Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.384482, vloženo 16.05.2009 22:38:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Maturita - druhá strana
Tak aby byla trochu změna - mnoho lidí tu píše, že za chvíli maturuje, jak se bojí atd..Já zase od pondělí zkouším u maturit angličtinu a bojím se maximálně toho, jak se budu s rodilým mluvčím, mým přísedícícm, hádat kvůli známkám:-). On je totiž moc přísný - nechápe, že studenti s maturitní (intermediate) úrovní jazyka mají právo dělat v mluveném projevu drobné chyby a stále mohou mít za jedna.

Ale o čem chci mluvit - všimla jsem si v pár diskuzích, že někdo psal, jak hodně jim učitelé pomáhali, radili, napovídali či rovnou nadiktovali (asi u potítka) otázku. To nadiktování otázky mě tedy trochu překvapilo. Budu se snažit být u maturit vstřícná, nápomocná, studenty nestresovat a pochopitelně je nehodlám shazovat a "koupat".

Že bych jim ale nadiktovala otázku, či nějak polopatě radila, to tedy ne... mohu je nějak navést a pomoct jim, ale jen v určitých mezích..nejsme v mateřské škole, ale v mém případě na gymnáziu a maturita má mít nějakou úrověň, co myslíte, maturanti?;-)
 kikiwhite Žena34 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.05.2009 23:11:06
maturita z ájiny taky vzpomínka. Vlastně to nebylo vůbec z těch osmi/čtyř let aj, co jsem tam měl. Bylo to jen ze semináře z Konverzace AJ, kterou jsem měl jen jeden rok a ještě u někoho jiného než jsem měl normálně na aj a za ten rok jsme stihli nějak "probrat" tak čtvrtinu otázek.

Částečně můj výkon(za 3) byla moje chyba. Tohle jsem věděl dopředu, že to tak bude, jen jsem se odmítl nazpaměť učit např. jaké rostliny kvetou na jaře, když to nevím ani v čj. Nebo seznam Britských svátků.

Sice o tom diskuze není, ale dle mě by měla být maturita z jazyka tak, že student dostane článek k nějakému tématu. U toho několik otázek "k zamyšlení" a dle toho mluvit.. a ne se naučit 15minut monolog ke každému z 30 témat.

...
Nadiktování otázky u nás taky neprobíhalo. Jen když jsem se odmítl naučit monolog, tak z toho byl dialog, což se bohužel bere jako špatně.

Tedy myslím, že tvá pomoc by měla být jen taková, že když student nebude mít o čem mluvit, tak se ptej a nejlépe ne na otázky, na které může odpovědět yes/no. :)
 Houp18 Muž99 Kategorie
17.05.2009 16:43:47
Všichni učitelé nám hodně pomáhali, při první zkoušce jsem byla na umření, u těch dalších už ze mě díky tomu všechny stresy spadly.

Češtinář mi dokonce dal k nahlédnutí zpracovanou otázku, což jsem od něj nečekala - celý čtyři roky byl strašně přísnej, tohle mě hodně překvapilo.

Takže když mi předtím všichni, co už měli po maturitě, vyprávěli, jaká je to hrozná fraška, musela jsem jim potom dát za pravdu.
 Oriq Žena30 Kategorie
17.05.2009 15:20:11
Tak v angličtině není co diktovat. Za mnou přišel učitel na potítko akorát se mě zeptat, o čem si budeme vykládat, řekl ok a odešel. U nás se chodilo na potítko radit jen v češtině a to tím stylem, že za mnou přišla, jestli všechno vím, já kývl, že jo, podívala se na osnovu, řekla ještě psychologické drama, a odešla. Maximálně některým řekli dva tři autory. To přeci není žádné razení.

A jinak na maturitu jsem se skoro neučil, protože jsem maturoval z matematiky a deskriptivní geometrie, což jsou předměty, které jsem nejvíc miloval. Strach jsem ale měl velký. Češtinu jsem se učil několik nocí, abych si vzpomněl na všechny ty Viktoriny Kornely ze Všehrd, nakonec jsem se ale vůbec tak do podrobna učit nemusel. Ani jsem se nedostal k mluvnici, pořád jsem měl o čem mluvit. Celkem za čtyři. Maturita je trochu fraška.
 omfg Muž28 Kategorie
17.05.2009 12:23:40
unknown5475: Dějiny Francie se učím zrovna teď a je to asi nejhorší otázka z Fj, protože se to nedá nijak okecat :-(
 Imbaari Tamanyah.
17.05.2009 11:10:49
hmmmm no pamätám sa, ako mi úžasne pomohol ten prísediaci... prečítal mi otázky a povedal mi, že mám na ne odpovedať :D chcela som sa rozosmiať, ale bola som príliš nervózna :D vlastne mne nikto nič nenadiktoval. Ale tak vysomárila som sa z toho.
A myslím si, že keď je človek zúfalý, lebo si napr.vytiahol práve tú otázku, ktorú si nepozrel alebo si ju pozrel len veľmi málo (však určite si ju nevytiahnem), učiteľ by sa mohol zľutovať a povedať aj niečo viac :P však ten študent hádam nie je taký tupý aby nejaké základné informácie neobkecal a nedal to.
 jedowka Žena30 Kategorie
17.05.2009 11:06:35
no jo u nás taky první co sondovali bylo, kdo je předseda komise, zajásali, když zjistili, že je to ten děěsně hodnej člověk, co tam už několikrát byl a kterej do toho vlastně ani nezasahuje :)
angličtiny se nebojím, pokud nebudu muset čtvrt hodiny mluvit o globalizaci, kriminalitě či globálních problémech (no popravdě ani nevím, co by se mělo říkat třeba o kultuře nebo životě mladých lidí, ale tam spoléhám na to, že to třídní bude vést spíš v rozhovoru než abych já vyklopila nějaký fakta)..horší je francouzština, tam jsou i dějiny francie, francouzský literatury
co vím, tak u nás se otázky nediktují, jen někteří vyučující na češtinu dotyčnému na potítku tak zhruba řeknou, co vše k otázce vlastně patří.
 unknown5475
17.05.2009 10:18:38
Očekával jsem, jak bývalo obvyklé a vzhledem k tomu, že jsme maturitní otázky o hodinách moc neprobírali, že angličtinářka na potítko hodí nějaký materiál, ze kterého půjde sestavit aspoň osnovu, o čem bude jeden následujících patnáct minut blábolit. Nebylo tam vůbec nic, snad jen kromě malého slovníčku a konverzační příručky, jak ji popisuje Jerome Klapka Jerome v Three Man on the Bummel. Docela smutné zjištění.
 Mard draM Žena43 Kategorie
17.05.2009 08:26:23
Při maturitě z angličtiny (před 15 lety) jsem si vytáhla Austrálii. Mým hlavním problémem byl zeměpis, který mi nikdy nešel, takže jsem o Austrálii nic nevěděla ani česky. Seděla tam naše třídní - zeměpisářka, která mi napověděla základní fakta, takže spoolečně s gramatikou (druhá část otázky) jsem to na trojku zvládla. Ostatní předměty byly v pohodě a klidu. Bylo smypatické, že přísedící vždy přišel na potítko a zeptal se toho člověka, jestli ví, jak do toho. Pokud dotyčný nevěděl, učitel ho nakopl a většinou bylo dobře. U nás tenkrát odmaturovali všichni.
 kostelnice Žena34 Kategorie
17.05.2009 07:18:04
Taky si myslím, že až tak by se napovídat nemělo. Maximum je podle mě poradit, o čem má student vlastně povídat, co do dané otázky patří.
 vjoo Žena Kategorie
17.05.2009 06:40:22
U nás u praktické neradili spíš nakopli.. prostě, když viděla např. zádrhel.. tak řekla něco ve stylu, to je to, s čím ses mučila minulou hodinu.. a mě už to docvaklo a začla jsem počítat.

Taky vím, že u odborných předmětů, když budu hodně mimo.. tak se budou ptát na současné ekonomické problémy.. proto čtu noviny jak jeliman..


Angliny se nebojím vůbec. Už proto , že z ní čtyři roky mám 2. Nikdy hůř, nikdy líp.
U té profesorky.. jak se zavedeš, tak dojedeš. Ji nezajímá ani zlepšení ani zhoršení.. takže, že bych měla za 1 nehrozí :D tak si pokecám apak pudu se mučit na chodbu stresem z odborných předmětů..
Smajlík  Khetti Žena Kategorie
17.05.2009 02:05:03
No, já bych se u tebe bála, aby u tebe dobře připravený student neskončil jako "mudrc a mudrlant přemoudřelý" a tudíž aby neletěl :))
Ale teď vážně.. ještě pořád existuje rozdíl mezi zkouškou z jazyka skládanou v českém prostředí (maturity, státní zkoušky), kdy člověk musí umět zpaměti určitý text, aby mohl vykládat a rozprávět a zkouškou "cizí", kdy se od člověka přímo nechce slyšet nic naučeného a předem připraveného, naopak se chce slyšet, jak (a zda) daná osoba umí reagovat na pokládané otázky o určitém tématu, zda rozumí, co se jí povídá a dokáže se domluvit (byť sem tam s nějakou tou chybkou).
Maturity bohužel často bývají ukázkou sympatií a antipatií jednotlivých učitelů ke svým studentům, někteří jsou opravdu ochotni zajít tak daleko, až danou otázku nadiktují.
 Vercuruitë Žena Kategorie
17.05.2009 00:37:30
Myslim, ze hodne zalezi na tom, jak ucitel daneho zaka zna. Pokud vidim nekoho, kdo roky drel, ale je tremista, tak mu pomuzu o trochu vic, ptz vim, ze na to ma. Pokud ale jde k maturite nekdo, kdo se roky flakal, tak ho cilene nepotopim, ale taky mu to nenadiktuju. Myslim, ze maturita by mela odrazet celkove vysledky za cele 4 roky na skole.

Ja mela stesti na dejepisnou otazku, ze ktereho jsem taky maturovala, takze znalosti jsem mela a jen jsem je musela prevest, coz se podarilo za 2, coz plne odpovidalo celemu 4letemu snazeni na gymplu. Je ale myslim hloupost se ucit AJ nazpamet, ale transformovat znalosti latky na gramatiku a dat to dokupy. Proste logika nad mechanikou :-)
 Liska
17.05.2009 00:34:46
Dělala sem maturu na gymplu a musim říct, že naše učitelka měla stejný přístup jako ty, že by něco diktovala o tom nemohla být ani řeč, ale postrčila, když viděla, že někdo neví jak dál. Tak to má přesně být.

Hodně mi vadí, když někdo tvrdí, že maturita je fraška. Věnovala sem učení hodně času a stejně výsledky nebyly nijak zázračné.
 jahody s jogurtem Žena21 Kategorie
17.05.2009 00:08:30
No, tak ja, kdyz jsem ucil, tak jsem v nekolika pripadech i tu otazku ne primo nadiktoval, ale hodne pomohl. Podle men je to o celkeove urovni vedomosti dotycneho. A myslim, ze neni fer, aby dostal spatnou znamku u matury jen kvuli treme nebo kvuli tomu, ze mel zrovan smulu na otazku. A vykladat tohle ostatnim byva slozite. Takze pokud jsem vedel, ze si student pomoc zaslouzi, tak jsem pomohl. Myslim si, ze tento zpusob maturit je hodne nestastnym, takze jsem to resil, jak vyse uvedeno.
 Alfard Muž59 Kategorie
16.05.2009 23:55:13
Měla by mít úroveň, ale to by všichni zkoušející museli být z jiné školy. U maturity je moc vidět, kdo koho "musel a nemusel".
 kalkur Žena26 Kategorie
16.05.2009 23:50:55
Mně teda u maturity nikdo neradil :)
 xZdenish Muž27 Kategorie
16.05.2009 23:23:36
můj denní plán:
Ani ne, horory mi nikdy nešly, ale když mi někdo připomene nějakou story, tak proč jí neodlehčit téma :). Baví mne přemýšlet nad tím, kolik lidí si v tuhle vteřinu myslí, že dělám konkurenci Baronu Prášilovi :)). Ale mám dojem, že tohle jsem tu už někde minimálně jednou psala.
Smajlík  OutsideLife- out
16.05.2009 23:16:09
Outside-life : čéče, ty máš snad ke každýmu tématu podivuhodnou historku o sobě na A4 :) nechceš o sobě vydat knížku?
 můj denní plán
16.05.2009 23:02:44
Byla jsem u nás podívat na maturity loni a předloni, a rozhodně tam nikdo nediktoval. Ano, občas pomohli, ale jen trošku... žádný diktování nebo tak. Jen chvilku tam zůstala komise bez předsedy (někdo mu rozřízl pneumatiku u auta, před školou), tím pádem to tam šla řešit i ředitelka atd... Ale ve zkoušení se muselo pokračovat. Zůstala tam jen třídní a jedna zkoušející... a u toho studenta tedy využili toho, že tam nikdo jinej nebyl (kromě mě a kamarádky, dívaly jsme se) a pár věcí mu dost poradili ... Ale to byl jedinej případ.
Jinak já za tejden maturuju a z angličtiny moc vystresovaná zatím nejsem. Doufám, že si nevytáhnu nějakou z otázek typu globalizace, globální oteplování, evropská unie atd... Literární mi ani moc nevadí.
 jufonka Žena33 Kategorie
16.05.2009 22:56:58
OutsideLife- out - tak myslím, že toto na našem ústavu opravdu nehrozí..tam by mě vedení asi zlynčovalo:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
16.05.2009 22:52:07
Dělala jsem maturu na gympu, ač mi to nikdo nebude věřit, tak docela známém a těžkém, ale stejně jsem se u matury z angliny pobavila. Můj anglinář, známej na gymplu též jako totální pošuk a divadelník mi zvrhnul maturitu ve frašku sám, když se mě před komisí začal ptát, kam pak půjdeme zachlastat (samozřejmě anglicky). Překvapení největší - ačkoliv totálně od tématu, konverzace byla čilá a rušná, takže komise mlčela já odešla s jedničkou z angliny zato, že jsme tam komisi v angličtině předhodili s mým vyučujícím pár historek z chlastaček po divadelních zkouškách. A to se divím, že mi zástupce ředitele to maturitní vyzo neroztrhal, když jsem se druhej den přišla podívat na kolegy maturanty a vyučujícímu z angliny jsem donesla flašku, za ta léta společných volovin v literární čajovně a na divadle, no jako poděkování jsem dostala trochu nekamarádskou pusu, což viděl procházející zástupce a málem z toho byl průser, nicméně svou angličtinu bych si obhájila, protože jí mluvím od čtyř let. Každopádně, na mou maturitu prý komise vzpomínala dlouho, což mi práskly kolegové z nižších ročníků, kterým byla dávána jako exemplární příklad toho, v co se maturitní zkouška nemá zvrhnout :))
 OutsideLife- out
16.05.2009 22:50:48
InfernoAngel - tak moc držím palce...jestli tu angličtinu ovládaš, určitě s tím nebude nejmenší problém...:-)

A poch. držím palce i v ostatních předmětech:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
16.05.2009 22:48:32
To jsem potřebovala slyšet, děkuju.. maturuju teď v úterý...
Smajlík  InfernoAngel Žena22 Kategorie
16.05.2009 22:48:04
Ve čtrnácti jsem dělala z AJ státnici, tak jsem se nebála vůbec a na maturitu z AJ jsem se ani nepodívala, dokonce jsem tam šla, aniž bych znala okruhy. Maturovala jsem totiž z dějepisu a ze ZSV a to mi sežralo všechen čas na učení.
 Bellatrix Black Žena24 Kategorie
16.05.2009 22:45:57
InfernoAngel - ono je to tak, že ten kdo AJ fakt umí, dobře mluví atd.., tak se maturity opravdu nemusí bát..stačí mu se na témata jen v rychlosti mrknout, aby měl o čem mluvit a udělat to musí v nejhorším za dvě...

Kdo ale neumí mluvit a vůbec má s jazykem problém, tak se bojí angličtiny nejvíc...to se totiž nedá nadrtit jako u mnoha jiných předmětů...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
16.05.2009 22:41:52
Tak já osobně se angličtiny bojím ze všeho nejmíň... Ale třeba u ekonomiky budu šťastná za každou sebemenší pomoc od profesora. Ale přímo nadiktovat na potítku bych si to rozhodně nenechala z morálních důvodů.
Smajlík  InfernoAngel Žena22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2