Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.272352, vloženo 22.12.2007 16:48:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
HODNOTA dárků
Proč se tak často říká, že peněžní hodnota dárků není důležitá, že důležité je, že si dotyčný na toho druhého dotyčného vzpomněl, nebo že není slušné přepočítávat dárky na peníze apod..?

Jak byste se ale tvářili, kdyby Vám třeba Váš partner dal pod stromeček například knížku za cca 200 Kč a Vy jemu třeba luxusní hodinky za 5 tis.? Také byste tvrdili, že je důležité, že si vzpomněl nebo že to se nesmí přepočítávat na peníze a byli šťastní? Určitě ne, byli byste zklamaní, alepsoň v hloubi duše ANO a kdo říká že ne, tomu neveřím.

Přece když někoho mám ráda, koupím mu krásný dárek a s tím se poch. pojí i vyšší cena dárku a nekoupím mu třeba ponožky. (jiné to je, když se partneři třeba dohodnou, že na něco šetří, takže si dají dárky levnější, ale o tom nemluvme)
Jinou kategorií jsou samozřejmě dárky vyrobené, které mají úplně jinou hodnotu, ale to sem teď opět nepleťme.
Mně jen zajímá, kolik tu bude moralistů, kteří budou tvrdit, že přepočítávat dárky na peníze se nesmí a kolik tu bude těch, kteří odpoví upřímně tak, jak to je a jak to chodí v životě:-).
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.12.2007 02:25:46
souhlasím
 jufonka Žena33 Kategorie
23.12.2007 02:44:24
Manžel dostane ode mě pár dárků a jeden má hodnotu jako všechny ostatní dohromady...ráda do něj investuju a ty peníze pro něj našetřim.....a otevřeně přiznám, že knížka by mi udělala radost, ale pokud bych na zadní straně našla nápis Levné knihy nebo by to bylo to jediné, byla bych asi zklamaná....naštěstí na jendom dárku pro mě jsme se dohodli předem a krom toho by mi nemusel dávat už vůbec nic....tohle mi bohatě stačí....akorát se se mnou o tom musel poradit, aby mi to vyhovovalo, takže už to není překvapení, no...
 El chupito pequeňo Žena25 Kategorie
23.12.2007 01:58:58
Krásný názor, přesně vyjadřující ten můj, napsala Tigress.
Nevím proč, ale pořád mám pocit, že musím v většinou lidí na zp nesouhlasit...v všem...
Každý si přebere diskuzi na obecné moralistické téma - každý dárek udělá radost a bla bla bla.
Jasně. Předpokládejme tedy situaci, kdy slavíme s přítelem už nějaké ty Vánoce, či narozeniny, výročí - takže tedy už víme, v jaké relaci se dárky od protějšku pohybují (záměrně neberu v potaz situaci, kdy si dva jako poprvé na vánoce dají úplně odlišné dárky - když i to se dá odhadnout dle fin. situace, stylu zacházení s penězi, chování, všimnutí si třeba, co dává náš protějšek např. matce k narozkám atd....)
No takže v této modelové situaci by mi přátelé bylo opravdu trapně dát příteli nějaké ponožky, když mi koupil luxusní hodinky a v opačné situaci bych se cítila ukřivděná....

Ano, přátelé, dárky a Vánoce vůbec mají více stránek, jak psala Tigress, jak lidskou, tak finanční...a vy tu pořád stavíte jako ti s prominutím blbečci do opozice materialisti vs. my co oplýváme láskou k bližnímu a o prachy nám nejde...Jako by nebylo něco mezitím. Jde tu jak o tu hezkou stránku (koupil mi blbost, o které jsem se zmínila, nezapomněl, vnímá moje přání a poslouchá mě), tak finanční vyrovnanost...

Osobně ocením jak finanční stránku, tak tu, s jakou pečlivostí bylo vybíráno....jako příklad uvedu, když chce kluk koupit holce voňavku, a zjistí si, co používá, co jí voní a s tím jde do parfumerie pro radu. Ne že půjdu a nechám se zlákat prodavačkou na první, co uvidím. Ne, že koupím šunt z drogerie, když holka používá kvalitní vůně....když o tom nic nevím, raději zjistím, nebo koupím něco jiného. Jo, napadají mě samý povrchní případy, vím:) Myslím, že pokud máme člověka rádi, vycítíme, co se mu líbí a co ho potěší. A tuhle pozornost já opravdu oceňuji a musím uznat, že i souvisí s penězi. takže tak.
Smajlík  BlueberryShake Žena92 Kategorie
23.12.2007 00:31:39
Můj nákup dárku (jednoho) probíhá tak, že 24.12. odpoledne zajdu na vánoční trh a tam nakoupim nejnovější model svíčky za 200,- a to pro svou matku, přestože se každoročně ujišťujeme, že nikdo nikomu nic dávat nebude, protože zbytečností má každej nad hlavu a potřebný věci si koupí každej sám.
Neznám nikoho jinýho, kdo by nějakej dárek očekával a znám pár lidí, který bych bohatě a upřímě rád obdaroval, ale oni o to nestojí. Na vánoční dary smrkám ty nejtvrdší sople z nosu už posledních 5 let permanentně.
 DIRT Muž28 Kategorie
22.12.2007 23:20:44
Alfard - a ještě si před tím moralizováním si přečtětě celou mou diskuzi, pane Dušíne - cituji - \"Jinou kategorií jsou samozřejmě dárky vyrobené, které mají úplně jinou hodnotu, ale to sem teď opět nepleťme\" a mohl sis odpustit jímavý odstavec o vyrobených dárcích..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 23:06:26
Tigress - bohužel je to přesně tak:-(
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 23:03:46
Kdybych dostala něco hodně drahého, cítila bych se v rozpacích a tak, že mu to příště "musím" oplatit, z čehož bych nadšená nebyla. A rozhodně bych jen tak nedala drahý dárek, to bych si prostě nedovolila. Raději bych se předem nějak dohodla, kdyby to šlo.. ale já celkově jsem proti dávání dárků, takže pak bych to nemusela řešit. Jinak třeba mi dávala mamka vždycky dražší dárky, než já jí a to mi divné nepřišlo.
 Rainbow Star Žena20 Kategorie
22.12.2007 23:02:05
kikiw: Nj, n... nedávno jsem si v duchu říkala, proč někdy nezaložím na zp diskuzi... ale pak mi došlo, že jak jsem tu dlouho, tak už si stejně většinový názor dokážu předem sama vygenerovat a v tu ránu se neni na co ptát (pokud mě zrovna nezajímají právě odlehlé hodnoty a menšiny).
Takže tento typ reagování se prostě dal předpokládat, jako bys to tu neznala. Moralizování a hraní si na svatoušky je jednoduše součástí zpovědnicové kultury.
 Tigress Žena21 Kategorie
22.12.2007 23:01:50
Alfard - a když koupím, dražší dárek znamená to, že do něj nemůžu vložit lásku a že mi nedalo práci ho vybrat a že není osobní??? Copak v tom dárku nemůže být obojí?? Finanční hodnota a i ta druhá? Co to pořád všichni říkáte? Skoro to od vás vyznívá že - drahý dárek = dárek bez lásky a že jen levný dárek je z lásky..co je ta za nebetyčnou hovadinu a odporné klišé?? Už mě tady ti pseudomaoralisti lezou krkem...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 22:59:18
Asi by mě mrzelo, kdybych mu dala nějaký pěkný dárek který bych vymýšlela a vybírala a chystala 2 měsíce a on by mi dal jojo za 20 korun co koupil den před Štědrým dnem. Ale třeba víc než ty hodinky za 10 000 nebo jaks to říkala, by mě potěšila nějaká pěkná knížka za 200 (hodinky za 10000 považuju za zbytečnost a hloupé plýtvání).
 Mina Harkerova Žena20 Kategorie
22.12.2007 22:45:57
Bezkřídlý Anděl - a ještě - tobě udělá rodost, že si na Vánoce vzpomněl?? To je fakt ohromná hodnota:-), na Vánoce je opravdu těžké si vzpomenout

Tigress - tobě děkuju..já už jsem z téhle diskuze spocená..a stejně těm lidem moc nevěřím, přijde mi takové celé přitrapnělé..všimla sis taky, že když někdo napíše něco upřímně, co není takové to klišovité ve stylu - láska nade vše, ať mi dá klidně kapesník a já budu šťastná za tu lásku do něj vloženou - tak je hned kamenován?? Polovina to stejně alespoň vnitřně hraje nebo lžou sami sobě, tak mi to přijde...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 22:35:40
Bezkřídlý Anděl - nebudu se s tebou dohadovat, jsem o něco starší a tak nějak jsem tu diskuzi myslela pro lidi asi přibližně v mém věku, kteří mají vydělávající partnery atd., fakt ti to neberu

A nevím, proč lžeš!! - proč jsi předělala mou citaci, to je docela drzost - já jsme napsala toto - "Přece když někoho mám ráda, koupím mu krásný dárek a s tím se poch. pojí i vyšší cena dárku a nekoupím mu třeba ponožky" ne to, co jsi citovala ty, to bylo dost ubohé změnit mou citaci, která ve tvém podání vyznívala dost nehezky...s tímto zase já zásadně nesouhlasím!
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 22:34:14
kikiwhite: to je ti zajímavý, jak tu mají lidi potřebu odporovat a vymýšlet důvody, proč by si levnějšího dárku vážili více :-)
Já s tebou souhlasím. Dárek má podle mě 2 hodnoty - jednu lidskou, druhou finanční- které spolu vůbec nesouvisí. Samozřejmě dárek drahej, ale bez lidského vkladu (přemýšlení, co udělá radost, pečlivé vybírání s ohledem na obdarovaného, dobrý nápad, obtížné shánění, náročná výroba, nevšední dárek..) neudělá takovou radost, jaká by mohla na první pohled vyplývat z cenovky.
Teoreticky sice krásnej a originální dárek, byť levnej, může být velmi cenný, ale zas kolik takovejhle dárků člověk dostane, že. No a když už jsou ty vánoce tak se přiznám, že já chci dostat prostě oboje, i "dražší" dárek i tu lidskou péči (v uvozovkách proto, že pro mě je dražší třeba 500, jsme li v rovině já-partner)
 Tigress Žena21 Kategorie
22.12.2007 22:33:58
Kdyz budes hodnotu darku prepocitavat na penize, tak budes mit casem misto srdce kasicku. A ver mi, ze ja jsem jeden z tech, kteri cenu darku neporovnavaji. Sam letos rozdam darky tak za 100k a dostanu tak za 5k. Rad davam darky a jsem rad, kdyz vidim, ze potesily. Vim, ze mi to okoli nemuze oplatit. A netrapi mne to. Podstatne radeji mam osobni darky, kdyz vim, ze dotycny o nich premyslel, aby mne potesil. Nebo darky, co udelal/a sam. Protoz pak do darku dava to nejcennejsi, co ma a to je vlastni cas. Do darku pro mne. To je preci nadhera. Takovy darek opravdu potesi. To patri k vecem, co se nedaji koupit.
Zamysli se nad tim. Darky nejsou vymenny obchod. Cena neni opravdu podstatna. Podstatny je obsah a to, jetli Ti ho darce dal s laskou nebo jen z povinnosti.
 Alfard Muž59 Kategorie
22.12.2007 22:18:29
Nesnáším nakupování dárků, páč jsem stejně natvrdlý, jako partner kterési níže položené dívčiny. Baba mi ukazuje imrvére to či ono a já si dva dny před vánoci za boha nemohu vzpomenout na cokoli z toho. Teď mám opět dilema, neboť vánoce jsou již za dva dny a já nemám ani představu.(to neznamená, že chci rady).
 ImmanuelKant Muž32 Kategorie
22.12.2007 22:04:10
kikiwhite : Nemám smůlu a nemusím číst ostatní rozhřešení.. přečtu zpověd a odepíšu, není na tom nic špatného.. je tu kolikrát tolik rozhřešení a když bych to měla všechno číst.. no tak dobře, djeme tomu, že to jsou partneři s přibližně stejnými financemi.. když dá jedno druhému něco o hodně dražšího je to zřejmě proto, že Vánoce bere víc vážně, že celkově dárky, svátky, nákupy bere vážněji než ten druhý a ten druhý to zase bere jen tak symbolicky..
 Malina015 Žena19 Kategorie
22.12.2007 22:03:52
A ten nejlepší dárek mi už stejně dal. A asi o tom ani neví. Ale je to dárek nesmírné hodnoty. Ikdyž jen pro mne a já si té hodnoty nesmírně vážim.
 žabka renča Žena99 Kategorie
22.12.2007 21:57:04
Uh..... ty jo... to myslíš vážně ? Nějak teď nevím, co mám napsat, ale............. asi mi to budeš vymlouvat a stejně tomu nebudeš věřit, ale.... teda... nechtěla bych Tě ani zadarmo za partnerku..... ještě že nejsem Tvůj chlap...
ješiš..... nesouhlasím, nesouhlasím a ještě jednou nesouhlasím.....!!!!!!!!

Píšeš "ldyž máte někoho rádi, koupíte mu přece krásný dárek,tím pádem dražší..." hmmm.... myslíš, že krásnej dárek není třeba už jen příjemný večer, levnější věc co potěší a co má rád ?

Pokud bych svému příteli koupila dárek za 5 tis a on mě za dvě stovky, věř, že ani v nejmenším skrytu duše bych zklamaná nebyla...Nebudeš tomu věřit, vím, ale každý nepřemýšlí jako Ty. Hodně lidí asi jako Ty přemýšlet bude, ale věř, nebo nevěř, já NE !

Udělalo by mi radost, že si vzpomněl, že mi dal maličkost..... panebože, vždyť levnější dáreček neznamená, že pro něj nic neznamenáš, že Tě nemiluje, že mu na Tobě nezáleží... těch důvodů může být víc....... stačí se jen zamyslet.... osobně drahé dárky ráda nemám... ráda je kupuji (když mám peníze) ale ráda je nedostávám, pže to ve mně vzbuzuje pocity, že tomu dotyčnému pořád něco dlužím.... taky vím, že větší radost bych měla z náušnic z bižu, než z nějaiých z diamanty podle nejnovějšího trendu...........

Rozlišovat dárky podle toho, kolik stály a pak pod stromečkem srovnávat, o kolik Ty Tvoje (cos mu dala) byly dražší, je fakt síla.......

Předem se modlím za toho Tvého, aby pro Tebe měl prsten aspoň z deseti karátama, aby si byla šťastná. Mě pro štěstí a věř, že to největší štěstí, stačí fakt, že mám přítele, kterého mám a je se mnou...

Bože !
Smajlík  Bezkřídlý Anděl Žena22 Kategorie
22.12.2007 21:53:09
Mě nasere když se s někým domluvím že si nebudeme nic moc dávat, on mi slibí že jo a já mu teda dám nějakýho plyšáka a on mi dá něco za 10 tisíc. Vždy mě šokuje a nevím co na to říct nebo co udělat.
 Tvůj nepřítel Muž Kategorie
22.12.2007 21:51:32
Malina015 - tak to máš smůlu, že ostatní rozhřešení nečteš, je to totiž diskuze, která se nějak vyvíjí, a člověk, který nějak příspívá by mě být trochu v obraze a když není, tak potom mě to nebaví pořád opakovat..
Ano, třeba jsem tam nějakou věc zapoměnla napsat, chci to potom napravit v rozhřešení... když to ale někdo nečte, tak to neví a třeba se se mnou pře o něčem, co já vůbec nevyvracím, takže to, co jsi napsala ty, je naprosto Ok a ani já bych v tom v tomto případě poch. neměla problém, to bych musela být fakt magor...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 21:43:55
kikiwhite: Fakt jo?? Já jsem to teda ve tvé zpovědi nenašla ani jednou a ostatní rozhřešení nečtu..
 Malina015 Žena19 Kategorie
22.12.2007 21:09:53
Malina015 - již posté a asi marně zde opakuji, že se spíš bavím o partnerském vztahu, kde, zdůrazňuji, jsou !oba finančně zajištěni a mají plus minus podobné příjmy!
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 21:00:41
Tamara Antonovna : dobrý názor..
 Malina015 Žena19 Kategorie
22.12.2007 20:58:08
Hm, tak já říkám, že bych zklamaná nebyla a pokud mi nevěříš.. nevěř si, hlavně že já o sobě vím jaká jsem.. náhodou, zrovna nedávno jsem přemýšlela o něčem takovém já jsem dala kámošce dárek asi za 200 a ona mi dala já nevim, tak za 20 kč. vůbec jsem zklamaná nebyla, vím, že nemá mo peněz a i té drobnosti co mi dala si vážím, vím totiž, že je to že mi dala dárek myšleno upřímně a že mi ho dala pro to abych měla radost.. nemám ráda dárky "z povinnosti" ..
 Malina015 Žena19 Kategorie
22.12.2007 20:32:16
Já bych měla radost ikyž by ten dárek měl několikanásobně nižší hodnotu, než ten, který já daruji jemu. Byla bych ráda, že něco sám vymyslel a vybral. Po celý rok mu postupně říkám, co by se mi líbilo mít, nebo dostat. a nejsou to drahé věci. Ale on dnes půl dne coural po krámech a žádný dárek nenašel. Prý neví co. Já mu radit nechci. Chtěla jsem být překvapená. A na ceně toho dárku fakt nezáleží. Hodnotnější věci si koupíme společně v průběhu roku.
 žabka renča Žena99 Kategorie
22.12.2007 19:40:45
Uzlík - ano, to je to, co přesně může hodně zabolet...
A co řekneš na tenhle případ Vojtíku Mácho?
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 19:37:10
Zamrzí mě, když vidím, že na dárcích pro mě partner šetří (i když je na tom finančně lépe než já), zatímco se snažím hlavně udělat radost a na nějakou tu korunu zas tak nekoukám, např. když já mu dám tričko za 500,- a on mě plyšáka ze sekáče za dvacku.
 Uzlík Žena26 Kategorie
22.12.2007 19:36:39
kiki - já se na něj nezlobím:) jen to občas dokáže zamrzet, protože první, co mě napadne je, jak málo mě po 3 letech zná.. Ale pak si řeknu, že je prostě dřevo a na tohle nemá talent, navíc když se to spojí s "předvánoční histerií" a milionem lidí ve městě a v obchodech (což naprosto nesnáší), tak to tak dopadne:)))
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
22.12.2007 19:26:33
Zmrzlina - hele, tak jestli je to fakt jen tou natvrdlostí, tak je to opravdu v poho, za to se na něj nezlob...horší je to držgrešlovství, ale to zjevně není případ tvého přítele, takže OK:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 19:23:51
kiki - což o to, on by se rozdal a koupil těch dárků hodně a za moc. Jenže je občas trochu natvrdlý a nevnímá a pak má peníze, ale nemá nápady.. Stačilo by, kdyby si zapamatoval každou druhou věc, na kterou v obchodě ukážu a řeknu: "To bych chtěla" a měl by nápadů na 3 Vánoce dopředu...
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
22.12.2007 19:20:24
Zmrzlina - ano, to jsou případy o kterých mluvím a ze kterých může být člověku smutno a těžko to ten chlap zachrání kecama, že to bylo strašně z lásky a že důležitý je dárek sám, člověku je zkrátka smutno a nic s tím nenadělá a není to žádnou povrchností - nejde o ten dárek sám, že budu mít drahou věc jupííí, jde o ten pocit, že byl ochoten mi koupit něco dražšího, než třeba řekněme kolegovi z práce:-) a ty pěníze za to obětovat..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 19:08:54
já teda osobně v hloubi duše pociťuju občas takové \"křivdy\ " od přítele.. Loni k Vánocům jsem mu koupila dárky, o kterých mluvil celý rok a nekoupil si je a věděla jsem, že mu udělají radost.. On mi koupil froté ponožky, čepici+šálu a knížku, která ale zajímala hlavně jeho... Navíc on měl pod stromečkem balíčků hromadu a já 3. Měla jsem z toho takový trochu smutný pocit. Letos mám pro něj opět věci, které si přeje za zhruba 1500 Kč, ale jsem zvědavá, co vymyslel on pro mě, protože už 3 týdny kňučí, že neví, co mi koupit a ať mu něco řeknu a tak. Ale asi to bude tím, že je to chlap (jeho i můj táta mají taky problémy s vymýšlením dárků pro mamky) a já ženská (občasná přecitlivělost na některé věci)

Kdyby někdo namítal, že mu mám říct, co chci - já to sama nevím, nedokážu tak z fleku odpovědět na otázku: \"Co si přeješ k Vánocům?\"
 Zmrzlina Žena22 Kategorie
22.12.2007 19:07:01
3DFX4eva - ale to se s tím mým názorem nevylučuje, s tím vcelku souhlasím:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 19:03:56
Nevim jestli je spravne prepocitavat darky na penize a je mi uplne ukradeny jak to chodi v realnem zivote. Snazim se darky vybirat ne podle toho kolik stoji ale podle toho jaky je z nich uzitek a jakou udelaji radost. Takze jeden rok je to darek treba za deset tisic, druhy rok treba za tisicovku. A je mi uplne jedno jestli ja dam pritelkyni darek za tech deset tisic a ona me za par stovek i kdyz jsme na tom oba s prachama stejne. Vic nez cena mi vadi kdyz je darkem neco zbytecnyho a neuzitecnyho - konkretne treba ty ponozky kterych mam tolik ze je nemam kam davat by me nasraly i kdyby staly sebevic :-).
 3DFX4eva Muž45 Kategorie
22.12.2007 19:01:58
Vojtík Mácha - ale já tě neodsuzuju, já jen že mám zkušenost, že to většinou bývá spojeno fakt s tím držgrešlosvstvím a to někdy dost silně, že?
O tom by mohl Alpine pro vyprávět:-))

Jestli to u tebe tak není, tak se omlouvám, pochopitelně tě neznám..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:55:41
pro mně by byla cenější obyčejná kytka z lásky než touha dát co nejdražší dárek, třeba ty luxusní hodinky jen tak aby se vědělo že na to dotyčný/á má...
třeba bych tu knížku fakt chtěla a bylo by mi úplně jedno kolik stojí, je můj problém že mu dávám tak drahý dárek za pět tisíc :)
na závěr bych chtěla dodat že to fakt myslím upřímně.
 greeny socks Žena23 Kategorie
22.12.2007 18:52:33
kikiwhite: tak nějaký čísla jsem ti tam dát musel, ale je to stejně prd platný, prostě to pořád nechceš pochopit a představ si, že stejně je to u dárků obdrženejch, když pořád operuješ s nějakou držgrešlí... už nevim jak ti to líp vysvětlit.

Mě prostě dostává to tvoje:
"Určitě ne, byli byste zklamaní, alepsoň v hloubi duše ANO a kdo říká že ne, tomu neveřím. "
"Mně jen zajímá, kolik tu bude moralistů, kteří budou tvrdit, že přepočítávat dárky na peníze se nesmí" Ty prostě nejsi vůbec z principu ochotná připustit, že to někdo má jinak. Tak o čem chceš diskutovat, když jinému názoru už předem nevěříš. A líbí se ti tady akorát reakce lidí, kteří to mají stejně jako ty. Ostatní šmahem odsuzuješ, že to nepochopili.
Smajlík  Vojtík Mácha Muž Kategorie
22.12.2007 18:51:13
Před touto diskuzí bys musela otočit knoflíkem arogance doleva, abych zde reagoval..
 Alpine Pro
22.12.2007 18:49:42
Vojtík - ještě mě napadá, třeba je to jen tvůj názor, že je holka počůraná štěstím z levného dárku, který je ale doplněn spoustou řečí, že je z lásky (pozor - mluvíme o finančně zajištěných partnerech, studenti JSOU JINÁ kategorie!!!!)...třeba je to jen tvůj pocit a vůbec to tak není a ta osoba je třeba i nešťastná, jen to nedá najevo..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:46:05
suplex - ano, další kdo mě také pochopil, přesně o tom já právě mluvím, děkuji:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:44:43
Vojtík - to jistě může, ale proč bys kupoval holce dárek jen za dvě kila (pokud tedy nejsi ta držgrešla), když třeba dost vyděláváš, jak tě takový příměr vůbec napadne ani to nebylo téma této diskzue a to ani zdaleka..
To že dárek ze 200 může mít svou vysokou "jinou" hodnotu je nesporně pravda, jak tě to ale nejsa/nejsouc (neumím přechodníky) držgrešle napadne?
A silně mi to zavání poučováním a takovými těmi frázemi...
Sakra kup holce něco pořádnýho, udělá jí to větší radost než kupa keců a ty hodnoty vyznávej pochopitelně dál...
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:40:25
mě třeba napadá jedna věc. mám kamarádku, od které at mám narozeniny, svátek, vánoce tak vždy dostanu nějakou opravdu levnou kravinu nebo něco vyrobeného. a to mě docela mrzí, že za mě není ochotná utratit víc jak pár kaček
Smajlík  suplex Žena Kategorie
22.12.2007 18:37:03
Já to neřeším. Mám málo peněz,tak kupuji dárky levné.
Není to o tom, jak drahý dárek koupíš,ale jak ho umíš drahým udělat.
I věc za 20korun se umí tvářit jako za tisícovku, stačí umět a chtít
Smajlík  Tamara Antonovna Žena21 Kategorie
22.12.2007 18:35:12
kikiwhite: držgrešle nejsem a pokusim se ti to napsat co nejjednodušeji, prostě dárek za dvě kila může mít větší hodnotu než dárek za 50tis. (a opačně)
 Vojtík Mácha Muž Kategorie
22.12.2007 18:29:58
Vojtík Mácha - ano, já chápu, že chlapi držgrešle to můžou dělat jinak:-) Ono totiž to, že dáš holce hodnotnější dárek, vůbec nesnižuje ani neshazuje ty jiné hodnoty, o kterých mluvíš. spíš naopak...ale takoví ti, co si schraňují penízky, rádi takovéto věci hlásají..
Třeba nejsi ten případ, nevím, ale ve většině případů to tak je..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:22:50
kikiwhite: "my se zde bavíme o přiměřenosti dárků" ne vy se bavíte o porovnávání finanční hodnoty dárků a nechápete, že někdo to může dělat jinak...
Smajlík  Vojtík Mácha Muž Kategorie
22.12.2007 18:20:14
darek - děkuju, něco takového jsem měla na mysli...stejně mě jímá podezření, že chlapi, kteří hlásají, jak jsou důležité i jiné hodnoty, než hodnota dárků, jsou držgrešle - a teď se třeba pos...:-))..
To, že jsou důležité i jiné hodnoty, víme všichni, tak nás zde laskavě nepoučujte, my se zde bavíme o přiměřenosti dárků..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:11:20
vždycky jsem se snažila aspoň trošku odhadnout, co mi ten druhý chce dát a já se pak pokusím dát i jemu něco v podobné hodnotě. Když dostanu něco výrazně dražšího než jsem sama darovala a vím, že ten člověk na to má příjem, tak to beru tak, že mi dal to co chtěl a já to, co jsem si mohla dovolit.
Letos mi přítel chtěl dát dva tisíce, ať si něco sama koupím. Koupila jsem si za polovinu a v podobné ceně dostane i on dárky ode mě. Vyděláváme oba skoro stejně, tak mi to přijde akorát.
Smajlík  darek
22.12.2007 18:10:59
Jenže těžko můžu vědět, co mi ten druhej daruje. Já bych to teda takhle neřešil.
 Smějící se Jack Muž33 Kategorie
22.12.2007 18:10:42
Ajka - děkuji..já už jsem to ale vzdala...máš pravdu, nepochopili to (asi jsou už zkaženi těmi dotazníky zde:-) ), každý píše o něčem jiném...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 18:04:30
Nedá mi to............mám prostě pocit, že jste vůbec nepochopili, co chce kikiwhite říct...........jinak to kikiwhite: ačkoli už jsem reagovala...myslím, že se názorech na tyto dárky shodnem:-)
 Ajka
22.12.2007 17:57:35
kikiwhite: Ok, napíšu to jinak. Kdyby mi třeba čistě teoreticky kupoval dárky nějakej boháč, tak samozřejmě třeba domácí kino za 80 litrů by mi udělalo větší radost, než obyčejná televize za 8.
Pak sou ovšem dárky, který sou na hovno a na ceně nezáleží. Z vlastní zkušenosti můžu jako příklad třeba napsat to, že sem dostal před časem nějaký strašně drahý víno a mně to vůbec nechutná, takže sem akorát předstíral, jak sem strašně rád, ale vyšlo by to úplně nastejno, jak kdybych dostal nějaký krabicový víno z Lídlu za 19,90.
 dobytek Muž25 Kategorie
22.12.2007 17:55:04
kikiwhite: přijde mi to, že pořád nedokážeš pochopit, že ten dar má i jinou hodnotu než finanční, měřitelnou v penězích. Porovnáváš dvě finanční hodnoty. To je naprosto jednoduchý a zvládne to i cvičená opice (bez urážky) prostě dvě je víc než jedna a hotovo.
Používám jinou hodnotu, ta se nedá dost dobře popsat, je tvořená spoustou dalších souvislostí, různými motivy, je hodně subjektivní, tedy pro každého jiná, a nejde měřit v žádných jednotkách.
Smajlík  Vojtík Mácha Muž Kategorie
22.12.2007 17:43:55
dobytek - proč to vzdávám? Protože já to myslela jako princip, tak proč se zrovna chytáš hodinek? Prostě jde o ten proncip nevyrovnanosti darů, ať z té či oné strany - je jedno, co to konkrétně je..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:42:00
kili von prag - tohle je jasný s těma rodičema:-), měla jsem na mysli partnery zhruba na stejné úrovni..mně taky hodně vadí, když někomu dám něco levnějšího než on mě, ale to je taky vlastně přepočítávání...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:39:37
No tak nic, asi to vymažu, štvete mě, asi jsem to špatně napsala a hlavně, jste tu jiná věková kategorie, studenti a tak..asi má chyba..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:38:44
kikiwhite: Proč to vzdáváš? Já hodinky nenosim, tak co bych s nima dělal? To je asi stejný, jak kdybych dostal třeba kravatu.
 dobytek Muž25 Kategorie
22.12.2007 17:37:30
Myslím si, že nejde jen přepočítat dárky na peníze... Já netvrdím, že nikdy nepřemýšlím o tom, co který dárek stál, ale spíš než že jsem někomu dal drahý dárek a on mně levný mi vadí, když někomu dám něco levného a on mně něco dražšího. Ale myslím si, že třeba u rodičů to prostě nejde, když táta má 240× vyšší příjem než já z kapesného...
 kili von prag Muž18 Kategorie
22.12.2007 17:37:01
IDontKnow - to je poch. jiný případ - když jsou na tom partnři diámetrálně odlišně finančně, to je snad jasný..měla jsme na mysli partnery partnery již finančně soběsatčné se srovnatelnými příjmy...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:36:15
dete uz doprdele s vanocema!nesnasim delat veci protoze se musi!jakej blb tohle vyyslel.
 soooul
22.12.2007 17:35:12
No kdyby to bylo knížka za 200, po který toužim....navíc teda já nevim, ale tak dárky dávám podle toho, kdo si co přeje a ne podle toho, kolik co stojí, jestli bude přítel toužit po knížce za 200 nebo po hodinkách za já nevim kolik. V tomhle případě nejde o peníze, ale o ton konkrétní dárek.
Například já toužim mimo jiné po Mufovi supermufovi a ten stojí 700. Vim, že ho dostanu. A taky vim, že přítel touží po CD Tři sester, po tom novým a to stojí cca 300. Ale podle mě mají tyhle dva dárky stejnou hodnotu, protože ta hodnota dárku je v něčem jiným. Je to v tom, že lidi dostanou to, co by chtěli nezávisle na ceně a nebudou ty další dárky, co dostanou, kupovat podle toho, aby se ceny vyrovnaly, ale podle toho, co dalšího jsme napsali Ježíškovi na seznam:)
Smajlík  ilustrace Žena33 Kategorie
22.12.2007 17:34:17
Dobytek - já to vzdávám, na Zp tohle nemá cenu...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:33:04
no jako když nemám prostředky koupit drahej dárek a můj partner třeba jo... tak co s tim? měla bych koupit hodinky za 5000 a pak nemít co jíst? jen aby náááhodou si nemyslel že si ho nevážim? blbost... vánoce a dárky sou stejně blbost, protože většina lidí to bere podle mě spíš jako povinnost - \\\"musi m koupit dárky\\\" ;.... to asi neni ten původní smysl
Smajlík  IDontKnow Žena26 Kategorie
22.12.2007 17:31:03
Tak mně by třeba basa gambáčů za 2 kila udělala větší radost než hodinky za 5 litrů. Když teda nebudu počítat to, že ty hodinky za 5 litrů pak někde prodám.
 dobytek Muž25 Kategorie
22.12.2007 17:13:23
Ajka - do určité míry souhlas
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:10:26
záleželo by na tom, jak se chová celkově, co se financí týče..........pokud by si sobě normálně přítel dopřával věci za tisíce a mně pak dal na Vánoce knihu za 200 Kč ............a ja jemu neco za tisíce............dost by mě to mrzelo a vadilo by mi to............pokud neutrácí moc ani za sebe...je spíš založením na malé dárky a uplatňuje to vůči všem........nevadilo by mi to a na peníze bych nehleděla co se mého dárku týče (nesmělo by jít ale o případ, kdy vydělává hodně peněz a kašle na mě:-)
 Ajka
22.12.2007 17:05:40
Vojtík - no, sice tvé řeči působí krásně, ale v dnešní době je většinou vše, co je hezké, docela drahé...je to pochopitelně relativní pojem...záleží na tom, co je pro koho drahé..ale levný a krásný dárek - to je v dbešní době docela problém, s žádnými pojmy nezápasím..jen ráda kupuju i dražší dárky těm, které mám ráda a myslím, že je to tak v pořádku..ono to taky vypovídá o tom, co je pro koho ten druhý schopen a ochoten ušetřit atd..když bude někdo třeba pořád pařit, utratí všechny peníze a nezbyde mu na vánoce, tak ať jde s řečma, že důležité jsu i jiné hodnoty do pr...je to alibicionismus..a o tom já mluvím..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 17:00:07
kikiwhite: ".takže lidi, kteří si kupují hezké dárky, nemají jiné hodnoty..fakt dobrý..."
to jsi vydedukovala jak? jsem nic takovýho nenapsal. a nějak zápasíš s pojmy hezký a drahý, to nejsou synonyma.
Smajlík  Vojtík Mácha Muž Kategorie
22.12.2007 16:59:08
všechno je jinak - ok, sory:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 16:57:33
Vojtík Mácha - to fakt nemá cenu s váma něco řešit...jasně, tak kup holce k vánocům ponožky a mějte ty jiné hodnoty, ježíš to sou kecy...takže lidi, kteří si kupují hezké dárky, nemají jiné hodnoty..fakt dobrý...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 16:57:24
kikiwhite: vždyť to jsem uvedla jen na začátek, a dál píšu: "Ale vím jak to myslíš a do určitý míry souhlasím..do určitý míry, protože každej má jiný vkus, požadavky, názory na věci,.."
Taky jsi typický zpovědničář a jsi líná číst celá rozhřešení?
Smajlík  všechno je jinak Žena32 Kategorie
22.12.2007 16:55:54
od přítelkyně bych bral i kdyby mi nakašlala

je mi jedno jestli něco dostanu-radši dávám než dostávám, navíc všechno mám
 mrdej me z boku Žena10 Kategorie
22.12.2007 16:55:09
všechno jinak - nezmůžu se než na aach joo, ty věci jsem použila jako příklad - myslím ten princip sakra - ty jemu něco drahého, co jsi třeba dlouho sháněla a on tobě třeba ponožky (teď schválně přeháním)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 16:55:01
Tak mi něvěř, je mi to srdečně jedno. Ony jsou i jiné hodnoty, které se nedají vyjádřit v žádných jednotkách.
Neříkám, že přepočítávat dárky na peníze se nesmí, ať si každej dělá a počítá co chce...
Smajlík  Vojtík Mácha Muž Kategorie
22.12.2007 16:53:46
myslim, ze to zalezi na tom, jak je na tom ten clovek financne. nekdo by treba rad nakupoval darky za tisice, ale proste na to nema..a ja se snazim vsem kupovat takovy darky, aby mi oni k tomu mohli dat tak adekvatne drahy. jinak taky nemam rada, kdyz dam nekomu levnejsi darek nez on mne, ale ani naopak, ale stava se to, no
 oujee
22.12.2007 16:53:26
OPAKUJI PRO VŠECHNY líné číst- "Jinou kategorií jsou samozřejmě dárky vyrobené, které mají úplně jinou hodnotu, ale to sem teď opět nepleťme"
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 16:52:48
Vánoce neslavim jsem pohan.
Smajlík  BI0T0X Muž26 Kategorie
22.12.2007 16:52:48
no tak pokud jde o mě, tak bych teda měla větší radost z knížky za dvě stovky (pokud by byla o tom, co mě zajímá), než z hodinek za pět litrů. Ale vím jak to myslíš a do určitý míry souhlasím..do určitý míry, protože každej má jiný vkus, požadavky, názory na věci,..
 všechno je jinak Žena32 Kategorie
22.12.2007 16:51:34
Mironisko - aaach joooo, typičtí zpovědničáři - líní číst celé dikuze - OPAKUJI - "Jinou kategorií jsou samozřejmě dárky vyrobené, které mají úplně jinou hodnotu, ale to sem teď opět nepleťme"
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.12.2007 16:49:55
Mě kdyby kámoš nakreslil na vánoce nějaký obrázek, tak to bude mít pro mě vyšší hodnotu, než kdyby mi něco koupil za pětikilo.
Já materialista nejsem.
 Mironisko Muž15 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2