Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.34662, vloženo 14.10.2004 08:33:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nemožné holky
Taky k vám chodí do školy? Do třídy?

Inspirovala mě kachnitruksi se svou novou spolužačkou Blankou (zpověď 31 227).

Na úvod bych si dovolila opsat kus historického zápisu ze svého dívčího deníčku (z 12.11.1980) - bylo mi 16 - je o jedné holce, co se pro změnu jmenovala Broňa:

"Potkávám Tě často. Na ulici, ve škole, všude a vždycky se usměješ a pozdravíš. Ostatní o Tobě říkají, že jsi nemožná holka v oblečení našich babiček a že jsi blbá, že uděláš všechno, co Ti kdo řekne. Chtěla bych se s tebou spřátelit. Jsi hrozně hodná holka, ale já bych tě chtěla změnit - aby se Ti ostatní nesmáli. Určitě máš své touhy a přání, své tajné lásky, sny, ale každý si myslí, že jsi jen chladná suchopárná pomocnice, pilná šprtka, která spraví, co ostatní zvorají. Chtěla bych z tebe udělat mrchu, aby ses pomstila všem a všemu, co se ti smálo.... " atd.

Pomineme-li moji tehdejší naivitu, že je možné někoho změnit a navíc i naivní představu, že ona chce být jiná - jo, byla to taky taková druhá Blanka. Další taková mi seděla předevčírem v první lavici na přednášce - měla příšerné brýle, ofinku, co rozhodně nemohla padat do očí a oblečením se rozhodně vymykala všem ostatním (ne výstředně), dávala pozor, aktivně kývala, když jsem chtěla, aby studenti něco vymysleli, hlásila se, ale mluvila mimo mísu.

Holky jsou to obvykle snaživé, ale trošku bez kreativity a fantazie a jsou divné pro ostatní, protože je nezajímají kluci, diskotéky, oblečení, šminky... a mají ušlechtilé zájmy, o kterých jejich okolí vůbec neví, že existují.

JENŽE - nejenže mají právo na to být, jaké jsou, ale neměly bychom se jim smát, ani je litovat, spíš jim závidět... nakonec žijí dost šťastné životy a to nejen ve svém nitru, ale tak, že jim to závidí i okolí.

Naše Broňa si vzala o dost staršího inteligentního muže, který jí snáší modré z nebe, už se nikam nežene a miluje svou rodinu ve velké vile, je zvána na všechny společenské akce... atd. vede vcelku zajímavý a luxusní život, který ji kdysi dobře vypadající kamarádky, co měly superoblečení a každého frajera, závidí.

A pozor - není to náhoda, ale typický osud tohoto typu holek.

Jako známý příklad bych uvedla Kostancii Záhorkovou, nyní Železnou - vsadím se, že i ona byla nedávno takovou nemožnou holkou.

Takže - co jsem tím chtěla vlastně říct... nechte je žít, jednou jim budete závidět - ať už jejich štěstí, spokojenost, vyrovnanost, postavení nebo majetek.
 arj Žena40 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.10.2004 17:12:26
V každý třídě se najde někdo, kdo je jaksi trošku "mimo mísu".....
Smajlík  Rossistka Žena18 Kategorie
15.10.2004 15:36:46
Tak na tom něco bude. Doteď jsem nechápal jak si železný moh vzít Konstancii, teď už je mi to jasné, otevřela jsi mi oči.
 MaxCrazy Muž Kategorie
15.10.2004 07:57:10
Tady se nabizí otázka, odkud se tu z vesmíru vynořili lidé, kteří tyto ,,šprtky" odsuzují, podle ČEHO je posuzují a kdy se zase ponoří nazpět do bažin.
( připomíná mi to pohádku ,,O ošklivém kabrňátku".)
Smajlík  Mert* Muž Kategorie
14.10.2004 21:08:59
ja sem taky takovej podivin, ale prej je to dobre a normalni lidi jsou nudny...
 happiness Žena29 Kategorie
14.10.2004 19:29:57
Moc pěkně napsaný.. Jsou i takové, které jejich okolí nechápe a myslí si o nich jak jsou nemožné.. Je zajímavé, jak se člověk postupem času mění.. Nejdřív se jí posmívají a dělají z ní něco naprosto nemožného a po čase jí závidí, protože je v životě šťastnější než ony..
 Shaden Muž18 Kategorie
14.10.2004 18:19:31
jo nechte nas zit,i kdyz se menime sami:-)
 Dorotka ze zeme Oz Žena21 Kategorie
14.10.2004 15:33:33
no když nad tím přemýšlím, asi je to tak....moje spolužačla ze základky, přesně ten typ, jak píšeš, upletené copánky, kostkovaná plisovaná sukénka, odpoledne náboženství, dneska bydlí v krásném domečku s obrovskou zahradou, psem, dětma, značku auta, kterým jezdí ani neznám,....a já si říkám, kde ho potkala? V kostele??
A nedávný sraz z gymplu vyšel zase takhle: Jedna mimoňka zůstala sama, počítám i zůstane, několik jich zkrásnělo (doufám včetně mě) :-))) a ty frajerky, co měly hadry z tuzexu, bratra v zahraničí a před školou na ně čekali kluci s fárama (protože do favotita by nenastoupily) a dneska? Nejsou ani úspěšné, ani krásné a hlavně - sami!
 jada* Žena28 Kategorie
14.10.2004 15:26:34
Ano, máš pravdu... tyhle holky jsou takový mimo mísu, nevědí vo co go. Ale zase na druhou stranu... nikdy bych nevěřila, že člověk, nad kterým si ostatní pokyvujou hlavou, co všechno dokáže, může mít takový seběvědomí.
No, ale za ten měsíc co chodim s Bláňou do třídy, tak bych mohla vyprávět, co ona všechno dělá... vyblizováním talíře při obědě to začalo, pro dnešek to skončilo ukrknutím při hodině :o( Opravdu zvláštní lidi, za ty 4 roky budu moct o ní sepsat knížku.
Smajlík  kachnitruksi Žena Kategorie
14.10.2004 14:38:20
to klok:
1) Tohle je o holkách a ty se stavějí k věcem jinak než kluci.
Rozhodně tu nebyla řeč o šikaně, spíš o soucitu, stranění se a využívání. Navíc osud toho kluka je mixem vlivů, tyhle holky jsou narozdíl od něj spokojené samy se sebou a nechtějí se změnit, jinak by se normálně převlékly, jde o starší slečny, co mohou ale nemají zájem.
2) Vyrovnaný člověk nezávidí - rozhodně nikomu nezávidím nic, co se dá koupit.
3) Kromě toho to nebylo jen o luxusu, ale hlavně o tom, jak tyhle holky jsou svým nitrem přitažlivé pro dospělé muže a mohou být tím pádem šťastné s někým, kdo netrpí chorobami dozrávání.
A obálka (vizáž) se dá změnit snadněji než nitro.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
14.10.2004 14:25:08
Já jim tedy závidět nebudu, ale klidně je nechám žít.

Želva: No, já ti závidím, že pracuješ/pracovalas s knihama a hlavně, že toho sníš víc než já... :o)
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
14.10.2004 13:50:53
Arj: A ty sama bys chtěla žít v luxusu vedle o dost staršího muže? Chápu, že leckomu to může vyhovovat, ale ani kdybych byl ženou, žít po boku VŽ jako Konstancie Záhorková by mě nelákalo. Jsou všechny podobné holky opravdu šťastné nebo se jen tak tváří? A kolik jich zůstalo úplně "na ocet" (viz Ela)?
A co podobní kluci? Ty sama (33583) jsi popsala případ kluka, který byl chytrý a na první pohled hodný, ale uzavřený a nemožně učesaný i oblečený. Byl sám šikanován a mstil se za to bývalé učitelce. Myslíš, že bude v životě šťastný?

Souhlasím ale s Tebou v základní myšlence nechat mimoně žít, pokud jim někdo skutečně výrazně neubližuje. A i v tomto případě působit spíše na jejich okolí než se snažit změnit je, pokud oni sami nedají najevo touhu po změně.
 Klok Muž44 Kategorie
14.10.2004 13:46:50
Jéé, arj si psala deníček. :o)

Až budu majetný pán ve středním věku, tak si hodlám přesně takovou nějakou exotku nabrnknout.
Smajlík  shodan Muž Kategorie
14.10.2004 13:18:55
V mé třídě na gymnáziu jedna podobná byla taky, když jsme nedávno měli sraz, tak vypadala naopak o hodně a hodně lépe - možná to byl kontrast oproti těm ostatním -dříve hezčím a úspěšnějším, ale shodli jsme se mezi námi chlapy, že je teď z ní třídní kočka. Prostě na sobě hodně a hodně popracovala - to bylo zkrátka a dobře poznat. A jinak život má bych řekl dobrý a spokojený, ale zase nic super výjimečného - ona je učitelka, její o 5 let starší manžel projektant, mají syna a zjevně je jim spolu dobře.
 Béďa
14.10.2004 13:10:38
Na gymplu jsme jednu takovou....z ucitelske rodiny, porad se ucila, cetla historicke romany a byla hrozen snaziva ve vecech, co ji ubec nesly. Mela ale horzne vlasy a nosila porad vesty.
 euforia Žena23 Kategorie
14.10.2004 12:29:35
Nemožné holky jsou "druh" poměrně častý. Připomnělo mi to spolužačku z vejšky. Celkem chytrá holka, hodná a dokonce krásná - pravidelný oválný obličej, dlouhé kaštanové vlasy a štíhlá postava. Ale... vlasy téměř pravidelně mastné a oblečení různých kreací převážně z krimplenu. Měli jsme také snahy ji "zcivilizovat", byla by z ní krásná ženská. Marně. Pak jsem ji po letech potkala. Stejný mundůr, stejné vlasy, jen hodně prošedivělé. Zůstala sama. Závidět nebylo co:-)
Smajlík  Ela Žena Kategorie
14.10.2004 11:54:08
já byla na jedné škole ta divná, ošklivá obtloustlá, sice ne šprtka, ale pořád ve stejném chudém oblečení a spolužačky ty krásné po mě házely jakoby nic obal od sýra (jediný zážitek co si pamatuju)
a pak sem šla na jinou školu a tam jsem se změnila za pár let v tu krásnou a tajemnou a kolik nápadníků tam bylo a oblíkala jsem se jak hipíci...a teď jsem normální
a můj nejoblíbenější seriál a jediná telenovela co doopraqvdy sleduju a nestydím se...Ošklivka Betty
 halka
14.10.2004 10:50:35
Podotkl bych ze tento zivocisny druh existuje i v chlapeckem provedeni a pise sem zpovedi "v 25 panic" :)
 readerR
14.10.2004 10:44:02
to želva - no víš, my Ti závidíme, jak jsi jiná... a máš ty jasné názory... a tolik energie... a plánů... a tak... :-))))

to Zildjan - právě proto to řešíme, že je to úplně normální, tak není nutné se nad tím pozastavovat a nechat ty holky normálně být, i když jsou z pohledu ostatních mimoňky...
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
14.10.2004 10:42:14
Já jsem taky byla ta neoblíbená škaredá brejlatá "šprtka"... :o))) Škaredou a brejlatou jsem zůstala ( viz foto v profilu :o) ) a asi tudíž není náhoda, že jsem na žádného milionáře, který by mě chtěl, zatím nenatrefila... :o(

Ovšem měli jsme ve třídě i horší individua, pamatuju si, jak se na základce kluci smáli spolužačce, trošku individuum v maminčině oblečení, krom toho na 7-8 třídu měla neskutečně vyvinuté vnady a světe div se, ty byly tehdy terčem posměchu... ( My plochodrážnice jsme časem jenom tiše záviděly :o)). )
Nyní je z ní opravdu krásná ženská s těmi nejkrásnějšími mírami, je štíhlá i po druhém dítěti a chodí velice krásně oháknutá. V 19 nabalila jakéhosi 50 letého podnikatele s koňma, tomu splodila potomky, ovšem co jsem slyšela poslední info od vrabců na střeše, rozešli se... ( Tak asi to štěstí nebude jenom o penězích partnera...)

Souhlasím s Míšou, že tato "individua" jsou přesně tou správnou partií pro spoustu starších pánů, kteří kromě sexu občas vyžadují také plodný dialog na úrovni...
Smajlík  Kosher Žena30 Kategorie
14.10.2004 10:13:53
žELVA : no jsi tu dost oblíbená, tak asi to...:)
Smajlík  naatasa Žena43 Kategorie
14.10.2004 09:56:54
Já hlavně nevím proč to řešíte.
V každé třídě je jeden "předseda", jeden smíšek, pár loserů, 3-4 pipky a jedna mimoňka-ty typy se jen opakují.
 Zildjian Muž41 Kategorie
14.10.2004 09:49:01
žELVO, prosím tě zůstaň divná. Nechci aby si byla jiná :o)
Ale jestli si můžu něco přát, tak aby si našla lepší zaměstnání ...
Smajlík  Daphne Žena Kategorie
14.10.2004 09:43:22
arj: závidí? kdo? proč? co?
Smajlík  žELVA Žena32 Kategorie
14.10.2004 09:40:55
Podle mých zkušeností jsou takové dívky v kurzu, protože svému okolí dodávají vypracované otázky, úkoly, seminárky apod. Navíc jsou vnímavé, inteligentní, s bohatým vnitřním světem a rozhledem. A jsou jedny z mála, které čtou něco jiného, než Bravo apod... No prostě, ideální partnerky pro starší vzdělané pány, kteří kromě sexu občas vyžadují také plodný dialog na úrovni. :-)
A že se nesnaží být krásné? Asi nemají tu potřebu.
Ale jak napsal Descartés a doložila Ošklivka Betty:
"Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které se neumí udělat krásnými." :-)
 Míša* Žena40 Kategorie
14.10.2004 09:29:58
to želva: ... a taky Ti tu kdekdo závidí, ne?
 arj Žena54 Kategorie
14.10.2004 09:25:11
žELVA : Konečně pořádná a upřímná zpověď! :)
Smajlík  los losos Muž40 Kategorie
14.10.2004 09:24:23
:-) já jsem byla ta neoblíbená brejlatá děsně chytrá "šprtka" ve starým oblečení po mamince ...

:-) ale divná jsem doteď. :-)
Smajlík  žELVA Žena32 Kategorie
14.10.2004 09:17:46
Já myslím, že to tak opravdu funguje. Prostě šedá myška se může vybarvit do plusu a dokonalost, buď zůstane dokonalostí, nebo postupně opadne v šeď. Jsou i výjimky jenž pravidlo potvrzují, ale těch je asi málo. Pamatuji si(možná to není nejlepší příklad, ale myslím, že z části to souvisí), ještě tak v 16 jsem byla dítko, slečna trošku silnější a všichni se mi smáli, jenže v rodině máme samé hubeňoury a já prostě z těch dětských špíčků vyrostla. Dnes když náhodou potkám své spolužačky, shlédávám, že ty co se smály nejvíce, či se nejvíce vytahovaly se svým štíhlým tělem mají zadek, div né jak vjezd do stodoly, některé za to možná nemohou-už mají děti...baví se se mnou stylem"povídej, já ti budu závidět a pak tě za to pomluvím".
 Aneta 22
14.10.2004 09:15:37
Neřeším...každý svého štěstí strůjcem. Všichni na něj mají stejný nárok a stejné šance. Záleží na každém jedinci zvlášť, jak se svým životem naloží. Miluju individualitu, miluju tyhle "divné" holky, protože mi dávají zpětnou vazbu, že s tím tupým stádem to nebude až tak žhavé......
 lachtan Žena27 Kategorie
14.10.2004 09:13:04
Ano, i u nás ve škole se nějaké takové vyskytují. Ne přímo ve třídě, což je na jednu stranu docela škoda. Ale na chodbách potkávám jednu holku, která by odpovídala Tvému popisu. Přinejmenším musím říct, že je zvláštní. A ještě vím to, že k sobě nenechala nikoho ze školy proniknout...
Neumím víc, než ji nechat žít.
 Marek-lib Muž35 Kategorie
14.10.2004 09:12:28
Daphne i láska se dá koupit.
Smajlík  Kmet Muž43 Kategorie
14.10.2004 09:03:43
hmmm, u nás je to jinka, jedna nemožná spolužačka, co jse mměla, je deset let pořád stejná, zato nejoblíbenější a nejkrásnější holka ze třídy se vdala na malorku za nějakého prachatého chlapa a je šťastná...
 naatasa Žena43 Kategorie
14.10.2004 09:03:36
My jsme na gymplu žádnpu takto extrémě podivnou spolužačku neměli, takže moje závist zůstává ležet ladem :o)

Většina nás byla nějak tak normální, jedna holka tam byla fakt hodně moc chytrá na jazyky a nebyla zrovna nejkrásnější, ale byla fajn a byla s ní sranda. Oblíkala se normálně.

Spíš zatím všichni z té naší třídy žijou takovej normální, trochu free život, někteří se zabydleli v Americe, někdo se věnuje naplno španělštině (svého času jsme byli snad jediné dvě třídy, které se v Praze soustavně učily španělštinu a měly ji jako maturitní předmět), takže byla celkem slušná možnost si na tomhle jazyku budovat kariéru. Což se některým povedlo. Asi 10 lidí od nás ze třídy skončilo na medicíně, tak jsou z nich doktoři. Dalších 10 na fildě a zbytek na právech. Všichni krásní, chytří, inteligentní :o))) Málokdo se oženil/vdal a jsme snad jen dvě holky ze dvaceti, které už mají dítě.

Jen já a jedna moje kámoška jsme šly rovnou po gymplu makat, bez VŠ.
 Colorlight Žena35 Kategorie
14.10.2004 09:03:09
No nevím, měla jsem taky jdenu takovou ve třídě, a teď je vdaná za třicátníka a čeká druhé dítě, a bydlí u rodičů (jeho). Nevím, ale neni to právě to co bych od života chtěla. Asi mám jiný pohled na věc.
 Lor3lain Žena24 Kategorie
14.10.2004 09:00:53
Měla jsem na základce ve třídě tuzexovou slečinku se třemi sourozenci v zahraničí.Chodila luxusně oblíkaná,byla hezká hola,.........prostě hvězda obletovaná všema.A ted? Je sama se svým psem,nemá prý žádné kamarády,přibrala celkem dost Kg.......
Takže to je asi i naopak.
 Corra Žena30 Kategorie
14.10.2004 08:48:47
Nedávno jsem se dozvěděla, že naše spolužačka, ale oblíbená průměrná studentka si vzala 65 ti letého muže. Jezdí jaguárem a nepracuje, ale prý zůstala normální a na nic si nehraje. Asi nebudu mít možnost zjistit a ptát se nebudu, zda je to láska ...
 Daphne Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč