Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.31646, vloženo 07.09.2004 21:06:58 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mesaliance
se nazývaly a nazývají nerovné sňatky. Dřív šlo o sňatky urozeného muže s neurozenou dívkou (např. Břetislav a Jitka), později sňatky majetků - holka z gruntu s chudým chasníkem..., dnes jde spíše o sňatky lidí z různého prostředí, lidi různého vzdělání.....

Minulý týden se tu objevilo několik zpovědí na téma - "moje dívka si myslí, že by nám moji rodiče měli dát na barák, protože její rodiče jí dali, já si to nemyslím", nebo "syn přestal komunikovat s matkou, protože manželka řekla, že dokud nedá peníze..." nebo jinak "moje dívka se začíná chovat jako moje tchýně"... vždycky jste došli k tomu, že ti lidé vyrostli v různých prostředích, které je výrazně ovlivnilo.

Náhodou jsem se nachomejtla k jedné takové "nerovné svatbě" - on zedník, ona vysokoškolačka, nikoho jsem neznala, ale byla jsem na první pohled schopna rozeznat, kdo je čí příbuzný a jsem hnusně skeptická, co se týká jejich budoucnosti.

Znáte nějaký tzv. nerovný sňatek, který by přežil?
Já znám jeden jediný - mám známou, která je hodně obyčejná ženská, svého manžela nejdřív živila na studiích medicíny, on je dost dobrý doktor - záchranář. Žijí spolu aspoň 25 let a mají 5 dětí, postavili barák a jsou v pohodě.
Každý z nich si ponechal svou úroveň, přitom komunikují... nenapadají se a mají se rádi takoví, jací jsou.

A co Vy? Šli byste do nerovného sňatku?
Vadilo by Vám, kdyby Váš partner měla auto, barák a vy prázdné ruce?
Nebo naopak, vadilo by Vám, kdybyste přinesli auto, barák a on(a) nic?
A co vzdělání - určitě byste manželce nikdy nepředhazovali, že je jen prodavačka?
Nebo naopak - jojo, Ty jsi tady ta chytrá, protože máš maturitu?

Znáte úspěšné nebo tvrdě zkrachovalé nerovné sňatky?

Pište, zajímá mě to. :-)
 arj Žena40 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2004 13:26:01
Neříká se rodově nerovnému sňatku "morganatický"?
 liduna Žena45 Kategorie
10.09.2004 05:27:26
to Shadow: mě nejvíc rozčilujou ti medvědi, co se potkali u Kolína...
 arj Žena54 Kategorie
09.09.2004 21:29:04
Co třeba Čuk a Gek? Bob a Bobek? Lolek a Bolek?
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
08.09.2004 14:42:44
Je to hodně individuální a hodně o lidech. Já bych na "nerovný sňatek" psychicky neměla, to vím jistě.
Jestli znám nějaké nerovné manželství.....asi ne...nebo si aspoň nemůžu vzpomenout....
Můj subjektivní názor je, že "nerovné sňatky" - i nerovné vztahy nemůžou mít dlouhého trvání.
 lachtan Žena27 Kategorie
08.09.2004 13:41:02
2arj: Břetislav i Jitka byli oba urozeného původu. To, že ji Břetislav unesl z kláštera,
na tom nic nemění. Mesaliancí byl ale vztah Břetislavových rodičů (Oldřich a Božena).

Myslím, že fungovat mohou nerovné vztahy např. při výrazném rozdílu ve vloženém majetku, různém náboženství, rase nebo politickém přesvědčení. Ale musí být oba tolerantní, schopni přinést jiné hodnoty a musejí se dokázat vymanit z přímého vlivu rodiny, pokud si tyto odlišnosti přinášejí z ní.
Naopak výrazný rozdíl ve vzdělání jako problém vidím. Rozdíl ve všeobecném rozhledu, který se vzděláním souvisí, se asi dá částečně nahradit přirozenou inteligencí, ale půjde o vzácné výjimky.
Výrazný rozdíl ve věku může fungovat hlavně tam, kde mladší partner druhého bezmezně obdivuje nebo mu ten starší pomohl v nouzi.
Do vztahu s výrazným rozdílem ve vzdělání nebo věku bych asi nešel.
 Klok Muž44 Kategorie
08.09.2004 11:22:39
Já ze svého okolí znám jen pár "nerovných" svazků, vždycky se jedná o rozdíl ve vzdělání, kupodivu už ne tak moc v platech či majetku a kupodivu všechny fungují dobře nebo alespoň slušně. Ale samozřejmě mnohem víc je těch "rovných". Pokud to můžu podle tohoto posoudit, tak jde vždycky o vzájemnou toleranci, o to, druhému nepředhazovat lepší nebo naopak horší vzdělání či postavení v práci. Asi je to taky hodně o sebevědomí, zkrátka Ti, kdo ví, že škola ani ředitelské místo nedělá člověka lepšího, se nemusí stydět za svou "jen" střední školu, protože vědí, že mají jiné přednosti. Ale je fakt, že ze své práce znám zase velký počet neúspěšných nerovných manželství, takže soukromě mám asi štěstí na to, že kamarádi jsou dobří lidé.
 Béďa
08.09.2004 10:34:34
Já bych si klidně 90letou miliardářku vzal. A doufal bych, že nemá tak tuhý kořínek.
Smajlík  Kmet Muž43 Kategorie
08.09.2004 09:30:55
koukám, že za 99% problémů můžou chlapi..
achjo, že se ještě divím
(ne že by manželka hučela do toho svého "koukni se na sebe? kdyby ses snaži.. víš kde bychom mohli teď bejt... ale Ty seš taková bačkora... mumlejmumlejhromyblesky"....

ale když Vás to dámy baví...

g.g.
 od gotrega
08.09.2004 08:48:00
Nerovných sňatků znám spoustu...
Můžu začít svými rodiči, otec vyučený, matka se středním vzděláním, v podstatě tento rozdíl není až tak hrozný, ovšem otec je na naprosto jiné úrovni a všude to jde znát. Díky tomu manželství zkrachovalo, protože on ješita se nedokázal s vyšším vzděláním své partnerky smířit. Opravdu nedokázal, neustále jí předhazoval, ať si nemyslí, že ona je někdo, že je h**** atd.

Pak znám sňatek nerovný, ovšem zde ještě nezmíněný. Vzdělanostně jiní, rasově jiní. Ona češka, on róm. Funguje jim to už 25 let a můžu říct, že jsou výborný sehraný pár.
Do jejich dcery na půl romky se středním vzděláním se zaláskoval vyhlášený architekt a zatím jim to taky klape, ovšem dívčina se naprosto změnila, protože "povýšila", a narostl jí nosánek. Jak tento vztah jednou dopadne, nevím...

Dovršila bych to vztahem opět nerovným, ona chudá prodavačka, on inženýr. "Klape" jim to už taky asi 25 let, jenže pan inženýr dává neustále své manželce najevo, jak ona je nic, jak ona nic nevydělá, "on" si pořídil auto a nepůjčuje jí ho, protože to bylo přece za "jeho" peníze, ona si ušetřila na sedačku atd...

Takže nevím... S mým partnerem máme stejné vzdělání ( střední školu), já pracuju už 4 roky ve své profesi, vydělám pár šupů ( opravdu směšně málo, ovšem dělám ve své profesi), on právě nastoupil jako dělník a jako nástupní plat má dvakrát tolik peněz.
Chvílema se bojím, že mu to stoupne do hlavy a na "svoje" penízky nedá dopustit, ale jak se to vyvine, to vám třeba jednou napíšu...
Smajlík  Kosher Žena30 Kategorie
08.09.2004 08:34:22
zajímavé téma.

dva lidé, kteří jsou spolu, mají mít společný cíl života.. a potom mohou k tomu to cíli přistupovat společně.. třeba mít za cíl spokojenou rodinu a tu zabezpečovat tak, že jeden jako vysokoškolák bude vydělávat peníze a nosit je domů, kdežto druhý se bude starat o blaho partnera, dětí a domácnosti. nebo mohou oba budovat vlastní rodinnou firmu, přestože jeden do ní přinese finanční zázemí (které třeba zdědil) a ekonomické vzdělání, a ten druhý vlastní zručnost a invenci..

důležité ve dvojici je to, co je spojuje, ne to co je odlišuje.
 žELVA Žena32 Kategorie
08.09.2004 08:25:14
Třeba princ Jasoň a Zlatovláska.
Víš co? Rozdělíme si práci. Ty ji osvobodíš a já si ji vezmu.
Já už bych do ničeho nešel, ani do rovného, ani do nerovného.
 Váš Cimrmanolog
08.09.2004 07:59:38
Dá se říct, že znám hlavně zkrachovalé manželské svazky. A ať přemýšlím, jak přemýšlím, většinou nebyla příčinou nějaká materiální, sociální, vzdělanostní či náboženská nerovnost. Většinou šlo o jakousi rozmazlenost a potřebu mít víc, nebo snad nuda v manželském stereotypu, prostě mám pocit, že šlo spíš o klasické vztahové problémy. Je faktem, že většina mých známých i se svými protějšky je na tom tak nějak stejně, jako já (mají minimálně maturitu, mají normální zaměstnání a pobírají cosi jako průměrnou mzdu... Někdo víc, někdo míň.)

Já osobně bych do takového nerovného sňatku šla, pokud by v něm právě tahle nerovnost nehrála roli a bylo by tam spousta jiných věcí, o které se dá v životě opřít. (Láska, důvěra, přitažlivost, společné zájmy, sympatie, porozumění...). Ono jde asi spíš o přístup k životu a k sobě navzájem, pokud je někdo lakomec a mluví celé hodiny o tom, co už má a co by ještě chtěl, a je to jeho hlavní životní náplň, asi bych si s ním neporozuměla. Pokud má někdo majetek a používá jej rozumně, nevytahuje se s ním a necítí se kvůli tomu nějak povýšený, normálně s ním jsem schopna fungovat.

Stejně tak se vzděláním - asi bych nemohla žít s člověkem, který žije 24 hodin denně na vlnách jaderné fyziky, případně nějaké jiné vědy, a není schopen sestoupit na zem do reálného života a řešit se mnou moje normální obyčejné starosti a radosti.

Stejně tak s náboženstvím - jsem věřící (žádný fanatik, spíš naopak), ale nikomu svou víru nenutím. Vadilo by mi, kdyby mne někdo v tomhle převychovával. Sama jsem tolerantní.

Klika65:
ty jsi měla fakt kliku, to ti přeju :o))
 Colorlight Žena35 Kategorie
08.09.2004 01:03:16
2budgie> ine je kamarat a ine partner.

vacsinou taketo nerovne manzelstvo nedopadne dobre. aka je perspektiva vztahu, v ktorom sa obaja pohybuju v uplne rozdielnych sferach?
 khai Muž Kategorie
08.09.2004 00:05:51
budgie - máš pravdu, a také si myslím, že je to individuální....ale na druhou stranu, již tolikrát jsem poznala, jak silný je vliv společnosti a obecného názoru, který umí zlomit i ten nejlépe fungující vztah....že si říkám, že ty vyjímky jsou opravdy velmi vzácné bílé vrány....
 Zolotko Žena26 Kategorie
07.09.2004 22:11:23
I když zde bylo napsáno spousta obecných pravd, jde vždy o ty dva, kteří spolu žijí, je to hodně o toleranci a jako v každém manželství o tvrdé práci na vztahu. Na vztahu se musí opravdu hodně pracovat a nečekat, že vše půjde samo od sebe. Kdybych neznala poměrně dost nerovných manželství, co se týče vzdělání, kdy jeden je vysokoškolsky vzdělaný a druhý "jen" vyučený, a tyto svazky jsou léta velmi úspěšné, tak bych asi taky pochybovala. Pod pokličku těchto manželstřví ovšem nevidím, tak se jen můžu dohadovat, v čem je ten fór, že to funguje. Já mám třeba kamarádky, které mají nižsí vzdělání , než já a přitom se s nimi často pobavím lépe, než s těmi, co mají vzdělání stejné, jako já.Neznají sice několik jazyků, ani nemají doktoráty z jaderné fyziky, ale nechybí jim selský rozum, mají smysl pro humor, nejsou zbytečně nafoukané nebo afektované....Proto je mám ráda a možná i proto fungují ta nerovná manželství.
 budgie Žena35 Kategorie
07.09.2004 22:03:24
Málokdy se vracím, ale tady neodolám. Ono s těmi rozdíly v párech opravdu jde o něco jako o váhy - na jedné straně mínusy, na druhé plusy. Leccos se může vyrovnat. Nesmí to překročit určitou mez- pak je z toho blesk a hromobití... v lepším případě pěkně se zahřívající třecí plocha, která pálí jak čert.

Můj teoretický názor je, že snáze se překlenou ty majetkové rozdíly, pokud ten movitější partner to nedává příliš okatě najevo. Též vzdělanostní rozdíly se můžou překlenout- hůře snášejí "nižší" postavení muži, co si budeme namlouvat. Ale i vztah dělník- vysokoškolská pedagožka si dovedu představit. Nejhorší třenice nastává asi u těch náboženských rozporů nebo obecněji kulturní.

Ale to jsou čistě moje teoretické úvahy...
 midi Muž67 Kategorie
07.09.2004 22:00:15
Já znám několik takových manželství, ale ve všech případech je to stejný: chlap má těžký mindrák že manželka má vyšší vzdělání a tak se jí snaží trvale a při každé příležitosti shodit kdykoliv je to možné. A to i v případě že žena je velmi šikovná zubní lékařka a on má "černé řemeslo". A taky máme dobré kmarády, kde ona má VŠ vzdělání, on "pouze" středoškolské a je to u nich Itálie se vším všudy, včetně o podlahu rozbíjeného porcelánu. Takže pokud jde o nerovný sňatek z důvodů vzdělání, tomu bych moc naděje nedávala, i když jistě existují výjimky co potvrzují pravidlo. A pokud jde o nerovnost týkající se majetku - teď soudím pouze podle sebe - tady bych problém neviděla. Já osobně bych byla ráda že mám co nabídnout a těšilo by mně že ten majetek mám.
 Xena Žena Kategorie
07.09.2004 21:54:07
Znam nekolik nerovnych vztahu co se tyce vzdelani a vsechny funguji bez problemu (napr. on soudce, ona prodavacka). Myslim, ze to zalezi hlavne na tech konkretnich lidech a ne na tom, jake maji vzdelani.
 bezsebesam Muž Kategorie
07.09.2004 21:54:01
Vidíš, u náboženství by mi to nepříšlo. Samozřejmě by se radikálnímu modloslužebníkovi těžko soužilo se mnou (bez ohledu na konkrétní vyznání). Jinak je víra a její praktikování věcí (pro partnerství se mnou) nepodstatnou.

Gotreg
 od gotrega
07.09.2004 21:50:59
Jeste me napadlo trochu mimo tema, ze podobnou otazku je mozno poloziti i na nabozenstvi.
V tom pripade bych si osobne (jako zaprisahly radikalni ateista) snatek predstavit nemohl.
 Lorg
07.09.2004 21:45:41
Napsal bych neco, ale nema to cenu, nebot plne sdilim Gotreguv nazor od prvniho temer do posledniho pismenka. Zenskou bez rozhledu bych totiz nezabijel (prece jenom je to pry trestne).

A kdyby muj partner mela auto a ja ne, tak bych se citil ponekud zmatene. (;
 Lorg
07.09.2004 21:40:54
Po malej vnútornej diskusii :-) sem hodím také všeobecné zamyslenie:

Pár môže byť šťastne spolu aj s nejakým priepastným rozdielom – na prvý pohľad neprekonateľným, ak je v ich vzťahu niečo pre nich PODSTATNEJŠIE, z úplne inej oblasti, na úplne inej úrovni...

A konkrétny príklad: ak ide o rozdiel vo vzdelaní a kultúrnosti, môžu si napriek tomu parádne sadnúť v tom, že jeden má typ humoru, ktorý je pre druhého dušu liečivý a druhý je zase pre prvého blahodárne praktický a rozhodný...

Nutnou podmienkou je samozrejme „nevysvetliteľná“ príťažlivosť, že áno...
 elelel Žena28 Kategorie
07.09.2004 21:40:09
Jak čtu ty předchozí odpovědi, chci ještě dodat, že i když jsem rozvedla tu materiální nerovnost, není to to, o co mi běží....Prostě věřím, že není důležité, který z partnerů toho víc prinese (chápejte peněz, nebo Audin, to je jedno)...ale umím si představit, že to může dělat problémy, zvlášť, když víc peněz vydělává žena...
Jinak, spíš bych se já osobně pozastavila nad těmi rozdíli mentálními (inteligenčními, vzdělanostními), protože tyto rozdíly jsou právě provázeny vztahy v rodině, kulturou, sociálním prostředím, ve kterém každý z nás vyrůstal....a i když si to mnozí nemyslí, já tvrdím, že s partnerem si částečně člověk bere i jeho rodinu... a ta umí natropit spoustu škod
 Zolotko Žena26 Kategorie
07.09.2004 21:33:39
Můj názor vyplývající z mých zkušeností - nerovní vztah - neklape to.
Moje situace - můj muž pracuje 10 let, já 4 roky. Za měsíc dostanu přidáno a tím pádem začnu vydělávat víc než on....Objektivně mám práci "o třídu výš" a navíc v lepších personálních podmínkách - jsme malá firma, všichni kámoši, dokonce i s ředitelem...taky za to samozřejmě něco musíme dát - např. dnes tu ještě dřepím a dřepět budu dobré dvě hodiny, zítra podáváme projekty do soutěže...ale stojí mi to za to....kdežto můj muž pracuje v obrovské firmě, kde člověk je inventární číslo a nikoho nezajímá co mu vadí,nebo co by chtěl, po osmi a půl hodinách si "píchnou" a je to...a je fakt, že občas, zatím jen velmi zřídka, naznačí, např. při rozhovoru, při poznámce či povzdechu, že ho to "žere".
Bohužel v našem regionu je práce nedostatkové zboží a já jsme měle štěstí....
Nechci, aby to vypadalo, že se cítím nadřazeně, právě naopak - strašně svého muže uznávám, vypracoval se na svou pozici těžkou prací a já osobně nemám problém...a doufám, že ani žádný problém nenastane - dostáváme se do situace, kdy začínáme řešit přestavbu domečku, hypotéku, již teď splácíme auto...každá koruna je dobrá a já doufám, že nám oběma bude jedno, kdo o tu korunu více do domácího rozpočtu přinese, jestli já, nebo on....
Ale věřím, že pokud by ten rozdíl byl markantní (máme oba střední školu, prakticky stejné vzdělání, jen jazyková úroveň je rozdílná), může to dělat (velké) problémy - ať už v "ješitnosti" partnerů, tak v kulturním zázemí, zvycích, snech, cílech, motivacích....
 Zolotko Žena26 Kategorie
07.09.2004 21:30:02
No konečně něco normálního, poslední dobou jsem moc příspěvků, kam bych psala nepotkala.

Znám nerovný sňatek, co se týče vzdělání, který žije už přes 40 let-on dělník, nic proti dělníkům, znám i dost inteligentních dělníků-ale ON je tupec na entou s rozhledem na zahradu a ani o fous dál a ona VŠ, kterou zase VŠ nepoznamenala jak by měla, takže svým způsobem jsou si rovni, ona tak nějak klesla rozumově na jeho úroveň a libují si dodnes, jak jsou šťastní.

Jestli bych šla do nerovného sňatku? Až teď, když to čtu, zjišťuji, že v něm jsem už 8 let, já do manželství přivedla dvě děti, můj muž auta, barák a vše další. NIKDY jsem od něj neslyšela slůvko výčitky, nejspíš jsem potkala vzácného člověka a věřím, že dokud nás smrt nerozdělí, zůstaneme šťastní i v nerovném manželství.
Vážím si ho za spoustu dalšího, on si mě kupodivu považuje ještě víc, aspoň mi to denně dává pocítit, takže můžu říct, že znám úspěšný nerovný sňatek.

Jestli by mi vadilo, kdybych byla já ta s plnou náručí a on holé ruce? Nejspíš mi neuvěříš, že nevadilo.
 klika65 Žena47 Kategorie
07.09.2004 21:29:05
Nerovný sňatek který přežil? Pár by se jich asi našlo, ale teď si zrovna žádný nevybavuji.
Přiznávám se, že já bych do nerovného sňatku nejspíš nešel, vadilo by mi kdyby partnerka do vztahu nic nepřinesla.
A k tomu vzdělání, to by asi nehrálo takovou roli, lepší prodavačka (už jsem jich pár měl) než třeba doktorka.
 MaxCrazy Muž Kategorie
07.09.2004 21:23:17
Milá arj,

když se tak do důsledku a takříkajíc hloubkově zamýšlím nad tvou úvahou, obávám se, že máš asi pravdu s těmi hodně nerovnými sňatky. Jinak ale do diskuse vlastními znalostmi ze svého okolí nepřispěju, nemám je. Ani pozitivní, ani negativní.

Ten velký rozdíl se musí projevit na porozumění. Ať si říkáme jak chceme, že nevadí, že láska přemůže všechno, ono to je znát. A to platí nejen pro extrémní majetkové rozdíly, extrémí rozdíly ve vzdělání, ale určitě i o rozdíly v náboženství (např. bigotní náženský fanatik versus ateista), v kulturním prostředí, atd.

Tak jsem taky zvědav na diskusi a hlavně na skutečné příběhy...
 midi Muž67 Kategorie
07.09.2004 21:23:07
Myslím, že drtivá většina sňatků je ,,nerovná". Ale jak správně naznačuješ, nejklasičtější je asi ten příklad, který uvádíš. To je ten největší průser, když po několika létech začnou v manželství bujet metastázy dřive nepatrných rozdílů.
Nechci zde obecně plácat statistiky. Ale vím jak to vše vyřešit. Je to skutečně vyzkoušené a učinné. Povodeň nebo požár. Když je to málo, jsou i drastičtější ,,boží mlýny".
Protože je to jenom o mamonu a ješitnosti.
Ale znám i několik vyjímek. Krásných vyjímek. Bohužel vyjímek.

(Jestli chceš konkrétní případy?)
Smajlík  Mert* Muž Kategorie
07.09.2004 21:21:54
Po stránce vzdělání vidím určité úskalí. Předpokládejme, že obecně vzdělání určuje rozhled a inteligenci člověka (obecně!!). V tom případě bude vysokoškolský profesor a prodavačka z Kauflandu jen těžko hledat společná témata, pohled na svět a náplň života.
U stránky finanční (materiální) to necítím. Pokud s někým opravdu jsem, tak funguje princip "má stan je tvá stan, má vembloud je tvá vembloud" (pro optimisty: předmanželská smlouva je dobrá věc, ááno).

Necítím komplexy z toho, co mám a nemám. A nevybírám si blízké lidi (partnerka, přátelé), kteří by je měli. Protože bych nechápal jejich pohled na svět.

Výše uvedené je pouze IMHO a na základě subjektivních pocitů (partnerku s garáži plnou Audin bych snesl. Ženskou bez rozhledu bych zabil).

Gotreg, mužský šovinista etc.. etc...
 od gotregaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč