Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
nie som povinna byt dokonalou -pravda som kto som -pravda nebude sa koli nikomu menit- bude sa menit, koli ludom ,kvoli prostrediu, ked bude v mode niečo nove, ked ju dodžube jej laska, ked zisti že bola iba manipulovana, že všetko to čomu verila je blud, ludia sa menia stale, len si to nepriznaju, nemenia sa voči ostatnym, ale voči sebe to ze ma niekto nema rad je jeho omyl nie moje zlyhanie!!! - to že ta niekto nema rad, znamena že ta nema rad, neni to jeho omyl, neni to tvoje zlyhanie, proste ta nema rad, lebo mu nesediš ste kto ste? a čim ste? a kto ste vy? a existuje Ja? a je Ja samo? čo ak v každom z nas su viac Ja? je Ja to iste ako duša?
|
|
|
wewushiQQQ753 - ak raz budes mat partnersky vztah, tak snad zistis co su to kompromisy...clovek sa musi menit aj kvoli inym ludom..... hlavne kvoli tym, ktorych miluje............ plne suhlasim s hehu
|
|
|
hehu:kazdy robime chyby aj ja aj ty a ja si to pohode priznam ale nechcem sa predsa menit len preto aby som urobila dojem na niekoho ineho......(zda sa mi to podliezave a vtierave....ak sa spravne chapeme) ak sa budem chciet zmenit tak iba koli sebe a nie koli nikomu inemu.....ked urobim chybu v buducnosti si na to dam pozor a uz len tym sa menim.....ale ak mi bude niekto vraviet co mam robit aby som dosiahla uspech(napriklad medzi priatelmi alebo ludmi pred ktorimi chcem vyzerat dokonale)tak jednoducho budem sama sebou....a ak sa to niekomu nepaci tak to neni uz moj problem pretoze ja sa nedokazem prinutit byt niekym kym niesom... ...CISTO MOJ NAZOR
|
|
|
ja tuto vetu neznasam :) inak dik dave, ze si rozvinul diskusiu z toho ;) mne to prijde ako prejav tvrdohlavosti a lenivosti a ked dotycny taketo nieco tvrdi (nielen v tomto jednom rozhreseni) tak mi to prijde akoby sa snazil obhajovat iba svoje chyby s ktorymi si nevie rady alebo je moc lenivy aby s nimi nieco robil. netvrdim, ze clovek sa ma menit ako vietor zafuka a aj za cenu potlacania sameho seba, ale ak si je niekto sam sebou prehnane isty, tak pochybujem, ze je v skutocnosti so sebou tak hviezdne spokojny. asi ma len vela nepriatelov a potrebuje sa niecim obhajovat :P to moj dojem z podobnych reakcii ;) neviem ci chcu ostat tym istym dietatom neschopnym udrziavat normalne medziludske vztahy a ostat neochotni sa poucit, dozriet a dospiet. ja len viem, ze zaujem o to mam.
|
|
|
kazdy sa meni a menia sa aj jeho nazory, ktore ovplyvnuje vsetko naokolo od novych skusenosti, cez nove vedomosti, nove znamosti a kontakty, proste jedno z druhym ma suvis a clovek si to ani neuvedomi....na niekom sa to prejavi viac, na niekom menej, ale vsetci sa menime
|
|
|
mením sa..hlavne pre ľudí s ktorými chcem vychádzať dobré..ale proste mením..
|
|
|
dave11:jj mas pravdu ludia sa menia v dosledku okolia alebo v dosledku vyvoja....ale ja sa snazim zit tak aby som sa menila len v dosledku vyvoja a aby som sa nemusela hrat na niekoho kym nie som....... PS:velmi dobra diskusia....
|
|
|
Človek sa mení celý život.. resp. rozvýja sa.. Teda ak prijíma nové skúsenosti a poznatky tou správnou formou.. myslím, že ho každopádne ovplyvnia a tým rázom je možné meniť svoje názory, postoje a správanie a čokoľvek iné.. V ďalšom rade.. v medziľudských vzťahoch ide veľa krát o kompromis.. takže je samozrejmé, že človek sa prispôsobuje k tomu, aby veci fungovali dobre.. Ďalšia vec.. učíme sa celý život.. a niektoré skutky človek nechce opakovať, resp. už nemusí.. tak zmení svoj postoj.. U mňa je to rozvoj osobnosti..a páči sa mi to..
|
|
|
Samozrejme, kazdy sa meni vekom... Nemozeme byt rovnaki, mat rovnake nazory v 12tich a v 18tich... A teraz k veci. Mam urcite nazory, presvedcenia, urcite spravanie... Nezmenila by som seba ani svoje nazory kvoli nikomu. Mam svojich kamosov, ktori ma beru aka som... a ti, co ma nemusia su mi ukradnuti... Ale na druhej strane, nemozem sa spravat rovnako pred kazdym. Ked raz budem mat pracu, budem musiet zabudnut na niektore svoje maniere... Budem sa musiet spravat inak, ako ked som s kamosmi...
|
|
|
V podstate súhlasím, lebo aj keď tvrdím, že som sama sebou. Nie vždy a všade. Sú chvíle, keď proste musím hrať. Nikdy sa však nechcem dostať do štádia, aby som sa menila zámerne kvôli niekomu, pretože to niekto chce a ja sa s tým nestotožňujem ale on to chce.
|
|
|
Ak vytrcas z plota ako klinec, skor ci neskor ta tam niekto pribije.. Takze ano, kazdy sa meni, ci uz vedome (sam) alebo nevedome (ludia okolo neho).
|
Dude |
|
|
Wampirella:no to mas pravdu ale ked sa s tym niekto narodi tak s tym nic neurobi.....to by jedine musel prist velmi ale velmi dolezi clovek na ktorom by mi fakt moc zalezalo
|
|
|
stotoznujem sa s wyctoryou
|
|
|
wewushiqqq: tvrdohlavosť je dobrá, kým si ju môžeš dovoliť a kým ti nezačne brániť v tom aby si dosiahla, čo chceš.
|
|
|
tak dúfam, že ti to nebude na škodu :)
|
|
|
jedowka:ja viem ze som tvrdohlava no taka som sa narodila a som s tym spokojna
|
|
|
tak to je smutné, že ti nikto nezmení názor... vieš, že je to znakom obmedzenosti a zbytočnej tvrdohlavosti, ktorá ti môže uškodiť...
|
|
|
noooo ale nemam rada ludi ktori sa menia len aby sa niekomu silou mocou votreli do pozornosti je jasne ze sa kazdy menime ale koli comu ta veta co som napisala mala znamenat ze ja nebudem suhlasit so vsetkym co niekto povie mam svoje nazory ktore mi nikto nezobere a ked ma niekto nema rad len preto lebo poviem co si myslim tak to je jeho problem a nie moj....
|
|
|
Každý sa mení. Menia nás skúsenosti, vedomosti,ľudia, na ktorých nám záleží, okolnosti. Meníme sa dobrovoľne aj nedobrovoľne. Je to skôr vývoj ako premena. Ten, kto sa meniť nechce, ustrnie na mŕtvom bode . ,,Zmešká vlak a bude sa bezcieľne potulovať po prázdnej stanici. A tak prejde čas,kedy má odvahu a silu naskočiť na ďalší vlak, takže si povie, že bude istejšie počkať. A tak čakajú ...na niečo.
|
|
|
Som schopný sa zmeniť aj pre niekoho iného. Ale to isté očakávam aj ja od druhých. Nie, aby sa zmenili, ale aby to boli schopní urobiť pre mňa.
|
|
|
nooo lenze je rozdiel menit sa koli tomu ze to chcem ja a je rozdiel menit sa koli tomu ze to chce okolie......a este zastavam jednu myslienku........menim sa iba koli ludom ktori za to 100% stojja.....a s tymi zmenami som mala na mysli skor moje nazori........koli nikomu nebudem menit svoj nazor aj keby sa na mna mali ludia divat ako na de*ila je mi to jedno pretoze moje nazory nikto nezmeni a uz vobec sa nebudem menit iba koli tomu aby som bola oblubena alebo nieco podobne....ako to vecsina robi bola som taka ale uz NIE fuha vicerpavajuce....ale stalo to zato napisat to tu
|
|
|
mozno sa menim iba tym,s akymi som ludmi...pri kazdom sa musim spravat inak a inak sa vyjadrovat,ale cielene sa kvoli niekomu menit...tak to som este nespravila nikdy...
|
|
|
Ja sa zvyknem meniť ani nie -kvôli- niekomu, ale skôr -vďaka- niekomu. V zmysle, že je pre mňa viac prirodzené, keď sa zmením ako reakciu na niekoho akciu (napríklad ma niekto inšpiruje, presvedčí, nejako koná v súvislosti so mnou) než keď sa zmením vlastným úsilím preto, aby som z vlastnej vôle vyhovela niekoho požiadavkám/predstavám/atď.
|
|
|
slova su slova.... je prirodzene ze clovek sa aj zamerne meni kvoli niekomu, hlavne preto ze chce mat blizsi vztah s niekym...samozrejme ak hovorime o trvalej zmene(a uprimnej) pretvarku komentovat nemusim;)
|
|
|
ja sa mením. Iní ľudia na tom majú svoj podiel...a ja na tom nevidím nič zlé. Naopak, som rada, že nezostávam stále na tom istom mieste.
|
|
|