Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.307873, vloženo 22.05.2008 08:46:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
práce žen
Myslíte si, že ženy chodí do práce rády? Nebo tam řada z nich dochází jen proto, že je to pro domácnost ekonomicky výhodnější? A pokud by byly muži skutečně dobře zajištěny, že by raději nezůstaly doma? Jak by asi podle vás vypadla společnost, kdyby muži měli platy 2x tak vysoké a ženy MOHLY zůstat doma? (pochopitelně s tím, že ty, které by se v práci hodlaly realizovat, tak by braly mzdy s muži srovnatelné a řadu služeb by prostě mohly nakupovat - žehlení, praní, úklid, vaření....)

Jak by to asi vypadalo? Bylo by to k dobrému nebo ne?
 Tuhý líh E-MAIL:   Muž Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2008 14:26:40
Nikdy bych do toho nešla. Nejde snad ani tak o nudu v domácnosti, zájmy bych si vždycky našla, ale o závislost na manželovi. Co kdyby mě po čase poslal do háje (pak jak hledat práci po takové době, bez praxe) nebo se začal chovat jako despota a já bych musela ve všem ustupovat. Nikdy toho druhého nemůžu znát natolik, abych věděla, jak se zachová v budoucnu.
 Vlora ŽenaKategorie
22.05.2008 23:10:51
Já bych doma nezůstala ani za zlatý prasátko... Jsem na mateřský a jsem doma celkově už 2 roky. Můžu ti říct, že mi z toho dost hrabe. Chybí mi ten každodenní kontakt s lidma, a celkově si připadám jak nějaká puťka, vždyť přítel už na mě ani neměl důvod žárlit, prostě každej den stejnej, každej den měl ve mě jistotu, že přijde domů, bude tam uklizeno, čisto, nakoupeno, uvařený jídlo a budu tam čekat já... protože jsem tu celý dny sama a tak jsem ráda že už je konečně doma a mám s kym mluvit... sice hezký, ale pro mně trochu málo.
Občas se sejdu s nějakou kamarádkou nebo tak, ale neni to samý, jako když každý ráno vstaneš, každej den musíš do práce, každej den se můžeš těšit na to, že se tam třeba stane něco novýho... A takhle se mám já doma těšit na co? Na slevy v Tescu? Nebo na to zejtra vytřu nejdřív obývák místo kuchyně?
Přála bych chlapům který by si přály aby to takhle bylo, aby si to na pár tejdnů zkusily...
Smajlík  G*o*l*d*i*e Žena21 Kategorie
22.05.2008 18:25:01
Při současném myšlení společnosti by to vypadalo tak, že by doma byli stejně jenom velmi sociálně slabí (a nejspíš oba, jako je tomu nyní) a ostatní by dál mysleli na sebe, budovali "kariéru" a zapomínali na děti a rodinu. Tedy, myslím si to. Sama bych doma zůstat nechtěla. Viděla bych v tom příležitost vydělat na dům v horách, dobré auto a oddělit se od společnosti dřív, než to při současné finanční situaci bude možné (nebo spíš nemožné).
 pamela Žena Kategorie
22.05.2008 17:28:14
Všem děkuji za názory. Musím říci, že jsem ani moc nečekal tolik hlasů, které tuto myšlenku bezvýhradně neodmítají.

Pochopitelně - nechci a nehoruji pro to, aby ženy nesměly volit, případně jejich nejvyšší vzdělání byla "vyšší dívčí v Praze, Vodičkova ulice". Ale jsem rád, že alespoň někteří a některé pochopili(y) můj záměr. Jsem si vědom rizik, které tento model má, ale ani ten současný bez nich není.
 Tuhý líh Muž Kategorie
22.05.2008 17:00:22
10% holek by zůstalo doma, obíhalo manilúry, pedikúry a jiný kúry a možná se staralo o domácnost
zbylých 90% jsou normální, kterým nestačí mluvit na úrovni 2 letýho dítěte, jsou rády v pracovním kolektivu a do práci by chodily dál.

...mimochodem, umíš si představit, že by pracovali jen chlapi? Takovej pan prodavač v dámském prádle, pan manikér, pan učitel (haha, kdo by to dělal??), pan baleťák, pan hajzlděda, pan kosmetik, pan prostitut, pan servírka....ježiš to by byla v ulicích nuda! :))
Smajlík  ballab Žena Kategorie
22.05.2008 15:18:07
keby si ženy mohli dovoliť zostať doma s deťmi,malo by to pre spoločnosť blahodarné účinky.. :-)

bolo by menej nešťastných detí a zdravšia spoločnosť..

samozrejme,že ženy by mohli chodiť do práce,ide o to,že by neboli NÚTENÉ z finančných dôvodov..
 bellapekna Žena33 Kategorie
22.05.2008 14:51:02
Stejná zpověď na stejném principu má odpověď je o řádek niže ve zpově´di
číslo : 307867
 Jazzy Žena29 Kategorie
22.05.2008 14:10:12
Nebavilo by mě dřepět doma čtyřiadvacet hodin denně, ikdybych měla miliony na kontě.....chci se cítit prospěšně......svou práci mám docela ráda.....
 Ňáátko Žena33 Kategorie
22.05.2008 13:26:09
Ani omylem.
1) Moje peníze = moje svoboda
2) Doma by mě jeblo
 celesta
22.05.2008 12:50:12
Abych byla bezvýhradně závislá na muži? tak to ani omylem...pak by mně měl jak loutku! A myslím, že většina mužů by se taky ráda podílela na výchově svého dítěte.
 BlackRainbow Žena24 Kategorie
22.05.2008 12:12:47
bezvýhradný souhlas s vjoo
 ElMariachi Muž34 Kategorie
22.05.2008 11:48:08
Já si myslím, že většina žen chodí do práce ráda.... A některé jenom proto, že prostě musí :-) To není jenom u žen, ale i u mužů...
Jak by vypadala společnost? Když se vrátíš tak sto, dvě stě let zpátky, tak to bylo zcela normální, že ženy byly doma a muži se starali o živobytí a nikoho to nezarazilo... To až samy ženy si řekly, že chtějí pracovat.... Cítily se utlačené a s tím souvisí ten již zmiňovaný feminismus...
 Moonek Žena28 Kategorie
22.05.2008 11:05:37
Být doma? To by byla nuda...
Chci chodit do práce, nejsem rodinný typ.
Smajlík  Anaya Žena22 Kategorie
22.05.2008 10:50:12
Bylo by to k dobrému, protože by to dávalo možnost výběru.
Dost lidí tu psalo že je práce baví a že se v ní realizují, nebo to tak do budoucna plánují dělat. Ale ony jsou i profese kde tohle asi moc dobře nejde - práce u pásu, šičky v textilkách... a právě tam pracují většinou ženy. Myslím že spousta z nich by možnost zůstat doma brala moc ráda.
 vancr Žena Kategorie
22.05.2008 10:39:58
Myslis, ze muzi chodi radi do prace? Kdyby mohli radeji zustat doma a zenske by nosily prachy, to by bylo prima.
 nEhE Muž Kategorie
22.05.2008 10:39:45
Moja matka je zaistena a je rada doma. Stara sa o celu rodinu, chodi na nakupy, dole na dom so psom...a je rada, ze je to tak. Ja si jej ulohu v rodine momentalne predstavit neviem...
 mliekarova dcera Žena24 Kategorie
22.05.2008 10:15:44
Jilly :))) Bouchnul do hlavy.

Jsem myslím v tom příspěvku dost jasně napsal: "ženy MOHLY zůstat doma? (pochopitelně s tím, že ty, které by se v práci hodlaly realizovat, tak by braly mzdy s muži srovnatelné a řadu služeb by prostě mohly nakupovat - žehlení, praní, úklid, vaření....)"

Studuj dál, bude to fajn. Rozumím tomu, že se řada žen prostě chce realizovat v práci a být v ní dobrá. Na druhé straně vidím kolem sebe hodně lidí, pro které je práce přítěží. Kteří (které) by třebas rádi byli (y) doma a svou realizaci si tam našli. Rozhodně nemíním měnit pořádky, které se usazovaly ředu desítek let a jsou výsledkem nějakého vývoje.
 Tuhý líh Muž Kategorie
22.05.2008 10:15:16
No dokážu si představit, jak celý den zvelebnuju rodinné hnízdo, dojdu si na kosmetiku, na volejbal, na nkupy, pak na lehký oběd a kávu s kamarádkama...pro dítě do školky, pak doma poklidim, večer mě muž vyvede do společnosti, případně dělám hostitelku na domácí oslavě, pro klienty mého manžela.
Takhle si to zařídila teta, našla si manžela z JAR, teď bydlí v Ženevě a takhle vypadá její běžný den.

Ale nemyslim si, že by mě to dlouho bavilo a ani jí to asi nebaví tak, jak si představovala.
I když kdo ví, dřív to bylo vcelku běžný a první republika mě vždycky fasinovala:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
22.05.2008 10:13:01
Mně by se líbilo, kdyby vše bylo postaru. Muž živí rodinu, žena vychovává děti. Určitě by tím ubylo rozvodů, hádek a manželé by se víc snažili spolu vycházet, nic jiného by jim ani nezbylo. Ale na druhou stranu - pokud by si žena našla -hm- špatného muže, měla by smůlu, nemohla by od něj odejít, protože by se sama neuživila.
Chtělo by to srovnat platy tak akorát. Aby se ženy uživily i samy, ale když mají partnera, aby je nic nehnalo do práce, aby mohly zůstat doma a vychovávat děti a finančně na tom netratily.
 vjoo Žena Kategorie
22.05.2008 10:01:44
Zůstast doma???
Si se bouchl do hlavy ne?
Nevím jak ostatní,ale já jsem hodně aktivní člověk,co musí stále něco dělat(ale ne doma)..doma bych se prostě zbláznila,nechápu jak některá může být "žena v domácnosti"
Taky pořád říkám,že školu nestuduji pro srandu,ale pro to,abych měla nějaké vzdělání a mohla začít budovat kariéru..
Smajlík  Jilly Žena24 Kategorie
22.05.2008 09:59:34
Od ženy očekávám rovnocennou partnerku. Čili i kdyby se mohla bez problémů nechat mnou živit, moc by se mi to nelíbilo. Ne z toho důvodu, že bych snad rodinu živit nechtěl, to rozhodně ne, naopak, ale z toho důvodu, že by mi tak přišla moc upnutá na mě bez vlastní části života.
 Unknown Human Being Muž27 Kategorie
22.05.2008 09:58:37
Dneska už se ženská v domácnosti tak často nevidí... dřív se ženská starala o kopu dětí, pracovala na zahrádce, prala v neckách, myla nádobí, vařila, uklízela, obcházela malé vesnické obchůdky, dojila a potkávala se s ostatníma ženskejma, který taky byly v domácnosti, takže se tak nenudila.... dneska má pračku, myčku, sušičku, chůvu, na nákup zajede autem do hypermarketu, hodí jídlo do mikrovlnky a je to :)
Smajlík  RVL-X Muž29 Kategorie
22.05.2008 09:52:19
Tuhý líh - pokud jsou deti male a je potreba jim venovat vice casu, tak je mozne si najit praci s flexibilni pracovni dobou, nebo pracovat z domu a dojizdet do firmy treba 1-2x tydne nebo delat na castecny uvazek. Nevim jak moc realne je tohle v CR, ale treba v Irsku sem se setkala s tim, ze zeny, ktere maji deti si muzou urcit uvazek podle potreby (pokud najdou zamestnavatele, ktery jim vyjde vstric). Muzou delat na polovicni uvazek, trictvrtecni nebo i mnohem kratsi. Muzou si urcit ktere dny budou pracovat, ktere budou doma nebo v kolik hodin budou zacinat.
Materska je tady 6 mesicu, coz je idealni. A hlavne takhle zeny neztraci kontakt s okolnim svetem a znaji hodnotu penez.
 nedele007 Žena30 Kategorie
22.05.2008 09:51:23
U prvního dítěte jsem musela do práce v jeho 5 měsících (ekonomické důvody), u druhého v jeho 15 měsících (důvody stejné). Přesto bych v domácnosti nikdy nechtěla být (a to ani s dětmi), protože je to strašný stereotyp. Nejde jen o tu péči o domácnost, ale o to, že se ta žena téměř nedostane mezi \"normální\ " lidi. Momentálně jsem týden na neschopence (po strašně dlouhé době) a strašně se nudím. Děsí mě představa, že by to tak mělo být pořád. TV je příšerná, Zp mě taky zajímá jen na chvíli a občas, a jinak mě nenapadá, co bych měla dělat. Ani toho psa už nemám (umřel před třemi měsíci).
Smajlík  Rija Žena80 Kategorie
22.05.2008 09:34:35
nedele007 - myslíš, že řešením jsou nějaké formy kratších úvazků? Třebas na odpoledne?
 Tuhý líh Muž Kategorie
22.05.2008 09:34:09
Já doufám že jednou budu mít takovou práci, která mě bude bavit, budu do ní chodit ráda...a představa že bych měla být v domácnosti mě dost děsí.
Smajlík  počůraná ruka Žena Kategorie
22.05.2008 09:28:44
Tuhý líh - ale ja domaci prace delam (teda nastesti na to nejsem sama, ale nemam s tim zadny problem). Proste v klidu uvarim, uklidim .. ale nemohla bych to mit jako jedinou napln dne, z toho bych se fakt zblaznila :)

A hlavne si myslim, ze to muze i vztahu uskodit. Pokud je zena doma, jen uklidi, uvari a pote ma spoustu casu a muze si delat co chce. Takze si zajde zacvicit, s kamaradkama na kaficko, kde na chlapovi ani nitku suchou nenechaji a nektere kamaradky v ni muzou probouzet feministicke sklony :)))
Pote treba zacne byt narocna a zacne mi predstavu, ze ty penize rostou na strome :))
 nedele007 Žena30 Kategorie
22.05.2008 09:27:44
Tkanička: humor!!: )))))
Smajlík  Kluk nekluk Muž22 Kategorie
22.05.2008 09:26:46
Kluk nekluk: No tak pozor, ono starat se o domácnost a děti není žádné flákání... Zkus si to na týden a uvidíš.
 Tkanička
22.05.2008 09:22:19
Flákat se a nechat se živit není dobré pro nikoho.
 Kluk nekluk Muž22 Kategorie
22.05.2008 09:07:08
Ženy by se doma samy za nějaký čas otravovaly. Dle sdělení té mé, stačí bohatě mateřská. Samozřejmě jsou zde motivy ekonomické, protože ženy se necítí být dobře v závislosti. Takže každá si může vybrat podle své nátury.
 jan wat Muž Kategorie
22.05.2008 09:05:17
nedele007 - tomu rozumím. Myslím, že jsou ženy, které prostě domácí práce dělat nechtějí. Ale jsou, případně mohou, být dobré v něčem úplně jiném.
 Tuhý líh Muž Kategorie
22.05.2008 09:00:35
add Mitro - no jo, já to taky psal ve stylu "co by bylo, kdyby to bylo"..... Rozhodnutí na polovičce je jasné, proto jsem tak zdůraznil slovo MOHLY.

add Tkanička - ano, rozvody jsou v tomto případě problém a nejsem si jistý, jestli by všichni pánové roli živitele zvládli tak, že by to nepřipomínalo tuhou diktaturu....
 Tuhý líh Muž Kategorie
22.05.2008 08:58:11
Nemohla bych byt doma, i ja si potrebuju vytvaret ten svuj pracovni svet (nechci rikat karieru), zdokonalovat se a nekdy mozna docilit toho, co opravdu CHCI delat. Doma bych se zblaznila (nesnasim stereotyp).
Mozna nanejvys pul roku na materske, ale to je tak vsechno.
 nedele007 Žena30 Kategorie
22.05.2008 08:54:25
Jak by to vypadalo? Pokud by jim to tak vyhovovalo, tak by to k dobrému bylo. Jenže například já netoužím po tom být celý život jen v domácnosti. Chci pracovat, ne kvůli tomu, že to bude ekonomicky výhodnější, ale protože mě to bude bavit.

Jinak nevýhodou tohoto modelu je, že zvlášť v dnešní době, kdy se lidé rozvádí jak na běžícím pásu, by tyhle ženy v domácnosti dopadly hodně špatně. Neměly by žádnou praxi, tudíž nějakou slušnou práci by hned tak nedostaly... A z něčeho žít musí.
 Tkanička
22.05.2008 08:50:56
Ses dost naivni, nebo snilek ? Plat nebude jiste nikdy tak vysoky, aby jeden z partneru byl doma a druhy chodil do prace ... Ale kdyby NAHODOU k tomu jednou doslo tak ... Bych nechal rozhodnuti i na polovicce - zda chce byt doma, a nebo i pres vysoky plat ( muj ) chodit do prace ... Protoze uznejme ... Kdyz je clovek v domacnosti, o kterou se stara driv, ci pozdeji to leze na mozek - clovek potrebuje mezi lidi ... A to v jakemkoli smyslu ... Doma vy jiste nejake / ci byli, ale to jsou prevazne ti typy, ktere si radi valeji sunky i kdyz berou podporu a praci maji pred nosem ...
 Mitro Muž57 Kategorie
22.05.2008 08:49:55
;o)

Raději budu chodit do práce, hospodyňka mi prostě nesedí. Nejsem vdaná a ani to neplánuji, jsem samostatná a nevezmu si muže jentak domu, né takového, který je typický(viz. má diskuze). Varianta: koupit si úklid, žehlení, praní atd mě láká velice! ;o)))

Jinak spousta žen by to bralo. Celý den být doma a starat se o domácnost. Proč ne?
 Vionnie Žena30 Kategorie
22.05.2008 08:47:54
Mít skutečně vysoký plat schopný zajistit dostatečně rodinu, nechal bych manželku doma tvořit "teplo rodinného krbu". Na tom já si zakládám.
 Jiffy Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk