Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.379671, vloženo 21.04.2009 16:36:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
MHD
Zda sa mi ze podobne veci tu uz urcite boli ale nenasiel som nic takze pisem ja a rad by som vedel ako ste na tom vy..

situacia: Nastupili ste do MHD a sadli ste sa. O chvilu sa samozrejme zaplni a zacnu nastupovat starsi ludia. Zaujima ma vasa nasledujuca rekacie s prihliadnutim na tieto mozne situacie
1: stupen unavenosti
2: vyzor starceka-toto je velmi dolezita skupina,vratim sa k nej na konci
3: volne ine miesto-a0: ziadne ine miesto volne a: na vasej urovni; b: jedno/dve sedadla za vami; c: starcek si od strednych dveri vybral zly smer..opacnym smerom su hned dve volne..
A spat k bodu dva: ja mam napr. problem vstat ked si nie som isty ci by som tym danu osobu neurazil a hlavne ked sa mi nechce vstavat(zla vychova;) ),cize vtedy by musel nastupit niekto fakt stary..

A dalsia otazka? vsimli ste si niekedy ako to funguje vo viedenskej MHD? (ine velmi nepoznam,tak preto tato:) )

dik,Vas
 dave11 Muž18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.04.2009 14:44:23
Priznam sa ze nevystrelim ako struna vzdy, ked vidim starsiu osobu.... a hlavne vtedy nie, ked sa pohybuje cipernejsie ako ja (hlavne ked mam obdobie bolesti klbov).
Ked ma clovek barlu, alebo sa mu viditelne tazko nastupuje, alebo je to tehotna zena, tak automaticky vstanem, teda hlavne ked sedim blizko dveri. Ale v ostatnych pripadoch to neviem poriadne zvazit a citim sa dost blbo, tiez sa bojim urazenia (raz pustili sadnut moju mamu a to mala vtedy 50 rokov ale vyzera na svoj vek dobre podla mna). A taktiez neznasam, ked vstanem a oni odmieetnu. Nie kvoli tomu, ze odmietnu, ale ze citim istu zbytocnost samej seba a ten pocit fakt nezvladam :(

PS: ak sa da, alibisticky si sadam dalej od dveri a na miesto pri okne
 Tuulikki Žena23 Kategorie
22.04.2009 14:35:01
ja si ani nesadám, len keď mi je zle alebo niečo :o) ...a aj tak chodím najčastejšie pešobusom, takže nech pekne sedkajú :D ....ale nepáči sa mi, keď starí ľudia hneď zjazdia maldých keď sedia, veď aj mladí môžu byť chorí...
a čo sa tej Viende týka, tam ľudia asi dobre poznajú pojem ohľaduplnosť :o) tým ale nevravím, že Slováci ho nepoznajú ;o)
Smajlík  USMEJ-sa Žena30 Kategorie
22.04.2009 09:07:13
postavim sa vzdy aj ked si on nevsimne volne miesto....... a ci ho to urazi, tak to uz je jeho problem...neviem citat myslienky..... muzom sa staviam len ked vidim, ze to naozaj potrebuje......
 GAIAmesiah Žena28 Kategorie
22.04.2009 00:07:40
v MHD chodim en obcas, ale bude idem v poloprazdnom buse, takze mozem v pohode sediet alebo ide bus preplneny, takze stojim
Smajlík  aktyX Muž31 Kategorie
21.04.2009 21:54:39
V Bratislave som chodievala 39-inou, tam boli samí študáci, na starenky si nepamätám ale keby aj dáke pristupovali, vždy tam bol taký nátresk, že by sa sediaci nemal kam postaviť a starenka mohla byť rada, že stojí na schodíkoch - aj tak ju pridržiavali telá namačkanej mládeže. Častejšie sa stávalo , že sa mládež na otvorené dvere autobusu vrhala a starenky sa ani k tým dverám nedostali !

V Moskve to bolo podobné. Sranda. Môžeš si lakťami prebíjať cestu von či dnu .. a nikto sa na teba neurazí, neosopí ani nevynadá do neokrôchancov. Ešte s tebou aj budú súcitiť!
Bola tam však jedna taká zvláštnosť, ktorú som inde nevidela : málo taxíkov a veľa turistov spôsobilo, že stačilo na kraji cesty stopovať a okamžite zastavilo akékoľvek auto. Po dohode adresy a ceny vás tam odviezol hocikto alebo odišiel /ak nešiel tým smerom/ ale vzápätí zastavili aj dve ďalšie. Organizovaný chaos. Neviem, kto a kedy to tak začal robiť ale bolo to celkom pohodlné. Nebolo treba dlho čakať, dalo sa dohodnúť a človek sa popritom aj niečo dozvedel.
Smajlík  Wampirella Žena Kategorie
21.04.2009 21:29:44
Snazim sa sadat uplne vzadu, tam stary ludia nechodia, lebo vacsinou je tam schod.
 MikiMiki
21.04.2009 20:13:57
vstávam.. ale neznášam, keď je polka autobusu prázdna a pri mne sa presúša nejaká múmia a hlasným vzdychaním naznačuje, že ju mám pustiť. Šak je polka busu voľná, je.em jej chvíľu! ... no a zahraničie si spomínal, neviem ako to funguje vo Viedni, ale v Írsku bolo vždy voľné, keď som pár krát išiel...
 Pater Hovado Muž Kategorie
21.04.2009 19:52:37
Keď som cestovávala do školy, tak som si automaticky vstala ak som zbadala starších ľudí..či už to bol muž alebo žena..Ano stalo sa mi už aj to, že sa na mna zadívali..a len pripomenuli .."dakujem neprosím" ale to sa stalo málokedy, väčšinou boli za ponúknuté miesto vďačný.
Smajlík  era1 Žena39 Kategorie
21.04.2009 19:21:35
busom jazdim raz mza storokov a postavim sa len ked je starcek priliz taky "na rozpadnutiue" alebo vyzera mimoriadne brutalne...:-D:-D
Smajlík  neviem ci poradim Muž17 Kategorie
21.04.2009 19:10:06
Len velmi zriedka si sadam v MHD.....zvycajne ked idem domov nocakom som opity a nechce sa mi stat...vtedy si sadnem.
Cez den takmer vzdy stojim,zvyknem si ale sadat na tu plechovu skrinu v tych novych typoch elektriciek....tam sa mi sedi dobre,lebo viem ze sa tam nikomu nemusim postavit ani zo slusnosti.
 Udo Muž33 Kategorie
21.04.2009 19:06:05
o viedenskej MHD neviem nic :-D a ked vezmem do uvahy vsetky kriteria, vstanem len tym starym ludom, ktori na mna nezazeraju, zvacsa su to stari pani, babky zazeraju na moj vkus az prilis a vzhladom na to, ze si platim cestovne ako ony , mozem osrat, vychova nevychova, sadnut nepustim... bez zazerania neni problem
 Golfová loptička Žena22 Kategorie
21.04.2009 18:29:50
lulla- nie ani nahodou..podla mna tam to tak normalne funguje..
 dave11 Muž Kategorie
21.04.2009 18:28:25
dave11: a decka vsade okolo sa na tom hrozne smiali ze? :-d
 lulla
21.04.2009 17:42:35
Vo Viedni: ako priklad uvediem jednu konkretnu situaciu: Nastupila starenka..,starcek skoro hned pri dverach sa dvihol. Starenka si sadla, Na co sa dvihla pani okolo 40,nech si moze sadnut starcek, na co sa dvihol chlapik nech si moze sadnut ta zena;)
Smajlík  dave11 Muž Kategorie
21.04.2009 17:38:58
V prípade, že nie sú voľné miesta, tak sa postavím. Ak voľné miesta sú, tak prosím, môže si sadnúť aj tam. Z duše neznášam, keď toho človeka vidím dobehnúť na autobus, palička pod pazuchou a ide ako vietor a potom nastúpi do autobusu a bez paličky stáť nevie...
Funguje to nejako inak vo Viedni? Ako?
Smajlík  LuckaSKF Žena18 Kategorie
21.04.2009 17:32:27
hmm... ked tam nieje ine volne miesto a nevyskocilo mi chvilu predtym koleno, tak neni problem...
 hehu Žena20 Kategorie
21.04.2009 17:21:41
Ja našťastie nechodím zaplneným busom, tak o tom nemusím rozmýšľať :)
Smajlík  dotey1234 Žena18 Kategorie
21.04.2009 17:19:12
ja pustím sadnúť takého ktorý vyzerá žeby si rád sadol :D alebo potom takých čo sú o paličke..alebo sa robim ze spim :D
 Sir Syr Muž21 Kategorie
21.04.2009 16:53:32
Ja necestujem MHD. Len normálnym busom. :)
 Tono-KS Muž Kategorie
21.04.2009 16:42:09
Mužom nevstávam, tých to vždy strašne urazí... ženám vstanem vždy a zväčša odmietnu.
 wyctorya Žena Kategorie

Akce a slevy - 3 za cenu 2

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk