Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.346184, vloženo 22.11.2008 17:14:15 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
šikana a její řešení ze strany rodičů
Co byste dělali, kdybyste zjistili, že vaše školou povinné dítě šikanuje celá třída (psychicky, což je hůř zjistitelné, rozlišitelné a uchopitelné)? Dávali byste dítěti "chytré rady" (např. nevšímej si jich, ignoruj je)? Šli byste za třídním učitelem či za ředitelem? Nebo co jiného byste dělali a proč?

Díky za odpovědi
 Nakya Žena16 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.11.2008 14:48:34
Poradila bych se s třídním, pátrala po příčinách... a nejspíš ho dala na jinou školu. Proti celé třídě se jedno dítě těžko ubrání.
 lealtad Žena Kategorie
23.11.2008 00:22:36
To se mi stát nemůže, pokdu to dítě bude aspoň zčásti po mně.
 Blackshield Muž26 Kategorie
23.11.2008 00:13:41
Airilka: zapomínáš, že pokud se odstraní pár jedinců, společnost se uzdraví, časem si získáš respekt a mohou se ti lidi stát tvými přáteli na hodně dlouho dobu a to si nedělám srandu. Oni tak jednají jen kvůli tomu, že tak jednají ostatní, bojí se, aby se nedostali na místo oběti a přestože s tím vnitřně nesouhlasí se všichni chovají tak jak se chovají.

Bezprdele po přestupu té druhé třídě může stačit už jen to, že dotyčný je nový, tak budou testovat co si mohou/nemohou dovolit a stačí jediná chyba a jede se nanovo a oběť si do života odnese úplně super pocit, jak se to... trvalé beznaděje, stáhne se do sebe dosud nevídaným způsobem a podvolí se "osudu" na hodně dlouhou dobu. Sice to je zajímavá zkušenost, která totálně zamíchá se životem a předurčí další ne zrovna drobné věci, ale ne každý to nutně přežije.
 rever
22.11.2008 23:33:32
No když dřív bráchu ve škole šikanovali a škola s tím nic nedělala takc se do toho vložily naši a postupně dostali grázli ze školi a některý i do polepšovny. Bylo to za použití síly a odchycení pachatelů a následný odtažení do ředitelny školy a jednou i k rodičům. Potom byl už klid.
 a-k-x Muž36 Kategorie
22.11.2008 22:48:46
Nesouhlasim s tim, ze dat dite na jinou skolu neni zadny reseni, v ty jiny sklole muzou byt naprosto jini lidi a to dite tam v pohode zapadnout do kolektivu, muze tam zacit od zacatku, tezko si bude ziskavat respekt a uctu od lidi, kteri ho sikanovali (byli vpozici, kdy meli navrch a ten jedinec byl dole, oni tak na nej budou proste koukat dal, ac se bude snazit to zmenitt)
Brutalni reseni panu se mi uz vubec nelibi...
Snazila bych se zjsitit, co je duvod skany (spatny obleceni, zavist dobrejch znamek, maly sebevedomi,...) a snazila se si stim ditetem si promluvit a pokusit se to "napravit" (treba u toho malyho sebevedomi.)
 Airilka Žena18 Kategorie
22.11.2008 22:33:03
Dal bych to dítě na jinou školu.
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
22.11.2008 21:19:44
ja som išla na políciu. až potom za riaditeľkou.
na deti,ktoré dokážu také veci treba ísť inak. pekné slová tu už nezaberajú.
 bellapekna Žena33 Kategorie
22.11.2008 20:29:53
Záleželo by na okolnostech. Pokud má dítě k rodičům důvěru a v rodině nejsou vážné problémy, tak pro dítě není problém se svěřit a řešení je daleko jednodušší. Důležitá okolnost je taky vedení příslušné školy, jsou ředitelé(ředitelky), učitelé atd. kteří se nechtějí zabývat šikanou, dělat si potíže, snaží se problémy bagatelizovat, zamést pod koberec, pak jsou oproti tomu takoví, kteří se snaží šikanu vymýtit, vychází vstříc. Podobné je to u policie a dalších státních institucí. Dle toho je potřeba postupovat, nejde jít hlavou proti zdi.Jsou případy, kdy je lepší dát dítě do jiné školy. Taky bych se v takové situace, kdybych byl rodič, poradil s odborrníky z různých občanských sdružení atd.
např. www.minimalizacesikany.cz
další stránka, ale neaktualizovaná je www.sikana.cz
zkusil bych i www.bkb.cz , zda je tam něco o šikaně

každopádně pokud má rodič dítěti pomoct, musí mít u něj důvěru, aby mu bez obav mohlo říct svý pocity, aby cítilo, že má u rodiče podpotu a pochopení, že mu pomůže, že mu rozumí a že pro něj udělá maximum.Stávají se ale i případy, že rodič ještě dítěti vytkne, že se stal obětí šikanování, protože je pasivní, protože se bojí bránit apod. To je zásadní chyba.
 lopezz Muž38 Kategorie
22.11.2008 20:29:49
šlo by z tej školy preč. Okrem toho by som sa snažila, aby malo viac sebavedomia a nenechalo sa šikanovať v novej škole, aby vedelo, že má svoju cenu. Hoci aj k psychovi by som ho poslala, keby to pomohlo.
 jedowka Žena30 Kategorie
22.11.2008 20:15:42
qweqwe... jo... většinou si za to můžou sami... ale ne pokaždý... vždycky se najde někdo, kdo má nad tebou navrch a kdo si s tebou může vytírat prdel .)
 hanebnik Muž28 Kategorie
22.11.2008 20:10:23
Dávat dítě na jinou školu, jak tu většina píše, není žádné řešení. A to, že dítě někdo \\\"psyc hicky\\\" ; šikanuje, je předevšim vina jeho rodičů, že z něj vychovali bulíka, kterej se nechá.
 qweqwe
22.11.2008 19:45:35
Je to mnohem složitější, než si většina tady dovede vůbec představit. V žádném případě přestup, spíš vhodně rozčlenit patologické části odděleně do jiných tříd ať mají potencionální oběti klid alespoň v hodinách. Možná zavést nějaké hlídané zóny, kde by oběti mohli najít o přestávkách dočasné útočiště, schovávat si věci, než se situace uklidní. Nebo vypráskat agresory ze školy dle stylu stačilo a dost, udělat pár exemplárních případů a myslím, že by si to ostatní aspoň rozmysleli. Než začneš jakkoli jednat, nezapoměň si pořídit důkazy.
 rever
22.11.2008 19:28:33
Dítě by co nejdřív přestoupilo na jinou školu.
 allloe Žena31 Kategorie
22.11.2008 19:08:51
Polepšovna Mravenčí: Bohůmžel se netýká jenom negativně odlišujících se jedinců, viz šikana některých inteligentnějších jedinců (šprtů). Na základce byl dokonce jeden člověk, který byl šikanován lidmi z vyššího ročníku, protože byl hodně vysoký a dost silný.. A rozhodně nebyl introvert a byl minimálně nadprůměrně inteligentní. To že šikana se týká jenom slabochů je hloupá pověra.
 Kolemjdoucí14
22.11.2008 18:35:51
Pochybuju, že by se to dalo vyřešit jen tím, že bych vlítla do školy a osobně agresory seřvala nebo si došlápla na to, aby tohle udělal učitel. Takže bych s odůvodněním šikana žádala o přestup na jinou školu. Hlavně je třeba asi šikanu řešit preventivně, moje známá dělá takové psychologické programy. :) Nevím, nakolik jsou účinné, ale prostě jsou..

P.S. Všimla jsem si v této diskuzi zajímavého jevu, ti, co zažili šikanu na vlastní kůži, mají tendenci být hodně radikální a agresivní. :)
Smajlík  shirley Žena27 Kategorie
22.11.2008 18:00:39
Vletěla bych do školy a nechala si je všechny zavolat, seřvala bych je, zařídila, ať mají podmínečné vyloučení, pak bych vletěla ke všem domů a seřvala bych je i jejich rodiče. Kdyby se to opakovalo, klidně bych to řešila soudem.
Jinak moje mamka nedělá nic.
 EnviousPrincess Žena14 Kategorie
22.11.2008 17:59:15
jediný řešení je přestup jinam... ale pokud má dítko tendence nechávat si srát na hlavu, pak to bude těžký pořízení
 hanebnik Muž28 Kategorie
22.11.2008 17:59:15
pan Mobil a jan wat

Oba maj naprostou pravdu :)
 Ranar785 Muž20 Kategorie
22.11.2008 17:38:14
Šikana se odvíjí z nějakého jádra ve skupině. Může to být jeden nebo několik pachatelů. Po zjištění kdo nejvíce iniciuje útoky, bych odchytil tyto pachatele a učinil bych je v první fázi zodpovědné za to, že jakmile by útoky pokračovaly, budou tito biti jako žito. Často pak tito pachatelé se pak staví na stranu oběti a snaží se zamezit další šikaně, ne však z nějakého soucitu, ale ze strachu. V případě, že by útoky nepřestaly, nastala by druhá fáze, byli by pachatelé znovu jednotlivě odchyceni a dostali by slíbenou nakládačku, nejlépe od někoho úplně cizího. Nejvíc odradí od podobných jevů strach pachatele. Učitelé většinou pro nedostatek důkazů, zametají problém pod koberec, neboť nejlépe se zbaví problému tím, že se prohlásí, že problém není.
 jan wat Muž Kategorie
22.11.2008 17:35:27
Dát do jiný třídy nebo školy
 Carroliness Žena23 Kategorie
22.11.2008 17:33:07
Srovnal bych ta šikanující děcka.
Smajlík  James Bondage.
22.11.2008 17:27:48
Byl jsem v takové situaci, teď se ze třiceti lidí stalo asi dvacet.. No, své problémy tady propírat nebudu..
Co bych dělal? Okamžitě bych vletěl do školy, nechal si předvolat Ty, co ho/jí šikanují a tak je dořval, že by se nestačili divit a řekl bych jim, že jestli se jen křivě podívají na mé dítě, zabiju je.. A pokud by se cokoli dělo, jakáko-li narážka, s jejich strany na mé dítě, (PČR a ředitelství školy nemá moc smysl, to vím na vlastní kůži..) Tak bych je tak děsil, denně na agresory najížděl, chytal si je, no.., prostě bych jím dělal ze života peklo, s tím, ze bych si ze školy nechal vystavit papír, že mé dítě bylo šikanované, kdyby si náhodou nějaký agresor chtěl stěžovat.. Zkrátka bych dostal s té školy ty, co by šikanovali mé dítě.. Protože agresoři se nemají převychvávat, agresoři se mají NIČIT!
 pan Mobil Muž10 Kategorie
22.11.2008 17:26:44
Zašel bych za rodiči těch šikanovatelů a promluvil si s nimi po svém :)
 Ideista Muž22 Kategorie
22.11.2008 17:25:26
Imho je šikana neřešitelná a je to přirozený jev. Slabého nebo jinak negativně se odlišujícího jedince ti ostatní, kteří se cítí silnější, budou šikanovat všude. Odchod na jinou školu není řešení, ignorace taky ne - nepřestane je to bavit, jak se říká, přechod na jinou školu je ta největší blbost. Šikanované děti bývají vesměs těžko začlenitelné do kolektivu, mají potíže se seznamováním a přechod na jinou školu by jim zajistil rovnou dvě traumata - strach z nových spolužáků a křečovité pokusy o asimilaci a následná další šikana ze strany silnějších. Řešit to přes učitelku, ředitele? Aby si agresoři o své oběti navíc začli myslet, že je žalobníček? To by je ještě vyhecovalo a dostal by takový kapky...Nejefektivnější řešení je asi smíření se s rolí outsidera, je to smutný, ale je to tak.
Smajlík  Polepšovna Mravenčí Žena21 Kategorie
22.11.2008 17:19:07
xZdenish
I ve chvíli, kdy jde proti tomu dítěti celá třída, tj. nějakých 30 dalších dětí?
 Nakya Žena18 Kategorie
22.11.2008 17:16:48
Řek bych mu ať si to nenechá líbit, ať se brání a ukáže jim co v něm/ní je.. Osobní intervence by všechno akorát zhoršila..
 xZdenish Muž27 Kategorie
22.11.2008 17:15:01
Asi bych dala dítě na jinou školu
Smajlík  Blbá Lucie Žena KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč