Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.285312, vloženo 13.02.2008 19:47:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Řidiči NÁKLAĎÁKŮ a KAMIONŮ
Jaký na ně máte názor? Štvou Vás na silnici, nebo naopak Vám přijde, že se chovají profesionálně a máte s nimi jen dobré zkušenosti?

Já sama nejsem vyhraněná v názoru na ně - je to tak padesát na padesát. Někdy mi přijde, že se chovají opravdu dobře - když například přijíždím na velice frekventovanou hlavní silnici, kde jede jedno auto za druhým, a chci odbočit do leva, tak je to skoro pokaždé řidiš náklaďáku, kdo na mě blikne, abych jela. Také mám mnohé dobré zkušenosti s předjížděním náklaďáků/kamionů, kdy dotyční řidiči udělají místo tak, abyste je mohli úplně v pohodě předjet, či Vám dokonce bliknou že můžete jet. A jistě by se našlo mnoho dalších příkladů jejich dobrého a profesionálního chování

Nicméně, mám s nimi i zkušenosti zcela opačné - často tito řidiči "hrají" na to, že jsou prostě velcí, a tím pádem i silnější. Prostě na Vás kašlou - udělají si nějaký manévr a Vy ostatní se třeba pos...Vědí, že to je opravdu tak to jediné, co můžete dělat.
Příklad z dneška: Vracím se z práce (autem) a z vedlejší silnice mi tam suverénně vjede kamion, skoro těsně přede mnou, ačkoliv za mnou na silnici nikdo hned nejel. On věděl, že prostě zabrzdím a tečka. Tak co by čekal. Ok, ale to bych ještě pochopilaa přimhouřila oko. Jedu tedy za ním... - najednou v protisměru další kamion.. vidím, jak ten přede mnou brzdí (nikde žádná odbočka, cyklista, nic..) a ten druhý v prostisměru brzdí také a zapíná výstražná světla...a najednou se stojí - nikdo neví proč - dva tiráci zahradili oba pruhy..
Jelikož jsem byla těsně za ním, neviděla jsem, co se děje. Chvíli jsem čekala a říkala si, co je? Nějaká bouračka, porucha? Za mnou se již dávno vytvořila kolona, v protisměru také (pro upřesnění - jednalo se o pražskou silnici v začínající dopravní špičce). Dost jsem spěchala, tak jsem si trochu vyjela ke středu silnice, abych viděla, co se stalo..A nechtělo se mi tak nějak věřit vlastním očím . Nebyla to bouračka, nebyla to porucha - ti dva řidiči si mezi sebou z kabiny do kabiny měnili nejaké papíry a vedli nějakou důležitou řeč. A proto na pár minut zůstala stát desítka aut v koloně!...prostě neuvěřitelné (neumím si představit, že by něco podobného udělalo nějaké osobní auto:-))..jak si tohle může někdo dovolit a navíc s takovou suverénností? Když se totiž pak rozjeli, ani nám ten protijedoucí nepoděkoval, nemávnul na omluvu.. nic..A ten přede mnou ani nepustil ta výstražná světla..(na co, vždyť ty blbý osobáci počkaj, mně jsou u pr..)..no, nabubřelost úžasná..
Filozofie takovýchto řidičů zkrátka je - "prostě si zastavím (poch. kde a kdy se mi zachce), oni se neposerou a i kdyby, co můžou dělat - my to zkrátka zatarasíme a hotovo, jsme větší a na ostatní řidiče serem.." .
Takových příkladů je opět mnoho a mnoho (např. sporné předjíždění se komionů navzájem na dálnci, tam ale také záleží na řidiči - buďto je prase a vjede tam ostatním taktéž jako prase a nebo ne:-), čili princip zůstává stejný)

Tak Tohle je zase druhá stránka - ta horší - řidičů kamionů..tak nevím..
Ty dobré a špatné zkušenosti jsou, jak říkám, tak zhruba jedna ku jedné, záleží taky na tom, jak jsem naladěná a co jim "odpustím":-))

Jak se ně ně díváte Vy?
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.02.2008 15:37:53
jako řidička, jsem ještě nákladák na silnici nepotkala....
spíš mám na ně jinej názor, otec je prof. řidič a mám hodně známejch co jezdí, občas mě sebou někam vemou, je to náročny povolání, člověk je většinou sám, nebo v cizim prostředí, já bych to asi nezvládla.
 LUMBERS Žena24 Kategorie
14.02.2008 10:19:05
Samozřejmě, že mezi nimi jsou blbci i pohodáři a slušní (s oběma skupinami mám zkušenosti). Nejde paušalizovat - ať už do plusu či do mínusu.
Takže se musím ohradit proti jejich obhajobě typu: je to pěkná pakárna... kdo za tím volantem nikdy neseděl, nemá právo soudit... nejezděj pro svoji zábavu ,ale pro tu naši...
Jakákoli profese se musí chovat slušně, ohleduplně, i kdyby měla práci sebetěžší a sebevětší pakárnu. Omluvili byste Deža, kopajícího kanál, kdybyste šli kolem něj po chodníku a on do vás zatnul krumpáč? Omluvili byste ho tím, že mám děsně těžkou práci, že mám pakárnu, že byste to nedělali, tak se mu přece není co divit a vy máte teď krumpáč v lepším případě v noze, v horším v zádech?
Omluvili byste chirurga, že byl přetaženej, měl pakárnu a tak vám zašil do břicha nůžky?
Omluvili byste úředníka, že ten den už toho měl moc, tak vás prostě poslal do řiti?
Omluvili byste učitelku, že byla přetažená a tak zmlátila vaše dítě? Nic byste neříkali, protože vy jste nikdy neučili, tak nemáte právo soudit? Vždyť ho jistě nezmlátila pro svou závabu...
Jistě že ne! Takže, prosím, tento typ omluv ne! Pokud se chová tirák na silnici jako prase, prase je a dvojnásobné, protože řídit je jeho profese a jako profesionál by naopak měl jít příkladem. Jestli je přetaženej, není omluva. To je pouze obvinění jeho zaměstnavatele, že ho k tomu nutí a na jehož hlavu tím také padá spoluvina.
Smajlík  Alexto Žena28 Kategorie
14.02.2008 00:11:46
JEZEVEC: Nejen ta, dokonce i Bawo 1er koupíš coby N1 :-D

A k témtu - předně teda předesílam že trochu matu nepřítele, navzdroy nicku na kamionu nejezdim (láká mě to... Ale zatím se věnuju jiným věcem který mě taky lákají, třeba na to někdy dojde řada), jezdím občas na dodávce.

Ovšem kamioňákům fandim a beru na ně ohledy jak se dá. Takže když se předjíždí na dálnici, v pohodě se zavěsim s dostatečným odstupem do levýho - tak aby mě předjíždějící viděl, ale neblikam a neprudim. Ostatně - 130 m/h je na dálnici rychlost nejvyšší dovolená, nikoliv minimální garantovaná, jak si leckdo myslí. Spíš se mi otevírá kudla v kapse když se mi v takovej chvíli někdo přilepí na prdel a bliká co to dá, to je manévr vyloženě pitomej.

Když odněkud vyjíždí na cestu s velkým provozem, pustim ho i když mám přednost. Samozřejmě když si můžu vybrat pruh třeba při zastavování na světlech tak ne před kamákem.

Atd atd. Budu se opakovat, ale: Chceme plný regály v supermarketech? Od každýho zboží deset značek? Svíčkovou z Argentiny, kytky (tulipány :-) ) z Holandska, víno z Francie....? Dodávky objednaného zboží nejpozději zítra...? Tak nám to někdo musí přivézt.

Všude se najde blbeček, ale kamioňáci doplácí jen a pouze na to že jsou víc vidět, přitom tu jsou víceméně "kvůli nám".

Když už koukat na nějakou skupinu profíků krz prsty tak na piloty na angličákách typu Sprinter, Crafter, Transit... To bejvají střelci, kterým se klidim z cesty :)
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
13.02.2008 22:29:12
a mě se pak lidi divej že vozim v autě sekeru :-) beru to kus od kusu, mnohem casteji mě ohrozuje osobní auto...takhle když jsem jel se stehovacim autem (do 3,5t) z Oloumouce v levem pruhu,zacal me predjizdet tirak s navesem...a tou pulkou navesu do me zacal najizdet..tak jsem to strhnul.. dal brzdy a jen tak tak...se vyhnul...kdyz ho predjedu ,vidim jak si telefonuje.....už se tesim na paintbalovou pistoli a pokropim mu sklo tak až neuvidi dokud proste nebude muset zastavit...fuck of na bezohlednost at už ma malej nebo velkej volant .-)
 karek Muž30 Kategorie
13.02.2008 22:13:18
Ahoj Kikinko :-) Myslím, že větší část, možná 80% kamioňáků jsou v pohodě a takových idiotů je menšina. Mnohem větší průser je to u řidičů dodávek a pick-upů, kde se to iqáčema jenom hemží a řek bych tak polovina jsou fakt blbové (příp.mladí nevyskákaní kluci, kteří se na silnici chovají jak blbové a časem z toho snad vyrostou). Ale to už je asi dané tím, kdo dělá takovou debilní práci, vozit nějaké krabice odněkud někam.
 Cocteau Muž99 Kategorie
13.02.2008 21:56:19
Dívám se na ně velmi pozitivně :D.
Nejen, že při stopu mě několikrát svezli, ale i tak, že soused má velkou atodopravu a spoustukrát mě řidiči, který znám osobně brali a berou někam kam potřebuju (např. do školy:-) popřípadě jinam nejen po republice) a jinak bych se tam dostával obtížnějc, nebo určitě ne tak rychle.
Takže jsem najel stovky kilometrů v kabině nějakýho velkýho auta.
Většina lidí, kteří na ně nadáváj, tak opravdu soudí jen podle toho že jsou to velký auta a je je všude vidět. Kdyby to byli osobáky a udělali to samý psala bys to tu? :D
Jako jasný že i mezi profi řidičema jsou prasata, ale myslím si, že se to řádově změnilo zavedením bodového systému. Neni pro ně lehký někde zastavit, nebo někde vjíždět vzhledem k jejich velikosti a hlavně kvuli jejich hmotnosti.

A většina lidí, kteří je buzerujou si neuvědomujou, že nejezděj pro svoji zábavu ,ale pro tu naši.

To si neuvědomujou ani různí zákonodárci, kteří se je snažej pořád různýmy spůsobama buzerovat, ale to by bylo nadlouho.
 vesničan Muž22 Kategorie
13.02.2008 21:35:37
Vadí mi akorát jejich vzájemné předjíždění na dálnicích. Respektuju, že ubrzdit nebo rozjet kamion potřebuje delší dráhu než osobák, takže se jim snažím nedělat myšky.
A vyhýbám se troubení nebo gestikulaci na ně, neboť ty mrchy většinu času tlachají přes vysílačky a nějaký jeho kolega o pár km vpředu mi to pak dá sežrat.

Alpine Pro: techicky je náklaďák každé vozidlo kategorie N, tedy i N1, což je oktávka v kombíku s přepážkou. :)
Smajlík  jezevec nákladní
13.02.2008 21:24:04
Technická poznámka:

Každý kamion, tj. tahač + návěs, je náklaďákem, čili když chceš psát o náklaďákách a kamionech, stačí pojem: náklaďáky.

Jak jsi psala ty? Dejme tomu, že bys chtěla napsat diskuzi o ovoci - ty jsi ji nazvala: Máte rádi ovoce a jahody?
 Alpine Pro
13.02.2008 20:38:20
Jsou to profesionálové a myslím si, že v průměru se chovají o něco lépe, než průměrný řidič.
 Researcher Muž81 Kategorie
13.02.2008 20:22:00
Není snadný život v kamionu a tak co nejvíc můžu, toleruji.
 jan wat Muž Kategorie
13.02.2008 20:19:57
Az vyrostu, chci byt ridicem nakladaku.
Smajlík  nEhE Muž Kategorie
13.02.2008 20:18:24
To je to samý jak u lidí. 50% jsou blbci, 50% ne. To není tím, že to jsou zrovna kamioňáci. To s tím nemá nic společnýho.
 tlustytrpaslik Muž Kategorie
13.02.2008 20:11:44
Já každej den v kamionu, v kabine sám před spaním, v Berlíne či ve Štokholmu , péro si sám nahoním
Smajlík  eee xxx
13.02.2008 20:08:12
Komu furt cpes svoje zazitky za volantem ty skvely ridicko.
 Namyšlenec Muž20 Kategorie
13.02.2008 20:00:26
Chtěl bych být kamioňákem a jezdit po světě.
Smajlík  cross7 Muž20 Kategorie
13.02.2008 19:59:40
Smetík - ne, za to tě neukamenujem, je to určitě tak..vždyť jsem psala, že spousta jich je dobrých a profi..ale jsou i drzouni a blbci, no..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.02.2008 19:56:39
Jednoho miluju, takže dobře. Je pravda, že je to tak 50 na 50. Přála bych těm, kteří na ně nadávají, aby to šli chvíli dělat. třeba jen na měsíc. Manža mi říkal, že někde četl o jedné učitelce. Vždycky na kamioňáky nadávala, pak si udělala papíry a každý prázdniny jezdí. No a vidí všechno úplně jinak. Proto říkám, že kdo za tím volantem nikdy neseděl, nemá právo soudit. Tak teď mě ukamenujte.
Smajlík  Smetík Žena30 Kategorie
13.02.2008 19:55:14
Votrapa - A upřímně jejich práci bych nechtěl dělat. Asi to není žádný med.
No, to se taky snažím si říkat - třeba to předjíždění na dálnici toleruju a chápu- jak to maj chudáci udělat? Ale jak si dneska povídali do okýnka - to mě dostalo:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
13.02.2008 19:54:04
I když, jestli tady začnou opravdu jezdit řidiči z Vietnamu http://tinyurl.com/yu3w4l tak si možná ten neutrální názor poupravím ;-))
 Votrapa Muž Kategorie
13.02.2008 19:54:00
Nečetla jsem to celé, jen jsem chtěla říct, že mám tátu, který tohle povolání dělá už nějaký pátek. Z první ruky tedy vím, že je to pěkná pakárna... Troufám si říct, že je jeden z těch opravdu dobrých. Obecně na ně vyhraněné názory nemám. To je jako s každým jiným povoláním, nějaký člověk je lepší, nějaký horší, někdo chybuje, někdo ne... i když... tohle je častěji probírané téma, ostatně to se není čemu divit.
 #adinecka# Žena23 Kategorie
13.02.2008 19:53:02
Myslím, že je u nich % blbců zhruba stejné jako u řidičů osobních aut, akorát ten kamion je tak velký, že si toho každý všimne, případně jeho manévry (předjíždění na dálnici) omezí více lidí, než když se do předjíždění pustí strejc ve stodvacítce ;-)

Takže mám k nim respekt (spíše tedy k těm autům ;-)), ale nijak nejsem proti nim. A upřímně jejich práci bych nechtěl dělat. Asi to není žádný med.
 Votrapa Muž Kategorie
13.02.2008 19:50:54
Já mám chatu asi 100 metrů od budov mezinárodního dovozu/odvozu... jelikož jezdím na kole, tak mě nijak neomezují.. naopak, s pár se znám a vidíme se třeba jednou za čtvrt roku.. jsou rádi, že si s nima někdo pokecá atd :)
 Fíla Muž37 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2