Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.320631, vloženo 18.07.2008 14:49:41 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jsou úplní abstinenti zároveň SUCHAŘI?
Já sama moc nepiju, dalo by se říct skoro vůbec, ale když je nějaká akce a já tam nejsem autem, napiju se ráda (pokud tam tedy je k pití něco, co mi chutná a je fakt, že moc mi toho nechutná:-) ).
Ale je to opravdu jen čas o do času.

Pak jsou lidi (chtěla bych v tomto příspěvku spíš mluvit o mužích), kteří o sobě říkají, že jsou abstinenti a opravdu vůbec nepijí. Pár jich takových znám a opravdu mi to zatím sedlo tak, že ti abstinenti byli vždy různými způsoby tak trochu suchaři, což ale nemyslím ve zlém. (POZOR! - nepočítám sem poch. abstinenty ze zdravotních důvodů)

Já mám prostě ráda, když se někdo umí odvázat (ne se opít) a bavit se a chlap, který si na nějaké akcičce nedá pivko (ne 10 poch. :-) ale stačí třeba jedno dvě) nebo aspoň víno (snad mi rozumíte, jak to myslím) či frťana (a není to ze zdravotních důvodů či kvůli řízení), mi přijde takový řekněme nepohodový, upjatý až křečovitý či nepřirozený. Nevím, zda jsem to popsala úplně dobře, je to můj pocit..Je to zkrátka zvláštní..

Máte někdo podobné zkušenosti nebo pocity?

Nechci se tím dotknout abstinentů, možná jsou i tací, kteří jsou úplně v pohodě, když si někde na akci cucají limonádku, já ale takové moc neznám..

Vždyť člověk přece nemusí být alkoholik..když si dá něco jednou za čas je to prakticky stejné jako nepít vůbec, tak proč být striktně abstinent? Jen proto že jsem si to řekl?

Přijde mi vždycky vtipné, jak v inzerátech na seznámení bývá jako skoro ta nejvyšší meta, když chlap napíše - "jsem nekuřák a abstinent" a má pocit, že na to ty ženské poletí..Mě by to spíš tak trochu odpudilo (řekla bych si - "aa jéé, suchar asi:-) , ale zase je fakt, že ženská, která se právě rozvedla s alkoholikem, to bude vidět asi jinak, ale těch zase není většina.

Případní abstinenti neurážejte se, spíš mi to vysvětlete, proč jste úplní a striktní abstinenti:-)

 kikiwhite Žena31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.07.2008 21:32:23
Nevymýšlela jsem si zle a zákeřně žádné příběhy. Pouze jsem vyslovila názor, že abstinent, kterého jsi popisovala, se tak choval proto, že se v dané společnosti necítil dobře. Strašně se omlouvám, že jsem se spletla a myslela si, že tím abstinentem byl manžel tvé kamarádky. Uznávám svoji chybu a beru na vědomí, že to byl student. To ovšem na věci nic nemění. Stále si myslím. že se v dané společnosti zkrátka necítil dobře. Ty útoky si nech od cesty. Nejsem na ně zvědavá. Jo, diskuze mě naštvala. Že se to projevilo na mém stylu psaní, je samozřejmě možné. Nicméně rozhodně jsem nic nepsala s úmyslem tě napadat. Chtěla jsem slušně diskutovat na dané téma. Řeči mimo téma (jako tvůj názor na moji osobu, na můj styl vyjadřování atd.) mě nezajímají.
 Někdo mě zná.
19.07.2008 18:19:14
Někdo mě zná - názory znát chci, ale tys nepsala názory, tys psala o mém bývalém studentovi (dle mě sucharovi) nějaké domyšlené příběhy (že byl někde se dvěma
slepičkami či co) a navíc jai psala, že to byl manžel mé kamarádky (který s námi snad nikde nebyl)

Tak nad TÍM jsem se pozastavovala, neboť to byly nesmysly - napsat na něco náhled je jedna věc a vymýšlet si nějaké nesmyslené věci o lidech, které neznám, věc druhá..

Zajímavé, že jsi nenapsala - \"aha, to jsem se spletla\" (to by na tebe asi bylo moc).. neboť je jasné, že s tím mým studentem a jeho údajném veselí s jinými chlapy ses jasně sekla a napsala holý nesmysl..

Také si všimni, že s názorem žádného člověka zde jsem neměla problém, maximálně jsem byla proti, ale kvůli tomu právě duskzutujem, ne? Mám r´problém jen s tvým suverénním tónem a navíc nabubřelým hodnocením mé diskzue..

A také si všimni, že nejsem jediný člověk, která tě upozornil na agresivní tón..(Robert Gortz), on ttiž sám sebe člověk hodnotí jinak než druzí jeho..takže ty máš pocit, jak jsi hodná, neagresivní a moudrá, ale on to tak třeba vůbec není..

Doporučuji méně poučování a více sebereflexe..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 15:04:58
kikiwhite -Pokud vím, měla to být diskuze o abstinentech a sucharech a ne o mé údajné hlouposti. Já tě nenapadám a nejsem agresivní. Nic jsem proti tobě až do této chvíle neměla. Tvá hysterie není na místě. Zamysli se nad sebou, mlátíš kolem sebe úplně zbytečně. Když jsi nechtěla znát I JINÉ názory, neměla ses vůbec ptát.
 Někdo mě zná.
19.07.2008 14:21:41
Někdo mě zná. - mně přijde, že má horečku, nebo co?:-)
Kde je napsáno, že ten nepijící kamarád seděl ve společnosti nějakých slepiček?? Byl to jiný člověk než ten manžel a bylo ves polečnosti lidí z AJ kurzu..chlapi a ženský, navíc z jeho branže, které znal..je to člověk, který se nikdu neodváže, vím o tom víc než ty, když dovolíš, neboť ho na rozdíl od tebe znám..
Kde bereš tu nafoukanost a samolibost, že hodnotíš situace, o kterých nic nevíš? Já jsem ti "defnovala" přibliženě suchara a ty už spisuješ reálné příběhy o něčem, o čem nic nevíš..je to docela úsměvné, ale nic víc..

Jinak tvůj názor na mou diskzui je čistě subjektovní, klidně si ho měj, ale já ho naprosto nehodlám brát vážně, právě proto že to je jen tvůj dojem a názor..já mám názor jiný..to je koneckonců očividné..

A končím tuto diszkuzi - nebaví mě diskutovat s bezdůvodně arogantním (napadáš mě stále jako první) anonymem, navíc ne s někým úplně bystrým (neříkám, že přímo hloupým)
.. diskuze a polemiky vedu převážně s chytrýmia bystrými lidmi, kteří reagují na to, na co mají reagovat, a nepíší úplné vykonstruované nesmysly... a ty to ,bohužel, dle toho, co teď píšeš, nejsi...čau.
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
19.07.2008 14:07:45
suchar: (kopírováno ze rozhřšení níže) "Já jenom pořád nemůžu překousnout představu jednoho chlapa (náš známý), kterej fakt seděl celej večer o té limonádě, tak na nás nepřítomně zíral, moc se nebavil (byl obecně divnej) a když se ho někdo zeptal, tak zase s takovým nechutným výrazem a usměvem říkal - "já nepiju, jsem abstinent" uuuuufm, hrůůůůza, rosumíš mi?"

nesuchar - normální sbevědomý bavící se vtipkující chlap, který si něco alkoholického dá, poch.nemluvím o žádném ožírání..

--------------------------- ----------
Jakmile si suchara a nesuchara definuješ podle toho, co vypijí, celá diskuze absolutně ztrácí smysl. Bez ohledu na to, jaký mám na problematiku názor. Je to jako ptát se, jestli si myslíme, že jsou lidé se ZŠ vzděláním hloupí. A o pár odstavců dále definovat hlupáka jako člověka, co má jen ZŠ vzdělání, a chytráka jako člověka, co má vyšší vzdělání. Chápeš mě? Jestli se ti suchaři a nesuchaři u tebe liší jen množstvím alkoholu, který vypijí, tak ano, každý abstinent je suchar, každý pijan je nesuchar. Ale je to jen hra se slovíčky.

Lidé obvykle nejsou ve společnosti uvolnění proto, že se v ní necítí dobře. Počet vypitých piv s tím nemá co dělat. Pokud byl manžel tvé kamarádky ve společnosti pár slípek, nedivím se, že se tam necítil dobře. Měla bys ho vidět ve společnosti dalších "sucharů", jak by najednou ožil. Nevím, proč by se měl přetvařovat a lít do sebe něco jen proto, aby předstíral, že je v pohodě, když není. To snad radši být za suchara.

P.S.: Diskuze hodná puberťáků, které učíš.
 Někdo mě zná.
19.07.2008 06:29:37
Aenigma-->> No já hlavně bavím lidi v reálu, a svými povídkami vtipnými. Na zpovědnici to lidi spíše sere, jak se tak někdy koukám.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
19.07.2008 00:28:49
sou.
 mwmwm Muž24 Kategorie
19.07.2008 00:24:20
Nevím, jestli slovo suchar je to správné, to může být klidně i ten, co pije. Co znám úplné abstinenty ze svého okolí, tak jsou to většinou pozéři. Buď si tím něco dokazují, nebo se díky tomu naopak povyšují nad okolí, zejména pokud měli v rodině alkoholika.
 Blackshield Muž26 Kategorie
18.07.2008 22:12:28
Tvůj nepřítel: No ale jestli nejsi takhle vtipnej jenom na Zpovědnici. Řekla bych, že je dost rozdíl mezi tím, jak se lidi prezentují na netu a jak v reálu. Ale Ty asi suchar fakt nebudeš. Suchara by nenapadlo pořídit si domů veverku. :-)
 Aenigma Žena28 Kategorie
18.07.2008 21:58:18
třeba na mém příteli se ve společnosti nikdy nepozná, jestli už něco pil. Když se rozjede, tak se prostě rozjede a "dělá ostudu" v jakémkoliv stavu :)) Nutno říct, že opilého jsem ho viděla pořádně jen jednou a to je spíš unaven až spící, jinak si dává buď dvě piva nebo tři coly - efekt stejnej :)
 ballab Žena Kategorie
18.07.2008 21:13:46
Já taky nepiju a v ničem mi to nevadí. Ale když vezmu expřítele - dokud v sobě neměl pár piv, byla s ním nuda, netancoval, nic. A po těch pivečkách řádil jak malý kluk. :-D
 vjoo Žena Kategorie
18.07.2008 20:02:32
Já jsem až donedávna taky byla úplnej abstinent a myslím že jsem nebyla suchar.. :D
 stevardka Žena16 Kategorie
18.07.2008 18:58:36
Rever : Tť si na to ká§pl,jkse,m ožr-a-lí jako prrase. Krrrk...
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
18.07.2008 18:56:52
Je všeobecně známým tajemstvím, že oficiální abstinenti do sebe doma tajně nalívají litry chlastu jak jsou smutní, když je neabstinenti nechtějí příjmout mezi sebe.
Smajlík  rever
18.07.2008 18:42:55
Někteří jo. Nicméně někteří alkoholici jsou taky suchaři. O tom to moc není.
 Zildjian Muž41 Kategorie
18.07.2008 18:41:15
No, to je velkej problém. Já s tebou v zásadě souhlasím, na druhou stranu hodně chlapů toho Míru prostě někde zapomene. Ale jinak jsem na tom stejně jako ty - když o sobě někdo říká, že je abstinent, už rovnou u mě ztrácí sympatie. Možná neprávem.
 všechno je jinak Žena32 Kategorie
18.07.2008 18:26:05
Jachne Polka - ty seš zase chytrej, viď? BTW , jestli jsi četl první dva odstavce, tak v prvním odstavci je velké POZOR a to tvé moudro..
A jestli chceš reagovat na mé diskuze, čti je laskavě celé, nebaví mě někomu, kdo je líný ztratit pár vteřin navíc, kopírovat části textu apod..Sám, když ti někdo oponuje něčím, cos v dizkuzi zmínil, se vztekáš, takže by to fakt chtělo určitou sebereflexi.., což teda nevím, zda-li je u tebe možné..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 18:12:33
Aenigma-->> Věc názoru? Jako to, jestli jsem suchar? Denně všechny krmím svým černým humorem. Lidi mě kvůli němu vyhledávají, a alkohol k tomu mít nemusím.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
18.07.2008 17:59:45
Tvůj nepřítel: Třeba je to věc názoru. ;-)
 Aenigma Žena28 Kategorie
18.07.2008 17:59:16
Suchar nejsem a jsem abstinent.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
18.07.2008 17:53:53
Jachne Polka: Ale to ve zpovědi zmínila.
 Aenigma Žena28 Kategorie
18.07.2008 17:42:47
Vidím to podobně. Nějaké absolutní abstinenty znám a ráda s nimi občas pokecám. Nikdy nikdo z nich ale nepronikl mezi okruh mých opravdu blízkých přátel, kteří nesjou žádní výpitci, ale občas si něco dají. Těm abstinentům vždycky tak nějak chyběl smysl pro humor a nikdy z nich nebyla cítit vyloženě pohoda. A to i když je srovnám s naprosto střízlivými neabstiny.
 Aenigma Žena28 Kategorie
18.07.2008 17:02:37
No treba ja sama moc nepiju..asi tak jako ty..dokazu se bavit i bez chlastu a myslim ze to je ok...
ale to je normalni ze clovek ztraci zabrany s obsahem alkoholu v krvi
 Minnie Driver Žena22 Kategorie
18.07.2008 17:00:48
Někdo mě zná. - před chvílí jsme to psala Limony sel , takže
suchar: (kopírováno ze rozhřšení níže) "Já jenom pořád nemůžu překousnout představu jednoho chlapa (náš známý), kterej fakt seděl celej večer o té limonádě, tak na nás nepřítomně zíral, moc se nebavil (byl obecně divnej) a když se ho někdo zeptal, tak zase s takovým nechutným výrazem a usměvem říkal - "já nepiju, jsem abstinent" uuuuufm, hrůůůůza, rosumíš mi?"

nesuchar - normální sbevědomý bavící se vtipkující chlap, který si něco alkoholického dá, poch.nemluvím o žádném ožírání..

Já nevím, mě přijde že mezi sucharem a mezi magorem tancujícím po stole je snad ohromná škála mezifází, tak tam někde bude i ten nesuchar...přijde mi dost demagogické dávat jako příklad do této diskuze nějaké ožraly, psala jsem o úplném abstinenství a nenabstinenství a to přece neznamená hned alkoholiky a notory..toto není diskzue o alkoholocích,ale o abstinentech a neabstinentech a naprostá většina neabstinentů jsou lidi, kteří se OBĆAS napijí a o TOM já mluvím..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:58:14
kiki- rozumim, oni z toho delaji prednost, pritom to zadna neni. Normalni clovek tohle vubec jako nejakou svou ,,charakteristiku nebere,, neresi to, clovek a cpe ostatnim, jak on nepije (nadrazene, on to preci nepotrebuje a my chudaci jo :-), tak byva vetsinou, co ja znam hrozny samotar a asocial, ne proto,ze nepije ale protoze je totalne divnej )

proste budovat si na piti/nepiti nejakou svou originalitu mi prijde ujete (bavime se o normalnim piti, pochopitelne )
 limon y sal.
18.07.2008 16:54:15
jo a jeste bych dodala,ze lidi, co vubec nepiji, jsou divni jeste z jednoho duvodu. Vetsinou maji nejaky psychicky problem. oni to treba parkrat zkusili a zjisti,ze se chovji hrozne, ze jim vylezaji vechny schovane divnosti na povrch. Pamatuji si jednoho kluka,studenta psychologie, co zasadne nepil, protoze vedel,ze kdyz se opije chova se jako prase, neumi se kontolovat, chova se jak magor. Coz mohu potvdit, jednou jsem ho v tom stavu zazila a od te doby je pro me nekde na urovni cunete
 limon y sal.
18.07.2008 16:52:49
Robert - Ale já nemám žádný nesmířlivý tón, normálně píšu.

Kikiwhite - Jasně jsem snad řekla, že pivo smrdí i po prvním loku. Tj. že je úplný abstinent nesmrdí, zatímco ten, kdo si dá JEDEN půllitr, smrdí. O deseti půllitrech nepadlo ani slovo. A s tím řvaním přes celou hospodu a tancováním na stole - já totiž nevím, jak si představuješ nesuchara. Myslela jsem, že takhle. Tak asi ne. Tak jak? Jak se podle tebe chová nesuchar? A jak suchar?
 Někdo mě zná.
18.07.2008 16:50:01
limon y sal. - šak jsme taky psala, že u holek je to něco jiného, je to jen můj pocit..já taky jedne čas skoro nepila, nechutnalo mi to a stále mi to nechutná..Já jenom pořád nemůžu překousnout představu jednoho chlapa (náš známý), kterej fakt seděl celej večer o té limonádě, tak na nás nepřítomně zíral, moc se nebavil (byl obecně divnej) a když se ho někdo zeptal, tak zase s takovým nechutným výrazem a usměvem říkal - "já nepiju, jsem abstinent" uuuuufm, hrůůůůza, rosumíš mi?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:49:49
já chlastám a jsem suchar taky :-D
 retxed Muž22 Kategorie
18.07.2008 16:48:14
Jinak mě vždycky neskutečně sralo, když se mě v hospodě pokoušeli přemluvit až donutit, abych si dal pivo. Že trhám partu, že jsem cimprlich, že mít před sebou limonádu vypadá blbě. A je fakt, že když z někoho je cítit pivo, obrací se mi žaludek - i když jsou to vlastní rodiče, kteří si je rádi dopřejí; no, aspoň jsem je naučil dýchat na opačnou stranu, než jsem já...
Někdo mě zná: Víceméně souhlasím, i když bych volil asi smířlivější tón... Ale ty "bohy hospod", kteří jsou přesvědčováni sami sebou i přicmrdávajícím stádem o své neodolatelné vtipnosti, taky nesnáším.
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
18.07.2008 16:45:52
Mlčet navždy - no jo, ale každý píšete - znám človela, který nepije a je úžasnej..já vím, že takoví určitě jsou, ale dle mých zkušenotí je stejně víc těch abstinentních sucharů...ale nevylučuje to existenci těch nesucharů

Někdo mě zná. - o tancování po stole a řvaní na celou hospodu jsem také nic nepsala, stejně tak o chlapovi, ze kterého táhne na dálku pivo a že by to bylo něco úžasného..je zajímavé, jak někteří zdejší uživatelé dovedou takovouto celkem jasnou diskuzi překroutit v to, že snad obhajuji ožralé a uřvané lidi, to snad není možné..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:45:06
kikiwhite - Ještě jsem si všimla, že máš asi představu, že si abstinent dá v hospodě limonádu, a přitom se mu sbíhají sliny na pivo. Ale to pivo si nedá, protože má zásadu, že se alkoholu ani nedotkne. Tak to fakt neee. To nemá s přemáháním a sebezapřením mnohdy co dělat. To je jako divit se, proč si někdo dal k obědu radši rýži než řízek.
 Někdo mě zná.
18.07.2008 16:42:38
no nevim, ja jsem mela obdobi, asi ctyri roky, kdy jsem vubec nic nepila. Predtim taky jen sporadicky, jedno dve deci vina,ale pak mi vino prestalo chutnat a z tvrdeho a jineho mi nechutna nic...tak jsem proste nepila, problem to nebyl, umim se bavit jak strizliva tak ,,priopila,,. Jen kdyz jsou vsichni kolem trochu v ,,nalade,, tezko jsi na stene vlne. Ted si zas obcas vino rada dam (a tak dvakrat trikrat do roka se pozadne opiju- neplanove, proste se to na nejake oslave zvrhne ) Ale za suchary povazuji a i se mi to potvrzuje lidi, co nepiji, protoze to povazuji za spatne. Takovi upjati blbecci, co kdyz te vidi jednou za cas s cigarem nebo rict slovo prdel, tak se pokrizuji a hned poznamenaji,ze to se jim k tobe vubec nehodi a mela bych se chovat ,,slusne,,.
 limon y sal.
18.07.2008 16:40:54
od mlčet navždy:
Znala jsem člověka, který se opravdu nenapil za žádných okolností a suchar to rozohodně nebyl, naopak dovedl bavit celou společnost až do rána pouze o vodě s bublinkama, i když neznalí situace si občas mysleli, že má v sobě nejmíň flašku. Byl to skvělej člověk, ale trochu něco jako Miloš Kopecký, na venek klaun a nepřekonatelný bavič, v soukromí občas ukázka vrcholné deprese.
Alkohol za to však nemohl.
 od mlčet navždy
18.07.2008 16:38:04
Vidíš, co já bych dala za takového abstinenta..... Není nic odpornějšího než chlap, ze kterého táhne pivo (a "kupodivu" pivo nesmrdí až po pátém půllitru, ale hned po prvním loku). A není nic odpornějšího než chlap tzv. v náladě.

Mám ráda lidi, kteří se normálně baví a normálně chovají. Nemusí u toho tancovat na stole, překřičet celou hospodu, mít 5 hodin v kuse úsměv od ucha k uchu a dávat všem najevo, jak se strašně dobře baví. Pokud absence těchto projevů znamená sucharství, tak mám ráda suchary. Ale přijde mi to prostě normální, přirozené... A to násilné veselí naopak strašně nepřirozené. Nevím, proč by se člověk měl bavit na povel. Proč by si měl říct "Tak, teď je akce, musím být veselý, takže se musím napít". A druhý den se stát zase tím normálním řadovým človíčkem, který celý den chodí zamračený a myslí na své problémy.

Jsou lidi, kteří jsou rádi za všech okolností sami sebou. Kteří si nechtějí dát pivo jen proto, že jsou zrovna v hospodě, kde všichni pijou pivo. Kteří se nechtějí odvázat jen proto, že je mejdan a mají být odvázaní. Jsou taky lidi, kteří se mají rádi natolik, že nechtějí své tělo ničit chlastem. Třeba ani symbolicky ničit. A pak jsou lidi, kterým to prostě nechutná. Myslím si dokonce, že na začátku to nechutná nikomu, že se jen všichni přetvařují a pijí to, aby někam zapadli. Někdo se přetvařovat nechce, a tak ani nikdy nezačal.

Každý má svůj důvod. Ale ať je ten důvod jakýkoli, vážím si jich za to.
 Někdo mě zná.
18.07.2008 16:36:04
Robert - "On je taky rozdíl mezi abstinentem ze zásady a abstinentem, kterému prostě chlast nechutná. "

Ano, samozřejmě. (člověk, kterému chlast nechutná, jsem vlastně i já, ale určité specifické věci mi chutnají (Pina Colada, whisky cream atd.:-) )

Já jsem to myslela pochopitelně na ty abstinenty ze zásady, když to někomu nechutná, nemůže za to, když si to někdo jen tak vymyslí, že nebude pít, je to něc v něm a jeho rozhodnutí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:29:17
Kikiwhite: On je taky rozdíl mezi abstinentem ze zásady a abstinentem, kterému prostě chlast nechutná.
Sám jsem se jednou v životě opil. Vodkami s džusem. Kvůli čemu, lze uhádnout z mého působení zde... Nevím dodnes, kdo za mě těch asi 8 velkých panáků zaplatil. Zato se mi podařilo identifikovat z výpovědí očitých svědků, co jsem vyprávěl i zpíval.
Nebylo mi kupodivu ani druhý den nějak moc špatně, přesto jsem tenhle výkon nezopakoval. Jen mě přesvědčila kamarádka (resp.uhučela) na plese. Ale tam se žaludek začal včas bránit.
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
18.07.2008 16:24:31
Rychlonožka - lidé, kteří pijí občas a trochu sem nepočítám (to jsem vlastně de facto i já), to už mi přijde takové přirozené:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:23:07
Robert - no, máš pravdu - třeba mám kamarádku, která má manžela abstinenta - je to fakt šílenej suchar, je hodně divnej, nerad kamarádku někam "pouští" (přitom ona se ráda baví), on radši sedí doma atd..Tak na něj to platí stoprocentně!

Dál jsem kdysi učila jednoho studenta (dospělého) v kurzu, byl to takový trochu uťáplík, a opět byl trochu zvláštní (tpo se špatně popisuje), ne moc společenský atd. a opět z něj pak vylezlo, že je úplný abstinent..

A ještě jeden podobný případ znám..tak mám fakt pocit, že ti abstinenti, které znám já, jsoo opravdu takoví ufounci:-), no..až poznám nějakého normálního a "odvazového", tak ten názor ráda změním..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:18:06
Já moc nepiji, jen na příležitostech, na Silvestra jsem měl svařené víno.
 Rychlonožka Muž25 Kategorie
18.07.2008 16:16:00
Kikiwhite, nic ve zlém, ale předsudky vůči abstinentům z tebe jen tryskají. Máš asi hodně špatné zkušenosti... No, já to nebudu, kdo náš prapor pozvedne.
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
18.07.2008 16:14:24
rnd - je přece řada fází mezi litím do sebe něčeho ve větším množství a mezi úplným nepitím. Já do sebe taky nelijuj nic ve vetěším nožství, jen na pár akcích za rok si něco dám, tak to snad není žádní lití ve větším nožství..ale nejsem abstinent, proč bych byla, když to vyjde skoro nastejno, jen si dám občas na co mách chuť a anstinenti ne..to je jediný rozdíl..
Proto nechápu, k čemu je úplná abstinence dobrá . ANO pití s mírou a trochu je určitě dobré, ale proč úplná nula?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 16:09:44
No piju tak cca 1 pivo za rok, takže striktní abstinent nejsem. :-P

Každopádně důvodů proti by se našlo plno (nemám na to chuť; táta byl alkoholik a zničilo mu to život; ve většim množství to nesvědčí tělu), ale já hlavně nemám žádnej důvod pro, tak proč to do sebe lít v nějakym většim množství? Jednou za rok mám chuť na pivo, tak si dám pivo a je to.
 rnd Muž Kategorie
18.07.2008 16:07:44
mam kamoše a ten taky nepije, ale vubec nikdy, fakt nikdy jsem ho neviděla ani se napit, po tom co sme ho raz chtěli ožrat, fakt po dlouhem natlaku sotva smočil rty, a nikdy mi nepřišlo že by to byl suchar nebo tak něco, na akce s nama normalně chodil a vždycky se dobře bavil, aspoň mi to tak přišlo
 PrincessOfEternity Žena19 Kategorie
18.07.2008 16:07:10
Jsem abstinent, protože mi nic alkoholického nikdy nechutnalo. Maximálně tak jako koření do zmrzliny. A za suchara se nepovažuju. Ten předsudek, který jsi prezentovala, je bohužel příliš rozšířený - bláhově jsem se domníval, že jen mezi pubertálními a postpubertálními tvory. V hospodě posedím rád třeba až do rána, ale limonáda mi tam ke štěstí stačí.
 Robert Gortz Muž31 Kategorie
18.07.2008 15:51:44
Mám kamaráda, kterýmu to prostě nechutná a baví se tak jako tak, protože na vlnu okolosedících dementů je naladěnej (tak do jejich pátého piva) i bez alkoholu (což nemá být urážka). Spolupracovnice nepije, protože je muslimka, ta sice je trochu divná, ale úplnej suchar taky není. A já toho zase nevypiju až na výjimky tolik, takže hladinku s okolím nikdy nesrovnám a taky mi to nevadí (zase do jejich pátého). Víno mi chutná, ale někde ve čtyřce najdu přijatelný jenom těžko a pivo tak jedno dvě na žízeň a dost. Navíc opičky jsem vždycky měla vždycky spíš naštvaný než veselý, takže při vyšší hladině alkoholu v krvi jsem schopná poslat všechny do prdele.

Co mě štve, jsou lidi, kteří, když nechci z jakýchkoliv důvodů zrovna pít, do mě celý večer hučí, proč nepiju a jestli si opravdu něco nedám.
Smajlík  lupita Žena29 Kategorie
18.07.2008 15:46:22
Temný Prorok - nevadí, nevadí mi vůbec nikde. Zkusím to znova:

(začátek nadsázky) Když mi nelezou do hospody a pokud možno ani do života, nic proti nim nemám. (/konec nadsázky)
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
18.07.2008 15:46:11
Žádnou souvislost v tom nevidím.

Podívejte se na "veselého" MUDr. Karla Nešpora. :)
 Alkedos Muž69 Kategorie
18.07.2008 15:45:48
Muž který nebyl: neni to o zpijeni se do nemoty ale o toleranci a nevyvysovani se nad ostatni, dokazes to pochopit? nebo je toho pro tebe moc najednou?
 OsamelyChodec Muž Kategorie
18.07.2008 15:42:32
OsamelyChodec - k tomu by bylo zajisté hodně co dodat, ale jakožto primitiv a omezenec dávám bohužel přednost zpíjení se do němoty před jakoukoliv myšlenkovou aktivitou. Škoda, mohli jsme rozpoutat vskutku plamennou debatu. Au revoir.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
18.07.2008 15:40:00
OsamelyChodec - tak aspoň že na víně, to hned zní líp ;-) :-D
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:37:29
Muž který nebyl: Proč ti vadí abstinent v hospodě probůh? Já osobně jako abstinent udělám často větší útratu než chabě popíjející kamarád (přeci jen nealko je dražší a je ho méně ...)
 Temný Prorok Muž26 Kategorie
18.07.2008 15:35:59
kikiwhite: byvalej abstinent, nyni na vine :-)

Muž který nebyl: jsi primitiv a omezenec, k tomu neni co dodat
 OsamelyChodec Muž Kategorie
18.07.2008 15:34:18
kikiwhite: viz profil :D
Smajlík  Copavim Muž31 Kategorie
18.07.2008 15:32:27
Ať si kdo chce co chce říká, s chlastem se baví líp než bez něj. Takový ty kecy typu "nemusím, nepotřebuju" jsou naprosto mimo mísu. S výjimkou notoriků přirozeně nikdo pít nemusí ani nepotřebuje. Proč to teda hergot tolik lidí dělá? Odpovím si sám: Protože je to fajn.

Nejsem takovej vůl, abych si v rámci zkostnatělejch iracionálních osobních zásad odpíral něco, co mě baví.

Na závěr krátká črta k abstinentům: Když mi nelezou do hospody a pokud možno ani do života, nic proti nim nemám.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
18.07.2008 15:29:25
Copavim - chlap sedící u televize s lahlváčem a smrdící potem mi přijde stejně odpornej jako třeba tobě..o tom jsem též nic nepsala..kde to pořád berete?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:28:36
kikiwhite: u té kamarádky o které jsem psal mi přijde zvláštní její hysterie, když ji okolí strčí do ruky skleničku na přípitek - decka bublinek nikoho nezabije... Ale je zásadová a všichni to respektují, protože si chtějí odpustit přednášku o jejím otci. Jinak je to zlatá ženská a to že nepije nic s alkoholem a vánoční cukroví peče pouze s rumovou trestí jí nikdo za zlé nemá. Není k tomu důvod, nikomu tím neškodí.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
18.07.2008 15:27:31
OsamelyChodec - počkej, tak jsi abstinent nebo piješ víno? Já taky pochopitelně piju jen co mi chutná a ne proto, že to dělaj ostatní, proboha není mi 16:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:24:04
Vzhledem k tomu, ze jsem odkojena vinkem, abstinent ze me nikdy nebude. Nepiju vlastne temer nic jineho nez vinko (myslim z alkoholickych napoju :) ). Ale i tak ho piju jen jednou za cas a musi mit nejakou kvalitu (ne ty patoky co se dovazi do Phy z Moravy ;)). Rada si dam treba jen tak vinko vecer s pritelem a to by asi neslo pokud by byl abstinent. Ale zaroven nemuzu rict, ze by me abstinenti odrazovali, to vubec ne .. jen pokud bych s nekym takovym byla, tak bych zacala asi abstinovat taky, pac samotnou by me pit nebavilo. Rekla bych, ze je to extrem a zadny extrem neni dobry, ale na druhou stranu je to lepsi nez ten protipol - alkoholik. Rekla bych, ze konkretne v CR je spousta alkoholiku, kteri si to ani neuvedomuji a mozna si to neuvedomuje ani spolecnost, pac je to celkem normalni a tolerovane, kdyz se nekdo opiji co den nebo co tyden na nejakych akcich.
 nedele007 Žena30 Kategorie
18.07.2008 15:22:40
kikiwhite: Ale ne, ja vim, ze nenapsala, ale tak nejak jsem z toho dostal pocit, ze ti ty abstinenti musi nejak umet vysvetlit, PROC ze to vlastne nepijou (stejne tak by se oni mohli ptat ostatnich proc vlastne pijou - a argument: "protoze to delaji ostatni a je to 'normalni'" se nepocita :-)
ja piju vino, protoze mi chutna :-)
 OsamelyChodec Muž Kategorie
18.07.2008 15:22:30
Je to tak jak píše Meggie.
Já to pozoruju když přijdu do hospody pozdějc než zbytek party. Než trochu srovnám hladinku, tak mám pocit že sedím u stolu s úplnejma dementama. :))
Smajlík  jezevec mnoha tváří Muž30 Kategorie
18.07.2008 15:20:42
hmmm, tak to mi bylo jasný, že přijde jen poučování, příp. moralizování, jak je úplně normální být naprostý abstinent..já vyjádřila jen svůj pocit, nic vyloženě šptaného jsem o abstinentech nenapsala, jen že jsou dle mých zkušeností apositů suchaři (i když hodní a td.) a to většinou jsou, i když budou psát že nejsou:-)

A pozor, vůbec tím nemyslím to, že kdo se ožere, není suchar, to teda NE. Žádné ožírání s tím nesouvisí..ožírání taky nesnáším..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:19:53
Odpočinek: ty si delas srandu, ale jedna holka se se mnou rozesla, protoze jsem nesmrdel potem :D
Smajlík  Copavim Muž31 Kategorie
18.07.2008 15:19:32
Jo a jsem abstinent, protože otec byl alkoholik a jeho nezměrné pití zničilo celou rodinu.
 Temný Prorok Muž26 Kategorie
18.07.2008 15:19:15
Ano, jsou. Jsou to fagoti.
Smajlík  n1gg4w4rr10r Muž69 Kategorie
18.07.2008 15:17:47
OT:uplne nesnasim zazity standard.Cesky chlap=cumi na fotbal s lahvinkou pivecka v ruce ...
Smajlík  Copavim Muž31 Kategorie
18.07.2008 15:14:49
Copavim: asi proto, že správný chlap musí být cítit pivem, kouřem a močí, aby ženská věděla, že nemá v posteli baletku
 Odpočinek Muž52 Kategorie
18.07.2008 15:14:08
Tak například já jsem absolutní abstinent. Je to mé přesvědčení. Nevím proč bych se měl posilňovat alkoholem, když se umím bavit i bez něj.

Pití u druhých mi nijak nevadí, je to jejich věc, když potřebují tuto látku pro to aby se mohli bavit. Nedělá mi problém jim i něco, co jim chutná koupit. Jen mi občas vadí když se někdo napije přespříliš, tedy když někdo přebere.

S kamarády však navštěvuji různá restaurační zařízení a jen místo piva si dám džusík. Nevidím na tom nic špatného. Aspoň je pak mohu lehko dopravit vozem do jejich obydlí když se jde domů.
 Temný Prorok Muž26 Kategorie
18.07.2008 15:14:02
Jedna moje kamarádka je abstinent, a přitom na nějakých akcích vypadá jako nejvíc v náladě;) Takže si myslím, že to není pravidlo abstinent=suchar..ovšem ano, někteří abstinenti suchaři jsou;)
 katschi Žena22 Kategorie
18.07.2008 15:13:51
OsamelyChodec - já jsem někde napsala, že si někdo nemůže dělat co chce a že nemáme demokracii??
Napsala jsem taktéž svobodně svůj pocit, který mám z osobní zkušenosti.. a tím jsem dala najevo, že si nemůžeš dělat co chceš nebo že tím omezuješ ostatní? To nechápu, vždyť venku horko neni, že by to bylo z toho..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:13:35
Proc by mel byt chlap divnejsi, kdyz nepije nez zenska, to jsem fakt nepochopil.
Smajlík  Copavim Muž31 Kategorie
18.07.2008 15:10:37
Rozdíl v pohlaví vnímám spíš u podnapilých, než u abstinentů. Na cucání fanty nevidím nic špatného nebo podezřelého... Když mám ten den před nebo za sebou nějaké drogy (není moje vina, že jsou tak označovány i bylinky), obvykle taky zůstanu na nealko. Naštěstí se současná nealkoholická piva dají pít.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
18.07.2008 15:08:44
Vzpomněla jsem si na jednoho kamaráda - abstinenta. I bez pití se umí bavit jako málokdo.
 Anaya Žena22 Kategorie
18.07.2008 15:08:08
Viz meggie.
Je mi fuk, kdo pije, nepije, jí nebo nejí. Ono podstatný je to, že na abstinenta se bude člověk koukat jako na suchara hlavně proto, že zatímco Pepa je veselej, družnej a vypráví historky, který po 5 pivech přijdou vtipný jen jemu a těm, co pijou s ním, tak abstinent ten jejich výčepní humor už nebude zvládat. Což je pochipitelný, ale u těch, co pijou, bude za suchara, ačkoliv suchar třeba vůbec není.
 ilustrace Žena33 Kategorie
18.07.2008 15:07:38
Myslim si to co ty. Chodil jsem s holkou, ktera porad rikala, ze se nemusi napit na to, aby se bavila, ale mne to vzdycky prislo takovy divny. Sice jako \"srandu\ " delala, ale prijde mi, ze stejne sedela takova upjata a spis jsem to citil jako krec nebo jako \"ja na to mam i bez chlastu\" nez uprimnou zabavu. Nemam nic proti abstinentum, ale myslim si, ze v hospe se s jednim dvema pivkama nebo panackem proste sedi lip a i se lip s takovyma lidma mluvi. Alkace a ozraly nesnasim. Tak asi tak:-)
 Depressed
18.07.2008 15:06:57
Mila kikiwhite,
kazdej si muze delat co chce, pokud tim nebude omezovat ostatni, mame demokracii. Tudiz jestli nekdo nepije a nekouri, JE UPLNE JEDNO jaky k tomu ma duvody, proste nejaky ma. Tecka. To, ze je v nasi spolecnosti konicek cislo 1 piti, znamena hned, ze kdo nepije je divnej? Dost divny dedukce...
Ja osobne jsem nikdy nekouril a zrejme nikdy nebudu, nic na tom nevidim. S pitim podobne, akorat tam si sem tam sklenicku dam (spis vino, na pivo moc nejsem), ovsem nikdy ne do opilosti. Duvody? Proste nechci, nemam potrebu a nevidim v tom kdovijaky obohaceni zivota nebo tu nejlepsi zabavu pod sluncem (tm) :-). A nepovazuju se za suchara, ani mi znami, se kteryma chodim ven, to tak nevidi. Staci?
Pouceni: nesnaz se generalizovat, kazdej jsme jinej.
S pozdravem,
OsamelyChodec
:-)
Smajlík  OsamelyChodec Muž Kategorie
18.07.2008 15:02:34
Memphis - proč?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:01:56
pacalaloca - OK, já jsem psala, že jsou pravděpod. i úplně normální abstinenti:-)... já ale znám právě jen ty suchary..a máš pravdu, o toleranci to je..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 15:01:20
víš proč nikdo nemá rád abstinenty, ekology, vegetariány a podobný existence?:)
Smajlík  Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
18.07.2008 15:00:03
Opdočinek - já to ale chtěla fakt spíš pasovat na chlapy, u ženský je to dle mého osobníhoi pocitu něco jiného, Ženská cucající celý večer fantu je něco jiného než cělý večer Fantu cucající chlap..

Khetti - o hovadech neznajících svou míru se nebavíme a je jasné, že než takoví hovado je lepší cokoli, ale v tété diskuzi je to off topic...nebavíme se o tom, jestli j lepší ožralé hovado než abstinent, bavíme se o tom, jestli je možné, že platí jakási úměra o sucharství a abstinenci u chlapů, kdyžtak doporučuju pořádně číct, abys příště pochopila téma:-), nic ve zlém ale..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.07.2008 14:57:52
No, znam ve svem okoli tri abstinenty.
Dva kluk a holka jsou totalni pohodari - toleruji primerene piti ostatnich, dokazou se bavit i s lidmi poveselenymi alkoholem a tak celkove s tim uz kazdy pocita a neprijde to nikomu divne.
Treti je kluk, ktery chodil s mou kamaradkou. Nemel rad, kdyz chodila do hospody, bavit se s prateli, kritizoval ji malem za kazdou sklenicku. Ta slecna to pak vzdala a do spolecnosti fakt skoro prestala chodit, protoze ji pak delal dusno. Odsuzoval vsechny, co pili, kourili, chodili ven atd...

Je to vsechno jen o toleranci. My, co si obcas radi neco dame, bychom meli tolerovat abstinenty, stejne jako oni by meli tolerovat nas;)
Urcitym zpusobem mi ta zasadovost i imponuje, ale bez tolerance to nejde.
 pacalaloca Žena19 Kategorie
18.07.2008 14:55:28
Ono jde o to, že ten, kdo nepije musí udržovat konverzaci na stejný vlně s tím, kdo pije a to je někdy dost těžký. A málokdo to umí udržet v tý rovině, že se napije jenom trochu.
 Meggie Žena26 Kategorie
18.07.2008 14:54:56
Každého věc, jestli chce pít nebo ne.

Radši absinent než hovado, které nezná svou míru.
Smajlík  Khetti Žena Kategorie
18.07.2008 14:54:41
Mám kamarádku středního věku, která je absolutní nekuřák a abstinent - tím `absolutní` myslím bez jediné osobní zkušenosti. Rozhodně to není žádný suchar, ale je pravda, že na posezení v hospodě moc není.
 Odpočinek Muž52 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč