Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.346655, vloženo 24.11.2008 19:32:48 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Šikana a postoj rodičů: pomoz si sám
Ano, druhá má otázka na vás ohledně šikany....

Co si myslíte o postoji "pomoz si sám" od rodičů, jejichž dítě je obětí šikany? Schvalujete to? Odsuzujete? Znáte lepší řešení? A proč si myslíte, že tento postoj někteří rodiče zaujímají?

Díky moc za odpovědi, obzvláště na poslední otázku (ta mě zajímá nejvíc)
 Nakya Žena16 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2008 09:42:00
jako ideální vidím zhruba následující postup rodičů:
1.posoudit závažnost a to jestli jde vůbec o šikanu. Řada lidí má v sobě filosofii typu že pokud někomu něco provedou je to legrace a pokud jim to oplatí tak se jedná o tragédii. Rodiče by se měli podrobně vyptat co se stalo a nejlépe ještě nějak ověřit. Je rozdíl jestli teče krev nebo jestli jen spolužáci odmítají dítě chválit či poslouchat.
2.měli by dítěti poradit jak předcházet konfliktním situacím a zbytečně ne provokovat. Zeptat se kdo má ještě potíže z ostatních a poradit ať sleduje ty kteří potíže ne mají a učí se od nich zvládat modelové situace.
3.měli by jim vysvětlit priority a cenu dobrých rodinných vstahů a morálky, pokud jde o šikanu ekonomickou. Říct že mohou dostat drašší boty třeba na úkor jídla nebo hraček, nebo jako dárek místo jiných věcí. Poukázat na dobré i špatné příklady společných známých a těch kteří šikanují. Vysvětlit jim že ne morální darebák stojí hluboko pod slušným člověkem ať uš má na sobě cokoliv.
4.naučit slovní i physické obraně. Poradit co mají odpovědět, jak diplomaticky jednat s dětmi i s učitelem a ukázat pár jednoduchých a bespečných chvatů se zdrcujícím účinkem.
5.pokud to všechno ne pomůže tak vlítnout do školy a udělat třetí světovou pokud ne chtějí spolupracovat. Třeba vytáhnout učitelku či ředitele z kabinetu kteří šikanu tolerují nebo se na ní sami podílejí a promluvit si s nimi před celou školou. Říct jim co jsou zač a pohrozit trestním stíháním, TV Nova apod pokud ne dají věci rychle do pořádku a ne plní svoje povinnosti.
Smajlík  MrSally
24.11.2008 21:17:18
Samozřejmě že neschvaluji. A ani nechápu, že někteří rodiče takový přístup mají...
 lealtad Žena Kategorie
24.11.2008 21:04:21
neschvaluji... snažila bych se mu pomoct, jak bych jen mohla
 Moonek Žena28 Kategorie
24.11.2008 20:07:02
Asi to není ten nejšťastnější postoj, ale celkem pochopitelný. Rodiče asi předpokládají, že se dítě obrní a začne se bránit. Záleží na tom, jestli je to v začátcích a jestli to dítě na to vůbec psychicky má. A to asi někdy rodiče vyhodnotí nesprávně.
 DobreVlocky Žena Kategorie
24.11.2008 20:06:48
Základem všeho je okamžitě agresorovi hned v počátcích šikany nečekaně a bez výčitek jednu pořádnou fláknout. Pokud mu vyteče i trošku tý červený, tím líp. Už naši předkové propagovali heslo: První rána platí.
Je tedy pravda, že já sám jsem to praktikoval jen jednou na vojně a vyšlo mi to na 100%. Měl jsem pak celý rok pokoj. Ani jsem se dotyčného nezeptal, jestli mu to za ty dva stehy na obočí stálo a on sám i o celé věci raději všude mlčel a nikdy pravdivě nepřiznal, jak se mu to stalo.
Smajlík  tlustytrpaslik Muž Kategorie
24.11.2008 19:57:55
1) Co si myslíte o postoji "pomoz si sám" od rodičů, jejichž dítě je obětí šikany? Oni si s tím nevědí rady a doufají, že se samo spraví. V horším případě nemají o dítě zájem.
2) Schvalujete to? Ne
3) Odsuzujete? Ano
4) Znáte lepší řešení? Jistě, zasáhnout, čím dříve tím lépe.
5) A proč si myslíte, že tento postoj někteří rodiče zaujímají? viz 1
 jan wat Muž Kategorie
24.11.2008 19:53:50
Podle toho, o jaký jde případ. Je lehčí šikana, kde je dobré, aby se z toho dítko dostalo samo a pak tvrdší, kde je nutnost, aby se dítěte někdo zastal a pomohl mu.
 Bezkřídlý Anděl Žena22 Kategorie
24.11.2008 19:49:08
Popravdě sem se s tim ještě nesetkal a pokud to opravdu někdo dělá, tak to nejspíš bude magor..
A proč ho zaujímají? Nejspíš chtěj, aby se jejich dítě naučilo samostatnosti.. Ale je to blbost podle mě..
 Ranar785 Muž20 Kategorie
24.11.2008 19:48:10
BlackRainbow: To ti opravdu nepovím. Já zažila pouze jednoho zakomplexovaného agresora, na kterého když se člověk ohradil tak stáhl ocas.
 Khetti Žena Kategorie
24.11.2008 19:46:20
A asi takový postoj často zaujímají proto, že o tom nemají dostatek informací...

Khetti: zajímalo by mne, jak by se měl člověk bránit sám partě kluků teda...
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
24.11.2008 19:43:50
Tak to ani omylem, šikana je vážná věc a fakt nejde jen o nějaké "otrkání se". Rozhodně by to měli inteligentně aktivně řešit, ale žádné konfrontace přímo s těmi co šikanují nebo s jejich rodiči-to by akorát mohlo situaci zhoršit. Jediné řešení je opravdové potrestání viníků - vyražení ze školy nebo změnit kolektiv...
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
24.11.2008 19:41:51
No pomoz si sám není až tak špatné řešení pokud má dítě zdravé sebevědomí tak se s agresorem samo vypořádá.
Pokud ovšem je, ale spíše introvert atp. tak by spíš rodič měl zaujmout učitele, v tom, že by dítě naučil koordinovat strach a naučit se bránit jak slovně tak i fyzicky.
 Khetti Žena Kategorie
24.11.2008 19:36:35
Není to dobré řešení. Dokud dítě studuje, tak by mu měli pomoct. Dost šikany si člověk užije na pracovišti, ještě se s tím tak potýkat v dětství.
Smajlík  Aenigma Žena28 Kategorie
24.11.2008 19:36:17
Docela to chápu, chtějí aby se dítě samo otrkalo a přežilo v tomto světě i když mu nebudou stát za prdelí..
Nicméně já být rodič, tak manipuluji dítě do běhaní resp. sportu a učím ho sebeobraně a boji.. dítě se nesmí moc rozmazlovat, jinak z něho bude sračka.
 Prototor Muž24 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč