Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.316043, vloženo 27.06.2008 12:34:14 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zákon a trest
Soud sleduje za zavřenými dveřmi video s týraným Ondřejem. O uzavření této části soudu pro veřejnost rozhodl soud ve čtvrtek. Nezveřejnit tuto část důkazních materiálů navrhla soudci státní zástupkyně. Podle ní jsou scény s chlapcem brutální a šokující...
Tohle se píše na Novinkách, a mě napadlo proč to jako nemůže vidět veřejnost? To aby nebyla veřejnost šokovaná? Blbost! Spíš aby nechtěla veřejnost vzít konečně spravedlnost do svých rukou.
Já myslím, že by to mělo být naopak, měli bychom být schválně šokovaní takovým chováním a svojí pobouřenost dát takovým lidem pořádně najevo. Dřív to takhle fungovalo, když někdo vraždil, nebo násilnil ženský, tak ostatní si ho buď vzali do parády, nebo ho vypudili ze společnosti a počkali až chcípne hlady.
Dneska takové lidi chráníme před veřejností a ve vězení jim děláme důstojné podmínky. Vlastně si je jako společnost pěstujem a hýčkáme a pak se divíme kde se ti zlí lidé berou.
Já vím, že by to asi byla jatka kdyby se veřejnosti dostali takov lidi do rukou, ale na druhou stranu si říkám: No a co!
Jaký je váš názor?
 DobreVlocky Žena19 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.06.2008 17:53:18
Domnívám se, že by zbytečně docházelo k sekundární viktimisaci poškozených zveřejněním těchto záběrů. Vyloučení věřejnosti tak považuji za vhodné a v souladu s § 200 TrŘ.
 kili von prag Muž18 Kategorie
27.06.2008 15:35:09
Myslim, ze je dobre, ze se to nezverejnuje. Je to zaroven soukromi tech deti a myslim, ze nemusi cela republika videt, jake hruzy se jim dely.
 pacalaloca Žena19 Kategorie
27.06.2008 14:52:46
DobreVlocky-->> Doporučuji se dostat do vlády a změnit to tam, a když už u toho budeš, zaveď tvrdý pravidla pro kofoly.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 14:47:48
Ale tak jo máte pravdu, když říkáte, že je to tak dobře s ohledem na ty děti. Ale princip téhle diskuse je jiný. Jde o to, že se stát piplá s lidma co překročili zákon a poskytuje jim nadstandardní podmínky. Je slušná rodina co žije v bytě s nábytkem po babičce, která platí daně a z těch daní se vězňům vybavují cely super moderním vybavením.
Smajlík  DobreVlocky Žena Kategorie
27.06.2008 14:20:52
Víš, jak by si na těch záběrech smsly všechny ty Blesky, Aha apod.?

Nejde o ty tyrany, ale jde o ty dva malé kluky, kteří s tím budou dál žít.
Myslíš, že už jim chybí ke štěstí už jen to, aby všichni viděli a věděli, co se jim přesně dělo?

Po trestech lačníme.... ale co oběti?
Přemýšlí někdo o dalších osudech obětí zločinů?
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
27.06.2008 13:55:33
Oprava: Ne nemyslet ale myslet, ve 27.06.2008 13:50:37 druhý řádek.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:54:02
DobreVlocky-->> A další problém je rozdíl mezi myslet a činit. Ty jsi psala níže, že ji chceš donutit si myslet, o něčem jiném, že je to nemorální a špatné než si momentálně myslí... tedy já ti to zkopíruji: "Právě že si myslím, že kdyby se takoví lidi báli že je ostatní ukamenujou, většině z nich by se pohled na to co je morální a co ne sakra rychle změnil."

A já ji nechci donutit si myslet, že týrat veverky je špatné nebo nemorální. Já píši jenom, že kdyby to udělala, tak se ji za to nějak pomstím (Zabít asi ne, do vězení nechci)...

Myslet si člověk může co chce, ale činit už ne... činit musí jenom v rozporu se zákonem (jinak by skončil ve vězení). To však neznamená, že se pořád jedná o něco špatného nebo zlého. už z toho důvodu, že jsou ty pojmy relativní.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:50:37
DobreVlocky-->> No psala jsi, že lidi by "Měli vidět otřesné záběry, aby vzali zákon do svých rukou§" takže v nich vyvoláš afekt, který je donutí nemyslet iracionálně a dělat si co chtějí (Třeba zabít paní maurerovou, protože tato lidská bestie si nic jiného nezaslouží, podle lidí, kteří jsou šokovaní tímto videem) a oni můžou.
Já ale nesmím zažít šílený afekt, který ve mě vyvolá ten fakt, že ona týrá veverky - ne kdepak - a nesmím ji v afektu zabít (vzít do svých rukou zákon)...
To je fakt logický.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:48:21
MrSally-->> Jinak nepředpokládám, že bych měl tak hloupé dítě, které by udělalo něco, co ho dostane do pasťáky, nebo něco, co mu znemožní (ode mne) přísun jeho financí.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:48:09
Tvůj nepřítel: budeš malinko demagog ne? Ale dobře odpovím ti otázkou:
Proč ty, jelikož máš k veverkám citový vztah, bys ji šel zabít?
A mě kážeš, že mám paní Mauerovou, s jiným pohledem na morálku, nechat na pokoji?
 DobreVlocky Žena Kategorie
27.06.2008 13:47:05
MrSally-->> Děti mít nechci. K čemu by mě byli haranti? Nestačí 6,5 miliard lidí na světě?
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:44:42
Zveřejňovat podrobnosti okolo zločinů nebo je dokonce ukazovat je hloupost. Akorát by to ubralo odvahy a chuti do života dobrým lidem a povzbudilo úchyly a darebáky. Zvlášť když vědí že nemáme dost odvahy a morálky je spravedlivě potrestat. Naši předkové byli v tomhle ohledu lepší a moudřejší než my. Ukazovali jak rameno spravedlnosti trestá zločince a odměňuje a chválí ty kteří ho dopadli. Pražský kat Jan Mydlář jednou dostal do práce čaroděje a loupežníka který lovil na silnicích okolo města. Mimo jiné přepadnul 8 těhotných žen, rozříznul jim břicho a snědl dítě. Tvrdil že mu chyběla ještě jedna aby byl neviditelný. Mučili ho tak dlouho dokud ne řekl kam zakopal to co naloupil a pak z něho pan Mydlář tahal za živa řemeny kůže na Staroměstském náměstí. Nakonec ho myslím vpletl za živa do kola, už se přesně ne pamatuju. Přišlo se na to podívat celé město. Myslím že měli lepší pocit když šli domů než když dneska koukáme na plakáty které nám oznamují že bylo u nás loni bestrestně utýráno 20 dětí. Naši předkové vodili svoje děti na popravy z výchovných důvodů. Aby jim ukázali kam vede zlo a že musí vždycky na konec prohrát. Ty naše vidí potoky krve v televisi ale bez morálního podtextu.
Tvůj nepřítel : Radši bys měl svoje názory změnit než budeš mít děti, nebo je raději nemít. Aby tě pak jednou nevzaly ve spánku po hlavě kladívkem až budou chtít na zmrzlinu či na pivo a budou líné tě budit.
 MrSally
27.06.2008 13:33:39
proč to jako nemůže vidět veřejnost? - Proč??? Tobě nedošlo, že tady jde o malý dítě??? Který s tím vším bude muset žít??? O kterým všichni věděj a vědět budou, co se mu stalo??? Kdybys byla na jeho místě, líbilo by se ti, kdyby celá republika viděla záběry, na kterých tě někdo (navíc vlastní rodina) nahou týrá??? Už takhle je poznamenanej do konce života a ty bys to ještě chtěla všem ukazovat!
Tady jde hlavně o zájmy chudáka Ondry, aspoň trochu ho ochránit, aspoň trošičku soukromí mu nechat. Ale to zjevně málokomu dochází.
 SnowQueen Žena21 Kategorie
27.06.2008 13:22:42
DobreVlocky-->>
A proč bych někomu chtěla měnit jeho pohled na to co je morální a co ne? Není to netolerantní? Co když si paní Maurerová řekne, že bych tě chtěla potrestat za to, že ty máš jinou morálku než ona, že máš jiný pohled na to, co je špatné a co ne... ??
To ti vyjde nastejno.

Je to jako když vegetarián vnucuje masožravci svoji morálku na zabíjení zvířat.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:18:30
Tvůj nepřítel: ale já chápu kde se berou, dokonce jsem to tam i napsala: Vlastně si je jako společnost pěstujem a hýčkáme...
Právě že si myslím, že kdyby se takoví lidi báli že je ostatní ukamenujou, většině z nich by se pohled na to co je morální a co ne sakra rychle změnil.
 DobreVlocky Žena Kategorie
27.06.2008 13:10:55
DobreVlocky-->> No ty jsi hlavně psala, že nechápeš, kde se ti "zlí lidé" berou. A tohle je je vysvětlení. Nejsou totiž zlí lidé, jsou lidé s jiným pohledem na to, co je zlé a s jinou morálkou. odsud se ti lidé berou. Samozřejmě je i možné, že maurerová si myslela že dělá špatnou věc a nemorální, a dělala ji, protože chtěla být schválně zlá (jako součást její image nebo něco) ale nevím... nevypadá na to.
Takže vidím spíše reálnější možnost, že to podle ní nebyla zlé a špatné.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 13:07:11
Mas naprostou pravdu. Ja bych je dala lidem do rukou, aby se o ne postarali. Prala bych jim to stejny, co este dvakrat tak horsi, co delali tem klukum. Vsem do jednoho.
 sauly Žena26 Kategorie
27.06.2008 13:07:01
Tvůj nepřítel: dobře, díky diskusi na tvém profilu s Ecbeganjem kterou jsem nedávno vyčmuchala, jsem ochotná opravit: "zlí lidé" na "nemorální lidé". Ale nezdá se mi že by to něco měnilo.
 DobreVlocky Žena Kategorie
27.06.2008 13:04:19
pilot off-->> Tak psychologie je v podstatě biologická, protože mozek (ve které je tohle schované) je vlastně taky biologický a fyzický objekt.
Dobro a zlo je u lidí, kteří tomu věří - a v tom je ten háček. Je maurerová zlá? Protože lidi věří že je to zlí? Protože věří v boha, který tvrdí, že je to zlo, a protože věří, že Mojžíš donesl kamenné desky, na který je napsané že je to zlé? No když budu věřit v nějakého svého boha, pojmenuji ho třeba Vašek a řeknu "Vašek tvrdí, že týrat děti je dobro" tak to bude úplně to samé, co dělají křesťané, bude to mít stejnou logiku.

Věřit samo o sobě je k ničemu. Týrat děti je možná proti-zákonné, ale né zlé nebo nemorální, protože tyto dvě věci jsou prostě relativní - každý si o nich myslí své. Nemyslím si že je nějak dané přírodou že Tohle je dobré, tohle je dobré a tohle pro měnu zlé.

Pro peníze bych někoho nezabil - jednak jsou mi peníze u zadku, a za druhé, nechci aby mě chytili policisté a zavřeli mě do chládku. A nemyslím si, že by se na to nepřišlo.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 12:59:08
první odstavec jsem hodně špatně zformuloval(přeskočte ho),rozepisovat se už nebudu.
 pilot off
27.06.2008 12:56:12
svůj nepřítel: :D:D__dobro a zlo existuje-u lidí, kteří na ně věří. pokud u tebe neexistuje, pak jsi schopen, třeba pro 10 000, zabít člověka (pokud je cizí a víš že se to neprovalí)- jsi ty toho schopen?

rozlišuješ tu biologické a psychologické hledisko :D pokud nevěříš v Boha, reinkarnaci apod., pokud souhlasíš s Darwinem, pak není duše-není psychologické hledisko rovno biologickému, neboť je psychologické hledisko jen součástí biologického jakožto vše ostatní
 pilot off
27.06.2008 12:47:04
pilot off-->> V mě v palici existuje jenom něco jako morálka, která se přetvořila do takového tvaru, aby to sedělo s mými pocity a emocemi. To neznamená že se shoduje s legislativou, nebo s morálkou většiny (masy). A z biologického hlediska nic špatného neexistuje, a s psychologického taky. A tam hrála roli psychologie (Ta ženská je psychopatka) a biologie (Tělesná zranění a ubližování)
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 12:44:03
DobreVlocky-->> Tak to pořád není zlo (protože dobro a zlo neexistuje) ale jelikož mám k veverkám citový vztah, šel bych ji zabít (A nemusel bych ani vidět ty šokující videa)
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.06.2008 12:43:55
svůj nepřítel: u tebe v palici neexistuje, ty fracku
 pilot off
27.06.2008 12:41:14
hýčkáme si všechny menšiny. vrahy,zloděje,gaye,romy a další ! nepřekvapuje mě to! nadcházející generace ( i ty ) by se měla vzpamatovat a pakáž zpacifikovat!
 pilot off
27.06.2008 12:40:33
Ty mě neštvi, a co kdyby tam byla místo Ondry veverka?
 DobreVlocky Žena Kategorie
27.06.2008 12:38:25
Zlí? Dobro a zlo neexistuje. Ona byla spíše blbá - dělala něco, u čeho bylo více jak 80%, že to dříve či později vyplave na povrch a zavřou ji.
 Tvůj nepřítel Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč