Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.374406, vloženo 26.03.2009 13:22:28 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přestala jsem si ho vážit
Ahoj,
přejdu rovnou k věci. S přítelem jsme spolu už 5 let. Vždycky jsem ho milovala za to, jak je hodný, nesobecký, jak je ochotný pomáhat, jak je pracovitý.
Až teď po 5 letech se mi otevřely oči. Začalo to tím, že přítel odešel z práce a přešel na živnost. Je vyučený zedník, ale kopal kanály. Odešel na živnost s tím, že už nechce kopat kanály, že má partu, budou dělat zednické práce a mají práce na 2 roky. Po necelém měsíci tu práci nějakým způsobem ztratili.. Pak chodil pracovat jen párkrát do týdne (kopat kanály) a od prosince je doma.
Je mi jasné, že zedníci přes zimu práci nemají. Ale on se ani nezajímal, nevolal si nikam.. Měl šanci jít na brigádu, ale nešel. Nechtěl. Tvrdil mi, že práci hledá. Nedávno jsem objevila inzerát, že hledají lidi na zednické práce (v blízkém městě). Řekla jsem mu to a on prý o tom popřemýšlí. Včera mi řekl, že si tam volat nebude. Prý počká co ta jeho parta. Ještě dodal, že už se o tom nechce bavit.
On se od prosince válí doma a vůbec mu to nevadí. Nebydlíme spolu, oba jsme ještě u rodičů (já ještě studuji). Ale chtěla jsem si s ním po škole pronajmout byt. On se mnou chtěl bydlet už teď, i když nemám peníze na nájem. Velice hrdinsky mi vykládal, že by celý nájem platil sám, že by mě živil. Nepřistoupila jsem na to. Stejně si nedovedu představit, z čeho by ten byt platil, když je skoro půl roku doma.
Chodí teď sice pomáhat strýcovi se stavbou, ale to je rodina, takže samozřejmě zadarmo.
No z čeho se tady vlastně zpovídám. Mám na něj vztek. Přiznávám se, že se za něj stydím. Dřív jsem si myslela, jak je mi s ním fajn, že život s ním bude krásný. Měl plno plánů - jak postaví dům, ve kterém budeme bydlet. Ztratila jsem tu jistotu, kterou jsem dřív měla. Nechci mít kluka, který kašle na práci.
Možná mu křivdím. Můj názor zná a jak už jsem psala, odmítá se o tom dál bavit. Pokaždé, když jsem s ním, tak se mi vybaví, jak se válí doma. Mám vztek na něj, i na sebe. Nevím, jak z toho ven.
 marka E-MAIL: mishelll@email.cz  Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.03.2009 14:59:43
Odkud jsi? Můj přítel dělá u jedné stavební firmy a shánějí jenom zedníky, ale zatím neúspěšně. Prý žádní nejsou a když už ano, tak ti co nejsou zedníkem vyučení, jen chvíli zedničinu dělali a ty firma nechce. Pokud je ten tvůj fakt šikovný, myslím že každá stavební firma ho přeplatí. Zedník si v této době může vydělat fakt slušné prachy. Ten tvůj je (s prominutím) vůl, že toho zatím nevyužívá. Snad ho brzy finanční nedostatek donutí něco dělat.
Smajlík  nia
26.03.2009 14:34:58
Je líný..aby si na to nezvykl a pak to s ním budeš mít hooodně těžké. Znám to. Příbuzný je už půl roku doma, za tu dobu byl na jednom pohovoru, stále tvrdí, že hledá. Blbost! Kdyby chtěl opravdu pracovat, tak pracuje nebo aspon vyvíjí větší aktivitu..Jestli je to od prosince, tak bych ještě chvilku počkala..nevyčítala mu to, zatím je to jeho věc. Nebydlíte spolu..atd.
 KrásnáNoc Žena21 Kategorie
26.03.2009 14:26:05
marka: za to nic nedáš. Scénu a ultimáta pak můžeš dát kdykoliv, ale dokud člověk nemá závazky a chce ještě neco dokázat, měl by k tomu dostat šanci. Vím to od sebe, taky mi na čas nevyšlo to, co jsem si představovala a když to nešlo dlouho, tak jsem holt šla prodávat. Ale jsem ráda, že mě nikdo nesoudil za to, že jsem to chtěla aspoň chvíli zkoušet. Holt to vyšlo o pár let později:)
Snad jen trošku pohlídat, aby to nesklouzlo v tendenci se flákat pořád a snad to bude lepší.
 šachovnice Žena34 Kategorie
26.03.2009 14:16:01
Kdo práci chce, tak si ji vždy sežene. Není to sic nic snadného, ale i kdyby za malý peníz, tak ji mít může. A nesouhlasím s tebou v tom, že zedníci nemají v zimě práci. Mají, a není ji zrovna málo. To je neplatný argument...
 Annysek
26.03.2009 13:50:57
šachovnice: Děkuju, hodně mi to pomohlo. Asi se k němu fakt chovám jak máma. Změním přístup a uvidím, jak to půjde.
 marka
26.03.2009 13:48:11
Jj, taky už jsem to četl. Ještě akorát v tom tušim figuroval strejc nebo tak něco. Já tohle neberu. Může jít dělat třeba do marketu. Sice za babku, ale když mezitím než mu skončí zkušebka sežene job, tak vypadne ze dne na den. Dal bych mu ultimátum. Na tvrdo. Buď zvedni prdel z gauče nebo........ (tam už si doplň jak tvrdě na to půjdeš). Zdar a sílu.
Smajlík  Cyslics82
26.03.2009 13:48:07
Víš, ono se z pozice studentky strašně snadno mluví o tom, jak někdo kašle na práci.... Předpokládám, že přítel už pěkných pár let maká. Věř, že to není zase tak snadné, tím spíš, když má člověk před sebou vidinu dalších 45ti let toho samého. Ty jako studentka to těžko můžeš pochopit. I pokud si občas střihneš brigádku někde za kasou, není to to samé jako vstávat každé ráno v šest a kopat kanály. Jeden rok, dva roky, deset let.... Neodsuzuj, když nevíš, o čem mluvíš.

Máte s přítelem asi rozdílné vzdělání, schopnosti, životní cíle a názory. To je určitě objektivní problém a měl by se nějak řešit. Ale tvrdit tady, že on je ten špatný a líný a ty ta správná, by bylo asi hodně troufalé....
 Apaltamus Muž27 Kategorie
26.03.2009 13:36:42
Ber to tak, že někdy chce člověk v životě změnu. Možná chtěl pro vás vydělat víc peněz a tak zariskoval a ono to nevyšlo. S tím se těžko smiřuje a navíc mu může být trapné řešit to s tebou, když právě pro tebe chtěl být lepší. Navíc mámu už jistě má a další výchovný přístup nepotřebuje. V takové situaci je pak snadné skouznout ke kdejakým pochybným půjčkám, jen aby tě přesvědčil, že vás uživí.
Zkus mu přestat shánět práci, řekni mu, že chápeš, že chce počkat na další možnou práci, ono jaro je tady, třeba se skutečně nějaká najde, ale že by bylo dobrý si teda dát nějkaý pevný termín a pak holt vzít práci, která bude po ruce. Odejít pak může vždycky. Prostě buď spíš jeho parťák s kapkou pochopení. Až se bude flákat doma rok a nikde žádná snaha, pak to bude asi větší problém. Život je někdy fakt jak na houpačce a v krizi se nejlíp pozná jak na tom váš vztah opravdu je.
 šachovnice Žena34 Kategorie
26.03.2009 13:28:30
to už tu bylo ...
 Meeck Muž47 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk