Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.403937, vloženo 18.08.2009 14:59:34 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
epilepsie
ahoj,mám tu dotaz..zvláště na ty,kteří tímto onemocněním trpí....jaké jsou vaše zkušenosti s epilepsií,epileptickými záchvaty apod.. získali jste ji po úrazu či to máte vrozené ? jak to u vás probíhá ? jestli si na to pamatujete..existuje několik typů..tak by mě zajímalo,s jakým druhem máte zkušenost a jak se projevuje...děkuji :-)
 alpaka Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.08.2009 19:34:32
Má jí manželka... Z ničeho nic se jí po nějaký pařbě projevil v 18letech..
Záchvat je otřesnej zážitek... Naštěstí jsem ho za dva roky zažil \"jen\&qu ot; třikrát. Společným, jmenovatelem těch zážitků bylo nevyspání, zvláště ve spojení s alkoholem! Používání léku (Epiral 50/100mg) naštěstí nebezpečí minimalizuje...
Smajlík  Titanus
18.08.2009 17:17:20
Ahoj všem informace od odborníka. Epilepsie je nemoc mozku, dnes už naštěstí na ni není pohlíženo jako na nemoc bláznů atd. Projevuje je na několik způsobů: nejvážnější je tzv. epileptický status, kdy je ohrožen život nemocného a musí být zavolán lékař - to dochází k pádu, bezvědomí a záchvat trvá dlouho (až 15-30 min) a křeče se nezklidňují, dochází přitom k likvidaci neuronů v mozku. Pak jsou záchvaty psychomotorické (vycházejí z centra - většinou poúrazový stav), absenční a generalizované (postihují celý mozek).
V současnosti jsou dostupné medikamenty, jimiž lze epilepsii vcelku dobře léčit nebo omezit tuto asynchronní činnost mozku (záchvat vzniká asynchronním činností, kterou umí ale zdravý mozek omezit sám). Co se týče řidičských průkazů, po roce bez záchvatů je dnes možné si ŘP pořídit, ovšem s omezením, že bude užíván pouze pro osobní účely, nikoliv do práce jako "referenťák". Děkuji za přístup chaos666, tak přesně by se měli lidé zdraví k epileptikům chovat. Soucit nesnášejí, i když pomoc v mezních situacích potřebují jako každý v nouzi. Jedinečné epileptologické centrum pro léčbu této nemoci a také dostupné léky pro léčbu této nemoci jsou v Praze v Nemocnici Na Homolce, Praha 5.
Mohu odkázat rovněž na stránky Společnosti "E" www.cea@volny.cz, která vydává časopis pro lidi s epilepsií a jejich rodiny, pořádá tábory pro děti s epi, které doprovází lékař a další aktivity. Stojí za shlédnutí.
Smajlík  Tina
18.08.2009 16:56:51
Spolužačka ze školy s tím moc problémů neměla, jedna kolegyně měla záchvaty každou chvíli.
Jinak net :)
 Znuděnej Muž16 Kategorie
18.08.2009 15:50:56
Zkus Google, ten ti poví mnohem víc než my ;)
 Agáta Lvová Žena Kategorie
18.08.2009 15:38:21
Já ji nemám, ale má ji přítel. Záchvat má čas od času - někdy jednou za půl roku, někdy jednou za dva roky, to je různý. Většinou se to projeví, když se špatně vyspí, ve stresu apod. I když záchvat vypadá hrozivě, není to tak šílený, jak se to zdá - každopádně je třeba se naučit první pomoc pro tento případ.

Beru ho jako naprosto normálního člověka. Pokud bych ho litovala jako pan Zaprtek níže, nejspíš by mě uškrtil, to je to nejhorší, co můžeš udělat. Beru ho tak, že je to zdravej člověk, kterej má čas od času nějakej problém jako každej jinej.

Samozřejmě je třeba dodržovat nějaký zásady - musí mít pravidelnej spánek, nesmí moc pít, dvakrát denně bere prášky. Což se dá. Jsou horší věci a já bych tohohle chlapa nevyměnila za žádnýho na světě.

Jinak vrozený to nemá.
 chaos666
18.08.2009 15:22:43
Já naštěstí nemám. Ale moje sestřenka ji měla (nebo spíš pořád má, ale naštěstí se ji to už několik let neprojevilo). Ale kdysi měla záchvat co chvíli. Třeba když se vracela ze školy, tak dostala záchvat přímo na ulici a tak podobně. Dokonce měla i nějakou injekci co se ji musela dát, když ten záchvat měla. Žádná sranda no. Ani řidičák si asi nebude moct kvůli tomu chuděra udělat :(
Smajlík  Zaprtek Muž24 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč