Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.323114, vloženo 30.07.2008 20:29:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
jsem hrozná?
Zdravím
Mám taký menší problém s rodiči.
Matka perfekcionistka s představou "poslušného dítěte" (dítě neodmlouvá, neříká svůj názor není-li tázáno, co nejvíc mlčí, okamžitě a nadšeně plní příkazy rodičů). Otec namyšlený hulvát s představou "dokonalé dcery" (alespoň trochu hezká dívka, poslušná, neodmouvá, muž=velký šéf, stará se o domácnost a rodinu, školy má ale kariéru nijak závratnou, dělá jen "užitečné věci" - žádné zájmové činnosti, žádná zábava a posezení např. v čajovně).

Já se samozřejmě vymykám (stále jsem považována za dítě).....s rodiči chci debatovat, říct svůj názor, zapojit se do diskuze, příkazy neplním okamžitě (dodělám svou vlastní práci či dořeším svůj vlastní problém - což se rodičům nelíbí, jejich přání jsou nadřazená mým problémům, trápením a úkolům), otrocká poslušnost se mi příčí, mužskou populaci vidím jako rovnocennou, starání se o domov a rodinu mě opravdu nebaví (doma dělám veškeré práce krom mytí oken a žehlení - to mámu baví, k vaření mi vybudovali odpor - vařím nuceně od 12-ti let), studovat chci a ráda bych byla ve své profesi úspěšná, chci chodit do různých zájmových kroužků na sport a vůbec dělat tyhle "zbytečnosti", chci chodit s kamarády a spolužáky ven, do divadla, do kina aj.
A tak jsou rodiče nespokojení, dávají mi za příklad "dokonalého" staršího bratra (ten je na ně drzý, doma nepomůže, věčně někde v háji...ale prostě je dokonalý)....nadávají, že nepomáhám, nevařím, nic nedělám, vše mi musí říct stokrát, nekrmím rybičky (mimochodem tátovy), nestarám se o psa (denně má čistou vodu, krmení, věčně si spolu hrajeme, cvičíme poslušnost, denně jsem s ním venku - jen vyjímečně vynechám - žijeme v rodinném domě), jsem drzá, pořád odmlouvám....


Tak mi prosím řekněte, zda je špatně, že....chci mít své zájmy, chodit ven s kamarády, říct svůj názor, bavit se a diskutovat......Jsem vážně hrozná?
Mimochodem: Vím, že "tohle si prožívá v mém věku každý", jak se tu bude určitě ozývat...zkuste mi prosím říct i něco jiného...
Díky
 Nakya Žena16 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.07.2008 21:28:19
Holka máš to těžký doma to musím přiznat..Jenže pravdu mají ostatní zase v tom,že vidíme jenom tvůj úhel pohledu...V tvým věku je úplně normální,že chceš být se svými kamarády,mít svůj názor a své koníčky....Ale my ti tady nepomůžeme,musíš si poromluvit se svými rodiči.Zkus jim říct,at tě nechají mluvit a řekni jim jak to vidíš ty....Pokud ne,zkus jim třeba napsat dopis
Smajlík  Normal Mind Žena19 Kategorie
30.07.2008 20:40:54
Jo, mam to přesně takhle a nevím co s tím... odporovat nemůžu
 Milky
30.07.2008 20:39:54
Tohle jim ukázat nemůžu - to by taky za to nestálo...=/

Rozhovory jsem zkoušela několikrát...výsledek nulový, jen mírné zhoustnutí atmosféry....=/
Smajlík  Nakya Žena18 Kategorie
30.07.2008 20:37:54
Ne to není špatné, je to zcela normální. Nezbývá než začít dialog s rodiči, zcela oproštěný od emocí, nicméně s lehkou dávkou naléhavosti.
 timurek Muž39 Kategorie
30.07.2008 20:37:41
Pokud to takhle skutečně je, tvoji rodiče nejsou úplně normální. Na druhou stranu je pravda, jak tady kolega poznamenal, že vidíme jen tvůj úhel pohledu.
 Hell on the road Muž Kategorie
30.07.2008 20:37:29
Já vím, že je to jen to, co vidím já........jenže netuším, co vidí rodiče, protože na tohle téma vzniká jen jednostranná hádka (já se hádat nemůžu - za to by to nestálo...jen oni na mě křičí) - naprosto nekonstruktivní.
Smajlík  Nakya Žena18 Kategorie
30.07.2008 20:37:22
hele, fakt good příspěvek, já mám něco podobnýho a moje "dívka" taky, ale nemám (naštěstí) nikoho z rodiny za vzor, ale pořád sem taky ten špatnej:(hele, zkus jim ukázat tenhle příspěvek, ale neznám tvoje rodiče, a tak nwm jak na to zareagujou, ale jestli si troufáš, tak to zkus;)
Smajlík  asi blbost
30.07.2008 20:35:09
Těžko říct... Notno podotknout, že my vidíme pouze jeden úhel pohledu. A to ten tvůj.
 libik Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk