Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.281671, vloženo 28.01.2008 22:21:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
POMALÍCI na silnicích - čílí vás?
Vadí mi "pomalíci" nebo chcete-li "zpomalovači" na silnicích, kteří jedou pro jistotu čtyřicet anebo ještě lépe třicet místo padesát ve městě, než zatočí, tak takřka zastaví, občas bez blikání pomalu zastaví na okraji silnice, k semaforům dojíždějí na jedničku (tento zvyk jsem nepochopila - prostě normálně jedu a když je červená, tak zabrzdím, proč to dojíždět jak šnek, přičemž všichni za mnou musí taky, i když na to nemají třeba náladu a radši by již dávno stáli?), a na silnici mimo město to rozpálí na šedesát, přičemž silnice je jejich a není tak lehké je předjet, neboť jedou (pokud se jedná o malou silničku) zásadně v půli..
...a co mě vytáčí snad úplně nejvíc je, když (mluvím teď o dopravě v Praze) jede někdo v levém pruhu čtyřicet (většinou mimopražská značka, he he:-) ) a neuhne, i když se za ním začne tvořit kolona, prostě s bohorovným klidem blokuje ty, kteří by chtěli jet o něco rychleji (v Praze je zvykem levý pruh uvolňovat, když to jde) a pokud je to na urč. částech magistrály, tak o dost rychleji..

Nejčastěji to bývají různí dědové v postarších autíkách, nebo jak jsem již zmínila též vidlouši (tato poznámka, přiznávám, zamyšlí býti provokativní:-), ale pravdivá ), ale dost často i ženy.....skoro pokaždé, když se někdo někde vleče tak, že musím za ním takřka zastavit, je to buďto dědula (popř. strýc v čepici či klobouku), vidloň:-) nebo pipka - rozuměj žena :-) (já sama se za volantem mezi pipky nepočítám, neb v autě nějak záhadně získávám spíš mužské vlastnoti, co se týče řízení:-)

Mně tyhle pomalíci fakt čílej, rostu z nich:-), i když za to někteří, vím, třeba nemůžou (taky z nich rostu hlavně v duchu, no a někdy i nahlas:-) ) a kazí mi požitek z řízení...já sama jsem svižný řidič, pozor nikoliv blázen, ale jezdím svižně a nikoho nezdržuji (ale ani poch. neohrožuji), pokud to není bezpodmíněčně nutné..

Co vy? Jste pomalíci? Nebo svižníci (s podobnými pocity jako já)? A nebo tak nějak střed? Tak se přiznejte, popřípadě mimopražští začněte nadávat..:-)

Hezký večer:-)
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.01.2008 11:27:36
To je jak kdybych to psala já.. :)
Někdy mě rozčilujou míň, někdyx víc. Ale nedejbože když mám krámy... :O
 gi666 Žena35 Kategorie
29.01.2008 22:20:04
Terror
 Lene Žena26 Kategorie
29.01.2008 22:19:39
krokem jede k semaforu třebu několik km iikdyž mám před sebou kolonu- třeba k Baranďáku. S projetím to fakt nesouvisí.

Jedná se o plynulou jízdu což neznaená nutné projet křižovatku (semtam mi to vytvoří mezeru do který se nějakej děsně chytrej rychlík nasere aby objel dvě auta a celý to tim posere ale to by bylo na dlouho)
 Lene Žena26 Kategorie
29.01.2008 22:04:59
Votrapa, Colorlight, Terror - k dojíždění k semaforu - řekla jsem, že to budu pro ty, jako vy kopírovat, tak to činím:-):
!! Jo a pro všechny s tím semaforem !! (dále to budu už jen kopírovat) - já jsem mluvila o šíleně pomalém dojíždění, třeba v Praze, kde jsou veliké křižovatky, červená je zde kolikrát velmi dlouho, u semaforu je již vytvořena fronta, takže je to na 99% že stejně budete muset zastavit - tak pak se ptám, PROČ to dojíždět jak šnek, když stejně jistě zastavím - a o tom jsem mluvila..tam žádný takový důvod, že to projedu, NENÍ..toto možná platí v malých městech, kde je červená chvíli, já ji již zdálky vidím a před mnou není kolona..pak to má svou logiku jet pomalu a pomalu to projet..toto ale v Praze moc často není, vy chytráci...

Takže já mluvila o dojíždění a ZASTAVENÍ.. nikoli o pomalém projetí křižovatky...pomalé šnečí dojíždění, když vím, že stejně zastavím, je na h...nevím,proč by to dotyčný nemohl dojet normálně..NORMÁLNĚ - tím mám na mysli přiměřeně zpomalit a zastavit,... nevím, kde jste vzali to, že brzdím z fleku ze stovky nebo co (to jste si poch, vymysleli, abyste zněli jako chytrolíni, chápu)..mluvím o normálním zastavování - cOž snad každý činí tak, že nejprve zpomalí a pak zastaví...ale nemusím dojíždět krokem 50 m, když je nad slunce jasné, že budu muset stejně zastavit (FRONTA U SEMAFORŮ + DLOUHÁ ČERVENÁ)- tak o tom, jsem mluvila...
Děkuji, že teď jste to již snad konečně pochopili:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 20:00:29
A právě kvůli takovým hovadům, kteří si myslí, jak jsou skvělý řidiči, když umí předjíždět ty normální a porušovat předpisy, denně umírá tolik nevinných lidí.
Si to srovnej v hlavě, kdo je normální? - ti, co jezdí podle předpisů a opatrně, aby neublížili někomu jinému nebo sobě, nebo ti, kteří sežrali všechnu moudrost světa a mají potřebu si něco dokazovat vysokou rychlostí a závodit s někým, kdo veze v autě třeba děti?

Ale tobě asi nemá smysl něco psát.
 normální řidička
29.01.2008 19:51:28
Dojíždět k semaforu tak abych nemusel zastavit a rovnou se rozjel je myslim něco jako \\\"abil ity\\\". To že to neděláš neznamená že si blbá ale to že se tomu posmíváš už trochu jo... kvuli takovejm je (bohužel) kolikrát nejrychlejší pruh s kamioňákama protože jedou plynule a ne šup-brzd... teda kromě těch Jardů co vezou něco z Pardubic do Prahy.

vůbec nejradši rychlíky co vobjížděj a taky ty v audi co se dycky někde rozstřelej a zacpou celý město (dědové ve skořápkách - většinou garážovanejch - to nebejvaj)


*ženská zavolet neni takovewj horor jako ženská co si myslí že umí řídiit... podle toho co píšeš tě můžu ujistit že neumíš... no třeba až najezdíš pár set tisíc tak ti to dojde... si každej myslí že hned jak neni z řízení vyprdlej tak už je dobrej...*
 Terror Muž29 Kategorie
29.01.2008 18:04:09
Jel jsem jednou na D1 ku Praze. Najednou zácpa jak hovado asi na půl hodiny. A pak jsem to uviděl. V čele zácpy úplně nové červené Ferrari v hodnotě několika milionů a jede dvacítkou. Za volantem dědek asi okolo devadesáti, jazyk venku, klobouk na hlavě a hubertus... Zažil jsem něco podobného i víckrát. Jsem přesvědčen, že hodně staří lidé už by za to neměli sedat. Alespoň by neměli vjíždět na dálnici. Nevědomky se dopouštějí spousty přestupků, bez blinkru jezdí z pruhu do pruhu nebo jedou uprostřed silnice, na všechno pozdní reakce. Podobní mistři v řízení na našich silnicích jsou i šikmooký. Jet za takovou dodávkou plnou padělaného zboží nebo to potkat na křižovatce - nikdy neodhadnete, co se najednou může stát. Pokud to nezvládají za volantem, ať proboha jezdí na kole.
 tlustytrpaslik Muž Kategorie
29.01.2008 16:53:20
TruckerFH12: Na eskalátorech tuším je taky zakázané předcházet. A proto, když jedu s přítelem, nebo kamarádkou po eskalátoru, tak si nestoupám do řady za sebe, ale stojíme vedle sebe a povídáme si a nějak mě netrápí že by se někomu mohla o 3 vteřiny urychlit cesta. Jo taky občas chodím, ale jen když je volná cesta :)
Ach ten čas dneska :) Doufám, že se ze mě nikdy nestane tak uspěchanej člověk co mu jde stále o vteřiny. To toho mají ty lidi tolik a nebo chodit tak pozdě že pak musí dobíhat?

MrSally: Mamky přítel je řidič z povolání a jezdí v klidu a pohodě a stejně kouká kde co je, když ho někdo zdržuje :) Jeidné, kdy jsem ho viděla rozčileného,t akt o bylo, když si chlap hodil blinkr do prava, anjel si do prava, on ho začal objíždět zleva a páns i to rozmyslel a odbočil vlevo :)

kiki: No zajímalo o kolik minut se ti zkrátí ta cesta domů tvou skokanskou jízdou oproti té pomalejší plynulé :) Jeslti ti těch 10 minut za ty nervy stojí.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
29.01.2008 15:39:03
Co se to tak procital tak souhlasim s Charlesem a Namyslencem. Jezdim hodne a jezdim i docela rychle, a spis mam problemy s lidma z Prahy, kteri prave hodne casto se chovaji na silnici a hlavne na dalnici nepredvidatelne a maji zazite navyky z mesta (predjizdeni na posledni chvili, nedani blinkru atd). Bohuzel si hodne casto neuvedomuji ze na dalnici se nejezdi ani 50 ani 80 ale 2x tak rychlejc a tudiz ma clovek na kazdou reakci mnohem min casu nez ve meste a i nasledky mohou byt fatalni. Nejhorsi ridic, a uz sem to tu parkrat psal, neni podle meho nazoru pomalej deda s kloboukem, ale spis tatinek s detma z Prahy jedouci v patek odpoledne na dovoleno v pseudoterenim aute. Jinak pokud nekdo jede pomalu v levym pruhu tak mi to nevadi, paklize to netrva od peti minut vyse.
 Veldrane Muž34 Kategorie
29.01.2008 15:16:03
Mina Harkerova: Soudě podle věku ani nemáš řidičák. Nevím, o jakých Pražácích to mluvíš, já když jsem měl pražskou RZ, tak se mě snažili burani ze všech koutů republiky v autě zabít jen aby si dokázali, že dovedli předjet Pražáka. Když jsem si dovolil předjet mimo obec auto, co jelo 60 na rovném a přehledném úseku, když nic nejelo proti, dotyčný na to dupnul začal závodit (bylo mu to prd platné, měl jsem silnější auto), ale to mu nebránilo aby se mi nalepil na kufr s dálkovými světly. Podle RZ obyvatel Královéhradeckého kraje.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
29.01.2008 15:13:39
Hehe sice nejezdím, ale je lepší jezdit v pohodičce v poklidu a jen se smát když za tebou nabubřelý pražák bliká světýlkama, kličkuje (když neví jestli z prava nebo z leva), troubí a vulgárně nadává (přitom ty jedeš předpisově 50). Navíc když někdo nezamořuje prostředí každý den nebo nezná dané město asi nepojede zrovna rychle. Přeju příjemné ničení nervů při předjíždění vidláků.
Smajlík  Mina Harkerova Žena20 Kategorie
29.01.2008 14:12:45
Colorlight: tak to je mazec. Ono dneska fakt nestačí být na přechodu, mít zelenou, a pořádně se rozhlídnout, člověk aby se snad radši naučil lítat.
 celesta
29.01.2008 13:28:23
ja ale vim, ze provoz ve vsech statech EU je upraven zakonem, proto jsem psal, at si mila zlata kikiwhite zjisti, co to vyhlaska je a jak je u nas potazmo snad ve vsech zemich sveta provoz omezen...ZAKONEM.

Jinak jo na Nordschleife, byli sme 2x s kamaradama, je to sranda nejvetsi no...akorat 20 euro za 20 kilaku je docela drahota...tedka uz nejezdim, driv sem jezdil motokary, ale ono se to pak strasne prodrazi...

jinak ke kikiwhite ano, popisujes se tu jako nejlepsi ridicka na svete, coz je velice zajimave, kdyz ani nevis, jakym zpusobem je upraven provoz na pozemnich komunikacich, mne je z tech tvych komentaru tak trochu nabliti no...:) ale klidne si mysli, ze si nejlepsi...
 Namyšlenec Muž20 Kategorie
29.01.2008 13:21:52
A pokuty vymáhat tak, že žádný výběr na místě, pouze dostaneš složenku a když ji nezaplatíš do 14 dnů, tak se částka zdvojnásobí, když nezaplatíš do měsíce, přijde si k tobě exekutor.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
29.01.2008 13:19:58
Colorlight: No a přesně kvůli takovým řidičům je třeba na silnicích represe, represe a znovu represe. Omezit rychlosti na 50/80/130, v obytných čtvrtích na 30, rychlosti do 40 km/h vynucovat retardéry, které se nedají přejet rychleji a rychlosti nad 40 km/h fotoradary a kamerami (+ rozmístit ještě hoooodně maket radarů). Dát pokuty takové, jako jsou v Norsku (1-5 km/h navíc 600 NOK, 6-10 km/h navíc 1600 NOK, 11-15 km/h navíc 2600 NOK atd.), za 30 km/h navíc sebrat řidičák a pokutu cca 40 000 CZK, za 40 km/h navíc vězení. Samozřejmostí je zabavení auta a propadnutí státu. Nic jiného na ta prasata neplatí.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
29.01.2008 13:16:47
COLORLIGHT: O-ou, to potom jo :-(
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 13:13:05
TruckerFH12:
"Ahoj holky, včera odpoledne nás (holkám je 6,5 měsíce) tady u nás ve vesnici při procházce na přechodu srazilo auto, lépe řečeno jsem stála u přechodu, paní s felicií mi zastavila, já jsem ji mávla že děkuji, udělala jeden krok s kočárkem na přechod a v té chvíli do ní zezadu narazil mercedes. Felicia vylítla dopředu asi 15 metrů, narazila do kočárku, který mi vytrhla z ruky a odmrštila ho asi o 3 metry vedle do vzduchu, pak dopadnul na zem koly nahoru a holky zůstaly pod ním. Myslela jsem, ze jsou mrtvé, bylo to hrozné... kdyz jsem kočár převrátila, tak začaly řvát, měly rány na čele, protože je kočár naštěstí udržel uvnitř na popruzích a ochránila je ta pevná kovová konstrukce, ale při dopadu spadly hlavou na chodník. Hned pro nás jela záchranka, odvezla je do Prahy na Bulovku, tam jim dělali rentgeny hlavy a tak, děs. Linda je ok, ale Terezka má naštíplou lebku na tom místě, kde dopadla, absolvovala další rentgeny, ultrazvuky a kde co, pak tam byla na JIPce přes noc na pozorovaní, dneska ji prohlížel zase neurolog a snad to bdue ok, tak jsme je přemluvili, aby nám ji dali domů. Ted ji tady musíme hlídat (pozorovat zornice a tak), bere antibiotika jako prevenci infekce v té naštíplé kosti uvnitř a musíme tam jezdit na kontroly. Je mi z toho ještě pořád hrozně zle, kdybychom neměli tenhle kočár (TFK), tak to dopadlo fatálně, zachránila je ta kovová konstrukce, která odolala jak tomu prvotnímu nárazu auta, tak pak dopadu. Je sice pokroucený a na vyhoz, ale holky udržel pohromadě a fusaky a bundy zafungovaly jako dodatečné tlumiče.
Ani nevím, proč to sem píšu, nechci vás stresovat, spíš to tady mám jako "vrbu", vždycky tady najdu dobré rady a pochopení pro všechny naše dvojčecí problémy. Tak jen možná dejte svým dvojčátkám pusu, protože i když si to člověk nepřipouští, tak může být vteřina a taky žádá dvojčátka být nemusí. Užijte si hezký večer."
 Colorlight Žena35 Kategorie
29.01.2008 13:10:09
COLORLIGHT: Bezdebat že takovej řidič se chová blbě. Ale tsejně tak bezdebat se musíš rozhlídnout zelená nezelená.... Jestli tam kamarádka slepě vlezla, jen na základě zelený, tak si k tomu taky pomohla....
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 13:08:27
TruckerFH12: Medicína postupuje závratnou rychlostí.... co ty víš, třeba jednoho dne přijdou na to, jak to uskutečnit
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
29.01.2008 13:08:09
Ještě chci dodat, že semafory bývají často u přechodů pro chodce. Když tam nějaký takový řidič nalítne ve chvíli, kdy mu už svítí červená a mně zelená, nebo tam naletí někdo zprava, je to o infarkt. A znám maminku s dvojčaty, které na přechodu sejmuli kočár s dětmi. A další a další. Ono není taková sranda s tím kočárem tu silnici prolézt bezpečně, i když jdeš na zelenou.
To zrychlování před semafory je hodně nebezpečný sport...
kikiwhite, doufám, že nejezdíš po Praze 5 :o(
 Colorlight Žena35 Kategorie
29.01.2008 13:06:45
Finrod: Ty snad myslíš že NEMÁŠ (nikdy) zemřít....? ;)
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 12:52:44
poi: No, já mám Octavii a jezdím podle předpisů. Mám také zemřít?
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
29.01.2008 12:50:53
jestli jezdíš v Passatu nebo Octávce tak petříš k druhu řidičů kteří by měli nejdřív zemřít!!!!
 poi
29.01.2008 12:46:48
KIKI: K tvé výtce ROCKERovi: Brzdit motorem je otázka stylu, já tomu dávám přednost. Když je malej provoz tak kolikrát přejedu třeba celou Plzeň abeo půl republiky aniž bch se dotknul brzdy. Je to o předvídavosti. A šetří to jak palivo, tak spotřebák. A máš tak kdykoliv k dispozici zařazenej kvalt k akceleraci, uvolní-li se prostor. A má to ještě asi padesát dalších výhod.

Všeobecně: Rychlost ještě nikdy nikoho nezabila. Náhlý zastavení o překážku - to je ten problém :-)

Při pomaleé jízdě je snad slušností se držet vpravo a ne suverénně blokovat levej a tvářit se jako kazatel nejsvětější pravdy. Pro neřidiče: všimněte si že se obdobné pravidlo používá třeba i na eslaklátorech v metru - ti co na eskalátoru stojí, stojí vpravo a ti co spěchají, mají vlevo volnej "pruh" - všestraně výhodné.
¨
Srát se na střední čáru je proti předpisům, neboť se jezdí při pravém okraji vozovky, když už tu někdo chce argumentovat předpisama.... Nehjledě na to že tak může překážet i sanitce, HZS atd.

NAMYŠLENEC: Nedá mi to.. Co je to vyhláška si zjisti ty - u nás je provoz na silnicích upraven zákonem :) ale to jen takovej malej bezobsažnej offtopic rejpanec na okraj ;) Na nuerburgringu - Nordschlieffe...? Závist :-) Hobby jízda anebo něco jezdíš?
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 12:35:30
jéžíš, ty jsi fakt pipka... každej nejezdí denně a není vyježděný. je jasný, že ten kdo má 3 měsíce řidičák nebude jezdit jak drak, ale raději jezdí opatrně. a chápu ty, kteří se v autě bojí a proto jezdí opatrně, protože není jiný způsob dopravy. a chci vidět tebe, až ti bude 70 a budeš ráda, že si po cestě necvrnkneš do kalhot, jak pojedeš rychle. a to že jsi svižný řidič je jen tvůj subjektivní dojem, třeba zrovna na tebe nadává každej desátej řidič, kterej tě mine...
Smajlík  suplex Žena Kategorie
29.01.2008 12:22:53
Podle tvé definice asi nejsem úplně pomalík, ale jezdím podle předpisů, takže dopravu občas dost zdržuji ;-) Ale rozhodně nejezdím u prostředka. Snažím se nacpat ke krajnici co to jde i když jezdím mimo město 90. Když se chce někdo zabít a kulí to po okresce stopadesát, tak já ho od toho zdržovat nebudu ...

A co se týče dojíždění na semafor, tak ne na jedničku, ale na neutrál a to dělám. Nevidím důvod, proč se přiřít k semaforu sedmdásetkou, deset metrů před ním dupnout na brzdy a pak čekat na zelenou, když můžu sto metrů před ním vyřadit a dojet v klidu a možná i z dojezdu rovnou řadit dvojku a rozjet se. Myslím si, že je to naopak plynulejší než skákat od jednoho semaforu k druhému.
 Votrapa Muž Kategorie
29.01.2008 12:15:39
Jezdín předpisovéě (aspon se o to snaží)m
ve městě 50-55 až 60 když se rozjedu :-)
- mimo obec 90-110
Co se týče pomalých, prostě jsou na silnici, co se dá dělat
 Tajchner3000 Muž20 Kategorie
29.01.2008 12:06:01
Já po Praze chodím coby chodec s kočárkem. Je to dost síla, řidiči jezdí strašně bezohledně! Nejspíš je strašně rozčiluju, že si dovoluji přecházet na přechodech. Vadí mi, že řidiči jsou schopni nadávat i kvůli tomu, že přecházím ulici....
 Colorlight Žena35 Kategorie
29.01.2008 11:02:53
Řidič jsem hrozně mizernej a nevyježděnej, takže jezdím s takovou až sedláckou rozvahou, takže jsem ve skupině pomalíků. Co ale nesnáším jako spolujezdec je řidič rychlík. Takový ten, co se rozjede na šedesátku v obytné zóně, kde je dvacítka, ačkoli vidí a ví, že za 30 m má stopku a pak zuřivě dupe na brzdy, a běda, jakmile někdo před ním v té zóně těch 20, 30 km jede. To se může zcvoknout, jak ho ten blbec (ten co dodržuje předpisy) zdržuje. Přitom jde o pár sekund.
 celesta
29.01.2008 10:25:00
Evča - no tak to je jasný s tou zelenou znam.....to bych vyletěla z kůže:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 10:17:40
Namyšlenec - nevím, proč mi říkaš mila zlata..
a nejak vubec neodpovidaš (nereaguješ) na to, co jsem psala..to pak neni dikuze..nikdo se s tebou nepře, co je vyhlaška..reagovala jsem na to, žes mě poučil, co je a není povinnost ve městě..(což ja pochopitelně vím)..a že ja reagovala před lety stejně..toto byla pointa..
Jinak ja zase najezdim asi 20 až 30 km ročně, tak si v rychlosti přepočti, kolik km oproti tobě mam najeto... ale o to nejde.. (štvlalo mě jen žes mě poučil o tom provozu ve městě, ale to jsem ti doufm vysvětlila, jak to chodi v Praze a co ohleduplni řidiči činí..)
A žes myslel Prahu obecně - no ona magitrala patři k Praze dost podstatně..jeden čas podobu pěti let jsem jezdila po magitrale tam i z prace...ale až zareguješ na to, co jsem napsala, mužeme se bavit..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 10:17:39
Mě nejvíc serou řidiči, kteří se blíží k semaforu, na kterým je zelená se zpomalující se rychlostí... to by bylo, aby na ně ta červená nevyšla! Kdyby jeli normálně svižně, tak to prosvištíme tři auta, takhle za ním stojíme jak trubky.
Jinak - když se blížím k červené, tak jako většina ostatních jedu pomalu, protože když pak blikne zelená, nemusím brzdit a přeřazovat a ničit si auto.
Sama jezdím svižně a bezpečně.
 Evča Žena Kategorie
29.01.2008 10:13:54
Jo s tím dobržďováním na poslední chvílu sou ti mástři ve městech nejlepší. Už dvakrát mě přitom sestřelili, když sem před nima zastavil na motorce (a když se mi to stalo podruhé, tak mě ještě ta kráva seřvala, že sem za to mohl já :-)), to by se nějakýmu vidloušovi co v autě aspoň trochu přemýšlí stát nemohlo.
No a já si vždycky myslel , že ve vyhlášce bylo, že pokud sou jakýsi ty pruhy vě městě že se nepovažuje za předjíždění, když se předjíždí zprava no holt v Praze je to takhle zvykem. U nás máme taky dobrý zvyky, třeba na šmekústra.
Jo a nejlepší, že sem v telce nikdy neviděl nějakýho vidloně co by si tam stěžoval, když napadnou 2 cm sněhu, že silničáři zase saspalíííí. Jen měšťáky s letňákama :-)
 vesničan Muž22 Kategorie
29.01.2008 09:31:34
Já jim říkám Dodržky jako že dodržují dopravní předpisy a přitom jsou na přesdržku.
Na semaforech ale taky dojíždím bez plynu a snažím se nebrzdit. Brzda je nejdražší pedál v autě.
 Ditule22 Žena Kategorie
29.01.2008 09:03:49
1) zjisti si mila zlata, co znamena slovo vyhlaska a jakym zpusobem je ve vsech zemich EU upraven provoz na pozemnich komunikacich
2) o magistrale sem vubec nemluvil, mluvil sem o provozu v praze obecne
3) za rok a pul drzeni ridicskeho opravneni mam najeto neco kolem 50k km, z toho i pekne procento na Masarykove okruhu a 2x sem byl i na Nurburgringu, nevim delas tady ze sebe na foru neco co nejsi, si netolerantni pipka, co se zamotala do svych kravin s dojizdenim k semaforu a ted se to snazi zakecavat
4) nekdo psal, jak jezdi zatacku uprostred... na to sem uplne zapomnel, vubec nejvic me dokaze nastvat, kdyz clovek protijedouci nejede po svy strane... A v zatacce by mel clovek jet o to vic na svy strane, na silnicich treti tridy jezdim v zatackach vyhradne u kraje do 10cm, coz povazuju jako jedinej bezpecnej zpusob jizdy, vzhledem k moznemu objeveni se kamionu nebo autobusu
 Namyšlenec Muž20 Kategorie
29.01.2008 08:12:06
Skus se občas trochu kochat krajinou nebo pozorováním těch exotů. Lidé kteří se pohybují pomaleji obvykle přesně neznají místo na kterém jsou. Nejsou řidiči z povolání, nejezdí denně do práce a nemají trať vyježděnou a tudíž přesně nevědí kde mají odbočit nebo zastavit. Brždění motorem při dojezdu je šetrné k autu, spotřebě i životnímu prostředí. Dobrý, klidný a vyrovnaný řidič používá plyn, brzdu a volant pouze tehdy když je to vysloveně nutné. I když jezdí rychle a suverenně. Vidláci mají potíže ve městě kde se špatně orientují a lufťáci zase na venkově když mají jet po špatné cestě nebo v terénu a vyhnout se nad roklí. Mít silné auto je spíš o požitku z jízdy a rychlé akceleraci než o tom poskakovat za ostatními, troubit, blikat a nadávat. Stejně jako třeba silné reproduktory. Taky jsou spíš o kvalitě poslechu než genocidě sousedů. Každý by se měl naučit jezdit pomalu a klidně, nebo to s přibývajícím věkem jednou neodhadne.
 MrSally
29.01.2008 07:00:12
Osobně mě teda nejvíc serou (čílí) ti debilové, co při zatáčení nejdřív brzdí a pak dají blinkr. Ty bych opravdu zabíjel. Rychlost mi nevadí, pomalost trochu jo, ale přežiju to, když nedělají vyloženě naschvály. V Praze naštěstí nemusím jezdit, ale je fakt, že se tam člověk asi velmi dobře otrká...
 doglik Muž Kategorie
29.01.2008 03:06:06
Rocker - A proč brzdíš motorem a ne brzdou, když už jistě víš, že musíš zastavit? Aby se šetřila brzda??..Tak v tomhle já nejsem ten pravý úsporný typ asi..já mám brzdy na brždění a beru to tak, že k tomu tam jsou..a až doslouží, budou se holt muset vyměnit, ale že bych to tak prožívala, že bych se snažila je nepoužívat..tak to ne, přijde mi to divné, takové přehané ...ale můžu se mýlit
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 02:29:27
k semaforům: v plzni dojíždím tak, že brzdim motorem, když je to nutný brzdim až u čáry. nebo na neutrál a fláknu tam dvojku. neni důvod přidávat nebo brzdit nohou. praha se mě zatim netejká.
 ROCKer Forever Muž23 Kategorie
29.01.2008 02:18:06
Namyšlenec - to poch. vím, že ve městě neplatí povinnost vracet se do pravého pruhu (jezdím o nějakých 12 let déle než ty:-)...ale kdo zárověň bydlí delší dobu v Praze ví, že na rychlejších komunikacích (magistrála, transit atd..) platí nepsané pravdilo slušných řidičů nedělajících si naschvály, že levý pruh je rychlý a pravý pomalejší... a funguje to dobře..do té doby, než tam nabubřele či tupě přijede někdo (často mladý machýrek jako ty či vidloš, ale tomu se to dá odpusit), kdo se z nějakého nepochopitelného důvodu (opět vyjímám nepražáky, u těch je důvod většinou nevědomost) nehodlá ač jedouc pomalu (např. 60 tam, kde je povoleno 80) přesunout do pravého pruhu a ostatní zdržuje...
..tipuji, že nejsi Pražák...já totiž toto původně dělala taky (bydlím v Praze od svých 18), ale můj tehdejší přítel, mě stále káral za to, že blokuji levý pruh pomalou jízdou a že to v Praze není slušné..a já čéče argumentovala stejně jako ty..není to ve vyhlášce! Ale jak jsem začala v Praze jezdit víc a víc, tak jsem pochopila, že to má něco do sebe a že tímto jsou k sobě řidiči vlastně ohleduplní a pozorní ke svým pořebám..(že někdo třeba spěchá, tak pro jej budu schválně blokovat?)
Člověk jako ty je pak v tomto pravý opak..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 02:10:47
takže co se tu tak zmiňuje...rychlostní limity víceméně dodržuju a když přetáhnu, tak o pět až deset. takže budu asi pomalej. ano, spoustu lidí mě předjíždí. předjet se nechám, ale abych kokotovi co se přede mě sere uhejbal do krajnice a dojebával mojí toyotku, na to mu seru, když se přede mně chce dostat, tak je to jeho problém ne můj. když je normální krajnice tak mi uhnout nic neudělá.
co zmínil namyšlenec, středem jezdím ale sleduju si zrcátka. je z toho už takový reflex. jedu zatáčku středem- kouknu do zrcátka, a i průběžně i na rovině se koukám. samozřejmě bych nerad někoho smetl při předjíždění, že.
jinak jezdim ve městě padesát, mimo obec devadesát, jestli brzdim provoz nebo ne je mi jedno, přece nebudu kvůli pospíchálkům riskovat pokuty a body. komu se to nelíbí, ať mi prdel políbí. já prostě nemám rád pospíchání na silnici.
 ROCKer Forever Muž23 Kategorie
29.01.2008 01:59:13
!! Jo a pro všechny s tím semaforem !! (dále to budu už jen kopírovat) - já jsem mluvila o šíleně pomalém dojíždění, třeba v Praze, kde jsou veliké křižovatky, červená je zde kolikrát velmi dlouho, u semaforu je již vytvořena fronta, takže je to na 99% že stejně budete muset zastavit - tak pak se ptám, PROČ to dojíždět jak šnek, když stejně jistě zastavím - a o tom jsem mluvila..tam žádný takový důvod, že to projedu, NENÍ..toto možná platí v malých městech, kde je červená chvíli, já ji již zdálky vidím a před mnou není kolona..pak to má svou logiku jet pomalu a pomalu to projet..toto ale v Praze moc často není, vy chytráci...

Takže já mluvila o dojíždění a ZASTAVENÍ.. nikoli o pomalém projetí křižovatky...pomalé šnečí dojíždění, když vím, že stejně zastavím, je na h...nevím,proč by to dotyčný nemohl dojet normálně..NORMÁLNĚ - tím mám na mysli přiměřeně zpomalit a zastavit,... nevím, kde jste vzali to, že brzdím z fleku ze stovky nebo co (to jste si poch, vymysleli, abyste zněli jako chytrolíni, chápu)..mluvím o normálním zastavování - cOž snad každý činí tak, že nejprve zpomalí a pak zastaví...ale nemusím dojíždět krokem 50 m, když je nad slunce jasné, že budu muset stejně zastavit (FRONTA U SEMAFORŮ + DLOUHÁ ČERVENÁ)- tak o tom, jsem mluvila...
Děkuji, že teď jste to již snad konečně pochopili:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 01:55:09
jo a chtel sem samzrejme napsat jezdi se vpravo
 Namyšlenec Muž20 Kategorie
29.01.2008 01:52:20
Nechci nic říkat, ale něco podobného sem už kdysi dal Cocteau... skoro to samý:-) neopisovala jsi náhodou? ;-)
 Moonek Žena28 Kategorie
29.01.2008 01:49:54
1) rychlost neni nebezpecna, kdyz clovek vi, co si za danych podminek muze dovolit
2) v Praze jezdim vlevo at uz pospicham nebo jedu predpisovejch 60 a co se deje za mnou je mi uplne putna (ono devce ve meste neplati silnicni pravidlo jezdi se vlevo)
3) Finlord blabla jizda podle predpisu je znakem civilizovanych lidi? Ano to bezpochyby, ale myslim, ze rychlost je az opravdu to posledni, co by se melo kontrolovat. Jak sem napsal, rychlost sama o sobe neni nebezpecna. Jinak dam priklad - podnikatel Cech, uzivajici auto jako nastroj k preprave, tudiz nesedi cele hodiny v nem, ale rocne najezdi 70k - da se toto stihnout pri dodrzovani rychlostnich limitu? NE.
4) Nejhorsim prestupkem je predjizdeni zprava.
5) Ceskej bodovej system je vyplod chorejch mozku.
6) Jezdi se vpravo. Tudiz idioti, co se na beznych silnicich drzi uprostred porusuji dopravni predpis.
7) Sem agresivni ridic vyznavajici rychlou jizdu, pomala auta a ridici mi nevadi, paklize dodrzuji vsechno, co sem vyse napsal. ale sem nadmiru alergickej z nevyzpytatelnejch lidi, nemajicich prehled o deni kolem vozu. Bohuzel v Praze se s nimi setkavam den co den a jednou to dokonce skoncilo vzajemnou potyckou.
 Namyšlenec Muž20 Kategorie
29.01.2008 01:45:56
kikiwhite: tak se tatky optej jestli je rychlejsi dojizdet k semaforu na 2 nebo neutral (na 1 je to fakt 3,14ovina kterou nemyslis predpokladam vazne) a rozjet se z dvojky nebo zastavit, dat 1,2 a vyjet. a to je stejny at ridis 12 let nebo 40 let. je to fyzika.
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
29.01.2008 01:41:52
Řezník - hele, řezníku, řidič jsem zkušený, jezdím od 18 let a posledních tak 5 let tak 20 až 30 tis. km za rok, před tím míň, ale taky dost, z toho velkou část po Praze..takže tady nebudu poslouchat řeči o tom, co dělají zkušení řidiči...možná tkví právě tvá nezkušenost v tom, že nevíš, že každý řidič má nějaký svůj styl či zvyky (třeba dojíždění k semaforům) dojiždím k nim normálně..ani stovkou..ani zběsile nebrzdím s kvílením, zkrátka normálně zpomaluji až zastavím (to zase učil můj otec - zkušený řidič - mě, že nemám ostatní za mnou otravovat s dojížděním cca 10 km/hod - otázka názoru)..a vzhledem k věku jsem jistě zkušenější řidič, než ty...mládě jedno..

No, aspoň že s ježděním u středu vozovky nesouhlasíš...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 01:20:49
obcas nad tim kroutim hlavou, kdyz uz jde o extrem. zezacatku nez jsem se naucil trochu ridit mi vadili. ted ne. je mi daleko milejsi dedula, dezorientovanej vesnican nebo pomalej zacatecnik nez retard za volantem typu "vzdy ridim bezpecne a chyby nedelam" takovi uz me parkrat malem vymazali ze silnice jako chodce i jako ridice a jsou jedinym duvodem proc chci nove auto - vic oceli, vic airbagu.
a k semaforu dojizdim pomalu, hlavne abych nemusel zastavit a rozjizdel se z dvojky. kazdy zkusenejsi ridic totiz vi, ze j to rychlejsi nez dovalit tam zadupnout brzdu a pak 1,2.
P.S. ridic kterej ma potrebu vychovavat ostatni a jezdi vprostred 90 s tim ze vic se stejne nesmi je blb co by mel dostat nafackovano. plati na nize jmenovane. bez pardonu.
 od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
29.01.2008 01:13:11
Jo, stvou me ti, co jedou min nez maji. Ale co me vylozene sere je ridici, kteri davaji blinkr az pri samotnem aktu odbocovani. A nejlip kdyz predtim temer zastavi. Takove bych strilel.
Smajlík  nEhE Muž Kategorie
29.01.2008 01:05:27
Jo vadí mi to. A ještě více mi vadí, když nedávají blinkry a při vjezdu z vedlejší silnice na hlavní se nedívají. A další problém je pak v nestandardních situacích, kdy je třeba rychle reagovat. Vyježděný řidič pak reaguje jistým předvídatelným způsobem, ti o kterých píšeš, jsou ale naprosto nevyzpytatelní. Chápu, že ne každý je hned dobrý řidič, ovšem třeba já, kdybych cítil, že mi to nejde, tak bych si prostě tak dlouho přikupoval kondiční jízdy, až bych ten pocit neměl.

Ovšem druhý extrém, jsou zase mladí (nejen) frajeři v silných autech, kteří možná trochu jezdit umějí, ale přehánějí to s překračováním rychlosti, jezdí agresivně a nebezpečně.

pro arj: ad cyklista versus auto - jako cyklista jsem v naprosté většině případů měl problém právě s typem řidičů o kterých píše autorka diskuse (především nedáním přednosti, otáčením se a různým šíleným manévrováním bez blinkrů apod.)
 Charles Muž49 Kategorie
29.01.2008 01:04:39
Mimochodem nemohu říct více, než kolik jsem napsal v tomhle svém článku:

http://neviditelnypes.lidovky .cz/doprava-jak-efektivne-ucinit-silnice -bezpecnejsimi-fxs-/p_spolecnost.asp?c=A 070924_112331_p_spolecnost_wag

mezery umazat
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
29.01.2008 01:02:11
Dr Benway - dííík, jeden zmála zde, co to vidí jako já:-)...ale budou z nás za chvíli agresoři a budem zabíjet lidi (dle arj).:-((
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 00:53:49
arj - jasně, kvůli tomu, že mi vadí dědulové jedoucí 40, tak za chvíli začnu napadat lidi na chodníku..zajímavá logika...na to fakt nemám chuť cokoli říkat, přijde mi to tak mimo, že se mi nechce reagovat..
A jen pro tvou informaci - já chodce pouštím velice často..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 00:48:19
ARJ: Sorry, ta logika (vadí ti pomalící -> vyroste z tebe agresor vyhrožující zabitím) je trošku "průstřelná", přinejmenším...
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 00:45:18
Je to vo nervy. Sem zvyklej na svižnou rychlost a když někdo jede třicet po vesnici tak bych se nejrači ukřižoval za volantem. Ale co se dá dělat .....
Aspoň se líp předjedou ...
Smajlík  Dr Benway Muž20 Kategorie
29.01.2008 00:42:38
to kikiwhite: aha, tak sorry, nemám hlasovací ani vyjadřovací právo... myslíš, že když neřídím, tak se nikdy nevyskytuju na silnicích?
Třeba jako cyklista, kterého zrovna takovéhle frajerky ohrožují?
(Můžeš napsat další diskuzi o tom, jak ti vadí cyklisté.)
Jo, mimochodem - jezdila jsem i autem, ale už nejezdím, protože silnice plné agresorů mi vadí. Zlaté metro.

Příhoda, kam až může vynervovaný řidič zajít: šla jsme s tehdy pětiletou dcerou po chodníku okolo čtyřproudové silnice (50 m od zastávky autoobusu) a holka si utrhla kulička pámelníku (bílé "praskací" kuličky), držela se mě za ruku a házela je před sebe a šlapala na ně... jistě jste to všichni někdy dělali.
Když tu u nás přibrzdilo (s patřičným kvílením) auto, vylezl úplně nepříčetný chlap a normálně nás fyzicky napadl - třásl se mnou a řval, že umlátí mě i to děcko, že mu kameny na auto házet nebudeme a že i když nás zabije, tak že má tátu poldu a ten ho z toho dostane... přitom holka hrůzou pustila ty kuličky na zem a on asi pochopil, o co šlo... začal se dekovat... no prostě vynervovanej magor za volantem... patrně další fáze stavu \"co dělaj ty ostatní na silnicích\"- asi mu taky nejdřív vadili jen pomalíci, pak už i chodci na chodnících...
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
29.01.2008 00:36:10
Furbina - ne, to fakt nepotřebuju, rozhodně ne tady na Zp:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 00:30:34
kiwiwhite: a nepotřebuješ třeba pogratulovat a ocenit jak jsi strašně dobrá?
 Furbina Žena21 Kategorie
29.01.2008 00:28:37
TruckerFH12 - uuuf, konečně někdo normální:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 00:24:29
ARJ: Ty nejezdíš...? Pak věz že nikdo se nenaučí pořádně nadávat, dokud nesedne za volant :-) (Jeden z Murphyho zákonů a samozřejmě nadsázka, ale dost pravdy tam je :)
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 00:22:31
No... Já bych zase za šíleně nebezpečnou považoval třeba tu dámu co se s Microu šinula na krásnej státovce předemnou asi tak šedesát - a po středovej čáře samozřejmě. Jela opatrně, vezla děti.

Ale že jí ty děcka lítaly za zadním sklem jak hopík v mixéru, až se celá Mickra vlnila, to už jí nějak neznepokojovalo... Kdyby je radši dala do sedaček a plynule svištěla kilkem, udělala by mnohem líp. Já se za ní vlík s vydechlým milionovým Transitem plus plato s těžkým autem takže na předjetí to nebylo, ale zdržovla pekelně. A samozřejmě, ne že by se uklidila na širokou krajnici a blikla mi a nechala mě jet.

To se radši bude bavit tim jak ten někdo za ní nervózně kličkuje, jak tu někdo chytře poznamenal.

Vzájemná spolpráce a ohleduplnost na cestě je mnohem důležitější než nejakej pitomej limit...
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
29.01.2008 00:17:37
arj - to, co jsem popsala není nic, co by mělo znamenat abnormalitu v případě, že mě to rozčiluje...když nejsi řidič, neměla bys ses objektovně vyjadřovat, je jasné, že jsem se ptala řidičů..težko můžeš jako něřidič posoudit, co by tě rozčilovalo...
..tady na Zp to je fakt něco...každej ví všechno...každej musí poučovat..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 00:06:34
Ježíš, ještě že vás mám, abyste mi poradili:-)..já jsem šííleně nebezpečná...proto jsem za 12 let, co řídím, bourala jen jednou a to poch. jen plechy, neb jsme neubrzdila prudké zastavení u přechodu, kde někdo šel na červenou..tak dál...já to čekala, znám Zp již dost dobře...
Prostě jen teoretické řeči (kecy), no...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
29.01.2008 00:00:48
DOPORUČUJU třezalku, ta je dobrá na nervy, haha, anebo nějakou delší dovolenou, tak nějak vidím tvoje problémy uplně v něčem jiném než v ostaních lidech
 Furbina Žena21 Kategorie
28.01.2008 23:53:14
Nejsem řidič, ale jestli tě rozčiluje všechno, co tady popisuješ, tak bys měla dělat něco se svou psychikou než budeš nebezpečná okolí.
Vždyť musíš být po každé jízdě autem totálně rozhozená.
Smajlík  arj Žena54 Kategorie
28.01.2008 23:42:06
kiki: Už si někdy slyšela někoho jak o sobě říká, že nejezdí bezpečně? :D Hezkou noc přeji a neboj, zítra za volantem bude líp.
 linka22
28.01.2008 23:35:25
linka22 - to nemusíš doufat, já jezdím bezpečně a nikomu nic nedělám a nikoho neohrožuji, ale naopak ani nezdržuji...takže mně je fuk, jestli se s tebou setkám nebo ne..ty to rozohodně ani nepoznáš, neboť ani moc často netroubím ani neblikám...paní přemoudřelá..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 23:30:10
Jezdím velmi svižně a pomalíci, jak jsi je nazvala, mi nevadí, alespoň je člověk snadněji předjede. Víc mi vadí ti, co se v okamžiku, kdy je člověk začne předjíždět, změní na závodníky a začnou přidávat, co to dá.
 Researcher Muž81 Kategorie
28.01.2008 23:29:02
kikiwhite: korektnost tvého příspěvku by také mohla být lehce zpochybněna, ale to nechám na tvém uvážení a koneckonců i tvé řízení budu muset ponechat tvému úsudku a jen doufat, že se na silnici nesetkáme
 linka22
28.01.2008 23:28:02
kikiwhite: No... jednak dokážu jet na jeden zátah bezmála 1400 km (vzdálenost Praha-Oslo) a kromě toho ten tempomat se nedá moc používat na sněhu, ledu a podobně, po kterém taky jezdím...
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 23:27:09
a já mam dva a půl tisíce za celej život a jsem z vás tady nejchytřejší a sežrala sem všecku moudrost světa 8-)
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 23:26:10
Špuntidlo: No jasně, taky jsem nepochopil tu logiku jet jak šílenec na semafory, kde je červená - tam to zabrzdit a čekat třičtvrtě minuty na zelenou, když to jde v pohodě dojet třeba na volnoběh...
 cmos Muž35 Kategorie
28.01.2008 23:26:09
nevadi mi, radeji pomalyho vidlaka nez nerotickou zenskou, co vsude panikari nebo machra, co to vali 90tkou pres mesto.
 popojedem
28.01.2008 23:23:03
Finrod :také záleží, KDE jezdíš, jestli na dálnici s tempomatem, tak tam se ty zkušenosti moc neshánějí..já jezdím hodně po Praze (asi nejvíc), ale i po dálnici... a teď budu mít na rok tak 25 tis. km..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 23:19:34
kikiwhite: Jak kdy a jak který. Já najezdím 50K km ročně a myslím, že mám trochu větší zkušenosti, než osoba třicetiletá, co ročně najezdí třeba jen 10K km ročně...
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 23:18:00
Špuntidlo - já také stíhám přemýšlet, myslím že řídím dost dobře..

linka 22 - narozdíl od tebe a tvého hnusného příspěvku nikoho nenapadám..jen jsem konstatovala že člověk v 18 řídí zkrátka jinak než ve 30, což je docela logické vzhledem ke zkušenostem a očekávala bych, že je to jaksi jasné....narozdíl od tebe se nebavím, když vidím, jak někdo dokáže být bez důvodu hnusný..tak si to užívej..ale ztrapnila jsi spíš sebe..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 23:06:18
Blackshield - já jsem psala - "normálně jedu a normálně zabrzdím" nic o plném kotli, špatně čteš..nejsem magor, abych se řítila k červené 1OO km/hod..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 23:05:21
:D Bavím se...třicetiletá žena, která se \"čílí\&q uot; (doufala jsem, že jediný dospělý člověk, který užívá podobné výrazivo je Lucinka Bílá) nad lidmi, dodržujícími předpisy a jako vrchol všeho dokáže svou nadřazenost poukázáním na věk někoho, kdo jí odporuje.
Inu - komu není rady...
 Linka22
28.01.2008 23:04:40
Blackshield: O spotřebě ani nemluvě.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 23:04:03
Pomalé řidiče vůbec nemusím, ale dojíždět k červené na plný kotel a pak dupnout na brzdu je imho kokotina největšího kalibru. Neušetříš tím vůbec nic, akorát opotřebuješ brzdy a připravíš se o možnou výhodu při naskočení zelené na poslední chvíli.
 Blackshield Muž26 Kategorie
28.01.2008 22:57:51
kikiwhite: Ale kam spěchat když je tam červená? Si stále nepochopila to čekání na zelenou, pro rychlejší rozjed a ušetření brzd.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 22:56:28
Lepší když kloboukový řidič jede 40 v obci, než aby to na nějaké křižovatce do někoho vpálil v 55 :) Ale stejěn spoust alidí na něj bude dorážet furt :) Když jsem začínala s ježděním, tka jsem měla problémy s rozjížděním do kopce. S ručkou jsem nějak nedokázala sesynchronizovat pohyby při odbočování vlevo, tkaže jsem se rozjížděla bez ní a prostě mi to občas kus couvlo. Ti machýrci co pospíchali se za mě nalepili celkem blízko, ačkoli jsem měla vzadu na skle Zko :) A pak se diví :) No jo, sice jezdím občas trochu pomaleji, ale zase stíhám přemejšlet :)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 22:55:16
Špuntidlo - no ta jednička byla nadsázka..ale i na dvojku se dá šourat jak šnek, nebo dojet tak nějak svižněji, ne?:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:55:09
Já dojíždím na neutrál a pak tam hodím rychlost podle potřeby, až mi tam blikne zelená, zatímco lidi, co dojeli a dupli na brzdu, "vejraj" na semafor, kdy už konečně budou moct zařadit jedničku na rozjezd :-))
Smajlík  Unknown Human Being Muž27 Kategorie
28.01.2008 22:52:29
Ty jsi vůbec tak nějak chlap.
Smajlík  karkulka blondýnka
28.01.2008 22:50:35
kikiwhite: Docela bych chtěla vidět ty lidi, jak tam šoupnou za jízdy tu jedničku :) Mně se to nikdy nepodařilo...řekla bych že dojíždí na dvojku, jenže zbrkloňovi jako ty to tak nepřijde...
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 22:49:07
kikiwhite: pro ty dědy v postarších autech existuje perfektní název "Kloubokoví řidiči."
Smajlík  Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
28.01.2008 22:46:33
Špuntidlo - dík
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:44:41
kikiwhite: Přesně tak, nevíš kdo v tom autě sedí a jaký má odhad. Třeba se bojí uhnotu ke kraji a jezdí si rpostě sopkojeně při středu a nedělá to schválně. A moje maminka řídí denně 20 let a rychlosti zvládá taky dodržovat. Za to můj tatínek je řidič - cholerik jak ty a jezdí stylem brzda-plyn a vůbec nikam nedojede rychlejc jak já nakonec :) Ale neříkám, že mě nevytáčí někdo kdo jede 30 po městě a kličkuje z jedné strany na druhou. Ale když jedu nejvyšší povolenou rychlostí, tak maj ostatní smůlu.
JInak doufám, že ti brzo seberou spoustu bodů za porušení rychlosti :)
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 22:43:53
Mimochodem v Norsku jezdí i lidi s Ferrari max. 80 a v obci 50, protože víc není povoleno... tomu se totiž říká civilizace.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 22:43:28
VLČICE: Slušnej řidič jede tam kde si to může dovolit (přehledná široká cesta, ideální povětrnostní podmínky, kvalitní povrch...) klidně kilko padesát na povolené devadesátce, ale stejně tak na povolené devadesátce pojede klidně čtyřicet jestliže to sitiace vyžaduje.

Naproti tomu tupej řidič pojede těch devadesát tam i tam.

Kdo dojede dál ponechám na Tvém úsudku ;)
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
28.01.2008 22:42:39
já už pár let jezdím jen jako spolujezdec (a to ještě nerada, mam lepší vztah k vláčkům :), ale když jsem jezdila, tak zásadně pomalu a strašně mě deptali ti "rychlíci", co se na mě pořád lepili :)) No, myslím, že svou (ač trochu nedobrovolnou) volbou cestování prostřednictví MHD, namísto autem, jsem zachránila mnoho nervů a možná i chodců a cyklistů ;-)
 ballab Žena Kategorie
28.01.2008 22:42:05
TruckerFH12 - jo, s podřazením souhlasím, ale nesouhlasím splížením se k semaforu na jedničku:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:40:27
V principu souhlasím, ale jedna zásadní věc: k semforu VŽDY s podřazováním. Protože když si už zdálky otipuju situaci, postupně podřazuju tak mi padne zelenátřeba do zařazený dvojky a můžu z tý křižovatky svižně vypadnout, každopádně rychleji než ty. S chutí takhle předjíždím podobně "chytrý" který (když jsou dva pruhy vedle sebe a vpředu svítí červená) se přeze mě přeženou jako vítr a pak brzdí naplno a než najdou jedničku a zařadí a rozjedou se tak já je elegantně přeplachtim a u dalšího semaforu jsme první.

Na holku dobrý ale ještě s emáš co učit :-P
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
28.01.2008 22:39:54
Špuntidlo - no to jsou přesně voni - ty pomalíci.:-)...ale v 18 se to dá pochopit:-))..neboj, všechno ještě přijde:-)..já v 18 také byla v kolonce pomalík - možná dokonce superpomalík
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:39:34
Jsi holt typický neurotický řidič..
 Alpine Pro
28.01.2008 22:39:26
Vlčice samotářka: a cikáni jsou kurvy!
 Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
28.01.2008 22:38:32
Vlčice samotářka: Souhlasím s tebou. Lidé by se měli naučit trpělivosti a uznat, že ty rychlosti od něčeho jsou určené. Kuřpíkladu tu mám vleice oblíbe nou křižovatku. Je to hodně hlavní silnice a je na ní vjezd z vedlější. Je tam zpomalení na 60, ale všichni to frkaj po té hlavní 100 a z té vedlejší nemáš šanci se tam moc dostat, protože se tak ryhcle rpostě nerozjedeš,t akže tam stojíš pár minut a pak ti prostě pískaj gumy a na dvojku se rozjíždíš na 60, abys náhodou nechytla vzadu nějaké auto do kufru. S oblibou tam zpomalím na těch 60 a vytvořím za mnou kolonu :)
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 22:37:32
kikiwhite: slušní řidiči nejezdí mimo obec víc jak 90
Smajlík  Vlčice samotářka Žena26 Kategorie
28.01.2008 22:34:36
dojíždět a podřazovat když na semaforu vidím červenou mě naučil přítel a mamky přítel, protože se tím prý šetří brzdy.. pro mě to znamená to, že prostě dojedu na dovjku a pak mit am většinou skočí zelená a já nepotřebuju zastavovat. Proč jezdit skokem? Rychle se rozjet, zabrzdit na semaforu, rychle se rozjet..prostě tomuhle teda já říkám plynulost dopravy. Stejně dřív nepojedeš, nechápu co tě na tom čílí.

A co že si přibrzdí při odbočování. Lepší si pořádně přibrzdim, než abych tam vlítla na trojku ve 40. Kam furt spěcháš?

Já osobně nesnáším zase takové jako si ty. Snažím se nezbržďovat a mimo obec, kde jezdím v 90ce 90 jsem zvyklá jezdit u pravého kraje, abych se dala dobře předjet, když ostatní tolik pospíchaj. Ale taky jsem už jednoho týpka co děsně hnal odmítal a pustit. A co že má lepší auto a jede mu víc než naše Felda? Jedu podle předpisů maximum, tak co se s nim budu zabejvat. Nebudu kvůli němu jezdit v bordelu apojedus i pěkně po středu :)

A mimochodem doprava je rozšířená i v jiných větších městech kromě Prahy ;-) Ale ty se asi moc za hranicemi Prahy nevyskytuješ. V autoškole se všude učí to stejné a jakožto vidlák se dolevého pruhu necpu, když nepředjíždím kamion. A jeslti tim zrovna někoho zbrzdim(nemyslím, že mu pískaj gumy, prootže se mu tam vecpu, ale že než ten kamion předjedu,t ak mě někdo dojede a musí zpomalit), tak je mi to jedno. Prostě uhnu až uznam já za vhodný a ne, jak on potřebuje.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
28.01.2008 22:34:23
Vlčice - slušní řidiči maji naprosto opačné tendence, než ty..a naopak uhýbají, i když nemusí..těm pak lidi bliknutím poděkují...no ale pak jsou řidiči jako ty..a proto to na silnicích vypadá, jak vypadá (ve skrytu duše doufám, že si děláš legraci)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:34:10
Vlčice samotářka: co si o sobě myslíš? počkej až potkáš nějakého nerváka co tě předjede a zastaví :-)
 Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
28.01.2008 22:33:17
VLČICE: Sorry ale to je prostě blbý chování... Předpokládam že taky vychováš "lepiče" náhlým bržděním a tak podobně...
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
28.01.2008 22:32:27
Když mám náladdu, tak tím městem i 40km/h klidně jedu, proč ne :o) Když mám náladu jiného směru, jedu třeba 90km/h. Nikde není napsáno, že těch 40 nemohu jet.Pokud tím třeba někloho neohrožuju nebo neomezuju.

Jinak na semafor dojíždím pomalu, proč se tam přiřítit a pak na to dupnout? Vyjde to šul nul, akoerát ušetříš destičky :)

Jíždě zdar
Smajlík  Trabuko.
28.01.2008 22:32:19
kikiwhite: protože:
1. občas jezdím ještě za šera a za krajnicí jezdí neosvětlení cyklisti
2. proč bych to dělala, když dodržuji rychlost? Mají jezdit podle předpisů
 Vlčice samotářka Žena26 Kategorie
28.01.2008 22:30:06
Vlčice samotářka - a proč to děláš? proč je nenecháš jet? není to jaksi trapné?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:29:51
Unknown Human Being: jo, to dělám taky
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 22:28:58
Unknown Human Being - takže jsi typický "dojíďák":-)), ty jsou fakt děsný:-) (nic ve zlém ale:-) )

Finrod - já vím, že jezdíš pynule;-), to víš já jsem horká hlava..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 22:28:06
S oblibou jezdím mimo obec 90 a lepím se na středovou čáru a vyloženě mě uspokojuje, jak ti debilové za mnou blikají a občas i troubí, protože mě nemůžou předjet, protože v protisměru jedou auta, ale kdybych uhnula za velmi širokou krajnici, tak by mohli v pohodě předjíždět.
 Vlčice samotářka Žena26 Kategorie
28.01.2008 22:25:02
Nevadí. Jezdím plynule, v obci/městě padesát (tempomat), mimo obec plynule mezi 80-90 (tempomat, skvěle to šetří spotřebu), na dálnici 130. Spíš mě štvou ti, kteří když jedu 50 se mi s dálkovými světly lepí na kufr.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 22:23:26
Tak ne, že bych z nich byl nadšený, ale nijak mě nevytáčí. Jinak na semaforech dojíždím pomalu, ideálně tak, abych mohl rovnou hodit dvojku, pokud tam třeba blikne zelená než dojedu :-) Jednak je to praktické a druhak se mi nechce jen zadupnout před červenou, stát a "koukat do blba" než tam blikne zase zelená.
 Unknown Human Being Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč