Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.352396, vloženo 22.12.2008 18:45:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rodiče - přehnaně dlouhé
Ahoj
Tak nám asi před hodinou odjela návštěva - kamarádka a její máma. Tu hodinu mezi jejich odjezdem a touhle zpovědí jsem ventilovala svůj vztek. A proč zuřím? Inu, už v jedné své dřívější zpovědi jsem psala o svých rodičích...jeden jejich zvyk (nazývejme to třeba takhle) jsem však opomněla: shazování mé maličkosti před návštěvami.
A nejradši mě shazují právě před mámou mé nejlepší kamarádky, se kterou se velmi zkamarádili. Inu, asi to znáte: "dospělci" si sednou nad kávou a povídají si o všem možném a nakonec dojde i na téma rodina a děti. Mno, a tak si moji milí rodičové začnou před tou návštěvou stěžovat a naříkat, jaká jsem hrozná dcera - jak jsem na ně drzá (věčně raději mlčím a myslím si své, poněvadž na nějakou drzost ani nedostanu skrz stále se ve vzduchu vznášející facky prostor), jak pořádně neuklízím (ano, v nedodělané veradně, která se už od počátku věků jednou za 2 měsíce vymete, neluxuji ani podlahu ani pavučiny...občas se divím, že můj otec nechodí od vitríny k vitríně a rukou v bílé rukavici nekontroluje prach), jak jim vůbec v ničem nepomáhám (a proto mají čas den co den sedět hodiny u televize, případně u počítače u her), jak na ně vůbec kašlu a jen lítám se psem venku (denně chodím se psem na 2 hoďky ven a když náhodou vynechám - máme dům se dvorem a zahradou, tak se dozvím, že na psa kašlu, což vážně není pravda) a jak nikdy nic neudělám pořádně.
Prostě mě začnou před tou návštěvou shazovat za pomoci několika příhod, které se staly v průběhu jednoho roku a které si ještě náležitě přibarví. Neříkám, že se mi občas něco nepovede a že občas neudělám něco tak, jak mám, a podobně. Jenže představy mých rodičů jsou trochu...prazvláštní. Tak či onak mi nepřijde fér, aby mě takhle shazovali před návštěvou a dělali ze mě holku horší, než jsem. Obzvlášť když se podívají okolo a vidí, že bych mohla být dalece horší. A jestli je to jejich způsob,jak mě přinutit být "lepší", pak je to ten nejhorší způsob, jaký si mohli vymyslet.
Ano, vím, že je to jen můj úhel pohledu a že tak se cítí asi každý v mém věku, ale srovnám-li jejich chování s chováním ostatních rodičů, přijde mi, že to vyhánějí do extrému. Ale možná by se sem taky hodila věta, že "Náš vlastní úděl je vždycky těžší než úděl ostatích, protože ho musíme nést my sami." - jinými slovy: možná to vidím horší, než jaké to je, protože se to týká mě.

Mno, tak jsem se vypsala, vykecala....a všechny, kteří to dočetli až sem, obdivuji.
Přeji - v rámci možností - příjemné a veselé Vánoce bez nehod a nechť vám Ježíšek dobře naježí. ;)
 Nakya Žena16 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.12.2008 20:09:03
Když to říkají před tebou, snaží se tě jen vyprovokovat k vyšším výkonům. Řeči se vedou, voda teče. Nic si z toho nedělej. Mají tě rádi, jinak by o tobě nevykládali celou návštěvu. Třeba kdyby hned při příchodu hostů řekli- naše dcera je nudně průměrná, by tě to taky mrzelo a navíc by si neměli o čem povídat, co já vím? Nebuď tak namyšlená, netočí se kolem tebe svět. Nerozčiluj se, klidně to přejdi. Řekni si, kdo nepochopil jak jsem sqělá, není na výši a proto mě jeho názor nezajímá. :-)
 cypjaklampa Žena11 Kategorie
22.12.2008 19:59:53
Opravdu to vidíš horší, než to je. Pravdou zůstává, že rodiče, kteří takto mluví o svých ratolestech většinou moc dobře vědí, že to přibarvují. A není to protože by tě chtěli shazovat, ale proto, že chtějí vypadat lépe (jako že ikdyž jsi tak nemožná, zvládají tvoji výchovu). Ber to z té lepší stránky: horší už být nemůžeš.
Osobně bych byla raději, kdyby o mě mluvili v tomto směru. A jestli ti není příjemné to poslouchat, odejdi, jiné východisko nevidím.
taky pěkné svátky
 OkoaokO Žena51 Kategorie
22.12.2008 19:54:03
Vždyť se tím rodiče sami shazujou. Já někde na návštěvě slyšet jen neustálý stížnosti na potomka, co kdy udělal blbě a s gustem vyprávěný zahanbující stories, tak mi to přišlo dost podezřelý, myslela bych si o takovejch rodičích docela nelichotivý věci.
Smajlík  Pa-Loonjka Žena33 Kategorie
22.12.2008 19:31:19
Řekla bych jim (před návštěvou) : " Já jsem drzá?! Dobrá, tak tedy, abych dostála tohoto lichotivého titulu, který jste mi dali, řeknu vám jednu drzou věc: Ani vy nejste dokonalí, víte o tom? A já naštěstí taky ne, protože kdybych byla, tak bych s takovýma nedokonalýma lidma, kteří mě navíc před návštěvou pomlouvají a vůbec jim to není blbé, nemohla žít v jedné domácnosti. Tak a ted si konečně můžete stěžovat, jak jsem drzá. Maucta."
Já totiž bytostně nesnáším jakékoliv příkoří a navíc nespravedlnost, a drzost a ironii používám místo zfackování či jiného fyzického násilí, které by si dotyčná osoba, která mi dělá příkoří , zasloužila jako sůl
 sovice Žena22 Kategorie
22.12.2008 19:28:25
Nakya: Já vím. :o) K Vánocům odemě dostaneš panáka na mlácení. :o))
 Egyptiläinen Muž32 Kategorie
22.12.2008 19:16:04
Egyptiläinen
=)....promiň, že nejsem na icq, ale jsem zase protivná a nechci to na tebe přenášet...
 Nakya Žena18 Kategorie
22.12.2008 19:13:37
Krutá realita na způsob "každý jsme nějaký" a nikdo nemůže za to, jaké "schytáš" rodiče. Jsou jací jsou a s tím nic moc nenaděláš, bohužel. Nezbývá, než to ještě chvíli vydržet a osamostatnit se, což může být značně problematické, zvláště k poměrům, které u vás doma panují....
 Egyptiläinen Muž32 Kategorie
22.12.2008 18:59:13
Já to znám. Taky nevim proč maj tu tendeci. :-/
 SNAKEEEEEEE Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč