Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.387440, vloženo 31.05.2009 15:00:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pravice trochu jinak
"Na pravici je krásné to, že každý je tak bohatý jak to zvládne. Kvůli závisti jsou tací, kteřtí věří že každý své peníze někde ukradl. Nechce se jim věřit, že někdo je prostě lepší :-)" Alpimera ve své diskuzi níže

K téhle diskuzi mě inspiroval uživatel Alpimera, jehož krátkým výrokem jsem ji zahájil. Předem chci zdůraznit, že není mým cílem tady porovnávat pravici s levicí z pohledu toho, co je horší nebo lepší. Jen se chci zamyslet nad jednou věcí, kterou já osobně v diskuzích týkajících se hlavně pravice postrádám.

Když se podíváte na ten výrok Alpimery, je docela pravdivý a nelze mu nic vytknout. Jenže ve mě evokuje trochu představu, že pravicová společnost, je striktně založená na soutěži jednotlivců o to být lepší a úspěšnější než ten zbytek. Na tom by nebylo nic špatného. Ale má to i háčky. Kdyby byla celá populace vzorně pravicová a všichni přistoupili na pravicová pravidla hry, tak ale nebudou všichni úspěšní a všichni poprávu odměnění za svou píly. Naopak, tahle konkurenční hra bude mít vždycky vítěze a poražené a nezáleží na tom, jestli ti poražení budou nemakačenkové nebo lidi pracující s plným nasazením. Ikdyby všichni dělali co můžou, tak k nim ten pravicový systém nebude spravedlivý. To je v mých očích hlavní nevýhoda pravice.

A druhá věc, co bych chtěl zmínit. Když je v pravicovém systému takovéhle konkurenční prostředí založené na soutěži, všichni půjdou za svým úspěchem a některým se to podaří a zbohatnou... větší část ale zůstane někde uprostřed, ikdyž ze sebe vydá všechno, tak to prostě je. Nemůžou být všichni milionáři. Jedným výsledkem bude, že naprostá většina lidí stráví život neustálým bojem mezi sebou o pozice, protože je k tomu donutí okolí. To je jistě správně, je potřeba konkurenční boj. Ale naprosto volná a divoká soutěž s narůstající intenzitou podle mě strácí smysl. K čemu potom takový život, který všichni strávíme soupeřením navzáejm, když už nezbyde čas na nic jiného? K čemu by pak bylo to všechno i těm úspěšným, když 24 hodin denně musí strávit ochraňováním a rozšiřováním svého úspěchu. Tohle není smyslem života, soutěžit uměle mezi sebou.

Samozřejmě levice a levicové myšlení má taky mnoho nevýhod, ale o těch si myslím, že se mluví mnohem víc a proto jsem se chtěl zaměřit na pravici. Jinak osobně si myslím, že rozumný ideál je někde uprostřed.
 qweqwe Muž88  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.06.2009 09:48:32
Jsem pro pravicový systém volné soutěže a konkurence, ovšem nemělo by to vést k tomu, že budu makat do posledního dechu a když onemocním, tak si to půjdu hodit.
 Kulda Muž31 Kategorie
01.06.2009 01:05:42
Nemyslim si, ze v kapitalismu je cilem byt "uspesnejsi" nez ostatni. Mne staci kdyz budu mit dostatek. To jakoze budu porazeny, kdyz se nebudu snazit byt vic? Kdo ma zajem na takovem soutezeni? Zavistivci a menecenni? Podle me je tato diskuze naprosto irelevantni.
 drvyvy vplyv Muž22 Kategorie
31.05.2009 16:36:59
qweqwe
ale ani mi to nezakazujes
 hermelínka Žena22 Kategorie
31.05.2009 16:14:18
Ano, bohužel, život je boj, a proto si ho idealizujeme. Jedni nepřipustí, že nebýt jejich výchozích pozic, bylo by vše třeba hodně jinak, druzí nemají chuť opravdu se snažit, protože jsou ukřivděni. Mohlo by se to zlepšit, kdyby se zlepšila komunikace - tedy i s rudými, bolševickými noky by se mělo normálně diskutovat - nebo když nic, proč se protistrana nevypáruje, když hlasují stejně? Nebo snad existují body, v nichž se shodnou? Proč tedy potom dopředu je vylučovat?
Smajlík  erteploid Muž36 Kategorie
31.05.2009 16:13:18
Opomenul jsi jeden podstatný fakt, a to ten, že pravice se už přes sto let skládá z dvou teoreticky neslučitelných částí (který se ale prakticky spojily v 19. st. z obav ze socialistických ideologií), tj. z konzervatismu a liberalismu (popř. dalších menších pravicových odnoží, typu libertariáni).
Fakt, že to, co se skutečně dá dnes v praxi označit za skutečnou pravici (aspoň podle nějakých definic), je z více než 99% tvořeno liberalisticky smýšlejícími lidmi ještě automaticky ale neznamená, že současná pravice v praxi (tj. na 99% to bude liberalismus) a její neduhy, které tady popisuješ, jsou základními vlastnostmi pravice obecně. Co popisuješ, je liberalismus. Pochybuju totiž, že nějakou základní myšlenkou, nebo aspoň jednou ze základních (a prosazovaných) myšlenek, konzervatismu bude nutnost striktní soutěže jednotlivců. Co pochybuju - prostě tomu tak není.
Takže asi tak.
 Komo Muž25 Kategorie
31.05.2009 16:02:43
Rozdělení politických stran na pravicové a levicové je hodně zkreslující. Ale protože velká část voličů má nedostatečnou inteligenci nebo chuť nebo čas promýšlet důsledky volebních výsledků, tvoreb koalic, obsazení postů, vliv rozhodnutí státních institucí, spojitost s podnikatelskou sférou atd. , zjednodušují se debaty o záměrech politických subjektů na rozdělení na pravicově levicové ose. Většina systémů i uspořádání má své nevýhody, není systém nebo uspořádání, který by vyhovovalo 100 % občanů, ani být nemůže, protože občané mají různé zájmy.
 lopezz Muž38 Kategorie
31.05.2009 15:25:51
Nějak ale nechápu, proč mi sem taháte Paroubka a Topolánka. Tohle není o O nich, ale o teoretických otázkách.
 qweqwe
31.05.2009 15:20:31
qweqwe: ale kdepak, tady odsud na to videt je, jen si toho tady nikdo nevsima, vsichni resi ty zabomysi valky mezi tema loutkama co tam nahore mame :)
U nas se skutecne politika nedela...
 Pytrisek Muž26 Kategorie
31.05.2009 15:18:37
Nebud naivní v politice nikdy nešlo o blaho celku nýbrž vždy šlo o skupiny a jednotlivce vyvolené nebo úplně odpadlé
vždy se budem dělit na pravou a nalevou podle toho jak nam t o bude pohodlné
takže velkej nesouhlas stemito stranami at Paroubkem nebo Tupolánkem je to banda kryplů co si jen nahrabe a pak tiše zmizí ze scény

a pravda proč se nad tím pořád musíme zamejšlet...když tu máme tak debilní politiku..
 CurtWild Muž27 Kategorie
31.05.2009 15:13:20
Pytrisek: nemyslim si, že máš pravdu. Podle toho, co jsem viděl, je to v Evropě úplně stejná pakáž jako u nás. Akorát na ně odsud není tak vidět.
 qweqwe
31.05.2009 15:11:42
V nasi republice se nedela zadna politika, proto to nema cenu resit.
je to jenom politikareni, ty lidi si tam na to jen hrajou.
Opravdova politika je jenom na urovni evropske unie apod.

Resit dokola ty rathy, cunky, paroubky, topolanky a klause nema vubec cenu, je to pouze ztrata casu.
 Pytrisek Muž26 Kategorie
31.05.2009 15:07:10
hermelínka: tak je nečti, já ti nedržím pistoli u hlavy s tim, že si musíš přečíst mou diskuzi.
 qweqwe
31.05.2009 15:02:55
diskuze na tohle tema uz jsou nudne
 hermelínka Žena22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk