Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.37302, vloženo 11.11.2004 20:52:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Guajacuran
Máte někdo zkušenosti s užíváním Guajacuranu? Hlavně by mě zajímalo jak působí na nervozitu a úzkosti podobné soc.fóbii. A bude fungovat při dávkování 1 tabl. denně? Lék jsem si naordinoval sám, protože je to pro mě asi jediný řešení. (Rodiče by psychologa asi nerozdejchali) Nevím jestli to mám zkusit... Díky
 Johnny E-MAIL: nic@nic.nc  Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.04.2020 17:03:35
Mě funguje báječně, na úzkosti, na strach z veřejného projevu (pohovory, prezentace)... Ale už ho pár let nepotřebuju, dřív jsem ho zobala běžně, při takových horších obdobích a bojích co jsme měli :)
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
08.01.2019 08:03:54
Na sociálnu fóbiu to určite nezabere. Je to len na ľahké napätie a stres, ja ho používam, ale musíš brať dve tablety denne.
 Dne
25.12.2016 20:20:40
s tímto práškem mám obrovské zkušenosti.brala jsem ho na příšerné úzkostné stavy které mi v podstatě zabraňovaly chodit do školy.brala jsem 2 dvakrát denně a jsem maximálně spokojená
Smajlík  makyna
15.09.2015 15:37:56
Guajacuran mi vždy spolehlivě zabere na nespavost, která mě občas potrápí. Zásadně neužívám léky na spaní, neužívám žádné farm. léky, až na tento. jestli ale nedělám špatně , nevím. Sice mi přijde lepší než klasické léky na spaní, ale to je možná jen moje iluze. Nemám toziž tušení, co to ten Guajacuran je, kde (z čeho) se vyrábí atd. Nic sem k němu nenašla. Je mi to poměrně podezřelé, jestliže je volně prodejný a přitom takhle zabírá, je tedy nutné vzít dva na spaní, ale efekt zaručený. jeden na nervozitu jsem užívala dříve, před lety i na sociální fobii. Účinek mírný byl, ale v případě velkého strachu nic moc. To se musí řešit jinak.
 Eva 5
26.08.2015 11:10:17
poněkud příspěvky, některé, mimo mísu. uvedený lék je myorelaxans. a slabší. podobný např. medocalm.... atd. nicméně, psycholog poskytuje pouze pohled zvenku, bez zásahu dovnitř. nelze generalizovat psychology jako ty, co vědí, to je nesmysl. neurotici (40% populace) neustále hledají, kdy cesta je cíl. můj kamarád psychiatr říká, někdo má cukrovku, někdo neurozu, někdo obojí.co si stěžuješ? podívej se do zrcadla, možná máš křivou hubu. nevadí ti zlodějny kolem tebe, rozkrádání původně státního majetku, žebráci na staromáku, zadlužená republika a řada domácností. máš co jíst? tak zkus jít s kůží na trh a možná přestaneš se bát. tvůj kamil jansa, viz net a mé knížky.
 zaříkávač
07.02.2015 02:13:29
tento lek beru na uvolneni svalu. dve tablety 3x denne. Ma nervova soustava je mirna. Co se tyce nervozity atd. Me to vubec nepomaha. Kazdy telo reaguje jinak. Spis si najdi takovyho doktora. Kterej te bude doopravdy lecit . Ne kazdy doktor je dobrej a zalezi mu na pacientovy.
 jaja1988
10.01.2015 22:37:58
Sám o tom léku zvažuji. K psychiatrovi jsem chvíli chodil a nevyhovoval mi za prvé ani jeden lék, který mi předepsal - sucho v ústech, potíže se spánkem...atd. Za druhé, rady většiny lidí zde jsou příliš zjednodušené: vím o pár lidech, kteří k psychiatrům chodí a jsou z nich nešťastní. Správná rada by měla být: "znám výborného psychiatra, je empatický, vnímavý, vím, že dokáže trefně naordinovat medikament, aniž si z vás udělá testovacího králíka." Já bohužel takového psychiatra v Brně neznám. Jestli vy ano, sem s ním. Nezbývá než v rámci možností testovat na sobě sám, třeba jen s odlehčenou formou léků. Jak praví jedno méně používané přísloví: pomocnou ruku najdeš na konci své vlastní ruky. Takže moje rada: co ti zbývá jiného, než to zkusit, když to nepomůže, třeba se najde něco jiného. Možná by pomohlo nějaké přátelské setkání, vyslechnutí, porozumění. Rodiče klidně vynech.
Smajlík  Petr Brno
22.03.2014 07:53:09
Pokud máš sociální fobii, neprodleně navštiv psychiatra, on ti předepíše prášky přímo na Tvůj problém. Ničeho se neboj, všechno se dá zvládnout. Rodiče by to měli aspoň časem vědět, aby ti mohli taky v rámci možnosti pomáhat při odstranění tvého problému. Držím palce..
Smajlík  Rozeta
26.01.2014 20:37:48
Zmíněný lék je na mírnou nervozitu a ve větších dávkách uvolňuje kosterní svalstvo. Je ale poměrně slabý, a proto je taky volně prodejný. Rozhodně se tím neléčí sociální fobie - na tu zabírají antidepresiva (SSRI), která zpětné vychytávají hormon serotonin a jsou nenávyková! Ta ti předepíše psychiatr, ale může i praktický lékař. K tomu psychoterapie u psychologa taky pomůže. Žádný strach!
Smajlík  levis
23.10.2013 20:52:02
S Gujacuranem mam trochu zkušenost, upřímně nepřijde mi, že by nějak fungoval, možná opravdu jenom trochu proti lehké nervozitě. Pokud máš sociální fobii, pravděpodobně ti pomůže jenom psychiatr. Neboj se toho a zajdi tam třeba s kamarádem a rodičům nic neříkej, pokud se toho bojíš, i když si myslím, že by tě milovali stejně tak, kdyby si jim to řekl. Doktor už ti na to něco předepíše, něco co by ti mohlo pomoct. ;)
Smajlík  KayaInsane
27.08.2013 09:39:54
Právě jsem si před hodinou vzal 1 Guajacuran (doktor mi to dal na bolavou ruku - uvolnění svalstva). Můj pocit? Nepůsobí to nijak. Nejvíc mě pobavila informace na krabičce, že " by se to mělo vzít cca 30 min. před veřejným vystoupením". Takže je to vlastně hlavně pro umělce a politiky;-)
 občan
31.08.2012 18:20:25
...jen bacha na XANAX,NEUROl je silně návykový...
Smajlík  Irča
24.01.2012 15:40:16
Guajacuran jsem zvolila po dohodě s lékárníkem. Přišla jsem tam a zeptala se, jestli by mi nedoporučil něco na LEHKÉ deprese, úzkost, nespavost... Prostě že mám teď složitější období, víc stresu, víc starostí a potřebovala bych být trochu víc v pohodě. Taky jsem se zeptala, jestli je něco bez předpisu, nebo jestli musím k doktorovi. Doporučil mi právě Guajacuran, ale s tím, že mě to nevyléčí, že mi to jen pomůže odprostit se od stresu a depresivních stavů. Ale nic tím nevyřeším, jen mi dodá klid a tím pádem možnost dobře spát. Nakombinoval mi to ještě s přírodním lékem PERSEN forte (pro lepší spánek). Nejsem blázen, ale mám občas psychické potíže (nic zvláštního, jen hůř zvládám krizové situace, problémy apod.) a tak chodím pravidelně na psychoterapie. Sice za to platím, ale dost mi to pomáhá a udržuje mě to v dobré psychické kondici. Myslím, že v případě psychických potíží se nevyplácí čekat. Doporučuji udělat rázný krok a rozhodnout se se sebou něco udělat. Směle do toho! Jak řekla zdeni, rodiče tě budou mít rádi i tak a nakonec to pochopí! :)
Smajlík  Magdaléna
08.10.2010 17:18:41
Guajacuran jsou jenom takové "bonbónky", které můžeš zobat přes den na mírnou nervozitu, slabší křeče atp. Není ani vázaný na předpis, což svědčí o jeho síle.
Na nervozitu spojenou se sociální fóbií by měly být psychiatrem předepsány benzodiazepiny (diazepam, xanax/neurol, librium atp.). Hodně štěstí.
 Nemo123
02.09.2010 09:06:51
Guajacuran je v pohodě, narozdíl třeba od Lexaurinu, pokud se ovšem jedná o nervozitu typu před zkouškou, před pohovorem, atp. To znamená, brát jej pouze nárazově, není to lék na každý den, po celý rok atd.
Proti různým fobiím rozhodně zajdi k psychologovi. Pokud nemáš peníze, je třeba jít k psychiatrovi a ten napíše doporučenku k psychologovi, což je poté hrazeno plně pojišťovnou. Jak už tu někdo psal, je dobrý trénink s pomocí odborníka a zároveň i může probíhat i léčba nějkaými antidepresivy (není podmínkou).
Rodičům zatím nic neříkej, a až budeš mluvit s psychologem zmiň se i této skutečnosti. Rodiče milují své děti a tedy se musí naučit je brát i s psychologem stejně jako s pupínkem na zadku! Hodně sil!
 zdeni
26.11.2009 21:55:10
rtrt
Smajlík  ffgfg
12.06.2009 20:41:38
info ke guajacuranu: (zdroj http://www.farmaceutika.info/guajacuran

Farmakodynamické vlastnosti:
Guajacuran patří do skupiny centrálních myorelaxancií odvozených od propandiolu. Má mírně sedativní účinky, snižuje svalový tonus a působí expektoračně.
5.2. Farmakokinetické vlastnosti
Gvajfenesin se z trávící soustavy vstřebává snadno, nepatrně se váže na bílkoviny krevní plazmy. Vylučuje se močí, většinou ve formě metabolitů, částečně beze změny. Biologický poločas je 1 hodina.
Dlouhodobá aplikace gvajfenesinu vede k postupnému snižování účinku.
5.3 Předklinické údaje vztahující se bezpečnosti přípravku
Bezpečnost přípravku byla ověřena jeho dlouhodobým používáním.
Maximální denní dávka pro dospělé je 2 400 mg (12 dražé).

takže tento lék nemá nic společného s guaranou a není nebezpečný. ale to byste zjistili sami, stačilo se podívat do googlu...

to Johnny: pokud potřebuješ něco na nervozitu a fóbie, tzn. na psychiku tak mazej za psychologem, ten ti předepíše vhodnější lék, ale tím guajacuranem si asi neublížíš.
Smajlík  Elay
31.08.2007 13:09:17
Co se týká Tvých potíží je fakt lepší jít k odborníkovi.Já se kvůli rodičům,kteří měli podobný názor na psychology a psychiatry trápila s depresí spoustu let,až to málem skončilo špatně.Rozhodně to neřeš radou dej si panáka ani si sám nic neordinuj.Guajacuran je návykový a je spousta léků,které ti v rukou odborníka mohou pomoci.Věř mi,mám to za sebou.
Smajlík  oliva1
13.11.2004 22:41:45
viz Allibaa!
Smajlík  Peka Žena20 Kategorie
13.11.2004 02:16:15
A to je ti 19, že musíš všechno říkat rodičům?
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
12.11.2004 14:15:44
Odkud jsi?
 xyzx
12.11.2004 01:05:10
Tak 1. jsi dospělý, takže rodič o psychologovi opravdu nemusí vědět. Seber odvahu a zajdi tam.

2. Guajacuran? No ublížit by ti to nemělo. Ale strachu se nezbavíš pomocí pilulek, to je potřeba se naučit překovnávat a trénovat. A často je lepší, když ti s tím pomůže někdo, kdo ví jak na to.

Jaké knížky o problému který tě trápí si četl?
Smajlík  Allibaa Žena27 Kategorie
11.11.2004 23:45:21
cože??
 Zildjian Muž41 Kategorie
11.11.2004 23:27:03
Nevím jak jsi si ho naordinoval sám, v poslední době je totiž už jen na předpis.
Pomáhá dost od bolestí a na psychiku je to taky rychlej lék (Pan Kaci psssssst). Zabírá dost rychle, není to ale o tom, ž ebys to mohl brát dlouhou dobu, je navykovej, doporučuju lékaře, jakéhokoli, rodičům nic neříkej a vyraž.
 Pompofka Žena27 Kategorie
11.11.2004 22:51:06
Lepší by bylo zajít k tomu psychologovi, rodiče se to vůbec nemusej dozvedět. Jedna tableta asi neuškodí, takže jestli Ti to pomůže tak si ji klidně vezmi, ale dlouhodobě bych to nekonzumoval... To si raději dej panáka.
 discoverer Žena21 Kategorie
11.11.2004 22:47:29
Guajacuran jsem dostala od doktora na páteř. Nevím, jak působí na nervozitu, natož na soc. fobii. Rozhodně bys měl raději zajít k doktorovi, s fobiemi není žádná legrace (možná jen pro ty kolem). Rodiče to určitě rozdejchají, žes byl u psychologa, ale pokud z toho máš obavy, tak běž a nemusíš jim to hlásit.
 Dalia Žena73 Kategorie
11.11.2004 21:57:21
No klidně to zkus. Je to volně prodejný, 1 tableta ti neublíží, ale spíš se to bere na uklidnění nebo proti depresím.
Na soc. fobie žádný tabletky nejsou, to si dej radši štamprdli.
Smajlík  shodan Muž Kategorie
11.11.2004 21:54:48
no, tak to rovnou zer rohlik s rohypnolem a zapijej panakama....vole!
 Asasan Muž18 Kategorie
11.11.2004 21:48:34
Co to je? Je to nejakej vytazek z guarany, tedy setrivejsi kofein? K cemu to potrebujes? Nedokazes nabrat potrebnou energii normalnim jidlem?
 Pan Kac.
11.11.2004 21:09:48
prosim tě neber to,jsi z prahy ? Taky jsem chodila k psycholocgovy a v pohodě
 Kate* Žena15 Kategorie
11.11.2004 20:59:14
Nemusi prece tvi rodice vedet ze jsi byl u psychologa! Leky si sam takhle ordinovat nemuzes!
 Mimovesmir Žena32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk