Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
Priznam sa ze nevystrelim ako struna vzdy, ked vidim starsiu osobu.... a hlavne vtedy nie, ked sa pohybuje cipernejsie ako ja (hlavne ked mam obdobie bolesti klbov). Ked ma clovek barlu, alebo sa mu viditelne tazko nastupuje, alebo je to tehotna zena, tak automaticky vstanem, teda hlavne ked sedim blizko dveri. Ale v ostatnych pripadoch to neviem poriadne zvazit a citim sa dost blbo, tiez sa bojim urazenia (raz pustili sadnut moju mamu a to mala vtedy 50 rokov ale vyzera na svoj vek dobre podla mna). A taktiez neznasam, ked vstanem a oni odmieetnu. Nie kvoli tomu, ze odmietnu, ale ze citim istu zbytocnost samej seba a ten pocit fakt nezvladam :( PS: ak sa da, alibisticky si sadam dalej od dveri a na miesto pri okne
|
|
|
ja si ani nesadám, len keď mi je zle alebo niečo :o) ...a aj tak chodím najčastejšie pešobusom, takže nech pekne sedkajú :D ....ale nepáči sa mi, keď starí ľudia hneď zjazdia maldých keď sedia, veď aj mladí môžu byť chorí... a čo sa tej Viende týka, tam ľudia asi dobre poznajú pojem ohľaduplnosť :o) tým ale nevravím, že Slováci ho nepoznajú ;o)
|
|
|
postavim sa vzdy aj ked si on nevsimne volne miesto....... a ci ho to urazi, tak to uz je jeho problem...neviem citat myslienky..... muzom sa staviam len ked vidim, ze to naozaj potrebuje......
|
|
|
v MHD chodim en obcas, ale bude idem v poloprazdnom buse, takze mozem v pohode sediet alebo ide bus preplneny, takze stojim
|
|
|
V Bratislave som chodievala 39-inou, tam boli samí študáci, na starenky si nepamätám ale keby aj dáke pristupovali, vždy tam bol taký nátresk, že by sa sediaci nemal kam postaviť a starenka mohla byť rada, že stojí na schodíkoch - aj tak ju pridržiavali telá namačkanej mládeže. Častejšie sa stávalo , že sa mládež na otvorené dvere autobusu vrhala a starenky sa ani k tým dverám nedostali ! V Moskve to bolo podobné. Sranda. Môžeš si lakťami prebíjať cestu von či dnu .. a nikto sa na teba neurazí, neosopí ani nevynadá do neokrôchancov. Ešte s tebou aj budú súcitiť! Bola tam však jedna taká zvláštnosť, ktorú som inde nevidela : málo taxíkov a veľa turistov spôsobilo, že stačilo na kraji cesty stopovať a okamžite zastavilo akékoľvek auto. Po dohode adresy a ceny vás tam odviezol hocikto alebo odišiel /ak nešiel tým smerom/ ale vzápätí zastavili aj dve ďalšie. Organizovaný chaos. Neviem, kto a kedy to tak začal robiť ale bolo to celkom pohodlné. Nebolo treba dlho čakať, dalo sa dohodnúť a človek sa popritom aj niečo dozvedel.
|
|
|
Snazim sa sadat uplne vzadu, tam stary ludia nechodia, lebo vacsinou je tam schod.
|
|
|
vstávam.. ale neznášam, keď je polka autobusu prázdna a pri mne sa presúša nejaká múmia a hlasným vzdychaním naznačuje, že ju mám pustiť. Šak je polka busu voľná, je.em jej chvíľu! ... no a zahraničie si spomínal, neviem ako to funguje vo Viedni, ale v Írsku bolo vždy voľné, keď som pár krát išiel...
|
|
|
Keď som cestovávala do školy, tak som si automaticky vstala ak som zbadala starších ľudí..či už to bol muž alebo žena..Ano stalo sa mi už aj to, že sa na mna zadívali..a len pripomenuli .."dakujem neprosím" ale to sa stalo málokedy, väčšinou boli za ponúknuté miesto vďačný.
|
|
|
busom jazdim raz mza storokov a postavim sa len ked je starcek priliz taky "na rozpadnutiue" alebo vyzera mimoriadne brutalne...:-D:-D
|
|
|
Len velmi zriedka si sadam v MHD.....zvycajne ked idem domov nocakom som opity a nechce sa mi stat...vtedy si sadnem. Cez den takmer vzdy stojim,zvyknem si ale sadat na tu plechovu skrinu v tych novych typoch elektriciek....tam sa mi sedi dobre,lebo viem ze sa tam nikomu nemusim postavit ani zo slusnosti.
|
|
|
o viedenskej MHD neviem nic :-D a ked vezmem do uvahy vsetky kriteria, vstanem len tym starym ludom, ktori na mna nezazeraju, zvacsa su to stari pani, babky zazeraju na moj vkus az prilis a vzhladom na to, ze si platim cestovne ako ony , mozem osrat, vychova nevychova, sadnut nepustim... bez zazerania neni problem
|
|
|
lulla- nie ani nahodou..podla mna tam to tak normalne funguje..
|
|
|
dave11: a decka vsade okolo sa na tom hrozne smiali ze? :-d
|
|
|
Vo Viedni: ako priklad uvediem jednu konkretnu situaciu: Nastupila starenka..,starcek skoro hned pri dverach sa dvihol. Starenka si sadla, Na co sa dvihla pani okolo 40,nech si moze sadnut starcek, na co sa dvihol chlapik nech si moze sadnut ta zena;)
|
|
|
V prípade, že nie sú voľné miesta, tak sa postavím. Ak voľné miesta sú, tak prosím, môže si sadnúť aj tam. Z duše neznášam, keď toho človeka vidím dobehnúť na autobus, palička pod pazuchou a ide ako vietor a potom nastúpi do autobusu a bez paličky stáť nevie... Funguje to nejako inak vo Viedni? Ako?
|
|
|
hmm... ked tam nieje ine volne miesto a nevyskocilo mi chvilu predtym koleno, tak neni problem...
|
|
|
Ja našťastie nechodím zaplneným busom, tak o tom nemusím rozmýšľať :)
|
|
|
ja pustím sadnúť takého ktorý vyzerá žeby si rád sadol :D alebo potom takých čo sú o paličke..alebo sa robim ze spim :D
|
|
|
Ja necestujem MHD. Len normálnym busom. :)
|
|
|
Mužom nevstávam, tých to vždy strašne urazí... ženám vstanem vždy a zväčša odmietnu.
|
|
|
|