Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.397385, vloženo 17.07.2009 14:42:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
V TRAMVAJI - lovci sedaček..?
Jela jsem se svou matkou, dcerou a synovcem po dost dlouhé době v tramvaji (v Praze) a trochu s úsměvem jsem si vzpomněla na zdější diskuze o důchodcích v MHD.
Jeli jsme do centra a zpátky a pokaždé jednou přestupovali do jiné tramvaje.
Zde jste často psali, jak důchodci vždy vtrhnou do tramvaje a hroznou rychlostí se derou na volné místo, když nějaké zmerčí. Nutno podotknout, že má matka je taky důchodce, i když mladší (63 let a ještě pracuje) a nikdo ji tudíž moc nepouští sednout a ona to naprosto nevyžaduje.
O tom ale nechci mluvit. Spíš mě překvapilo to, že já jsem na ta volná místa neviděla skoro nikdy běžet žádné důchodce (čímž neříkám, že žádní se o sedačku nesnažili, asi snažili, ale nebylo to pravděpodobně nic markantního, když jsem si toho vůbec nevšimla), ale naopak docela pelášily ty mladší ročníky. Než se např. má matka držíce za ruku svého čtyřletého vnuka rozkoukala, všechna volná místa byla v mžiku obsazena těmi mladšími a rychlejšími, kteří se zakoukali do novin či časopisů.
Nevadilo nám to, děti se držely tyčí a jedna slečna po nějak době chtěla mou matku s malým pustit sednout, ale řekli jsme, ať sedí, že je to dobré.

Nevím, možná jsem se špatně koukala, ale prostě mi přišlo, že hon na sedačky tedy zdaleka nedělají jen důchodci, ale VŠICHNI, spíš se mi naopak zdálo, že ti mladší víc. Typickým příkladem je má matka, které je to volné místo tak trochu ukradené, takže se nikam nedrala, narozdíl od baťůžkářů, kteří bujarým krokem obsadili, co se dalo, a pak dělali, že nic nevidí.

Toto je můj dojem, možná mylný, ale fakt se nedá vůbc říct, že by obecně důchodci vždy lovili sedačky a ubližovali chudákům studentíkům, mnohdy je to naopak a studenti jsou prostě nevychovaní a kašlou na to, aby někoho pouštěli. Já, když jsem jako studentka jezdila MHD, jsem si ani nesedala, protože bych stejně hned někoho pustila, přijde mi to jako samozřejmost.

Máte někdo podobný postřeh jako já, nebo budete všichni proti?:-)
 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.07.2009 21:37:00
Já jsem hlavně dneska chtěla pustit jednoho důchodce sednout. A on místo toho, aby řekl "Ano, děkuju" nebo "Ne, děkuju" mi začal nadávat, že sedět nepotřebuje, že sem blbá atd. Takže od dnešního dne žádnýho pitomýho důchodce kromě svý babičky pouštět nebudu.
 jufonka Žena33 Kategorie
18.07.2009 09:11:32
Celkem souhlasím. Co mě dokázalo vytočit, když jsem táhla těžkou krosnu s povlečením a ještě noťas a přímo přede mě se rozplácl mladý kluk - samozřejmě bez zavazadel a s mp3 v uších, ve věku cca 18-20 let a podíval se na mě s výrazem: \"Kdo dřív přijde ten dřív sedí\" a vesele si tam seděl dál. V nacpané tramvaji, kde člověk musí navíc zavazadlo dle nové vyhlášky sundávat ze zad to bylo fakt super. O tom, že by pustil paní o berlích už nemohla být řeč vůbec.
Ale je pravda, že se najdou někteří důchodci, kteří postrádají základy slušnosti-vyčítají mladým neslušné chování a pak dělají to samé- nenechají tě ani vystoupit a už se cpou dovnitř. Sečteno podtrženo= v každé věkové kategorii se najdou vychovaní a nevychovaní jedinci.
 jsem negeniální
18.07.2009 00:19:16
Jo v Rusku v metru by sis užila;) Dřív mi to nepřišlo, ale babička mě dycky vybízela ať rychle běžím ukradnout sedačku;) Asi to je u nás normální. Zde jsem si zvykla, že jsou lidi naopak klidní a nikdo nežene. Takže nedávno v Moskvě si jdu v klidu sednout a nějaká ženská kolem 40-50 mě na férovku "předběhne" a sedne mi tam před nosem. A ještě na mě vítězně kouká. No docela jsem se rozesmála a neřešila to;) Pak ovšem chápu, proč jsou u nás daleko slušnější a vděčnější důchodci...ti totiž nebývaj moc rychlí;D

Třeba i ty jsi potkala nějaké navyklé Rusky, protože zde hon na sedačky nevídám;)
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
17.07.2009 22:42:44
Já to dělám taky :)
 Yumík Žena25 Kategorie
17.07.2009 21:54:09
My jsme na to vymysleli a hráli takovou děsíráckou hru, už nevím jak se to jmenovalo, ale hrálo se to tak, že v určitém úseku lidé zavodili v tom, kolik lidí pustí sednout, takže jsme hned vystartovali, zabírali sedačky jen pro to, aby jsme pouštěli lidi sednout, docela sranda:)
 Zergling Muž27 Kategorie
17.07.2009 21:20:35
kikiwhite: proč ten namyšlený tón? povýšený... jako obvykle učitelky mívaj. Jestli máš ráda studenty, tak do nich pořád nerýpej ve svých diskuzích... napiš o nich někdy něco hezkýho :)
Smajlík  Milé děvče Žena22 Kategorie
17.07.2009 21:17:31
Mám spíš zkušenosti podobné těm tvým.
 Researcher Muž81 Kategorie
17.07.2009 21:10:27
důchodci ale ublizujou studentum. ja si to pamatuju dodneska jak jsem sedel cestou z nemocnice se zlomenou rukou ve 13ti... stoupnou si nade me dve stary kravy a krafaj na tema jakej sem hajzl nevychovanej... atd. po nejaky ctvrt hodine uz me to vytocilo... setrel sem je tim ze o tu sedacku mohli slusne pozadat a to nejlip nekoho jinyho ce ja mam ruku v sadre a docela to boli se drzet i tou druhou... zacli koktat ze to nebylo mysleny na me atd. Ty duchodci proste fakt nemaj uroven... bez konkretizovani v podobe kikibabky ktera je celkem irelevantni
 Terror Muž29 Kategorie
17.07.2009 20:40:46
Milé děvče - ty seš pitomá (nemyšleno vulgárně):-), to snad neni možný, jaký nenávisti?...ty psycholožko:-))

Mně jen vždycky vytáčej ty řeči o tom, jak důchodci ubližujou studentům:-)

Jinak tě ujišťuji, že nenávistí ke studentům opravdu netrpím, naopak mě bývalí oktavání zvou na různí akce, se dvěma si dokonce píšu na icq, jiní mi píšou sms, protože jsem na tom gymlpu už skončila (jdu na jinou SŠ)...;-)

Mně vaděj jen určitý řeči, nic víc...třeba někdy ty tvoje;-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 20:31:01
Já se taky snažím nastoupit mezi prvníma, abych měla volnou sedačku... platím jako všichni ostatní, teda krom důchodců, kteří to mají u nás zadarmo ( jestli to teda už nezměnili) , takže mám právo si sednout a rychlejší vyhrává.
Každý si chce sednout, protože je to lepší než stát, ale když se vedle blambelá dědeček na tyčce, tak ho sednout pustím, každého důchodce ovšem ne a když je na druhé straně vozu tak taky sedím, ať ho pustí někdo blíže.

Důchodci v MHD mi nevadí, vadí mi, když je tramvaj tak plná, že si nesednu :D

A ty, Kiki, sis zas nemohla odpustit kecy o studentech, kteří jsou tak zlí, že si chtějí sednout, že... zbav už se té "nenávisti" k nám, mladým... sice tě serem, ale vybrala sis to povolání dobrovolně :) Můžeš napsat pár dalších textů o nás... aspoň je co zábavného číst.
 Milé děvče Žena22 Kategorie
17.07.2009 19:59:09
Mladý lověj víc, teda spíš agresivněji, proto jsou víc vidět, ale teď už ani nevím, tramvají nejezdím...
Jinak, já v socce taky musím sedět :))
 Bezkřídlý Anděl Žena22 Kategorie
17.07.2009 19:44:33
Já vždycky stojím, jak v metru, tak v tramvaji. Výjimkou je jenom když jedu přes celý metro, protože stát půl hodiny v metru se mi nechce, to si radši sednu :) Ale při běžných cestách nikdy :)
 xZdenish Muž27 Kategorie
17.07.2009 19:37:06
Taky si myslím, že si chce sednout víceméně každý.Ikdyž na druhou stranu někteří stojí i v poloprázdné tramvaji, což teda moc nechápu, ale budiž.Ale všimla jsem si, že důchodci, co jedou třeba jen 2 zastávky si vůbec nechtějí sedat, ikdyž mají třeba hole, aby za chíli zase nemuseli vstávat.
 donotwanttoknow Žena18 Kategorie
17.07.2009 19:25:53
V Ostravě je to to samé, hlavně studenti ve věku mezi 15 - 18 se cpou naprosto všude, všude, všudeeeeeeeeeeeeeeeee.......
 Kokosová pičinka Muž29 Kategorie
17.07.2009 18:58:18
eskalator - protože když jdeš a zároveň jedeš, tak se pohybuješ rychleji, tudíž stání na eskalátorech=ztráta času a nevím, proč bych měla dobrovolně ztrácet čas, když mě chůze ze schodů nijak neunaví...stání na schodech je pro lenochy..já chodím nebo chodila jsem dost svižným tempem vždy i nahoru a to i v těch nejhlubších stanicích...

A když už teda seš lenoch nebo nespěcháš, tak aspoň neblokuj levý pruh na schodech, protože představ si, jsou i lidi, co třeba fakt spěchají a rádi by šli, a ti blbci stojící vlevo jim v tom naprosto bezdůvodně brání..však je na eskalátorech napsáno - stůjte vpravo, to bys měla vědět se svojí přezdívkou:-)

Zkrátka slušní lidí jsou ohleduplní a stojí vpravo, blbci a křupani vlevo, tak to prostě je;-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 18:51:33
ja dneska opet poslal do prdele revizora jinak kdyz jede nekam deloha s trema detma ktery tam kricej tak posledni co chci je poustet smrady jeste sednout

jinak sem videl nedavno jak vyletel takovej 5letej harant ze sedacky kdyz autobus zabrzdil a rozbil si drzku (kriku tolik ze sem vystoupil a dosel dve stanice pesky) tudiz nevim jestli je lepsi kdyz sedi nebo kdyz ho drzi matka (mozna kdyz sedi celem protismeru jizdy)
 Svejk Muž Kategorie
17.07.2009 18:49:59
kikiwhite

Já zas nechápu, proč bych na eskalátoru měla jít, když nemusím. Pro změnu mě štvou lidi, kteří za každou cenu musí na eskalátorech chodit.
 eskalator
17.07.2009 18:39:27
Terminus - jo, dobrý..takhle nějak to asi bude:-))
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 18:37:08
Sedněte si dokuď jste mladí, jako staří si už nesednete :P
Smajlík  Terminus Muž26 Kategorie
17.07.2009 18:36:39
polomáčenka - jo, lidi stojící vlevo na eskalátorech bych též střílela, zvlášť je-li to směrem dolů...nechápu lidi, co tam jen tak čučej, když můžou jít:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 18:18:43
Když vidím, že jsou okolo staří lidé, tak nejdřív pustím sednout je a potom až teprve obsadím volný místo. Dělá to tak podle mě každý. Myslím, že pražáci jsou v tomhle směru docela ohleduplní... samozřejmě se najdou výjimky potvrzující pravidlo, to většinou bývají ti exoti stojící nalevo na eskalátorech
Smajlík  polomáčenka Žena20 Kategorie
17.07.2009 16:40:11
no jo, někteří si dycky musí nutně sednout a někteří... někteří už holt viděli, jak se na to sedadlo někdo poblil, tak to nehrotí. Nicméně třeba u nás v Jihlavě sou důchodci, co pro změnu vtrhnou do vehiklu, obvěšený taškama to nejdřív prolezou na jeden konec, tam si sednou, pak změrčí, že je něco lepšího volnýho, tak se zase proplítaj - samozřejmě zase až na druhej konec - a na další zastávce vylezou. Do toho samozřejmě řidiči jezdí stylem brzda - plyn, takže duchny padaj sem tam... prostě sranda občas
 Jizah Muž32 Kategorie
17.07.2009 16:16:03
Jo, přesně tohle dělá můj táta... On prostě MUSÍ být v šalině první. A když jede s někým, kdo to tak nehrotí, tak mu ani není blbý si prostě sednout a na druhé sedadlo dát batoh, aby všichni viděli, že je to místo obsazené.. Přijde mi to docela nevychované:(
 dum-du-dum Žena26 Kategorie
17.07.2009 16:07:54
Terror - synovci jsou 4, dceři 6 a NIKDO neřekl, že jsme si chtěli sednout, naopak jsme místo odmítli..psala jsem o postřehu, kdo je vlastně lovcem sedaček v plnější trmavaji, protože mi přišlo že spíš ti mladí
BTW - u toho 4 letého dítěte je lepšíl když sedí, nemá ještě tak dobrý balanc u tyče, ale nikdy bych se o místo nedrala..dá se to i bez sezení..horší je to třeba s dvouletým..

Oriq - o poloprázdné tramavji není řeč, tam nikdo sedačky lovit nemusí, tam prostě jsou k dispozici a žádné kolizové situace nevznikají...mluvím poch. o plnější až plné tramvaji, kde se vždy na zastávce pár sedaček uvolní - tak kdo je loví:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 16:02:39
Nevidím důvod, proč si nesednout, když je poloprázdno. Pokud je třeba pustit sednout staršího člověka nebo těhulku, samozřejmě to udělám. Snažím si taky nesedat si na místa pro invalidy, ale je to zbytečný - tyhle místa bejvat dost často obsazený právě hodně mladejma lidma.
 Oriq Žena30 Kategorie
17.07.2009 15:49:19
kolik je dětem? Je to další zvláštnost co jsem tady v praze zaznamenal (a nemyslím na tebe) že lidi pouštěj matku s šestiletym dítětem sednout.... třeba 40tnice... přitom v tomhle věku mě mamka ze sedačky lifrovala apouštěl jsem sedat já... divnej móres
 Terror Muž29 Kategorie
17.07.2009 15:23:43
Rek bych, že blbost. Obojí. Prostě když je prázdná tramvaj, je logický, že si člověk sedne. Vzhledem k tomu, že mladí chodí svižnějc, logicky se po tramvaji pohybujou svižnějc. A nevšim sem si, že by případně starý lidi nepouštěli. Prostě normálka.
Ani jsem nezažil důchodce, kterej by se nějak bezohledně hrnul k volnýmu místu.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
17.07.2009 15:14:49
no nevim, v šalině, v trajflu nebo ve vlaku se vždycky snažím ukořistit nějakou sedačku, to je pravda.
jednou sem seděla v autobusu a přímo přede mnou stála taková stará seschlá babička, tak jsem jí nabízela svoje místo, ona odmítla. a nějakej dědek měl potom kecy typu "mladá sedí, starého člověka sednout nepustí." babička ho pak ujistila, že jsem jí své místo nabízela. no a to mně ještě napadlo, že bych tam mohla pustit jeho. jenže za ty kecy bych mu tak nas*ala. a ještě tak mlsně čuměl, že by si už už sedal
 Schipka096 Žena18 Kategorie
17.07.2009 15:10:44
Ivan Hovno - No, jestli takové tramvaje byly před 10, 12 lety, pak asi ano, ale to ty jakožto patrně vesničan, který nikdy nebyl v Praze, nemůžeš vědět, když řekneš takovu pitomost;-)....seš hrozně vtipnej, mimochodem....fakt jsi mě uzemnil:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 15:04:13
Když jsi byla studentka, tak ještě jezdily ty tramvaje, jak se tam dalo naskakovat za jízdy, ne?
 Ivan Hovno
17.07.2009 14:59:51
jj obcas jsou nekteri i hodni :o) ale zase nechapu ez si nechteji sednou kdyz je pustis, ale pak zase maji kecy kdyz je nepustis...
nevim, mlade lidi jsem treba sedet na kraji a koukat kolem jak vsichni stoji jest e nevidela... ;o)
 ViS VitaliS Žena27 Kategorie
17.07.2009 14:58:34
jj me se taky uz stalo i to ze me pani poslala pryc ze sedacky i kdyz jinde bylo volno, bo tam nekoho znala, ale bylo dost volnych mist... a pak ta pani vystoupila a ona si chtela prisednout k jine a poslala me z toho noveho mista spatky kde jsem byla pred tim.. jako promin , ale jednou jsem to brala, po druhe jsem myslela ze me porazi... taky se me treba stalo ez jsem jela s velkym a evidentne tezkym batohem, a na zem jsem ho nechtela zlozit bo pak se to moc spatne zveda.. a muzu ti rict ze vsichni duchodci na me koukali soucitne ale nikdo me nerekl at si sednu... nebo minule jsem jela od doktora, druhu noc jsem nespala, teplota, dlouhe cekani, byl a jsem rada ze sedim a pak prisel nejaky starsi pan,ale zase tak spatne nevypadal, proste starsi ... a nejaka zenska zacala hned vnukovi vysvetlovat ze co je to za mladez, hodila i par skaredych slov a rekla at se postavim ze jsem mlada... a ja ji sice slusne rekla ze jdu od doktora a at se postavi ona kdyz je taka chytra... ale na to nasledovalo dalsich par priblbych kecu... ale enchapu co ji do toho bylo, pokud chtela mela se postavit ona... a ja jednou v zivote zustala sedet... jinak vetsinou ani nesedam.... nebo nemam rada i kdyz chapu mozna se jim tam hur seda... ale v mnohych tramvajich jsou sedadla dve vedle sebe a oni si sednou na kraj a nekdy tak sedi treba i vic duchodcu klin e i traja ctyri... a v ulicce vedle nich stoji lide, ani se nehnou ze by je aspon pustili k tomu oknu kdyz uz nechteji byt u okna oni, ale ve vlaku u okna zarucene sedet chteji...a ze cestuji v cse kdy cestuje nejvic lidi a stoji vedle sebe jak sardinky... to proste vyvratit nelze...
 ViS VitaliS Žena27 Kategorie
17.07.2009 14:58:04
mmmmmmmmmmmmm - diskuze není o pouštění sednout nebo nepouštění - je o tom, zda jen důchodci jsou draví lovci sedaček..dle mě ani náhodou NE...;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 14:56:45
rinka manda - já vím, že tyhle přihody lidi často píšou, ale mně se to prostě nikdy nestalo..naopak, když jsem nějakou babču někdy pustila sednout, ani nechtěla, říkala, jen seďtě slečno..a když jsem nedala jinak, hrozně mi děkovala..

Není to spíš tím, že studenti jsou na důchodce alergičtí a všímají si jejich "draní" se na místo víc? Protože mně se zdá, že se derou všechny ročníky tak nějak stejně...

A u 60 letého chlapa tohle chování chápu tím míň..mé matce je 63 a nikdy by si o místo neřekla...přijde si pořád mladá zkrátka:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.07.2009 14:54:06
Myslím, že je to vyrovnané 1:1.
 Kexa Žena Kategorie
17.07.2009 14:53:38
Nepouštim důchodce sedat, když nevypadaj tak, že potřebujou nutně sedět nebo si neřeknou. Samozřejmě, že někoho s holí nenechám stát, ale takoví ti běžní si stejně skoro nikdy nechtějí to místo vzít.
Smajlík  mmmmmmmmmmmmm
17.07.2009 14:49:50
Nevím jak v tramvaji, ale v metru se důchodci na volná místa fakt derou. Teďka zrovna ve středu se mi stala taková divná věc :) Do posledního poloprázdného vagonu metra přistoupil chlap tak kolem 60. Ani vlastně na důchoce nevypadal, ale byl to prostě starší člověk. Ve vagonu bylo nejmíň 5 volných míst, ale on si to zamířil ke mně a řekl "Dovolíte, slečno?" Já nejdřív ani nevěděla, že to je na mě, byla jsem zabraná do knížky, ale když to o dost důrazněji zopakoval, došlo mi to a zůstala jsem na něj docela čumět. Nicméně sednout jsem ho teda pustila, netoužím po nějakých hádkách a ostudě v metru..
Smajlík  rinka manda Žena21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč