Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.401662, vloženo 07.08.2009 16:18:34 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Těšíte se na windows 8
Spočítejte si to

Nu, mám vyzkoušeno, že i při střízlivém odhadu vám nasazení Windows 7 ušetří minimálně 5 minut za den. To je už 2 hodiny za měsíc, 24 hodin za rok. Náklady na průměrnou kancelářskou sílu (mzda, odvody, prostor, vybavení, vzdělávání, pracovní potřeby…) jsou minimálně 500 Kč za hodinu. Proto takové nasazení Windows 7 jen tak mimochodem ušetří přinejmenším 24 × 500 Kč, čili 12 000 korun za rok. A při tom je můžete mít už za tři a čtvrt tisíce korun. Jak to udělat se dozvíte v závěru článku. Teď se pojďme věnovat tomu, na co se máte těšit a spolehnout.

Rychlejší práce

Co každý uživatel pozná hodně rychle, je, že Windows 7 od první chvilky šetří čas. Úkony, které dřív vyžadovaly několik kroků, se dají teď udělat velmi elegantně a rychle. Představte si třeba, jak často potřebujete přenášet kousky jednoho souboru do druhého. Je to docela otrava vždycky jeden rozkliknout, Ctrl+C, šup na lištu, rozkliknout, Ctrl+V, šup na lištu, Ctrl+C a tak dál. Pokročilejší uživatelé se zrovna ušklíbají: oni si přece dají dvě okna vedle sebe na obrazovku a žádné „šup na lištu“ se nekoná. Jenže kolik jim zabere času, než se podaří okénka srovnat na monitoru tak, aby byla co možná největší, přehledná, aby se při pohledu ze souboru na soubor snadno orientovali? Ovšem uživatelé Windows 7 se smějí zcela nepokrytě: chytnou soubor myší a přistrčí jej k levému okraji obrazovky, pak ten druhý stejně přistrčí k pravému okraji a ony se ladně rozloží každý přesně na svou půlku a můžete se do nich pustit.
Lepší pohoda

Podobných triků ovládaných jednoduchým šoupáním myší, která v zubech pevně drží okna souborů, mají Windows 7 v zásobě ještě několik. Všechny přinesou několikavteřinové úspory času a také dobrý pocit pro uživatele, kterému se zdá, že svůj počítač ovládá – a ne že se mu podrobuje, což má bezpochyby pozitivní vliv na jeho soustředění na vlastní práci. Přátelské prostředí, které ovlivňuje subjektivní pohodu a spokojenost, pomáhá uživateli, aby si „svá Windows“ pěkně zabydlel. Nastavit se dá kdeco a na rozdíl od předchozích verzí to tentokrát zvládne téměř každý, stačí krátké předvedení základních principů, nebo použití nabídky Začínáme, kde je názorně a srozumitelně popsáno všechno, co potřebujete.

Profesionální dojem

Pokud si prostředí počítače upravíte opravdu útulně a domácky, možná je nebudete chtít vystavit na odiv pokaždé, když ze svého přenosného počítače něco prezentujete cizímu auditoriu. Rychlé přepnutí mezi soukromou a veřejnou podobou a chováním notebooku je jednou z mnoha maličkostí, jimiž Windows 7 zjednodušují život profesionálních obchodníků a konzultantů, kteří často vystupují. Dočasně předvedou to pravé služební pozadí plochy, zabrání tomu, aby se diváci bavili náhledy příchozích poštovních zpráv, nebo aby se vám na plátně náhle rozběhla instantní komunikace (Messenger a spol.). Také připojení přenosného počítače k projektoru, režim s více monitory a podobně, doznaly dalšího „polidštění“ a nebudou zdrojem stresu těsně před klíčovým vystoupením.

Okamžité vyhledávání

Jestli vám tohle připadá jako hračičky, které nemají vliv na seriozní práci, pravděpodobně nemáte stejně jasnou představu o obsahu a významu pojmu User Experience jako Microsoft. Na čem se ale jistě shodneme, je to, že hromadu času všichni uživatelé stráví věčným hledáním souborů, které si v rychlosti hodili někam na plochu, někam „na céčko“, někam do adresáře, prostě někam kamkoli, protože je nutně potřebovali nahonem uložit a nebyl čas nad tím moc dumat. Teď jim o to více času zabere dumání nad tím, kde asi tak potřebný soubor znova najít. Windows 7 mají v nabídce Start okénko vyhledávače, které vám rychle a přehledně ukáže soubory, dokumenty, programy, po celém počítači, a když si to budete přát, tak také kdekoli na síti, či na samotné síti sítí… Odtud můžete soubory otvírat, programy spouštět a můžete si také vytvářet specifické virtuální složky napříč úložišti, nazývané Knihovny. Je toho teď mnohem míň, co si musíte pamatovat z klikatých klikacích cest ke svým potřebám!
 Bha Muž56 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
07.08.2009 20:54:49
co to sou windows ? :)

ps: v zari ma vyjit FreeBSD 8.0 :)
 Veldrane Muž34 Kategorie
07.08.2009 18:49:29
Ne že bych se vyloženě těšila, ale zvědavá jsem, to ano. :-)
 vjoo Žena Kategorie
07.08.2009 16:58:22
"Pokročilejší uživatelé se zrovna ušklíbají: oni si přece dají dvě okna vedle sebe na obrazovku a žádné „šup na lištu“ se nekoná. Jenže kolik jim zabere času, než se podaří okénka srovnat na monitoru tak, aby byla co možná největší, přehledná, aby se při pohledu ze souboru na soubor snadno orientovali?"

nechci ti to kazit ale srovna ty okna je otazka stisku klavesove zkratky CTRL & SHIFT a nasledne kliknuti na okna ktera chces prerovnat a pak jedno kliknuti mysi jak je srovnat (funkcni co vim tak od Win2k minimalne, ne-li dele), takze par sekund ani ne.

"Windows 7 mají v nabídce Start okénko vyhledávače, které vám rychle a přehledně ukáže soubory, dokumenty, programy, po celém počítači, a když si to budete přát, tak také kdekoli na síti, či na samotné síti sítí…"

tohle rychle vyhledavani umi uz Visty... pc pouzivam vetsinu dne ale pouzil jsem to v zivote asi dvakrat (samozrejme nehovorim za vetsinu uzivatelu), jedina vyjimka bude v tom v te siti, ale tam si nemyslim ze by to bylo tak snadne jak to tu licis.

kazdopadne otazka na zaver, tohle je navrh na seriozni diskuzi nebo pouho pouha reklama??
Smajlík  blotto19 Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč