Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.348789, vloženo 04.12.2008 21:12:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Digitalizace
Ahoj,
zajímalo by mě jak jste si poradili s digitalizací. Já žiju už 3 roky v Praze a 31.10.2008 tady vypli čt2. Jenže u mě na bytě přestaly fungovat všechny kanály. Okamžitě jsem druhej den došla do krámu pro set top box. :-) Všechno jsem vyladila a televize šla ok až do minulého týdne. Kdy mi asi 5 dní nejelo óčko. To už naskočilo, ale pro změnu mi nefunguje prima a nova (signál buď žádnej a nebo úplně slabej a to mám pokojovou anténu a na paneláku máme upravenou STA pro příjem digitálního signálu). Dokonce byl minulý týden navýšen signál do naší sdružený antény a mně přesto prima a nova funguje hůř než předtim :-/ Neustále tu operuju po pokoji s anténou, ladim a nemůžu se dobrat výsledku čím by to mohlo být. Nemáte pro mě nějakou užitečnou radu? :-) Jsem relativně technickej typ, ale tomuhle fakt nerozumim :)

Otázka do placu vůbec: Jak vy se vůbec vypořádáváte s digitalizací? Jste odpůrci a nebo příznivci? :)

 jsemletadlo Žena23 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
05.02.2014 09:35:16
JÁ MĚL ZÁBILU LADĚNÍ ANALOGOVÉCH TELEVIZÍ V DĚCTVÍ. PODLE TOHO JSEM MALOVAL A BAVILO MNĚ MALOVAT ANALOGOVÉ OBRAZOVKY DO SEŠITU! TO BYLA MOJE ZÁLIBA CO MNĚ BAVILA. MOHL JSEM TAM MALOVAT DUCHY A STÍNY. TED JE MŮJ KONÍČEK V HAJZLU Z TOU ZASRANOU DIGITALIZACÍ. MUSEL JSEM MALOVÁNÍ OBRAZOVEK POHŘBÍT I S UKONČOVÁNÍ ANALOGU. KEŽ BY SE VRÁTIL ANALOG ZPĚT. I TO NAHRÁVÁNÍ NA STB NA NA HOHNO! ANALOGOVÁ VIDEA A DVD REKORDERY NAHRÁVALI LÉPE! JE TO TAHÁNÍ PEZĚZ Z LIDÍ. KÉŽ BY BOHOUŠ SOBOTKA OBNOVIL ZPÁTKY ANALOG.
Smajlík  John Onur
16.08.2013 10:50:33
ZLATÝ ANALOG! STAŘÍ DIVÁCI MUSEJÍ MÍT SATELITY! DIGITÁL JE HORŠÍ A NÁROČNĚJŠÍ NEŽ TEN ANALOG! ANALOG BYL DOBRÝ. TED MAJÍ LIDÉ (HLAVNĚ STAŘÍ LIDÉ VELKÉ PROBLÉMY) TOLIK TV PROGRAMU! STAŘÍ LIDÉ JSOU PĚKNĚ NASRANÍ! A JÁ TAKY!
Smajlík  Wonux
05.12.2008 22:47:42
MirrA88 lze vyřešit satelitem. 100% pokrytí.
 ertys
05.12.2008 04:58:15
Celá digitalizace vysílání je shit.

Spousta lidí v oblastech s velmy slabým signálem se budou moci rozloučit s televizí. Doteď sledovali silně zašuměný obraz a teď budou maximálně koukat na každý pár minut rozpadající se čtverečky.
 MirrA88 Muž22 Kategorie
05.12.2008 02:34:16
Digitalizace, učeně řečeno, zvyšuje kapacitu přenosu informací, v TV oblasti taktéž a značně, dále úspora energie, méně přidělených frekvencí pro více TV. Energie (elektrická=drahá), která byla nutná pro přenos 1 TV kanálu a k tomu teletextu, nyní postačí na min. cca 5 TV kanálů a k tomu kanály rozhlasu pochopitelně ve stereu a super kvalitě (dynamika atd.). Jinak u mne: přesně dle polomáčenka, a pokojová anténa by měla být nastavitelná na horizontální a hlavně vertikální polarizaci (položit nebo postavit), lepší signál by měl být poblíž okna (není to ale 100% pravidlo) a spíše výše, a anténa (jen specielní pro DVT) by mohla mít i vestavěný nízkošumový anténní zesilovač napájený ant. kabelem ze settopboxu, velký pozor na někdy různá napájecí napětí zesilovače a možnosti settopboxu.
 trebatak
04.12.2008 23:44:24
U nás to taky občas blbne, stačí znova automaticky přeladit a je to OK... digitál máme už nějakej ten rok, takže jsem zvyklá.
 polomáčenka Žena20 Kategorie
04.12.2008 23:43:46
Gramatický démon: Tak tos mě fakt nepotěšil :-D

a-k-x: V takovym sekajícím se a kostičkujícím stavu to mam teď :-/ No kdyby přišel nějakej odborník a viděl by, jak to tu mam pospojovaný tak by se hodně divil tomu, že to aspoň trochu funguje :-)))
 jsemletadlo Žena24 Kategorie
04.12.2008 23:38:46
ad kostičkování: je to způsobený tím že ti pitomci u nás nejdřív zavedli kódování MPEG2, navíc se strašně malým datovým tokem. Časem přijde MPEG4, a potom AVC high definition streamy, takže se těšte na minimálně dvě další výměny set-top boxů.

(mám štěstí že to neřeším, český televize nedávají nic co by mě zajímalo :) )
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
04.12.2008 23:30:25
No v nejhorším se to dá řešit satelitem kde se dá taky chytat programy a mohlo by teoreticky i odpadnout to kostičkování programů. Celkově vzato to zas tak moc dobrýho lidem nepřineslo. Vysílací signál je o hodně slabší než klasickej. Místama to kostičkuje i když je to vyladěný sebelíp.
 a-k-x Muž36 Kategorie
04.12.2008 23:12:29
Viz UHB, zkus znovu naladit. Jestli nějak laborovali s vysíláním, mohlo by to pomoci. Jinak si říkám, že digitalizace je zbytečnost, TV skoro nepoužívám a klidně bych se bez ní obešel. Koukám na ni jen tehdy, když nevím co by, nebo při jídle. Jednou týdně mrknu na zprávy. Na to mi analog stačí. Navíc to DVB-C od UPC, co máme, je docela problémový, občas úplně vypadnou všechny kanály, dost často to kostičkuje a to si pak prostě neškrtneš, zatímco nějaký rušení u analogu maximálně zhorší kvalitu zvuku a obrazu, ale jede to dál. Analog přes kabel jede i bez toho rušení.
Shrnu-li to, jsem proti digitalizaci tam, kde to nemá opodstatnění.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
04.12.2008 23:09:11
Unknown Human Being: jj dávala jsem automatický lazení programů od začátku a nic. Když jsem neměla pokojovou anténu, tak stačilo jen lehce projít kolem televize a signál začal vypadávat. Pak jsem si pořídila tu anténu a běželo to ok až do minulýho tejdne :-/ Fakt jako nevím, ale to co říkáš ohledně toho STB, tak to by dávalo smysl. Citlivější asi budou fungovat lépe. Taky jsem někde četla, že ten přechod do ostrýho vysílání neni nic moc a horší STB to špatně propouštěj.
 jsemletadlo Žena24 Kategorie
04.12.2008 21:59:10
My jsme žádný set top box zatím nepořizovali. ČT1, Prima a Nova nám běžela dobře až do předvčerejška, kdy nám přepólovali anténu. Od té doby to zrní a taky nevím, co s tím... Nevíte někdo?
 Colorlight Žena35 Kategorie
04.12.2008 21:57:04
Teď jsem řešil podobný problém. České radiokomunikace moc přechod nezvládly, jelikož set-top-boxy, které fungovaly ve zkušebním vysílání, nefungují v ostrém a přibližně v půlce listopadu spoustě lidí přestaly fungovat nebo fungují špatně. Včera jsem vyhodil starý set-top-box a pořídil nový (Topfield) s větší citlivostí a všechno funguje naprosto bez problémů. Jinak s pokojovými anténami bývají jen problémy. Takže bych viděl problém v tom, protože tam s tím asi furt nějak laborují. Mimochodem, zkoušelas to znova naladit ? Ne jen hýbat s anténou, ale vymazat všechny naladěné programy a naladit je znova ?
 Unknown Human Being Muž27 Kategorie
04.12.2008 21:23:02
STK: Tak je fajn... No mně většinou nejedou ty programy, na který koukam a ty co jsou podle mě úplně k ničemu jako (NOE, PUBLIC nebo Z1) jedou samozřejmě výborně :-D Ale na Public občas dávaj celkem zajímavý cestopisy, jinak to taky nesleduju.
 jsemletadlo Žena24 Kategorie
04.12.2008 21:20:41
Jsem rozhodně příznivec, táta splašil bezva televize se STB (zvláštní zkratka), díky tomu můžem ČT1 a Novu sledovat v MPEG4 - naprosto nezapomenutelný zážitek :) Je fakt, že Prima občas zablbne, ale jinak výborné, ještě aby začal vysílat zbytek těch nových programů, ty, co doposud spustili za moc nestojí :)
 STK Muž24 Kategorie
04.12.2008 21:19:06
Slyšela jsem, že některé set-top-boxy vyžadují i náležitou anténu. Ale vůbec tomu nerozumím.
Smajlík  DobreVlocky Žena Kategorie
04.12.2008 21:17:23
involata: No já žiju sama a na satelit nemam - takže asi tak :)

Mitro: Jinak je fakt, že digitální obraz (pokud se zrovna nekostičkuje, nevypadává signál nebo se to celkově neseká) je o dost kvalitnější...
 jsemletadlo Žena24 Kategorie
04.12.2008 21:14:51
Mě je digitalizace u prdele, kdysi se u nás koupil satelit a tam teď hrajou všechny české stanice. Každopádně já jedu furt přes klasickou anténu a jakmile to vypnou, tak se nepodívám ani na zprávy no. Leda na netu, ale to mě nebaví.
 involata Žena Kategorie
04.12.2008 21:14:33
Ti neporadim. Taky ziju v Praze a je fakt, ze pred par dny mi nesla Nova a Prima, ale uz je to ok. Jedine zavolat si odbornika ...
Jinak jsem pro digitalizaci.
 Mitro Muž57 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk