Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.306839, vloženo 17.05.2008 21:37:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Co si o tom MYSLÍTE/stalo se Vám?
Stala se mi zajímavá věc. V jednom malém ale opravdu miniaturním obchůdku s obuví - prodejní prostor tak 3 krát 3 metry se mi ve výloze líbily jedny boty. Byla u nich cedulka, že už mají jen 40 a 41 (já mám 40). Byly moc hezké, ale takové letní šlupky a při tom cena - 1770 Kč. To mi přijde přece jen trochu dost za letní šlupičky. Zeptala jsem se jen tak pro zajímavot, jestli na ně nemá nějakou slevu, když to jsou poslední páry. A ona řekla - no, za 1500, ale míň už ne (nutno podotknout, že ona paní působila dost nepříjemně, tak tam jako poroučela - "vraťte ty boty tam a tam" apod.) Já na to, Ok. Pak jsem si zkusila jiné, trochu levnější. Docela se mi líbily, ale musela jsem odejít (nestihla jsemi vyzkoušet ty nově zlevněné), neboť jsem měla někde sraz a řekla paní, že se možná ještě dnes vrátím a ještě nějaké boty bych si vyzkoušela.

Opravdu jsem se vrátila a chtěla si vyzkoušet boty s onou slevou. Vyzkoušela jsem si tedy boty s tou slevou a pak pro srovnání ještě ty druhé boty, které jsem už měla před tím. Již při druhém zkoušení začal být paní majitelka značně nevrlá (majitelka to určitě byla), že prý má ty boty někde vzadu, že pro ně musí komplikovaně lézt, neb se nemůže ohýbat, že jí je musí najít ve skladu manžel a že jestli si je teda už nevzemu, tak mě ten její manžel "snad zabije". To řekla v lehké nadsázce (teda aspoň doufán), ale já se už zarazila. Cože? Já jem povinována nějakému chlápkovi vzít si ne úplně nejlevnější boty za to že mi je přinese ze skladu? Měla jsem chuť fakt odejít, protože abych se cítila takto nepříjemně nucena něco koupit, to se mi ještě nestalo. Boty jsem zkusila (navíc jsem musela chodit trapně do takového vestibulu, kde bylo velké zrcadlo - bylo to v přízemí polikliniky - v krámku měli tak velké, že jsem si viděla tak půl boty), byla jsem už dotčená chováním té zvláštní majitelky, ale ty boty se mi fakt líbily, tak jsem si řekla, že to zkousnu.

Jenže teď které? Líbily se mi oba páry. Nicméně měla jsem jen kartu (většinou všude platím kartou, tady ji pochopitelně nabrali) a asi 500 kč. Obávala jsem se zeptat, zda mi boty zamluví, nevypadala na to (v jiných obchodech je zamlouvání běžné, ale tady platila zřejmě jiná pravidla), tak jsem řekla, že přijdu po víkendu (v soboty poch. zavřeno), že je snad nikdo nevyprodá.

Pořád jsem ale něvědela které. Kvůli rozhodování jsem se ještě ujistila, že ty jedny boty by tedy byly za 1500, jak ona říkala, ale k mému překvapení ona odpověděla: - "Ne, ta sleva už neplatí"..já na to - "ale vždyť jste to sama říkala" - a ona "Ale to bylo před dvěma hodinami, teď už neplatí" A já na to -" prosím? Nějak tomu nerozumím, smím vědět proč?" - a ona - "slevy se dávají tak, jak má člověk náladu"...já pořád nechápala.."a proč už jí nemáte?".."prostě nemám, slevy jsou od toho, aby se různě měnily a navíc zákazník, který si tu zkouší podruhé boty a pak si je nevezme mě teda pěkně štve".

Koukala jsem na ni doslova s otevřenou pusou - boty skoro za 2 tisíce (bez slevy), druhé asi o 100 kč levnější a já jsem si dovolila je dokonce DVAKRÁT (jaká drzost!!) vyzkoušet a porovnat oba páry.
Podotýkám, že jsem je fakt zkoušela oproti mému zvyku hodně rychle, protože babizna na mě při tom koukala jak vrah.

U ní v obchodě je pravděpodobně povinnost boty vyzkpoušet a ihned koupit, jinak jste brán za nesnesitelného zákazníka:-)

Nechala jsem protoo boty botami (má chyba, že jsem ti neudělala již dávno), řekla jí že jsem si opravdu jeden pár chtěla koupit, že ale u ní si už nekouím nikdy nic, že s tímhle jsem se v životě nesetkala a že má zvláštní obchodní strategii a že jejich obchod budu všude doporučovat. Odešla jsem, ale ty boty mě štvou..

Už jste se taky s něčím takovým setkali? Já kroutila hlavou ještě na ulici..Jsem totiž zvyklá nakupovat boty v jiných obchodech ve velkých obchodních centrech, kde toto je poch. naprosto vyloučené, proto jsem z toho byla tak vyvalená..:-)
 kikiwhite Žena31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.05.2008 19:51:46
Prosim?
Ta pani asi hodně dlouho někde vzadu spala.
 Neve Žena96 Kategorie
18.05.2008 10:40:03
asi byla ženská dobrá obchodnica:)
v obchodě ne, se službama jo
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
18.05.2008 09:08:21
Myslím, že bych odešla daleko dřív.
Když chce někdo moje peníze, tak se musí víc snažit.
 arj Žena54 Kategorie
18.05.2008 08:53:33
Řekni to svým známým, špatná reklama se šíří rychleji než ta dobrá. Ta paní si pak příště rozmyslí co komu řekne a jak se bude tvářit.
 Andílkovo čertisko Žena22 Kategorie
18.05.2008 08:38:19
Tak to je dost síla... Chápu, že ses na to nevykašlala hned, kvůli těm botám:), ale ty dialogy... Moc dobrý. Jsme v Čechách, no. Ale může tě utěšovat že pani asi brzo zkrachuje:)
Smajlík  Lady Light Žena20 Kategorie
18.05.2008 01:49:34
to je fakt,ale muze te uspokojit fakt ze ona s takovym "profesionalnim chovanim" to daleko nedotahne.:-)pokud si nekdo otevre obchudek s obuvi tak ma pocitat s takovyma klientama.jj.
 sooooul
18.05.2008 01:27:01
Soooul - ne, s tím zkoušením to bylo jinak (kdyžtak to přečti, nechce se mi to vysvětlovat:-) , ale to máš fuk, tady jde o princip - i kdybych si je chtěla vyzkoušet třikrát nebo čtyřikrát, ona mi je má podat a čekat, jak se rozhodnu - vnitřní pohnutky si má nechat pro sebe...pokud je tedy profík a ne slepice, jako ona byla..

A k té slevě - ptát se až po rozhodnutí si boty koupit? To je pro mě blbost, já se musela nejdřív zeptat, protože ta sleva by pro ěm byla právě motivací ke koupi, takže opačné pořadí v tomto případě ne..líbily se mi sice, ale ještě i jiné, takže kdyby jedny byly zlevněné, byla by to pro mě motivace, chápeš?:-)
Je ale fakt je, že já JSEM nerozhodná, a chci si být jistá, že se mi to líbí, než s něco koupím...no nemůlže být každý rozhodný a hned vědět, co chce a ona,když si otevře takový krám, tak s tím musí sákryš počítat..že si lidi třeba X krát zkusí boty a pak si žádné nevezmou, to je podnikání prostě..

Jo, kdyby každý přišel, zkusil a hned koupil, byla by z ní asi brzy milionářka:-).. takhle to prostě nefunguje..

Ale jestli jsi ty takhle rozhodná, je to fajn, taky bych chtěla, ale ne kvůli té prodavačce, té do mé nerozhodnosti nic není a má dělat to, na co se dala:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2008 01:13:14
jiste ze mas pravdu,je to buranstvi,ale ja(pravda cetla jsem to narychlo)pochopila zes tam byla nejdrive jednou si je prohlednout,pak jeste dvakrat zkousela...coz ja nedelam,boty si zkousim jednou a je jedno jestli za 5stovek nebo za 3jku,maximalne 2x kdyz se joo nemohu rozhodnout,a pokud ani podruhe si je nevemu tak jdu pryc.
na slevu se ptam az kdyz jsem rozhodnuta si je vzit,a ne ptat se nejdrive na ni a pak jeste nekolikrat premyslet.tohle neni muj styl proste takze ja lidem co to delaji nerozumim.
pokud jdu nakupovat do mensiho kramu nekam do zapadakova tak uroven a prof. chovanii od prodavace neocekavam.kdybych mela porovnavat nakupy v Boulevardu/Londyne s cechama tak bych musela prijit do blazince:-)
ale zenskych ktery se takto rozmysleji znam hodne,dela to vesina mych kamosek a matka,a ja jsem z toho desne otravena,kdyz vidim jak treba 45 minut premysli nad jednema botama.nekdo takovy proste je,mas pravdu,mela bych ty druhe chapat.tak sorry jen jsem rekla svuj nazor z meho uhlu pohledu.
a samozrejme pokud jdu nekam kde se me prodavacka zda byt neprijemna a neochotna tak ji to na rovinu reknu,nebo se zeptam jestli ji ta prace bavi,to by ses divila.
 sooooul
18.05.2008 00:31:58
sooooul - nikdo nikde nepopírá ani nepopřel, že by si prodavač nemohl určovat slevu, jak chce a kdy chce, o tom to jaksi nebylo, jestli jsi neochopila, jak jsem to myslela, nevadí..

Druhak mám snad proboha právo si vyzkoušet boty a zkoušela jsem si pouze dvakrát druhý pár (nikoliv třikrát a i kdyby čtyřikrát, jsem zákazník a ona má chovat profesionálně)....to by bylo hodně smutné, kdyby se lidé báli si drahé boty vyzkoušet třeba víckrát a cítili by se trapně, to slovo by do obchodu nemělo vůbec patřit..když chci do bot investovat, musím mít jistotu a čas na rozhodnutí... nebyly to boty za 500, ale 1800, kč a u těch se nehodlám prosit laskavě o svolení, zdali si je mohu zkusit znovu..

A navíc, já si ty boty NEZAMLUVILA, takže nevím, proč o tom píšeš, nebrali kartu (což je v Praze už naprostý standard) a o také není má vina, takže jsem byla nucena přijít až po neděli, zavírali za chvíli...jinak mi zamlouvání bot přijde v dnešní době naprosto normální záležitost..

Kdyby všichni byli jako ty a bylo by jim trapně vyzkoušet si pár párů bot, tak bychom se za chvíli museli prodavačům omluvat i za to, že je v tom obchůdku vlastně rušíme..chudinky prdavači, mají to težké - oni si založí obchůdek a ti hnusní lidé jim tam lezou a dovolují si zkoušet boty! To je strašné! :-)

Zákazník je pán, měl by být slušný (a to já poch. byla), ale prodavač taky..když se někdo chová jako ta ženština,je to zkrátka buranství a nízká inteligence dle mě, prostě jí to nedocvakává...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
18.05.2008 00:10:13
kdo nezažil nepříjemného obchodníka, ten jako by snad ani nežil...
Kdysi jsem byla s kamarády v jedné hospůdce, byl večer, mě se svíral hlady žaludek, ale k snědku neměli nic a já s sebou taky ne. Ale nabízeli teplé kakao s rumem. Přímo na tuhle kombinaci jsem se sice dvakrát necítila, ale napadlo mě, že by mi snad mohli jen udělat teplé mléko, to mi vždycky trošku pomáhalo od hladu. Ale když jsem o to požádala, tak se mě jala "hostinská" poučovat, že jsem v hospodě, a ne v mléčném baru, a co si to vlastně dovoluju. Až mi vstoupily slzy do očí, tehdy, jak se do mě obula. Nakonec mi ho sice udělala, ale těch keců kolem!! Už jsem tam samozřejmě nikdy poté nešla.
Smajlík  Srdcová dáma Žena27 Kategorie
17.05.2008 23:55:12
holka ty máš na zajímavý prostředí fakt štěstí :))) Obdivuju tvůj klid, já bych si asi s tou paní pěkně popovídala (kdyby už mi bylo jasný, že teda ze zásady si je nekoupím, vytočila bych ji ještě víc - na to jsem profík :)) Já měla celkem štěstí, super jsou ve zdravotnických obuvích - jednou jsem se tam s prodavačkou zakecala na hodinu a nic nekoupila...Paní byla stejně milá :)
 ballab Žena Kategorie
17.05.2008 23:31:52
tak za prve nedivila bych se protoze slevu si muze majitel urcovat jak chce kdy chce a komu chce,za druhe a po pravde,na zakaznici ktera by tam prisla prvne,ptala se na slevu a chtela si to jeste zamluvit bych koukala divne.
me samotne by to bylo trapne se ptat na cenu ,a jeste trikrat si je zkouset...protoze jsem ten tip co kdyz neco vidi tak se hned rozhodne bud ano ci ne,a za druhe chodim nakupovat do centra a tam maji prodavaci jiny lepsi pristup k zakaznikum,a to i v prodejnach kde se ceny obuvi pohybuji treba okolo 500stovek.v tech malych kramkach na okraji Prahy zadnou uroven u prodavacek ani neocekavam a uz jen z principu tam nechodim.
 sooooul
17.05.2008 23:02:14
**fine Abel** - je to suterém polikliniky na Proseku- taková mini obuv - takže tam nechodit:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.05.2008 22:58:26
Nedavno jsem se potulovaa po obchodech a zasla do takovyho malyho kramku. Meli tam spoustu zajimavych veci, par tricek sem si vzala do kabinky. 1 bylo skvělý, akorát bylo trošku těsný, tak jsem se jen zeptala jestli neni o cislo vetsi a ona na me byla tak hnusna, ze jsem se rozhodla ze si nekoupim nic..takovyhle zensky to je na zabiti. divim se, ze si u nich nekdo neco kupuje. Udělalas dobře ;-)
Smajlík  Airilka Žena18 Kategorie
17.05.2008 22:44:34
a kdeže to v tý Praze přesně je ??? Ať vim,kam nemám chodit .....
Smajlík  **fine Abel** Žena Kategorie
17.05.2008 22:17:12
kikiwhite - no jako jak se znám, já bych jí to asi hodila o hlavu... Takovýhle chování mi vadí, zejména pokud toho člověka de facto "živíš".. Ne nadarmo se říká - náš zákazník, náš pán. To asi paní ještě neslyšela
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
17.05.2008 22:11:04
tupá žiletka - dle mě je ta paní taková pořád, vypadalo to, že je to tak nějak běžné její chování , ona se cítila v právu - nějak nepochopila, že by se měla chovat profesionálně..že jí něco štve, je její věc, nemá to tahat do obchodování, i kdybych si zkusila 10 párů, na to mám právo a ona to nemá nijak komentovat - otevřela si dobrovolně obchod s botami, tak ať ho provozuje..
Ta Vaše knihovnice byla teda taky hustá:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.05.2008 22:07:30
otras, asi by som jej zaželala skorý krach a lepru, keď sa nevie správať
nestalo sa mi nikdy nič podobné
 jedowka Žena30 Kategorie
17.05.2008 22:07:20
Zmrzlina - já jsem se držela, protože jsem ty boty chtěla:-)..škoda že jsem je ale neomlátila...to bylo taaak příjemné:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
17.05.2008 22:00:29
Už jsem se párkrát setkal s nepříjemnými prodavačkami ale tohle ještě (bohudík) ne ;)
 Bankladežo Muž24 Kategorie
17.05.2008 21:56:34
To je mazec, jak se znám asi bych měla problém s tím neomlátit jí ty boty o hlavu...
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
17.05.2008 21:56:02
s tím jsem se nesetkala, akorát možná s mírně dotěrným, nebo trochu podrážděným chováním... ale to nebylo tak hrozné.
Nedivím se ti, taky by mě vytočila... s takovouhle taktikou podle moc dlouho nevydrží :oD Bot a příjemnějších prodavaček se totiž spousta :o)
 *NeN* Žena25 Kategorie
17.05.2008 21:52:50
kikiwhite: Tak buď paní neměla svůj den nebo jí evidentně štve, že má práci:-)Jinak teď jsem si vzpomněla, že se mi něco takového stávalo - ale ve škole v knihovně, kdy jsem se bála jít půjčit knihu, jak byla paní knihovnice příjemná. Jednou jsem potřebovala pomoct s kopírkou a ta mě na dvě doby doslova seřvala. Vždycky převrací oči, když si jdeš něco půjčit apod. Chápu, když má někdo špatný den, ale pokud se to děje každý den, tak nechápu, proč někdo pracuje s lidma (ve službách nebo kde je nutno s lidmi komunikovat), když mu zjevně vadí.
 tupá žiletka Žena22 Kategorie
17.05.2008 21:47:46
carletka - nešlo o to právo, to já vím, že ta sleva byla neoficiální, o právu jsme tam vůbec nemluvila, překvapil mě ten přístup ..šlo jen o rpincip..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.05.2008 21:46:21
žiletka - v Praze právě - proto mě to tak překvapilo, jsem zvyklá na jiné obchody, tohle byl takový malinký ve vestibulu polikliniky, tam jsou takové malinké obhcůdky, které často krachují a pořád se tam střídají..já tam běžne vůbec nenakupuju, teď jsem ale měla zrovna chvíli čas se tam mrknout..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
17.05.2008 21:45:14
No pokud ta sleva nebyla nijak oficiální, pak si na ní neměla právo. Jinak při takovém přístupu k zákazníkovi, bych se na ty boty vykašlala hned a ne až po několikátém zkoušení.
 carletka20 Žena25 Kategorie
17.05.2008 21:45:01
Měla jsi jí ty boty narvat do prdele i s tou její slevou. Kdyby tohle slyšel baťa ta ho trefí šlak.
Smajlík  Dr Benway Muž20 Kategorie
17.05.2008 21:44:11
Nezažila jsem to, ale ani mě to nijak zvlášť nepřekvapuje. Takoví lidé jsou.. prostě neumí obchodovat, jejich povolání je nebaví.. Nevím, co tě na tom tolik zarazilo a překvapilo. Mě u lidí nepřekvapí snad nic...
Smajlík  jelaja Žena18 Kategorie
17.05.2008 21:44:01
Kde ty bydlíš? Ty máš vždycky zajímavý zážitek:-)
S něčím takovým jsem se asi ještě nesetkala, nevzpomínám si. Ale co mě štve, když se mi prodavačka snaží vnutit něco, co se mi buď nelíbí nebo je to moc velké (visí to na mně) nebo moc malé apod.
 tupá žiletka Žena22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč