuje ho provoz, tak nema lezt autem v patek do centra, vsechny vytacet a cekat, ze vsichni pockaji protoze on se v centru uci to, co muze nekde na okraji mesta bez problemu.

Ja jsem taky delala chyby, ale nebyly tohodle charakteru, mam pochopeni, ale zas to ma svoje limity....proste clovek by se mel ucit postupne, kdyz se neumi rozjet, tak uplne na zacatku a nema se cpat na silnici. Takovehle blbosti ji na dalnici muzou stat zivot
 limon y sol.
21.08.2009 12:58:59
Smějící se Jack - tomu rozumím, ale proč neřekla klukovi dojeď s tím někam kde není takový provoz, pak se zase vyměníme, proč tam musí zdržovat za každou cenu?
 rajska Žena39 Kategorie
21.08.2009 12:57:52
Smějící se Jack, rajska - to auto bylo ale nějaké novější, neuvědomuji si přesně jaké, ale mám dojem, že to byla nová Fabie, ale nejsem si jista...rozhodně nevypadalo jako vrak nebo nějaké staré auto..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:57:07
kikiwhite - to ne, ale když máš v autě 40° a spěcháš, tak takové jelito člověka vytočí doběla, tomu rozumím, jsem taky takový vztekloun :o).
 rajska Žena39 Kategorie
21.08.2009 12:55:27
rajska - ale vždyť říkám, že kdyby to bylo opravdu tak extrémní a na většině semaforů, máš pravdu ty..i když cholerický výstup tomu chlapovi stejně nepomůže...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:54:46
rajska: Hm, ale jistě si umíš představit, že ten, kdo má starší auto, nemůže předem vědět, co s ním je, když mu chcípne.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
21.08.2009 12:53:14
Divím se, že ten kluk mlčel. Pro mně je to sráč!
 Slečna s motorkou
21.08.2009 12:52:35
osn - stane se i v lepších rodinách :o)).

Smějící se Jack - nemusím kupovat vraky, takže mě ještě nikde nenechalo.
 rajska Žena39 Kategorie
21.08.2009 12:50:08
rajska: Několikrát to nejdřív zkusit.... že??? Nebo ty snad víš, co máš s autem, když ti nejde zapnout???
Smajlík  Smějící se Jack Muž33 Kategorie
21.08.2009 12:50:02
rajska : Zázrak máme podobný názor.
Smajlík  osn Muž35 Kategorie
21.08.2009 12:48:26
Smějící se Jack - kdyby s tím autem něco bylo, tak ten kluk začne blikat všema čtyřma a podívá se na to ne? Přece jí nebude nutit rozjíždět rozbité auto...

kikiwhite - ty to taky nemůžeš vědět. Třeba dojela na další světla a nastalo totéž.
Smajlík  rajska Žena39 Kategorie
21.08.2009 12:46:14
A - Jestli se táhl za tou ženou už delší dobu tak bych ho možná i chápal.

Jako rozjet se z autem je věc co zvládne každej a když to někomu nejde tak má natrénovat někde jinde a né v plnym provozu a ještě na semaforech!!!!!
Smajlík  osn Muž35 Kategorie
21.08.2009 12:45:07
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
- Taky jsem kolikrát vytočená, když je před námi nějaké pako v autě, ale abych takhle vypěnila a nebo přítel? Ne... zanadáváme si tak sami pro sebe.. Choleriky a agresory, což on očividně byl, ty ráda nemám a nechápu je...

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
- Tak, byl v klidu, no, je to hezký, mám taky přítele kliďase, ale jak jde o mě, jde všechno stranou.. chlap by neměl na svou holku nechat křičet nějakým pošahaným dementem a sedět jak špalek v autě.. to je můj názor. Chlap, který se není schopný zastat holky - sbojí přítelkyně, by mi nestál ani za to, aby v tom autě seděl vedle mě..!

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
- No, někdy je úsměvné, co člověk na ulici vidí, jindy se chytám za hlavu a říkám si "ach, bože, kam ten svět spěje..."
 Bezkřídlý Anděl Žena22 Kategorie
21.08.2009 12:41:16
A - na jednu stranu toho chlapa chápu... ale na druhou si zase mohl odpustit ten výstup, učenej z nebe nespadl a každej potřebuje nabrat zkušenosti..
B - občas je fakt lepší ignorovat, ale aspoň zastat se té holčiny mohl..
C - taky mám strach když jedu, že se na křižovatce nerozjedu.. neumim se rozjíždět do kopce přes ruční brzdu, protože mě to nikdo nenaučil.. takže se kopcům vyhýbám co to jde, páč kdybych někde zasekala provoz, tak by se určitě našel někdo podobnej tomu chlapovi.. za začátku mi to taky párkrát zdechlo, ale mám vzadu nálepku začátečníka a nikdo na mě doteď netroubil.. takže celkem v klidu..
 albtraum Žena18 Kategorie
21.08.2009 12:38:46
Tak předně chci napsat, že máš opět zajímavou historku:-)
A teď k věci:
Co si myslíte -
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
No chápu, asi jsme každý nějaký, nicméně já nechápu lidi, co se musí hned rozčilovat a řvát po ostatních, dělají jako by jim něco uteklo a jako by oni vždycky všechno věděli a neposralo se jim třeba to auto

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
Tak rozbít držku mu nemusel, ale slovně ho srovnat určitě, protože to podle mě ten chlápek přehnal. No tomu se divím, že se své dívky nezastal.

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
Zrovna nedávno, když jsem šla do práce, jsem slyšela z přechodu řev a byly tam dvě auta a z toho prvního vylezl týpek a začal ječet na toho za ním, že do něj šťouchl (myslím) a ten jen seděl a usmíval se, oni se tam nějak dohadovali, že byla červená, tak jen zastavil a ten druhý ne, nevím přesně:-)Ale taky vypadalo, že ten jeden vyletí z kůže a tomu druhému je to naprosto jedno.
 pampidam Žena Kategorie
21.08.2009 12:37:46
viz Lívie Olívie
Smajlík  Petty1985 Žena26 Kategorie
21.08.2009 12:34:28
no kikiwhite k tomu rozjíždění,musím říct že mnohem horší jsou nová auta aspoň co se mě týče.Hyundaye strašné krátké pedály, v autoškole Matiz,hrůza a děs.Staré auta už to maj pěkně vymlácené,že to jde skoro bez spojky:)
 OliM86 Muž23 Kategorie
21.08.2009 12:31:37
Smějící se Jack - ano, je pravda, že to auto třeba nemuselo být úplně v pořádku...taky další aspekt..když se někomu porouchá auto v křižovatce, taky na něj asi nebudu tropubit a řvát, že?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:28:33
rajska - kdyby se to té holce stávalo na každé křižovatce a každý den, měla bys pravdu, ale nemůžeš vědět, jak to bylo, třeba byla už tak vynervovaná, že blbla..neměla moc zkušeností a je to logické..

Je fakt, že my nevíme, jak moc špatné to s ní bylo..jestli fakt neuměla obecně rozjet auto, je to podivné, že lezla na silnici a ještě v Praze...já si ale myslím, že byla prostě vystresovaná - to, že k tomu ještě byla/mohla být vemeno, to se vůbec vylučovat nemusí:-)...mně třeba rozjíždění opravdu přijde dost primitivní a přišlo mi i v autoškole, jsou těžší věci, kde začátečnící mohou chybovat..a proto se mi taky ještě nikdy nestalo, ani v začátcích řízení, že bych na křižovatce několik minut poskakovala - a to jsem dělala autoškolu v šíleném křápu - škoda 110, ve kterém by měli problém se rozjet možná i zkušený řidiči:-))...tahle neovodobá auta se rojíždějí skoro sama, takže taky nechápu, co blbla..
Přesto jsem pro ni ale měla pochopení a bylo mi jí líto..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:26:33
rajska: Hele, vůbec nevíš, co s tím autem bylo. Ten týpek, co do ní hučel, jí měl spíš pomoct třeba to auto roztlačit nebo odtlačit z cesty. Hele, já tudle viděl, jak jednomu týpkovi, kterej zahýbal doprava na silnici, která byla do kopce, chcíplo auto a nemohl ho nastartovat. Vždycky poskočilo a pak začlo volně couvat dolů z kopce. Tak tam prostě hodil všech osm blinkrů, nebo kolik jich vlastně auto má, a ukočíroval to pozadu na obrubník, aby nepřekážel ostatním autům. Výhoda právě byla, že to měl z kopce, takže stačilo dát volnoběh. No a ten kokot, kterýho se zastáváš, tu holku akorát vynervoval a to se pak těžko něco řeší s chladnou hlavou, že!
Smajlík  Smějící se Jack Muž33 Kategorie
21.08.2009 12:22:04
Tak předně je chyba v tom, že takový vemeno, co se neumí rozjet, nepatří do hustého provozu. Každej někdy začínal, ale trénovat si to může po večerech na parkovišti.
Ze situace mám ambivalentní pocit :), protože plně chápu agresivního cholerika a na druhou stranu v roli přítele bych takovýmu magorovi šel rozbít hubu už z principu.
Smajlík  jezevec automobilový
21.08.2009 12:20:50
OliM86: no podle mě je lepší se snažit uklidnit ji než se dohadovat s nějakym magorem, to by ji mohlo ještě víc znervóznět. Navíc dohadovat se se řvoucim cholerikem opravdu někdy nemá smysl, oni v tu chvíli jsou úplně mimo a neuvažujou racionálně, takže ani nevnímaj, co kdo říká, natož aby se nad tim zamysleli.
 granule
21.08.2009 12:19:10
Co si myslíte -

A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete? - Chápu, holka která neumí rozjet auto nemá na silnici co dělat.

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat. - Věděl, ža chlap má pravdu a holka je vemeno, co na to může říct aby jí neshazoval?

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne.. - Viz bod A, sebrala bych takovým "řidičům" na místě papíry.
 rajska Žena39 Kategorie
21.08.2009 12:15:29
Granule tak ono by bylo něco jiného kdyby ten chlap řval na toho přítele,pak by ho mohl ignorovat a mělo by to efekt jaký říkáš,ale nezastal se přítelkyně.neznáme okolnosti třeba to je pro ně evergreen tak už se nevzrušuje:)))
 OliM86 Muž23 Kategorie
21.08.2009 12:14:05
Něco podobného jsem prožíval v autoškole,nechtěl jse mtam ani chodit.Jezdil semnou starší dědek typický cholerik,první jízda do kopce jsem se nemohl rozjet na křižovatce,to vypadalo že mu vyletí plíce:)) ,tak mi to znechutil že jsem autoškolu dělal víc jak půl roku,kvůli tomu že se mi nechtělo na jízdý,ale nakonec jsem to udělal napoprvé musím říci:) a je ze mě dobrý řidič.Říkám to proto že chápu tu holku jak se asi cítila,ale nadruhou stranu chápu i toho muže,vím jak je praha průjezdná a ještě holka co se nerozjede,chápu obě strany:)
 OliM86 Muž23 Kategorie
21.08.2009 12:13:53
Jinak já bych mu tu hlavu skřípla do okýnka, kdyby včas neuhnul a ten její přítel se podle mě zachoval sympaticky, ignorací dal tomu člověku najevo, že je to takovej magor, že mu nestojí ani za slovo, což je účinnější než jakákoliv nadávka.
 granule
21.08.2009 12:07:25
kikiwhite: jasně:) ale i tak, ta ignorace je nejlepším řešení a je pravda, že u chlapa je to spíš výjimka, že byl takhle klidnej.
 ilustrace Žena33 Kategorie
21.08.2009 12:06:50
OliM86: co ty víš, třeba normálně řídit umí, jen byla z nějakýho důvodu vynervovaná, třeba byla v centru poprvý a to vedro a vůbec. Já řídim v pohodě, ale když jsem jela na zkoušku, měla jsem nervy v kýblu, furt jsem něco kazila, asi třikrát mi to na křižovatce chcíplo, než mi došlo, že se celou dobu snažim rozjet na trojku. Naštěstí to nebyla moc frekventovaná křižovatka a nikdo za mnou nebyl, jinak taky nevim, co bych dělala. A to jsem jinak docela flegmouš.
 granule
21.08.2009 12:06:41
Ten řvoucí chlápek si kompensoval své nedostatky. Tělesné, či duševní... Prostě mrzák...
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
21.08.2009 12:06:23
OliM86 - ano, máš pravdu..na druhou stranu, ona se třeba tak vynervovala, že to, co jí už běžně šlo, najednou pod vlivem stesu nezvládala..myslela si, že už to ve městě klidně zvládne a ejhle, ono ne...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:04:40
ilustrace - ale počkej, já neříkám, že nejlepší řešení je jít rozbít někomu držku, mě jen hodně překvapilo, že byl tak klidný, protože když si tak představím otce nebo manžela, ti by už startovali:-)
Uznávám, že ignorace je asi nejlepší, ale ne každý to dokáže já mám pořád pocit, že chlap by měl mít takový ten ochranitelský pud..ale já říkám, jde jen o pocit...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 12:04:25
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
- magor

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
- nevím, co se mu odehrávalo v hlavě, ale navenek musel působit jako kliďas, co má situaci pod kontrolou

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
- o lidech, co třeba vybouchnou na ženskou, že stojí u stánku moc dlouho a zdržuje, nebo když se tramvaj zasekne v zácpě, si myslím, že jsou to magoři. A vůbec je neomlouvá, že někam pospíchají, to je jen a jen jejich problém. A když to jde (třeba v tý frontě), můžou slušně požádat o předběhnutí.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
21.08.2009 12:02:47
kikiwhite jasně,ale taky blbost té holčiny pokud neumí řídit a vydá se do centra:), má si to nacvičit někde na menších cestách
 OliM86 Muž23 Kategorie
21.08.2009 12:00:39
OliM86 - ano, potkat holku, která na křižovatce jen poskakuje místo rozjetí se, JE k posrání:-), ale tady přece nikdo nedělá nic naschvál a řvaní nepomůže, to chápu i já docela cholerik, ktterý nesnáší na silnici bezdůvodné zdržování..tohle ale bylo důvodné docela dost..stejně tak nebudu troubita řvát na bouračku..zkrátka se musí počkat..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 11:59:39
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
-nechápu, zřejmě pospíchal/někdo ho seřval v práci, tak si vybil vztek jinde

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
-v žádným případě s tebou nesouhlasim. Ignorace je v tomhle případě nejhorší řešení. jednak si rozbitím držky cizímu chlapovi zaděláš na pěknej problém a jednak nechápu, proč by mě měl zajímat blázen, co se neumí ovládat. Po partnerovi bych určitě nechtěla, aby ho šel nějak rovnat...ta ingorace je to nejlepší, co mohl udělat.

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne...
-pro mě je to vždycky pobavení - já sama totiž nemám řidičák a dělat si ho nebudu, takže se do podobné situace dostanu maximálně jako spolujezdec a když, tak budu taky pouze ignorovat:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
21.08.2009 11:58:56
kikiwhite: To je pravda, jen mě napadlo, že chtěl zklidnit situaci, povzbudit slečnu, po rozjetí ji říct něco jako: No vidíš, žes to zvládla teď už ti to půjde, z toho chlapa si nic nedělej,každej jednou začínal...
 Lívie Olívie Žena Kategorie
21.08.2009 11:58:45
Řekl bych, že takovéto hádanice vznikají z vedra, někomu prostě v tom horku takzvaně bouchnou saze a už to jede.
 koblic MužKategorie
21.08.2009 11:56:39
A - Chápu to, že jsou prostě lidi, kteří jsou nervní, výbušní, jsou prostě takoví. Je to ale napřesdržku.
B - Pitomec.
C - Já bych na sebe řvát nenechala, bránila bych se zuby nehty. Dokážu bejt pěkně vzteklá, když jde o takovýhle situace.
 Oriq Žena30 Kategorie
21.08.2009 11:55:47
OliM86 - bylo to v Praze, včera, takže za strašného horka:-)

Ale tím řvaním se to přece nemohlo vyřešit...je teda fakt, že nevím, jak dlouho tam stáli..situace za mě byla, ža ta holka stála jako první před semaforem a ten řvoun hned za ní..když byla pak zelená, holka jela jako první dp křižovatky, teda nejela skákala:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 11:55:42
A já toho chlapa docela chápu,ikdyž bych asi nereagoval podobným způsobem,jak píšeš na klidu ji to nepřidá
B Určitě bych mu něco řekl,když někdo útočí na mé okolí rodinu nebo někoho koho mám rád jsem hodně vznětlivý:)
C jak píšeš žádný učený z nebe nespadl,ale potkat někoho takového je k posrání:))
Smajlík  OliM86 Muž23 Kategorie
21.08.2009 11:54:21
No, vzhledem k tomu, že jsem příšernej řidič, sympatizuju s tou holkou, protože v její situaci jsem si ocitla a ne jednou. O jejím příteli si myslím jen dobré, zastávám názor, že hádat se s podrážděným motoristou nemá jaksi smysl, stejně nic nepochopí a bude akorát tak problém a halda dalších negativních emocí navíc.
 celesta
21.08.2009 11:53:36
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
Souhlasím s tím, co jsi napsala. Tohle té holce ani za mák nepomohlo a já mít za zády takovýho chorelickýho blba, tak na tom nebudu o nic líp, než ona. Myslím si, že kdyby byl zticha a chvíli si počkal, udělal by líp; ať už jel kamkoliv, těch pár minut by se to určitě nezbláznilo. Tak jak on si určitě myslel, že si taková holka nemá sedat za volant, tak si myslím já, že by to měl být především ON, kdo by neměl řídit.
Obecně mám dost špatný zkušenosti s tím, jak jsou chlapi za volantem netrpělivý, cholerický a netolerantní a jsem na takový hrubý způsob chování fakt alergická.

B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
Těžko říct. Na jednu stranu mě trochu překvapilo, že se nešel pohádat/porvat, protože bych asi očekávala, že vybouchne. Na druhou stranu možná bylo pro tu holku lepší, kldyž s ní zůstal uvnitř a podporoval ji, než aby se pouštěl do dalšího konfliktu, který by mohl dopadnout bůhvíjak a ona by pak z toho ještě měla výčitky.

C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
Myslím si, že by přispělo k všeobecné bezpečnosti na silnicích, kdyby se chlapi místo věčných řečí o tom, jak ženský neumí řídit a oni jsou mistři světa, zkusili zamyslet nad svým chováním. Silnice není od toho, aby se člověk předváděl. Jak už jsem psala u bodu A, rozhodně by jim prospělo naučit se být tolerantní vůči těm, kteří se teprve učí řídit (a jedno, jestli jde o ženu nebo o muže), protože každej ze začátku udělá spousta chyb, nejezdí hned dokonale.
 Jersiee Žena20 Kategorie
21.08.2009 11:52:58
Lívie Olívie - k tomu B - jasně ignorace je asi taky v pohodě, ale zase chlap by měl mít v sobě něco obranářského ne?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2009 11:52:20
Tak co víš třeba tam stáli půl hodiny než doskákala k semaforu:))) jestl ito bylo V praze za horka tak to bych asi taky nevydržel:)
Smajlík  OliM86 Muž23 Kategorie
21.08.2009 11:50:48
A - o tom řvoucím chlapovi - chápete ho nebo odsuzujete?
- podle mě to byl cholerik,který navíc někam chvátal
B - o příteli té holky, který v určitém okmažiku nevyrazil z auta rozbít tomu blbci za nimi držku nebo ho aspon slovně pořádně srovnat.
- já to docela chápu, někdy je lepší ignorace, ale něco mu říct mohl.
C - vůbec o takových situaích - napište, co Vás napadne..
-napadá mě jen,že by lidi měli být tolerantní k začínajícím řidičům/kám
 Lívie Olívie Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč