Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.253561, vloženo 10.10.2007 08:59:15 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Dotaz na vaší zkušenost
Dnes po ránu mám na vás otázečku: Má někdo z vás zkušenost se zánětem šlach a jejich léčbou?
Já měla celé září kvůli zánětu šlach na zápěstí ruku v sádře. Po sundání tosice nebylo ideální, ale říkala jsem si, že se to rozhejbe. Snažila jsem se tu ruku šetřit a moc nezatěžovat. Jenže včera večer jsem žehlila. A problém je na světě. Jen jsem si tou rukou otáčela žehličku, abych mohla do ní doplnit vodu. A ouha. Je to tu znovu. Zase neudržím v ruce ani list papíru.
Proto se vás ptám na vaše zkušenosti. Sádru už nechci.
Děkuji žabka
 žabka renča E-MAIL:   Žena35 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
31.05.2015 20:54:54
na šlachy můžu vřele doporučit benegen 4, má to hodně kolagenu a dělá to vážně zázraky O:)
 medic
17.09.2014 15:54:14
Ahoj všichni, když si to tu tak pročítám, koukám že nějakou bolestí tu trpí snad každý. Já mám nekonečné bolesti obou kolen. Vždy mě to na nějakou dobu přejde a pak si stačí jednou zaběhat a bolest je zpátky, je to dost otrava a to nemluvím o tom, že mi to komplikuje život, špatně se mi řídí a na kole taky skoro nemůžu jezdit. Každopádně jsem nějakou dobu polykala prášky, ale to mi moc nepomáhala, pak jsem zkusila krémy a masti a u toho jsem zůstala. Celkem dobrý je Voltaren nebo Biofreeze. Ten je supr, chladí a má takovou výraznou barvu. Ještě mi docela pomáhají obklady, ale všechno je to jen krátkodobé.
Smajlík  Lily
12.10.2007 20:17:39
Myška21: S mastí Traumaplant má zlušenosti moje sestra, nemůže si ji vynachválit, prý jí už mockrát pomohla.
Tak ti držím palce ať ti pomůže taky.
Dej pak vědět, ano?
Smajlík  vancr Žena Kategorie
12.10.2007 17:20:25
Kamarádka mi doporučila mast Traumaplant, máte s tím někdo zkušenosti? Mažu to od včerejšího večera (zatím celkem 3x), tak ještě nemůžu posoudit...
Snad to pomůže :-)
Smajlík  Myška21
10.10.2007 20:52:00
2 x mě to chytlo v pravém rameni od počítačové myši, trvalo přibližně půl roku, než nepříjemné bolesti odezněly, u lékaře jsem nebyl.

Řešením je podle mého názoru vyhnout se činnostem (anebo změnit techniku), které problém způsobují. Já jsem myš definitivně opustil a koupil si tablet, který do práce (tam, kde jej neměli k dispozici) nosím jako jiní přezůvky. Pomohlo.
 Ivan Ducar Muž44 Kategorie
10.10.2007 20:01:59
No s klasickou programátoskou chorobou čili karpálním tunelem... Bohužel akorát tu, že jsem zkoušel wobenzym a výsledek skoro nulový.. Snad nevím jak dlouho by člověk šlachy musel nezatěžovat aby se problém s nimi nevrátil, obávám se že safra dlouho :(
 Ydentita MužKategorie
10.10.2007 16:43:47
Měla jsem, ale ruku mi do sádry nedali, jen léky a nějakou mastičku a měla jsem ruku mít v teple a nepoužívat ji, to je všechno. Za 14 dnů to bylo ok.
 odhlasena pampidam
10.10.2007 15:43:56
Kdysi jsem si uhnal zánět šlach v kyčli na horské tůře. Obvoďák mne s tím poslal na orthopedii, kde mne chtěli vzít za 3 neděle. Přitom jsem jsem tam vůbec nepatřil, spletl si kloub a šlachu, která je o hezkých pár cm jinde. Nemohl jsem se skoro pohybovat, do pár schodů lezl 10 minut. Druhý den jsem zašel za doktorkou co dělá rehabilitace. Ta se na mne podívala jak stojím, vzala injekci a píchla rovnou do šlachy. Odešel jsem normálně, na injekci zašel ještě asi 2x a rozcvičil to potom jednou pro vždy. Občas se to ozve jen nepatrně. Třeba by pomohla ta injekce, nebo to nejsou šlachy ale karpální tunel nebo nervy v ruce. Zkus chvíli bavit svého obvoďáka.
Smajlík  MrSally
10.10.2007 12:25:52
Colorlight: ne, po kapačkách to nemám. Na těch jsem byla naposled v roce 1994 po porodu. Tohle mám z velké náahy. Doma staveniště u mámy staveniště a ještě k tomu spousta práce. Ono škrábat omítky v pokojích o výměře 130 metrů čtverečních a potom přijet domu a strhávat tapety a strhávat původní podlahovou krytinu..... A znovu přijet k mamce na barák a rejžákovat dřevěné podlahy po malování.
A když k tomu přičteš, že už dřív jsem na to trpěla, dalo se to čekat. Jen jsem doufala, že ta sádra pomůže. A to na dýl jak na dva týdny.
Smajlík  žabka renča Žena99 Kategorie
10.10.2007 12:07:05
Po kapačkách mi to nezačalo, spíš po změně zaměstnání, kde teď pracuji většinu dne na PC (u klávesnice nemám žádnou opěrku zápěstí, nevím jestli je zaměstnavatel povinen mi ji poskytnout) :-(
Smajlík  Myška21
10.10.2007 11:24:23
žabka:
já mám pocit, že mi tu ruku dost znehodnotily kapačky, které jsem měla tenkrát asi 3 dny. Každý den mi přepichovali kanylu, ruka samá modřina, a tím to začalo. Podruhé když jsem byla na kapačkách u druhého císaře jsem si nachala napíchnout levou ruku, měla jsem sice problémy se žílami, ale během 3 měsíců to bylo pryč, bolelo to minimálně.
Nezačalo Ti to taky po kapačkách?
Jinak ještě - někde jsem četla cosi o syndromu karpálního tunelu, není to ono?
Smajlík  Colorlight Žena35 Kategorie
10.10.2007 10:59:10
Já měl zánět šlach v levym zápěstí a léčili mi to ultrazvukem a elektrickym proudem, což nepomohlo a nakonec mě s tim poslali do Thomayerovy nemocnice, kde mi nějakej exprd poradil, abych změnil zaměstnání (tahal sem tam bedny s televizema) a že když mě to začne bolet, tak si to mam něčim stáhnout. Ale jinak se mi taky občas vrací. Sice to neni takový, že bych neudržel v ruce ani list papíru, ale třeba nemůžu levou rukou chytit pořádně půlitr, což je katastrofa.
 dobytek Muž25 Kategorie
10.10.2007 10:51:16
Před dvouma rokama sem měl zánět šlach na noze. Dali mě nohu na měsíc do sádry. Užíval sem antibiotika s protizánětlivým účinkem a ještě vyfasoval Elmetacin sprej proti zánětům. Jinak na záněty pomáhají obklady s tvarou kterej ten zánět dokáže vytáhnout a střídání teplejch a studenejch koupelí na postiženém místě.
 a-k-x Muž36 Kategorie
10.10.2007 10:43:51
Řeším teď stejný problém. V pátek mi sundali sádru, v pondělí jsem šla po třech týdnech PN zpět do práce a dneska už tu zase skučím a ruka je opět \"nepoužitelná\ " :\'( a to ji stahuji obinadlem a skoro nepoužívám (jen k přidržení, ne o moc víc než to šlo se sádrou) na klávesnici ani \"nehrábnu\ ", píši jednou rukou, tou druhou... ach jo :-( mám strach co bude následovat. Nemůžu si dovolit další PN, v práci jsem krátce a mám strach aby mě nevyhodili :-O s plným ID se těžko hledá zaměstnání...
Existuje nějaká alternativní léčba? Myslím tím bez doktorů a \"chemie\ ".
Díky za každou radu :-)
Smajlík  Myška21
10.10.2007 09:40:53
S podobným problémem sice (naštěstí) zkušenosti nemám, ale co to alespoň zafixovat ortézou. A samozřejmě ruku maximálně šetřit, což je ve tvém případě bohužel téměř nemožné.
Smajlík  Rija Žena80 Kategorie
10.10.2007 09:40:53
Votrapa: já si to nechávám fixovat. Aspoň na pár hodin denně.
Jak víc ruku šetřit, když se vážně snažim jí nezatěžovat.
Votrapa: Pokud mi můžeš ještě něco zjistit budu moc ráda, děkuji.
BomberMAN: jak probíhala ta operace a průběh léčby? Děkuji
 žabka renča Žena99 Kategorie
10.10.2007 09:32:39
Colorlight: prvně jsem to měla, když byl Ondra maličký. Taky jsem ho musela přebalovat a starat se o něj s rukou v sádře. A ten Voltaren Emulgel,mám a mažu se s ním.
 žabka renča Žena99 Kategorie
10.10.2007 09:32:10
Tohle jsou obecně strašně dlouhodobé věci, můžeš s tím mít problémy klidně i několik let. Jediné, co se dá doporučit, tu ruku skutečně šetřit, aby z toho pak nebyly nemilé následky.
 Kateřina Terezie Žena25 Kategorie
10.10.2007 09:28:29
Žabka: O té operaci moc nevím, ale můžu ti zjisti podrobnosti. Každopádně to nemohlo být nic hrozného, ráno přišla do nemocnice a za tři hodiny šla domů. Dělalo se to při lokální anestezii. Odstraňovali nějakou zduřeninu okolo té šlachy, která na ni právě tlačila a způsobovala bolest. A pak chodila na nějaké injekce.

Jinak, když jsem měl "tenisový loket" tak mi pomáhala docela hodně ortéza. Zpevní to místo a a částečně znehybní, ale zase to tak neomezuje jako sádra.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
10.10.2007 09:27:04
Nemůžu spát, musim ti to napsat. V posteli jsem si vzpoměl, že otec s tím měl taky problémy... docela dlouho pořád se mu vracely nějaké bolesti i po delší době. Vydržel to asi deset let (zajídat práškama, nechávat v klidu, posilovat atd.. ale vždycky se mu to vrátilo). Mám pocit, že to měl z tenisu, nakonec ho matka přemluvila na operaci. To bylo asi před třemi lety, od té doby má úplnej klid. Jo vlastně nějakou dobu po operaci musel ještě jíst nějaký prášky a tak, ale jinak to bylo už ok.
 BomberMAN Muž28 Kategorie
10.10.2007 09:19:45
Ahoj, tak já jsem měla asi štěstí, že jsem se toho zbavila rychle.
Před pěti lety asi týden po návratu z porodnice s Martínkem jsem trimovala psa (takovým speciálním nožíkem jsem mu trhala chlupy), práce asi na 3 hodiny, jednorázově se nezvyklým pohybem zatěžuje zápěstí.
Hrozně to bolelo, ale s malým novorozencem jsem si nemohla dovolit mít ruku v sádře, proto jsem nešla k dr. Kamarádka mi doporučila Voltaren Emulgel, pak takové ty gelové chladivé obklady (prodává se to v lékárně, takový pytlík, který dáš do lednice) a stáhnout pružným obinadlem.
Bylo to dost náročné, protože jsem s malým byla sama a musela jsem všechno zvládat (chovat, nosit, přebalovat, jezdit s kočárkem na nákupy, k dr, na úřady, úklid...), hodně to bolelo, ale cca po 2 měsících to ustoupilo a od té doby mám pokoj.
Tak zkus ten Voltaren a gelové obklady a obinadlo, snad se to zlepší!
Smajlík  Colorlight Žena35 Kategorie
10.10.2007 09:15:45
Záněty a bolesti kloubů, šlach a svalů

Degenerativní onemocnění kloubů (artróza), které se objevuje s přibývajícím věkem, postihuje především nosné klouby (koleno, kyčel), ale i další klouby. Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí artrózu při zánětlivé aktivaci. Po léčbě systémovou enzymoterapií ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová a námahová bolestivost a ranní ztuhlost.
Jestliže nemocný trpí revmatoidní artritidou (progresivní polyartritidou - onemocnění kloubů, na kterém se podílí porucha imunity - autoimunita), mohou být léky systémové enzymoterapie také součástí léčby tohoto onemocnění. Snižují otoky a bolesti kloubů, zlepšují jejich celkovou hybnost. Léky systémové enzymoterapie mohou být vhodnou léčebnou alternativou u těch pacientů, kteří nemohou užívat klasické antirevmatické léky. Zařazení léků systémové enzymoterapie do komplexní léčby může napomoci ke snížení dávek ostatních agresivnějších léků.
Dalším častým onemocněním, kde se léky systémové enzymoterapie uplatňují, jsou záněty měkkých mimokloubních tkání – šlach, svalů a dalších složek pohybového aparátu (např. “tenisový loket”, “zamrzlé” rameno, zánět Achillovy šlachy).

Záněty a bolesti kloubů, šlach a svalů

* Při zánětlivě aktivované artróze vede podpůrná léčba Wobenzymem k ústupu zánětu, snížení bolestivosti ar anní ztuhlosti
* U revmatoidní artritidy Wobenzym zmírňuje otoky abolest kloubů, zlepšuje jejich celkovou hybnost
* Wobenzym se také velmi dobře uplatňuje při léčbě zánětů šlach a svalů (např. "tenisového loktu", "zamrzlého ramene" nebo při zánětu Achillovy šlachy)
* Zejména u revmatických onemocnění je důležité, že Wobenzym je dobře snášen i při dlouhodobé léčbě. Osvědčuje se jako vhodné řešení pro pacienty, kteří např. pro žaludeční problémy nebo z jiných důvodů nesnášejí běžné antirevmatické léky.
Smajlík  bhagavan Muž61 Kategorie
10.10.2007 09:13:37
Votrapa: operacese bojim. Trápí mě ruce obě. A vrací se mi to již dlouhodobě. Prvně jsem to měla před pěti lety. To jsem jí měla prvně v sádře. Při další stačilo jí pár dní stahovat a nechat v klidu. Teď měsíc v sádře a první malá zátěž jakou je minuta držení žehličky a jsem zase na začátku.
 žabka renča Žena99 Kategorie
10.10.2007 09:09:21
Řekl bych, že lékaři to neumí léčit jinak, než že ti to pevně zafixujou a nechají to v klidu. Připrav se klidně na rok trápení, které se navíc může kdykoliv vrátit.

Domácí léčba ala Fastum gel atd. atd. IMHO nemá vůbec smysl.

Znám jednoho člověka, co se léčil se zánětem šlach a pak se z toho vyklubala De Quervainova nemoc http://tinyurl.com/386ppu a operaci ruky.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
10.10.2007 09:05:26
Tak to jsem ještě neměl, ale docela tě lituju...
 BomberMAN Muž28 Kategorie
10.10.2007 09:04:14
Tak to je problém, ale mám vážné obavy, ža bez doktora to nevyřešíš.
Smajlík  Dalek Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk