Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.320821, vloženo 19.07.2008 15:48:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Má nechat chlap ženu SEDNOUT?
Prosím přečíst, jsou tam důležité detaily nadpis není přesný;-). Celá diskuze je tak trochu nadsázka, to pro rejpaly..

Mám na mysli v restauraci. Byla jsem už pochopitělně mnohokrát s různými muži v restauraci/hospodě. Je jedno, zda to byli kamarádi nebo partneři, ale vždy mi přišlo tak nějak přirozené, že když jsme si vybrali stůl, tak ten chlap se nikdy nějak nehrnul na místo, které se JEMU líbí, ale spíš (dle mě tak nějak podvědomě) počkal, až si vyberu já. Já totiž nerada sedím zády k místnosti, jsem z toho nervózní a mám divný pocit, takže preferuji míto alespoň s částečným přehledem, je-li to možné, ale i zády k místnosti pochopitelně můžu sedět, nejde-li to jinak).
Jde samozřejmě o hloupost a nikdy jsem to nějak neřešila ani moc nevnímala, vždycky to tak nějak přirozeně vyplynulo...až do teď..

Mám totiž již rok kolegu, který je hrozně fajn, rozumíme si, ale všimla jsem si hned jedné věci (možná je to kravina, ale mě to na něm rozčiluje). Jakmile vejdeme třeba i s ostatními kolegy někam do hospody /restaurace, on se okamžitě doslova hrne, k tomu nejlepšímu místu - tedy dle mého nejlepšímu (v jedné hospě, kam chodíme často, je to právě to místo s rozhledem a výhledem na krb) - nehledě na to, zda jsou tam ženy či ne, které by si měly vybrat místa jako první, tedy to si alespon myslím. Prostě se tam jako tank nahrne (fakt docela brutálně někdy), jako první si sedne a ostatní se pak přizpůsobí jeho pozici.

Včera jsem s oním kolegou byla na squashi a pak na obědě - opět to samé - stůl - já se blížím k místu u zdi , ani to moc nevímám, když tu najednou - šup - už tam sedí on a spokojeně se tváří:-)

Teď už jsem mu to ale řekla, že dle mě by měl nejdřív nechat sednout si mě, že já taky sedím ráda s rozhledem, nejen on... a on na to, že - za prvé, sedí rád s tím rozhledem, za druhé, že mám být tedy rychejší :-) a za třetí, že to pravidlo, že by se žena měla nechat sednout dřív, nezná:-). A prý naopak muž má sedět u zdi, aby viděl, co se děje v lokále (pěkně vyčůrané pravidlo, tedy:-) )

Tak jak to je? Má se žena nechat vybrat si místo, nebo je OK se tam nahrnout jak velká voda a sednout si dřív, než se ona naděje?:-) Já mám dojem, že to úplně OK není ale třeba se mýlím..
A co Vy, chlapi, necháváte ženy si vybrat, tím myslím i to, že se na to místo prostě nederete?
A ženy, vnímáte nějak tohle? Já to dosud vůbec nevnímala, až ten kolega "tank":-), mě k tomu přiměl:-)
 kikiwhite Žena31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.07.2008 14:08:14
no.... já vím že jako ženské ti podvědomí velí mít přehled o okolí abys byla sociálně zasvěcená, ale u chlapa vedou obranářský instinkty:) takže má přehled aby mohl zasáhnout a zajistit té oné bezpečí:)
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
20.07.2008 11:09:09
:) tohle neřeším... ani mi nijak nezálěží, jestli sedím čelem nebo zády.. ale pokud z nějakého důvodu mám s tím místem problém(zima, průvan, příliš blízko kuchyně...), tak svého společníka poprosím o přesunutí, nejlíp k jinému stolu...
Myslím, že pravidla spol. chování se v dnešní společnosti už moc nedodržují, takže je to všechno jen o domluvě mezi lidmi. Nesmíš spoléhat na to, že budeš obklopena džentlmany... ;)
 Anathea Žena18 Kategorie
20.07.2008 08:49:32
Vybrat misto te nenecha jen nudny chlap,ktery si je vedom ze nedokaze upoutat pozornost,timto jsi totiz nucena cucet na zed a jeho malost i bez toho,ze by te po 10min. jeste zajimal.
 Jezinka.
20.07.2008 03:12:46
Je to buran. Posadit ženu prdelí ke zdi patří k bontonu stejně jako jí pustit do dveří anebo vlézt do putyky jako první.
Smajlík  jezevec mnoha tváří Muž30 Kategorie
20.07.2008 01:28:10
Zvláštní, jak si ženy hrají na feministky (neříkám, že zrovna ty) a přitom by se pro nějaká pofidérní práva uřvaly. Já to vidím tak, jak to napsala Vesalia, četl jsem o tom něco podobného a zády do místnosti se opravdu dobře necítím (zvláštní, že na venkovních zahrádkách mi to nevadí), takže opravdu nehodlám celý večer sedět jak na jehlách jen proto, aby byla dáma spokojená, že díky etiketě bylo učiněno zadost jejímu rozmaru. Zády do místnosti si sednu jen v jediném případě, a to když jdu do restaurace s rodiči.
 Blackshield Muž26 Kategorie
19.07.2008 22:52:42
sddsdgsdfsfdas + kikiwhite
Možná co praktikuji je proti bontonu, přesto to dělám protože vím o tom své a zkušenost mi naučila.
Smajlík  jan wat Muž Kategorie
19.07.2008 22:20:23
limon - ne, není single:-), je ženatý a mám fajn mladou manželku, je to zvláštní případ - je fajn, je s ním sranda, super se s ním pokecá, ale v něčem je takovejhle, no..tak co s tím? Asi to nechat, no..
Ale zase to bych nebyla já, abych mu to stejně (poch. v dobrém) neřekla, což jsem už učinila, tak uvidíme, jestli si z toho něco vezme:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 21:51:02
jaj, tak to se mi nestalo :-) neni tvuj kolega nahodou single? u techhle typu to tak vetsinou byva.... :-) zena si vybira misto a muz pocka az si sedne (idealne ji tu zidli prisune, ale to uz se moc nedela :-( )

taky mam svoje oblibena mista treba v mhd, v rest si vybiram podle sympaticnosti, mam rada u okna s vyhledem na restaur.
 limon verde
19.07.2008 21:24:39
presne jak rikal kili von prag, společensky významější osoba má sedět u zdi (a je jedno jestli se ji to libi nebo ne :))

ale myslim ze ste tam nepochybne porušily plno dalších pravidel etikety takze z tohodle hlediska bych se na to moc nedival


2Wolfi Lippert: vsak on psal žena, starší, nadřízený, pokud vím tak žena bezpodmínečne splnuje pouze prvni kategorii
 Sosarian Muž Kategorie
19.07.2008 20:47:01
Zajimava diskuze..ja ti ani nevim, kdyz nekam du s kamosema, asi me nechaji si vybrat misto, i kdyz nejak extra to neresim.. ale neprijde mi to tak automaticky a jako pravidlo, kdyz to jsou dva kamosi, kolegove...mame rovnopravnost, ne? Pamatuju si, ze nedavno jsm byla s par kamarady v hospode, byl tam stul pro 4 a nas bylo asi sest..holky sme tam byly dve..ta holka a a dva si sedli, ja tam stema sdvouma chvilku stala a jeden se na me podiva a rek "tak si prece sedni, my si nejaky zidle sezenem" :-D
 Airilka Žena18 Kategorie
19.07.2008 20:44:48
Kdysi jsem četla, že v pravěku museli muži sedět u kraje jeskyně s výhledem na vchod kvůli obraně a tudíž i dnes v hospodě se v některých ozývají tyto pohnutky a když sedí zády k místnosti, cítí se nesví.
Smajlík  vesalia Žena27 Kategorie
19.07.2008 20:11:44
Přijde mi taky normální, aby si žena vybrala v takovýchto zařízeních místo k sezení.
Ještě jsem se nesetkala s mužem, který by se takhle hnal k nějakému místu a nekoukal přitom na mě. Takže pravdu Tvůj kolega dle mého fakt nemá... =)
 Bezkřídlý Anděl Žena22 Kategorie
19.07.2008 19:55:25
Polka - "Naštěstí nejsi reprezentant všech ostatních lidí." - taky jsem nic takového neřekla, šetři slova..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 19:45:44
Jachne Polka - ano, je poch. na tobě, zda-li budeš etiketu respektovat...jak budeš pak vypadat je taky tvoje věc, ale tobě na mínění druhých vlastně nezáleží:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 19:37:28
Markétko a Ondro, to je tak nehezké, takhle se hádat. Navrhuji vyříkat si to pod peřinou.
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
19.07.2008 19:26:07
Všem - hele, našla jsem ten problém v etiketě, cituji:
"Do restaurace i třeba do vlaku také nejdříve vstoupí ochránce, aby jako první „okoukl situaci“. Svého chráněnce (v tomto případě ženu) tam pak uvede a nabídne mu nejpohodlnější a nejbezpečnější místo. Ve zmíněné restauraci to bude židle umístěná v chráněném koutku s výhledem do lokálu (nikdy ne zády), ve vlaku pak sedadlo ve směru jízdy u okna, v divadle nebo kině tam, kde je lépe vidět apod."
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 19:24:02
Polka - jinak dál do profilu..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 19:19:52
Jachne Polka - ne ne já měla na mysli, když děláš tvrďáka tím, jak všude tvrdíš, že jsou ženy podřadné, ne že nemají speciální práva - nemít speciální práva a být podřadná - to je něco úplně jiného..

Takže nemlž..

A nepřerucuj a neodváděj pozornost jinam - od tvé stylizace do provokatéra, který chce šokovat svými nekonvenčními názory na ženy a šukání...

Ale mě to neba, neba mě to právě, že tě znám a je to pro mě už moc obehrané..zív zív..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 18:53:11
Jachne Polka - ty jooo, ty máš tak originální, rebelské a nekonvenční názory - úúplně padám do kolen..!

Tvá stylizace do tvrďáka, kterému nezáleží na mímění ostatních a který má tak tvrdě nekonvenční názory na ženy je průhledná, vím, že tě baví být originální a dělá ti radost, když ti lidé (kteří tě ještě neznají a jejich bohužel pořád dost, takže uspokojení zažíváš vlastně stále:-) ) za tvé provokace nadávají..

Už to ale Ondro, začíná být trochu ohrané a nudné - to tvé "žena je podřadná oproti chlapům, ty tvoje úvahy o kvalitě kund a šuku a tak.." zív, zív..něco originálnějšího by tam nebylo? Už se opakuješ..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 18:42:42
kikiwhite: jsou jista spolecenska pravidla, ktera by se mela respektovat. Pokud chcete napr. u obedu s sefem, rodici partnerky, ... vypadat za hulvaty, tak se chovejte jako ten nouma z uvodu zpovedi. Ten tvuj kamarad je hodne nevychovany a pouziva argumenty, ktere jsou opravdu k smichu (mas byt rychlejsi, aby mel ON prehled o deni v mistnosti apod.). Samozrejme, ze zena ma sedet tak, aby videla do mistnosti -- muz je tam proto, aby se staral o jeji spolecnost a ne, aby chudak holka se mohla maximalne divat jen na nej anebo do zdi.

jan wat: ma to byt presne opacne, ty tam jsi kvuli ni, mas se starat o jeji spolecnost.

Staci se podivat do jakekoliv literatury o etice o zpusobu stolovani.
 sddsdgsdfsfdas
19.07.2008 18:03:54
jan wat - to je zajímaví logika, to jsem ještě neslyšela:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 17:58:10
Záleží kdo jde se mnou do té hospody, je-li to nezávazná přítelkyně, ať si sedne kam chce a juká, případně signalizuje zaslání panáka od jiných, ostatních návštěvníků pohostinství. Jestliže je to moje partnerka, posadí se zády do lokálu, tedy nebude očumovat a je tam kvůli mě a ne nikomu jinému.
Smajlík  jan wat Muž Kategorie
19.07.2008 17:33:44
No nevim, jestli je to nějaký pravidlo...každopádně si myslí, že je slušnost, aby si místo vybrala žena...a pak teprve usedl muž. Jenže ono taky záleží, jakej je mezi nima vztah. Když pudu někam s kamarádem, tak mi nebude vadit, když si vybere to lepší místo bez ohledu na mě. Nproti tomu kdyby se jednalo třeba o partnera nebo potenciálního partnera, tak yb mi to asi vadilo...
 *cally Žena25 Kategorie
19.07.2008 16:40:15
Nevím, tohle je mi nějak jedno.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
19.07.2008 16:39:33
Nechápu, proč by v tom neměla bejt rovnoprávnost.

Jinak ok podle mě neni se tam hrnout a ani neni ok upřednostňovat ženy, protože mírnej rozdíl je jen ve fyzickym těle a způsobu myšlení, což neni žádnej argument k větším právům. Já se se všema prostě dohodnu, kam si kdo sedne a klidně i ustoupim, protože je mi to často fuk.
Smajlík  rnd Muž Kategorie
19.07.2008 16:28:56
Bankladežo: A ženy nepotřebují včas vidět nebezpečí? Pud sebezáchovy je u obou pohlaví stejnej.
 Aenigma Žena28 Kategorie
19.07.2008 16:27:23
Bankladežo - no, vždyť já mu to odpouštím, protože jinak je fajn:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 16:26:11
Četl jsem knížku od jedné psycholožky a ta řešila, že si její manžel vždy automaticky vybírá místo s výhledem na prostor (dveře). Vysvětluje to pudovou potřebou mít přehled a vidět v čas případné nebezpečí (což je přirozené pro muže, ne však pro ženy).
Myslím, že tohle muži vnímají silněji než ženy. Pokud Ti podrží dveře a jinak se chová gentlemansky, tak se na to vykašli.
 Bankladežo Muž24 Kategorie
19.07.2008 16:15:57
vjoo - hele, já netrvám na odsunování židle, to jsem zažila jen výjimečně, stačilo by mi, kdyby se tam nehrnul jak tajfun a nechal mě vybrat - mě s tím fakt vždycky naštve - nejde mi pak ani o to místo jako o to, že někdo koho si jinak vážím, se chová v tomhle jako mamlas:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 16:13:28
kikiwhite: To teda vůbec nebylo jasný, pani. ;oP
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
19.07.2008 16:13:24
Odpočinek - ty seš mimo, ne? Já jsem ho o to místo vůbec nežádala, já jsem mu v legraci řekla, že by měl nechat vybrat si nejdřív mě a chvilku jsme o tom v nadsázce debatovali, ale já jsem zůstala na svém horším místě. Myslíš, že s člověkem, kterého mám ráda, se budu bavit stejně jako s někým, kdo je mi protivný a na kom, mi poch. nezáleží jako na příteli, protože tady pořád poučuje a prudí s mazáním apod.? Prober se...Když mě tady někdo štve, tak jsem protivná ..stejně jako ty..to s tebou by podle této logiky (podle toho, jak ses choval ke mně) nemohl být nikdo..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 16:13:08
To fakt nevim. Já tyhle společenský pravidla neznám.
Jinak já si v putyce nejradši sedám k baru.
 dobytek Muž25 Kategorie
19.07.2008 16:11:31
Podle mě by měla být samozřejmost, že tě nechá vybrat si místo. Měl by ti i odsunout židli, usadit tě.. ale to už je asi zastaralé, že.
Když je buran a nedělá to, nezbývá ti, než být příště rychlejší.
Smajlík  vjoo Žena Kategorie
19.07.2008 16:06:25
kikiwhite: kdybych měl pocit, že jsi ho požádala o jeho místo jak píše Aenigma, moje odpověď by byla jiná. Bohužel ten pocit nemám - Tvé způsoby přesvědčování jsou mi známé.
Smajlík  Odpočinek Muž52 Kategorie
19.07.2008 16:05:50
pejsek - to mi bylo jasný, co ty napíšeš, pesane:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 16:04:47
Aenigma - "Jinak od dob, kdy ženy začaly nosit bokovky, by si měly sedat zády ke stěně automaticky..."

Jo, dobrej důvod:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 16:03:25
Odpočinek - nějak jsi nepochopil, nebavíme se o žádných pravidlech vynucených ženou dle toho co má ona ráda, ale o určitých ustálených společenkých pravidlech - viz třeba kili von prag - nebo jako je třeba pouštění ženy do dveří atd.
Když mi tady všichni napíšou, že takové pravidlo nechat si ženu vybrat místo neexistuje a že ani oni nikdy ženu nenechajá vybrat, tak si řeknu OK, kolega se asi chová správně..zatím to tomu ale nenasvědčuje..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 16:03:04
Kdo dřív přijde ten dřív mele. ;oP
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
19.07.2008 15:59:59
Pokud si dobře vzpomínám, tak místo by si měla vybírat společensky významější osoba (žena, starší, nadřízený...)
kili von prag
---------------

Nevím proč by žena musela být automatický společenský významější. Navíc je údajně rovnoprávnost.
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
19.07.2008 15:59:59
Taky sedím ráda s výhledem na místnost. A když jdu někam s nějakým chlapem, kterej se na to lepší místo hrne, tak ho poprosím, jestli tam nemůže nechat sedět mě a snad vždycky jsem dostala přednost. Když jdu někam s kámoškou, která mě předběhne, tak mám smůlu. Tvůj kolega se mýlí a měl by Ti naopak vysunout židli a počkat až se usadíš. Jinak od dob, kdy ženy začaly nosit bokovky, by si měly sedat zády ke stěně automaticky...
 Aenigma Žena28 Kategorie
19.07.2008 15:56:10
Zmrzlina - Že jo? Ale on tvrdil, že to platí možná tak o tom usazení a ne o výběru místa, ale to jaksi nedáva smysl, ne? Těžko si lze nejdřív vybrat místo a až pak ženě přisouvat tu židli, víš jak to myslím - dle mě je ten výběr místa a nechání sednou jako první prostě to samé..nevím, jsetli je to srozumitelné, co píšu:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 15:54:32
Že si ženská sedne první, pokládám za samozřejmé.
Ovšem třeba v tramvaji nebo autobuse nepouštím sedat nikoho, maximálně totálně nemohoucí důchodce. Špatně se mi drží rovnováha a nebudu se kvůli nim držet oběma rukama, aby mi kdokoliv mohl hrábnout do kapsy nebo do batohu.
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
19.07.2008 15:54:12
Přijde na to, o jaký typ pohostinského zařízení se jedná. Kde nehrozí létající židle, je mi jedno kde sedím a jaký mám přehled. Jisté je to, že návštěvu restaurace s ženskou vynucující si nějaká pravidla stanovená jí samou podle toho co ona má a nemá ráda bych dobrovolně neopakoval.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
19.07.2008 15:52:53
Pokud si dobře vzpomínám, tak místo by si měla vybírat společensky významější osoba (žena, starší, nadřízený...)
 kili von prag Muž18 Kategorie
19.07.2008 15:52:15
Tak jestli si to ještě dobře pamatuji, tak existuje jedno takové pravidlo, že chlap má ženě vysunout židli, posadit ji a až pak si sednout sám ne?:D
 Zmrzlina Žena22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč