Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.303062, vloženo 01.05.2008 19:04:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Říkat urážky s úsměvem?
Znáte ten typ lidí, kteří když se rozčílí, nikdy nekřičí, nezvyšují hlas ani nereagují impulzivněji, zato umí říkat nepříjemné věci s ironickým úsměvem (no, spíš šklebem) a tichým hlasem? Nebo dokonce předstírají, že nejsou vůbec rozčíleni a usmívajíce se (nevím, jak je správný přechodník:-) ) Vám říkají věci, které Vy sami byste řekli jen ve stavu rozčilení?

Jak na toto nahlížíte? Líbí se Vám takové jednání, nebo dokonce jste podobný typ?

Já osobně jsem stoprocentně onen impulsivní typ, který si něco radši vyříká otvřeně, než se na někoho usmívat a přo tom mu říkat fakt nehezké věci. Přijde mi to neupřímné, pokrytecké, zkrátka ten člověk podle mě stále něco předstírá a hraje.

Píšu to jen tak pro zajímavost, neboť v práci máme přesně takovou kolegyni, která umí říct něco, z čeho se Vám zatají dech a při tom nehnout ani brvou a zachovat si ten jakoby "úsměv" nebo někoho urazit jen tak mezi řečí, jako by se nic nedělo..

Zajímalo by mě, jestli je to častý typ chování - já jsem zatím ještě nikoho takového nepotkala..zatím, každý člověk, kterého jsem viděla se rozčilovat, se aspoň přestal usmívat, když už nezačal zvyšovat hlas..

Co si o tom myslíte?
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.05.2008 11:49:27
Svejk - když z někho mluví vztek, tak je to pokrytectví? Snad naopak, ne? Je to ta nejvíce přímá možnost - nic si nepromýšlím a jednám v afektu. Pokrytec můžu být jen s rozumem bez afektu..

A netvrdím, že křičet na někoho je konstruktivní...ale ukazuje to právě na to, že je v tobě ten afekt, takže to třeba nemyslíš zase až tak vážně..kdežto když tě někdo chce fakt shodit a promyšleně ublížit, říká to s úsměvem...Já totiž vůbec nemluvím o konstruktivní kritice, ta by se pochopitelně řvát neměla, ale o jízlivých typických urážkách (v tom jsou asi přebornice ženy a ta má kolegyně obzvlášť) řečenými s úsměvem - tohle mi přijde hnusné..

A jak říkám, ona takhle mluví i o ostatních...tak jakoby bez emocí, lehounce někoho urazí bez mrknutí oka..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
02.05.2008 07:22:43
Myslím, že už jsem tady urazil dost lidí bez toho, že bych použil vulgarismů či dokonce CapsLocku:-p
 kristusek Muž37 Kategorie
02.05.2008 07:05:22
me prijde spise pokrytecke na nekoho kricet a u toho ho urazet neni to konstruktivni a je jasne ze to kricici nemysli az tak vazne protoze z nej mluvi vztek .... rict nekomu kritiku s klidem rozhodne nepovazuji za neco spatneho
 Svejk Muž Kategorie
02.05.2008 06:12:22
Neurážím a když už, tak tak, že to dotyčnýmu dojde až po nějaký době, kdy už je rozhovor někde jinde.

Možná to souvisí s tím, že se nebavím s lidmi, který bych měl potřebu urážet a pokud jo, společenská hierarchie mi to neumožňuje.

A v komunikaci se obvykle přizpůsobuju tomu, s kým ji vedu, takže když mám co dočinění s extrovertním kámošem, kterýmu se musí všechno do hlavy jednoduše vyhádat, protože na jasný věty reaguje námitkama a zvýšeným hlasem, můj obvyklej způsob lakonickejch poznámek se tak trochu míjí účinkem.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
02.05.2008 05:55:52
to delaji trochu sadisti,zaprve je to bavi druheho vytocit a za druhe vi,ze ho tim vytoci jeste o chlup vic
 limon y sal.
01.05.2008 23:41:51
Jedna z manipulacnich technik. Dotycny zamerne k verbalnimu projevu prirazuje neverbalni projev opacnyho vyznamu a prijemce takoveho sdeleni pak samozrejme nevi, na ktere s tech dvou reagovat, na cem je.
 Pimulik Muž Kategorie
01.05.2008 22:54:31
Zlobivy andileek - jenže já se z druhými lidmi nehádám proto, abych je vytočila, hádám se s nimi, neboť si myslím, že je něco třeba špatně...hádat se s někým, abych ho vytočila, to nechápu a beru to jako naprosto nekonstruktivní..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 22:51:26
nesmysl - to byla jen náhoda, nepřišlo mi nic tak důležitého, co by bylo dobré zdůraznit, ale psaní velkých písmen ber třeba jako mou image a také to dělám proto, že se mi tak můj text pak líp hledá..Nic jiného v tom není..

Navíc ráda zdůrazňuji důležité věci i v normálním textu, nevím, proč bych to nedělala i v nadpise..

Líbí se mi, když si někdo přejede stránku a vidí nějaké klíčové slovo, které ho třeba chytí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 22:30:33
Znám no například sebe.A je to určitě lepší než na někoho křičet,nadávat apod.A toho druhého vytočíte ještě víc-takže suuper né?!
Smajlík  Zlobivy andileek Žena17 Kategorie
01.05.2008 22:13:35
ten text jsem nečetl, takže k tématu ti nic nenapíšu, ale máš u mě velké plus, že už konečně píšeš bez velkých tiskacích písmen v nadpisu
 nesmysl
01.05.2008 22:05:05
"Znáte ten typ lidí, kteří když se rozčílí, nikdy nekřičí, nezvyšují hlas ani nereagují impulzivněji, zato umí říkat nepříjemné věci s ironickým úsměvem (no, spíš šklebem) a tichým hlasem?"

To jsem přesně já nó...

"Přijde mi to neupřímné, pokrytecké, zkrátka ten člověk podle mě stále něco předstírá a hraje."

A co je na tom neupřímného? Naopak je velice upřímné říkat pravdivé věci, a protože mi onen člověk, ke kterému mne okolnosti donutily říkat nepěkné věci nestojí za to, aby ze svých rtů nechal zmizet svůj úsměv, proč se neusmívat i při říkání nepříjemný věcí?
Proč pokrytecké? Definuj mi "pokrytecké"
Co hraje? To že umí být klidný, i když někomu říká nepříjemné věci ještě neznamená že něco hraje, naopak, je to prostě on, jeho pravé a upřímné já, pokud je klidné jednání i při konfliktem jeho vlastním projevem, tak nic nehraje.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
01.05.2008 21:46:19
Jsem takový typ. Ovšem neříkám to nikdy pro nic za nic, ale pouze tehdy, pokud mě vytočí ten druhý (což už samo o sobě musí být, když se někomu povede mě vytočit). Sarkasmus a ironie ze mě v těchto případech jen odkapavá, obvykle řečeno s úsměvem. A ano, přiznávám, že to říkám za tím účelem, abych toho druhého vytočil a zdeptal co nejvíc. Nikdy to ale nepoužívám jen tak, pouze v "sebeobraně".
 Unknown Human Being Muž27 Kategorie
01.05.2008 21:39:33
?) nepříjemné věci s ironickým úsměvem (no, spíš šklebem) a tichým hlasem?: znám, asi jich bude více
?) věci, které Vy sami byste řekli jen ve stavu rozčilení?: tak nějak to vypadá
?) Jak na toto nahlížíte?: jako na exotickou zvěř
?) Líbí se Vám takové jednání, nebo dokonce jste podobný typ?: nelíbí, dokáže mě přivést na hranici šílenství, nejsem podobný typ, ale má to v podstatě jednu výhodu, je méně rámusu
?) Co si o tom myslíte?: že já s tím nic nenadělám, nemohu někomu nařídit, aby se choval jinak, ale je to velmi nepříjemné, osobně se tomuto člověku vyhýbám, zejména, když se cítím oslaben. Ještě naivně doufám, že to daná osoba nemyslí na 100% vážně, a pak se s tím dá existovat.
...

kikiwhite: Díky za téma diskuse, lépe bych toto "téma" nepopsal a myšlenka napsat to sem určitě! byla.
Jachne Polka: asi tak
 znamtake
01.05.2008 20:37:43
Ehmm... no, to jsem já :)) Na nikoho neřvu, nějak si na nepotrpím... je to pod mojí úroveň na někoho řvát a vztekat se... prostě mi to nejde... a proto volím tento způsbo, který ve finále nasere nejvíc :))

( chci jen podotknout, že se nejedná o žádnou urážku s tou "úrovní", ale každý považujeme za normální a lepší něco jiného a každý máme jinou míru a mez... mě prostě nějakej cizí člověk nenaštve... tak, abych na něj začla řvát... ani v hádce...si ho radši takhle vychutnám :)) )
 Bezkřídlý Anděl Žena22 Kategorie
01.05.2008 20:30:45
S nikým takovým jsem se ještě nesetkala. Nebo si to možná nepamatuju. I když, něco takovýho bych asi jen tak nezapomněla.
 Lucianna Žena Kategorie
01.05.2008 20:17:00
vjoo, nic zaplevelenyho neni, clovek to za dva dny prestane vnimat:-))
 Jerzy Muž33 Kategorie
01.05.2008 20:15:36
Na sebekontrole nevidim nic spatnyho, manaskova divadelka s rozhazovanim rukou, jecenim a peny u huby se mi hnusi. Ale chapu, ze ten usmev uráží uz sam o sobe, dava tim najevo ze ten druhej je nekdo podradnej, "ty me proste urazit nemuzes".

Umim urazit naprosto v klidu, k tomu usmevu jsem se jeste nedopracoval, chce to asi cvik:-)
 Jerzy Muž33 Kategorie
01.05.2008 20:05:44
to jsem přesně já
 Lofas87 Muž19 Kategorie
01.05.2008 19:56:07
Carthaginis: Taky mi to přijde vtipné. :-DD No jo, když si to dá do nicku, to je pak těžké.. :-DD
Ale já to mažu jen tam, kde mi píše, jak mi smrdí vagina (:-D) nebo kde brutálně nadává ostatním, jinak to nechávám.
Jen mě mrzí, že to takhle zapleveluje Zpovědnici.. :-((
Smajlík  vjoo Žena Kategorie
01.05.2008 19:51:08
vjoo - I přes usilovné mazání spamových zpráv se ti nedaří zneviditelnit jejich obsah.... Přijde mi to trošku vtipné, pokaždé: zpráva + tvá signatura: "příspěvek byl odstraněn"
Smajlík  Carthaginis Muž20 Kategorie
01.05.2008 19:51:00
málokedy kričím na ľudí,ale toto rozhodne nerobím-s úsmevom ich urážať..

moja obľúbená veta na spacifikovanie človeka,ktorý sa ma snaží uraziť či niečo na mne vybíjať:

"prosím vás,nemám rada,ke´d niekto kričí na mňa. nie som od toho,aby ste riešili na mne svoje komplexy."

ale ľudí,akých si opísal poznám.. napríklad moja nadriadená bola taká a takisto jedna kolegyňa..nekričali na mňa,len s úsmevom mi naznačovali,že som oveľa sprostejšia ako ony a podobne.. nuž,pred vyše 2 rokmi som odtiaľ odišla a odvtedy sa potvrdilo,že predsa nie som taká sprostá,ako si predstavovali.. :-)) odvtedy už našli iné obete,na ktorých si riešia svoje komplexy,lenže to už ma vôbec netankuje.. uraziť sa dá len toho,kto si to nechá..
 bellapekna Žena33 Kategorie
01.05.2008 19:49:35
Kdybych někdy někoho urážela, tak s úsměvem.
Smajlík  allloe Žena31 Kategorie
01.05.2008 19:48:16
NO, nevím, je to zvláštní chování, moc takových lidí ale neznám, většina z nich hned řve:D:(
 Kokosová pičinka Muž29 Kategorie
01.05.2008 19:47:09
všechno je jinak - záleží na tom, jestli tak v klidu a s úsměvem reaguješ jen proto, že jsi kliďas nebo proto, že chceš ublížit a ponížit..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:45:32
Já to asi nechápu, ale nepřijde mi na tom nic špatnýho. Viz. jan wat.
 všechno je jinak Žena32 Kategorie
01.05.2008 19:35:23
kikiwhite: Jo, když to přeženeš, tak je to přesně o tom. Takhle jsem nad tím nepřemýšlela, zajímavý pohled. A hlavně přesný!
Smajlík  Mravenci polepsovna Žena Kategorie
01.05.2008 19:29:42
Mravenci polepsovna - přesně tak, je to tom ublížení a ponížení - s tím úsměvem se to dělá spíše za úřelem ponížení a ublížení..když někdo zvyšuje hlas, signalizuje to hlavně jeho rozčilení a ne snahu ublížit..

..přijde mi to trochu podobné rozdílu vražda/ublížení v afektu X vražda/ublížení v klidu (když to dotyčný třeba plánuje)..je to možná přehnané, ale není na tom aspoň trošku něco?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:26:38
kikiwhite: ano, ale já neumím (nechci) křičet, protože to většinou nestojí za to. Pak asi jiná volba není. Takže ode mne se křiku těžko někdo dočká, to by muselo už být, aby ....
 jan wat Muž Kategorie
01.05.2008 19:25:46
Vzpomínám si, že jsem to párkrát udělal, ale podmínkou je mít proti sobě inteligentního člověka, který ironickou urážku dokáže pochopit.

Spamer - kup si Vincentku ve spreji, protáhni si dutiny a pořádně se vysmrkej, ať zjistíš, jestli chyba není náhodou na tvé straně.
 Mard draM Žena43 Kategorie
01.05.2008 19:25:15
Já vylítávám jak čertík z krabičky, nedokážu zachovávat nadhled. Jenom když chci někoho shodit, ponížit nebo mu prostě ublížit, tak mu s úsměvem vyčtu, co všechno je a není zač. Má to větší váhu než kdybych to hystericky vykřikovala. To je pak tak nádhernej pocit zadostiučinění. Ale už mě to přestává bavit.
 Mravenci polepsovna Žena Kategorie
01.05.2008 19:24:59
jedowka - to já bych se chtěla taky naučit, ale když vidím, jak to působí a vypadá, tak snad radši ne..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:23:29
OkoaokO - mluvím opravdu o takových těch jízlivých zlých naprosto nekonstruktivních urážkách (ženy jaou mezi sebou na toto patrně přebornice) i pomluvách - ona občas takhle zle mluví i o ostatních, tak jako v klídku v pohodě a říká občas fakt docela "drsňárny"..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:22:27
tiež sa rozčuľujem, ale chcela by som sa naučiť reagovať tak pokojne, to potom rozčúli toho druhého ;)
 jedowka Žena30 Kategorie
01.05.2008 19:21:35
To jsem ja :-). Obcas sam sebe prekvapim kdyz vidim kolik zloby, vzteku a nenavisti jsem schopen ze sebe dostat aniz bych zvedl hlas nebo se zamracil :-).
 3DFX4eva Muž45 Kategorie
01.05.2008 19:20:26
ja rikam vse uprimne primo do oci sice se u toho neusmivam ale ani nezvysuji hlas
 strazce noci Muž45 Kategorie
01.05.2008 19:19:34
kikiwhite: Tohle je věc náhledu, když si nepřipustíš že sama sebe shazuješ, tak ti to nevadí :) Já to beru jako vypuštění napětí a pak jsem klidnej.. Ale já nejsem žádný měřítko, my mluvíme s kamarádama jako kanál všichni takže nám to nějak nepřijde - nakonec, jsou to všechno jen slova, nevidím důvod proč by jedno mělo bejt horší než druhý.
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
01.05.2008 19:19:09
jan wat - možná jo..ale působí to hrozně, to už radši ať na mě někdo křičí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:18:43
Urážka a kritika je rozdíl.
 OkoaokO Žena51 Kategorie
01.05.2008 19:17:18
Démon - jenže když jim vynadáš a ještě k tomu sprostě, tak tím sám sebe jakoby shazuješ..aspoň mě to tak přijde - když stojím proto někomu, kdo mě s úsměvem uráží a já na to reaguji emotivněji (ale v žádném případě sprostě), mám stále pocit, že to jsem já, kdo se právě tou emotivností (ale zároveň upřímností reakce) shazuje..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:16:49
kikiwhite: Mě zatím docela baví. Oproti ostatním aspoň píše pořád něco jiného.. :-DDDDDD
Smajlík  vjoo Žena Kategorie
01.05.2008 19:16:30
Záleží na impulznosti povahy, jak kdo reaguje. Myslím, že to není jednání neupřímné, pokrytecké, nebo že by něco dotyčný předstíral a hrál. Jenom v klidu řekne svůj názor, tónem, který odpovídá intenzitě vysírání se do něj. Nemusí celé okolí vědět o každém sporu.
 jan wat Muž Kategorie
01.05.2008 19:14:55
Znám oba typy lidí a přijde mi to nastejno, pokud produkují urážky, ať už v afektu nebo chladně a s úsměvem, jsou to pořád urážky...
 Bernadetta Žena26 Kategorie
01.05.2008 19:14:08
vjoo - ten nový (tedy mě přijde, že je nový) spamer už začíná být nudný, není-liž pravda?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.05.2008 19:14:04
Znám, většinou jim sprostě vynadám a dál to neřeším, mám jen jedny nervy:))
Smajlík  Gramatický démon Muž Kategorie
01.05.2008 19:12:07
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
01.05.2008 19:08:51
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
01.05.2008 19:08:04
Tyhle lidé jsou naprosto úžasní, dovedou vydeptat až na dno, člověk si pak připadá jak ten největší hlupák a nejraději by si někam zalezl, nejlépe navěky.
Smajlík  vjoo Žena Kategorie
01.05.2008 19:05:43
Připadá mi to arogantní a urážlivé. Zatím jsem díkybohu moc takových lidí nepotkala.
Smajlík  shirley Žena27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč