Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.281167, vloženo 26.01.2008 21:06:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
KUŘÁCI jsou bezohledná chátra
Jen taková delší poznámka či postřeh - nedávno tady byla diskuze o případném zákazu kouření v restauracích a jestli bychom byli pro. Vyvinula se z toho pochopitelně opět velmi ostrá diskuze až hádka mezi kuřáky a nekuřáky.

Nicmémě já mám teď čerstvou zkušenost, která mě opět namíchla a připomněla onu diskuzi. Bylo to tak - šli jsme si včera s kolegy z práce (všichni nekuřáci) sednout po práci do hospody/restaurace. Je to takový příjemný podnik střední třídy, kde je krb a každý pátek tam hraje živá muzika. Tedy žádný vyloženě pajzl. Když jsme tam asi v půl šesté přišli, byli jsme tam zatím takřka jediní hosté. To vydrželo asi hodinu až dvě. Byla pohoda, dobře jsme se bavili. Pak se podnik začal postupně zaplňovat a také postupně "zamlžovat", jak přibývali kuřáci. Asi během hodiny až dvou tam přestalo být dýchatelno a viditelno, začalo to být fakt drsné, slzeli nám oči, začalo nás pálit v krku..

Kuřácký argument často je - když se v té hospodě kouří a vám to vadí, tak tam zkrátka nelezte. Čili podle této logiky, bychom my (kteří jsme tam byli první) měli okamžitě opustit hospodu, jakmile vejde kuřák a začne nám vypouštět sr...aky pod nos. Protože když tam zůstaneme, tak přece potom nemůžeme nadávat, že nemůžeme dýchat, pálí nás v krku a oči pálí tak, že stejně nevydržíme a brzy musíme odejít..v hospodě je to přece tak zvykem. Mně tento argument ale přijde dosti nebo spíš VELMI zvrácený..

Vrchol bezohlednosti byla například skupinka kuřáků sedící hned vedle nás - jedna dáma držela cigaretu zapáleným koncem tak, že směřovala nikoli směrem k ní a jejich skupině, ale dozadu od ní - tedy přesně na nás..já se po ní dost často ohlížela, když mi kouř z její cigarety šel přesně do obličeje, nicméně po celou dobu jí to pochopitelně naprosto nedocvaklo, což je typické - kuřáci totiž o tom, že by jejich kouření mohlo někoho třeba obtěžovat, naprosto nepřemýšlí. Proč by měli, že? Oni mají svou cigaretku a pohodičku. Že ti druzí ji ale KVŮLI NIM NEMAJÍ, to je jim srdečně u pr...(nakonec jsem odešli předčasně, neboť se to tam již opravdu nedalo vydržet)
Ale opovažte se jim někdo na jejich kouřeníčko "sáhnout" - to okmažitě začnou hulákat o svých právech a o tom, že když se to někomu nelíbí, ať do jimi odporně zasmraděné hospody neleze. Prý máme jít do nekuřácké:-)) - trochu problém, když prakticky žádné nejsou..

A proč nejsou?? Je to jednoduché - "normální hospoda" (odmítám termín "kuřácká hospoda" - to totiž vyznívá tak, jak by byla pouze pro kuřáky) je pro KUŘÁKY I NEKUŘÁKY, zatímco "nekuřácká" hospoda je prakticky jen pro nekuřáky, neboť kuřáci tam kvůli své lenosti zvednout zadní část těla a jít kouřit ven pochopitelně nepůjdou. Proto každý středně odvážný podnikatel zvolí radši provozování hospody "normální", je to naprosto logické. časem se to jistě změní, ale jde to pomalu.

Takže tato debata nemá být ani tak o zákazu kouření v restauracích/hospodách, ale o bezohlednosti kuřáků. Pochopitelně NE VŠECH! Znám i velice slušné a ohleduplné kuřáky, ale je jich rozhodně menšina.

Co si o tom myslíte? Taky Vám kuřáci přijdou často bezohlední a sobečtí a v této otázce podivně "zabejčení" a rozumné lidské argumenty naprosto "nepřijímající"?
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.01.2008 21:00:59
kikiwhite ... no jo no ... holt ne každý ti odkýve nabízenou reakci v tvém popisu "jak mi zlá kuřačka zkazila večer" ...

jestli máš zájem jen o jistý typ reakcí, piš si je sama ... tohle je můj dlouhodobý dojem z tvých diskuzí psaných na efekt ... (od těch Caps lockem částečně psaných nadpisů až po styl, kterým to píšeš) ...

maucta

(jestli budeš mít zase touhu mě přesvědovat, že jsem to nepochopila, tak si to ušetři, nebo hoď do profilu ... tohle je už moc vzadu ... )
Smajlík  Lene Žena26 Kategorie
28.01.2008 17:04:33
pokud nekuřáci nezačnou třídit odpad a jezdit místo autem na kolech, nemaj právo takhle prudit...a soudit za nějakou neřest
mě toho obtěžuje...
mělas to ty pani říct, když ti to vadilo...mě na to sem tam někdo upozorní a bez diskuze se snažim namířit kouř jinam....
jinak za mě....když si vedle mě sedne v hospodě nekuřák, zeptam se jestli mu bude vadit když budu vedle něj kouřit, když jo, což se mi stalo tak 2x, sednu si jinam....pak nekouřim u lidí kteří jí, ikdyž jsou to kuřáci a nevadí jim to, to se nehodí kouřit někomu u jídla...a nekouřim když jsou někde malý děti, včetně mojí 10ti letý ségry...toť vše....
Jen mi vadí jak nás pořád soudíte, že jsme bezohlední atp...je tolik bezohledných lidí a pritom to nejsou kuřáci...víš jak to myslim
než se udělal ten protikuřáckej zákon, tak tady o tom nikdo ani nepíp....
 LUMBERS Žena24 Kategorie
28.01.2008 12:44:05
Tento víkend jsem byl v Praze a čekal u Anděla na autobus.. nějaké sprosté hovado kuřácké tam kouřilo i když se to nesmí, já jsem ho nejprve slušně upozornil, jestli by nemohl poodejít, že mi to vadí. Jen mávnul rukou a řekl "nestarej se" a dál se bavil se svým kamarádem. Přidalo se i pár dalších lidí, kteří mu říkali, že tam kouřit nesmí, on na to kašlal. Tak jsem vzal mobil, že zavolám strážníky a on že stejně nastupuje za chvíli do autobusu (který právě přijížděl).

TOHLE JE TYPICKÉ CHOVÁNÍ VĚTŠINY KUŘÁKŮ, NE OHLEDUPLNOST TYPU "ZEPTÁM SE, SMÍM-LI KOUŘIT". A na takováhle prasata neplatí nic jiného, než represe, represe a znovu represe. Co s takovým člověkem dělat? Přes držku mu dát nejde (to je nelegální a hned by měl dotyčný nárok na to si stěžovat na fyzické napadení), policie to nehlídá a on ví, že je beztrestný.
 Finrod Felagund Muž24 Kategorie
28.01.2008 12:06:39
Lene - již nemam sil...šlo ot tu ženu a její chovaní a ane o to, že jsem ji to neřekla..to jsem pochopitelně mohla, ale o to se přece nikdo nepře...ano, mohla, a co?Ja tvrdím, že je bezohledna, i kdybych jí to bývala řekla....i člověk, který bude šermovat deštníkem, je bezohledný nehledě na to zda mu to řeknu či ne...nevím, co na tom je k nepochopení...zda jí to někdo řekl či ne je zase o něčem jiném..toto byla diskuze o bezohlednosti a je jasné že o bezohlednosti bezohledným lidem můžeme nebo bychom měli říct..to snad da rozum, to nikdo nepopíra..takže nevím, proč se dobývaš do otevřenych dveří..
Ano, říct jsem jí to mohla, o to se s tebou nikdo nepře a nikdo, ani ja, netvrdím, že nemohla...ani o radu jsem nežadala..mluvila jsem o bezohlednosti té ženy..tečka
Ale jestli chceš mluvit o tom, proč jsem ji to neřekla, klidně můžeme ...stejně jako můžeme mluvit o tom, proč jsem měla džíny s bílým paskem..ale vliv na jej bezohlednost to bude mít asi tak stejný...bezohledna a tupa bude pořad...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
28.01.2008 08:01:43
no, tak jsem si to přečetla ... nic jsi jí neřekla ... takže rada trvá, příště otevři pusu a něco řekni a nevykřikuj pak hrdinsky na netu ... kdyby někdo máchal tím deštníkem, tak si taky asi radši necháš vypíchnout oko, než bys něco řekla?

a nesáčkuj ... to je ubohé
Smajlík  Lene Žena26 Kategorie
27.01.2008 17:54:09
Mám jen minutku, proto s enemůžu rozepsat, jak bych chtěla. Četla jsem diskuzi i s polovinou rozhřešení.
Jen bych tedy chtěla dodat, co my kuřáci děláme prospěšného (když už chceš důkaz). Platíme velké spotřební daně, které velmi pozitivně přispívají do státního rozpočtu.
Bohužel už musím jít, srab opravdu nejsem, abych zde hájila svoji odpověď.
 anče
27.01.2008 16:46:28
Hm...jsem nekuřák, ale i tak si myslim, že to neni o bezohlednosti kuřáků, ale o tom, že ta hospoda má blbou klimatizaci.
(nehledě na to, že házíš všechny do jednoho kuřáckýho pytlíku...:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
27.01.2008 16:34:49
kikiwhite - koukni se na nadpis svého příspěvku a pak mi povídej něco o nezaujatém názoru a diskuzi. Napsalas, že diskuze nemá být o zákazu kouření, ale o bezohlednosti kuřáků. Já ti na to napsal, že kuřák, který si v hospodě zapálí, není bezohledný, protože na to má právo. Pokud k tobě nepřijde a nezačne ti foukat kouř přímo do obličeje (a potom to bude záležitost elementární slušnosti), skutečně nemůžeš říct ani popel k tomu, že on tam v dané situaci kouří. Můžeš říct, že by se měl změnit zákon, ano, ale to tom jsi hovořit nechtěla ("takže tato debata nemá být ani tak o zákazu kouření v restauracích/hospodách").

Svůj souhlas se zákazem jsem doufám vyjádřil jasně. A to jsem, narozdíl od tebe, opravdu nezaujatý, protože problém znám z obou konců - taky mi vadí cigaretový kouř, zároveň si ale občas zapálím.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
27.01.2008 16:17:24
Helena424 - možná by neškodilo přečíst si celou diskuzi, tedy mám na mysli celý článek..ne jen nadpis..pak bys možná zjistila, že píšu i o slušných kuřácích a to samé, co ty..(tedy kromě toho, že nebudu chodit do hsodpody)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 16:14:41
Muž který nebyl - nějak jsem nepochopila - nikdo neřekl, že kouřit v restauracích se nesmí proboha..ale když se kouřit smí, znamená to, že nemám právo vyjádřit svůj názor, že mi to vadí?? Právě proto, že to lidem vadí, se uvažuje o změně zákona..To by bylo hodně smutné, kdyby jsme na tento stávající zákon nemohli kafrat:-).
Je spousta věcí, které jsou v souladu se zákonem, ale přesto jsou špatné nebo někomu vadí - to, že kouření v restauracích je legální, nikdo nepopíral ani nepopírá, diskuze byla kapku o něčem jiném - škoda žes to tak úplně nepostřehl - byla o ohleduplnosti a o uvažování kůřáků samých..
A také o tom, jestli je správné, že kouření v restauracícj je legální..a to že tato otázka není z cesty je jasné, když se o tom zákoně uvažuje a v jiných státech už dávno nabyl platnosti..tak snad sakra není od věci o tom diskutovat..
Ale ještě jednou opakuji - nikoho jsem od nikud nevyhazovala ani si nemyslím, že neměli právo si tam zapálit ani si nemyslím, že je to nelegální..(neb nejsem trotl a znám současné zákony) takže to , co jsi napsal o jeho právu zapílit si je snad každému jasné, nevím proč píšeš samozřekmé věci, které všichni víme (my na tyto věci jen vyjadřujeme názor)...a "popel" (cituji tebe) o této legálnosti kouření teda řeknu, neb každý má právo na svůj názor - a můj názor je, že ten zákon o legálnosti kouření v restauracích by se měl změnit...a že s tímto náhledem na věc nejsem sama, je snad jasné..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 16:11:18
Tohle hodnocení - KUŘÁCI jsou bezohledná chátra - není ani zdaleka objektivní. Mám ve svém okolí skvělé lidi - kuřáky. Já jsem nekuřačka, ale nevadí mi. Lidi se přece nehodnotí jen dle cigaret! Jsou důležitejší věci. Když si někoho vážím a mám ráda, tak není co řešit. Že se moc kouří v kavárnách a hospodách, to je pravda, ale na to znám řešení - nejdu tam. Někdy mívám pocit, že nekuřáci by mohli taky být víc tolerantní.
 Helena424 Žena39 Kategorie
27.01.2008 15:56:21
Osobně nechápu lidi, kteří kafraj kvůli kuřákům. Sám kouřím opravdu jenom příležitostně, ale nevidím jediný důvod, proč by si kuřák nemohl v hospodě zapálit, když je to dovoleno. To je jako bys nastoupila do autobusu a začala lidi zcela bezdůvodně vyhazovat ven, protože ti na nich něco vadí. Zkrátka iracionální a naprosto nepodložené jednání. Je jedno, že to škodí zdraví i pasivním kuřákům, to s věcí vůbec nesouvisí - v současné době dle současné legislativy se to smí, takže nikdo nemůže říct ani popel.

Jinak jsem samozřejmě, jako každej příčetnej člověk (jedno jestli kuřák či nekuřák), pro zákaz kouření v restauracích.
 Muž který nebyl Muž25 Kategorie
27.01.2008 15:36:32
Chodím do vinárničky, která má tak dobrou klimatizaci, že tam není znát kouření. Ač sama kuřák, vyhýbám se hospodám, kde něco takového chybí a slzí z kouře oči. Já bych viděla řešení v oddělených prostorách a klimatizaci. Hrozen lidí postávající s cigaretou před hospodou a vajgly na chodníku taky nejsou nic estetického.
 Šedá lvice Žena57 Kategorie
27.01.2008 14:27:09
sama kouřím a předem upozornuju, že kdyby bylo zakázáno kouření v restauracích, je mi to jedno, půjdu klidně ven

jestliže jdeš do hospody, která není označena jako nekuřácká, nemůžeš přeci po někom chtít, aby tam nekouřil. to není žádná bezohlednost, ale nebudu se přeci omezovat i když to mám dovolené jen kvůli tomu, že na mě od vedlejšího stolu někdo pyskuje.až to bude zákonem zakázané, prosím. a proto radím staré známé, pokud se ti to nelíbí, jdi jinam. nikdo tě tam přeci násilím nedržel a pochybuju, že v okolí nebyla jiná příjemná hospoda a možná i nekuřácká.
Smajlík  suplex Žena Kategorie
27.01.2008 14:20:57
pro všechny, kteří píšete, proč jsem tu ženu nepožádala, aby přestala -

přečetěte si kdyžtak celou diskuzi - odpovídala jsem tam na to a x krát a psát to stále dokola mě nebaví, díky:-)

Navíc, diskuze neměla být o mě a proč jsem něco neřekla, ale o tom, že nemyslící zabedněný kuřák si dá klidně cigaretru za hlavu a má vystaráno - snad proboha sám ví, že za ním jsou lidi, tak tam nemá strkat cigaretu, stačilo by trochu myslet a projevit aspoň špetku ohleduplnosti a o tom jsem mluvila.. To je jako by někdo máchal v plném prostoru lidí deštníkem a teprve až by někomu vypíchl oko by přestal, neboť až pak by pochopil, že to někomu mohlo vadit.....ale já myslím, že člověk by měl používat mozek...I kdybych jí to bývala řekla, tak fakt že je zabedněná a sobecká by zůstal stále stejný..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 14:09:46
od Rez-ni-ka - no jasně, že to byla tak trochu provokace, ale to jsi při své inteligenci jistě poznal, že?

Navíc, jsem tam napsala, že to poch. neplatí o všech, ale o většině..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 13:37:05
000: a hezky mu to přikážem co? po bolševicku!
 Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
27.01.2008 13:31:10
Kuřácké, nebo nekuřácké hosdpody? Co je to za kravinu! Majitel hospody by měl prostě zajistit optimální "klima". Tak buď investuje do dobré klimatizace speciálně navrženou tak, aby likvidovala "kuřáckou mlhu", a nebo se prostě v hospodě kouřit nebude! Myslím si, že některým kuřákům ten kouř taky vadí.
 000
27.01.2008 13:03:33
JJ, jsou, likvidovat, buď jejich závislost nebo je samé
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
27.01.2008 12:23:19
že by postřílet
Smajlík  jan wat Muž Kategorie
27.01.2008 12:11:45
Stačí mně přečíst si jen nadpis a musím souhlasit !!!
 Eraser Muž27 Kategorie
27.01.2008 11:53:59
1) Jestli Ti vadila ta ženská s cigaretou, máš přece pusu. Ta není jenom na jezení, pití a kouření ale i na mluvení...
2) Souhlasím s Tebou. Jsem nekuřák a tohle mě štve. Kdyby se zakázalo kouřit v restauracích a hospodách, ale přitom by byla možnost si ZAPLATIT vyjímku, tak by určitě někteří podnikatelé založili kuřácké hospody (kde je poptávka, vznikne i nabídka). Samozřejmě že díky placení povolení kouření by bylo v hospodě dráž, ale aspoň by to motivovalo kuřáky přestat kouřit, což je jedině dobře.
 Bankladežo Muž24 Kategorie
27.01.2008 11:28:45
Nechal bych volbu, zda v restauraci kouřit, na jejím majiteli. A ten má víc než jen dvě možnosti.

1) Může hospodu udělat nekuřáckou - pak mu tam kuřáci chodit nebudou, ale zase se tam možná začnou stahovat nekuřáci z určité spádové oblasti.
2) Udělat hospodu kuřáckou bez dalších úprav - pak tam bude tak zahuleno, že tam pravděpodobně přestanou chodit nekuřáci. I když si bdou domlouvat sraz s kuřáky, tuhle hospodu zamítnou s tím, že je tam vždycky hrozně zahuleno. Tím majitel rovněž ztrácí klientelu.
3) Udělat hospodu s oddělenými prostorami pro kuřáky a nekuřáky - ne ve všech prostorách to jde a je i problém sedět u společného stolu. Ale jinak rozumné řešení.
4) Udělat hospodu kuřáckou a instalovat tam kvalitní a výkonnou vzduchotechniku - pak nekuřák pomalu ani nepozná, že je v kuřácké hospodě (když zrovna nekouří přímo jeho soused). Je na majiteli, zda chce investovat do VZT, a nabídnout tak příjemné posezení všem.

Zahulené prostředí do té míry, že z toho slzí oči, vadí i většině kuřáků (ač toto prostředí sami vytvářejí). Když si dám cígo, nejde mi o to, abych znehodnotil prostředí kolem sebe, to je jen vedlejší produkt.

Chápu ten argument, že je to kuřák, kdo obtěžuje nekuřáka, a nikoliv naopak. Ale nelíbí se mi, že by měl stát kecat majitelům restaurací do jejich živnosti.
 242
27.01.2008 10:10:05
Nechápu. V jednu chvíli píšeš, že nekuřácké hospody nejsou, pak zas píšeš, že kuřáci jsou líní zvednou zadek a jít do nekuřácký, protože by chodili kouřit ven. Stejně tak bych mohla říct, že nekuřáci jsou líní zvednout zadek a jít do nekuřácký - je to proto, že tam nebudou moct nikoho buzerovat? Ale tomu bych ani sama nevěřila.
Není to už trochu přehnaný? Nemůžeme kouřit nA zastávkách + na X jinech místedch a navíc teď nebudeme moct kouřit ani v hospodách, tzn. že nebudeme moct kouřit nikde, jen doma - to je o ničem (aspoň pro mne).
Co se týče bezohlednosti, tak tolerantnost by měla být na obou stranách - kuřák nebude foukat kouř do obličeje nekuřákovi a nekuřák nebude držkovat, když si kuřák zapálí.
To s tou chátrou jsi to mírně přehnala, máš mínusový body a to jsem si tvých názorů vždycky vážila.
 bjetuschka Žena Kategorie
27.01.2008 09:50:45
\"já se po ní dost často ohlížela, když mi kouř z její cigarety šel přesně do obličeje, nicméně po celou dobu jí to pochopitelně naprosto nedocvaklo, což je typické\"

máš pusu, tak příště něco řekni ... cigareta není znakem telepatie ...
Smajlík  Lene Žena26 Kategorie
27.01.2008 09:19:02
Předem podotýkám, že jsem nečetla, reakce lidí. Kuřáci jsou sobci-smrdí všude, máš pravdu a to jsem taky kuřák. Ale s těma hospodama je to strašné. Už nekolikrát jsem já a mužský museli z hospody utéct pro pálení očí a nemožnost dýchání. A jsme kuřáci oba. A oba jsme pro zákaz kouření. Vždyť by bylo fajn přijít homu a nesmrdět hůř, než popelník. To cigáro si dám klidně venku a když tam bude popelník, tak tam odhodim vajg. Ať se nikde neválí čurbes. Nedělá mi problém jít s nekuřáky posedět(půlka mých kamaráde) a nekouřit. A je mi potom i líp. Třeba minulý týden jsme byli v sobotu na jedné akci, utekli jsme po hodině. A to jsmeměli hlad a jídelní lístek byl velice lákavej. Ale představa, že budu jíst v překouřeném prostředí mě nelákala.
 žabka renča Žena99 Kategorie
27.01.2008 04:55:50
asi stejne kvalitni nazor - ucitelky jsou hystericke kravy protoze maji potrebu mentorovat, ale jenom zacky. kdyz by mely normalne komunikovat s dospelymi tak by radsi pristoupily k prikazum zakazum a nejlepe poznamkam do zakovske. samozrejme existuji vyjimky. nazor hodny blba ze?
Smajlík  od Rez-ni-ka Muž26 Kategorie
27.01.2008 04:11:35
Už několik století jsou stavěny hospody, putyky, pajzly, vinárny, kavárny proto, že tam chodili různí námořníci, dřevorubci a přístavní dělníci, později taky instalatéři, havíři a spousta jiných komunit, které byly zvyklé hulit.
Postupem doby za nimi začly docházet manželky, aby je přinutily jít domů k obědu.
Když chlapi nechtěli jít (kvůli ostudy před kamarády), začaly tam vodit své děti a nakonec tam zůstaly i s dětmi sedět a trucovat. Později si dokonce něco nechaly objednat. Např: kdyselé zelí, nebo naložený sýr. Nic jiného se totiž kromě klasického chlastu v restauracích nepodávalo.
Tehdy začaly růst různé mléčné bary a cukrárny, kde začaly ty ženské chodit i s dětmi a čekaly, že tam zatáhnou i své chlapy. Ale ouha!! Nikde nikdo.
Chlapi opět seděli ve svých putykách a bez bab jim tam bylo moc dobře (viz Démon alkohol. =Jack London=). Odpočívali totiž po těžké práci a řešili politickou situaci světové úrovně.
A tehdy ZAČAL nesmířitelný boj féministek a jejich milenců, suchopárných úředníčků podpantofláků, proti kouření, kuřákům a všemu, co by umožnilo chlapům odpoutat se NA CHVÍLI od vysedávání doma se škaredými, uječenými fiflenami. Tak a máš to!! :o)
Apropós, když jdeš k pekaři, taky si tam nejdeš založit bankovní účet, protože ten se zakládá v bance.
To je jen příměr. Jak už tady bylo stokrát napsáno JSI V HOSPODĚ, KDE MAJITEL POVOLIL KOUŘIT.
Jedná se spíše o vadnou, nebo žádnou klimatizaci. Tam je asi ten kámen úrazu.
Jinak máš k dispozici mléčné bary a cukrárny.
Nebo že bys do těch hospod chodila kvůli alkoholu ?(pivo víno lihoviny)
Tak to je taky závislost. Není nic ošklivějšího, než pohled na ženskou zvedající krýgl s pivem. Ten zase obtěžuje mně!!:o)
(doufám, že nezatáhneš diskuzi na téma Proč se teda ti chlapi ženili?)
Howg.
Smajlík  Mert**
27.01.2008 01:56:19
Tudle jsem byl s kámošem u Tlusté koaly a říkal jsem si, jaký by to byl zajímavý podnik, kdyby tam nebylo tak strašně nahuleno. To jsem si pak ani moc nevychutnal ten ovocný salát a čaj.
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
27.01.2008 00:56:06
TruckerFH12 - ano, to jsi shrnul úplně skvěle - mám přesně stejné pocity:-)))
Ale na cígo teda nejdu:-)). Vzala jsem si mandarinku:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 00:52:58
KIKI: No abych to shrnul - spousta času nenávratně v prdeli, závěr žádnej a práce taky stojí. Takže - tímto končím svojí účast v debatě a jdu na cígo :)
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
27.01.2008 00:50:22
kuřáci maj vyhulenej mozek
 země nikoho Žena Kategorie
27.01.2008 00:47:53
TruckerFH12 - no, to tak prostě bude, že kuřáci budou většinou nesouhlasit (protože je i dost kuřáků, kteří s tím zákazem souhlasí) a nekuřáci souhlasit (a jsou zase i nekuřáci, kteří nesouhlasí:-).
Už se mi ty zápory v těch větách nějak pletou:-))

A to že je to v jiných státech důkaz toho, že je to dobré, jsem napsala, abych tě poškádlila:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 00:41:55
KIKI: Jo, s touhle posední myšlenkou jsem se opakoval.

BTW to že se něco prosadilo v ostatních státech naprosto není důkaz toho že je to správný ;) Takhle se třeba v rámci celý EU prosadily biopaliva (ať dám nějakej nekonfliktní příklad) anebo třeba v rámci celého Německa fašismus (ať dáám konfliktní, když už se chceš hádat :-) )

No určitě se schodneme na tom že je to trend a dorazí i k nám, ale furt s nim prostě zásadně nesouhlasim :-)
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
27.01.2008 00:34:55
Trucker- Hele, to je pořád dokola Truckere..pro to, že máme pravdu my vidíš důkazy v ostatnách státech, začalo to tam fungovat a tečka:-)

A nedávej argument, že ti nevadilo smrdění o blečení, ale být bez cíga jo. To je snad u kuřáka jasný, já to poch. myslela smrdění a pálení u nekuřáka kontra být bez cíga u kuřáka.

Přece je to jasný - Vy nám kouřenám otravujete vzduch, my vám nekouřením neděláme nic (já poch. vím, jak to myslíš, ale nesouhlasím). Že kouříte je přece vaše volba.

Ale ten zákaz jednou bude a nekouřit bude normální stav:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 00:32:32
Samotář už ze zvyku-->> A myslivců.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
27.01.2008 00:28:42
KIKI: Tak tu míru újmy bych nesrovnával, to je nemožný objektivně \"kvantifikovat ". Můžu k tomu říct jenom že když jsem ještě kouřil hodně tak mě zatraceně sralo bejt v hospodě bez cíga, kdežto přijít domů smradlavej ani ne - prostě hodim triko a kaťata do koše na prádlo, vysprchuju se a nemam problém :)

Ale prostě pořád mi v tomhle věčným sporu kuřáků a nekuřáků vrtá hlavou jedna věc:

Obě strany tu druhou omezujou, anebo alespoň chtějí omezit a to kvůli vlastnímu \"prospěchu\ ". Tak kde s ebere to přesvědčení že jedna strana je ta \"hodná\& quot; a druhá je ta \"zlá a bezohledná\" ...?
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
27.01.2008 00:17:17
TruckerFH12 - tak já ti udělám radost - piju Colu light - ta je nezdravá:-))

K tomu co říkáš o tom kouření - sice to zní docela hezky, jak to říkáš, ale já si pořád myslím, že horší újma je to kašlání a smrdění než pívo bez cigára, ale zase na druhou stran v těch typických putikách - tam bych se o to tak nehádala, ale ono to stejně bude ..zkousli to v jiných státech, zkousnou to i u nás - je to jen otázka zvyku - za x let bude prostě normální chodit kouřit ven a nikomu to nebude divné...naopak..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 00:11:42
KIKI: Dobrá tedy, prozatím jedna nula pro tebe, chtěl jsem tě trošku potrápit na tom že po ostatních (kuřácích) požaduješ ústupky ve prospěch tvého zdraví a sama žádné neděláš, ale nevyšlo to :).

Pořád ale tvrdim, že docela stejná bezohlednost je kuřákovi, kterej se těší na tu cigaretku u piva, to cigáro upřít a sledovat tím svoje zájmy.

Rozumíš co chci říct...? Teď se cítíš kuřákem poškozena, protože on si sleduje nějakej svuj záměr a Tebe o něco připraví (resp. kvůli němu tě pálí oči, možná si trošku zakašleš....) A nebylo by náhodou (od nekuřáků) bezohledný kdyby si vydupali ten zákaz a všechny ty kuřáky připravili o to cígo...? Čistě jen ve vlasním zájmu?
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
27.01.2008 00:10:41
TruckerFH12 - jo a nezdravého se vzdávat nemusím, neboť si myslím, že nezdrvé věci jako uzeniny, tučné maso atd..jsem nikdy nejedla, z důvodů že mi to nechutná -z masa jím jen kuře a ryby..zrovna dneka jsem třeba měla místo rýže Bulgur - je to dost zdravé?:-)

Jo a v té hospodě, kde mi ta ženská čadila na hlavu, jsem měla k jidlu salát s kuřecím masem:-) a byla jsem tam po dvou hodinách aerobicu:-), ok?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
27.01.2008 00:06:18
TruckerFH12 - tak za prvé - nikdo nikde netvrdil, že je to jistá smrt... za druhé všichni jistě víme, že kouření, zvláště pasivní, škodí zdraví..a za třetí - poch. nevím, jak mě toto pasivní kouření poškodí celkově, ale mě kuřák obtěžuje hlavně tím, že jeho kouř zapáchá, pálí mě z něj oči a v krku, druhý den pak sípu atd...když někdo nekouří, žádnou takovouto zdravotní újmu (byť třeba jen dočasnou) nikomu nedělá..přijde mi to úplně jasné..

K té druhé části - sice to sem tedy vůbec nepatří (nevím, proč by se měla otravnost kuřáků zvýšit či snížit v závislosti na tom, zda já sportuji), ale nemám důvod neodpovědět: pochopitelně že sportuji, jsem cvičtelka aerobicu (před několika lety jsme dokonce měli fitko), lyžuji, v létě jezdím dost dlouhé trasy na in-linech, na vodu (v mládí vodácký oddíl:-) atd.. občas chodím běhat (ale to moc nemůžu kvůli kolenům) a když je čas, tak do fitka posilovat..ale ono je něco jiného bavit se o sportu v tvém věku a v mém věku, když má člověk zaměstnání, velký dům a rodinu - je na to jaksi méně času, no..to konec konců poznáš:-)
O správné výživě také lecos vím, neboť welleness byl součástí mých dvou cvičitelských zkoušek, takže na mě si s tímhle nepřijdeš, Cha!:-)
Výtahem nejezdím, neb ho nikde nepotkávám:-)
Ještě něco?:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 23:52:24
eh chybička se vloudila

...nezdravého (byť dobrého) jídla...

tam mělo být
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
26.01.2008 23:49:10
KIKI: Aha, takže ty argumentuješ tím, že tě vedle sedící kuřák pošokzuje na zdraví, rozumim tomu správně? Nebudeme diskutovat o tom jak moc ti ublíží (na zdraví) dejmetomu dvakrát do týdne dvojhodinový pobyt v zakouřeným prostředí - na to nemam dostatečný znalosti ani já a hádam že ani ty, samozřejmě já bych tvrdil že to bude naprosto nepatrný vliv a Ty bys tvrdila že je to málem jistá smrt.

Ale zeptám se na něco jinýho - co ty děláš pro své zdraví....? Vzdáváš se třeba nezdravého (byť) jídla....? Jdeš po schodech namísto výtahem (i taková troška pohybu je zdravá a prospěje ti, věř mi)? Sportuješ....?
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
26.01.2008 23:45:11
Tvůj nepřítel: a myslivců
 Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
26.01.2008 23:44:17
Kéž by zavedli ostřel a lov kuřáků a komunistů!
Smajlík  Tvůj nepřítel Muž Kategorie
26.01.2008 23:43:17
TruckerFH12 - to druhé - promiň, to je tak nablblá úvaha (velice slušně řečeno), že se mi ani nechce odpovídat a stále to sem píšu pořád dokola a přijde mi to ještě více jasné - okopíruju ti něco z předešlého, neboť již nemám sílu - to jsme psala sově bobo:
"Sovabobo2 - pozor chyba - nás kuřáctví ani tak neomezuje, nás hlavně zdravotně obtěžuje... a vás nekuřáctví také zdravotně obtěžuje?:-)"

A stejně mi to tak nějak přijde, že tu druhou otázku jsi snad nemohl myslet vážně...ti neni možný:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 23:37:10
Kiki: Oukej, tuhle část přeskočme. Co ta druhá?
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
26.01.2008 23:36:23
TruckerFH12 - tak na tohle už nemám sílu:-)) - o tom, proč jsem to té dámě neřekla SE NEBAVÍME, bavíme se o té dámě samotné, sakra...o jejím chování a bezohlednosti Ne o mém přístupu k tomuto...i když bych jí to bývala řekla, tak bych zde stále hlásala to samé a sice , že je to sobecká a tupá pipina - už to chápeš?? Tím, že bych jí to řekla, se můj náhled na ní naprosto nemění a o tom tu mluvíme..tady je to fakt fuška..uuuf
..přečti si celou diskuzi zejména mé dialogy s Heb dä Latz, nebudu psát to samé stále dokola.
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 23:30:19
ballab - ty se určitě nemusíš urážet, neboť podle toho, jak rozumně píšeš, je jasné, že patříš k těm slušným a ohleduplným kuřákům..:-)

a-k-x - dočkáme se určitě, vývoj k tomu jasně směřuje, a kuřáci si můžou řvát jak chtěj:-)- je to jen otázka času:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 23:29:11
Samozřejmě si měla možnost tu dámu slušně požádat aby to típla. Samozřejmě si to neudělala a teďka tady budeš dělat poškozenou chudinku.

BTW pořád si nějak menůžu odpovědět na otázku - když kuřák kouří, je to vůči tobě bezohlednost... A když ho ty připravíš o jeho potěšení, čistě z nějakých svojich osobních pohnutek - tak to bezohlednost není?
 TruckerFH12 Muž22 Kategorie
26.01.2008 23:20:45
kikiwhite - jj, já jsem si zbytek rozhřešení četla až po odeslání toho svýho, neb jsem měla obavy, že kdyby mě tam něco vytočilo, tak bych tu zas strávila zbytek večera a já chci jít za chvíli spát :)))) Název diskuze určitě plní účel provokativnosti, ale bejt vztahovačná, přemejšlela bych, jestli se nemam preventivně urazit :))))
 ballab Žena Kategorie
26.01.2008 23:14:11
Souhlas většina kuřáků je bezohledných. Škoda jen že u nás ještě neplatí to co už úspěšně funguje v Irsku a jinejch zemích tedy zákaz kouření v hospodách, restauracích a barech. No snad se toho někdy dočkáme.
 a-k-x Muž36 Kategorie
26.01.2008 23:07:42
ballab - já souhlasím - ale to jsem tady v rozhřešenách také psala - uznávám, že ten název je mírně provokativní, ale většina nekuřáků bezohledná je, neboť v tomto případě nejsou až tak úplně svobodní a jsou více ovládáni svou závilsotí než slušným chováním..toto pravda bezpochyby je - o to více si vážím těch, kteří se i tak chovají slušně a ohleduplně:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 23:03:25
ale ale ale, už zase?? Tak tentokrát už se do těch bitek argumentama zatáhnout nenecham :)) Jen taková drobná připomínka - já do nekuřáckých hospod chodím, protože nejenže nejsem líná zvednout zadek a jít si zakouřit ven, ale navíc nejsem líná jet půl hodiny MHD do nekuřácký restaurace proto, že jde o restauračku, kde fakt výborně vaří. Jezdím tam právě proto, že tam tak dobře vaří :)
P.S.a lidi se dělí na vychovaný a nevychovaný, ne na kuřáky a nekuřáky, když už chceš škatulkovat, ju?
Smajlík  ballab Žena Kategorie
26.01.2008 23:00:49
Sova - ale počkej - já se ptala jestli tě naše NEKOUŘENÍ (neboli čistý vzduch) zdravotně obtěžuje:-))..to že venku nastydneš je způsobeno zimou a tvou sníženou imunitou a nikoli čistým vduchem v hospodě:-)) To byl dost blbý příklad, ale zase mě pobavil:-)))

Nás obtěžuje smrad Vámi přímo produkovaný, vás čistý vzduch (neboť my nic škodlivého neprodukujeme) sám o sobě neobtěžuje - naopak vám přispívá ke zdraví..:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:53:24
kikiwhite
Velice snadno nastydnu, kdybych musela na každý cígo v zimě ven, tak by mě to přecházení ze zimy do tepla obtěžovalo i zdravotně

Já se snažim kouřit ohleduplně, nefoukat to nikomu do xichtu ale zákaz v hospodě by mi vadil, hlavně večer v době jídla ani tak ne
 Sovabobo2 Žena23 Kategorie
26.01.2008 22:49:20
Samotář už ze zvyku - díky za vzácné a moudré rady a postřehy, to vždycky potěší:-)))
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:46:56
když nejsi schopná diskutovat tak nezakládej diskuzi stejnou jako minule
-kouření v hospodách zakázat protože mi vadí
-nekuřácké hospody nejsou
-kuřáci jsou chátra
a teď navíc s bonusem:
-nedokážu se postavit člověku který mě obtěžuje a tak si budu hrát na ublíženou
 Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
26.01.2008 22:38:13
Samotář už ze zvyku - no, ani nemá smysl reagovat - evidentně jsi naprosto nepochopil pointu diskuze..nebudu zbytečně opotřebovávat klávesnici mého notebučku na přiblblou a nelogickou argumentaci, která navíc jaksi nesouvisí s tématem diskuze..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:37:39
kikiwhite: A proč by si nedávala cigáro za rameno? Je to její plné právo a pokud to nikomu nevadí, tak je logické, že v tom bude pokračovat. Ovšem ono je jednodušší ji ihned odsoudit jako krávu a dělat ze sebe mučedníka, než říct *Paní, prosím vás, mohla byste tu cigaretu dát dál?*, že?
Každý tak nějak podvědomě předpokládá, že co nevadí jemu, nevadí nikomu. Pokud se ostatní neozvou, tak ano, mají smůlu. A není to o bezohlednosti jednoho, ale o blbosti druhého.
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.01.2008 22:35:08
Sovabobo2: tak jdi do části vyhrazené pro kuřáky .. tam si nič své zdraví a nebudeš ho ničit mě ...
 NewStart Žena23 Kategorie
26.01.2008 22:34:42
kikiwhite: Nemění. Ale představ si, jaké by ta Diskuze měla grády, kdyby jsi tam mohla dopsat, že se ta kráva ani po slušném upozornění neobtěžovala nějak situaci změnit.
Smajlík  Heb dä Latz Žena71 Kategorie
26.01.2008 22:33:41
pořád ty samé levičácké kecy, Zakázat a hotovo. Ovšem nic jiného než kolem sebe plivat žluč evidentně neumíš. Majitel v hospodě kouření povolil a když tě někdo obtěžuje čímkoliv (např. cígo za zádama) a neumíš se ozvat tak prostě smůla. Líná huba... však to známe
 Samotář už ze zvyku Muž26 Kategorie
26.01.2008 22:32:05
Heb dä Latz - ano, říct jsem jí to mohla, aby mě to nerozčilovalo...ale to na jejím nejapném chování nic nemění..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:29:39
kikiwhite: Ano, v pořádku. Ačkoli si myslím, že pokud ti jde o to, aby tě věci nerozčilovaly, budeš se možná muset zamyslet nad svým přístupem k těmto věcem, ne o těch věcech jako takových.
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
26.01.2008 22:26:20
Heb dä Latz - jenže tahle diskuze měla být o bezohlednosti kuřáků a ne o mém přístupu k této bezohlednosti...až založím diskuzi - "Jak se nejlépe chovat, potkám-li sobce", pak se můžeme bavit o mém přístupu k ní a o tom, co jsem měla nebo neměla udělat a bude to předmětem diskuze - já tady ale chtěla diskutovat o kuřácích..tedy o ní a JEJÍM chování...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:22:12
kikiwhite: Ano. Já se ale bavím o tvém přístupu. Ji totiž změnit nemůžeš.
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
26.01.2008 22:18:49
Colorlight - ne ne, bylo to na Praze 9..:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:17:17
Nebyla to restaurace U Krbu na Praze 5?
 Colorlight Žena35 Kategorie
26.01.2008 22:16:19
kdyby se nekuřácká hospoda uživila tak už vám dávno stojí;)
jenže ona se co? neuživí. takže nikdo nebude dělat co? dávat hlavu na špalek:)

a jestli tomu nějakej nekuřáckej fanatik věří tak ať to zkusí. ale možná bude jeden problém.... neručí živnostníci sebou za ztráty?
 Memphis *je vůl* Muž23 Kategorie
26.01.2008 22:13:02
Sovabobo2 - pozor chyba - nás kuřáctví ani tak neomezuje, nás hlavně zdravotně obtěžuje... a vás nekuřáctví také zdravotně obtěžuje?:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:11:12
Heb dä Latz - ale jde o to, že ona by sama se měla chovat ohleduplně SAKRA..o tom mluvím...jasně můžu jí to říct, ale o to nejde - já mluvím o ní..i kdybych jí to řekla, tak si budu o ní pořád myslet, že je to bezohledná sobecká pipka..když je hospoda plná lidí, tak si sákryš nemůžu strkat cigáro za hlavu - jde o to, že to udělala, že o tom naprosto nepřemýšlí..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:08:17
NewStart
Když by bylo zakázaný v hospodě kouřit, tak by mě nekuřáctví dost omezovalo.
Smajlík  Sovabobo2 Žena23 Kategorie
26.01.2008 22:07:47
Blackshield - když se nikdo neozve, neznamená to, že to nikomu nevadí..třeba tam jen sedí nekonfliktní lidé, kteří si nechají více líbit...Především TY bys jako původce smradu měl být slušný a chovat se ohleduplně - např. nedávat si cígo za hlavu, když VÍŠ, že za tebou JSOU lidi..zkrátka si sám dávat pozor, abys někoho neobtěžoval - tak se totiž chovají slušní lidé..

Argument, že se nikdo neozval, tudíž je to v pořádku, je trapný, tebe Blacku až nehodný..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:04:31
kikiwhite: Kdybys jí to řekla, musela bys MOŽNÁ snášet její otrávený výraz, když nic neřekneš, bude tě její kouř obtěžovat URČITĚ.
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
26.01.2008 22:04:00
Já prostě souhlasím s autorkou diskuze....přesně
 Pozemní anděl Žena Kategorie
26.01.2008 22:02:51
Blackshield: Nj....to by se furt hádalo a hádalo..prostě my nekuřáci máme na tohle jiný názory...a furt to bude o hádání se..
Smajlík  Pozemní anděl Žena Kategorie
26.01.2008 22:02:26
Blackshield - skenovat hospodu nemusí, ale dát si cígo za ramena, když za ní je další stůl - to je typický kuřácký "kretenizmus"..
P roč jsem jí to neřekla? Neměla jsem na její potenciální otrávený výraz zkrátka náladu..ale o tom to není..je to o té tuposti - "já si tu cigaretu prostě dám tam, kam se mi zlíbí a když se vám to nelíbí, tak buďto máte smůlu nebo mi řekněte - možná vám i milostivě vyhovím..o tom to je..
Já myslím, že dát si cigaretu za rameno, je prostě kombinace sobectví lhostejnosti a jisté tuposti...je to její chyba a ne moje, že jsem jí to neřekla...že jsem jí to neřekla a proč - to je zase o něčem jiném..
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 22:00:20
Pozemní anděl: Logické je foukat kouř tam, kde to nikomu nevadí. A když se nikdo neozve, tak logicky předpokládám, že to tedy nikomu nevadí.
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.01.2008 21:58:48
Blackshield: není to problém :-) Byl to příklad. Ale nejde o to skenovat celou hospodu, ale tak nebudu ten kouř foukat na všechny strany, žejo..takže když si ruku s cigárem držím u hlavy tak ten kouř jde prostě za mě a logicky když tam jsou lidi...
 Pozemní anděl Žena Kategorie
26.01.2008 21:54:42
Blackshield: Ano, ptám se jí na to samé.
Smajlík  Heb dä Latz Žena71 Kategorie
26.01.2008 21:54:39
Researcher - mně tohle nemusíš říkat, já mám partnera kuřáka:-), ale on je v tomto ohleduplný velice..i když mě tím kouřením velice štve..
Jinak máš poch. pravdu - ten nápis jsem napsala schválně, je to pochopitelně nadsazené - měla jsem zrovna náladu to takhle napsat;-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:53:29
Pozemní anděl: A to je kurva takový problém jí to říct??? Nebo si myslíš, že každý bude skenovat celou hodpodu každých pět vteřin, jestli se náhodou neušklíbneš?
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.01.2008 21:51:36
Ano. Souhlasím s tebou. Takovejm lidem jak jsi například popisovala tu ženskou jak ti čadila do obličeje a oni si toho ani nevšimla...tak takovejm bych nejradši tu cigaretu někam strčila....hodně mi to vadí tohle... Já si prostě myslím že není takovejm problém kuřáci/nekuřáci, ale o ohleduplnosti...
 Pozemní anděl Žena Kategorie
26.01.2008 21:51:32
Popravdě nemám to ráda ... nesnáším, že pokaždé když si jdu někam s přáteli sednout musím se pak hodit do pračky, proto se poslední dobou i návštěvě vyhýbám ... a začíná mě to srát čím dál tím víc ...

Mám několik přátel kuřáků, ale stejně říkám ať je zákaz kouření na veřejnosti a to, co nejrychleji ... já nikoho svým nekuřáctvím neobtěžuju, oni mě kouřem jo ...
 NewStart Žena23 Kategorie
26.01.2008 21:50:40
Blackshield - ten nadpis jsem napsala takto konfliktní schválně, věděla jsem, že se na to chytíš:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:50:17
kikiwhite: ale ten nadpis je jednoznačný. Já bych tam přidal slůvko někteří. Také znám dost slušných lidí, kteří téhle droze propadli, jsou z toho nešťastní a nevědí, jak s tím přestat. Neumím to posoudit, já nikdy žádné droze nepodlehl, ale věřím jim, že na to prostě nemají. Když tady pak jeden přemoudřelec vykřikuje, že by všechny kuřáky postřílel, pak to i mně vadí, i když mě se to netýká.
 Researcher Muž81 Kategorie
26.01.2008 21:50:09
Ano, jsou vezohlední protože neví jak je hnusný to čuchat.
 Fildasek Muž33 Kategorie
26.01.2008 21:49:04
Jinak ten nadpis má podobný charakter, jako kdybych napsal *UČITELKY JSOU PÍČE*.
 Blackshield Muž26 Kategorie
26.01.2008 21:48:10
Jednoduché. Bylo v té hospodě povoleno kouřit? Bylo. Mohli jste se na to předem zeptat? Mohli. Máte hubu na to, abyste té ženské řekli, že vás obtěžuje? Máte. Líná huba = holé neštěstí, ovšem obětní beránek v podobě kuřáků je přece tak lehce napadnutelný...
Smajlík  Blackshield Muž26 Kategorie
26.01.2008 21:40:24
Researcher - "Nemyslím si, že jsou takoví všichni. Hážeš je tak trochu do jednoho pytle."

To není pravda, právě kvůli tomuto jsem napsala - "Takže tato debata nemá být ani tak o zákazu kouření v restauracích/hospodách, ale o bezohlednosti kuřáků. Pochopitelně NE VŠECH! Znám i velice slušné a ohleduplné kuřáky, ale je jich rozhodně menšina."
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:38:49
cigaretový kouř mi velmi vadí, raději než do hospody proto chodím do čajovny nebo aspoň trochu nekuřáckých či klimatizovaných kaváren. naštěstí můj milý také přestal kouřit a vadí mu to taky - ten kouř. takže jsem ráda, že máme stejný názor. s kuřákem bych absolutně chodit nemohla, ať se na mě lidi zlobí nebo ne.
velmi bych uvítala více nekuřáckých restaurací a kaváren.
 Srdcová dáma Žena27 Kategorie
26.01.2008 21:33:19
Nemyslím si, že jsou takoví všichni. Hážeš je tak trochu do jednoho pytle. Někteří nekouří ani doma, třebas jeden náš soused chodí i v mrazu kouřit na balkón. Mně osobně kouř také vadí, dokonce mě z něj někdy rozbolí hlava. Do hospody proto raději nechodím. Beru ale v úvahu třebas to, že významným způsobem přispívají do státního rozpočtu. Nedávno jsem o tom četl na netu článek. Píše se v něm: "Stát vybral rekordní částku za cigarety. Čeští kuřáci a tabákové firmy se opět projevili jako výrazní „sponzoři“ státního rozpočtu."

http://azpravy atlas.cz/ekonomika/ekonomika/148865-stat -vybral-rekordni-castku-za-cigarety.aspx
 Researcher Muž81 Kategorie
26.01.2008 21:32:14
V Německu jeden majitel firmy propustil nekuřáky z práce, páč mu svým neustálým otravováním s jakýmsi nekouřením rozvraceli kolektiv. Byli v menšině a chtěli uplatňovat jakési přiblblé nároky na nekuřácké pracoviště. Nedivím se mu, asi bych to udělal taky. Kde je to povoleno, tam musí i nekuřáci počítat s případným předčasným odchodem. Nekuřácké restaurace rostou jako houby po dešti a není problém si nějakou najít. Dávat však zákaz pomocí zákonu mi přijde hloupé, alibistické a zbytečné. (Ovšem - ač kuřák - jsem pro nekouření v restauracích. Jen se mi nelíbí způsob).
 ImmanuelKant Muž32 Kategorie
26.01.2008 21:26:26
kikiwhite: myslela jsem to tak, že někoho jiného, může obtěžovat nějaký tvůj zlozvyk, tak jako tebe obtěžuje ten kouř z cigaret, asi jsem udala špatný příklad, tak třeba někoho obtěžuje to, že někdo smrdí, protože se nemyje..
 tupá žiletka Žena22 Kategorie
26.01.2008 21:25:51
Přenesu-li se nad tvůj paušalizující a útočný nadpis, zeptala bych se tě, proč jsi onu dámu na to, že ti její cigareta vadí, neupozornila.

Kouřím málo, když mě někdo slušně upozorní, že mu to vadí, típnu to. V hospodě jsem většinou s kuřáky, proto se neptám. Ještě se mi nestalo, že by mě někdo od jiného stolku upozornil, že mu mé kouření vadí. Pokud by šel kouř skutečně k němu, pokusila bych se např. přesednout si. Když jsem v hospodě s nekuřáky, zeptám se. Když kouřím na ulici, dávám si pozor, abych nefoukala kouř směrem k někomu.

V té minulé Diskuzi mě zaujal něčí nápad, aby se hospody přejmenovali na kuřárny s možností stravování. Velmi by mě zajímalo, zda by to prošlo. Myslím si, že by měl mít majitel právo rozhodnout se, zda zřídí hospodu nekuřáckou nebo kuřáckou. On nese rizika, náklady, nemělo by mu do toho být zasahováno. Jsem ráda, když si u piva můžu zakouřit, v nekuřáckém lokále mi ale nevadí odejít na cigaretu ven. Občas pozná člověk zajímavé lidi. Nezanedbatelnou výhodou je i to, že nesmrdím po návratu domů jako popelník.
 Heb dä Latz Žena71 Kategorie
26.01.2008 21:24:15
kikiwhite: Vim. Cetl jsem to. A diky podobnosti našich názorů s Tebou souhlasím. ;-) Utopie to je samozřejmně. Ovšem v hospodě kouřím už míň a míň. Není mi už tolik špatně, jako když si zapálím cigaretu :)
Dal bych nařídit nekuřácký hospody. Kdo by chtěl kuřáckou, odváděl by poplatek. Měl by větší kšeft - moh by si to dovolit, ale byl by to risk. Zakouřených hospod by ubylo, stát by měl prachy (třeba na zdravotnictví) - dobrá hospůdka se uživí i bez cigaret. ;-)
Smajlík  Oshii.
26.01.2008 21:23:20
tupá žiletka - to je dobré srovnání - kouření a kousáná nehtů:-)). To mě pobavilo - jenže ten problém je jaksi v tom a přišlo mi, že je to trapně jasné, že kouření (jaké překvapení) obtěžuje okolí a to dost významně, kdežto kousání nehtů nikoho jiného než tebe zdravotně neobtežuje, takže jako příklad srovnání je to dosti mimo...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:18:32
Tak já jsem několik let kouřila a teď už nekouřím. V době kdy jsem ještě kouřila a šla jsem někam s nekuřákem, tak jsem v jeho přítomnosti nekouřila. Ale i když teď nekouřím, tak mi nevadí, když je někdo se mnou a zapálí si, mě ten kouř neštípe v očích, nekašlu, prostě mi to neva. Někdo kouří, někdo si kouše nehty, někdo smrká do ubrousku, každý má jiný zlozvyk a každý nějaký.
 tupá žiletka Žena22 Kategorie
26.01.2008 21:15:11
Anaya - jasně, chápu:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:14:11
Kiki, to mělo být jen takové gesto, jako že s nima nic nezmůžu:))
 Anaya Žena22 Kategorie
26.01.2008 21:12:47
Anaya - no tak, já je také nezabíjím:-)) Nebo o tom alespoň nevím:-))
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:11:45
ZTJ - já jsem psala, že ne všichni, také znám ty, kteří se ptají a nebo sami od sebe chodí kouřit dokonce ven..kdyby takoví byli všichni, možná by nebylo ani potřeba omezovat kouření v restauracích..ale to je pochopitelně utopie..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
26.01.2008 21:09:52
Ano, občas mi přijdou bezohlední, ale nezabíjím je...
Smajlík  Anaya Žena22 Kategorie
26.01.2008 21:09:30
Někteří ano. Mám podobné zkušenosti. A než si zapálím před nekuřákem, vždy se radši zeptám. Na druhou stranu jsem kuřák, i když jen málo. Takže ne všichni jsou bezohlední. Jen většina. Stejně jako jiní lidé v jiných směrech.
Smajlík  ZTJ.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2