Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Neprofesionální umělecká Tvorba č.37432, vloženo 13.11.2004 00:50:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Smutek?
Stále nemohu přijít na to, proč se mi na světě líbí méně než lidem ve středověku. Snad kvůli smyslu života, který mi ještě nějak nedošel - oni ho měli, nebo alespoň mít museli. Snad kvůli, nechce se mi to ani vyslovit, no fuj, strašně nerad říkám otřepané fráze, které poslední dobou lidé vy/zneužívají příliš často, lásce. Možná nejsem sám (z globálního hlediska, neboť pokoj až na mou "milovanou" sestru zeje prázdnotou). Nedávno totiž naše rodinná televize (jedna ze dvou) generovala světlo i zvuk (právě tak jak to má být), v levém horním rohu obrazovky svítil červený nápis Max 1 (záruka kvality) a zvukový mono signál přenášel hlas rok starého dokumentárního pořadu. Zde jistý nejmenovaný psycholog (ach ta paměť) zdůvodňoval pesimismus mnoha lidí. Budete nejspíš zvědaví, i když vaše kyselé obličeje jakýkoli výraz postrádají - pousmál jsem se trochu po tomto zjištění, neboť já pesimista nejsem a nikdy nebudu - je to dáno tím, že jen přibližně 5% myšlenek, které naše mozky vyprodukují během dne, je nových. Ty staré nás pak strhávají kamsi do minulosti a se smutkem v oku promítají naše stále se opakující nesplněné touhy. Odtud je pak jen krůček k depresi, poměrně moderní chorobě, na kterou znám lék dokonce i já, co třeba si zaběhat, nebo, i přes vnitřní odpor, se setkat s přáteli. Já vím, že vám se mozek příliš oblbovat nechce, i já vím, že to jsou právě a jen endorfiny (maximálně adrenalin), které dokáže zahnat zlé myšlenky. V podstatě na úkor reálného vnímání světa se pouštíme do používání látek produkovaných našimi mozky. Dělají nám dobře - koneckonců musíme si přiznat, že jsme jen změť buněk, kterým spolupráce pomáhá přežít. Ale vždyť proč se nechat parazitovat vlastním tělem. Nalezte si tu svou symbiozu. Pobavte se s ním, a nemusí to být sex, fyzično není nejdůležitější, oči vám pomohou číst, chuťové pohárky vychutnat si jídlo, hmatové receptory pohyb a i ta únava je přeci lepší než necitlivost.
 LaRosse Muž21 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.11.2004 20:46:54
No já mám zvýšený adrenalin vždy,když jedu z práce.....vždycky mě veze kámoš v autě.......už naboural mnohokrát.......je to prdel,nikdy nevím,kdy se nám to stane znovu.........
 Samael Muž19 Kategorie
13.11.2004 13:52:51
Jo, smysl života, který hodně lidí hledá a hledá, někteří najdou, někteří ne. Já jsem už starý dosti a stejně nevím. Tak asi jediným smyslem života je žít.

Myslíš, že lidi ve středověku byli spokojenější než my? Kdo z nás to ví? Líbí se na dnešním světě méně než lidem ve středověku? To je strašně ovlivěno tím, že středověk je daleko, zatímco dnešní trápení a bída světa je na dosah, víc na dosah, než kdykoliv v minulosti - díky televizi hlavně, že.

Vždycky si vzpomenu na babičku, která vzpomínala na Rakousko Uhersko a samozřejmě vzpomínala, jak žili v bídě, ale taky s nostalgií, jaké to bylo krásné.
 midi Muž67 Kategorie
13.11.2004 12:59:22
docela synestézie.... vede mě to k zamyšlení
...a ta poslední věta ...
 mea-culpa Žena17 Kategorie
13.11.2004 09:47:49
Souhlasím s panem.smithem.....
Pěkný....
Smajlík  Rossistka Žena18 Kategorie
13.11.2004 08:25:39
Ta posledni veta je dobra a asi mluvi za vse;-)
 pan.smith@post.cz Muž24 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne:  Super cena 149 Kč