Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.295830, vloženo 29.03.2008 13:34:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Stejná měřítka na PSA jako na DÍTĚ??
Navazuji na svou diskuzi 295749- ŠTĚKOT PSA - Je povinnost jej tolerovat?
Někomu se to možná nebude chtí čísta já se mu ani nedivím, diskuze totiž díky pár uživatelům nabrala trochu jiný směr. Jde o to, že někteří uživatelé (hlavně tedy jeden a dva přicmrndávači) tvrdí, že když Vás ruší neustále štěkající či vyjící pes (nikdo nemluví o občasném chvilkovém štěkání), tak je to úplne stejné, jako když Váš ruší brečící mimino v noci. Oni jej zkrátka dávají na stejnou úroveň - řvoucí fakan, co má v noci co řvát, oni se taky chtějí vyspa, tak si ho ta matka neměla pořizovat atd..

Pozor!! Mluvím hlavně o miminech či batolatech, nikoli o nevychovaných starších dětech, tam už to poch. neplatí, to už je také často vina rodičů, ale u miminek??

Já naopak tvrdím, že je něco jiného, když pes dejme tomu celý den štěká, kňučí či vyje (vina majitele) než když třeba v noci pláče kojenec (není vina "majitele"). Tvrdím, že když ruší pes (myslím tím hlavně ve dne, když páníčci nejsou doma, což je nejčastjěší), tak je to prostě něco úplně jiného, než když brečí dítě, což se nedá naprosto ovlivnit a navíc je dítě snad "trochu" něco jiného než pes. Ale prý není..

Myslela jsem si, že je to samozřejmý názor a nikdy by mě nenapadlo, že někdo může být rozčílený, když v noci brečí dítě. Hmm, zmýlila jsem se, jsem naivní...ale snad to není běžný názor.

Kdyby někdo chtěl přesně vědět, oč jde, nechť si přečte onu zmiňovanou diskuzi od začátku.

P.s. - mě samotnou výrazně neruší žádný pes (kromě jednoho co často a dlouho vyje, ale nijak to neřeším) a v souč. době ani plačící dítě, ale neumím si představit, že by mě plačící kojenec nějak rozčiloval, to se nedá zkrátka nic dělat, ale např. celý den kňučíčící pes, jak ve zmíněné diskuzi napsala Žabka Renča, ten by mě asi poch. narozdíl od děcka točil.

P.s 2 - všimněte sio také prosím, KTEŘÍ uživatelé mají na podle nich "řvoucí fakany" tento názor.

Napište mi prosím své názory na toto, díky moc...
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.04.2008 10:46:13
No není to na stejné úrovni. Mě štěkot psů nikdy nevadil. A my milovnici psů víme, že když začne štěkat jeden tak se brzy přidají další a za chvíli štěkají všichni psi v okolí. Mají to od vlků. Je to krásne. Jak může někdo přirovnavat štěkot psa k něčemu tak odpornému jako je vytí často posraného mimina? No bydlet v paneláku a mít to ve vedlejším bytě - to musí být na zabití. Když to navíc žve třeba v noci.

Ani se zas tak moc nedivím, že celkem nedávno jednomu otci povolili nervy a polil mimino važící vodou. Zdá se to nepochopitelné, ale když si představím, že to většinu dne řve a není úniku tak se to možná dá i pochopit - takový zkrat.
Smajlík  Wolfi Lippert Muž34 Kategorie
31.03.2008 15:50:05
kikiwhite
Bavíme se tady hlavně o tom zda je člověk víc než zvíře, v Tvém daném případě pes.
Ty se tu snažíš předvést, že brečící děcko má nárok, resp. rodiče na to, aby to sousedi tolerovali v jakémkoliv množství a míře. Kdežto majitelé psa byli postihováni za to, že pes štěká.
Máš pravdu v tom, že kojenec nepláče vinou majitele, jednoduše proto, že žádného nemá;).
Pes vždy neštěká vinou majitele a zrovna tak dítě také ne vždy pláče "opodstatněně".
M ůžu dál mluvit o tom, že například štěněcí dovolená neexistuje, takže páníček by nejspíš rád zůstal se štěňátkem doma, aby nebylo smutné a neštěkalo, ovšem tohle si dovolit na rozdíl od matky, která s dítětem je doma, nemůže.
Jednu věc si myslím nepochopila a to, že štěkot je běžný projev psa, tak jako pro člověka mluvení. A těch psů, kteří štěkají opravdu téměř stále není tolik, takže Ty prostě mluvíš o všech, kteří několikrát za den štěkají. A tomu se říká netolerantnost.
Moje maminka má pejska a prostě párkrát za den štěká, například, když někdo neznámý jde do baráku, občas si poklábosí s pejsky, co jsou venku a někdy vyštěkává, že chce blbnout a hrát si. Jednou za půl roku, kdy má většina "sídlištních" fen hárání, probrečí půlku noci u okna. A víš, co ještě se za těch 13 let nestalo, že by si někdo stěžoval. I když se maminka ptala, či v případě vytí omlouvala. Naopak, co se týká štěkotu na neznámé lidi, jsou rádi, že v baráku je, protože mají přehled, když někdo přijde a to občasné vytí, prostě berou, je to příroda a i když se ho maminka snaží uchlácholit, tak to nic platné není. Takže se ptám, kde je vina majitele? Tohle je totiž situace většiny psů. Ne vina majitele, jenom normální životní projev.
Oproti tomu bylo v domě také miminko, jeho maminka se snažila, ale občas také proplakalo celé dny i noci a opět následovala omluva u sousedů a nikdo si také nestěžoval, ale chápal to, nebyla to ničí vina, ale životní projev.
Jak na psa tak na miminko byla stejná měřítka a nebylo na tom vůbec nic divného. To je to, čemu Ty nerozumíš.
Abych se vrátila k tomu proč jsem mluvila o kočkách. Zřejmě je tolik neznáš, protože i kočky dokáží proplakat celé dny i noci. A i když jsou obecně tišší než psy, tak rozhodně tiché nejsou. Je jasné, že štěkot je obecně slyšet víc, nicméně kočičí naříkání také není zanedbatelné. Takže z tohohle pohledu je jedno jestli jde o psa nebo kočku.
Navíc jsem to uvedla hlavně proto, že ať už pes nebo kočka, tak pro mě ani jeden z nich není méně než člověk. Ty jako zastánce toho, že člověk je vyšší druh by sis pravděpodobně zvolila tu dovolenou, já ne.
Pro Tebe jsou to jenom zvířata, podřadné druhy, pro mě v žádném případě.
Jsou to členové rodiny, zrovna tak jako lidé v ní. A jestli tohle nechápeš, nejspíš je s Tebou něco špatně.
 EvaHebounka Žena32 Kategorie
31.03.2008 12:00:07
Eva H.- zcela irelevantní mluvit o nemocném kotěti, když jí tvrdím, že nespravné je, když je obtěžovní způsobeno nedbalostí majitele - pes sam doma, zavřený v předsíni, nevhodné plemeno do malého bytu atd...kontra plačící kojenec, který poch. plače nikoli vinou majitele..
Navíc řeč také nebyla o nemocných zvířatech, nýbrž hlavně o štěkajících (tj. hlučných psech) a nemocní psi většinou neštěkají..takže nevím, kak do debaty zapad nemocn kočka...ja mam kočly taky hodně rada, ale nevím, jak to souvisí s tematem...

A že je kočka to samé jako dítě? (soudím dle tvé věty" A nikdy pro mě nebude zvíře míň než člověk!")
Maš děti? A jestli budeš mít nebo maš, bude pro tebe tvé dítě mít stejnou hodnotu jako kotě?? Budeš je mít úplně stejně rada? Myslíš že se da srovnat bolest ze ztraty kočky k bolesti matky ktera třeba ztratila dítě?? Prosítě uvědom si, co říkaš...

Ja mam kočky dost rada, ale nikdy pro mě samozřejmě nebudou jako mé dítě, to snad da rozum..přijde mi to až absurdni psat takovou samozřejmost...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
31.03.2008 03:57:56
kikiwhite

Když to dovádíš takhle ad absurdum, tak narozdíl od matky, která má státem placenou "dovolenou" s dítětem, péče o zvířata tuto placenou vymoženost nemá!

Víš, když jsem se před pěti lety rozhodovala jestli si mám vzít to sedmiměsíční koťě, které neumí jíst pevnou stravu, je nemocné tak, že má před sebou jen pár týdnů a nebo jet na dovolenou, rozhodla jsem se pro něj.
I když jsem věděla, co mě čeká, náročná a nákladná léčba s nejasným výsledkem, buď to přežije nebo ne. Měsíc neplaceného volna, každý den na veterině, krmení z láhve, neustálá péče ve dne v noci, maximálně hodina spánku v kuse atd. a Filípek nejenže přežil, ale je z něj nádherný pan kocour. Ani na jednu vteřinu kdy bojoval o svůj život, ani po té, co se účet za léčbu přehoupl přes deset tisíc, ani nikdy později jsem nelitovala. Každý den, každý okamžik mi dává najevo svou lásku. A i když jsem totéž absolvovala ještě s dalšími dvěma kočičkami, nikdy jsem nelitovala. A nikdy pro mě nebude zvíře míň než člověk!
 EvaHebounka Žena32 Kategorie
30.03.2008 15:32:02
Dalia - hmmm, to neva - jsi opravdu očividně nepochopila, oč mi v diskuzi šlo..nikdo o žádném utrácení psů nemluvil, šlo o něco dosti jiného, co tady probíráme už druhý den...jestli jsi to nepochopila, tak se nedá nic dělat... tvá zjednodušení problému mi nevadí, ale nesnižuj tu diskuzi, když jsi k ní ani nic tak převratného neřekla a dle svých vlastních slov nepochopila oč mi jde..naštěstí mnozí i když neosuhlsící pochopili, takže se rozeběhla..

A ke vtvé argumenty typu : "Proč by někdo nemohl mít názor, že má radši štěkající psy než uřvané mimina? Každý má právo na svůj názor a pokud u toho někoho nevraždí, tak ani neporušuje zákony."
Ať si ten názor mají, já to jen nechápu (ano, v některých případech jsem byla skoro až zděšena, ale na to mám taky právo, ne?) a zásadně s tím nesouhlasím...
A když tedy oni mají právo na ten svůj názor, tak snad mám právo i já na ten svůj, ne?
Přesně dle tvé logiky...tak proč ten užaslý smajlík?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 15:16:19
Měli jsme dvě děti a taky jsme měli dva psy. Mladší dítě probrečelo každou noc do tří do rána do svých čtyř měsíců. Už po měsíci jsem se šla ptát k sousedům, jestli je to v noci ruší, že nevím co s tím dělat. Říkali, že to do ložnice neslyší a že přestane, ještě utěšovali mě. Podobně jsem se ptala sousedů, nakolik jim vadí štěkot našeho psa, který štěká když opouštíme byt. Jinak ne, jen na silvestra, kdy se bojí. No, říkali mi, že štěká chvilku a pak je klid. Ani v jednom případě nešlo dělat nic. Dítě jsem se snažila utěšit, ale své si muselo odplakat, pak spal. Pes poslouchá, ale aby ticho, když musíme odejít z bytu, to ať mi někdo poradí. Kvůli tomu ho nenechám utratit!
Jinak mám z této diskuze divný, špatný pocit. Nevím oč autorce šlo, ale tímto jí nenavádím k další debatě plné emocí a slůvek "sakra". Zdá se mi, že o toleranci k jiným názorům jen píše, ale ve skutečnosti k tomu tolerantní není. Proč by někdo nemohl mít názor, že má radši štěkající psy než uřvané mimina? Každý má právo na svůj názor a pokud u toho někoho nevraždí, tak ani neporučuje zákony.
Smajlík  Dalia Žena73 Kategorie
30.03.2008 13:53:45
Linka - díky za rozumný názor, hezky jsi to shrnula - to je to, o čem tu celou doby mluvím - je jasné, že ty zvuky které jsi vyjmenovala ruší včechny podobně, ale důležitá je ta tolerance či netolarance k nim - takže u psa - tam budu oprávněně naštvaná na majitele a třeba na něj i vylítnu u plačícího kojence pochopitelně na tu maminku nikdy nevylítnu..
Ale tady se ta debata dostala už do takových rovin, jako že ti rodiče taky maji to mimino hned umlčet (naplácat a nebo jakkoli jinak, to je jejich věc atd.), že u psa je to vlastně úplně stejné, že jak je možné, že mám toleranci u toho mimina a u psa ne atd...už mi to přišlo fakt na hlavu..takže díky za shrnutí a hezký den:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 10:43:05
2Blackshield nebo Švejk: takze kdyz te srazí ambulance ktera jede s umírajícím dítětem je to pro tebe skutečne to stejný jako kdyz te srazí zfetovanej a opilej 19letej kluk?

jiste dusledek je stejnej, lezis par mesicu v nemocnici, ale z jednohjo mas pocit vzteku ze te srazilo uplny hovado co nemelo na silnici co delat, a z druhýho ze to díte přezilo i pres to že si tu záchranku zdržel...
 Sosarian Muž Kategorie
30.03.2008 09:16:58
jako predstavu bych mi vyvstava ucitelka ktera chce mit pravdu ale nechce o te pravde diskutovat a rozcili se
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 09:12:25
kikiwhite: ne mentorovani neni vysim stupnem emotivnosti jen nekdo mentoruje a je arogantni nekdo mluvi k veci a nekdo se to snazi vykricet vyplakat nevim jestli pochopis co chci rict protoze ono je to mozna opravdu trochu urazejici a takovedle veci se tezko chapou
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 08:02:58
Štěkající pes, vrtající soused i malé dítě mě ruší naprosto stejně - hluk jako hluk. Na majitele štěkajícího psa bych vylítla, na vrtajícího souseda (pokud vrtá mimo tolerované hodiny) samozřejmě také. Na matku mimina či batolete nikdy - nejsem hovado a pokud má mimčo prdíky nebo mu rostou zuby, nikdo s tím nic neudělá. Pokud mi nad hlavou ječí a lítá 7-mi letý rozjívený harant, to je o něčem jiném a vlítnu tam také.
 Linka
30.03.2008 06:13:27
Svejk - usnula jsem a teď jdo vypnout PC. ale ještě odpovím..

Teď trochu mimo linii našeho tématu, mohla jsem to napsat i do profilu, ale to už je fuk:
Já nezastírám, že mé odpovědi jsou emotivní a nevím, co je na tom, zase až tak špatného...Nevím, proč by emotivnost měla automaticky znamenat, že jsem méně tolerantní ke tvým názorům než ty k mým jen proto, že píšeš relativně v klidu a nic tě až tak nerozhodí...

Navíc, víš co to je mentorování? Z tvého příspvěku to vyznívá jako bys to nevěděl, neboď píšeš "mi tve prispevky prijdou hrozne emotivni a zavaneji az mentorovanim tedy stylem polohystericke sceny" a to vypadá jako by mentorování bylo jakýmsi vyšším stupněm emotivnosti či to šlo ruku v ruce s hysterií. Ale pochopitelně to ruku v ruce nejde, neboť mentorování znamená - poučování, moralizování či kázání, nic víc, což může velice dobře dělat i člověk veskrze klidný a vyrovnaný a většinou, jak se zde neustále přesvědčuji, to tak i je. A ty to děláš poch. občas také (jen v klidu), jen si to nemyslíš, neb to automaticky přisuzuješ jen mě jako učitelce.
Neříkám, že to nedělám, dělá to mnoho lidí, jen mi přijde takové ohrané až "klišovité", že to říkáš mě, neboť víš, že jsem úča...a já vím, že lidi rádi to slovo "mentorovat" používají zvláště v souvislosti s učiteli...Dle mě to má splou ne tak moc společného - dle mě je to spojeno spíše se SAMOLIBOSTÍ dotyčného a já mám různá negativa, ale samolibost k nim nepatří...typicky samolibý čověk na Zp je např. Undra, to je příklad k nezaplacení, ale je jeich poch. mnohem více..
Že jsem emotivní a stejně tak i mé příspěvky, nepopírám, nĚkdy mě samotnou štve, že se nechám unést a vyprovokovat, ale že bych to byla zrovna já, kdo je doočíbijícně názorově netolerantní, s tím nesouhlasím (a jestli jsem, tak v podobné míře jako mnozí) - hájím si zkrátka vlastní názor, jako každý zde a já jako emotivnější člověk, ho jen hájím emotivněji (připadá mi, že člověk, která zde na Zp dosti mentoruje, přičemž si ale myslím, že je to chytrý člověk je např. arj)....Ale nikomu nijak nenadávám, neurážím atd...
A jestli já mentorujuji, mentoruješ (poučuješ), jak jsem již řekla, určitě občas i ty i ostatní zde....ano je možné, že já někdy víc, nevím, neuvědomuji si to tak...neboť mi tedy ukaž hranici mezi mentorováním (poučováním, kázáním) a ještě neutrálním napsáním svého názoru - podle mě se to bude dost těžko rozlišovat..typické mentorování provádějí ti, co píší (a zároveň je to ta typicka samolibost, kterou v této podobě nesnáším) např. "Milá zlatá, je to tak a tak..." Nebo "milé děvče, situace se má tak a tak" tohle mi například přijde jako děs... a NIKDY to nedělám..

Ale u mě se to škatulkování nabízí dost lehce, že? Když jsem učitelka..upozorňuji, že jsem spíš lektor než učitel, na gymplu učím opět po dlouhé době, před tím v kurzech AJ..

Jinak - když se ti se mnou diskutuje tak špatně, tak proč to děláš do pozdních nočních hodin?

Mám dojem, že sis
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 01:06:54
kikiwhite: pracuji brigadne jako stehovak protoze studuji jinak reagujes jen na to co sem psal v zavorce jinak psal sem to protoze mi tve prispevky prijdou hrozne emotivni a zavaneji az mentorovanim tedy stylem polohystericke sceny .... tot muj nazor mozna to tak neni protoze na netu psani vypada jinak a ty ses treba doma v klidu ale mam pocit ze si i dobytkovi napsala ze to tak neni a ze to emotivne prozivas tudiz nebudu asi daleko od pravdy

nicmene zpet k tematu
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:54:23
Svejk - BTW smím se zeptat, co děláš ty?:-) Já tolerantní k cizím názorům jsem stejně jako ty, kde je jako ten rozdíl? Diskutujeme, ne? A ani jeden nechceme uznat názor toho druhého..a proč já jsme automaticky netolerantní a ty ne? Jako proto, že víš, že jsem učitelka? Trošku laciné, ne?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:48:09
kikiwhite: tak pes taky nemuze byt porad s panem pan nema materskou dovolenou tudiz za to taky nemuze a tve nezmerne toleranci by to nemelo ujit jak majitel tak rodicove to muzou resit investici do zvukove izolace bytu vychovou odstehovanim nebo to neresit

je evidentne tvou nezmernou toleranci [ted nemyslim toleranci k cizym nazorum kde se ucitelka rozhodne zaprit neda] postradam zato merim stejnym metrem
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:42:34
Svejk - dost blbej příklad s těmi auty, nelze použít, neboť ty řidiči to oba dělají proto, že jsou magoři, mají rozum a měli by vědět, že v noci by neměli obtěžovat..dítě nic takového neví, není to jeho vina že brečí...takže se toto nedá srovnávat, i principielně je to dosti odlišné...v tom tvém případě by mi to vadilo obojí stejně... a byla bych k oběma netolerantní...k matce miminka, které pláče ne svou vinou a matka ten pláč poch. také úmyslně nezpůsobila, budu tolerantí maximálně..už vidíš ten rozdíl?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:39:03
kikiwhite: ok nehledal sem peclive nasel sem jen jeden jeji prispevek ten vic nahore ale v zasede plati to co sem psal predtim ze anonymy je zbytecne cist
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:37:23
Black - pro mě JE to subjektivní veličina, neboť mě daleko méně (ano, je to hodně o psychice) ruší zvuk, u kterého vím, že je nezbytný a není způsobený něčí blbostí či nedbalostí - typicky dětský pláč, než zvuk, u kterého si to nemyslím - tam se totiž ještě přidá rozčilení z toho, že je to kvůli nějakému magorovi...takže pro mě je to veličina dost subjektivní...to by ses divil...

Svejk - já neříkám, že nemá nárok nárok na subjektivní vyjádření, ať si vyjadřuje co chce.. ( ajá si otom taky budu myslet, co chci) - byla to jen má odpověď na tvou otázku, kdo že to vykřikoval, že pes je víc než dítě - tak jsem ti odpověděla...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:35:50
pujcim si blackshielduv priklad z auty a zmirnim ho do mene extremni podoby vicemene aby se vlci nazrali a koza zustala cela kdyz dokolecka opakujes ze pes ma mensi cenu nez dite........... tak: kdyz bude majitel trabanta mackat klakson a bude to nesnesitelnej bordel bude te to srat vic nez kdyz to same bude cinit majitel mercedesu ??
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:27:09
kikiwhite: subjektivni hodnoceni na ktere ma narok [snad kazdy ma narok na to aby vedel co ma radsi a co mene rad - seber lidem tuto moznost a muzeme pokrytecky pretvarovat]
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:25:48
kikiwhite: Relevance v tomhle případě (bavíme se stále o hluku a obtěžování hlukem) není subjektivní veličina. Pochybuju, že jsi schopna filtrovat zvuk na základě toho, že znáš jeho příčinu.
 Blackshield Muž26 Kategorie
30.03.2008 00:25:04
Svejk - cituji einy - "Pro mě jsou např. psi mnohem víc než lidi nebo děti, a budu je klást klidně i na vyšší úrověň, nevím proč se na tom někomu něco nezdá."
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:23:36
kikiwhite 30.03.2008 00:18:46 : to byla samozrejme nadsazka nicmene ma podminky lepsi nez jakykoliv jiny majitel
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:22:29
kikiwhite: anonymy vlastne ani nectu ale co sem se kouknul tak to ani jeden z nich nepsal pouze wosssoba napsal ze ma radsi psy nez deti ale nepsal o jejich cene ani na trhu ani jinde

jinak napada me ze chov deti je vubec zvyhodnovan treba priklad - pes utece a zabije cloveka a majitel jde sedet coz je samozrejme v naprostem poradku ....... pripad u ktereho se zacalo diskutovat o snizeni trestni hranice doufam ze si jeste zpomenes na bandu deti z nich nejmladsimu bylo tusim 12kteri ubodali duchodce v jeho byte a otec toho dvanactileteho je tam odvezl a pak mu museli prokazat ze vedel ze jdou delat neco nekaleho coz on popiral - spravne by ho meli zavrit za pocinani jeho syna kdyz ho neumi vychovat ma ho dat do decaku [pryc]
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:20:43
Svejk - a já znova opakuju, že příčina PRO MĚ JE důležitá!:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:18:46
Svejk - matka rozhodně není placena za to, aby dítě neobtěžovalo okolí (další prela od tebe:-)) , to sis asi trošičku popletl, matka je placena za to, že se o dítě stará a při tom nemůže pracovat a vydělávat..rozhodně není prioritou to, aby dítětí dávala např. roubík, aby neobtěžovalo okolí..to je fakt síla:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:15:06
Svejk - já jsem ale psala, že TYS to nevykřikoval, poslední, kdo to tu vykřikoval byla einy (anonym) a wosssoba (anonym) a určitě ještě někdo...já vím, že ty ne...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.03.2008 00:09:46
kikiwhite: opakuju ze pricina je nedulezita ale kdyz pristoupim na tvou hru coz cinim naposled protoze uz je to fakt detinska hadka [že majitel klidně nechá štěňátko doma a nevezme si "fenkovksou" dovolenou] - tak na psa nikdo dovolenou neda tudiz je to nedbalost matky ze ackoliv ma navic jeste dovolenou na dite [je placena za to aby dite neobtezovalo okoli] tak by mela dostat svym povinostem :-)
tudiz samozrejme nikdo tady netvrdi ze dite pes rybicky papousek ci potkan je to same kazda tato havet a jeji chov ma sve specifika a je na majiteli aby uvazil jestli ma pro to vhodne podminky aby neobtezoval okoli :-)

btw: "A když tady , teď ne ty přímo, vykřikují, že pro ně je dokonce pes víc než dítě," kdo to tady vykrikoval?? nebo vstupuji do hry nejake lzi z cilem presunout diskuzi kterou vedu racionalne nekam do emotivnich rovin ?
 Svejk Muž Kategorie
30.03.2008 00:06:01
Blackshield - ale to je pro TEBE irelevantní sakra! Pro mě ta příčina irelevantní není! dokážeš to pochopit? Pro mě ta příčina je zásadní..to je jen tvůj názor že je irelevntní...do prčic toleruj něčí jiný názor - tvůj názor je, že je irelevantní a já ho musím brát, můj názor je že urelevantní v žádném případě není. tečka..co je na tom nejasného? Dva rozdílnéo názory..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 23:55:44
kikiwhite: To je pořád dokola... příčina je irelevantní, charakter zdroje už tuplem a okolnosti taky. Pořád nechápeš jádro věci. Kdybych to vzal metaforicky, tak když srazí auto mě, tak to bude to jediné, co mě bude zajímat, zatímco ty bys zřejmě řešila barvu a značku vozu, psychický a fyzický stav řidiče a počet bodů, které ještě má.
 Blackshield Muž26 Kategorie
29.03.2008 23:51:39
Svejk - ne, chyba - majitel nechá často psa štěkat, když není doma, čili je to jeho vina a nedbalost (pes štěká jeho vinou, neboť se mu stýská po pánovi nebo jej nemá kdo okřiknout) má si psat vzít sebou nebo to jinak zařídit...navíc když pes štěká ve dne, když je majitel pryč, tak se on ani nesnaží to řešit...ale když brečí kojenec, není to jednak přímo kvůli matce (důvod jsou třeba ty zuby) a druhak (a to hlavně) ta matka se to jistě snaží řešit, ale nejde to! Jo, kdyby matka nechala batole sama doma a to by celý den brečelo (tak jako to dělají majitelé psů, to bylo jiné kafe, ale tam by už hrály roli i jiné aspekty že..třeba že ona to udělat nesmí..takže jsme zase u toho, že pes se nedá srovnávat s dítětem..

A i kdybych na tuto nejapnou hru opět přistopila, tak jak to, že majitel klidně nechá štěňátko doma a nevezme si "fenkovksou" dovolenou, když je to vlastně něco srovantelného a nechává psa (miminko) samotného doma, který pak celý den např. vyje?

Mtaka dítě doma taku samotní nenechává, alespoň ve většině případů normálních matek.(To, že je dítě více než pes, jsem už psala, to platí poch, pořád...)

A když tady , teď ne ty přímo, vykřikují, že pro ně je dokonce pes víc než dítě, jak je možné že ho tedy nechávají samotnho klidně doma? Vždyť ani s dětmi se tohle nedělá a když ten pes je tedy ještě víc?? To mi rozum nebere...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 23:37:40
kikiwhite: tak majitel psa taky nenecha psa stekat pro zabavu tudiz tendle argument je mimo a tobe jako pravicove smyslejicimu cloveku je snad jasne ze je to problem te matky at mu da treba rum do lahve nebo at mu prida par na zadek aby melo proc brecet ........cokoliv neni to muj problem ale problem toho kdo si haranta poridil

takze ti zase nezbude zopakovat ze dite je vic nez pes proto pes kdyz steka tak se muze dat utratit apod ale dite v zadnem pripade ne a musi vsichni trpet [o coz horsi je to zdroj hluku jak sem se uz vyjadril v bode tri 29.03.2008 22:53:02]
 Svejk Muž Kategorie
29.03.2008 23:32:11
Svejk - naplácat kojenci, kterému třeba rostou zuby??? Tam opravdu těžko může platit ťuťu ňuňu...kdyby ty maminky věděly jako ho hned umlčet, myslíš že by to nedělaly?? Že je to baví poslouchat celé noci?? Myslíš, že jim dítě v noci brečí z nedbalosti či pro zábavu?? Jestli máš nějaký návrh, dej ho všanc, všechny matky ti budou vděčné...

A jak ho proboha můžou umlčet hned?? Svejku co to plácáš? Mají ho třeba zabít? Uškrit? dát roubík?Na to jsem se tě včera už ptala? jak ho můžou umlčet?? Nemůžou sakra! Tohle je naprosto debilní argument, že mají kojenci naplácat něbo něco podobného, či ho okamžitě přidusit, to snad uznáš sám...piš rozumné argumenty a ne takové blbosti, že má někdo naplácat kojenci...BTW, kdybys naplácal kojenci (což samo o sobě už je hovadina a navíc i trestné), myslíš, že by přestal brečet??

Navíc já si zase myslím, že Váš názor je špatný, to je jasné...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 23:21:42
kikiwhite:1. tak tvuj prvni odstavec sem ti uz psal vcera tudiz nechapu proc to opakujes dokola ?

2."Proč Vám vadí, že já budu tolerantní více k děcku než k čoklovi?" nevadi mi iracionalni nazory coz ovsem neznamena ze jsou spravne od toho je diskuze

3." V POTAZ I PŘÍČINU, CHARAKTER A OKOLNOSTI" opet hraje pro psa kdyz v majitelove nepritomnosti pes steka tak to majitel ani nevi kdyzto rodice pokud nepomaha tututu nununu muzou decku naplacat nebo ho jinak [jejich problem jak] umlcet hned
 Svejk Muž Kategorie
29.03.2008 23:16:50
Svejk, Black - tak naposledy asi postopáté:) - já rozumím, jak to myslíte, ano pes i dítě jsou srovnatelné zdroje hluku, co se týče nepříjemnosti, hlasitosti apod.. ale já narozdíl od vás beru V POTAZ I PŘÍČINU, CHARAKTER A OKOLNOSTI toho určitého zdroje, hraje to pro mě dost podstatnou roli a pro Vás zase ne...berete to - hluk jako hluk...A právě V TOMTO SE NESHODNEME...tak to je a ani jeden druhého nepřesvědčíme..já to budu brát pořád takhle a snad tím nikomu tak hrozně neubližuju, že to tak beru..tak včem má smys pořád to omílat dokola?

Proč Vám vadí, že já budu tolerantní více k děcku než k čoklovi? Prostě budu stejně tak jako vy nebudete, je to právo jak Vaše tak i moje, ne? Vytvořit si vlastní postoj...

Tak už mě nechte..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 23:09:03
4. pes steka hluboko a harant jeci vysoko tudiz harant vydava neprijemnejsi zvuk pro usi a verim ze to neni jen muj subjektivni pocit
 Svejk Muž Kategorie
29.03.2008 22:58:46
kikiwhite
Není mi jasné, co označuješ za podivné...
Snad to, že bohužel zákonem jsou zvířata považovány za věc a proto s nimi dost často lidé jednají jak jednají?
Nebo to, že od toho, aby se řvoucí harant uklidnil je jeho matka?
Vím, že spousta lidí považuje zvířata za něco mnohem méně než člověk. No já ne, protože mnohá zvířata jsou výše než mnozí lidé a je jenom škoda, že je nelze legálně utratit!
Je to jenom konvence rozdělovat zvířata a lidi na nižší a vyšší druh, nic jiného TEČKA.
 EvaHebounka Žena32 Kategorie
29.03.2008 22:58:07
depresista: u kriklounu v mhd si prestavuju ze jim nekdo reze nohu a proto breci ono se to pak da lepe vydrzet
 Svejk Muž Kategorie
29.03.2008 22:53:23
kikiwhite: Proč byhc měl být naštvaný na majitele??? V jendom případě si pomyslím něco o zkurveném psu, ve druhém něco o zkurveném děcku, nikoho jiného do toho nehodlám zatahovat. A neznám moc lidí, kteří by řešili původ NEPŘÍJEMNÉHO zvuku. Nevím, jestli je někdo takový psychopat, že v něm vzbuzuje stejný pocit výskání dítěte běžícího pro zmrzlinu a řvaní feťáků. Takže příklad úplně mimo.
 Blackshield Muž26 Kategorie
29.03.2008 22:53:02
tak ja sem psal ze dite neni to same co pes stejne jako krokodyl neni liska .... samozrejme z pohledu space je oboji zdrojem hluku a dite je zdroj daleko horsi protoze

1.krici v random case nejen v nepritomnosti majitele [tudiz ne pres den kdyz sem pryc ale klidne v noci]
2.ma silnejsi a neprijemejsi jecak
3.je zakonem neodstranitelny narozdil od psa

jinak co je vice a co je mene je relativni a subjektivni nazor samozrejme ze muj pes ma pro me vetsi cenu nez zivot neznameho cloveka a jasne ze tvoje auto ma pro me mensi cenu nez to moje logicky
 Svejk Muž Kategorie
29.03.2008 22:50:16
EvaHebounka - to snad nemůžeš myslet vážně - neco tak (jak to napsat slušně) podivného už jsem dlouho neslyšela...na to se mi ani nechce reagovat...to nemá smysl..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 22:42:19
Tak jako tak, pro mě zvíře není míň než člověk a omluvím víc štěkajícího psa než uřvané mimino.
Když to hodně zjednoduším, tak jestliže je mimino je i matka, která ho může utěšovat u psa nutnost neustálé přítomnosti člověka není.
A ještě jedna maličkost...pes, když štěká tzn., že je neklidný těžko ho páníček donutí ležet například v náručí a může ho chlácholit, mimino se dá chovat a chlácholit kdykoliv.
 EvaHebounka Žena32 Kategorie
29.03.2008 22:31:43
Blackshield - já jsem nemluvila o třech nocích - mluvila jsem o probrečené NOCI - a ta už te obtěžovat může, ne? Když tvrdiš, že je jedno co tě budí - jestli dítě nebo pes a říkáš že v případě buzení bys byl naštvaný na oba "majitele" stejně...

Ježíš já chápu, jak to chápete s tím , že TEN zvuk a hlasitost a tak je stejný..říkáte to furt dokola...ale vy zase nechcete pochopit, že já prostě rozlišuju i ten zdroj, jeho charakter a příčinu - viz citace Sosariana -
"veskutecnosti neni duvod proc nebrat v potaz aji zdroj, myslim ze kdyz uslyšís malý děti jak běží za zmrzlinářem aby jim dal zadarmo zmrzilnu protoze sou velikonoce bude to neco jinyho nez kdyz uslysis bandu feťáku bouchajicim hlučnýma motrokama do aut, palící tvoje ženy a znásilnující kostely)"

Tohle mluví za všechno a už mě to nebaví omílat pořád dokola...chjo..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 22:22:15
kikiwhite: Už vidím dítě, které bude schopno prořvat po sobě tři dny a tři noci. Fyzicky schopno. A pokud bude řvát jenom v noci, tak je něco shnilého ve státě dánském. Každopádně o tom ale diskuze není, diskuze je o tom, že mi je jedno, co mě vzbudí a vytočí, štvát mě to bude stejně. Asi jako mi bude jedno, jestli mě srazí Ford nebo Volkswagen.
 Blackshield Muž26 Kategorie
29.03.2008 22:21:06
Nám tu neštěká žádný pes, ani nepláče dítě, nicméně z pohledu toho, kdo tohle musí poslouchat, je to v podstatě jedno. Obojí působí nepříjemně. Jinou otázkou je, kdo za to může.
 Researcher Muž81 Kategorie
29.03.2008 22:12:30
kikiwhite: A proč to nedokážeš pochopit, že někomu je to zkrátka fuck, jestli ho budí pes, dítě a nebo třeba vrtání do zdi?
A nedělej pořád z těch dětí cosi "víc". Je to jen substrát, kterýho je na Zemi přes 6 miliard.
Smajlík  dobytek Muž25 Kategorie
29.03.2008 22:04:56
einy - z mé diskuze : "Tvrdím, že když ruší pes (myslím tím hlavně ve dne, když páníčci nejsou doma, což je nejčastjěší)..."

Navíc - nemocný pes štěká?? Hmmm, mně spíš přijde, že většinou leží jak mrtvolka...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 21:56:05
No ono když proštěká pes celou noc, zatímco je páníček doma, tak pravděpodobně taky nebude zdravý, tak v čem je pak rozdí?
 einy
29.03.2008 21:42:57
Black - "Nemoc či bolest neberu, protože ta netrvá tak dlouho, aby mě to bylo schopné nasrat" - nějak nechápu..že nemoc či bolest netrvá dlouho? Kojenci často probrečí celé noci - větry, nemoc, rostoucí zuby - je vidět, že to neznáš..
Až poznáš, budeš vědět..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 21:30:59
kikiwhite: Nejspíš budu, protože v tomhle případě mě zajímá to, že jsem se nevyspal a příčiny jsou irelevantní. Nemoc či bolest neberu, protože ta netrvá tak dlouho, aby mě to bylo schopné nasrat.
 Blackshield Muž26 Kategorie
29.03.2008 21:23:05
Blackshield - rozdíl by měl být v míře tolerance či v reakci ne tento zdroj hluku, jak už zde mnoho lidí napsalo - když celou noc někde proštěká pes, budeš na souseda patrně dost nasr... ale když někde bude brečet dejme tomu nemocný kojenec, budeš na jeho matku ráno stejně nas..aný??
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 21:18:16
Nevidím rozdíl v tom, jestli mě ruší štěkot psa nebo řev dítěte.
 Blackshield Muž26 Kategorie
29.03.2008 19:50:41
Já mám teda třeba raděj psi než děti, a musím říct že mě štěkání ruší míň než řev něčího spratka. To jen aby si věděla že to všichni nemusí mít jak ty, slečno chytrá..
Smajlík  wosssoba
29.03.2008 19:23:55
2Tvůj nepřítel: ano chápu je, a chapu aji tebe ale taky vidim ze to delas spatne a ze s jejich nazorem souhlasis
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 18:21:01
nuž,keď môj syn bol maličký bývali sme v rodinnom dome,takže to nikoho nevyrušovalo..

teraz je už veľký a noci spí ako medveď.. :-))

psa máme a ak nie sme doma,asi aj šteká,lenže mne je to ukradnuté,nakoľko zatiaľ sme nútení bývať v baráku,kde skoro nikoho nepoznám a aj keby to niekomu vadilo tak sa nestarám,lebo onedlho aj tak sa sťahujeme preč..

inak pod nami občas reve jedno decko,ale poviem vám,že strašne.. tak hlučne,že niekedy je to na nevydržanie.. ale aj nato je riešenie-dám si slúchatká a pustím si nejakú klasiku..

mne viac vadí,ke´d robotníci vŕtajú,keďže nám zatepľujú barák.. to ma strašne sralo,lebo doobeda pracujem doma a v takom hluku bolo nemožné vybavovať telefonáty.. ale aj to prešlo..

záver: za rev dieťaťa by som sa určite nehnevala na susedov
za štekot psa možno ano.. ale keďže aj my máme psa,tak asi nie..
 bellapekna Žena33 Kategorie
29.03.2008 17:36:53
Pláč a vytí (někdy i štěkot) jsou projevy nespokojenosti nebo bolesti. Nemocné dítě pochopitelné pláče dokud se neuzdraví. Ale v běžný je pláč a vytí pro přivolání pomoci. Pokud pomoc nepřiběhne, hluk pokračuje a stupňuje se. Nejhorší je pes uvázaný u boudy, ale ten pes je jako dítě zavřené v ohrádce, zatímco matka sleduje tv nebo něco dělá.
Pochopitelně utišení chvíli trvá, ale mé švagrové je to max. pět minut. Pak je na desítky minut klid. Kromě ochoty matky na zavolání přiběhnout je nutná i zkušenost a intuice, co má udělat. Dá se to naučit když se chce.
 ZakMcCracken Muž40 Kategorie
29.03.2008 17:29:53
Muž který nebyl - vidíš, toho "vírazně" jsem si ani nevšimla, ale já když píšu rychle, mám takový překlepy, že mi taky zůstává rozum stát:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 17:28:07
muž který nebyl - P.s. "A já o psech a dětech a případnými rozdílu či nerozdílu mezi nimi mluvit původně nezačala a TAKY mi to přijde právě zcestný..to tam začali motat jiní a mou původní diskuzi trochu i jiném tématu převedli do tohoto zcestného srovnávání..."

Tím mám na mysli tu mou první diskuzi o štěkání psa a toleranci tohoto... - # 295749
# ŠTĚKOT PSA - Je povinnost jej tolerovat?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 17:27:21
kikiwhite - neuděláš nic, diskuze žijou vlastním životem :).

A teď čumím na to "vírazně" a sypu si popel na hlavu.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
29.03.2008 17:20:08
Muž který nebyl - "Když mi bude v noci nad hlavou dvě hodiny brečet dítě, tak samozřejmě naštvanej budu, ale pochopím to.
Když mi bude v noci nad hlavou dvě hodiny štěkat pes, tak naštvanej samozřejmě taky budu a vírazně víc, protože z principu moc nechápu panelákový pejskaře."

Jo jo, o tomhle jsem PRÁVĚ mluvila.. a takhle jsem to vlastně i myslela..

A já o psech a dětech a případnými rozdílu či nerozdílu mezi nimi mluvit původně nezačala a TAKY mi to přijde právě zcestný..to tam začali motat jiní a mou původní diskuzi trochu i jiném tématu převedli do tohoto zcestného srovnávání...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 17:15:28
Když mi bude v noci nad hlavou dvě hodiny brečet dítě, tak samozřejmě naštvanej budu, ale pochopím to.
Když mi bude v noci nad hlavou dvě hodiny štěkat pes, tak naštvanej samozřejmě taky budu a vírazně víc, protože z principu moc nechápu panelákový pejskaře.

Každopádně plést do tohohle rozdíl mezi psem a dítětem mi přijde tak trošku zcestný.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
29.03.2008 15:42:56
Je to stejné, je jedno jestli řve dítě nebo štěká pes. Ale mně je to jedno, mně nevadí ani jedno.
V té včerejší diskuzi souhlasím se Švejkem.
 tupá žiletka Žena22 Kategorie
29.03.2008 14:58:55
A proč je špatné klást na stejnou úroveň dítě a psa? To je přece individuální, někdo má radši psi, někdo radši děti. A nechápu proč má být pes za každou cenu někde mnohem níž než lidi? My jsme lidi a všechno ostatní nám nesahá ani po kotníky?
Pro mě jsou např. psi mnohem víc než lidi nebo děti, a budu je klást klidně i na vyšší úrověň, nevím proč se na tom někomu něco nezdá.
 einy
29.03.2008 14:57:09
Sosarian-->>
No "zastáváš" není to správný slovo, spíše objasňuji proč bojují za to za co bojují...
Mají totiž to co ty nazýváš nemocí - už JE chápeš?

Když jsi to tak hezky nazval nemocí... Tak chápeš nemocné lidi? Chápeš proč nechodí po nohách ten co nemůže chodit a je na vozíku? Chápeš proč bezruký nechytá věci do ruky? Chápeš proč člověk nedá psa pryč když k němu má citovou vazbu, a to i přesto že mu rozum říká nebo logika že pes je něco jiného než dítě?
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:53:24
2Tvůj nepřítel: je snad jedno co udela vetsina ty se tu te vetsiny ktera to dela spatne zastavas kdyz se snazis vyvracet to co rika ona i presto ze nepise zadny logicky chyby


vsak ja vim dit sem to psal :)
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 14:50:31
Sosarian-->>
No to nemusíme, ale většina tohle udělá. No a jinak jsem hlavně měl na mysli diskuzi Jachne Polka kterou to všechno začalo, tedy tohle dohadování protože on si začal stěžovat na štěkajícího psa.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:47:46
2Tvůj nepřítel:
to ze se neceho spatne zbavuje snad neznamena ze s tim pak musime automaticky souhlasit a rikat ze to tak ma byt....

a ona si tu nestezuje, stezuje si ten debil co tu pise hovadiny
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 14:44:50
Sosarian-->> No to by se dalo říct o dalších věcech které jsou pro tebe nebo mě nebo někoho jiného šílené - že se jedná o nemoc. Nemoc nebo ne, bohužel to tady na tomto světě je a nedá se to vymýtit. A to je důvod proč musíme v noci trpět štěkajícího psa nebo naopak sousedy stěžující si na štěkajícího psa. A co následuje pak? No smíření, vyrovnání.

TO v praxi znamená - nestěžování si v diskuzích po internetu a pod.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:43:12
Sosarian - jééé díky, tvá slova balzám na duši:-) - ano, já jsem chtěla říct, že i ten zdroj samotný a jeho charakter je důlležitý a ne jen síla decibelů..ale oni to nechtějí chápat...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:42:29
2Tvůj nepřítel: vazba na psa stejne silna jako na dite je nejaka nemoc...
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 14:40:24
Toleratnejsi(i kdyz je zvuk vyrazne neprijemnejsi)jsem k placi ditete of course.KAzdy ma nebo bude mit dite a to kdyz je hodne male breci.Thats life.Pes se do nekterych typu spolecneho bydleni obzvlast jsou li majitele porad pryc nehodi a to vi kazdy.Na druhou stranu,kdyz uz bych nedejboze nekdy musela v panelkau bydlet.Je mi jasne,ze tam ti lide ziji a zivot prinasi hluk-ze jim tam bude rvat dite,hrat hudba,stekat pes a vecer bude vecirek a obcas probehne hadka ci bourlivy sex a budou o nem vedet sousede horizonatalne i vertikalne sousedici..Vlastne i toho duvodu bych tam bydlet nemohla-protoze souziti spolecne s mestskymi neurotiky,co vam klepou kostetem do stropu a divaji se na vas pres prsty,ze se teda vcera nevyspali nechci.
Smajlík  limon y sal.
29.03.2008 14:39:46
Sosarian-->>
Nebo za třetí. To můžeš brát podle Emocí, k čemu máš větší citový vztah.
No já se ji snažil vysvětli, proč si tedy lidi co si pořídili psa do paneláku nemůžou dát pryč, ona totiž psala že dítě na rozdíl od psa se může dát pryč. Ale nemůže, když je tu stejná citová vazba jak na zvíře tak na dítě.

Teď hodně odbočím, já si nemyslím že pse je věc jenom protože je to podle zákona a víš co? Ty si nemyslíš že zabití člověka je špatné jenom protože to tak je podle zákona, sám jsi to psa.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:38:49
2Jachne Polka: vsichni to tak ale pochopily

"Někteří uživatelé tvrdí, že když Vás ruší neustále štěkající pes, tak je to úplne stejné, jako když Váš ruší brečící mimino. Oni jej zkrátka dávají na stejnou úroveň."

nechapu jak by tohle mohla vynechat kdyz o to tady jde, ze to na stejne urovni proste neni
(samozrejme po nejake divne stránce hlasitosti ano, ale tohle neni jedina vec ktera se musi brat v potaz, veskutecnosti neni duvod proc nebrat v potaz aji zdroj, myslim ze kdyz uslyšís malý děti jak běží za zmrzlinářem aby jim dal zadarmo zmrzilnu protoze sou velikonoce bude to neco jinyho nez kdyz uslysis bandu feťáku bouchajicim hlučnýma motrokama do aut, palící tvoje ženy a znásilnující kostely)
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 14:36:25
Polka - ano ano - "Aha, takže ty mluvíš ČISTĚ O TOLERANCI kraválu od dítěte a od psa."

"Někteří uživatelé tvrdí, že když Vás ruší neustále štěkající pes, tak je to úplne stejné, jako když Váš ruší brečící mimino. Oni jej zkrátka dávají na stejnou úroveň. Atd."

Tím jsem myslela, že na stejnou úroveň dávají TOHO PSA A MIMINO (to je to, s čím nesouhlasím), nikoliv ten kravál, to bylo možná dvojznačné...To mě trochu štve, že to vyznělo dvojznačně.

Ne, mně vadí, že se srovnává dítě a pes (že jej někteří kladou na stejnou úrověň) a pak také mluvím o té míře tolarance u dítěte či u psa, to asi hlavně.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:34:59
2Tvůj nepřítel: muzes si vybrat,
ber to podle zakona - pes je vec, dítě člověk
nebo to ber podle logiky (tak jak by to spravne melo být) - pes je méně cenný, dítě je člověk (vyssi druh)


to ze napises ze to tak nekteri lide berou je naprosto zbytecny protoze to ona evidentne ví, kdyz se tady děsí nad tim ze to tak lidé berou...
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 14:33:15
Tohle je těžké paušalizovat. Měla jsem velkého psa a respektovala jsem na ulici něčí strach a vzala jsem ho nakrátko a raděj přešla ulici na druhý chodník, když jsem viděla že se ho někdo bojí. Teď mám malého šmejdíka jezevčíka a postupuju stejně. Když vidím ženskou se 4letým dítětem které se k němu hrne, tak i když jsem si jistá že by dítěti neublížil, ale přitom vidím že maminka má strach, raději jdu jinudy. Nebo dítěti řeknu raději ho nehlaď, někteří pejsci to nemaj rádi...
Na druhou stranu jsem bydlela v paneláku a můj millánek - čerstvé štěně, vyváděl (teda ale jen přes den a jen přechodně než si zvyknul) a sousedka mi taktně doporučovala nejdřív ať mu dávám nažrat (a nechávala mi u dveří pro něj polívky a jíné jídlo) a potom ať ho nadopuju práškama, aby byl v klidu. Tady jsem taky argumentovala tím že když pes štěká je to přirozené vyjádření že se mu něco nelíbí (nebo taky líbí :-) ) a nebudu ho oblbovat práškama.
 DobreVlocky Žena Kategorie
29.03.2008 14:27:56
kikiwhite-->>
OK já se ti pokusím napsat v kostce co se ti snažím zdělit a tentokrát se to pokusím nepoplést.
Pes i dítě jsou dva nedobrovolná živá stvoření - je na každém člověku jestli si jej pořádá nebo NE a když Ano tak za to obvykle nese následky on.

Pes i dítě jsou něco jiného to je pravda ale... Někteří lidé to takto neberou, berou psa i dítě úplně stejně, mají je na stejné úrovni v žebříčku hodnot. A v tom je ten problém že spoustu lidí si myslí že VŠICHNI berou psa a dítě jinak protože např. PES JE PODLE ZÁKONA VĚC nebo protože ONI SAMI VIDÍ PSA A DÍTĚ JAKO NĚCO JINÉHO.

A v tom je ten problém . . .

Ehm jinými slovy - nejde o to že pes a dítě je něco zcela jiného ale že to tak lidé někteří nevidí, neberou.

Tím ti odpovídám na otázku v diskuzi, kde se ptáš na to jestli je pes i dítě to samé.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:25:27
Polka - "-Asi i ty uznáš, že obé je sto člověka vzbudit.. Příklad shodné vlastnosti.
-Pláč a štěkot jsou stejné v tom, že dokáží rušit soustředění např. na při čtení si knížky
-Jiné jsou v tom, že přivolaná policie se bude zdráhat upozorňovat rodiče dítěte, obvykle ale ne majitele psa..
-Různá je možnost zodpovědné osoby hluk utlumit - psa lze sesekat novinama, dítě ne
Atd. atd. atd. !!!!"

Ale s tímhle já souhlasím !!- vždyť tyhle argumenty jsem dávala Svejkovi - my jsem pak ale přešli spíše na rekace na tyto podněty (štěkot/pláč a tolernbce k nim)...takže mi mozek nikdo neurval, já jsem přece v dolní diskuzi říkala to samé..a nikde jsem netvrdila, že pláč dítětě, nemůže nikho vzbudit - jen tvrdím, že je na něj jinak pohlíženo (policie atd.) nebo by mělo být a to tvrdíš i ty, tak kde je problém??
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:21:02
Tvůj nepřítel - tak v tom případě já vedu rozhovor:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:19:23
kikiwhite-->>
Jo jo teď jsem na to také došel...
problémem je že neumím číst tak jsme sosarianům můj citát která zkopíroval a dal do uvozovek blbě přečetl a myslel jsem že se jedná o tvůj citát.
Diskuze je diskuze - ve škole v hodinách psychologie nás učili že se v diskuzích nepoužívají emoce, když ano, nejedná se o diskuzi ale rozhovor nebo dokonce i hádku...
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:19:13
Depresista - ty jako nečtš nebo co?
"Pozor!! Mluvím hlavně o miminech či batolatech, nikoli o nevychovaných starších dětech, tam už to poch. neplatí, to už je také často vina rodičů, ale u miminek??"

Takže diskzue je o brečících K O J E N C Í CH, 5 leté rozmazlené dítě NEOBHAJUJI!!!
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:17:17
Nepřítel - nasrala nenasrala, já jsem dost emotivní člověk, tak prostě diskutuji emotivně, a co jako?

S tím citátem seš takovej popleta, Sosarian to myslel taky jinak, ale to jedno, to už by stejně nikdo nepochopil:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:14:05
Tulda - Ach jo:-) "Nenechám přece dítě celou noc řvát, protože je to dítě a toleruje se to, ne? :) " Řekni mo PROSÍM, jak to uděláš, když to mimino třeba bude mít celou noc bolesti břicha - dost běžné u kojenců a nebude k utišení třeba celou noc - velmi velmi častá věc...řekni mi sím, jak ho utiším, když máš na to recept, třeba to využiji u druhého potomka:-) Díky MOC za radu!!:-)

Myslíš, že ty rodiče samotné to neruší a nechtěli by radši spát a že ho tiší jen kvůli sousedům? Co to je za větu, že dítě utiším, aby nerušilo sousedy - dítě tiším v první řadě kvůli tomu, aby mu bylo dobře, pak kvůli sobě a tím i kvůli sousedům, ne?? A když to nejde, tak to holt nejde, to je snad jasný, ne? Nikdo nenechá kojence řvát je tak z plezíru..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:12:29
kikiwhite-->>
- Tvůj citát jsem zkopíroval a dal do uvozovek. Přečti si ho.
- Co hodláš nebo nehodláš mi je lhostejné.
- Já ti říkám jenom reálný fakt že pes pro některé lidi (až se ti to líbí nebo ne) je stejně tak důležitý v rodině jako dítě, proto mi přijde ujeté psát ZABÍT PSA, VYKUCHAT PSA a dítě je správné a dobré (pozor, nikde nepíšu že jsi tohle psala ty)
- Pes i dítě = oboje je dobrovolné. Za oboje si následky v případě obtěžování druhých nesou majitelé.
- Když tě dovede nasrat taková trapná diskuze - proč se účastníš diskuzí?
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:11:24
Hluk je hluk. Je jedno co ho vydava, ale kdo za nej ma zodpovednost.
 nEhE Muž Kategorie
29.03.2008 14:09:48
Byl jsem mnohokrát svědkem, jak v MHD nebo ve vlaku dítě evidentně rozjívené řve, blbne, zlobí .. a je úplně obyčejně nevychované )cca 5 let) .. dělá strašněj bordel a maminka je úplně v pohodě .. tam je na místě dítě zašlápnoput a maminku vyhodit z vlaku !!!

.. kdyby za to nebyl kriminál, už jsem to několikrát udělal ! Některý fakani jsou nesnesitelný !! .. a maj prdel z toho, že dělaj bordel .. Jako v Kambodži ! Pověsit na vrata !!
Smajlík  Depressissta
29.03.2008 14:09:16
Tulda-->> nemyslím ale ten kdo bydlí v paneláku a ne v rodinném domě více ruší svým dítětem nebo psem sousedy a tak musí počítat s tím že si sousedi budou stěžovat a bude jim to vadit . . .
Proto ať se nediví a nestěžují si - je to jako běhat nahý po ulici a pak si stěžovat že mě policie nasadila pouta a odvedla mě do vězení.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:08:12
Je zde lidí jako sraček a dokud se s tím něco neudělá budeme na tom všuchni zle šračky se musí spláchnout nejlepe potopou světa.
Smajlík  bhagavan Muž61 Kategorie
29.03.2008 14:07:50
Tvůj nepřítel - "oboje je zcela dobrovolné a nikdo tě do toho nenutí" - to není žádný můj citát!! Jestli ano, chci důkaz, to je naopka spíš citát a argument mých opdůrců!

PES je dobrovolný, dítě je přirozené...a i kdybychom to brali tak, že obojí je dobrovolné, tak prostě NEHODLÁM srovnávat dítě a psa, o TOHLE mi jde, už mě to nebaví pořád dokola opakovat!
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 14:06:46
kikiwhite - podívej, ať už budu mít psa nebo dítě, budu se snad snažit, aby oba rušili svoje okolí co nejmíň... Nenechám přece dítě celou noc řvát, protože je to dítě a toleruje se to, ne? :) Nebo by ti to přišlo normální? :D
Jinak budu ráda, když budou moji sousedi tolerantní jak k mýmu dítěti, tak třeba i k mýmu psovi, až se přestěhuju a bue si muset zvykat na nový prostředí. Bez mučení se přiznám, že na návštěvách v paneláku má tendence štěkat víc, protože se tam hluk víc nese, než v cihlovým domě...

Tvůj nepřítel - myslíš, že člověk, co má byt v paneláku v osobním vlastnictví je míň zajištěnej, než někdo, kdo si jen pronajímá rodinnej domek?:-)
 Tulda Žena21 Kategorie
29.03.2008 14:04:10
Já nikdy nepsal: kdo bydlí v paneláku NESMÍ nebo NEMĚL BY mít dítě - ale ať se nediví že sousedy ruší...
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 14:01:06
Sosarian-->> No dítě mít můžou ale musí počítat s tím že to lidem bude vadit když bude v noci řvát stejně jako pes když bude štěkat.

Pes a dítě = oboje je zcela dobrovolné a nikdo tě do toho nenutí - tohle ale není můj citát, jen jsem citoval to co mi psala ona.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 13:59:14
Sosarian - ježíš díky za první normální názor, já už se fak lekla, co to tady je za názory...třeba že člověk by neměl bydlet v paneláku s dítětem a tak..co to je panebože za řeči?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 13:58:51
Tedy sakra. blbost jsem napsal - Dítě JE dobrovolné...
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 13:58:32
Mimochodem, dítě není dobrovolné...
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 13:58:01
kikiwhite-->>
No to jo... TO uznávám ale více mě však dostala tvoje reakce na švějka, možná namítneš že je vytržená z kontextu ale já myslím že to není tak hrozný...
Takže mě zaráží tvůj výrok:
"pes je zkrátka něco jiného než dítě, na toto se nevztahuje ani má citace z občanského zíkoníka, neb dítě NENÍ věc a malé miminko fakt nemůžeš nijak ovlivnit, aby nebrečelo, nemůžeš ho vycvičit ani příp. dát pryč...
Pes je tvá dobrovolná "věc" která je navíc, dítě navíc fakt není, je to jaksi dost důležití součást součást rodiny, která je státem základně podporována, psi nikoliv..."

To že zákon tvrdí že pes je věc, neznamená že pes věc je - za předpokladu že by zákon tvrdil že dítě je věc, byla by jsi také na straně zákonu? Řeknu ti to jednoduše: VĚC = VŠECHNO CO NEŽIJE.

Psa možná můžeš vycvičit a miminko ne - to pravda jest. Ale to že JENOM psa můžeš dát pryč a dítě ne - to je podle mě už trochu nesmysl. Dítě můžeš dát pryč jako psa - ano namítneš že: "Dítě je důležitější součást rodiny". Ale takt cítíš TY ale ne VŠICHNI. Na světě je strašně lidí kteří psa berou stejně jako dítě a rozhodují na základě emocí, nikoliv zákona jako ty. Spousta lidí by nikdy nedalo psa pryč jako dítě a spoustu lidí má rádo psa jako dítě...

Emoce jsou silnější než zákoník..

Navíc podle zákona mají rómové sociální dávky, a dostanou dům když si udělají dítě - podle zákona jsou rómové tedy více v určitých věcech - tak i podle tebe jsou rómové více než my bílí?
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 13:56:19
2Tvůj nepřítel: to je dost psychopatickej nazor ja se narodil v pavlacovym domu pak sem zil v bytovce a pak v panelaku
a myslim ze 3+1 je dost velkej byt pro standartni rodiny o kterych tu je taky řeč

myslim ze vetsina lidi v brne snad zije v panelaku, kdyby nikdo z nich nesmel kvuli tomu mit deti tak v brne neni nikdo kdo by pracoval :)


"LOL pes je dobrovolná věc a dítě není??" tohle je taky pekna blbost mimochodem, ano dítě kdyby se dítě melo zařadit mezi dobrovolnou a nedobrovolnou věc tak je to povinná věc.
nicmene dite narozdil od psa neni věc že...
 Sosarian Muž Kategorie
29.03.2008 13:50:29
Rozdíl nevidím. Pokud se jedná o občasné vytí/plakání ...v pořádku, ale jinak asi totéž, co napsal Tvůj nepřítel.
A vlastně jo, uřvané děcko mě vytočí víc.
 EvaHebounka Žena32 Kategorie
29.03.2008 13:48:35
Tvůj nepřítel - nebyla to narážka zrovna na tebe...byla to narážka na jiné...

A má diskuze nenadávala JEN na psy, to jsi špatně četl - já jsem navazovala na diskuzi Jachne Polky, která byla o psech, tak nevím proč bych tam měla psát o dětech nebo o stíhačkách (které jistě také v noci případně ruší) když byla řeč konkrétně o psech...ale to přece neznamená, že nevím, že jsou i jiné zdroje rušení, to je snad jasný, ne?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.03.2008 13:44:04
Kteří? TO byla narážka na mne?

Myslím si že je na světě spoustu lidí kteří si pořídí psa a neumí se o něj starat - nenaučí ho mlčet přes noc a podobně, tito lidé jsou debilové.
Dále pak jsou lidi co si pořídí fakan a to i přestože bydlí v paneláku nebo na nějaký bytovce - kdo se rozhodne pro dítě, měl by mít pořádné zázemí - kdo nemá pořádné bydlení a pořizuje si fakany tak ať se nediví že se to sousedům nelíbí - úplně stejně jako se sousedům nelíbí vyjící pes.

Tím vším chci říct, že v každým případě je to vina majitele, a není fér nadávat JENOM na psy, což tvoje diskuze předchozí dělala.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
29.03.2008 13:41:45
Mně ruší oboje. Možná, že až někdy budu mít vlastní děti, tak budu k plačícímu dítěti tolerantnější, ale zatím je to pro mě to samé, co štěkající pes, hlasitá hudba apod.. Když chci spát, potřebuju klid.
 kalkur Žena26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč