Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Z vlastnej skúsenosti ti to povedať neviem, lebo žijem len s maminou a u ostatných to nejako nevnímam ;-)
|
|
|
nie je rodič dobrý alebo zlý...ide o to s ktorým si dieťa viac \"sadne\& quot;-ten je potom \"dobrý\& quot; :) lebo u nás mamina má konfliktnejšiu povahu a tatino je kluďas a ja som viac menej pohodový človek takže u mňa je za \"dobrého\ " tatino a neznamená to že nám rodina nefunguje alebo ich nemám rada obidvoch ;) tolko môj pohlad :)
|
odeToMyFamily |
|
|
u nas to bolo tak, ze mama bola ta dobra a otec ten zly :) ..ci to bolo dobre al. nie...hmm..podla mna to bolo zle. Bola to nerovnovaha. S ocom som potom aj menej komunikoval a aj som sa ho hanbil. Postupne sa to rokmi otocilo, cize teraz je to v rovnovahe :P
|
|
|
je to znak nefungujucej vychovy.
|
|
|
bella - čo sa týka týchto súdnych opletačiek, tam sa vždy spravodlivosti nedočkáš... netráp sa pre blbé peniaze, užívaj si mamičkovstvo a nerozčuľuj sa, lebo Rebeka to v brušku cíti ;o)
|
|
|
ja mam s mojimi rodicmi dobry vztah a nemam to rozdelene za zleho a dobreho rodica...s tatinom sa viac bijeme(ziadna tyrania-v rámci srandy :D) a radsej robime vacsie kraviny,co sa mamine nepaci,ale obaja su u mna na uplne rovnakej urovni,neviem to rozdelit have a nice day
|
|
|
ja osobne svojich rodičov mám veľmi rada, dokonca som hrdá, že môžem byť ich dcérou.. otec bol vždy prísnejší na nás,ale aj menej bol s nami ako mama.. proste sa doplnili.. to, že prečo sa správali v daných situáciách tak ako sa správali postupne chápem až keď sama vychovávam dieťa...
|
|
|
keďže dnes som mala súdne pojednávanie ohľadom výživného syna, tak som sa cítila práve v takej situácii, že ma niekto cudzí "hodnotil" ako rodiča. a zistila som, že to neni také jednoznačné a nikto nato nemá právo, jedine moje dieťa. namiesto toho aby sa riešila čisto len otázka výšky výživného z ohľadu výšky príjmu rodiča, ktorý s deckom nežije v jednej domácnosti, riešila sa otázka rodičovstva ako takého.. a vyšlo, že ak sa niekto snaží urobiť pre svoje dieťa všetko, čo sa len dá (finančne aj z morálneho hľadiska) tak to neni vždy to najlepšie.. aspoň pred súdom nie.. matka, ktorá sa snaží vychovávať syna tak, aby znížil negatívny dopad rozchodu a odlúčenie od otca na minimum, zabezpečuje malému bývanie, pravidelnú školskú dochádzku, duševný rozvoj a pozitívny príklad slušného vzťahu-aj model rodiny - nemôže sa vyrovnať otcovi, ktorý o svojho syna javí záujem len vtedy, keď syn pôjde za ním, finančne neprispieva na jeho výchovu, je mu "vzorným" príkladom v tom, že priorita je krčma, kamaráti, hracie automaty, alkohol.. je bezdomovec a síce pracuje, ale celú jeho výplatu berie exekútor a 3 mesiace strávi na psychiatrii kvôli pokusu o samovraždu... matka sa mu nevyrovná, lebo je schopný to podať súdu (a nielen súdu) tak, že je chudák, lebo žiaľ nemá kde bývať, má kopec dlhov ktoré neni schopný splácať a on by aj rád platil výživné, ale nemá z čoho... a ešte aj matka jeho jediného syna ho buzeruje a ťahá ho po súdoch,aby ho ešte zdierala, aj keď ona zarába lepšie ako on a má aj manžela, ktorý zarába tiež... keď aj opatrovateľka, ktorá tam bola aby hájila záujmy nášho syna sa postavila na jeho stranu som to vzdala.. po vynesení rozsudku som zistila, že jedine čas ukáže kto je lepším rodičom a spravodlivosti sa dočkám len od svojho syna... ak ma niekto cudzí dokáže vnímať ako nenásytného a zlého rodiča, tak sa k tejto téme nemôžem ani nemám chuť vyjadrovať...
|
|
|
vzdy je jeden rodic ten dobry a druhy ten zly, aj u nas...musi to tak byt..lebo kebyze obaja dovolia tomu dietatu vsetko tak by to nedopadlo dobre a rovnko prisny nie su nikdy obaja..tym padom ten ktory je prisnejsi je ten horsi a ten menej prisny je ten lepsie...klasika...
|
|
|
good cop/bad cop je síce osvedčená negociačná technika, ale nemyslím si, že to je vhodné rozdelenie v rodine, hoc často to tak naozaj funguje. V rodinách to podľa mňa vznikne prirodzeným vývojom situácie, keď iba jeden z rodičov "vychováva" a ten druhý má tendenciu všetko odpúšťať, netrestať a detí sa iba zastávať. Deti však napriek role "zlého poliša" v hraničných situáciach volia život s tým rodičom, ktorý ich aj vychováva, akoby si dokázali uvedmiť, že rodičovská láska nie je len o dovoľovaní ale aj o vychovávavní. U nás doma mali role rozdelené trochu inak - mamina bola ten čo zakázal, vynadal a navrhol formu trestu a oco bol "vykonávač trestov" :) Mamina potom mohla prísť pofúkať a odpustiť. A kupodivu, celkom sa im podarilo nás (mňa a brata) udržať na uzde, mali sme voči obom rešpekt a ľúbli sme ich rovnako. Čo sa jednoznačne od mojej maminy musim naučiť, je vychovať detí tak, že počúvajú už na zdvihnuté obočie:) no záverom, myslím, že metóda dobrý a zlý poliš funguje, ale role si musia striedať, raz je dobrý poliš mama, raz otec.
|
|
|
ocko bol prísnejší, ale napr. mamka bola "zlá" v tom, že sme sa nemohli tak blázniť pri nej, vždy sme si počkali keď pôjde do práce a potom sme sa šalili s ockom aj so sestrou, ale na druhej strane mamka bola tá, čo sa zastala... čo sa dovoľovania týka, myslím, že obidvaja dovolili rovnako, v tom sa tak nejak zhodli ...ale s mamkou mám lepší vzťah celkovo a teraz aj tak žijem už len s ňou
|
|
|
nemam zleho alebo dobreho rodica :-D obaja su dobri a nemusia si takto delit "role"
|
|
|
Ok, sorry ze som to nenaformuloval spravne hned na zaciatku.: Tu netvrdim ze zly je zlym a dobry je dobrym. V tejto diskusi sa zly rovna prisny,ten co bije,nedovoluje a podobne. A dobry,ten ktory dovoluje a zastava sa toho dietata. Ci uz je ten /dobry/v skutocnosti iba lahostajny alebo ten /zly/ nam chce v zivote len to najlepsie a dychal by za nas to uz nas Tu netrapi. D.
|
|
|
Obaja sú dodnes protivní, len iným spôsobom. Nikdy som ich nevnímala ako good cop / bad cop.
|
|
|
rodic moze byt horsi ci lepsi len z pohladu dietata...... ci je to znak fungujucej/nefungujucej rodiny? ..skor je to znak roznorodosti ludi..... je blbe ak ty chces kritizovat rodinu o ktorej nevies nic len na zaklade toho ze jeden rodic sa ti zda horsi/lepsi.....dieta to moze vynimat uplne inak a moze to byt uplne harmonicka rodina ale aj nemusi... aj masovy vrah moze byt dobry rodic ked je dobrym rodicom v ociach svojho dietata....
|
|
|
Hej casto sa sttava ze jedne rodic je horsi od toho druheho ale zvacsa iba v detskych ociach, pretoze je skratka prisnejsi. U nas to je skor tak (hovorim iba za seba), ze k jednemu rodicovi mam silny vztah a k druhemu o dost slabsi. Ale pojem dobry a zly by som nepouzila.
|
|
|
ked som bola decko, tak bola mama za zleho rodica...... bitku som dostavala od nej, otec ma nikdy neudrel....ale aj tak som mala pred nim vacsi respekt...... na druhu stranu mi mama vzdy nieco doniesla z roboty, kupovala rozne veci..... teraz uz je to uplne vyvazene... moji rodicia su totizto aj uuuplne rovnake povahy :) a preto sa casto hadaju :) ale tak my sme celkovo talianska rodina :)
|
|
|
|