Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.24825, vloženo 12.06.2004 02:13:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
pohled do budoucnosti...
Je mnoho variant , který nelze vyloučit ,jak to bude na Zemi vypadat za 20 let . Např.
na polích je malá úroda , není co jíst , teroristi zabíjejí lidi masově , existují pracovní tábory , je vysoká inflace , je nedostatek pohonných hmot , tepla , není čím topit , rozšířili se epidemie různých nemocí , nemocnice nemohou všechny ošetřit , výrazně vzrostla zločinnost ........ Kdo může vyloučit , že něco takového nehrozí ? Nechtělo by to už dnes něco dělat , abychom se tomu lidstvo vyhnulo . Jestli má někdo pocit , že technika je všemocná , tak je to hluboký omyl . 3příklady : V ústí nad labem zemřela pacientka na meningitidu (jaktože zdravotnictví nedokázalo pomoci ) , nedávná epidemie SARS totéž , včera tornádu na olomoucku , poničené domy , škody za 100 milionů , jaktože když je technika na takové úrovni , neumí lidstvo předpovědět vznik tornád apod? Holt vše má své meze , i víra v techniku ....
 lopezzz E-MAIL: lope.zz@seznam.cz  Muž28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.06.2004 13:58:46
Protože příroda se mstí za napáchané nenápadné její flundrování nenápadně !!!!!!
Smajlík  Kačka Žena43 Kategorie
13.06.2004 07:59:17
Proč to tak řešíš?Tobě to může být úplně jedno.......prostě se řítíme do záhuby....a co jako.........tak si to užijem dokud můžeme
 Samael Muž19 Kategorie
13.06.2004 01:01:21
Shadowdancer : 1)jsem ten a ne ta 2) četl jsem víc pssychologických knížek , obecně se dá říct , že když se někdo místo věcných argumentů do někoho "strefuje" , tak je to většinou buď nějaká kompenzace vnitřních stresů a nejistoty , nebo snaha ho podřídit (= já jsem silný samec a mám na to s tebou bojovat .... ) .

Reznik : nevyvracím ti názor , že se jedná o blábolení , ale mýlíš se , o blábolení se nejedná , navíc jsi asi ne pořádně četl , co jsem psal , protože jsem psal , že je to jedna z možných variant , ne že se to stane . Připadá mi to , že seš z těch , co maj potřebu oponovat a tím se pak cítí vnitřně jistější . Taky jsem byl takový , takže to dobře znám , ten druh chování.

Alfard: záleží na tom , jaké stavy ještě považuješ za stabilitu . Např.
je dům , který má narušenou statiku po povodni ještě stabilní ? Není , protože se samovolně časem zřítí , když nedojde k opravě . Planeta země je samozřejmě daleko složitější soustava , takže i ta stabilita se těžko definuje. Ale je jedna objektivní zásada , lidově řečeno , ti , kterým se daří , říkají : holt příroda + války ... musí redukovat . Ti postižení říkají , že je to svinstvo a nadávaj a nenáviděj ty , co to způsobily .

Napíšu k tomu tématu něco znova do nové zpovědi .
 lopezzz
12.06.2004 20:47:43
Milý Kubíku. Dělám na záchytce už tři roky a nějak jsem si nevšiml, že by se tam objevil nějaký poeta případně malíř - ve většině případů to bylo nemyté prase, které při dobrých úmyslech dokázalo dát dohromady souvislou větu - např: "Kdy mně pustíte?"
Smajlík  ShadowDancer Muž26 Kategorie
12.06.2004 18:54:16
Tak jediné čeho bych se obával jsou ty epidemie, jinak bych to neviděl tak černě, třeba ropy je tu určitě víc než na 20 let.
 MaxCrazy Muž Kategorie
12.06.2004 17:17:45
Kubo otazka je kdo ty tvorivce sponzoroval ze :-) Plno umelcu myslitelu a dalsich lidi byli sponzorovani nejakym tim kupcem, instituci (treba cirkev) atd. No a filozofii tvorili lide velmi velmi pracoviti... Ono ne moc umelcu byli typci vyplachnuti absintem nebo dobrodruzi ve stylu Kerouaka.
 Reznik Muž22 Kategorie
12.06.2004 14:33:37
Jejda... omluvte mou gramatiku, prosím :) ...
 Honda Muž26 Kategorie
12.06.2004 14:29:26
Juju, naprostý souhlas.

Já mám dvě vize:

1) tato civilizace dopadne podobně jako zánik Říma. ..Když byli římané na vrcholu vzdělání, kdy už začínali pomalu debilnět, císařská linie degenerovala díky ...no že si dělali děti mezi sebou příbuzní :) ... A přijeli Hunové nebo kdo. Neuměli nic, akorát měli svali, sekyry, palcáty a já nevím co, byli ROZZUŘENÍ a celý slavný Řím pohřbili. ...S námi to může dopadnout podobně. Jenže Ti Hunové v dnešním podání budou všichni tui hladovějící na této planetě. Až se VZEDMOU VLNY VŠECH TĚCH 2/3 LIDÍ NA TÉTO PLANETĚ ŽIJÍ POD PRAHEM CHUDOBY, bude s námi všemi ouvej. Protože DNES UŽ SE ANI PALCÁTY ANI SEKYRY NENOSÍ, DNES UŽ SE MAČKAJÍ KNOFLÍKY ODPALUJÍCÍ JADERNÉ HLAVICE! ... ...Takže to dopadne zřejmě ještě hůře, než s Římem.

Spíše bych to viděl na verzi 2:

2) ...Jak zahynuli dinosauři? ...Výzkum naznačuje, že v té době došlo na zemi k obrovské explozi -zřejmě ke srážce s velkým meteoritem. ....Že by lidstvo vyhynulo jako dinosauři?! :)) ...DOBŘE MU TAK!!! -KDYŽ SI NEUMÍ VÁŽIT PŘÍRODY A ŽIVOTA!!!


Můj názor. :)

Zdar všem a žijte TAK NEJLÉPE, jak vám říká VAŠE HLUBOKÉ přesvědčení v srdci! Honza :)
Smajlík  Honda Muž26 Kategorie
12.06.2004 13:21:08
Já bych strach neměl. Technologický pokrok není lineární, za posledních 100 let se toho vynalezlo stejně jako za předchozích 2000 let. Až dojdou za 30-40let zásoby ropy, buď se začne těžit z podmořských ložisek nebo holt bude v každém autě maličky jaderný reaktor (už se těším na tu akceleraci). Tornáda, zemětřesení, epidemie - to jsou jen normální přírodní mechanisy jak redukovat přemnoženou populaci.
A než bude matička Země úplně vydrancovaná, bude lidstvo na takové úrovni, že dokáže expandovat na další planety. A když náhodou ne, tak vyhynem jak dinosauři. Mně to netrápí.
Smajlík  shodan Muž Kategorie
12.06.2004 13:05:30
líbí se mi rozdělení lidstva od Alfarda !
první jsou pracovití tzv. "tvořiví", ti vytvořili třeba plynové komory,atomové zbraně,bomby,automobily,tanky,emise splodin,banky,instituce,byrokracii atd.
a pak je póvl,povaleči,ožralové a feťáci, ti "netvořiví" kteří jen produkují nudná umělecká díla, filosofickou tvorbu, básně - třeba Alkoholy,Opilý koráb a další. jedinou jejich(zbytečnou)činností je, že zvracejí literaturu, která činní život alespoň jakžtakž snesitelným !
Smajlík  Kuba Muž31 Kategorie
12.06.2004 11:14:53
Midi: A co bys řekl na bakterie, které dokáží likvidovat odpad?
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
12.06.2004 11:09:05
to ShadowDancer: Já jsem navázal jen na to, co jsi napsal původně ty. Je pravda, že lokálně je obrovská nadprodukce potravin. Je pravda, že lokálně lidi trpí a umírají hlady, zatím jinde se potravou neskutečně mrhá a končí v odpadu či v septiku (od přežírání, pardon). Je pravda, že i kdybychom chtěli, neumíme tu nadbytečnou potravu rozumně dostat z jednoho místa na druhé, potřebnější. To je popis současného stavu. Takže současná nadprodukce je nám prostě k ničemu. Řešením je jistě to co navrhuješ a co všichni snad víme: naučit Afričana jak vypěstovat obilí a a upéct chleba. Dodávám ale, že z krátkodobého hlediska je i ten dovoz hotového chleba důležitý - protože zachrání lidské životy od okamžité smrti a dává šanci a naději na to, aby se mohli naučit obilí pěstovat atd.

Z dlouhodobějšího hlediska ani tohle všechno není řešení, protože lidstvo neúnosně ekologicky zatěžuje planetu, ale to je opravdu na více než pár řádek. Ničíme nenávratně životní prostředí a žádná věda současná ani budoucí tohle nenapraví.

A omluva lopezzzovi - zdá se, že o věcech ví o dost víc, než bylo na první pohled patrné z úvodního diskusního příspěvku...
 midi Muž67 Kategorie
12.06.2004 10:58:57
Reznik: Tos posral!! A.C.Clarke je náhodou frajer... četl jsi Ramu? :o))))
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
12.06.2004 10:45:44
Lopezz - jo a ja budu behat se samopalem znasilnovat deti a drancovat vesnice. Uz se tesiiim!
Ona ta zmena bude asi tak obrovska jako kdyz srovnas 70. leta a soucasnost, nic extra se nezmeni. Mozna bude velka kulturni zmena. Jo a ze bysme chcipli na chrchlani atd. mi prijde jako nazor malyho decka. To je kravina jak z romanku za 25 korun. A ze zarvala naka zenska na meningitidu? A co jako? To je konec sveta? Nejde o to jesstli nekdo chcipne ale co se stane v pripade epidemie. A jak se ukazao za epidemie sars proste globalne se nic nedeje. To dojiti zdroju je akorat strasak - tim muzes strasit arabace protoze pak budou moct prodavat leda pisek. Garantuju ti ze existuji projekty na auta s alt. pohonem zatim ale neni proc je realizovat, byznys je byznys.
terorizmus - hehe. Garantuju ti ze kdyby se neco takovyho delo tak tady mame takovej policejni stat ze by sis ani neusral bez toho aby to nevedeli na dispecinku.
Mimochodem podle modernich sociologu ktere tady nekdo uvadel vyrazne poroste v nasi spolecnosti touha po zdravem ziv. prostredi. To souvisi s postmaterialismem atd. Ta povede k ekonomicke stagnaci a ke spolecnosti kde bude mineni lidi hrat dulezitou roli, bude duraz na vztahy mezi lidmi a na ziv. prostredi. Jestli se vam to zda jako utopie tak verte nebo ne ale v CR se tohle projevilo od 89 ohromne.
Proste Lopezi co pises mi prijde jako blaboleni 14 letyho decka co prave docetlo A. C. Clarka.
 Reznik Muž22 Kategorie
12.06.2004 10:41:35
Lopezz: A co ty sis četla za knížku? Něco z oblasti psychologie? :o)

Věda dokáže vyřešit všechny problémy - jediným problémem, na který nestačí jsou lidé, kteří mají stále mentalitu z doby kamenné. Kdyby totiž nebylo např. nadnárodních korporací, které vydělávají na prodeji uhlí a ropy, tak dávno máme sluneční kolektory a ohřívače 1m2 za 50,- a auta na vodík :o)

Add topení. Ano - ale věda například nabízí topení pomocí oněch slun.kolektorů, hloubkových vrtů, nebo odběru tepla z vody (teď nevím jak se ta metoda jmenuje, ale někde jsem o tom četl :o)
Všechny problémy jsou řešitelné, je-li na ně vynaloženo určité úsilí a peníze.

Midi: A problém není lokální nadprodukce a její distribuce, ale naopak naučit i Afričany, aby si mohli pěstovat svá políčka :o) Protože právě distribuce je na "jídle" to nejdražší.
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
12.06.2004 10:18:53
To Lopez
souhlasim, ze je to prilis slozite na nekolik vet. Nicmene i ten AIDS je jeden z regulacnich mechanismu prirody, kterym resi pretizeni. Ona proste ty narody, co se mnozi jak sarancata vyhubi priroda sama. Bud nastane dostatecny pokrok a pak to pujde jako v civilisovanych statech, nebo je priroda (ci valka) proste zredukuji silou. Technika urcite casem prevezme za cloveka nudnou manualni praci, takze bych nemel tolik strachu. A priroda doresi zbytek. Ja si myslim, ze Zeme je v podstate stabilni system, jen s obcasnymi vykyvy.
 Alfard Muž59 Kategorie
12.06.2004 10:14:32
kuba: kdybych měl psát odborný pohled , tak to bude alespon na 30 stránek , jinak nevím , co se ti na tom příkladu nezdá , prostě lékařství nezvládá některé choroby , ale jinak ten tvůj příspěvek nic moc

shadowdancer : zase provádíš kompenzaci svýho vnitřního napětí :) ? já jsem psal jedna z možných variant , možná mě to budeš mít za zlé , ale ty seš jeden z mnoha kterej "skočil" na řečičky o všemocnosti vědy a techniky , třeba bysme si mohli udělat zásoby do tuby jako kosmonauti ... :)
jen pár reakcí : geneticky modif.rostliny jsou obrovský zásah do ekosystémů , a nikdo přesně neví , co to může způsobit , navíc pole jsou ohroženy erozí , když se splaví svrchní úrodná vrstva , tak tam nevyroste ani geneticky upravená rostlina
topí se v kotelnách a domácích kotlích většinou zemním plynem nebo dřevem , kde si myslíš že se bere zemní plyn ? těžbou a je to uhlovodík podobně jako ropa

Alfard: populace klesá jen v některých státech , např. ČR , Japonsko , Itálie , celosvětově stoupá , ale existuje pravděpodobnost , že epidemie AIDS bude redukovat celosvětovou populaci , ovšem nutno dodat že za obrovského utrpení těch nemocných . prostě problém je nedostatek vzdělání a osvěty v Africe aAsii .....
Příliš složité na několik vět
 lopezzz
12.06.2004 10:09:18
Kuba: Kapitalizmus je nejlepší ekonomické zřízení. Jeho konkurenti - socializmus a feudalizmus - šli tak jako tak do řiti.
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
12.06.2004 10:05:56
Mno, to co napsal ShadowDancer, je místy povrchní pohled na věc. Tak třeba nadprodukce potravin - to je sice lokálně pravda, ale k řešení je především distribuce této nadprodukce a na druhé straně ekologické důsledky ohromné nadprodukce potravin. Takže sorry, ale je co řešit a to hodně rychle.

A dalo by se pokračovat dál a dál... lopezz sice popisuje stav věcí trochu zjedodušeně, ale to neznamená, že problém neexistuej nebo že ho jde smést se stolu odkazy na jeho nepřesnou formulaci.

Ano, tímto tempem a tímto postupem se nepochybně řítíme do katastrofy. Jenže, lidičky, máme vůbec ještě možnost vývoj zvrátit? Když naprostá většina lidí chce právě a jen a jen blahobyt a pohodlí? Když je to za cenu nepřijatelného vymrskávání matičky Země a plundrování přírody a degradace rozmanitosti života a tak dál? Často nenávratně a často nesmyslně, ale bohužel zdá se nezadržitelně? Bohužel, ač nerad, nemůžu než nemít skeptický pohled na toto, co provádíme s modrou planetou.
 midi Muž67 Kategorie
12.06.2004 09:14:03
No, rekl bych, ze se hluboce mylis. Musim souhlasit s SD, napsal vetsinu veci, co bych rekl i ja. Jen doplnim, klesa populace, vetsinu prace prevzaly automaty, lidstvo se deli na dva proudy, progresivni, co chce pracovat (tedy hlavne tvorit), a degenerativni, co pomalu vymira u televizi a v drogovych radovankach). Planeta se min pretezuje, situce na ni se stabillisuje, mensi mnozstvi lidi je v rovnovaze s prirodou a je to v pohode. Tenhle scenar je o dost delsi ale podstatne pravdepodobnejsi
 Alfard Muž59 Kategorie
12.06.2004 08:00:13
Hmmm..... nechci ti rušit kruhy, ale myslím si, že SARS stejně jako meningitida tady budou stejně tak, pokud budeme používat implantáty, jako když budeme skákat po větvích a házet po sobě šiškama. I když - něco na tom je, protože pokud se vrátíme do předindustriální doby, tak nemusíme řešit, co se starými lidmi nebo SuperStar.

Ale jinak:
na polích je malá úroda - není - díky geneticky upraveným rostlinám se zvýší již tak extrémně vysoká úrodnost.
není co jíst - už teď je nadvýroba, tak co řešíš?
teroristi zabíjejí lidi masově - místo současných vlád, si i tento způsob kšeftu rozdrobil soukromý sektor.
existují pracovní tábory - konečně si nezaměstnaní neužívají pracovních dávek zadarmo.
je vysoká inflace - proč? Vysoká inflace vzniká, když jsou vysoké platy a lidé nepracují. Nerad to říkám, ale to kapitalismus neumožňuje - to dělají jen sociálistické vlády.
je nedostatek pohonných hmot - Auta na plyn, bioplyn, biomasu, vodík, sluneční záření.....
tepla - teplovody, využití hloubkových vrtů, sluneční energie atd....
není čím topit - možná sis toho nevšiml, ale už dávno se netopí v krbech.
rozšířili se epidemie různých nemocí - myslíš jako mor a chřipka v minulosti?
nemocnice nemohou všechny ošetřit - nemají se tam cpát ti, co to nepotřebují!
výrazně vzrostla zločinnost - pokud bude vláda humánní, tak vám to přeji! :o)
 ShadowDancer Muž26 Kategorie
12.06.2004 02:52:21
to je opravdu odborný pohled do budoucnosti a ty tvé příklady ... pacientka na meningitidu... :-)
každopádně do hajzlu to jde už od dob osvícenství, ale globální kapitalismus to vyhnal do extrémů. Sociální, ekologická a surovinová krize je tu co nevidět. jediná alternativa je co nejrychleji zlikvidovat nadnárodní vykořisťovatelské korporace.
a jak říkají moderní sociologové a ekologové: víru v nekonečý růst spotřeby při omezeném množství zdrojů může zastávat jen blázen nebo ekonom !
Smajlík  Kuba Muž31 Kategorie
12.06.2004 02:26:14
Třeba se postavme na hlavu, ale co bude za dvacet let nezměníš. Toť můj názor. Nevim jak bys třeba chtěl bojovat proti něčemu jako sars v budoucnu? A ani se tim zabývat nehodlám.
 discoverer Žena21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč