Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.251204, vloženo 30.09.2007 13:26:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč se ČEŠTÍ mladí muži stydí dětí?
Navazuji na diskuzi od Zaev č.251170 o malých dětech. napsala jsem tam reakci a protože mi toto téma přijde zajímavé, nebo spíš mě zajímá Váš názor, udělal bych z toho z dovolením samostatnou diskuzi.

Jeden zajímavý postřeh - všimla jsem si (a nejen já), že mnozí (pozor, poch. ne všichni!!) mladí ČEŠTÍ BEZDĚTNÍ muži (mladí - dejme tomu tak do 26 let plus odchylky) se moc neumí chovat k malým dětem a ani je (viz diskuze Zaev) moc v lásce nemají (zde poch. hraje roli velice důležitý faktor, jestli oni sami mají dítě, proto jsem zdůrazňovala "bezdětní") - buďto je to nezajímá, nebo mají takový ten ostych...
ALE - VŽDY (podotýkám VŽDY), když jsem potkala nějakého cizince (spíš tedy "západního", pravda), zvláště Američana, tak se vždy k malému dítěti choval SUPER!! Ihned s ním začal komunikovat, blbnout, dělat na něj opičky a zkrátka bylo vidět, že je to pro něj přirozené a že nemá žádný takový ten ostych, jaký mají čeští kluci. A nejen Američan, jakýkoliv cizinec "ze západu" (z východu - to nevím, nemám moc zkušenosti:-).

To u českých "mlaďasů", že by se na dítě třeba usmáli v MHD, skoro neexistuje, jsou v tomto takoví buranští zkrátka (neurážejte se, to je jen popíchnutí:-) ) a odtažití. Ne, nemyslím to zle, ale mají prostě takový odstup a když na ně někde dotírá malé dítě, jsou z toho ve velkých rozpacích. A když se nějaký mlaďas na malé dítě někde venku usměje, nebo i dokonce něco řekne, tak to v 90% není Čech:-))

Máte podobné zkušenosti?

Čím myslíte že toto je?
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.10.2007 01:22:00
Kikiwhite:

No prostě pražačka... a ty to stále ignoruješ :o))

MegaROFL
 Ivan Ducar Muž44 Kategorie
01.10.2007 20:28:50
kikiwhite: OK, za řvoucí spratka se omlouvám. Ale jak jsem řekl, nevidím jediný důvod proč bych navazovat nějaký kontakt s cizím dítětem, pokud mi není nějak blízké (dítě kamaráda, známého atp.)

Stejně jako se nesměju na dospělé jenom tak, ale pouze když jim chci třeba poděkovat nebo naopak nějak navázat kontakt. Také se nezubím jako sluníčko celý den na každého koho potkám. A stejně přistupuji i k dětem. Pokud s nějakým potřebuji navázat kontakt, tak to udělám, ale abych se jenom na dítě usmíval, protože to je přece dítě - tak to mi jako důvod nestačí.

Proč se cizinci údajně chovají jinak ti říci nedokážu. Proč se já na cizí děti nesměju jsem vysvětlil, tak to zkus srovnat s nějakým cizincem (proč on ano) a pak sem hoď výsledky bádání.
 Votrapa Muž Kategorie
01.10.2007 19:38:34
Svejk (tématicky trochu i pro Votrapu:-) ) - Proč mi pořád podsouváš, že tvrdím, že je to povinost se usmívat apod..Já jen konstatovala fakta a to, že mi přijde, že mladí muži jsou k malým dětem odtažití a nevřelí, jako například cizinci, a neví (nebo neumí), jak se k nim zvláště na veřejnosti chovat a za tím si stále stojím..Tím přece neříkám, že je to tvá povinnost.. Chovej se jak chceš, já pak jen ohodnotím situaci a vytvořím si svůj názor... A už podle tvé rekace je jasné, že mám pravdu..:-)
A nevím, kde jsi vzal takovou blbost, že většina dětí v MHD řve, není to trochu neobjektivní konstatování vzhledem k tomu, že těch mnoha neřvoucích si vůbec nevšimneš? A naopak tvou pozornost přitáhne občasný řvoun? Já bych tě někdy chtěla vidět na místě té maminky, které dítě řve, ona je už hotová a vůbec neví, jak je má utišit..a okolo ní jsou samí nechápající a nesoucítící mlaďasové, kteří mají v hlavě jen to, to že je to dítě nesmíírně obtěžuje...fakt povzbuzující pocit pro tu matku a od vás dost hnusný ne? Abyste se z toho řevu náhodou neposr..., chudáčkovéB-]

Ale stejně pořád opakuju - ta diskuze byla poch. o dětech neřvoucích, na řvoucí děti se snad ani smát nedá...

A ještě jak jsi psal, že někdo úsměv opětuje a jiný ne - no jasně, to máš naprostou pravdu. Já jen konstatuji, že ten, na koho se dítě směje a on čumí jak trubka někam jinam, dělá že ho nevidí apod., není vřelý (a někdy taky působí jako blb), toť vše (a že tento případ jsou nejčastěji postpubertální mladí muži, kteří svou rodinu ještě zdaleka neplánují a malými dětmi z nějakých důvodů tak jako opovrhují)...ale ať si to každý dělá, jak chce a ať opětuje či neopětuje, jak chce..:-)

Jo, a když se nějakej mlaďas chová hezky k děcku, je to hrozně sexy, než když se chová nijak a mdle - to ti potvrdí každá holka:-)

Votrapa - nikod nemluví o řvoucícm slintajícím spratkovi:-), to by se Vám hodilo... mluvím třeba o případu, kdy na tebe někde v dobrém doráží nějaké cizí dítě, tak čeští mladí kluci se chovají nevřele a jak trubky, toť vše:-). Ale spíš myslím, že to je tím, že neví, jak se chovat a stím děckem komunikovat a i to chápu, nicméně proč u cizinců mi to tak nepřijde? O tom jsem chtěla mluvit...

A ty mi tu začneš předhazovat řvoucího spratka...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
01.10.2007 13:06:47
kikiwhite: nevim proc chces delat povinost usmevy oplacet nekdo ho oplati nekdo ne dle nalady povahy a dlasich faktoru .... oboje je spravne nevim proc by mela byt povinost se usmivat na deti

jinak s rvoucima spratkama maji neco vsichni protoze 80% decek v MHD rve a obtezuji tim vsechny ostatni cestujici
 Svejk Muž Kategorie
01.10.2007 12:37:43
kikiwhite: No a proč bych se měl smát na cizí dítě?
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
01.10.2007 10:05:23
Dobrou náladu a úsměvy si schovávám pro lidi, na kterých mi záleží, což nějaký řvoucí spratek, který mi slintá na kalhoty v MHD rozhodně není.
 Votrapa Muž Kategorie
01.10.2007 07:25:41
Svejk - ty, voe:), já se nebavím o situaci, kdy děcko vříská - co s tím pořád máte?? Když děcko vříská, tak to vadí skoro každému, sakra. Bavím se o situaci, kdy je děcko normální a třeba se na tebe v MHD dívá, směje, či jinak "dotírá"...PAK jste jak totální ňoumové...:-) (teda jen ti, kterých se to týká, vím, že ne všichni:-) )
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
01.10.2007 01:07:55
nevim kdyz dite v MHD krici otravuje me to snad jeste vic nez kdyz tam steka cokl nebo zpiva ochmelka .... zkratka myslim ze by matky nemeli deti MHD vozit dokud ty nejsou schopny cesty bez obtizi samozrejme pokud nejde o nejakou mimoradnou situlaci
 Svejk Muž Kategorie
01.10.2007 00:59:38
Proč bych měl bejt přívětivej na cizí malý spratky. Nevychovaný, hlučný, obtěžující... nejradší bych jim rozlouskl hlavičky jak kokosovej ořech a byl by klid.
Smajlík  shodan Muž Kategorie
30.09.2007 21:23:53
Mně osobně cizí malé děti nevadí. Něco jiného by bylo, trávit s nimi celé dny, z toho by mne asi rozbolela hlava.
 Researcher Muž81 Kategorie
30.09.2007 20:23:25
Noo, já jsem si tedy ničeho takového ani moc nevšimla. S malym synovcem jezdím často ven a kluci se na něj semtam usmějí, ochotně pomůžou s kočárkem do autobusu i z něj a manžel, ten ho vysloveně miluje, a když jdeme s malym oba, tak mě nikdy nechce nechat ho vézt a musí ho vést vždycky on:)
 El chupito pequeňo Žena25 Kategorie
30.09.2007 20:21:07
Myslím, že to súvisí s CELKOVOU uzavretosťou, navrčanosťou, vs. zdielnosťou, prívetivosťou. V našich krajinách sú ľudia napr. v dopravných prostriedkoch a na uliciach k sebe vo veľkej miere uzavretí, pozerajú si cez plece alebo "doblba" cez ksicht vedľa stojaceho akoby si museli niečo strážiť, schovávať tajomstvo - pritom pozrieť sa na niekoho priamo alebo nebodaj usmiať sa, neubudlo by z nich (nás :-) ).

Relatívne čerstvá skúsenosť - pretože to bola (pre mňa tak ako je to pre Teba) rarita, pamätám si ju: pred asi 2 týždňami som čakala na zastávke v tej "vraj odľudštenej Petržalke" a vedľa mňa nejaká tetka so svojou staručkou matkou a školopovinnou dcérou a kočíkom s malým dievčatkom. Boli všetky vyštafírované dosť nevkusne nechutne nedeľne, takže napr. na mňa pôsobili dosť odpudivo. Ešte stál pri nás taký typický mlaďas - vek asi 16-18, oblečenie civilno-hip-hopové, kapucňa.. a dieťatku z kočíka vypadla nejaká žužlacia knižôčka a týpek si čupol a dvihol ju a podal malej potvorke, ktorá ju potom ešte asi 2x hodila na zem a on jej ju podal znova. Dokonca ešte aj potom, čo prebehlo napomenutie dieťaťa matkou, sprevádzané kyslým fľochnutím po "drzom výrastkovi", čo sa priblížil k jej kočíku, si dotyčný spríjemňoval čakanie na bus tým, že občas sa na toho mrňousa usmial a niečo mu s veľkými očami zaťuťulíkal.. (Tak jemu povedzte, že s deťmi v kočíku sa NEDÁ komunikovať. :-) ) No a dosť brutus sexappeal tým mal ten chaloš. :-D
 Veza Žena30 Kategorie
30.09.2007 20:10:15
mám se bráni bagatelizaci která stojí na jednom exotovi? :)
 Terror Muž29 Kategorie
30.09.2007 19:06:19
No, myslím, že mě by nikdo z něčeho podobného neobvinil... ovšem já už nejspíš nespadám do kategorie "mlaďasů":-p
 kristusek Muž37 Kategorie
30.09.2007 18:55:53
kikiwhite: no jo, ale neznáš šumperk :-) V ostatních městech to je v pohodě, ale někdy jsou takoví. až uvidíš šedost šumperka, tak potom změníš názor :)
 Turecký pochod Muž21 Kategorie
30.09.2007 18:22:23
Já mám zrovna štěstí,že se pohybuji okolo kluků,kteří děti milují a pokaždé co potkáme kočárek spíše já nestíhám,to je samí ťuťu ňuňu,ty seš krásná,baf,aa,až jde každýmu hlava kolem....
Smajlík  haveniceday Žena20 Kategorie
30.09.2007 17:37:50
Angelusi Mus - dobrá reakce, dík..s těmi Američany máš určitě v něčem pravdu..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 17:28:27
No svým způsobem máš pravdu, ale co se týká američanů tak máš sice pravdu vtom že se s děckem baví...je to způsobemé jinou výchovou a celkovou mentalitou. Oni se totiž baví ze všema. Ale mají na toé vymezené hranice a fráze. je to prostě taková naučená vlastnost bavit se s ostatníma o hezkých věcech. I když je to často velmi falešné. Jinak v americe už začíná být problém když se muž usměje na cizí dítě- kvůli pedofilii. (ne nedělám si srandu)
Co se týká českých mladých mužů je to oppět způsobené výchovou. Češi jsou daleko víc koprnější a málo bezprostřední. No a netýká se to jen mužů. Já jsem teda vživitě neviděla paní co by byla na návštěvě a hned by si scizím 5-ti letým dítětem hrála a blbla. zeptá se ho maximálně lidí se to ve školece a donese mu čokoládu a řekne ty máš pěknou hračku. Žádná fantazie.
Ale zpět kmužům. Muži se dětí bojí. Nebo lépe řečeno nebojí se ani tak dětí, kterých se bojí hlavně pro to že o nich většnou nic neví jako okolí. Ci by tomu řeklo okolí?!
Navíc vidí všechny ty hrůzy, ono se pokaká, pozvrací a bude to chtít jít čůrat. A pořád to něco chce. Mají rádi svůj klid. když už otom mají vlastní dítě tak už o dětech něco ví a už se tolik nemusí bát co by tomu řeklo okolí když by ho třeba vyhodil do vzduchu..a ani se nemusí stydět- je to přece jeho dítě.
když jsem byla malá chodil knám náš rodinej kamarád Marek (dnes je mu kolem 50) vždycky se mou blby dělal se mou letadla a jiný skopičiny, to bylo vždycky když moje máma nebyla doma a on mě a sestru třeba hlídal nebo tak, jednou moje máma viděla co se mnou dělá a strašně mu vynadala- od té doby se choval hrozně skoprněle a už žádný skopičiny nikdy nebyly :-(.
 Angelusi Mus Žena69 Kategorie
30.09.2007 17:19:16
Kikiwhite:

Soudíš podle Prahy, kde v současnosti žiješ?

Aha :o)
 Ivan Ducar Muž44 Kategorie
30.09.2007 16:54:15
Souhlasím s tím. Taky nemám rád děti, zvláště když obtěžují okolí řevem, hlukem, hloupými otázkami a tak podobně. Chápu sice, že je to u malých dětí normální, ale mně to obtěžuje, takže se, pokud mohu, nevyskytuji tam, kde jsou malé děti. Myslím, že u mužů je to zcela normální jev, nejen u nás, ale i v cizině, co jsem tak pozoroval..
Smajlík  Quintus Sucellus Muž Kategorie
30.09.2007 16:18:56
Já jsem sice holka, ale taky se chovám k dětem s odstupem, protože nikdy nevím, jak se k nim mám chovat a připadám si s nimi jako slon v porcelánu. Děti jsou prostě tak trochu jiný živočišný druh a reagují a myslí jinak než dospělí a tak není divu, že se k nim lidé, kteří nevědí, jak s nimi zacházet, chovají s odstupem. Určitou roli může hrát i strach z obvinění z pedofilie, hlavně teda u těch kluků, ale to jste tu už určitě probírali, nečetla jsem příspěvky. :)
Smajlík  shirley Žena27 Kategorie
30.09.2007 16:10:03
Cocteau - Díky! Konečně někdo, kdo pochopil, jak jsem to myslela:-)
Turecký pochod - "Stydí se taky proto, že maminky se budou bát, že jsou to uchylové.."
- to je úplná blbost - každou maminku potěší, že se někdo zajmá o její dítě:-). Nikdy jsem se nestekala s tím že by si nějaká maminka myslela, že ten, kdo se chová srdečně k jejímu dítěti, by byl nějaký úchyl:-))

A to, co psal, Cocteau - že když se na nějakého mlaďase dívá malé dítě nebo jej nějak "obtěžuje" apod., tak oni dělají, že ho nevidí, což již samo o sobě působí dost trapně - stačilo by se na něj třeba jen usmát - je to daleko lepší, než hrát tvrďáka a nezájem. To působí o dost trapněji:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 16:01:55
Já to znám velmi dobře, protože na veřejnosti je to těžké, když se podezřele koukají. Zvláště, když okolí má kyselost, a to působí na mně, že se stydí. Bývá to lepší si hrát s dětmi na hřišti, tam to není tak zlé. Třeba já jsem se styděl před lidmi, které neznám, byla tam jaká si parta lidí pubertálního věku, byl z nich pocit, jako by se vysmívali, tak je toho příčinou. Stydí se taky proto, že maminky se budou bát, že jsou to uchylové, ale v pravdě to nejsou. Ženské před dětmi se tváří kysele někdy, jak je to znát. Ale některé maminky jsou v pohodě. Když jsem šel za babičkou, tak v paneláku se rády usmívají, tak kolemjdoucí taky oplatí. To byla scénka, jak si jedovatá mladá babka schovala kočárek a zapráskla dveřmi, že se mě bojí. Ženský jsou feministky!!
 Turecký pochod Muž21 Kategorie
30.09.2007 15:55:30
Tak s tímhle musím na 100% souhlasit. Většina mladších mužů opravdu neví, jak se mají k dětem chovat, neumí ani mimino vzít do ruky, když je "otravuje" dvouletý špunt, tak dělají, že ho nevidí, neví, jak se mají zachovat. Ale i spousta starších chlapů se k dětem chová jako poleno, jakoby se styděli, že se jim dítě líbí, že ho mají rádi.
Já jsem v tomhle byl vždycky trochu atypický, nejspíš i proto, že v mých 14 se narodila moje (nevlastní) sestra a já jsem s ní trávil dost času. I dneska, když třeba při nějaké firemní akci přijede kolegyně, která je na mateřské, pochubit se s miminem, tak se kolem kočárku vytvoří hlouček, ve kterém je 7 ženskejch a já :-)))
 Cocteau Muž99 Kategorie
30.09.2007 15:51:47
kikkywhite-nejen usmeje ale taky obcas sahne.
Smajlík  jaaaaaaaaaa
30.09.2007 15:44:55
Ce1200 - tak to tě šlechtí:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 15:24:21
Já se občas na nějaké dítě usměju a jsem na 100% čech a ne cizinec.
Smajlík  Ce1200 Muž Kategorie
30.09.2007 14:53:46
Lidská hyena - ježíš, já neříkám, že by měl dělat opičky - já jen srovnávám chování českých malaďasů s jinými mlaďasy - TOŤ VŠE. Nikde jsem neřekla, že je to úplně super dělat opičky a že by se to mělo! Jen říkám, že češi jsou takoví a cizinci takoví a ptám se na názory ostatních. Tak nepruď.

A ty důvody, že Amíci se tady můžou vyřádit a že Němci jsou tu jako zákazníci - no to je teda blbost, promiň. Jako že tady českým dětem podkuřují nebo co?:-)).
Já trochu můžu srovnávat, neb jsem znala docela dost mladých britů i amíků a v tomto byli super:-).

Ale toto asi nemůže úplně dobře posoudit mladý člověk bez dětí - to se musí být v pozici té maminky..a pak pozorovat..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 14:52:09
jaaaaaaaaaa: po celé určitě ne. Ale dost abych mohla porovnávat.
 Jusik Žena26 Kategorie
30.09.2007 14:44:21
Bhagavan-ceske deti jsou hodne.az vyrostou jsou zle.v cizine jsou deti zle ale vyrostou v osoby hodne a kultivovane.mas to popleteny ale dobry:-)
Jusik-devce,poustej se do debaty na toto tema az budes moct srovnavat.pochybuji ze jsi ve svych 17cti letech byla po cele evrope.neber si to ve zlem.
 jaaaaaaaaaa
30.09.2007 14:38:19
Tak víš jak, amíci si to doma nedovolí, protože u dospělých by byli obviněni z harašení u dětí z pedofílie, tak se vyřádí na východě. A němci sem jezdí jako zákazníci, tak se jejich chování nediv. Já osobně nechápu, proč by měl cizí člověk dělat na mé dítě opičky. Já to na cizí děti taky nedělám, vůbec si jich nevšímám a nepřijde mi to nijak zvláštní. A ten nadpis se ti taky povedl, chvilku mi trvalo, než jsem ho pochopila.
Smajlík  Lidská hyena Žena Kategorie
30.09.2007 14:37:12
Jednáme podle situace ve které existujeme, láska je vztah co nám dělá dobře, české děti jsou dost zlé a proto je má málokdo rád.
Smajlík  bhagavan Muž61 Kategorie
30.09.2007 14:36:02
Protože když se s někým bavím, tak jako s dospělým. Jenže s dětmi nevím jak, protože nejsou dospělé...
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
30.09.2007 14:26:29
kikiwhite: já jsem sice cestovala na západ dost, ale tohodle jsem si prostě nevšimla. Porovnávat můžu ledatak s Ruskem a tam jako malá si i pamatuji, jak se na mě pánové v metru vždycky culili. (a já se hrozně styděla, ale stejně jsem se kolikrát překonala k úsměvu nebo vypláznutí jazyku;D)
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
30.09.2007 14:19:44
kikiwhite: OK, ale stejně se mi nezdá, že by byli nějak ostýchavější než ze západu.
 Jusik Žena26 Kategorie
30.09.2007 14:19:32
Jusík - teď jsem si všimla, že si trochu protiřečím (protože jsem tp špatně napsala), že jsem psala příklad maminky s kočárem a pak, že o kočárech ani moc nepíšu:-). Ale já měla na mysli spíš už ty golfáče a tak, kde už jsou větší děti, a když jsi o tom psala ty, automaticky jsem si představila normální kočár pro kojence.
Takže pro vysvětlení - jak jsem psala o vypadnuté hračce z kočáru - tam jsem nemyslela, že by se nikdo nezvihl a nepomohl (stejně jako s pomáháním s kočárem, to je ale také něco jiného), ale o té následné "komunikaci" s děckem. To čeští kluci zkrátka nemumí, to je fakt. Ale hlavně - já jim to nevyčítám, já to jen konstatuji - proč to tak je? Cizinci jsou v tomto jiní, to teda stopro...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 14:09:35
ZAEV-cela ceska republika je takova buranska,kdyz to srovnas se zapadem tam je to takova mala vesnicka.a neni to velikosti ale ceskou mentalitou.takovy lucembursko je daleko mensi a lidi tam jsou uplne jini.
Kikki white-muj ex(anglican)mel na hlidani obcas sve netere a bylo videt jak to s nimi umi,vic jak lecktera mama,kdyz byl tady v cr tak se taky na maly prcky culil a tak.
druhy jeho kamarad ma malou holcinu a taky to s ni umel,taky v cizine neni vyjimkou videt otce s dvema malyma detma na prochazce.co bych chtela od ceskych "macho"muzu ktery jsou stidlivy a nerdi projevuji city.to nezmenis.premyslet nad tim je strata casu holka.
 jaaaaaaaaaa
30.09.2007 13:54:11
Jusík - máš sice pravdu, ale tys mě nepochopila. Pomáhání s kočárkem není to, o čem já píšu - já píšu o určitém odtupu mldých kluků k dětem, takže pomáhání s kočárkem sem netahej, to je něco jiného přece. Pomáhání s kočárkem nemá nic společného s tím, že ten mladý se stydí nebo je odtažitý k dětem...pomáhání s kočárem není komunikace s děckem...
Musela bys to posuzovat jako matka jdoucí/jedoucí s malým dítětem...a hlavně - o kočárcích ani moc nemluvím - tam se s dětmi nedá ještě moc komunikovat:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 13:53:35
Nejsem chlap, ale děti mě taky zrovna neberou. Tak do cca čtyř, pěti let věku jsou pro mě coby partner ke komunikaci naprosto nezajímavé.
Pokus o kontakt ze strany mrněte mě dokonce vyloženě uvádí do rozpaků - nevím, jestli na něj mám šišlat, pitvořit se, předstírat zájem o jeho žvatlání?
Malým dětem se prostě snažím pokud možno vyhýbat :o)
 Vlora ŽenaKategorie
30.09.2007 13:51:10
Já si myslím, že tu problematiku mlaďasů a dětí bereš za špatný konec..

Podle mě by se v prvé řadě ty menší děti měly naučit (klidně tvrdou výchovnou metodou: ohněm a bičem..) úctě k ostatním lidem. Třeba se mírně při pozdravu uklonit a tak. :))
 Zaev Muž Kategorie
30.09.2007 13:49:21
Já se nestydím mít děti, do cca dvou let první dítě s mou drahou snoubenkou chceme a moc se na to těším :)
Smajlík  Finrod Felagund Muž24 Kategorie
30.09.2007 13:47:35
kikiwhite: Co jsem zatím zaregistrovla, tak naopak mladým maminkám, který maj problém dostat kočárek do autobusu, či jim vypadne hračka, tak naopak se hned zdvihne hned několik mužů, aby pomohli.
A co se týče cizích dětí, tak ani nevidím důvod, proč by měli si hned s nějakým cizím dítětem hrát. Ono z toho pak taky může být pěkné nedorozumění...
Ale když je to dítě třeba sourozenec přítelkyně nebo kamaráda, tak si myslím, že si poraděj vždycky.
 Jusik Žena26 Kategorie
30.09.2007 13:41:07
Jusík - ti, co maj neteře, asi jo, možná jsem to napsala blbě - možná jsem měla napsat mladší věkovou kategorii...
Těžko se to vysvětluje - je potřeba to posuzovat na ulici, kde jede maminka s kočárkem, která se nějak "střetne" s "mlaďasem" (třeba jí vypadne hračka z kočáru nebo já nevím) nebo v MHD, tak jak v takovéto situaci se chovají..nebo k úplně cizímu dítěti...
Nemyslela jsem případy, kdy v rodině jsou malé děti a oni s nimi blbnou - to je trochu jiné..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 13:41:05
Dr Benway: nene, dobytek je moc milej strejda;)
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
30.09.2007 13:40:23
Domnívám se, že pro učinění obou tvých závěrů, tj. o chování se českých mlaďasů k dětem a o chování se cizinců k nim, nemůžeš mít dostatečný vzorek, aby ty závěry byly věroplatné.

Dále v tom, co jsi napsala, je logická chyba - nemůžeš za buranské chování označovat to, které pozoruješ po celé republice (slovo "buranský" znamená mající vlastnosti obvykle přítomné u venkovanů a ne u ne-venkovanů)..
 Zaev Muž Kategorie
30.09.2007 13:37:54
dobytek: se ti ani nedivim, kdyz te videj tak musej z brekem zdrhat
Smajlík  Dr Benway Muž20 Kategorie
30.09.2007 13:36:38
morphík - Já vím, že NE všichni, to je jasný, ale obecně myslím (ale je to je můj názor, neříkám, že je to obecná pravda), že většina nebo alespoň dost jich je takových, jak já píšu. Ano, je možné, že to tak třeba přišlo jen mně a jsou to JEN mé zkušenosti (i když jsme se o tomto bavili i sjinými), ale právě proti píšu tuto diskuzi..
Tím jsem tě nechtěla urazit, vím, že je spousta takových jako ty, kteří jezdí s dětmi třeba na tábor, jak např. RIKITAN:-)
Je to jen takový postřeh o těch ostatních...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
30.09.2007 13:36:36
Nikdy jsem si toho nevšimla teda, že by se čeští chlapi neuměli vyblbnout s děckama. Znám hodně kluků ve věku 22-25 let, co maj malé netěře a synovce a viděla jsem, jak si s nima uměj poradit, učej je různé ehm...a vyloženě je to baví. Tak nevím no;)
Smajlík  Jusik Žena26 Kategorie
30.09.2007 13:33:13
Já myslím, že to není jen u mužů. Abych se přiznala, tak cizí malé děti taky moc nemusím.
 kalkur Žena26 Kategorie
30.09.2007 13:33:11
Já se nestydim, já je prostě nesnášim. Nevidim teda žádnej důvod, proč bych s nima měl "komunikovat, blbnout, dělat na něj opičky".
 dobytek Muž25 Kategorie
30.09.2007 13:32:16
Who's pedofile?
Smajlík  zkap Muž19 Kategorie
30.09.2007 13:29:53
ja sem na deti milej .....
Porad asi proto, ze mam malous sestru maly bratranky. Proste kolem me bylo porad deti.
 Dr Benway Muž20 Kategorie
30.09.2007 13:29:52
Já ti nevim, ale jezdim každej rok na tábor, kde se o malý děti staram a takovejch "českejch mužů" je nás tam víc...
 morphík Muž37 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: 3 za 2