Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.400525, vloženo 02.08.2009 10:50:55 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nezaplacené MÝTNÉ - jak postupovat dál?
Chtěla jsem se Vámi ještě podělit o jednu zajímavou příhodu z cest, která se váže, jak již název napovídá, k MÝTU.
Jeli jsme přes Brenner z italské strany a normálně najíždíme do platící "kóje", kde není automat, ale člověk. Byl už konec dovolené a nikoho nenapadlo nějak brutálně kontrolovat stav drobných či nedrobných, zkrátka měli jsme jen bankovku 200 euro (což jistě není bankovka nějaké závratné nebo neobvyklé hodnoty) a platit jsme měli 3 eura. Vůbec nás nenapadlo, že by s tím mohl být nějaký problém, zvlášť když na jiných místech byly třeba i automaty, které bežně rozměňovaly i bankovky apod..navíc tak nějak logicky člověk předpokládá, že když někde projede za den tolik aut, tak že výběrčí mýta by měl mít "pár dvacek", aby je mohl vrátit na dvěstě (a že "dvacky" tam mít musel, když se jede skoro po celém tomto úseku, činí to asi 18 euro..)
Ale problém to BYL - italský výberčí si nás nepříjemně změřil a řekl "Change!" My řekli - nemáme (komunikovali jsme střídavě anglicky a německy, neboť on neuměl prakticky nic).. a on znova, ještě hnusnějším tónem - "Change!!"..my na to - "nemáme, ale dáváme vám peníze v platné měně, tak nám vraťte!"...a on na to "nichts good" (doslova)... a zase "change!!" a my zase, už notně rozčílení : "tady máte peníze, nikde není psáno, že nevracíte na bankovky!"..a on zase své obligátní "nichts good"..tato výměna "názorů" se ještě chvíli opakovala, až pak přišla změna od onoho výběrčího : "Dokumente!!". Pochopitelně jsme mu žádný dokument nechtěli dát, není to policista ani celník..na naše otázky "Na co chcete naše dokumnety, vždyť vám dáváme peníze!" odpovídal pořád svým oblíbeným "nichts good".
Jaké řešení se nabízelo? Buď dokumenty nevydat a trvat na tom, že jsme v právu, ale co je nám platné být v právu za závorou, kterou on nemusí otevřít, anebo dokumenty vydat a být tak trochu za blbce, když nám ani neráčil říct, na co je potřebuje. Nakonec jsme (v touze pokračovat v cestě) vyměkli a dokumenty poskytli...on si je začal zuřivě opisovat a teprve pak (až asi po našem desátém dotazu) nám sdělil, že onu závratnou sumu 3 eura, zaplatíme poštou. Vrazil nám paragon spolu s italskou složenkou a my už nemohli dělat nic. No, naštvaní jsme byli pořádně, protože to je zbytečná práce a starosti navíc, když jsme nic neudělali. Peníze na zaplacení jsme přece měli.
Navíc ona italská složenka je logicky o dost jiná než česká, věci jsou tam, jak jinak, v italštině, takže je dost složité orientovat se v různých číslech - jako např. co je číslo účtu, kód banky, nějaký konst. symbol, navíc jsme nevěděli úplně jistě variabilní symbol, mohli jsme jen tušit, že jim bude stačit rodné číslo. Takže trochu problém posílat něco na účet, když si nejste jisti, jestli je to skutečně číslo účtu.
Byli jsme s tím i v bance, že to bude lepší než přes poštu, ona úřednice tomu ale také nerozuměla a navíc k poslání peněz do zahraničí prý potřebuje název a adresu banky a to na složence už vůbec není.
Nakonec jsme si našli webové stránky dálnice a napsali tam stížnost na chování výběrčího a požádali o napsání srozumitelných údajů, abychom částku mohli poslat. Zatím žádná odpověď. Takových starostí kvůli takové prkotině, grrr:-/

Je to zdánlivá kravina, ale také by se mohlo nevyplatit ji zanedbat. Jak byste postupovali dál Vy?
 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.08.2009 19:25:33
limon y sol - tam se ale neplatí jen 3 eura, ale třeba i 18 eur a snad i víc, když jedeš ten nejdelší úsak, jak jsem psala...

Navíc argumentuješ hodně blbě tím lízátkem a 5 titisícovkou u stánku. Jednak je rozdíl 3 jednotky (jedno jestli eura nebo koruny, říkejme jednotky, poměr je stále stejný) a 200 jednotková bankovka - můj případ...a dejme tomu 10 jednotek a 5 titisícovka - to lízátko u stánku...když budeš platit na parkovšti malou sumu a vytáhneš 200, myslím, že nikdo neomdlí, když ale vytáhneš 5 tis., bude to asi divné..není zas takový rozdíl ty 3 eura a 200 eur, takže to nepřirovnávej k 5 tis...zkrátka to 5 tis není...stačilo mi vrátit 9 dvacek nebo 3 padesátky apod...nic horznýho..navíc u stánku můžeš prostě odejtít a věc si nekoupit, když tě prodavač pošle do prdele..to tady ale jaksi jde těžko, že? Takže tyhle nejapný argumenty neberu..Navíco to nemaj nikde napsaný, že je jakýsi limit výše bankovky....

Jako logický a přiajtelný argument beru, že buďto neměl tu prosvěcovací lampu, nebo že zrovna začínal směnu a neměl drobné...jiné blbosti jako že lízatáko a 5 tisíc jsou irelevantní příklady...irelevantní by nebyly, kdybych opravdu chtěla platit pětitisícovkou oproti 3 jednotkám...ale byla to jen dvoustovka..

Jachne - myslím, že říkal tohle, i s tím "s" zatím nicht...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 19:19:34
No Tvuj problem ze nemas 3 ecka jeho problem ze nema na smeneni. Tvuj problem ze neumis italsky, jeho problem ze neumi anglicky. Tvuj problem ze jsi nezaplatila 3e... :). Priste budes chytrejsi - budes mit par ecek na rozmeneni a naucis se alespon trosku rec mistnich :)
 Veldrane Muž34 Kategorie
02.08.2009 14:37:07
Jachne Polka- asi nechapes. ovlivnuje. Ty snad vis, jaky maji limit na pokladne? Co kdyz cini prave nejakych 1000 eur a zbytek se hned odvadi protoze pri platbe na 3 eura je dostatecne vysoky. Pro platby na 200 eur uz by dostatecne vysoky nebyl. a 200eur uz vracet nebudes.
 limon y sol
02.08.2009 14:29:03
kikiwhite? Není to ta ženská, co furt reklamuje. Nic ji neni dobré, všichni jsou na ni protivní.
Jsem ráda, že ji neznám osobně. Zařazuji ji do kategorie cikánek!
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
02.08.2009 14:21:50
Jachne Polka - Dobře, beru jako důvod, ale myslím, že se mohl omluvit, říct, že nemá drobné a nechovat se jak debil s tím jeho nasraným "nichts good"..není to moje chyba, že nemá pár dvacek...

Je to v poměru stejné, jako bys platil třeba parkoviště za 5 kč dvoustovkou, zas tak strašné mi to teda nepřijde, kdyby tisícovkou, už je to divný..ale dvoustovkou... to není žádná hrůza...určitě už jsem platila třeba dvacku za parkoviště nějakou větší bankovkou a v pohodě...aby se z toho ti Italové neposr...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 14:19:04
já se stále ptám, když už se to teda stalo a my neměli drobné, PROČ nám to nerozměnil??
Protoze nejsou smenarna a ty jim platis bankovkou ktera je prilis vysoka.

Že se mu nechtělo hledat těch pár dvacek kvůli zdržení se? Vždyť tím vypisováním toho všeho se zdržel mnohem víc, tak jaký byl ten aktuální důvo, že nám to nerozměnil??
Jemu nejde o cas ale o penize, co ma vybrat a ty pokud nemas adekvatni sumu, tak proste vypisuje....nic sloziteho, nebo co na tom nechapes?

Že ty peníze neměl? Na to mi ještě nikdo neodpověděl...TO mě zajímá...jako důvod bych brala to, že neměl tu prosvěcovací lampu..ale důvod - "to ti nemohl vzít", není důvod - PROČ to nemohl vzít, když stejně půl hodiny vypisoval papíry??
Proste proto, ze to v takovem pomeru neberou. Kdyz si chces koupit lizatko s petitisicovkou v ruce, tak te posle prodavac doprdele. Jim tam projedou mraky turistu. Museli by mit ohromny limit, pokud by brali 200eur bankovky a to pritahuje magory a zlodeje. Ted nevim, jestli se jen delas tak hloupou, ze duvody nechapes, nebo si vazne myslis, ze to nebyla vase chyba.
 limon y sol
02.08.2009 14:07:14
Jachne Polka - tak to mi přijde jako pěkná blbost...dal by mi 9 dvacek a pak drobné..a víš, KOLIK tam projede aut? Musí mít dvacek na 3 prdele, zvlášť když tedy Italové jsou neochotní vracet na bankovky a každý má připravené dorbné a kdo nemá, platí složenkou..takže dle této logiky musí mít drobných jak nasr...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 14:02:16
Jachne Polka - já se ptám na reálný důvod, proč nám to nevzal...nebyly tam žádné nápisy o bankovkách... že by ho to zdrželo, je taky blbost, když se tím psaním zdržel tak asi 10 krát tolik..tak jaký byl ten důvod, že nemohl nahmátnout těch 9 dvacek, který tam MUSEL mít...tohle mě zajímá..tu chybějící lampu beru jako důvod...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 13:43:07
Jachne Polka - prosimtě ty jdi už do prdele s tím, jak jsi VŽDY při tom, kdo říká pravý opak co já...

limon y sol - já se stále ptám, když už se to teda stalo a my neměli drobné, PROČ nám to nerozměnil?? Že se mu nechtělo hledat těch pár dvacek kvůli zdržení se? Vždyť tím vypisováním toho všeho se zdržel mnohem víc, tak jaký byl ten aktuální důvo, že nám to nerozměnil?? Že ty peníze neměl? Na to mi ještě nikdo neodpověděl...TO mě zajímá...jako důvod bych brala to, že neměl tu prosvěcovací lampu..ale důvod - "to ti nemohl vzít", není důvod - PROČ to nemohl vzít, když stejně půl hodiny vypisoval papíry??
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 13:20:54
Italie funguje právě dík tomu, že je chaotická. Komplikovaná povolení se vyřídí u sklénky "vino rosso". Na rozdíl od zbytku Evropy, kde se musí běhat od čerta k ďáblu.
Za ta leta, co tuhle vysoce kultůrní zemi navštěvuji, jsem mnohdy zažila při hledání drobných ( v peněžence mnohdy čtyři druhy mincí!), že dotyčný mávnul nad tím rukou a někdy poznamenal, že to mám uhradit jinde a v jíném čase.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
02.08.2009 13:10:27
kikiwhite- pravidlo, ze platis primerenou bankovkou plati vsude, obzvlast na techto mistech. Vis s jakym objemem financi by museli pocitat, kdyby prijimali i takove bankovky? To je preci bezpecnostni riziko i pro ne. Kdyz platis tri eura tak se nezlob, ale vytahnout 200 euro, navic kdyz vis, ze ty dalnice zpoplatnene jsou...
 limon y sol
02.08.2009 12:57:38
limon y sol - JAK to může bejt jasný? Tak maj někde mít napsaný, bankovky 200 euro nerozměňujeme. Jak vidíš, jasný to není a navíc tam přece MUSEL mít drobný..a trvalo by mu daleko kratší dobu nám vrátit pár dvacek, než dělat tu šílenou úředničinu..tady to přece nejde jen tak s plezíru NEVZÍT jako někde v obchodě, když na tom záleží naše projetí/neprojetí..v obchodě ti klidně můžou říct, nemáme drobné, nebereme, nechceme se tím zdržovat a ty jdeš dál a zase tak to nevadí..tohle je přece ale JINÝ PŘÍPAD a on se stejně zdržel a daleko víc, tak proč nám radši nevrátil?? TO nechápu:-//
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 12:49:14
chtit platit 200 eur bankovkou je blbost, je jasny, ze to nevzal....vzdycky, kdyz jedem po italii ci jinde mame proste hromadku drbnejch eur a platime...prijde mito jasny, ze si clovek predem rozmeni. Zavolejte si na ambasadu.
 limon y sol
02.08.2009 12:42:27
Daniela-Hildegard - no dobře, obtěžování..ale tady to přece byla o dost jiná situace, než někde v obchodě..my stáli ve frontě na dálnici, za námi se kupila další auta a my chtěli jet dál..a neměli jsme drobné a NEVĚDĚLI, že by s tím mohl být problém, nikde to napsáno není..je rozdíl něco si nekoupit, když nemám drobné, a nemoci jet dál....tam nějaké obtěžování by mělo jít stranou, on nás přece nemůže nechat za závorou, když my mu platíme...navíc mám dojem, že opisování dokumentů a vystavování složenky pro něj bylo daleko více pracné, zdlouhavější a tedy podstatně víc obtěžující než nahmátnutí pár dvacek...:-/..prostě mega kravina:-//
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 12:34:56
kikiwhite: Možná došlo k chybě v komunikaci, Italové věčně řvou, tak toto vyžadují i od jiných aby porozuměli. Dále je nutno prokládat řeč výrazy "porco dio", pak se věci pohnou. Toť má zkušenost s talošema.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
02.08.2009 12:31:47
V četných italských obchodech je u pokladny nápis: 200 € nepřijímáme!
Platit obnos ve výši několika jednotek stonásobnou částkou se považuje za obtěžování. Ty také nedostáváš výplatu v drobných.
Mi se jednou stalo, že se v nostalickém prasátku nashromáždilo asi 60 mincí. Na poště, kde jsem něco platila, mi to odmítli vzít. Musela jsem ty mince zabalit do dodaného papíru a opatřit razitkem. To bylo ale doma...
Nevím zda umíte balit ruličky s mincemi, mi se to podařilo až po pátem pokusu.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
02.08.2009 12:27:21
kikiwhite: Ne, nebyl v právu, byl to debil.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
02.08.2009 12:27:05
kikiwhite:
V právu myslím nebyl - ale v chaotické Itálii to moc nepřekvapuje. :-)´
Ale už asi nemá cenu to moc dál rozebírat, prostě je nejlepší to uzavřít jako drobnou nepříjemnost všedního dne, zaplatit to a dál se tím nezabývat.
 vancr Žena Kategorie
02.08.2009 12:22:31
všem - Ale já pořád nechápu a měla jsem to položit jako otázku do diskuze - JAKTO, že nám nechtěl vrátit?? Byl ten výberčí v právu, když my mu dávali normální bankovku? Nehledě na to, že když jsou tam automaty, tak bankovky rozměňují...přece když je s větší bankovkou nějaký problém, má být někde napsáno : "bankovky nad XX eura nerozměňujeme" nebo něco podobného..ale takhle?:-/
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 12:00:46
Tohle považuju za stejnou buzeraci jako placení u doktora. Vlastně tě takhle nutí mít u sebe hotovost. Platební kartou to zaplatit nešlo? Asi bych jednal tak, že bych zavolal na českou ambasádu do Itálie, co mám dělat.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
02.08.2009 11:46:03
Já bych si změnil identitu a tři Eura ztopil
Smajlík  OliM86 Muž23 Kategorie
02.08.2009 11:43:32
kikiwhite: On mi poslal ústřižek zpět. Vše po předchozí mailové dohodě.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
02.08.2009 11:41:30
kikiwhite: ano, tak jsem to udělal, přidal jsem 1 € na poštovné + tu složenku
Smajlík  howgh Muž Kategorie
02.08.2009 11:41:10
no ja bych se v prve rade ptal na ambasade, ne tech vsevedu tady
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
02.08.2009 11:38:31
howgh - takže mám poslat českému velvyslanci v Itálii peníze s tím, že by mi pomohl? (ty jsi ty penzíe tedy poslal českému velvyslanci v Něměcku, jestli tomu dobře rozumím..)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 11:36:19
kikiwhite: Měl jsem podobný problém v německu, poslal jsem velvyslanci prachy a on to zaplatil.
Smajlík  howgh Muž Kategorie
02.08.2009 11:25:24
Vykašli se na to a za deset let Ti vletí domu exekutoři a zabaví Ti dům..

Ono jedna známá byla kdesi v Arábii a tam taky měla něco platit a neměla. Dala nějakým pinglů doklady a ti jí dali též jakousi složenku, ať zaplatí nějakou banální částku.. (Poplatek za něco ohledně ubytování.)

Doma tomu nikdo nerozuměl, tak to ztopila a po šesti letech jí přišli domů exekutoři pověření tím hotelem na výběr té částky + úroky, či co.. :)

Prý pořád čekali a věřili, že to pošle, tak po šesti letech poslali vymáhačku.. :)

A to byl pitomý hotel.. :)
Smajlík  pan Mobil Muž10 Kategorie
02.08.2009 11:24:42
Na italskych slozenkach je vse. Kod banky, cislo uctu. Bud rada, ze Vam nezabavili auto. K tomu ma italska policie s dozorem nad autostradami pravo. Bez dlouhych cavyku. Po zkusenostech s neitaly.
Navic, 200 € bankovky jsou velmi neoblibene. Nekde je odmitaji brat, protoze Balkanci je dost falsuji.
Vzij se do duse tohoto policajta, ktery by asi radeji sedel u Azzura, nez se handrkoval....
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
02.08.2009 11:24:09
kikiwhite:
Viz to co ti píše howgh. Ano, je to česká ambasáda - a pomůže Čechům s problémy v Itálii.
Smajlík  vancr Žena Kategorie
02.08.2009 11:22:43
howgh - no jo, to je ale zase ČESKÁ ambasáda, myslíš, že mi tam poradí s něčím italským? Já jsem z toho docela zblblá, na jakou ambdasádu se teda obrátit...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 11:11:09
Mail na českou ambasádu v Římě?
Smajlík  howgh Muž Kategorie
02.08.2009 11:07:10
howgh - no, o tom jsme taky uvažovali, ale zatím komunikujeme přímo s tou dálnicí a uvidíme. Ale hlavně na té ambasádě je všude pomoc pro Italy v ČR v tísni, kde je tedy pomoc pro Čechy, kteří měli nějaký problém v Itálii?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
02.08.2009 11:02:34
Asi bych zašel, zavolal na italskou ambasádu co s tím.
Smajlík  howgh Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč