Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.306086, vloženo 14.05.2008 19:38:19 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zůstává ENERGIE po smrti?
Nevím, jak mě to teď napadlo, ale přemýšlím o jedné věci. (prosím o přečtení celé "úvahy", abyste nereagovali jen podle nadpisu:-) )

Mnoho lidí říká, že věří v posmrtný život nebo v převtělování proto, že, jak oni říkají, "přece ta energie - můj život, nemůže jen tak zmizet, platí přece zákon zachování energie, takže ta energie ze mě, když zemřu, musí pořád někde být, nebo se v něco převtělit"..určitě jste se již s takovým názorem setkali, nebo tomu Vy sami věříte.

Já jsem o tom přemýšlela a říkala si: Ok, co nám dodává energii? - Jídlo. Když nejíme, zemřeme, neboť nemáme energii k životu. Zemřeme-li ale dříve, než hlady, je tam ještě určitý potenciál - ta nevyužitá energie (můžeme se třeba šííleně nacpat a pak zemřít:-)), o které mluví ti lidé s názorem, který jsem popsala výše, a která pak podle nich někde pořád je.

Ale dle mě je tam háček. Přirovnejme to třeba k autu. Natankuji plnou nádrž auta - tedy energetický zdroj a auto pak nabourám tak, že již naprosto nepojízdné a neopravitelné. A nastává podobný případ jako se smrtí - je tam energie resp. energetický zdroj (u člověka je to jídlo), ale přístroj již nemůže fungovat a energii vyrábět, neboť je nevratně rozbitý. V tomto případě uvažovat o nějaké energii, která někde bloudí a čeká na převtělení je přece logická blbost. Stejně tak človek - zemře-li, je organismus také nevratně a navždy "rozbitý" (mrtvý) a nemůže energetický zdroj (jídlo) dálě přeměňovat na energii - život.

Takže, kde je ta bloudící bezprizorní energie? Dle mě nikde, neboť rozbitím stroje (těla) již nemůže být vyráběna. Kdyby tomu tak bylo, musela by se převtělovat i auta, stroje apod.:-))

Je ale zajímavé, jak je tento názor rozšířěný. Byla bych ráda, kdyby mi někdo vysvětlil, jak to ti lidé s tou energií, která zůstává i po smrti, myslí. Docela bych tomu chtěla taky věřit, ale přijde mi, že tato teorie má určité logické slabiny.

Ale třeba plácám blbosti já a někdo mi vysvětlí, jak je to myšleno..

Dík:-)
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
06.05.2016 17:41:32
Ak tomu správne rozumiem naše telo tvorí hmota bunky, častice molekuly a energia, túto energiu nevidíme ( nedá sa vytvoriť ani zničiť) a táto energia drží po kope všetky prvky ľudského tela mňa zaujíma čo sa stane ak zomrieme čo sa stanr z enegiou ktorá drží naše telo po kope?
 Pista
15.05.2008 09:23:39
viz bilej tygr: nejdna se o energii naseho tela nebo o energii, ktera vznika slozitymi chemickymi reakcemi v nasem tele (stejny princip plati v jadernem reaktoru, na slunci atd. Pri chemicke reakci muze uvolnovat urcite mnozstvi energie, nekdy je naopak potreba nejakou energii dodat). Jedna se o "dusevni energii" ci jak to nazvat.
 Veldrane Muž34 Kategorie
15.05.2008 00:04:08
ElMariachi: jednoho musime udelat kostelnici urcite o tom nekde pisou v satanistickych knihach :-)
Smajlík  Svejk Muž Kategorie
15.05.2008 00:01:50
živočišná energie se dle mého po smrti těla uvolní o okolí a pomalu se vytrácí..Ovšem mohl by nastat případ takzvaného energetického upíra,t.j. že na osobu,která se pak tam vyskytne se může energie z toho mrtvého těla jakoby přilepit a nasávat jeho energii,dotyčný má pak jakoby "mrtvolku za krkem",cítí se víc unaveně a tak..
Smajlík  ElMariachi Muž34 Kategorie
14.05.2008 22:41:36
jak to mám vědět ?? Já sem zatím pořád ještě živá ...
Smajlík  **fine Abel** Žena Kategorie
14.05.2008 22:04:35
Zůstává ENERGIE po smrti?
Jasně, není pochyb!
Smajlík  Andy1209 Žena23 Kategorie
14.05.2008 21:10:20
kikiwhite : Benzín ani jídlo není energie, ale obsahuje ji. Auto i tělo zpracováním tu energii získávají.
 Dalek Muž99 Kategorie
14.05.2008 21:07:02
plácáš blbosti, ale to nevadí. Rozbité auto je sice nepojízdné i když má plnou nádrž ( stejně jako nebožtík si nejde koupit zmrzlinu i když má peníze v kapse), ale je tam furt. Ty díly zůstanou a když né díly tak ten materiál. Fyzika má v tomhle pravdu ale jestli někdo mluví o posmrtném životě tak tím myslí putování duše a né energie. Brát to tvým způsobem, musím říct že po zpopelnění došlo k přeměně té nevyužité energie na energii tepelnou. To ale asi není to, o čem přemýšlíš.
 python Žena27 Kategorie
14.05.2008 20:45:14
libik - máš pravdu, teorii fakt vůbec neroumím - zplodila jsem tuto úvahu jen selským rozumem a chatrnýmu zbytky vědomostí fyziky z gymnázia:-)

A mně to jasné docela je, co píšeš je poch. logické... já jsem psala že nerozumím něčemu jinému - a to tomu, jak to ti lidé myslí, když říkají, že energie se neztratí a že teda pak MUSÍ být posmrtný život..

Já se právě vůbec nehádám a tato všechna vysvětlení mi přijdou logická, toto bys právě měl napsat někomu, kdo propaguje, že ta energie někde "visí"..:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 20:39:31
libik: no v podstate je to horeni tudiz oxidace ale myslim ze sem zvolil lepsi zpusob vysvetlovani na pochopeni musis davat lidem priklady tudiz hodne kyticek stromecku vcelicek :-) jinak se dle meho nehnes z mista
Smajlík  Svejk Muž Kategorie
14.05.2008 20:38:29
Všem, co rozumějí fyzice:-) - začínám mít bordel v pojmech - benzín teda není energie, je to věc, energie je až ten pohyb, že? A co je teda jídlo? To teda taky není energie? Energie je ten pohyb, běh atd..tak proč se tady teda píše, že když tě snědí červi, tak je to předání té energie - když tedy tvé tělo (věc) není energie?
Definujte mi někdo prosím energii. A co je teda benzín?:-)

Už tomu přestávám rozumět:-)

Jinak zatím tady jsou všichni, co si myslí podobné věci, co já - potřebovala bych někoho, kdo věří tomu, že ta energie zůstává:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 20:35:40
A jéje, tady někdo mluví o něčem, čemu absolutně nerozumí :).

Pokud tedy bereš energii ve smyslu fyzikálním, tak ta se opravdu neztratí, ale rozhodně nikde nebloudí. Samozřejmě pro život potřebuješ neustálý zdroj energie(to sis asi všimla). Tuto energii získáváš rozkladem glukózy, dále máš v těle uloženy např. i tuky, které jsou jakousi zásobárnou energie(a pak ještě něco, spíše podobné té glukóze, ale já zase biologii a chemii moc rád neměl).

A krev pak tyto živiny rozesílá všude po těle a každá buňka si pro sebe díky tomu vyrábí energii(výroba není zcela nepodobná hoření - však je taky potřeba teplo a uvolňuje se kyslím).

Abych se vrátil - pokud tedy umřeš teď, tvoje tělo se všemi živinami apod. zůstane ležet a tyto živiny si vezmou jiní tvorové(prostě zhniješ). Pokud vyhladovíš, tak těch živin nebude v tobě tolik...

Jinak pokud nevíš, co se stane s tou energií, kterou vyvineš - promění se na teplo(veškerá energie má tendenci přeměňovat se na teplo).

Už tomu rozumíš? :)

Jinak si myslím, že tito lidé mluví o trochu jiné energii.

Jestli ti to ještě není naprosto jasné, můžu ti vysvětlit podrobněji klasický koloběh přírody :)
 libik Muž34 Kategorie
14.05.2008 20:29:17
Takové energie ve fyzikálním smyslu se samozřejmě snadno přemění v jiné formy fyzikální energie - sežerou tvoje tělo všelijaký malý potvůrky, a ty tu energii z tvého těla získají.
Když všelijací čarodějníci a zastánci New Age mluví o "energii", myslí tím spíš jakousi informaci, asi... Jenže zákon zachování informace naše exaktní věda heště neformulovala (pokud jemi známo), takže na "vědecký důkaz" se asi nemůžeš těšit...
Já proto nemám rád tyhle řeči o "energii", protože tím nastává matení pojmů.
Buddhisté, kteří jsou snad nejznámější zastánci reinkarnace, učí, že máme osm druhů vědomí. Těch prvních pět nebo šest smrtí zaniká; (šesté?) a sedmé přetrvává, to je naše obvyklé vědomí sebe. Vnímáme to podle jejich učení asi nějak jako sen - máme vědomí své identity, dokoce snad jasnější než v tělesném životě. Toto vědomí je vázané na jemnější formu čehosi, a někdy se tomu říká "energetické tělo" - asi proto, že energie není vidět, kdežto hmota většinou jo... odtud asi ty řeči o "energii".
A ještě je osmé vědomí - alaya, a to nezaniká, nýbrž v tom právě se zachovávají všechny následky minulých činů a podle těch se formuje další inkarnace.
Jenže to má trochu háček - tohle osmé vědomí si svou myslí normálně neuvědomujeme, takže je ani nemusíme pociťovat jako nějaké "já". jako svoji identitu. Takže je tu otázka, kdo se vlastně převtěluje, když to,. co pociťuji jako "já", to není...
Buddha sám, když se ho mniši ptali, odpověděl otázkou: Když v chrámě večer zapálíte svíčku a ona ráno ještě hoří, je ten plamen tentýž, co byl večer, nebo je jiný?
No a tak to je aspoň podle určité větve buddimu s převtělováním. Jsme (podle toho učení) odpovědní za to, co vznikne jako následek našich činů, a o to v této nauce jde. Ale jak moc to jsme "my" ve smyslu toho, jak vnímáme sami sebe tady a teď, to je otázka...
 bilej tygr Muž73 Kategorie
14.05.2008 20:22:15
"Dalek - no dobře, ale co když ten benzín nikdo nikdy nepřečerpá?"

- No ale přečerpat do MŮŽE - Zatím co energii v těle člověka nelze.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
14.05.2008 20:21:11
Tvůj nepřítel: tvuj mozek sezerou cervy krtci nebo tvuj nepritel
 Svejk Muž Kategorie
14.05.2008 20:19:14
No auto není živé - auto je jenom stroj a člověk je...
Jak to říct?
No otázkou je, jak to že všechny ty věci drží pohromadě a fungují - ano mám na mysli části lidského těla.
Stejně tak, jako když spojíme části auta tak fungují.
jenže má to háček - uvnitř auta není život.
Tedy myslím to, co dělá tebe tebou. Proč vidíš ze svých očí? Proč cítíš svým tělem? Proč dýcháš svými plícemi? Proč nejsi někdo jiný? Proč například nejsi já a nesedíš tam kde já, nevidíš z mých očí, a necítíš mým tělem? Jak si tohle "JÁ" dovedeš vysvětlit?? Kam tohle zmizí když umřeš?
Smajlík  Tvůj nepřítel Muž Kategorie
14.05.2008 20:17:22
V jistém ohledu, pokud jde o energie těla, má pravdu Svejk.
 Jekyll and Hyde Žena Kategorie
14.05.2008 20:15:48
Já myslím, že je to taková uklidňující pohádka pro lidi, kteří se nechtějí smířit s odchodem někoho blízkého. Chtějí věřit, že jim tu alespoň něco z toho člověka zůstalo.
Ale prý když se naučíš meditovat a chodit po pokoji jako duše, uvidíš mrtvé, co Ti tam chodí:-) Měla jsem doma návod, ale nikdy se mi to nepovedlo, meditace mě uvedla do hlubokého spánku.
Smajlík  kalkur Žena26 Kategorie
14.05.2008 20:15:03
Srdcová dáma - co to je energie ve formě těla a energie duševní? Asi máš na mysli - pohyb, běh, chůzi a tím druhým - myšlení a emoce..ale to je obojí na stejném principu - jídlem dostaneš do těla energetický zdroj a tím, jak tělo jídlo zpracovává, jsou ti umožněny tyto funkce, do kterých samozřejmě patří i myšlení, emoce atd. - je to práce mozku - když človek umře, stroj - tělo - se rozbije a nemůže už tu jídlo v energii - jak chůzi tak i emoce (duši) - vyrábět..stejně jako auto, když se robije, nemůže už dělat žádnou funkci, jakoukoliv...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 20:13:53
kikiwhite: člověk funguje jako počítač. myšlení jsou chemický reakce různejch chemickejch látek (hormonů atd) v mozku. mozek ovládá tělo pomocí elektrickejch impulzů který nervama běhají jako elektrika v drátech. energie, kterou vynakládáme pochází ze štěpení organické potravy v buňkách. a protože všechno má svou účinnost, i tělo se při práci zahřívá. nevyužitá energie je uvolňovaná formou tepla. tak jak třeba v jakýmkoliv motoru. jestli někdo zemře, systém najednou přestane fungovat a zásoby organickýho materiálu k rozštěpení v těle zůstanou, tak jak kdyby tam stál chlap se sekáčkem a tys ho zastavila. když havaruješ, benzín taky zůstane v hadičkách a v karbecu, něco třeba ještě nějaký mikrokapičky v sání ale ve válcu už se nezapálí.... prostě to v tu chvílu přestane fungovat a nic dál neni. přestane pracovat, přestane zpracovávat živiny, přestane konat fyzikální \"práci\& quot;. přestanou tam běhat impulzy a začne chládnout
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
14.05.2008 20:11:42
kikiwhite: auto nezustane navzdy ono se totiz taky casem rozpadne a kdyz ciste teoreticky ne tak vznikne zasoba energie na urcitem miste na tom neni nic metafyzickeho

jinak ano hmota je premenena energie ale tech je mnoho a ona se samozrejme neztraci jen meni formu
 Svejk Muž Kategorie
14.05.2008 20:09:52
Problém je v úhlu pohledu. Dnes svět chápeme díky vědě a jejím vysvětlením. Starým Řekům stačili jejich olympští bohové, díky kterým se dařilo leccos objasnit. Věda má zásadní problém. Většinou umí dostatečně popsat, co se děje. Krize přichází, když chceme znát odpověď na otázku "proč".
Neumím odpovědět na Tvou otázku, protože se na ni neumím podívat tak, abych viděl odpověď.
 Marek-lib Muž35 Kategorie
14.05.2008 20:09:02
Svejk - no a co to auto? Co když navždy zůstane rozbité s plnou nádrží? Ta energie/zdroj v něm prostě zůstane a tím chci říct, že to samé se může stát i s člověkem..

To s tím stromečkem - to by pak znamenalo, že včechno z čeho vyroste stromeček, je energie?
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 20:06:49
já nevím, ale energie ve formě těla zůstává na zemi a rozpadne se, ale co energie duševní - kam ta jde, hm? nevím, ale někam určitě jo. navíc tohle podporují i vědecké výzkumy. vědci např. zvážili člověka těsně před smrtí a pak těsně po ní a zjistili váhový rozdíl! sice jen normální váhou nepostřehnutelný, ale byl tam.. (prý). těžko říct - mohla to být odpařená voda z těla, mohlo to být cokoli, ale stejně věřím nezávisle na nějakém výzkumu, že duše nezanikne smrtí. myslím že existuje dál, jen v jiné formě a možná i jinde.
 Srdcová dáma Žena27 Kategorie
14.05.2008 20:01:33
kikiwhite: kdyz driv shnije tak se premeni na ziviny v pude a vyroste z neho stromecek kdyz te spalej tak se zmeni na energii tepelnou
 Svejk Muž Kategorie
14.05.2008 20:01:28
Memphis - no jo, ale mně tuhle jedna kamarádka šíleně přesvědčovala o té energii (ani jí nešlo o ten posmrtný život, ale o tuhle teorii), že to je přece jasné, že je to ohromná energie, která NEMŮŽE zaniknout..já nad tím tehdy moc nepřemýšlela a řekla si - no, třeb ato není úplně mimo, ale dnes jsem o tom trošku popřemýšlela a našla jsem tyto slabiny té teorie..

Tak jak to sakra ty lidi myslej? Objeví se tu nějaký zastánce té teorie, aby mi to vysvtělil, jak to dle něj funguje?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 19:57:50
já na žádný převtělování nevěřim

jen vim, že v případě smrti nějakého člověka dojde k jistému "rozbouření" energetických hladin v okolí, kde žil

to je všechno
 babicka jagicka Žena25 Kategorie
14.05.2008 19:55:25
je to tak jak to s tim autem, s tim rozbitým zdrojem kterej to už nepřemění, tak jak říkáš.
a to že lidi věří v posmrtnej život je kvůli tomu že se bojí toho že už nic nebude a je hezčí věřit tomuhle
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
14.05.2008 19:48:19
Dalek - no dobře, ale co když ten benzín nikdo nikdy nepřečerpá?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 19:47:20
Svejk - ale já nevím, jestli o "najezeném" :-) mrtvém těle, který má potenciál pro přeměňování určitého zdroje v energii, můžeme mluvit jako o energii samotné, začínám mít chaos v pojmech nebo co:-). Já myslela, že enrgie už je to, co děláme - že chodíme, jíme atd...
A co když takový člověl s hnije dřív, než ho ty červy začnou jíst?:-)

A co když auto s plnou nádrží bude už navždy na vrakovišti? Ta energie bude prostě pořád v něm, když jí nikdo nevyužije..

Nějak jsem se do toho zamotala:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
14.05.2008 19:43:39
Podle Tvé teorie u auta, je možné energii (benzín) přečerpat do jiného auta, ale u lidí to je trochu jinak. (:-))
 Dalek Muž99 Kategorie
14.05.2008 19:42:01
nečetl jsem ALE až budem moci sledovat a měřit životní energii, tak budem i vědět kam se vydává...


vyprchá, rozptýlí se... je vědomí udržováno touto energií nebo je ta energie jen výsledkem funkce našeho těla a s vědomím nemá nic společného?... bůhví
 poi
14.05.2008 19:40:36
jo energie se neztraci tve telo se stane potravou pro cervy ktere z nej tu energii ziskaji :-)
 Svejk Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč