Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.386918, vloženo 28.05.2009 21:35:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
P.L.A.C
Zdar chalani!
A tak mi napadlo ze sa vas spytam?
Kedy ste naposledy plakali? vcera? pred tyzdnom,rokom? ked ste mali 4 roky,1rok??
A zaujima ma ci si zvyknete takymto sposobom obcas ulavit alebo nie? Nepredpokladam ze na verejnosti ale ak niekto z vas place este aj na verejnosti tak ma to urcite zaujima;)

P.S Ak sa bude vyjadrovat niektora zo spovednicovych dam tak ma to bude zaujimat v pripade ze sa budete chciet vyjadrit v zmysle ze neplacete alebo ste videli vasho priatela,brata,manzela plakat a ako to na vas posobi..

Na margo coho mi napadlo ze muzske pohlavie by malo byt podla vsetkeho citlivejsie ako zenske a ci to na sebe niekedy pocitujete alebo ci s tym v prvom rade suhlasite?..
P.S2 sorry ze P.S nie je na konci;)
Dik obom pohlaviam
 dave11 Muž19 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.05.2009 10:00:14
:)dave- ja som len chcel vediet odkial to mas lebo vacsinou je tendencia to vnimat tak ze zeny su tie citlivejsie a empatickejsie a tak podobne. a ci ten zdroj uviedol aj nieco na zaklade coho si to mysli. Niekedy na vyvratenie nejakeho tvrdenia sa pouzije nejake tiez nepravdive, proste prehnane ale v opacnom smere akoby trosku aby to kompenzovalo, aby to zskocilo a donutilo sa zamysliet, a toto bude asi jedna z tych viet.
Je to zlozita tema lebo okrem toho ze stereotypy skutocne ovplyvvnuju vykon v smere vyhovenia tym stereotypom, tak aj ta citlivost je o niecom inom u muzov ako u zien (prekvapivo, ze?). Napriklad ked sa robili porovnania empatie v jednom experimente, vyslo ze zeny su empatickejsie. ale ked im nepovedali, za akym ucelom maju hodnotit nejake situacie, vyslo to narovnako. Jednoducho ked sa niekto stylizuje do nejakej role tak sa nou aj naozaj stava. Takze naozaj tazko porovnat, kto je viac co. Ja skor vidim problem v tom, ze muzom sa emocionalita upiera. Sice uz neni az tkaa hanba ked chlap place ,ale aj z toho ze to ludi vie dobre zobrat ked sa pred nimi zhruti kus chlapa sa da usudit ze to este prilis normalne ludom nepride. Akoby proste muzi boli brani za takych odolnejsich, a ked bude muz vediet ze ho beru ako muza tak taky aj bude. Mozno preto menej chodime k doktorom, psychologom, menej vyhladavame pomoc, lebo nie je nam sudene trpiet a nebodaj nieco riesit (akiste je viac dôvodov, ale myslim ze suvisia). A potom sa kus chlapa niet divu ze zhruti, ked sa v nom roky kopi kopa nedotiahnutych a nedoriesenych emocii a vnútornych obran ako sa tymto hypercitlivym temam vyhnut. A ani niet divu ze poniektori sme trosku socialne tupsi, kedze sa citom potrebujeme vyhybat. Zvlastne je tiez ze kulltura sa zmenila, uz je to cca rovnocenne, oficialne, ale v skutocnosti stale tie rozdiely nezanikli. Napr vacsina zien si mysli ze su emancipovane, lebo sa to hovori, ze dnes su. Ale ked sa na to pozries objektivnejsimi ocami tka niesu, ani zo strany spolocnosti a muzov, ani zo strany ich vlastnej osobnosti, psychiky, fungovania vo svete a hlavne vo vztahoch.

No kazdopadne je lepsie tieto veci riesit individualne, lebo taketo vseobecne zistenia su neskutocne zavadzajuce.
 yuanko Muž29 Kategorie
29.05.2009 22:42:34
yuanko-pravdepodobne ti to stacit nebude,ale mam to len zo zdrojov nespomenutelnych(od netu az po ustne podanie) viacerych a nasej byvalej bilogikarky. A je to vacsinou formulovane ako zeny svoje emocie viac prejavuju ale muzi su citlivejsi.. A bol by som rad keby si sa vyjadril aj napriek pre teba moznej nespolahlivosti zdrojov..:) dik
 dave11 Muž Kategorie
29.05.2009 21:29:07
Nemam emacke texty takze si obcas poplakat musim:). Je to zdrave pre oci. Panboh nam nadelil zufalstvo preto aby udrzal zdrave nase oci:).

Dave, odkial mas tu info ze muzi by mali byt citlivejsi, a podla coho "vsetkeho" to tak je? Potoms a aj vyjadrim ak budes chciet:D
 yuanko Muž29 Kategorie
29.05.2009 17:10:00
včera som plakal pred mamou ked ma učila dávať si kontaktne sosovky :D:D Inak naposledy som reval pred polrokom, tyzden po vianociach.. (ženská)
 TomPotok Muž Kategorie
29.05.2009 11:06:39
http://www.youtube.com/watch?v=zNG2z4wWk hA

slzu na krajicku som mal naposledy ked som toto videl...
 killo Muž Kategorie
29.05.2009 10:28:39
Na verejnosti neplačem ani nedávam svoje pocity najavo. Ľudia ma považujú za to dievča, ktoré má vždy úsmev na tvári a nič ju netrápi.
Doma plačem, len keď som sama a nik ma nevidí. Nie je to o tom, žeby som sa hanbila za svoje slzy, ale nemám rada, keď sa ma niekto začne vypytovať, že prečo plačem a čo mi je.
Na mužoch sa mi páči, keď plačú. Nenormálne ma dojalo, keď sa môj bývalý predomnou rozplakal. Dôvody opisovať nebudem, ale bol to zážitok.


;-)
Smajlík  LuckaSKF Žena18 Kategorie
29.05.2009 09:34:13
davne si to ani nepamatamo...tak davno,ze si to ani nepamatam
 servant Muž21 Kategorie
29.05.2009 09:26:09
vzdy placem pri tej zvieracej klinike........preco to pozeravam, neviete?????
a naposledy som plakala drahemu na ramene kvoli zdravotnym komplikaciam....... dost ma to psychicky ubija a vytvorili sa u mna nove fobie, ktore to este zhorsuju......
ale placom sa dost ventilujem..... viem sa rozculit az k placu..... alebo sa ten stres nahromadi az explodujem, vyhukam sa na vsetkych, pohadame sa riadne, porevem si a sme kamosi:)

svojho tatina som videla plakat uz aj pri filme, na pohreboch.....ale svojho draheho este nie.....byvaly frajer ma placom dost citovo vydieral...aj taki chlapi sa najdu, co uz........ inac som kdesi citala, ze zeny su menej agresivne prave vdaka tomu, ze si obcas poplacu a vyventiluju sa tak..... preto vraj castejsie mlatieva chlap zenu.......
 GAIAmesiah Žena28 Kategorie
29.05.2009 06:33:58
v sobotu ked som krajal cibulu ale inak tak davnejsie uz..uz si ani nepamatam presne
Smajlík  Sir Syr Muž21 Kategorie
28.05.2009 23:15:09
he he he .. no tak teraz placem nad svojou gramatikou
no aka som ja tupa :-)))
 Iriss66 Žena18 Kategorie
28.05.2009 23:05:33
Iriss, hehu : baby, nehanbite sa za to. Ja mám rád citlivých ľudí.. a najmä baby. Kľudne plačte, veď je aj nad čím...
 Pater Hovado Muž Kategorie
28.05.2009 23:01:24
ja sa za to hanbim, ale placem casto...neviem to ovladat...ked na mna nieco velmi zaposoby tak sa mi zacnu z oci hned kotulat slzy... najcastejsie placem ked sa hadam s rodicmi, vedia ma fakt drsne dohnat k placu a potom na mna este viac kricia ked sa mi z oci valia slzy...
a potom casto placem pri filmoch a knihach.. no co uz so mnou... beriem to ako svoju sucast...kedze to neviem ovladat... znie to asi divne ale ja sa neviem zatat a neplakat...
 Iriss66 Žena18 Kategorie
28.05.2009 22:55:20
vcera...
a posledne tri alebo styri dni som plakala kazdy den....
stane sa mi aj, ze placem na verejnosti (raz som v buse trebars) a pochybujem, ze je niekto z mojich blizkych, ktory ma nevidel plakat
a dost mi to komplikuje zivot....
a zacina ma to hnevat (je to dost hnusne, ze nemozem byt smutna bez toho aby som sa rozrevala a potom to nasledne musim vysvetlovat co sa deje a podobne...)
a verim, ze aj ludom okolo mna to lezie na nervy tiez (obcas urcite)
 hehu Žena20 Kategorie
28.05.2009 22:23:25
Podla mna su obidve pohlavia citlive, len sa odlisuje ze na co viac a ako sa to rpejavuje.
Podla mna je hlupost ten mytus ze ,,chlap(c)i predsa neplacu``. Kto ma potrebu, mal by sa vyrevat a nie dusit to v sebe.

Okrem deti, ktore strazim (kde chalani placu fakt casto ale potom sa zas rychlo ukludnia a je pohoda) som videla plakat aj dvoch mojich partnerov... jedneho pri rozchode :( no a ten terajsi sa tym az tak netaji a mne sa to paci. Jasne ze nie je vyslovena citlivka ale ked ma slzy na tvari tak nema vycitky ze je ako decko a nepocituje to ako svoje zlyhanie.
Taktiez par spoluziakov som videla plakat.. hlavne jeden je tym dost znamy, bohuzial nie dost slavne.

No a pokial ide o mna, ja som po mame, rozplacem sa hrozne lahko. (resp. ani nie priam rozplacem, ale navrie mi ta obrovska guca v hrdle, priskrti sa mi hlas atd), co mi niekedy brani riesit stresove situacie. Ale nahodou mam plac rada, v spravny okamih dokaze byt velmi uvolnujuci a oslobodzujuci.
 Tuulikki Žena23 Kategorie
28.05.2009 22:15:49
Neplačem.
Odôvodňujem si to tým, že som si zažila určité veci, ktoré ma nepoložili a prekusla som ich (smútok v kombinácií s plačom nechýbal), tak ak príde situácia, ktorá je síce možno na zaplakanie a veci tomu podobné, tak nesmútim, nejak sa oprášim a idem ďalej.
Občas mám sama pocit, že som taká necitlivka :))
Sú ale samozrejme situácie, resp. boli, kedy som plakať začala, musela - pomohlo mi to vyventilovať svoje pocity a niekedy sa ani inak ako slzami nedalo.

Mám pocit, že ženy sú tak všeobecne citlivejšie (respektíve aby som to uviedla na pravú mieru - ženy VIAC prejavujú svoje city, čo ešte neznamená, že sú citlivejšie, že?) a viac plačú a tie emócie dávajú najavo kedykolvek.
Občas pociťujem, že v niektorých situáciach u mňa plač druhých vyvoláva také pocity, že sú slabí a riešia to takto, lebo inak nevedia, prípadne je to u nich bežné.

Teda nejaký súhrn:
Neplačem. Málokto aj z mojich blízkych ma videl plakať - plačem len vtedy, ak je dôvod hodný mojich sĺz a pritom nemám pocit, že by som bola nejaký tvrdý človek alebo nebodaj zlý. Len to nie je u mňa pravidlom a skôr by som povedala že raritou.
Predo mnou plakalo už aj mužské pokolenie a nie raz - v tých situáciach som sa cítila viac než beznádejne a najmä preto, lebo sa to týkalo mňa a v takej situácií je to..
utešovanie a nejaké podobné hovorové srajdy (že to bude dobré a všetko sa to spraví) dosť mimo..
 Pele Žena Kategorie
28.05.2009 21:55:21
Yesterday.
 Tono-KS Muž Kategorie
28.05.2009 21:49:54
obcas pride..ked je toho fakt dost...clovek si aj poplace :) teraz vsetok smutok vkladam do svojich uzasnych emackych textov:-D:-D
Smajlík  neviem ci poradim Muž17 Kategorie
28.05.2009 21:45:24
fúha.. neviem, asi niekedy na základke, ale v ktorom ročníku, tak to netuším. Aj keď musím priznať, že niekedy by som si to rád vymenil s babami a rozplakal sa. Takto mi v tom bráni akási hrdosť.

Ale to je zaujímavá úvaha, že muži by mali byť citlivejší ako ženy. Napríklad VRAJ sú ženy psychicky odolnejšie od prírody, keďže musia rodiť... tak neviem čo je na tom pravdy, lebo mne sa to v praxi moc nepreukázalo.
 Pater Hovado Muž Kategorie
28.05.2009 21:43:42
hm..naposledy som tak naozaj plakala včera..a dnes boli len také slzy v očiach
bývalého priateľa..a ma to riadne zobralo..a ešte brata..ale to len keď ide o rodinné problémy a to vtedy plačem aj ja..tak to beriem tak normálne..
 KeAdqa Žena17 Kategorie

Akce a slevy - 3 za cenu 2

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk