Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.379762, vloženo 21.04.2009 22:48:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
GYMNAZISTI - jsou příliš nafoukaní?
(Teď koukám na délku diskuze a předem se omlouvám, nechala jsem se unést, no zkuste to někdo dočíst a pohádat se třeba se mnou:-) )
Inspirovala mě diskuze níže o titulu "profesor" používaný k oslovení vyučujících na středních školách, zvláště pak na gymnáziích.
Docela koukám, jak jsou tam někteří uživatelé nepříjemně "namistrovaní" a s pocitem, že snědli všechnu moudrost světa.
Pořád musím srovnávat svou generaci (studující na gymnáziu na poč. 90 let) s generací touto. Ano, je hezké, že oni se už profesorů "nebojí" (jako jsme se mnohdy báli my), jsou schopni vyjádřit svůj názor, diskutovat, že mezi profesory a studenty již není bariéra atd...
Ale všecho má své hranice..studentům mnohdy chybí soudnost, jakási pokora, jsou nepříjmně "přemoudřelí", hodnotí věci, na jejichž hodnocení ještě zdaleka nemají a ještě to nafoukaně vyřvávají do světa...

Já učím druhým rokem na gymnáziu, studenty tam mám ráda, vychazím s nimi velice dobře, ale i tak tento potenciál u nich u některých (ano, zdaleka ne u všech) cítím a umím si představit, že kdybych se jim nějak znelíbila, dali by mi to pěkně sežrat. Sice je to možná správně, ale na duhou stranu když slyším, jak se někdy vyjadřují o svých neoblíbených vyučujících, nelíbí se mi to. Podobné je to s hodnocením mých předchůdců - hodnotí je, soudí, odsuzují, všechno vědí nejlíp... sice mají v mnohém pravdu, ale oni se pasují do role důležitých a sebejistých soudců a dle nich neomylných hodnotilů dospělých vzdělaných lidí a ne vždy je to v pořádku...kolikrát opravdu nemají na to, aby toho člověka korektně posoudili, vadí jim třeba jen jedna věc a to ostatní jim uniká.

A již zmíněná diskuze níže mě opravdu velmi překvapila - například tím, že nějaký mladý muž či žena, si určil/a, že bude rozlišovta svůj vlastní respekt k profesorů právě tím oslovením - že těm respektovaným bude říkat "profesore" a těm nerespektovaným "učiteli". No kde to jsme proboha? Co on má někoho tímto způsobem soudit? Od toho má dotyčný profesor svého nadřízeného. Přijde mi to jako naprostá trapnost a nebetyčná nabubřelost ze strany toho studenta. Ano, můžu mít některé vyučující radši a jiné třeba i nesnášet, ale pořád bych se měl chovat slušně, jak mi jako studentovi přísluší, a ne být v pozici jakéhosi již zmíněného 17 letého soudce, který bude určovat, který vyučující je ho hoden a který ne. To mi přijde v této generaci skoro až zrůdné.

Dál nechápu, proč se pořád řeší to oslovení "profesor". Desítky let je oslovení "profesor" na SŠ ekvivalentem oslovení "učitel" na ZŠ a všichni dobře víme, že ti vyučující na gymnáziu (až na výjimky pochopitelně) tento titul nemají. Toto oslovení "profesor" neznamená zkrátka titul profesora, ale "vyučující na SŠ". Je to dlouholetá zažitá tradice a snad jen zamindrákovaný jedinec může řešit to, že tomu člověku tak just nebude říkat, když ten titul nemá. Mně je nějaké oslovení úplně u pr....ale beru to jako tradici - já jsem na gymnáziu také oslovovala "pane profesore" a neměla jsem s tím naprosto žádný problém, proč taky proboha??
A nikoho z mých vrstevníků by nenapadlo řešit, jestli je to oslovení oprávněné. Je to trapně dětinské a přesně dokazuje mou teorii o namistrovanosti a neoprávněné přemoudřelosti této zejména gymnaziální generace.

A proč mluvím stále převážně o gymnazistech? Nemám sice sama to srovnání, ale několik kolegyň přešlo v minuleím roce na jinou SŠ, než je gymnázium. A jejich zkušenost je taková, že sice studenti jsou na tom obecně hůře, co se týče intelektu či motivace ke studiu, o to jsou ale rovnější, kolikrát příjemnější a to hlavně proto, že nejsou tak šíleně nafoukaní a namistrovaní ve stylu - já jsem šíleně inteligentní student a pochopitelně mám vysoké komptenece k tomu, abych fundovaně posoudil kvalitu svého profesora a jeho stylu výuky a zjistím-li, že je nízká, tak se profesore třes!

Za nás bylo pranýřováno nízké sebevědomí studentů obecně, ale zase řítit se do opačného extrému není asi dobrým řešením.

Asi tady hodně lidí naštvu a ani nečekám, že mě moc lidí pochopí (možná mě podpoří studenti jiných SŠ:-D )...na to je právě zapotřebí těch aspoň deset let..

Tak co si tomto myslíte Vy?
 kikiwhite Žena31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.04.2009 17:43:23
Chtěla jsem sem napsat pár vět, ale teď si lámu hlavu s tím, jestli to má vůbec smysl.. Nemělo to ani tak odporovat tvýmu textu - diskuzi - (spíš to mělo bejt prostě zamyšlení, pro i proti), ale jak jsem tak přečetla celou tuhle diskuzi, tak asi nemám zapotřebí, aby jakékoliv moje argumenty, názory, který pakliže se budou jen trochu lišit od tvých názorů, budou ŠPATNÉ. To pro mě neni diskuze... A k tomu oslovování - chodim na gympl a v životě jsem neměla problém s tím oslovovat "profesore" a nikdy jsem si u svých spolužáků a dalších studentů nevšimla, že by s tím snad někdo měl nějaký problém... A jinak souhlasím s tím, co napsala Jusic, a to konkrétně s větou: "Jsou učitelé, kteří nám rádi vtloukávaj do hlavy jaký jsme nicky se základním vzděláním... a já mám pokaždý chuť podotknout, že alespon máme ambice na výš, než na nespokojenýho středoškolskýho učitele s mizerným platem, který si vylejvá svoji frustraci na nás....". Pokud mi nějaký profesor/ka vtlouká, že mu "nesahám ani po kotníky, takže se se mnou o tomto problému nehodlá bavit" (bezdůvodně), tak nesvěsím hlavu a nenechám si to líbit... Tím ale neříkám, že se začnu chovat 'nafoukaně'. A upřímně... jak tady popisuješ, že si často studenti třeba stěžují na tvé předchůdce... Jo, asi to taky např. u Španělštiny děláme, ale JE k tomu důvod. Jenže to už je na delší povídání... "...že kdybych se jim nějak znelíbila, dali by mi to pěkně sežrat..." - hmm, to si teda nemyslim (samozřejmě nemohu mluvit za ostatní gymply, vše beru podle zkušenosti z našeho)... Co to je "znelíbila"? :-) Pokud nějakého profesora uznávám, má u mě autoritu, ale zároveň ho mám ráda, je mi příjemný, tak se mi asi nemůže jen tak \"znelíbit\ ", a pokud už s něčím u něj nesouhlasím, tak mu to přece nedám \"pěkně sežrat\". Proč? Právě proto, že si u mě vybudoval onu autoritu, pozici (myšleno pozitivně).
 jufonka Žena33 Kategorie
23.04.2009 12:01:20
kikiwhite: Zvlastni, ze reagujes az na muj druhy prispevek ohledne toho titulu, kdyz ten prvni byl mnohem hodnotnejsi a dulezitejsi... Ten druhy jsem psala az po precteni odpovedi v diskusi a ze tvych odpovedi jsem mela pocit, ze ti na tom osloveni zalezi. Pokud ne, tak ten druhy prispevek neber na zretel.
 Silencio Žena22 Kategorie
22.04.2009 18:09:28
Zildjian . p.s. - taky se hodně liší gymply od sebe navzájem, ta atmosféra tam atd...to slýchám pořád od kolegů, kteří byli před tím na jiných gymnáziích..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 18:07:37
Zildjian - tak když máš osm lidí v semináři, který je baví, je to určitě OK...já taky nepíšu ani tak moc o škole, kde jsem, tam je to taky hodně v pohodě, ale podívej se na diskuze tady a na diskuzi níž o tom používání titulu profesor, tam jsou výkvěty...fakt mě k sepsání tohoto inspirovala hlavně Zp a projevy studujících zde..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 18:04:32
Silencio - bože bože, já už nějak nemůžu, takže znova. Prosímtě, copak já jsem psala, že mi vadí, že mě někdo neoslovuje titulem profesor? Co to je za kravinu? Mně je úplně fuk, jak mi budou studenti říkat - jestli na nějaké škole bude zažité učiteĺ, tak budu učitel, mně to je probůh fuk..já léta učila v podnikových kurzech, kde mi říkali jménem, tak je mi nějaké oslovení docela u pr....já jen psala a přečti si to klidně znova, že nechápu, proč se to pořád řeší, když se ví, že učitelé sš titul prof. nemají, ale je tradice jim tak říkat a že nechápu, že se někteří studenti tak cukají kvůli takové kravině a že nechápu, o co jim jde...to je vše, ale ať se na školách oslovuje klidně učitel, mně je to úplně putna....akorát já se nikdy nesetkala s tím, že by mi tak někdo říkat nechtěl, i většina studentů to prostě bere jako tradici, i když POCHOPITELNĚ každý ví, že titul prpfesor nemáme.
OSLOVENÍ PROFESOR NA SŠ TOTIŽ NEZNAMENÁ POUŽITÍ TITULU, ALE JE TO SYNONYMUM PRO SLOVO UČITEL, to dodávám pro tupce, co melou pořád dokola o nějkém zneužívání titulu...jinak ať mi klidně říkaj učitel....když z takové kraviny budou mít lidi jako ty radost, tak ať ji mají ..:-)

Ale víš v čem je vtip? Že i ti studenti rádi používají profesor, odlišuje je to totiž od ZŠ a to jim dělá dobře. Jen někteří rozumbradové jako ty objevili Ameriku, že vlastně titul prof. nemáme, i když to každý ví:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 18:03:34
Nevím no, učím teď na jednom státním gymplu seminář pro osm lidí, a z nich mi nafoukaný nepřijde ani jeden. Spíš naopak, vážně. Naopak nevidím velký rozdíl mezi nimi a těmi, kdo stejně jako já studovali na gymplu v první půlce 90.let.
 Zildjian Muž41 Kategorie
22.04.2009 16:18:14
A jeste dodatek: proc si myslis, ze jsi kompetentni pro to, hodnotit studenty jako "namistrovane"? Si uplne stejna jako oni, ale oni na to maji trosku pravo, protoze jsou preci jen mladsi.

Jinak nechapu, jak nekomu muze vadit, ze ho nekdo nechce oslovovat titulem, ktery nema.. Jako kdybych ja vyzadovala, aby mne okoli oslovovalo inzenyrko, protoze studuji VS, a tak ho jednou budu snad mit. Mela bych na to osloveni vetsi pravo (nebo prinejmensim stejne) jak ty a nikdy me to ani nenapadlo. A zduvodnovat to tim, ze si ho pred jmeno oficialne zatim nepisu a podobnymi nesmysly. Nebo tradici atd.

Chapu, ze to je tradice, ale nechapu lidi, kteri se nastvou za poruseni tradice, ac titul nemaji. Ze je to muze urazit.
 Silencio Žena22 Kategorie
22.04.2009 14:57:41
Mimo jsou podle mě ti učitelé, kteří oslovení "profesor" vysloveně vyžadují, ač ho nemají. Pokud je to nějaký zažitý trend na škole, tak prosím, ale stejně v tom případě nemá učitel právo se rozčilovat, když ho student osloví jinak. U nás na gymplu to zažité není ani to nikdo nevyžaduje.
Vím, že diskuse byla primárně o něčem jiném :-), takže ještě doplním, že jsem si nějakého většího výskytu arogance u gymnazistů nevšimla. Možná je to ale taky tím, že jsem na běžných SŠ nikdy nestudovala a nemám pořádné srovnání. Je fakt, že pro středoškoláky je učitel pořád "pan učitel", osobnost, polobůh. :-)) Pro nás už to jsou spíš kolegové. Nebudu polemizovat o tom, jestli je to dobře, nebo špatně. Učitelé s námi tímto způsobem jednají a my se podle toho chováme. Naši vyučující se s námi snaží hodně komunikovat, debatovat, chtějí po nás vlastní názor... Je fakt, že tohle na učňácích asi moc neprobíhá.
 slečna správcová
22.04.2009 14:34:41
Ja nevim, ale chodila sem na gympl prestizni a ti ucitele nas k tomu dokonce vedli, ze jsme neco vic nez oni a to proto, ze oni nemaj VS (90procent ze studentu ji mit bude) a taky kazdy profesor umi dobre jen ten svuj jeden predmet, ktery uci, zato my jsme se museli ucit skoro vsechny znalosti vsech profesoru (ja teda ne ale ten, kdo chtel mit dobre znamky). Takze me spis udivuje tvuj pristup.. A z techto ucitelu, kteri se k nam chovali takto tam mel kupodivu respekt kazdy.

S oslovovanim tam skoro nikdo problem nemel. Ale samozrejme ze sme si mezi sebou rikali, proc oslovovat profesor, kdyz ten titul nemaj. (a nikdo nam nevysvetlil proc..) Ale neslusnej tam nikdo nebyl.
Jinak poznamka - ucitele, kteri si potrpeli na osloveni patrili vetsinou k tem horsim (a to je neodsoudim na zaklade tohoto ale jinych veci).

A to, ze lidi hodnoti neco, na co absolutne nemaji kompetenci neni jenom na gymplech,ale u vsech mladych lidi dnes obecne. Staci si precist rozhreseni tady na Zpovednici. Kdyz je zpoved moc dlouha, tak se to nechce nikomu cist, ale kdyz to nekdo zkrati a vynecha detaily, tak ho vsichchni odsoudi aniz by k tomu meli duvod (pri kratke zpovedi opravdu nemuzes posoudit vsechny faktory a dat dobrou radu).

Jinak problem s kompetenci k hodnoceni druhych je to vzdy slozite. Protoze kdyz se nad tim zamyslis hodne dohloubky, tak vlastne nikdo neni dostatecne kompetentni, aby mohl hodnotit nekoho druheho. Ale i paradoxne naopak i dvoulete dite ma pravo mi dat najevo svuj nazor na me - a dokonce tento nazor muze byt spravny (samo ze i nemusi, ale muze - a proto co je lepsi, vyslechnout si mnoho nazoru a moci se v necem napravit i za cenu, ze mnoho jich bude zcestnych, a nebo si vybirat \\\\\ \\"dostatecne kompetentni lidi\\\\ \\\" od kterych nazor prijmu = ti, kteri reknou to, co chci slyset?)
 Silencio Žena22 Kategorie
22.04.2009 12:13:45
'tajna studanka' je 'pawel' a jedna se o dusevne choreho uzivatele a konzumenta drog a alkoholu,ktery ma v hlave vzdy jednu myslenku a tu porad omila dokola,a zrovna tak ji vidi u tebe.tyhle lidi by meli navstivit doktora nez psat nesmysly po internetu.
 gazzapo
22.04.2009 12:06:17
Musíš rozlišovat přirozenou autoritu a vlastní rozhodnutí studenta.Když je učitelka mladá, a jedná se studenty přímo a mile, ani by mě nenapadlo říkat jí PROFESORKO,protože se její přístup nijak neliší od základky (můj pocit). Opravdovou PROFESORKU lze poznat na první pohled, vypadá jako dáma a svým jednáním si drží odstup. Takže rozdíl asi jako mezi kolegou a šéfem.
Na druhou stranu, opravdu existují studenti kteří neuznávají žádné hodnoty, ale nejen k učitelům ale i k ostatním lidem. Když vidím, jak se někteří spolužáci hádají s učiteli o blbostech, tak si říkám, že ten kdo neví kdy je lepší držet hubu a kývat hlavou, to bude mít v životě těžké (nehledě na to že už teď si na ně většina učitelů zasedla a oni se ještě diví...)
 septik
22.04.2009 12:00:57
Jusik: tak to si musim vzpomenout kdyz sme na zakladce odnesli jedne ucitelce bakelitoveho milacka (trabant) o dva bloky vedle ..... podle tveho pohledu na skolstvi by rekla "hele vole kde mam karu" :-)
 Svejk Muž Kategorie
22.04.2009 11:50:02
Jj, souhlas.. a profesoři at' oslovují studenstvo "vole"
Volové, máte úkol?
Ty vole, ty to neumíš, za 5!
Vole, vyber ty písemky.
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
22.04.2009 11:26:51
Vzhledem k tomu, že během několika let se taky chystám jít učit na střední, tak doufám, že se nikdy nedožiju toho, co napsal Svejk...
Smajlík  Verthandi Muž30 Kategorie
22.04.2009 11:23:19
vubec vetsina ucitelu by se nemela oslovovat ani jako ucitel ale jen proste rict univerzani "hele" napr: hele dnes sem zapomel ukol , hele dnes to neumim tak me vyzkousejte zitra , hele to si delate prdel? atd
Smajlík  Svejk Muž Kategorie
22.04.2009 11:15:23
a jinak osloveni profesor je zkatka nesmysl prave ze profesor neuci na SS zadny (proc by to delal) tak si banda Disu bc a mgru hrajou na profesory :-)
 Svejk Muž Kategorie
22.04.2009 11:13:20
no co kazdej hodnoti a kde jinde se maji naucit soudit lidskou blbost nez prave ve skole? jinak ze zak by nemel soudit ucitele? tak to je stejnej nesmysl jako ze obcan by nemel nic rikat proti vlade atd
 Svejk Muž Kategorie
22.04.2009 10:40:56
Já si nemyslím, že to je jen problém gymnázií. Učitelé nemají na studenty žádný pořádný "bič" a tím pádem si děcka strašně dovolují. V tomto má naprostou pravdu Blackshield a já to sama vidím, že ti studenti ví, že učitel na ně nemůže - maximálně jim dá nějakej úkol navíc nebo něco - to je trest jak něco...

A souhlasím taky s Atratusem. Chodím sice na gympl, ale v malým městě (cca 7000 obyvatel), takže to není žádný prestižní gymnázium. A člověk, kterej si u nás nejvíc dovoluje na učitele (v podstatě jedinej, kterej se s nima fakt do krve hádá, přestože nemá pravdu) je syn místostarosty a velmi úspěšnýho podnikatele. A úplně nejvíc na školu kašlal kluk jednoho opravdu velmi úspěšnýho místního podnikatele. On věděl, že tatík mu zaplatí soukromou výšku, že mu třeba pomůže rozjet firmu, všechno zaplatí. Ano tito lidé chodí s nosem nahoru...

A jen taková poznámka nakonec: Naše učitelka říkala, že všichni kolegové na nás nadávají. Ale to si nezkusili učit na učňáku. Ona ano, takže už si váží toho, jak jsme hodní :-D.
 Imbaari Tamanyah.
22.04.2009 10:40:29
No myslím, že disrespekt můžu učiteli dát najevo i jinak než že ho nebudu titulovat \"profesorem\ "... s oslovením problém nemám. Mám problém s nedostatkem respektu a základní slušnosti vůči studentům ze strany některých profesorů. Myslím, že obecně to bude oboustranné.
Jsou učitelé, kteří nám rádi vtloukávaj do hlavy jaký jsme nicky se základním vzděláním... a já mám pokaždý chuť podotknout, že alespon máme ambice na výš, než na nespokojenýho středoškolskýho učitele s mizerným platem, který si vylejvá svoji frustraci na nás....pochopitelně jsem to ani jednou neřekla, protože bych ráda odmaturovala;)
 Jusik Žena26 Kategorie
22.04.2009 10:14:18
Spis nechapu proc to resis. Chyba je na obou stranach. Ovsem na te mladsi je to dovoleno vekem :-P
Tu diskuzi jsem cetl ty nazory mi nepripadli nijak poburujici :-)
Ohledne studentu - nejen rodice vychovavaji. Bohuzel stav skolstvi je prisernej. Clovek je nucen nekdy hledat cestu sam i bez berlicek... Soudy u mladsich lidi jsou bezne. Dokud je zivot nezacne lamat pres koleno. U dospelych je to ale uz vysledek osobniho vyvoje :-P
Urvise bych si nevsimal...
 overburn Muž33 Kategorie
22.04.2009 09:45:08
tajná studánka: Blbko blbá, hledáš vředy tam, kde nejsou. Mluvíš naprosto z cesty. Mlčeti zlato.

kikiwhite: Naprostej souhlas.
 TomasH
22.04.2009 09:09:25
Velká huba k mládí patří. Není jejich chyba, že mají místo zkušeností jen mozky ve vroucích hormonech... Řekl bych že stárneš - ale ještě nejsi dost stará na to, aby ses na náctileté mohla dívat jako na děti - pokud cestou nezahořkneš, budeš se pak té telecí bujnosti usmívat, protože většina lidí z toho vyroste.
 OdpočinekNaOdpočinku
22.04.2009 09:02:06
Mno, u nás na gymplu byla dost divná sebranka (ostatně jako všude). S oslovením "profesor" problém nemám, i když si ho někteří učitelé ani trochu nezasloužili. A nejvíc mě pobavilo, když to někdo striktně vyžadoval a pokud studentovi ten "učitel" ujel (stane se, že se člověk splete, nebylo to schválně), tak ho seřval na tři doby, co si to dovoluje.
A teď, když jsem na VŠ mi to přijde obzvlášť vtipné, protože tady mě lidi s docenturou oslovují "kolegyně" a neřeší to.
A s tou autoritou - já se snažila učitele respektovat, ale když je někdo debil a vozí se po tobě... tak může být i prezident světa a stejně si to nenechám líbit. Jak už tu bylo psáno předtím - ti, co si autoritu umějí sjednat ji taky mají a ten zbytek má od studentů tak maximálně respekt z toho titulu, že jsou učitelé.
 šusťákový pejsek Žena21 Kategorie
22.04.2009 08:12:24
Tak s tímhle moc nesouhlasím. Chodila jsem na gympl a ano, někteří učitelé měli přirozenou autoritu a někteří ne, ale to je přesně ten důvod, proč si studenti k některým učitelům něco dovolí a něco ne... Ale nepamatuju si, že by se za mého studia řešily nějaké vážnější kázeňské přestupky. Zato na učňáku, kde mamka dělá zástupkyni, to opravdu někdy vypadá zajímavě. Minimálně jednou měsíčně tam mamka musí řešit konflikty žáků s učitelem, které jsou dané tím, že žáci mají učitele na háku, vůbec ho neposlouchají, v hodině dělají bordel, jdou na učitele sprostí...
 dickys
22.04.2009 08:06:02
Ja jsem studovala prumyslovku a rekla bych, ze u nas to bylo uplne to same v bledemodrem. Ne, ze bysme rikali jednomu profesore, druhemu uciteli, ale tyrali jsme je jinym zpusobem. Nebylo to ani z toho duvodu, ze bysme se nad nekterym profesorem povysovali, ale nekteri nejsou proste zpusobili tuhle praci vykonavat. Pokud nejsou schopni zvladnout bandu pubertaku, maji jit ucit na VS nebo na ZS. Proste jsme si vystrelovali z profesoru, kteri projevili nejakou slabost a neumeli se branit (bylo jich tam jen par takovych, ze zbytku jsme meli respekt a sedeli jsme se sklopenyma usima, jen kdyz na nas hodil prisny pohled). Treba jsme jim schovavali tridnici pod koberec, schovavali jsme se po satne, ve skrinich, barvili jsme mu stolicku atp.
 nedele007 Žena30 Kategorie
22.04.2009 07:33:43
no byla bych rada, kdyby se jim rikalo normalne ucitel.protoze titul profesor je uplne jina kategorie, inteligence, prinos a zasluhy. je to nesrovnatelne a myslim ze to vadi i studentum oslovovat oba stejne. navic to jak rikas ,,historicky,, je od 1rep., coz neni tak dlouho
 limonysol
22.04.2009 01:18:40
kalkur - přesně tak, to je totiž způsob, kterej se používá ve společenskejch vědách (kór v těch normativních) namísto empirickýho podložení tvrzení. Du spát.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 01:15:02
Muž který nebyl
Zdroj? To je hezké si přečíst cizí myšlenky a pak je tu "prezentovat". Koukala jsem na všechny Tvé příspěvky, kde jsi Ty uvedl něco konkrétního?
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 01:13:15
DobreVlocky - navíc v učitelském povolání nestačí jen výborně umět svůj obor, ty ho musíš hlavně UMĚT UČIT...člověk může být perfektní matematik, když to ale nebude umět studentům předat, bude to na nic...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 01:09:22
DobreVlocky - no jo, ale to je utopie...sice nádherná myšlenka, to jo, ale utopistická...jestli někdo bude skutečně jedinečným mistrem ve svém oboru, tak většinou nepůjde učit...

Si vem - nějaký nadaný fyzik bude přece radši v nějakém výzkumu, než se zahazovat s puberťákama:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 01:08:19
Atratus - ty možná ne, ovšem z étosu týhle diskuze vyplývá, že kdokoliv se opováží hájit studenty, je pomalu automaticky bohatej synek/dcérečka, co jezdí do školy v BMW a po učitelích hází cihly (aneb (v tomhle případě) konzervativní hon na čarodějnice; nemám rád tenhle způsob uvažování).
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 01:04:37
kalkur - opět nevím z čeho soudíš a opět nevidím logickou souvislost nebo relevanci. Nejste s Blackhieldem příbuzní?

Uvedl jsem i zdroj, ze kterýho čerpám; nevím, co víc bys chtěla. Od tebe jsem naproti tomu neslyšel žádnou podloženou informaci nebo názor, jenom spekulace a rádoby sokratovský otázky.

Ale tak už to na těch internetech chodí...
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 01:03:40
Já nevím, mám pocit, že převážné většině pedagogů (raději budu používat tenhle název) chybí nějaký ten nadhled, klid a moudrost. A to žádný titul nepřinese, to přinese čas a láska k určitému oboru. Je to i logické, člověk by se měl v mládí pro něco nadchnout, pak se v tom dlouhou dobu zdokonalovat a teprve pak uznat, že dál už to asi nepůjde a PAK TEPRVE by měl začít učit a předávat zkušenosti, pak mu studenti zobou z ruky. Ale školství je jakoby založené na právě opačném základě.
 DobreVlocky Žena Kategorie
22.04.2009 01:00:44
Muž který nebyl: Nic takového tobě nepřisuzuji.
A o tom to je:-)
 Atratus Muž69 Kategorie
22.04.2009 00:59:49
Muž který nebyl
Mám pocit, že zrovny Ty tu žádná fakta nenabízíš.
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 00:52:20
kalkur - chjo. "Ohánět se" fakty je základem diskuze, takže pokud bys nechtěla případnou debatu jednostranně cenzurovat, obávám se, že se tím někdo nevyhnutelně ohánět bude.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:45:16
Muž který nebyl
Význam slova "fakt" chápu. A Ty?
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 00:42:34
kalkur - ohánět? Chápeš význam slova fakt?
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:41:40
Muž který nebyl
A myslíš, že zrovna tímhle je dobré se ohánět, co se týče autority školy?
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 00:40:41
Atratus - nějak nechápu, proč mi tu pořád přisuzujete pozici uřvanýho fracka. Já s autoritami nikdy problém neměl, ty skutečný respektuju víc než valná většina mých vrtsevníků a ty falešný ve vlastním zájmu pokud možno ignoruju. Taky si to ovšem umím zdůvodnit.

Jediný, co dělám je, že upozorňuju na fakt, že autorita už není něco, co by bylo dáno shůry a ani se nedá získat silou (pak je to pouhej strach) či úplatkem (pak je to pouhá vychcanost). A taky říkám, že by měl existovat VZÁJEMNEJ respekt, samozřejmě zahrnující daný institucionální a společenský pravidla včetně hierarchie.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:38:19
Cosh boy - to víš že jo, prokoukl jsi mě, všechno o mě víš, jsi úplný prorok....sice jsem ten druhý trochu zmatený odstavec moc nepochopila, ale jo, jasně, nutím ty chuděry děti říkat mi profesorko a kdyby náhodou ne, hrozí jim těžký kázeňský postih:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:34:07
Blackshield - díky...:-) jinak máš pravdu...tady na té diskuzi se dost ukáže, ale zas na druhé straně nemůžu chtít po těch 17, 18 letých gymplácích aby se mnou souhlasili..

A to ještě na našem gymplu je prý hodně dobrý, tam jsou dost slušní studenti a ta převaha těch nenamistrovaných a příjemných tam snad zatím pořád je...


Jinak - to víš, byla tady nuda, tak jsem musela něco napsat;-)

Dobrou:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:33:38
kikiwhite: Když to tak čtu, tak tady ani tolik nejde o to, jestli to vyžaduješ, ale o to, že si tak necháš říkat. Já mám sice jen Ing., učím děcka na VŠ, a i když je to na VŠ slušnost, aby mi říkali paní inženýrko, tak jsem jim hned na začátku řekla, že mi tak říkat nemusí, protože mi to přijde úsměvné. :) Nyní dodělávám doktorát a až budu alespoň PhD, tak si tak nechám říkat, ale dokud jsem jen Ing, tak netrvám ani na tom. A ty jsi rovnou paní profesorka. Páni.
 Myšlenka
22.04.2009 00:33:26
kalkur - no v každým případě autorita (nejen) školy tak, jak existovala dřív, se dost dobře rehabilitovat nemůže (v případě doporučuju stať H. Arendt CO je to autorita?).
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:33:22
kikiwhite
Ah dosly argumenty, tak ted se budeme titulovat nadavkami - jak argumentacne hodnotne:)
No, na tvoji uroven se nesnizim, nemam to zapotrebi.
Kdybys ho nepozadovala (hezky se schovavas za 'oni sami' - ale kdyby to delali, asi to sem nebudes psat ze:)), tak dokazes rict jasne a srozumitelne, ze na tituly nejsi zvedava - jenze ty ho pozadujes a nejak ti to asi nejde. Co uz. Kdyz tak koukam, co vsechno uci za lidi.. tak uz se nekterym vecem prestavam divit.
 Cosh boy
22.04.2009 00:33:09
Muž který nebyl: Kritická reflexe je objektivnější tím víc, čím více obsáhneš úhlů pohledu. Ne jen z pozice studenta.
To přijde časem.
 Atratus Muž69 Kategorie
22.04.2009 00:29:22
Muž který nebyl - ale s tím taky naprosto souhlasím - v tom jaksi nemáme rozpor...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:27:56
Cosh boy - seš magor? Já že ten titul požaduju? Myslíš, že jsem přišla na gympl a vyžádala si ho? A že si s ním zvyšuju autoritu? Co to plácáš? Mně tak začalo říkat 300 studentů SAMO , protože tak říkají každému a to je ohánění se titulem? Na to už se fakt nedá nic napsat...nějak nemám slov:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:27:45
Kiki, pěkná diskuze se ti povedla, jen co je pravda :) Anonymové se nám tu vyřádili, pár potrefených husí zakejhalo, takže máš bod. No a já se tu nebudu dohadovat s blbcem a půjdu spát. Dobrou :)
 Blackshield Muž26 Kategorie
22.04.2009 00:27:13
Muž který nebyl
Já taky nepsala jen o prvním stupni.
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 00:26:56
Cosh boy: Naprosto souhlasím!
 Myšlenka
22.04.2009 00:25:55
kikiwhite - tak, že spousta kantorů si o problémy s prosazením autority koleduje sama svým přístupem.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:24:27
kalkur - tady není řeč o ZŠ a už vůbec ne o prvním stupni. Tam je silná autorita školy nutná a taky tam obvykle funguje.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:24:14
Muž který nebyl - ale já jsem přece vůbec nepsala o problémech s komunikací...to, co jsi teď napsal, je naprostá pravda a s tím se dá, než souhlasit....jen nevím, jak to souvisí s tématem diskuze...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:23:27
kikiwhite
No a ja jak se bavim:)
Jak jsem uz rikal - Clovek majici prirozenou autoritu nepotrebuje osloveni profesor, aby si umele vybudoval 'autoritu'. Tu dotycnej/a bud ma anebo ne. Pouziti titulu, kterej nemam, abych si vytvoril patent na rozum, to je opravdu k smichu.
A co se tyka toho tvyho udajnyho zaziti.. kdybys nebyla tak trochu titulu-chtiva, tak se dokazes obejit i bez neho..ja napriklad svymu matikari (co ja, my vsichni) tykal a muzu uprimne rict, ze u me mel vetsi autoritu, nez nejaka husicka co ucila dejepis a byla to tezka 'profesorka'. Kdybys to dovedla i bez profesorky, asi bys sem nepsala. A uz vubec ne takovy zcestny hlasky o poznamkach - pouziju priklad svyho nekdejsiho matikare - ten na prvni hodine prohlasil, ze profesor ani jiny tituly nepotrebuje pouzivat, ze nas ma neco naucit a od toho tady je. Naucil snad i ty co nechteli. To je u me clovek s prirozenou autoritou a ne blbecek, co se ohani titulem, ktery nema a jeste ho pozaduje. No a uz vubec ne nekdo, kdo baziruje na pani profesorce, ale vzhledem k mladi se mu to asi nedari, tak musi napsat zpoved o rozmazlenosti a neucte dnesni mladeze, ponevadz asi neni schopen bez osloveni profesorka fungovat - dokonce ani nedokaze vymyslet pres svoji prechytralost, jak studentum sdelit, ze tento titul nepozaduje. Mej se
Smajlík  Cosh boy
22.04.2009 00:22:32
Blackshield - myslím, že na tohle místo se pro změnu hodí http://tinyurl.com/d95f4l
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:20:14
Muž který nebyl
Nevím, co máš za školu, odkud jsi, ale individualita je podle mě podporovaná dost. Co se týče prvního stupně, kde se vytváří vztah ke vzdělávání, tak se to občas i přehání. Autorita školy bude získána spíš tím, že se posuneme v trendech vzad, ne vpřed.
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 00:19:33
kikiwhite - kupříkladu používat v komunikaci s ním argumenty místo tupejch příkazů a brát ho jako člověka a ne něco, co se ti plazí pod nohama a obtěžuje. Neříkám, že si to určitá část nezaslouží, ale na gymplu to už je dle mý zkušenosti minimum jedinců, se kterejma se nedá domluvit; musí ovšem existovat vůle. True story.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:18:49
tajná studánka -to jsem ráda, že jsem tě potěšila:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:18:26
Muž, který nebyl: Ego mi může postrčit možná tak silný oponent, ty rozhodně ne. Možná ti to jednou dojde, až vyrosteš z té tvé frackovské individuality.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
22.04.2009 00:17:53
Atratus - ty jo, tvoje psaní by se mělo tesat...skvěle vyjádřeno...stručně, výstižně...podepisuji v plném rozsahu:-)....škoda, že to tady ty "individulaity" neocení...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:17:30
kikiwhite : ach ano, konečně jsem se dočkal - "léčím si zde komplexy" :-) tak už jsem spokojený a můžu jít spát. Dobrou, kiki :-)
 tajná studánka
22.04.2009 00:16:25
Atratus - právě kritická reflexe je něco, co tady hromadně posíláte do kytek...
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:15:50
Muž který nebyl - co znamená podporovat individualitu mladého člověka? Třeba když on si řekne, že se mu chce srát mezi lavice a že je to jeho životní postoj a vyjdření individuality, má se to podporovat?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:14:25
Muž který nebyl: To není o liberálnosti, ale o zkušenostech a tříbícím se kritickém postoji. Řečeno jinak - to, co vnímáš ve 20 letech jako "individualitu", nad tím se v drtivé většině případů (ne nutně ve všech) o pár let později trpně a ironicky pousměješ. A opravdu to nebude o tom, že by tě "systém dostal" apod.
Skutečná "individualita" bude tak jedna ze sta. Zbytek jsou puberťáci s "názorem".
 Atratus Muž69 Kategorie
22.04.2009 00:13:35
tajná studánka - no jo, prosimtě, tak už neobtěžuj, už jsi to řekl třikrát dokola, vybil sis jakýsi komplex a můžeš jít spinkat...to víš, že ty chyby nevím, to víš jen ty, pa...;-) a že nejsi jachne bylo jasné, že napíšeš...

libik - chladnost odměřenost je myslím úplně v normě...to je přirozené..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:11:52
kalkur - myslím si hlavně, že ztráta autority školy je fakt, kterej je třeba řešit, což předpokládá posunout se od metod devatenáctýho století. A myslím si taky, že respektovat a podporovat individualitu mladýho člověka je výrazně efektivnější, než ji v něm dusit.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:09:08
Cosh boy - já už se jen bavím;-)...hele, a jak se dělá to přivlastnění? :-)J ak jsem si ho já konkrétně přivlastnila?:-)...Já přišla na gympl a říkala jsem profesorům "profesore", pak jsem přišla jako učitel a studenti (frackové drzí!!)sami mi začali říkat profesore - všech 300 studentů...mám jim tedy pohrozit poznámkami zato, že mi tak budou říkat, protože ten titiul "mi přece, dobrý bože, nepřísluší...tak jak si mi tak, parchanti jedni dovolujete říkat?":-))

Nebo myslíš, že př nástupu na gympl probíhá nejká akce zvaná - přivlastnění tiulu profesor - kde jsme neoprávněně pasováni na profesory?:-)))

Piš dál, ať to má grády;-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
22.04.2009 00:08:56
Blackshield - zeptal bych se, z čeho soudíš, ale patrně by to bylo plejtvání dechem. Jsem ovšem rád, že jsem pomohl popostrčit tvoje ego o kousek blíž dospělosti, zjevně to potřebuješ.

PS: Mimochodem, už dlouho se mi nestalo, že by se někam tak hodilo tohle - http://tinyurl.com/8xo85
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:08:16
Muž který nebyl:
"ale jde to i proti všeobecnýmu trendu ve vzdělávání"

A Ty si myslíš, že ten "všeobecný trend" je dobrý?
 kalkur Žena26 Kategorie
22.04.2009 00:07:20
Na jihlavském gymplu mi to tak nepřipadalo... Nicméně k některým učitelům se hodně z nás chovalo dost chladně a odměřeně, pokud jsme je neměli rádi. A je to tak správně. Úctu si musí člověk zasloužit.
 libik Muž34 Kategorie
22.04.2009 00:06:22
kikiwhite : několik poznámek:
1) opravdu nejsem Jachne Polka (ani nikdo jemu blízký)
2) k tématu jsem se myslím vyjádřil - vyjádřil jsem se o učitelích, kteří se nechají oslovovat titulem profesor, ačkoliv tento nevlastní; vyjádřil jsem se o učitelkách, které trpí jakýmsi syndromem "studenti mě mají rádi". I na střední škole jsem měl podobnou, na kterou se během hodiny všichni usmívali, a potom během přestávky o ní mluvili tak sprostě, až se mi z toho zvedal kufr.
3) nejsem si vědom, že bych ke komukoliv směřoval agresi. Naopak, sprostě nadáváno bylo bezdůvodně mně.
4) "vím, že tam mám chyby a překlepy" ne, ty to bohužel nevíš, jinak bys je tam nepsala
 tajná studánka
22.04.2009 00:04:42
Cos boy: Jistě, jde to vidět.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
22.04.2009 00:03:53
Muž, který nebyl: S tobě podobným materiálem jako oponentem nikoli, mám potom podobný pocit, jako bych dokopal batole.
 Blackshield Muž26 Kategorie
22.04.2009 00:03:34
Blackshield
Nemej strach, kvuli kretenum jako jsi ty se nerozciluju:)
Smajlík  Cosh boy
22.04.2009 00:02:30
Blackshield - koukám, že nepodložený spekulace jsou tvým koníčkem. To pro tebe ovšem musej bejt internetový diskuze pravým rájem na zemi.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
22.04.2009 00:02:29
Cosh boy:Ať ti nepraskne žilka, fracku.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
22.04.2009 00:00:17
Atratus - to bylo dobrý:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:59:59
Muž, který nebyl: Nevadí, u tebe mě to ani nepřekvapuje. Dej to přečíst někomu, kdo porozumí psanému textu.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 23:59:19
Blackshield
No a v tvym pripade se jedna o namistrovanou demenci.. kretene
Ja mam po gymplu nejakej ten patek, tak zavri hubu a soupej nohama
 Cosh boy
21.04.2009 23:58:56
Blackshield - vzhledem k tomu, že v tvý reakci není jediná věc, která by logicky navazovala na to, co jsem napsal, nebo to nebyla čirá spekulace, tak nějak nevím, co na to říct...

Atratus - opět, co na to říct, jako člověk liberálního smýšlení s tebou můžu těžko souhlasit.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
21.04.2009 23:58:26
tajná studánka - aha, tajná studánko - to vypadá na jachne polku nebo někoho jemu blízkého:-), i ta agrese směrem k Blackovi....i to hodnocení chyb...ano, mám to samou hrubku, je to vlastně úplně negramotný text....;-) (ano, vím o překlepech, možná i občas nějaká ta čárka, tak se moc omluvám, že jsem po sobě ten dlouhý text třikrát nezkontrolovala....chjo..)

Zpovědnice mě docela dost naučila nerozčilovat se nad takovými přemoudřelými anonymy, jako jsi ty, takže klidně piš, ale mohl bys víc k věci...i tím mi připomínáš Jakchneho, že se začneš bavit o mně a ne o tématu diskuze...Jachne, halooo, jsi to ty?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:57:53
kikiwhite: měla bys Cosh boyovi poděkovat, že v praxi ukázal, co jsi myslela tou svou diskuzí, jedná se o učebnicový příklad namistrovaného fracka. Zřejmě hustey rebel, pyčo!
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 23:54:19
kikiwhite
Myslim ze plkas spis ty.. chtit po nekom, at mi rika profesor, kdyz nejsem = privlastneni si titulu profesor. Pouzivam neco, co nemam/neziskal jsem. To, ze to nikde nepisu to je argument, ze se lamu smichy.. osloveni/psani je proste pouziti tak jako tak.
Ze je to zazite atd to jsou presne tak mozna ty plky.. a co jako? S timhle pristupem by si treba uz nekdy v praveku lidi mohli rict hele, ta jeskyne neni spatna, kaslem pokrok/cokoliv jinyho, delame to tak uz X let a funguje to.. CO jako ze je neco zazity? (hlavne v ty hlave je to zazity..jinak moc ne)
Ja osobne jsem nikdy zadnymu z tech UCITELU profesore nerikal a jejich neuveritelna nafoukanost vubec si dovolit to pozadovat mela za nasledek akorat tak ze si z nich kazdej delal srandu.

Jinak souhlasim s Myslenkou - proc by mel titul profesor pouzivat nekdo, kdo ho NEMA a jen si hodla zvedat svy chaby ego stejne tak jako nekdo, kdo ho MA a nejak se o nej zaslouzil? To je od prvni skupiny vuci druhy trochu.. no, at si kazdej doplni vhodne sproste slovo, ktere je mu nejsympatictejsi:)

Celkove asi tak: Vetsinou se tituly ohani ten, kdo je nejvic neschopnej a ma maly sebevedomi.. to si preber jak je libo. Kdo opravdu neco umi, nema potrebu po nekom pozadovat nejakyho profesora/inzenyra atd. To jsem si overil uz mockrat a to i na tom gymplu, takovej "profesor" nebyl nikdy zdaleka tak chytrej jako nekdo, kdo treba ucil to samy, ale titulama se neohanel. Mozna se zamysli, proc te studenti nemaj radi - ono uz vidim 17letyho, jak je zhavej nejaky sotva o 10 let starsi slepici rikat profesorko kdyz ani nevi, co to znamena privlastnit si titul:)
 Cosh boy
21.04.2009 23:53:54
Muž který nebyl: Daleko větší hloupos, než uznávat nelegitimní autoritu, je uznávat "individualitu" bandy puberťáčků, kteří toho sami dokázali v životě daleko daleko méně, než ten sebehorší učitel.
Smajlík  Atratus Muž69 Kategorie
21.04.2009 23:53:19
Když ony jsou teď děti samá práva a žádné povinnosti. Dokud si nebudou vážit vzdělání, tak učitel/profesor autoritou nebude.
 kalkur Žena26 Kategorie
21.04.2009 23:52:48
kikiwhite: A kritizuješ někdy svoje nadřízené? Souhlasíš s nimi ve všem? Nikdy o nich nemluvíš ošklivě?

Diskuzi o cancech zas někdy jindy :) to s tím moc nesouvisí
 Milé děvče Žena22 Kategorie
21.04.2009 23:50:49
Muž, který nebyl: Jistě, je to proti trendu, tak to musí být zákonitě platné, že? Ono až pak takový fracínek zamíří do reálného života a začne se stýkat s lidmi, kterým jsou jeho rodiče u prdele a kteří se na něj nebudou dívat jako na dítě/studenta, tak mu rozhodně filosofie *nebudu držet krok a hubu, já vím vše líp* pomůže.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 23:50:21
Milé děvče - jestli jsi to ty z toho icq, pak je mi vše jasné...fakt nic ve zlym:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:49:01
Myšlenka - sory, ale nějak se mi nechce reagovat, reaguju, když má někdo zajímavé argumenty...ale tohle? Soudružku srovnávat s "profesor" (nějak ti asi uniklo, že se změnou politického režimu souvisí oslovení "soudruh" ale ne profesor), nařčení, že to celé píšu abych zcela neznámým lidem sdělila, že jsem oblíbená, nabádání k přemýšlení od někoho, kdo se zde anonymně najednou vynoří... atd...ne, to mě nebaví, promiň..

Navíc je zajímavé, že to oslovení "profesor" řeší hlavně ti, kteřá žádný titul ještě nemají ani zdaleka, pochybuji, že nějakému skutečnému profesorovi vadí, že se tak nazývají i vyučujáci na SŠ...ten má holka jiné starosti, než řešit takové píč....:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:48:13
kikiwhite : několik poznámek:
1) "v každém druhém příspěvku" je nadsázka, pokud to nevíš; rozhodně to neznamená, že o tom píšeš takhle často (připomíná mi to aliena a jeho obvinění zildjiana a lvice z toho, že nadává polovině zpovědnice :-)
2) napsal jsem to proto, že jsem si všiml, že se o tom nezmiňuješ poprvé. Ostatně nejsem jediný, kdo si toho všiml, jeden uživatel tě přezdíval na "Moji-studenti-mě-milují! ", což o lečcems vypovídá
3) na to, že učíš na střední škole, máš ve svém příspěvku nejméně 7 hrubých chyb, což opět o něčem vypovídá

Jinak, co se týče užívání titulu profesor na střední škole, souhlasím s Cash boyem
 tajná studánka
21.04.2009 23:46:05
Ono je i velké štěstí, když vás gymnazisti pozdraví. Na SŠ to takový problém není.
 Profesorka
21.04.2009 23:45:25
Ono je to daný mírou individuality a charakterem. Silně individuální mladej člověk si totiž v dnešní době (po smrti Boha, žeáno) nenechá srát na hlavu jenom na základě ničím nelegitimizovaný a tudíž imaginární autority.

Taky záleží na charakteru; spíš introvertní individualita bude kantory okázale ignorovat, extrovertní je bude provokovat.

Nadávat na to, že mladí nedrží "hubu a krok", je nejen na hlavu padlý, ale jde to i proti všeobecnýmu trendu ve vzdělávání.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
21.04.2009 23:42:42
kikiwhite: nemluvím hned o zapaříme, v řádu je, že máme poslouchat pokyny vyučujících, to taky děláme... ale proč bychom je měli považovat za něco více? Můžeme si přece popovídat normálně, i když je to učitelka...nemyslím si, že vzdělání něco říká o kvalitě člověka a my jakožto nedostudovaní bychom měli být něco méněcenného a horšího, s mnoha svýma bývalýma učitelkama si tykám, jsou moc fajn, ještě nezučitelkovatěly, ale jiné to berou nesmírně vážně, no a takové potom moc oblíbené nejsou. Nevím, který druh jsi ty, protože mě neučíš :D ale obvykle učitelky moc neotravuju, stěží ví, že tam jsem...

Jo to jsem já, co jsme si psaly. Udivuje mě totiž, jak si některé učitelky "canců" myslí, že to fakt někoho zajímá, jestli se totiž najdou v průměrné třídě dva , tři lidi, které fakticky zajímá chemie nebo dějepis nebo něco podobného, tak je to hodně. Aspoň u lidí, které znám... možná u vás ve škole je to jinak a máte tam studijní nadšence do canců :D

Dneska jsme měli chemii a učitelka chtěla s náma projet to, co jsme zrovna dokončili, jako zopakování, no a to byla docela zívárna, tak jsme někteří mlčeli a jiní žvanili. Ona učitelka se zeptala patřičně přísným tonem, jestli teda už má přejít na další učivo a budeme zase psát další zápis , a my že jo. Tak celkem koukala, myslela, že se nám nebude chtít a budem radši tiše poslouchat, ale ono je to taková nuda, že radši, ať už to máme za sebou... chemii ovládá jeden člověk, který chce pokračovat na farmacii, jinak je to pro nás něco na úrovni telefonního seznamu... ale nemyslím si, že bysme byli špatní, proto, že nás ty cancy nebaví a že si o učitelích, kteří to berou smrtelně vážně, myslíme svoje.
 Milé děvče Žena22 Kategorie
21.04.2009 23:41:41
Blackshield - "tak bude sedět někde na samotce zamčený, když za něj má škola zodpovědnost. "

:-)))) - to by bylo super!! Jenže ti rodiče by se asi posr....:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:41:37
Naprostý souhlas prověřený zkušenostmi.
 Profesorka
21.04.2009 23:39:26
Ty tady říkáš o tom, jak ti studenti, kteří jsou zamindrákovaní jedinci, řeší titul profesora. Jenže nejsi náhodou spíš zamindrákovaná ty? Za prvý se musíš pochlubit, že tuhle diskuzi nepíšeš proto, že by neměli rádi tebe, ale že se tak vyjadřují o ostatních (samozřejmě si tedy musela pochvalně sdělit, že ty jsi oblíbená).

A za druhý, proč tobě vadí, že to vadí jim oslovování profesore? Ty ten titul nemáš, ten titul dostávají ti, co si ho nějakým způsobem zaslouží - je za tím schovaná nějaká jejich snaha a výtvor, do kterého vložili kus sebe a svojí inteligence. Tak mi řekni proč by měli být takoví lidi oslovováni stejně jako ty? To, že řikali před x lety oslovením soudružko by mělo být tedy podle tvého myšlení taky tradicí, zkus to jít propagovat, aby se ta tradice, na kterou byli lidi zvyklí, udržela. Ti by tě hnali :D

A to že hodnotěj vyučující? Nemusím bejt zedník na to, abych viděla, že je zeď křivá. Neříkej mi, že kdybys byla třeba v nějaké firmě a tvůj šéf by s tebou jednal nespravedlivě, tak bys proti němu neřekla taky křivého slova? Někdo je hold přirozená autorita a silná osobnost, někdo ne. Zvykej si, tak to chodí.

A prosím... uvažuj trochu, než něco napíšeš...
 Myšlenka
21.04.2009 23:38:33
xZdenish - Díky:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:37:52
Cosh boy - ale, prosímtě, nikdo si žádný titul nepřivlastňuje:-) - jak jsem psala - říká se jim prfesoři místo učitelé, je to tak zažito již desítky let. A všichni dobře víme, že nejsou titulem profesoři. Navíc, když přijdeš na gympl, začnou ti tak říkat studenti sami, takže jaképak přivlastňování, za to přece nemůžou ti vyučující, že je to tak léta vžité.

Až si budu před jméno psát prof., podepisovat se tím titulem atd. pak můžeš říct, že si jej přivlastňuji, ale jinak jen tak trošku plkáš:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:32:37
Milé děvče - chjo, tys to vůbec ale vůbec nepochopila, jak jsem to myslela...nejde o žádné křivé slůvko, jde mi spíš o ten namistrovaný postoj, ke kterému mají studenti na gymplech tendenci...nechce se mi to znovu vysvětlovat..,je to dost komplikované téma...

Já učím taky angličtinu a jsem asi taky až moc měkká, ale neumím být jiná, v tom jazyce prostě není na místě nepříjemná atmosféra - težko by pak mohla fungovat kvalitní interaktivní hodina...respekt se nedá vynutit, to máš pravdu..já to dělám tak, že občas ukazuji i svou horší tvář:-), třeba na začátku je hned trochu sprdnu, pohrozím písemkou, jestli se nezklidní, a pak můžem pokračovat...:-)

BTW - nejseš ty ta, jak se chtěla bavit po icq o profesorech a považovala skoro všechny předměty, kterí zrovna ona neuznávala, za plky a cancy? Nic ve zlém...:-) jestli jsi to ty, pak tvůj příspěvek chápu....máte pocit, že profesor by vás měl brát jako sobě rovné, ale co to je za blbost? Já tohle taky nikdy nepožadovala, nejsme si ve škole rovni, to je prostě fakt (stejně jako já si nejsem rovna s ředitelem, on je prostě můj nadřízený)...až budeme v hospodě, zapaříme:-), ale ve škole??? Viz co psal Blůackshield - "Ale nemyslím si, že by to bylo jen u gympláků, je to obecný trend generace, která byla vychovávána za absence jakýchkoli hodnot, bez vštípení řádu a hierarchie."
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:32:26
Napsalas to skvěle, naprosto souhlasím se vším :) Jsem rád, že nemusim psát nic vlastního :)
Smajlík  xZdenish Muž27 Kategorie
21.04.2009 23:29:56
kikiwhite: Já to nemůžu posoudit, víc středních škol jsem nestudovala.
 Kuan Jin Žena21 Kategorie
21.04.2009 23:27:18
kikiwhite: Stačilo by jej vyrazit z výuky. Zavolat rodičům, ať si pro něj přijedou s tím, že dokud to neudělají, tak bude sedět někde na samotce zamčený, když za něj má škola zodpovědnost. A jestli se to bude opakovat, tak vyrazit. Jenže to by musely být jiné zákony a ředitelé by nesměli být předposraní z rodičů.
 Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 23:22:37
Proc se resi profesor? Asi proto, ze ten titul nemaj a privlastnujou si ho.. myslim ze pokud si privlastnuju neco, co nemam tak jsem nafoukanej ja a ne ti, kdo mi tak odmitaj rikat:)
 Cosh boy
21.04.2009 23:20:18
Blackshield - "Dokud nebude mít učitel možnost s takovými blbečky řádně vyběhnout, tak to lepší nebude."

To je právě ono, nemáš na ně nic a oni se v těch postojích jen čím dál víc utvrzují..Občas trochu funguje takového namistrovance trochu shodit - ne moc, jemně ale aby mu sklaplo...:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:19:34
Milá kikiwhite, já tě sice vůbec neznám, ale hrozně mi připomínáš jednu moji známou, taky učitelku okolo 30, ale učila na ZŠ a ze školství už odešla.
Vyjadřovala se o studentech podobně... že jí, dospělé, vzdělané osoby nejsou hodni, nejsou rovnocenní, není možné je ani tak brát, protože jsou ještě malí, blbí a mají špatné názory...

Měla takový ten syndrom Já jsem chytrá a velká a vy jste ty malé ho*na, co mě musí poslouchat, respektovat a obdivovat. Jenže tak to nechodí, člověk buď je přirozená autorita a nebo není... a když nějaký vyučující hodnotí nespravedlivě, je protivný, ponižuje lidi nebo dává nesmyslné úlohy, tak není důvod, proč si o něm se spolužáky neříct, že je to blbec, kretén, pitomec, idiot, magor... další výrazy si každý dosadí sám :D
Každý má, co si zaslouží a málokterý učitel dosáhne toho, aby ho žáci respektovali a aby jim byl přirozenou autoritou.
Špatné je, že ti, co ji nemají a nebo ti, co se bojí, že by ji mohli ztratit, začnou kolem sebe tak zvláštně kopat...

Třeba naše angličtinářka, milá, hodná, fajn... do doby, než jí někdo nasadil brouka do hlavy, že je asi moc měkká, protože jednoho rána nás všechny nechala posadit, krom jedné holky, která prý ji ráno nepozdravila na chodbě ( ona si byla jistá, že jo ) a tak ji teď musí pozdravit extra. V očích měla naprosto vážný výraz, s nímž si chtěla "vynutit" nějaký respekt nebo nevím co... ale bylo to spíš k smíchu... nevím, kde se to v té příjemné ženě vzalo. Bohužel... asi se bojí, že jí budeme časem kadit na hlavu, i když ona je ta poslední, které bysme to udělali.

Nechodím na gympl, ale na zdravotnické lyceum - kříženec gymplu se zdrávkou, patříme na zdrávku. Nejsme nijak extra drzí ani protivní na učitele, ale některé učitelky, a je jich čím dál více, se cítí jako něco lepšího než studenti a myslí si, že se o nich nesmí říct křivé slůvko, jinak je celé studentstvo špatné, nevychované a nevím co ještě...
A to mi celkem vadí. Jinak nic proti učitelkám.
 Milé děvče Žena22 Kategorie
21.04.2009 23:17:52
Kuan Jin - já si právě myslím, že na těch jiných SŠ nejsou právě tak namistrovaní a nebudou si myslet, že sežrali všechnu moudrost...že si učitelů víc váží jako autorit, neboť si o sobě samých a svých intelektových schopnostech tolik nemyslí jako gymnazisti, i když kolikrát tam jsou třeba daleko chytřejší než na gymplu...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:13:26
tajná studánka - za prvé jsem nepsala jak mě mají rádi a za druhé (a to je hlavní bod) - v této diskuzi to byla sakra důležité zdůraznit, aby to nevypadalo (a to já skutečně nechtěla), že jsem rozhořečená z toho, jak se studenti špatně chovají ke mně. Sice mě zlobí, ale jsou fajn. To o čem, jsem psala, jsou mé postřehy z jejich celkového chování a projevů

Jinak je mi, dámo či pane úplně jedno, co si ty myslíš o mé oblíbenosti či neoblíbenosti, nebo jestli tady budeš vševědoucně psát, že si něco jen namlouvám:-) důležité je, co vím já a to mi úplně stačí:-). Tebe neznám, tak si piš, co chceš...

p.s - v každém druhém příspěvku?? Co to plácáš, osobo? Já o učení moc nepíšu, vím, že bych se pohádala. Zavítej do mých statistik a přesvěč se, co to vůbec meleš;-)

Mám fakt nejradši ty, kteří se tu najednou anonymně vynoří a začnou psát něco o mně, jakoby mě tady sledovali už léta a opět se pasují do role jakéhosi soudce a hodnotitele (přičemž je samé nikdo hodnotit nemůže, neboť jsou někde srabácky schovaní) - fuj, trapná pozice..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:09:53
Namyšlenost u gymnazistů (a vlastně všech adolescentů) není dána jejich \"inteligencí\ ", nýbrž společenským postavením jejich rodičů. A tedy velikostí kapesného. Je jasné, že rodiče s vyšším postavením budou spíš tlačit své děti na \"prestižní\ " školy, než aby se spokojili s průměrem, jak je tomu u těch průměrných. Počítám, že ty jsi z většího města, neboť tam ty společenské rozdíly jsou víc zřetelné. Na maloměstě to _zdaleka_ tak patrné není.
Jinak ovšem - mít tzv. \"názor\& quot; na všechno a všechny, ale hovno vědět, to je dnes přístup mladých obecně. Jenom že co se týče školství, u gymnazistů je to vidět víc než u ostatních, protože gymnazisté holt tu školu víc řeší:-)
 Atratus Muž69 Kategorie
21.04.2009 23:09:03
Ts: A myslíš, že mě to zajímá, přizdisráči?
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 23:07:10
Blackshield : nějak jsem si nevšiml, že bych se tě na něco ptal
 tajná studánka
21.04.2009 23:05:38
Nemůžu soudit gymnazisty když jsem na gymnáziu nestudoval, ale u nás na průmyslovce na technickém lyceu jsem si nevšiml, že by se tak někdo choval.
Smajlík  Verthandi Muž30 Kategorie
21.04.2009 23:05:12
kikiwhite: Ale je blbost, že tohle je jen na gymplech. Pochybuju, že na učňáku nebo na zš nedají neschopnýmu a slabýmu učiteli taky pěknou čočku.
 Kuan Jin Žena21 Kategorie
21.04.2009 23:03:25
tajná studánka: Předpokládám,že to píše proto, aby si hrdinní anonymové měli nad čím honit (nejen) ego.
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 23:01:56
Kuan Jin - "a bohužel k těm, kteří na ně nestačili nebo je neměli radi se občas chovali provokativně a arogantně."

Ano, to je to, o čem mluvím...jak si může student dovolit chovat se k někomu arogantně jen proto, že on jej neuznává? Myslet a s vrstevníky si o něm vyprávět může co chce, může psát třeba jakési petice k vedení za propuštětní onoho profesora, ale proč toho profesora nějak ponižovat (pokud tedy ten profesor není fakt nějaký tragéd)? To dle mě studentům nepřísluší a tečka.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 23:01:30
proč se v každém druhém příspěvku zmiňuješ o tom, jak tě mají studenti rádi a jak s nimi dobře vycházíš? Snažíš se tady někoho o tom přesvědčit, nebo snad sama sebe? Silně mi to připomíná jednu zdejší uživatelku.
 tajná studánka
21.04.2009 23:01:11
Ale jo, souhlasím s tebou. Ale nemyslím si, že by to bylo jen u gympláků, je to obecný trend generace, která byla vychovávána za absence jakýchkoli hodnot, bez vštípení řádu a hierarchie. Takže si mnohdy myslí, že jsou pupkem světa a každý z nich padne na prdel jako jejich rodiče, kteří jim tímhle pocitem nahrazovali nedostatek času či neschopnost je správně vychovat. Dokud nebude mít učitel možnost s takovými blbečky řádně vyběhnout, tak to lepší nebude.
 Blackshield Muž26 Kategorie
21.04.2009 22:58:02
Z vlastní zkušenosti vím, že je to tak... Naše OA chodí na obědy na gympl a téměř každý den se smějem těm nosům bezdůvodně proklatě vysoko...
Smajlík  InfernoAngel Žena22 Kategorie
21.04.2009 22:57:06
kikiwhite...ja jsem namachrovanej trosku jinak, ale profesory(ci ucitele) beru..Nektery mam rad, nektery naopak, ale ke vsem se chovam stejne
 lampsie Muž18 Kategorie
21.04.2009 22:55:59
No pokud mohu posoudit podle své zkušenosti, tak na tom něco je. Třída respektovala jen ty, kteří si to zasloužili (ale rozlišovala to objektivně velmi dobře, pokud někdo oboru rozuměl, byl respektován) a bohužel k těm, kteří na ně nestačili nebo je neměli radi se občas chovali provokativně a arogantně.
A co se týče toho oslovení - nikdy to u nás nikdo neřešil, bylo to prostě normální, je to zaužívané, tak co budu dělat potíže tím, že to nebudu dělat.
 Kuan Jin Žena21 Kategorie
21.04.2009 22:55:08
Ale ale, taky zneužíváme titul, kterého jsme nedosáhli? To je trestné...
Smajlík  Drzoun nejapný
21.04.2009 22:54:43
lampsie - a ty se k nim tedy neřadíš?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.04.2009 22:54:42
och, na tu nasi sebranku nemusel byt nikdo 'namistrovanej', polovina z nich byli alkoholici, a spousta z nich byla tak prosta, ze nebylo treba z nich delat kreteny, nebot oni to spolehlive zastali sami...
 squid
21.04.2009 22:51:41
cele jsem to necetl, ale ano nas gympl je plny namachrovanych studentu
 lampsie Muž18 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2