Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.284883, vloženo 11.02.2008 21:12:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Šéf
Pěkný večer všem.
Tak se mi už před nějakou dobou podařilo vstoupit do světa pracujících a řeším stále pořád jeden takový problém - a to šéfa. Myslím, že jsem si v jistých ohledech ani lepšího nemohla přát - nehlídá, kdy přijdu do práce, kdy odejdu. Když si řeknu, aby poslal peníze dřív, udělá to... Ale já s ním nedokážu vyjít. Zkrátka to mezi námi vře, stále je napjatá atmosféra a já nevím, co s ním. Nikdy jsem s ním nešla do otevřeného konfliktu, na to jsem srab a především v tom nevidím východisko. On je super, ale má dar děsně ubližovat (nechtěne). Když už ho přešlo veškeré navážení do své osoby - takové ty rádoby vtipné, tak přiostřuje výpady vůči mě samotné - po stránce pracovní i sourkomé. Někdo mi radil, at ho jednou pěkně sjedu, že se trošku stáhne, ale já pořád nevím, bojím se toho, neodhadnu jeho reakci.
Jeho problém je, že prostě nestíhá svoji práci a zlost z neúspěchu odnesu já. Dneska jsme měli ostrou hádku kvůli náplni do tiskárny (prostě blbost), a já si raději sbalila věci a odešla si sednout jinam, abychom ani jeden neřekl, co nechceme. Myslím, že pochopil a nebral to jako provokaci, ale i tak naše tichá válka pokračovala. Nevím, co mám víc dělat, abych zmírnila to napětí, co panuje. My spolu nedokážeme normálně komunikovat, vždy nastanou problémy (už jen proto, že jsme si povahově tak podobní - máme stejné záporné charakterové vady) a já se fakt snažím, moc snažím, aby nevypukl konflikt (nevím, jestli to ví). Snažila jsem se s ním na téma komunikace promluvit, ale moc to nešlo. Stačí jedno slovo a už je oheň. Nikdy nevím, s jakou náladou přijde, jak na co zareaguje. Jednou jsem málo aktivní, jednou moc, nelze najít střed. Ví, že neumí chválit, snaží se napravit, ale za to umí jen kritizovat, jenže to umí tak vtíravou formou, že mu to na nic neřeknete...
Prosím, nemáte nějaké zkušenosti, co dělat, jak se zachovat atp. Snažím se mu vyhýbat, mít sluchátka na uších, zkrátka ztupit veškeré ostré hroty co přicházejí, ale někdy to nejde. Nechci o tu práci přijít, miluju jí, ale tohle se nedá odkládat do nekonečna, jednou to rupne. A já nevím, co s tím. Pochopíte, že sednout si a jednat na rovinu můžu s kolegyní, ale ne se šéfem. Prosím, hodte mi sem třeba nějaké návrhy nebo zkušenosti, abych měla alespon představu. A mmch. je mu 30.
Děkuji mockrát za váš čas. Pěkný večíř.
 Goodlife E-MAIL:   Žena20 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.02.2008 11:03:21
Nevím, měla jsem vždycky před šéfem respekt a ten něco podobného vylučoval. Nedokázala bych na něj štěkat. Útok bez odezvy není trvale možný. Takže asi tak. Zřejmě máš hodně jinou povahu než já, protože bych to řešila klidem.
 realita2008 Žena Kategorie
12.02.2008 03:38:26
Tak v tom Ti neporadím. Když jsem měla nějaký podobný problém se šéfem, tak jsem se vždycky nadechla a slušně mu řekla, co a jak dělám a proč se mi jeho způsob nelíbí. No a protože jsem si to většinou chvilku v sobě přebírala, tak hned po mém "výstupu" jsem položila na stůl výpověď.
I když mě pak takový šéf znovu lámal zpět, protože zjistil, že jsem byla přínosem pro firmu, tak už jsem se nikdy nevrátila. Jak jednou odejdu, zpátky nejdu.
Před sebou mám svědomí čisté, ale pracovně je to komplikované, protože spousta lidí si řekne, že radši budou držet pusu a krok.
Takže nevím, já mám svou hrdost a přesto vlak nejede. Ovšem je to taky extrém.
 Eva22008
11.02.2008 22:47:31
Když já se obávám, že tohle pomáhá, pokud má člověk strach, ne pokud řeší komunikační problém
 Goodlife Žena20 Kategorie
11.02.2008 22:45:09
Radši ne, jako na chudáčka, to jsem dala jen jako příklad. Pak bys ho mohla začít litovat. Spíš si ho představ nahatýho. Jen v ponožkách :-))))))))))))) To možná pomůže víc.
Smajlík  packa Žena35 Kategorie
11.02.2008 22:14:07
Packa: Já jsem bohužel člověk, co dá za pochvalu víc než za prémie :-). Ale děkuji za typy, zkusím se na něj dívat jako na chudáčka, zkusím se přes to přenášet. Jen mám pocit, že při mlčení se ty útoky ještě zhoršují. Nicméně měsíce jsem tam čtyři a uvidím. Dobré je, že výpověd můžu dát vždycky, není to jak opouštět vztah, rodiče, nebo se stěhovat.
Ve skutečnosti to tam však mám moc ráda. I jeho. Jen je to prostě dost náročné a já si s tím nevím rady
 Goodlife Žena20 Kategorie
11.02.2008 22:06:23
Pochvala- no nevím. Já jí nikdy neočekávala, fakt je, že mě v práci pochválili dost často. Udělalo mi to velkou radost. Ale myslím, že kdyby mě nepochválili vůbec, nechybělo by mi to. Když sama vím, že něco dělám dobře, tak mi to nikdo nevyvrátí. Přetavím si ten rozhovor jako by mě někdo přesvědčoval, že venku sněží, ačkoli je hic. A pak na něj soucitně koukám s přesvědčením: to je trouba.
Ale pokud tě opravdu přímo oznámkuje, že nic neděláš a všechno dělá on, tak reaguj ve smyslu: pohled kocoura ze Shreka a :šéfe, Vy jste tak důležitý, bez Vás bysme se museli pást. Ale to si jen mysli.
Jestli se pokusíš o změnu pohledu, tak hlavně: každých 10minut si to opakuj a vydrž aspoň měsíc. Jestli to nepomůže, tak to radši zabal, ať tam nenecháš nervy a mládí
Smajlík  packa Žena35 Kategorie
11.02.2008 21:52:15
Packa: Když to právě docela dobře nejde. Já jsem mu zakázala jakýkoliv vstup do mého soukromí, ale jsme schopni na sebe celé dny štěkat i kvůli práci. On sám má tendenci občas tahat věci do osobních rovin, což striktně odmítám. Každopádně vada na naší komunikaci právě končí průšvihama v práci.
A jen k tomu začátku - trochu nesouhlasím. Pochvala je pro pracovníka důležitá, ale většinou mi jen tak mezi řečí řekne, že jsem udělala vše špatně a že to dělal sám.
Ale máš pravdu, pokusím se z toho vytáhnout veškeré city a brát to velmi chladně (to bude dost těžký), ale hromosvod se mi vybaví z dětství a nemám na to se pro něj obětovat. Jen nevím, jak mu naznačit, že se mnou nemůže pořád tak vytírat a mávat
 Goodlife Žena20 Kategorie
11.02.2008 21:36:06
To je dost složitý, to se nevyřeší přes internet. Ale co jsem si stihla všimnout: vy řešíte potíže, které vůbc nesouvisí s prací. Já jsem z toho nepochopila, co děláš. A o to by mělo jít především. Není to tvůj partner, takže by ti mělo být uplně fuk, jestli chválí, jestli je milý, jestli je přátelský, jak moc taktně a elegantně jedná. To je uplně jedno. Na šéfovi jsou důležité věci, které popisuješ na začátku a podle toho, je dokonalý. Nepřistupuj k němu, jako k někomu, na kom ti záleží. Přistupuj k němu jako k člověku, se kterým chceš udělat kus práce. Je potřeba (když už jste takto blbě začli) si to připomínat každých pět minut. Kdysi se doporučovalo, představit si ho za stolem nahého. Něco jako v Ally Mcbeelové (nebo jak se to píše) představit si, že se do něj zakousneš a trháš. Prostě omez péči o něj a řeš práci. Jo a po odchodu z práce si natrénuj až do rána si na něj ani jednou nevzpomenout. Dá to práci,ale jiná cesta není
Smajlík  packa Žena35 Kategorie
11.02.2008 21:33:37
Mno, to mas slozite, bud se tam zblaznis, nebo si najdes stejnou praci nekde jinde, treba i za lepsi peniz, dikybohu, ze jeste studuju (a pracuju).
 virPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2