Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.399949, vloženo 30.07.2009 16:15:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dovolená II - hory x moře v Itálii..
Právě jsem se vrátila z dovolené a navazuji na diskuze níže o válení u moře kontra prohlížení památek nebo lezení po horách apod.

Byla jsem v Itálii u jezera Lago di Garda, které se ve své severní částí nelézá v Alpách. Byla to tedy aktivní dovolená - lezení po kopcích, skalách, in-line bruslení apod..Těšila jsem se tedy na závěr dovolené, kdy jsme plánovali sjet k moři a konečně si trochu odpočinout. Nicméně této oblasti u onoho jezera je nejblíže středisko Caorle, o kterém už jsem slyšela lecos nelichotivého.
Říkala jsm si ale - tak na dva dni to vydržím u moře kdekoli, jde jen o vykoupání a o to, užít si chvíli moře a odpočinek.

Nicméně ono středisko bylo opravdu příšerné. Tedy alespoň pro mě. Moderní barevné město s apartmánovými domy podivného Disneylandovkého stylu, milion lidí, ohromné široké pláže s prašným pískem, špinavé teplé moře plné řas a svinstva, kde je asi kilometr do dálky stále hloubka do pasu, plno lidí, z toho většina Čechů, do toho všeho pochopitelně šílené vedro..na pláži jsme vydrželi tak půl dne a už jsme odtud prchali - nejdřív do Benátek a pak na chvíli znovu do Alp - jaký to byl opět balzám...

Jak již zde někdo psal, naprosto nechápu, jak může někdo strávit na takovéto pláži třeba 14 dní..chápu, že dovolená s dětmi je něco jiného, než cestovně sportovní náplň , kterou si může dovolit dvojice dospělých (byla jsem zde bez dcery, ale ani s ní bych v takovém šíleném prostředí nebyla, zlaté Chorvatsko)

Moře v Itálii se mi tímto naprosto znechutilo, nedá se to srovnat s krásným čistým jezerem v Alpách, kde je navíc spousta jiných možností, jak se zabavit.
Zajímalo by mě, jestli máte s italským mořem podobné zkušenosti? Doufám, že ono středisko nebyl ten pravý reprezentativní vzorek..jaké je moře více na jihu?

Jinak nutno podotknout, že kromě moře se mi atmosféra Itálie velice velice líbí, hlavně města a památky..už proto se ptám, jestli je to moře někde lepší, neboť zde plánuji další dovolenou již typicky rodinnou s dcerou, ale u takto šíleného moře opravdu ne..

Takže jaké jsou vaše zkušenosti?
 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.08.2017 08:53:30
My jsme také byli u moře v Itálii. Ubytovaní v hotelu http://www.cestolino.cz/hotely/italie/sant-alessio/hotel-eli/recenze/ Velice se nám dovolená vydařila a líbila. Pojedeme sem zas.
 Maceška
29.09.2014 12:13:38
www.lyzovanivitalii.webnode.cz
 Jurasova
30.04.2012 10:18:12
Nejlepší dovolená, kterou jsem zažil byla v Tunisko, je to tam opravdu super, krásné čisté pláže, plno zábavy a dobrého jídla:) Normálně bych do Tuniska nevyrazil, ale našel jsem si zajímavý hotel na www.letni-dovolene.cz a hned bylo jasno:)
 Dan
18.10.2010 09:56:11
http://www.zpovednice.cz/detail.php?stat usik=399949
 mareks
31.07.2009 08:55:45
Daniela Hildegard:
možná se ti tam nelíbí, nám ale tenhle typ pláže naprosto vyhovoval (mluvíš-li o velmi pozvolném vstupu do moře, málo stáncích s občerstvením a menším množstvím lidu...) Má i pár nedostatků, občas najdeš chaluhy a zčeřenou hladinu apod., ale tahle pláž rodině s 3 dětmi naprosto vyhovuje, kvůli přehlednosti, písku a mělčině. Jinak město Folonica je jedno z mála pobřežních měst, ze kterých není letovisko ala Costa Brava apod, žijou tam pořád i přes léto usedlíci, pracují tam a tak dál. Coby město jsme to využívali jen na nákupy a pláž (myslím tu veřejnou pláž nejblíže Scarlinu, nikoliv ve městě). Když jsme chtěli atmosféru města, jeli jsme do Grosseta apod.
 Colorlight Žena35 Kategorie
30.07.2009 23:09:58
Colorlight.
Folonicu objíždím. Nechapu ty, co tam dělají dovolenou. Hluk, provoz, špatný servis a tristní pláž. To už raději tu Punta...
Navíc, z Folonicy se stává průmyslové město.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
30.07.2009 22:37:22
Šmarja, zase typická tvoje diskuze, že nahodíš drsnej výrok a pak ho postupně zjemňuješ. :)
- Nechápeš, jak někdo může v takovém letovisku strávit 14 dní? No tak to asi prostě proto, že na nic lepšího nemá, bo Istrie nebo sev. Itálie je nejlevnější destinací kam se dá ve faku a s bednou řízků doject k "móři", ať se pak můžou doma chlubit kolegyním z prasečáku.
Jako jeden z lidí co se hlásí k válecím dovoleným, na takovém místě bych taky nevydržel. Válím se u moře jen tam kde to má jistou úroveň služeb akde mi pikolík donese Cuba Libre až k lehátku na privátní hotelové pláži. :)

- V dnešní době, kdy existují stránky jako tripadvisor.com nebo booking.com kam miliony lidí píší svoje zážitky a postřehy z cest, může zažít rozčarování z lokace jen naprostý plánovací diletant. Navíc špiavost sev. Jadranu je obecně známá skutečnost cca 20 let.
 jezevec plážový
30.07.2009 21:20:00
jjezerni - jo dobrý, toho jsem si nevšimla:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 20:43:03
Hehehehe...tak to ty mu nechceš dát sex? Chudák chlap, viditelně se snažil :-D

Pokud nechápeš, podívej se na tuto zpověď 399955
Smajlík  jjezerni
30.07.2009 20:02:59
Pimulik - tady nikdo neříká, že je to něčí chyba, bože...prostě je suše konstatován fakt, že kvalita koupání v severní Itálii je nízká, toť vše...že za to nikdo nemůže, že jsou tam řasy a teplé moře, je přece jiná věc..taky nebudeš vychvalovat rybník potažený žabincem a radostně se v něm koupat i když za ten žabinec taky nikdo nemůže, prostě je to příroda...a někde příroda vytvoří vhodné podmínky ke koupání a jinde méně...v tom žabinci se taky koupat nebudeš...

No a v severní Itálii to příroda prostě vytvořila tak, že to není ideální...nikdo neříká, že by měl někdo ochlazovat vodu nebo bagrovat dno...přišlo mi to docela jasné...už i ty chápeš?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 19:56:46
To jsou ale pekny blbci, ti italove !! Chtej aby tam jezdili turisti, ale ani poradne neodbagrujou dno a ani nechladi vodu. Fakt nechapu.
Smajlík  Pimulik Muž Kategorie
30.07.2009 19:43:31
Jo, v severní Itálii je moře dost humáč. Aspoň v turistickejch letoviscích.
 Pa-Loonjka Žena33 Kategorie
30.07.2009 19:39:21
Jinak jsem to spletla, na pláž jsme jezdili do Follonicy, nikoliv na Punta Ala.
 Colorlight Žena35 Kategorie
30.07.2009 19:37:14
Daniela Hildegard:
my tam byli poprvé, je tam nádherně. A s tou Punta Ala máš pravdu, byli jsme dost šokovaní, když jsme tam večer zašli... Ale je tam spousta jiných krásných míst, např. právě to Scarlino...
 Colorlight Žena35 Kategorie
30.07.2009 18:52:03
Colorlight.
Jezdím už drahnou dobu 10 km jižněji od Scarlina. Kdysi jsem uvažovala o koupi bytu v Punta Ala. Ale pak se z toho stal přístav pro snoby.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
30.07.2009 18:23:17
MirrA88 - jestli umíš číst, tak sis jistě přečetl, že do Itálie jsem vůbec nejela kvůli moři, ale kvůli horám, u moře jsme byli jen dva dny a z toho jedne den v Benátkách..to jen tak naokraj...a nezlob se, snad mohu napsat, že moře v Caorle bylo příšerné..byla jsem u moře už nesčetněkrát a málkody jsem si stěžovala, teď je to porvé, kdy jsem byla znechucena...prostě jsem zhodnotila středisko Caorle a kvalitu koupání zde z mého pohledu... myslím, že je to mé právo a je logické, že někomu se někde líbí a jinému ne..ostatně přečti si příspěvky pode mnou - většina lidí má stejný názor na sever Itálie..

Nevím, proč tě tak rozhorlilo, že mi koupání v tomto středisku přijde hnusné... zatím má nejhorší zkušenost s mořem...tečka... a můžeš se kousnout třeba do nohy...;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 18:14:24
Byli jsme jižněji, vesnice se jmenuje Scarlino, pláž Punta Ala, byli jsme i na Elbě. Spokojenost.
 Colorlight Žena35 Kategorie
30.07.2009 17:58:28
PROBOHA! Nezlob se, ale jsi typickej trapnej naříkač. Když prší tak naříkáš, když je zima tak zase naříkáš. Narážím na tohle tvoje souvětí:
____ohromné široké pláže s prašným pískem, špinavé teplé moře plné řas a svinstva, kde je asi kilometr do dálky stále hloubka do pasu, plno lidí, z toho většina Čechů, do toho všeho pochopitelně šílené vedro___

Takže jedeš k moři a stěžuješ si že: je tam moc teplo, je tam prašný písek, je tam teplá voda, je tam malá hloubka.
Kdyby byl opak tzn. zima, studená voda, kameny tak by sis taky stěžovala... Proč teda někam jezdíš?
 MirrA88 Muž22 Kategorie
30.07.2009 17:12:05
Bručivec brmbrmbrm má pravdu.
Ale pozor! Zkazky o "mafii" nejsou pohádkami ale krutá skutečnost. Výzvy "četníků" se musí dodržovat! I když je tam krásně. A jedna by ráda zvěděla, co je za tou zatáčkou...
Nejhorší jsou albánské (Opravdu ALBÁNSKÉ! vesnice). /Pochází z dob, kdy Turci obsadili Balkán...
Řekla bych, že od Metaponta (Tam sídlil Pythagoras, který zakazoval svým žákům konsumaci luštěnin a žen). By sám jednu vlastnil...
Tam pozor na kousavé ryby (pesce ragno) a mořské hady!
Jinak moc pěkný templ. A mizerné kafé, před kterým varuji!!!
Kdo neví kdo to byl Pythagoras, tak by si měl zopakovat o poučku o to, že a na druhou a bé nadruhou dávají cé na druhou.
Jedna čtvtina italských rajčat pochází - pokud si vzpomínám, z Crotone. To je kousek níž... K poznání dle smradu. Z hald odpadků na plážích...
Ale pár kilometrů jižněji je přízrak pryč.
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
30.07.2009 17:09:00
Caorle ani Bibione ani Jadran (mozna od ancony niz). Me uchvatila Ligurie specialne okoli kolem Vernazzy, Monterossa atd je prenadherne a ma neopakovatelnou atmosferu viz: http://tinyurl.com/22rl2p

Co sem se bavil s mistnima tak Ti maji za maji za vrchol Sardinii, pry nadherny pisek, plaze atd. Ovsem sam sem tam nikdy zatim nebyl
Smajlík  Veldrane Muž34 Kategorie
30.07.2009 16:58:32
brmbrmbrm - díky moc za příspěvek a za tipy:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:53:41
Ahoj,
v Itálii jsem byla u moře asi 15krát, na různých místech. Vůbec se nedivím, že kdo byl poprvé v Itálii někde na severu, nejhůře v okolí Bibione či právě Caorle, už tam nikdy nechce jet... Byla jsem jednou v Cesenaticu - humus! Pak jsme jezdili na Gargáno, které nás uchvátilo, ale zase jsou tam jen určitá místa, která stojí za to, jinak ti stejně nezbyde než se válet na rovných jemně písčitých plážích, voda tam taky není vždy čistá...
Pokud chceš vidět opravdu kouzelné, průzračně čisté moře v Itálii, pak jedině Kalábrie - nejjižnější část Itálie, naproti Sicílie, hlavně oblast Capo Vaticano - tam je to špica. Můžeš se válet na pláži, dítě si může hrát v čistém(!) písku u břehu, můžeš se potápět, vidíš třeba do 20m hloubky. Na plážích je křemičitý písek, takže se nelepí. Pokud nechceš tak daleko, tak trošku severněji - na jižním konci Campanie, těsně nad Kalábrií, oblast Palinuro - stovky jeskyní, suchozemských i podmořských. Vlastně od Palinura až na jih ke Capo Vaticano je to nádhera. Celá Kalábrie je hornatá, takže zajedeš pár km do vnitrozemí a jsi úplně v jiným světě... Ale hlavně to čistý moře a v podstatě málo turistů (oproti severu). Můžu doporučit!
Btw. nejsem nějakej propagátor Itálie, krásné moře je i v Chorvatsku, i na některých řeckých ostrovech.
Smajlík  brmbrmbrm
30.07.2009 16:53:15
DitaF - věřím..musí to tam být krásný, ale taky šílený vedro..nicméně jednou tam určitě chci zavítat..;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:49:49
kikiwhite : no nedávno dávali nějaký dokumnet (kdybych tak věděla, jak se to jmenovalo) a tam bylo snad něco o Sicílii a možná i ještě nějaké ostrovy patřící k Itálii, či co. Škoda, že jsem to sledovala jen tak na půl oka, protože ty místa byly naprosto pohádková.
 DitaF Žena Kategorie
30.07.2009 16:43:46
DitaF - Jo, na Sicíli bych taky ráda jela..ta mi ale přijde jako spíš kamenitá...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:42:34
Jiffy - hmmm..já byla ale v Bulharsku asi ve věku 11 let, takže takové věci jsem vůbec nevnímala, pro mě bylo důležité moře, vlny a tak...:-) a mám právě dojem, že bylo docela čisté..i hodně lidí si teď Bulharsko dost chválí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:41:32
kikiwhite : máš pravdu, dělá to ten písek. V tom Bulharsku je daleko hrubší, v Itálii je to fakt jako mouka. Přesto ségra říkala, že tam, kde jsme byli, bylo to moře podle nějaké stupnice označeno jako dost čisté.
Zajímalo by mě, jak to vypadá třeba na Sicílii.
 DitaF Žena Kategorie
30.07.2009 16:37:30
kikiwhite: Já mám zase s Bulharskem spojenou špínu, smrad a šílenou neochotu a lenost tamních soudruhů. A to kousek dál měl daču Živkov.
 Jiffy Muž23 Kategorie
30.07.2009 16:35:43
Daniela-Hildegard: Všech Arabů a důkladném vyčištění Hurghady.
Smajlík  Jiffy Muž23 Kategorie
30.07.2009 16:35:26
Jiffy - já vím, písečné, ale když si vzpomenu na mé dětství a třeba na Bulharsko, tak tam byly pláže také písečné, ale moře bylo normálně čísté, průzračné, mohl jsi třeba ležet v příboji, což tady v té špíně teda nehrozilo...:-(..nevím, čím to je, možná jemnější písek...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:33:47
Pobřeží Italie je tisícovky kilometrů dlouhé.
Tam se dají najít /ale neprožít!/ místa jako jsou Bibione. Ale také, kde je moře tak čísté, že vidíte do desetimetrové hloubky. Stačí pojet o kilometr dál a najdete místa, kde je na sto metrů písečné pláže snad jen jeden člověk. Italové jsou tvorové stádní, proto se uchylují na místa, kde mohou být pohromadě.
Vím o místech, kde snad poslední nohu položili Římané. Když zabloudili...

Egypt bych volila jen po smrti!
 Daniela-Hildegard Žena38 Kategorie
30.07.2009 16:33:21
My jsme byli loni v Toskánsku nedaleko Pisy. Nebylo to špatné, ale máš pravdu, moře tam není tak pěkné jako třeba v Chorvatsku. Sice tam u nás nebyla špína, to moře je relativně čisté, ale je tam právě ten jemný písek, který působí zakalení. Do hloubky to klesalo tak nějak normálně, ale plavčíci nás stejně daleko od břehu nepustili. Vlny byly super, ale vadili mi meduzy, nebylo jich tam moc jako v Bulharsku, sem tam nějaká, ale i přesto se mi pak už do moře kvůli nim moc nechtělo.
Jinak Češi jsme v tom městečku byli asi jediní, protože to nebyla taková ta pravá turistická zóna. Tam kde jsme byli, jezdí hlavně hodně lidí z Milána. Jinak poměrně blízko pobřeží jsou Apuánské Alpy, kde jsem se byli jeden den podívat na mramorové lomy a tam se mi to moc líbilo. Akorát mi přijde, že tam po těch horách nikdo nechodí. Jeden den jsme byli i ve Florencii a ségra pořád tvrdí, že jsme z toho Toskánska ještě pořád moc neviděli. Tak snad příště.
Celkový dojem - nebylo to špatné.
Smajlík  DitaF Žena Kategorie
30.07.2009 16:31:25
No v Rimini to byla hrůza..
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
30.07.2009 16:31:24
kikiwhite - jo tak kvůli dětem tam taky někdy vydržím rozplácnutá, jako dítě mě to taky bavilo celý den na pláži, ale teď už ne a přesně ani to čtení knih mě v tom vedru nebaví:-)))a když tam jdu ráno vydržím tak do oběda a pak se mi tam už nikdy nechce:-)
 pampidam Žena Kategorie
30.07.2009 16:31:19
kikiwhite: Pláže jsou písečné, což znamená, že nikdy nebudou jako Chorvatsko, ale přirozeně platí, že čím jižněji, tím lepší moře.
 Jiffy Muž23 Kategorie
30.07.2009 16:30:48
Zmrzlina - jasně, Chorvastko je nádherný, o tom žádná:-), tam jsme byla už mnohokrát..My ale jeli do Itálie hlavně kvůli těm Alpám u toho jezera, tam se dá dělat hodně věcí...ale obecně se mi Itálie fakt líbí, tak proto se zajímám o to, jestli je to někde s tím mořem lepší...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:28:04
Jiffy - a je jižněji i čistší moře bez takovýcy těch hnusných řas a zakalení? Jinak díky za tip..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:27:32
Jako dítě - asi ve 14 - jsem byla poprvé u moře v Rimini a naprosto mě to znechutilo. Hnusně špinavé a ještě mě oblezla nohu meduza. Od té doby jsem volno trávila jinak a u moře jsem byla opět až loni v Chorvatsku - nádherná čirá voda, vidět bylo i ve velké hloubce až na dno... :)
Co se dovolených týče, nejlepší je kombinace pláž+výlety. Loni jsme ze 7 dnů dovolené byly 2 celé dny na výletech (lodí na Kornati a v Šibeniku a v NP Krka), to je podle mě ideální, taky by mě nebavilo se pořád válet :)
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
30.07.2009 16:26:52
kikiwhite: Já byl právě v tom historickém centru. On obecně sever Italie není nic moc. Lepší zážitky, pokud Ti je má Italie nabídnout, tak rozhodně jižněji. Např. na Palmové rivieře mezi Anconou a Pescarou. Jsou tam letoviska jako např. S. Benedetto del Tronto, Martinsicuro, Alba Adriatica - tu doporučuji. Malé, klidné městečko, pláže parádní, relativně čisté, dobré sportovní vyžití, 150 km Řím, který rozhodně stojí za vidění.
 Jiffy Muž23 Kategorie
30.07.2009 16:26:47
pampidam - dcera byla už na dlouho plánovaném táboře (ne že bych ji tam šoupla, abych mohla odjet:-) ), kam se hrozně těšila, tak jsme to využili ke sportovní dovolené, kterou bychom s ní podniknout v takovém rozsahu nemohli...

Já taky nesnáším válení u moře, vždycky se tam těším, ale za hodinu v té výhni a nudě (ani číst v tom vedru nedokážu) jsem otrávená a říkám si - co tady jako budu dělat do večera?:-) A už zdrhám:-)..

S dcerou tohle plážování absolvovat musím, ona má poch. blbnutí v moři a na pláži ráda jako každé díte, ale tam jde zase o ni a ne o mně, tak to poch. kvůli ní vydržím a jsem ráda, že ona je šťastná..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:21:38
Jiffy - no dobře, ale to město je hnusný, tedy kromě toho malinkého historického centříčka, co zbylo..a co to moře? Nepřišlo ti špinavý? Mně teda dost..navíc se tam nedá nic dělat..celkem blízko jsou teda ty Benátky, ale to je tak jediný:-(..no já byla hotová..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.07.2009 16:21:01
Tak ono se říká, že v Itálii je pěkně hnusné moře, ale třeba v Černé hoře je prý krásné a v Egyptě bylo čisté a v pohodě, lidi tam moc nebylo a to to bylo u hotelu:-)Navíc tam přes den dělali různé aktivity u moře, v moři anebo se dalo někam jet, čehož jsem využila. No mě osobně nebaví se jen válet na pláži, opalovat se a plavat, nejradši mám kombinaci aktivně něco dělat plus občas se plácnout k vodě:-) (a vůbec nejradši bych byla na dovolené v Čechách na hradech a zámcích, v horách než u moře)..

A kam si dala dcerku?(jestli to není tajné):-)
 pampidam Žena Kategorie
30.07.2009 16:18:55
Z Caorle mám, co se týče Italie, ty nejlepší vzpomínky a zážitky. Bydlel jsem v docela klidné části, dokonce s uzavřenou pláží. Bibione nehrozilo.
 Jiffy Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2