Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.241495, vloženo 21.08.2007 22:21:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ženská VYPOČÍTAVOST - PŘIROZENÝ PUD
Teď jsem se dívala na Všechnopárty s Karlem Šípem a jako host tam byl mimojiné psycholog Šmolka. Ten řekl zajímavou věc (i když celkem dost jasnou a známou), která se na Zpovědnici hodí jako ulitá. Řekla bych, že zde je už téméř módní psát o ženské vypočítavosti, chamtivosti, že nás nezajímá nic jiného než peněženka potenciálního partnera, že nejsem schopny opravdové lásky, když ten dotyčný není zrovna movitý, apod..
Nicméně tento psycholog toto nazývá přirozeným pudem shodným s pudem nižších živočichů - zkrátka žena (samička) chce mít určitou jistotu, že ji a budoucí potomstvo je muž (sameček) schopen zabezpečit. Je to přece logické - vždyť žena s ním v budoucnu potomstvo plánuje a v tomto kontextu se tento pud zdá naprosto přirozený - vybere si proto toho, o kterém je přesvědčena, že možnou rodinu v budoucnu zajistí a postará se o ni, když ona bude zaneprázdněna a svým způsobem oslabena pěčováním o potomky. Podvědomě proto odmítne toho partnera, u kterého tuto jistotu nemá nebo o ní není přesvědčena.

Jenže vy tomu často říkáte vypočítavost. Jistě, často to tak je, nicméně zdaleka ne vždy, neboť aspekt zajištění budoucí rodiny je velice důležitý a žena jej logicky bere v potaz. Pro vás, chlapy (poch. jen některé), je ale jednodušší svádět vše na ženskou vypočítavost, než začít eventuelně u sebe a uvědomit si, že něco může být "špatně" také z vaší strany, i když třeba i nepřímo, či ne tak úplně vaším přičiněním (někdy dotyčný za své finanční poměry tak úplně nemůže).
Zkrátka nemůže být všechno jen o romantické veliké lásce, která přežije vše, například i úplnou chudobu či existenční problémy. To je tak ve filmu či v červené knihovně. Může to tak být, ale nemusí..a není to vždy chyba ženy, jak je nám často předhazováno.

Je to jen takové zamyšlení.. vím, že to zdaleka neplatí na všechny případy, ale přišlo mi zajímavé to napsat...protože poslední dobou je téma ženské údajné vypočítavosti více než časté..a není to úplně fér..
Z toho všeho také vyplývá, že zajištěný muž je pro samičku poch. přitažlivější, takže určité finanční zajištění může působit podvědomě i jako afrodiziakum - toto opět slova onoho psychologa..
Co vy na to, chlapi? Co se na to podívat taky z tohoto úhlu, než začnete skuhrat, jaké jsme mrchy?:-)
 kikiwhite Žena30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.08.2007 20:47:29
To kikiwhite: No, ty jsi inteligentní holka, takže jsi mě určitě pochopila, i když jsem se možná nevyjádřil úplně přesně. Prostě existují určité kladné, pro život praktické vlastnosti, které jsem zahrnul do "brejlatého inženýrka" - ten však není na první pohled příliš atraktivní. Druhý extrém je opakem, který jsem nazval "svalovcem", tedy na pohled atraktivní, ale ne moc dobrý pro život. Vůbec nejde o to, že bych vyzdvihoval inženýry a pohrdal svalovci, o to ani vůbec nejde. Ale myslel jsem to spíš jako symboly určitých dvou extrémů u mužů, jak je vidí ženy. A za tímhle názorem si stojím, obzvlášť v souvislosti s těmi 30% :-)
No a jinak, jestli sis všimla, jsi mi právě potvrdila tuhle moji teorii, viz. "samička si vybere slušného inženýrka s dobrým platem, který se postará..." Další nebudu rozebírat, jsem slušně vychovanej :) O tom to právě je - přečti si ještě jednou můj druhý odstavec. Je to trochu vytažené do extrému, to jo, a nemůžu tvrdit, že takle se chová Máňa, Božka nebo Anča, ale chová se tak podstatná část žen. Proto to ani nemůžeš vztahovat na sebe osobně.

To celesta: Tak to je potom ideální stav. Podobně by se to dalo tvrdit i o ženách :)
 Cocteau Muž99 Kategorie
22.08.2007 15:52:51
Kočka..: Jo, já Tě chápu a taky bych se cítila mnohem líp, kdybych na tom byla tak jak Ty říkáš. Ale nejsem a těžko už s tím něco udělám. Jsem se měla líp učit :-)
 celesta
22.08.2007 15:43:07
Rekla bych to asi tak- kdyz to vezmu JEN a JEN z MEHO pohledu- Samozrejme by mi asi nestacilo mit doma nekoho, kdo neni schopne se SAM o SEBE postarat. Nejakeho flakace, ani za nic. Naopak clovek, ktery je schopen sam sebe uzivit, a treba jeste neco nasporit a myslet na budoucnost, mi bude imponovat mnohem vice.

A druha strana meho pohledu- imponuje mi, kdyz to tak je, ale ne proto abych toho VYUZIVALA ci dokonce ZNEUZIVALA. Nikdy bych nesnesla byt na parnerovi financne zavisla, chci se umet postarat sama o sebe, byt samostatna a schopna. A myslim ze je ok, kdyz ja obcas neco koupim jemu, on obcas neco me, ale oba na tom budeme tak, ze se uzivime i kdybychom nebyli spolu. Naprosto bych nesnesla aby kdokoli z nas vyuzival financni zajistenosti toho druhyho. KDyz jsou trable, navzajem si pomoct je samozrejmy. Ale ne toho zneuzivat.

Vzdycky se najde nekdo, kdo bude vyuzivat. Ale je jedno jestli je to zenska nebo chlap. Znam dost i tech opacnych pripadu, kdy holka je z majetnejsi rodiny a kluk se necha vydrzovat. Ale vzitej predsudek je bohuzel jen o zenskych.

A kdo se ridi predsudkama je hlupak
 hpd137 Žena25 Kategorie
22.08.2007 13:26:48
Moc zajimava diskuze...

V podstate nevim, o co se tady vlastne pre- o povyseni vypocitavosti a chamtivosti do prirozenych lidskych pudu?

Zamerne nepisu ZENSKE chamtivosti a vypocitavosti, protoze tyto vlastnosti jsou bezne u obou lidskych pohlavi. Nejsou snad?

Na svete se vzdy budou mit fajn lide, kteri jsou financne zajisteni a jsou hezci a pritazlivi pro opacne pohlavi. Penize jsou pro vsechny lidi velice dulezite, nas zivot je proste vicemene jenom o nich, od nich se odviji nase studia, nase spokojenost i nase sebevedomi, protoze vsechno spolu souvisi.

Ovsem- muzi vzdycky budou preferovat krasne vystavni samicky, ne ty skarede cekajici nekde v rohu, az si jich nekdo vsimne, zeny budou vzdy preferovat pohledne muze, kteri jsou sami se sebou vyrovnani, nez ty, kteri cekaji v rohu, az si jich nekdo vsimne.
Spravne?
Penize v tomto pripade stoji na druhem miste, ovsem jsou velice prijemnym bonusem.

Paklize vezmeme v uvahu, ze nekdo neni hezky a je treba i stary, ovsem ma penize, porad z takoveho cloveka cisi ta spokojenost, protoze ma ty penize. Takovy clovek pusobi sebejiste, protoze nemusi pocitat kazdou korunu a tohle kouzlo z nej cisi. Je to spokojeny vyrovnany clovek, proto muze zapusobit na potencionalniho partnera, i kdyz neni krasny.

Zeny s sebou nesou tihu plozeni potomku a ony si dobre uvedomuji, ze je to zodpovedna uloha. Vedi, ze jednou budou financne oslabeny, kdyz se o potomka budou starat. Bohuzel jak spolecnost nastavuje pravidla, lide se prirozene prizpusobuji. Napriklad do ted nerozumim faktu, proc jsou zeny placeny mene ve stejnych profesich nez muzi. Jestli tedy muzi jsou placeni vice proto, ze je jejich ulohou byt zivitelem rodiny, proc se tedy potom vztekaji, ze maji zenu zivit, kdyz ona se stara o potomka. Stejne tak proc je znevyhodnen nekdo, kdo se rozhodne, ze rozmnozi lidstvo? Ovsem i muzi mohou prevzit tuto ulohu starani se o potomka, ale potom proc spolecnost plati zeny mene, jak uz bylo receno. V tom pripade by byla zena zivitelkou rodiny, tak proc je placena mene?

Z toho vseho vyplyva, ze penize jsou velice dulezite v nasi spolecnosti. Paklize je jakykoli clen lidskeho rodu nehezky, nepritazlivy a jeste k tomu bez penez, je logicke, ze se spatne v nasi spolecnosti uchytne. Takhle jsme si to vytvorili my sami- lide. My jsme si utvorili pravidla, kterymi se minime ridit.

A jak je to tedy s tou ZENSKOU vypocitavosti?
Maloktera zena je natolik svehlava, ze jde za svym uspechem a uprednostnuje ho pred rodinou a svymi detmi. Pletu se? Vetsinou muzi jsou ti, kteri si dokazi vytvorit postaveni, dokazi se drat za penezi. Z toho plyne, ze vetsina starych milionaru jsou muzi a ne zeny, protoze zeny prirozene daly prednost budovani domova, peci o deti. Takovito stari zajisteni panove si samozrejme jdou za svym a chteji k sobe krasnou partnerku, jak je v lidske prirozenosti.
Ovsem i kdyz jsou stari, videli jste nekdy milionare v osoupanych dzinach? Samozrejme, mohou si dovolit hezke obleceni ( ovsem
Smajlík  Kosher Žena30 Kategorie
22.08.2007 12:36:48
celesta: Jistě, nechci vedle sebe lakomýho ubožáka, kterýmu by bylo zatěžko koupit dětem limonádu, ale je pro mě důležitá jistá nezávislost a to, že kdyby se s mým chlapem něco stalo, nebo si našel jinou, tak by mě to nepoložilo a dětem bych stále mohla dopřát všechno, co bych jim dopřát chtěla. A sobě samozřejmě taky. Navíc se mi nelíbí, že bychom se měli omezovat na vyžití z jednoho platu. Nerada bych obracela každou korunu dvakrát v ruce, než ji vydám. Rekvalifikaci bych si taky nedělala, chtěla bych na ty děti mít čas. Proto podnikám.
 Kočka domácí Žena24 Kategorie
22.08.2007 12:10:15
Kočka..: Ono záleží na tom, koho máš vedle sebe. Pokud pitomce, který Ti omlátí o hlavu každou korunu, tak pak Tvůj postoj chápu. Pokud normálního chlapa, kterej se necítí zneužitej, když v době mateřský přispívá do rodinné kasy výrazně více než žena, tak není důvod na mateřskou si deset let dopředu šetřit abych si od něj nemusela vzít ani korunu. Ono koneckonců žena na mateřské se doma neválí, také pracuje, jen za to oficiálně nedostává žádný plat. Dělá něco, co je třeba udělat, a muž to udělat nemůže, tak ona to dělá za oba, zatímco on za oba vydělává peníze.
A ano, věřím, že žena může při mateřský pracovat, ale to jde pouze u některých profesí. A abych si dělala rekvalifikaci na účetní nebo kadeřnici (příklady z mého okolí) jen proto, abych nepřišla o svou "hrdost" mi přijde zbytečně namáhavé a složité - když stačí najít si slušného chlapa. Navíc moje profese mě baví, i když při mateřský se bohužel dělat nedá, a já jí nechci měnit.
 celesta
22.08.2007 11:50:34
Vypočítavost? Možná. Já to beru jako neschopnost. Ženský jsou prostě neschopný se o sebe postarat samy. Není divu, že se pak ti chlapi cítí nadřazení. Já svoji rodinu bez problémů uživím. A to i při mateřské. Chce to jen se trochu namáhat a ne jen natahovat ruku. Moje hrdost mi za tu námahu stojí.
 Kočka domácí Žena24 Kategorie
22.08.2007 10:38:58
Cocteau: to, co tu podsouváš, je stejná blbost, jakože všichni chlapi mají okamžité ztopoření z prsaté blondýnky...
Smajlík  Alexto Žena28 Kategorie
22.08.2007 10:06:02
Depressista: Nevím, kdes vzal svůj "moudrý nafhled" se kterým soudíš všechny ostatní a jedině tvůj názor je ten pravý, správný a divže bys ho nepředložil jako normu

A kde tu drzost beres TY????????????????????? Jsi snad neco vic? JSi sezral asi salamounovo hovno vid. To viz ze jo. Nejsi buh a nejsi dokonce ani nic vic nez my vsichni okolo.

Lide okolo tebe jsou dokonce mnohem lepsi nez ty. Protoze tim ze jediny ceho jsi schopny jsou naprosto nesmyslny nadavky kteryma si kompenzujes svoje psychicky problemy, me a vsechno kolem presvedcujes o tom, ze jsi jen chudak, kterej neni schopnej se vyjadrovat jako normalni dospely a vyspely jedinec a kterej neni schopen pohledu na vec bez ty svoji pokrouceny logiky.....

Ja te vazne lituju. Co ty si kolem sebe vytvaris za sracky svym pohledem na vec, to musi byt sladky zivot.... Jen si ho uzij kdyz se ti to libi, seres si to sam. Good luck
Smajlík  hpd137 Žena25 Kategorie
22.08.2007 09:44:16
Kolik má chlap peněz je mně upřímně šumák. A myslím, že nejsem sama. Co mě naopak zaujme, je inteligence, rozhled, hodně zájmů. Ale je pravda, že takový chlap může být asi těžko chudý jako kostelní myš.
 Kmotra
22.08.2007 09:37:06
Cocteau : No, a není nad to, najít si muže, který mě nenechá umřít hlady, když budu na mateřský a navrch mi ještě ty kalhotky budou vlhnout z něj.
 celesta
22.08.2007 08:57:44
Po milióntý desátý ... nekritizuji nevěru .. pro mě za mě ať si šuká kdo chce s kým chce, když je to bez následků .. ale i když jsem to tu už víckrát napsal .. vždy z reakcí jasně vyplyne totrální ignorance a nepochopení ..

Neřešíme tady morální dilema nevěra ano či ne .. jasně, že ta nevěrná, aby musela s někým šukat, tak také s nevěrným pravděpodobně ..

Důležité je pouze to, že samičkyy zanášejí a tedy z bilogického hlediska vraždí děti svých hodných manžílků .. doslova .. namísto nich jim podstračí kukaččí mládě cizího samce a děti toho vlastního se prostě nenarodí ..

Když příčinnou likvidaci živého tvora (vlastního dítěte od věrného samce, ketré je nahrazeno postrčeným cizím dítětem) a porovnám to jakožto predispozici chování samic s nějakým hašteřením samců, kde jsou následky fyzické, tak toto mi nepřijde jako psychický následek, ale jako setsakra fyzická věc, protože tommu vlastnímu samci defacto někdo zabil jedno dítě, které mohl mít a nikdy ho mít nebude a ještě se domnívá že ho má .. a za tím vším stojí jeho \"věrná\& quot; žena.

Pochopeno ?
Smajlík  Depresista Muž37 Kategorie
22.08.2007 08:37:33
Bohužel, když je chlap starý a malý, tak těch peněz musí být OPRAVDU hodně, aby našel ženskou. TO mě sere.
 Pry Muž33 Kategorie
22.08.2007 08:09:25
Jenže pak může také nastat ta situace, co tu popisoval depresista, že samička si najde nějakého topsamce, od něj se nechá oplodnit a pak se vrátí k tomu, koho má doma a ten dál solí prachy.
Smajlík  Votrapa Muž Kategorie
22.08.2007 08:02:33
Myslím, že ženy jsou mrchy od přirození.

Jinak to ponižování na pudy či povyšování nad pudy lidí mi přijde tendenční a psychologové to používají jak se jim to hodí.
Smajlík  Intel Muž32 Kategorie
22.08.2007 02:42:39
Já s tím souhlasím a neberu to jako negativní vlastnost, pokud se dotyčná rozhoduje s výhledem na založení rodiny.
Něco jinýho je ovšem kurvička-zlatokopka, co se programově nechává jen vydržovat.
Smajlík  shodan Muž Kategorie
22.08.2007 02:31:35
Proto se snažím vyhedávat holky, kterým je tohle jedno. A mimochodem, když ti dva spolu chodí od 13 nebo prostě spolu začali chodit do 18ti let, tak tohle jde mimo ně...
 R-I-K-I-T-A-N Muž29 Kategorie
22.08.2007 01:48:56
Svejk - no, tobě asi líp, protože i když jsem (jak jsi odhalil) rozradostněna z toho, že to, že jsme šílené mrchy, je přirozené (jupííí:-) ) tak mě kromě toho ještě bolí zub:-(, takže bych to s tím usínání neviděla tak optimisticky..:-((
 kikiwhite Žena37 Kategorie
22.08.2007 01:48:47
No to je pravda, ale názor psychologa dirta přesto zní: Nejdřív musí přijít na řadu nevědomost a náhlé sesmilnění, potom už pouze rozloučení. Potom i nemajetný samec dosáhne uspokojení svých pudů, aneb musíte nasadit režim Heřmánka v tom jednom filmu:)) Pokud vám jde o něco víc, máte smůlu:)
 DIRT Muž28 Kategorie
22.08.2007 01:42:49
kikiwhite: ale jo usinat ted bude dobre nam obema :-))
 Svejk Muž Kategorie
22.08.2007 01:30:56
Svejk - no to viš že jo...konečně si můžu morálně omluvit svého uloveného miliardáře - byla to zkrátka biologická nutnost:-)...

BTW - díky za milou poznámku - tobě se bude jistě také lépe usínat...milých lidí, kteří byť jen slovy pomáhají, je opravdu málo...díky za každého takového člověka...:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
22.08.2007 01:20:48
no koukam ze se ti po tomdle zjisteni bude daleko lepe spat kdyz vis ze je to prirozeny
Smajlík  Svejk Muž Kategorie
22.08.2007 00:35:02
souhlasim a podepisuji se v plnem rozsahu
 rrrrrrr
22.08.2007 00:27:08
Cocteau - ahojky!:) Hele, já si myslím, že nemáš tak úplně pravdu o tom s těmi svaly a tak..určitě silnější pud je ten "zabezpečovací", než ten "z tohohle vlhnu":-). Alespoň já to tak nemám a namakané svalnaté hovado mě OPRAVDU nepřitahuje, to je, chlapi, váš dojem, ale myslím, že to platí menšinově...a že ten rozum (jak by řekla Deprsista "vychcanost!:-) a starost o zabezpečení rodiny převládá..takže by to vyhrál spíš ten brýlatý schopný inženýrek:-), když to mám brát takto extrémově:-)
Navíc nevím, kde pořád berete to, že ženským imponuje svalnatý chlapák?? Je tolik věcí, které vytvářejí sexappeal...my nejsme tak primitivní...příklad: Dustin Hoffman - malý, ne moc svalnatý, v obličeji určitě ne hezoun a určitě to byl idol mnoha žen - i mně přišel (v mládí) VELMI sexy...
Takže tak zlé, jak ty píšeš, to s námi rozhodně není:-)
Smajlík  kikiwhite Žena37 Kategorie
22.08.2007 00:13:55
To je docela zajímavé zamyšlení, se kterým celkem souhlasím. Háček je jenom v tom, že mnohé dnešní samičky jaksi nezaznamenaly pokrok, který lidstvo za posledních pár desítek tisíc let absolvovalo, a očekávají stejné znaky schopnosti zabezpečit rodinu, jako v pravěku. Pořád jim imponuje hrubý svalnatý primitiv schopný ulovit mamuta, stále jim instinkt radí, že rozdat si to mají s tímhle ohromným samcem, přestože hromadou svalů a hrubým chováním dnes moc prachů nevyděláš. Zatímco o nenápadného brejlatého inženýrka se ženský moc nervou, přestože ten by možná rodinu zabezpečil mnohem lépe.
Aniž by to byl záměr, dostal jsem se tímhle k dnešní Depresistově diskusi. Protože o tom to právě je - v ženské hlavě spolu bojují rozum (=chci inteligentního slušného, který uživí rodinu...) a instinkt (=imponuje mi támhleten namakanej frajer...). A jsme u těch 30% nemanželských dětí, protože samička si vybere slušného inženýrka s dobrým platem, který se postará... No jo, ale když ona tak vhlne z toho frajera odvedle, který sice nemaká, ale oproti inženýrkovi má pořádný bicepsy, a jistě nejen ty....
No radši na to nemyslet, z toho by člověk zblbnul... :-)
 Cocteau Muž99 Kategorie
22.08.2007 00:08:33
Dodal bych ještě jednu ještě o něco obecnější poznámku. Pak už tuto diskuzi pro dnešek nechám, protože už mám taky útlum. :-)

Tedy vnímám jako jednu z podob krize společností ve vyspělých zemích to, že lidé nevnímají jasně, že morální pravidla stanovují oni, a to pro dlouhodobé dobro společnosti.
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 23:56:28
Zaev - v tomhle kontextu to poch. není správné..jsem už unavená, takže mám takový menší útlum:-), ale pořád si myslím, že se to nedá takhe srovnávat...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 23:51:40
tipickej samec se diva na vzhled,tipicka samice na prachy.oboji povrchni.neni si co vycitat,jo a jeste bych teda k tem prasulum pridala tu vykonnost :o)
 jaaaaaaaaa
21.08.2007 23:42:37
Kikiwhite

Myslíš si, že je správné, když chlap zabije novorozeně své přítelkyně, nebo manželky, když zjistí, že není jeho? :-)))

V přírodě samci zabíjejí mláďata běžně, třeba kocouři, i když jsou jejich. :-)
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 23:39:21
Depresista

Za prvé tě žádám, abys na mě reagoval k tématu. Že tu "bouchneš do stolu", že jsi ošukal ženskou rukou po zápěstí, takže víš všechno o životě apod., u toho si leda pomyslím, že ti došly argumenty k tématu.

Za druhé si nech urážky, nadávky apod. Pro mě to je leda další balast, co přeskakuju.

Na a zatřetí něco věcného k tomu, co jsi napsal. Mám zde dvě diskuze, které mají 70 resp. 110 reakcí.. Přesvědč se sám..
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 23:35:26
Zaev - OK, já jsem to pochopila i před tím:-) a musím s tím do urč. míry souhlasit...ale stejně, není to tak jednoznačné...tato vychcanost, o které mluvíme, je zkrátka provozována z kladných pohnutek:-)
A o TOM tu mluvíme!:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 23:31:32
Depresista - "Takže stejně tak, jako by se měly tvrdě trestat excesy agresivních samců (jak proti jiným smacům tak proti samičkám) .. tak stejně tvrdě by se měla trestat "vychcanost" žen v určitých situacích (např při rozvodech, kdy jim jiné ženy .. právničky .. záměrně vytvářejí prostor pro biologicky predisponované svinstvo) .."

Nesouhlasím - excesy agresivních samců přece poškozují toho druhého i fyzicky, kdežto vychcanost žen "jen" psychicky...kdybys to takto chtěl brát do důsledků, musela by se trestat i například údajná biologicky podmíněná polygamie samců, tj. nevěra, která ubližuje také "pouze" psychicky...takže buď fér a měř stejným metrem:-)

A jestli máš argument, že jsou nevěrné i ženy, tak ano, stejně jako jsou vychcaní i muži:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 23:31:23
Tož to víš, že nikoho nepotěší, když se snaží a nakonec v "konkurzu" uspěje někdo jiný. A to se pak přidá jeden neúspěšný hlas k druhému...
Smajlík  pejsek Muž26 Kategorie
21.08.2007 23:28:16
kikiwhite -

tady nejde o ovládání instinktů, prosím tě..

Řeknu to polopatě. Ten pan psycholog a bohužel velmi četní jiní nejprve z přírody vyberou, co je podle nich špatné podle naší morálky, čili zůstane to podle naší morálky dobré (ponechme neutrál) - a pak absurdně řeknou, že daná chování mají být podle naší morálky dobrá, protože jsou dobrá podle přírody.

Možná třeba říci to ještě víc polopatě: tito lidé stanoví, že je něco dobré, a pak to stanoví pro efekt ještě jednou podle přírody. :-)
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 23:23:25
Zaev : Nevím, kdes vzal svůj "moudrý nafhled" se kterým soudíš všechny ostatní a jedině tvůj názor je ten pravý, správný a divže bys ho nepředložil jako normu .. jaké jsou reakce na tvé diskuse ? Minimální ... Víš proč ? Protože jsou nesrozumitelné ? Víš proč ? Porucha na straně vysílače .. a ty mi budeš tvrdit, že když nemyslím dle tvé normy, že je chyba u mne ? ty srandisto :)) Co víš o životě ? Měl jsi dospívající děti ? Učil jsi střílet nájemné vrahy ? Byl jsi v 89 na demonstraci kde se to všechno hnulo ? Ošukal jsi nějakou samici rukou po zápěstí ?

Jestli jsi na ty čtyři otázky odpověděl "Ne", tak víš o životě kulový a drž hubu .. aspoń ohledně soudění druhejch .. já ti taky bez provokace nepíšu, že jsi mimo mísu ..
Smajlík  Depressista
21.08.2007 23:19:18
Zaev - ale jo, tento argument beru..ALE - jasně, i souložení všude a bez zábran je pud..ale člověk ho umí ovládnout, chce ho ovládnout, ale některé pudy třeba ovládnout neumí, aniž by za to mohl...a pokud se jedná o budoucí potomstvo a jeho případné blaho/neblaho, žena se ovládat asi ani nechce:-)

"morální kvalitu podle přírody stanovujme buď na základě všeho v ní, nebo ničeho. Ne selektivně."
Proč ne selektivně? Je snad jasné, že některé pudy nám již vymizely a mnoho z nich jsme schopni ovládat a tím se lišíme od nižších forem života...ale některé nejsilnější pudy nevymizely tak úplně a stále podvědomě ovládají naše chování..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 23:18:20
kikiwhite : Naprostý souhlas .. ale to je přesně to, o čem tady celou dobu skoro ve všech zpovědích píšu .. popíšu chování své ex a kupy dalších a dozvím se od spousty dam, že jsem ubožák .. přitom jsem jen popsal archetypální chgování, které (a jsem o tom hluboce přesvědčen) je geneticky podmíněné ..

Jediné, na čem se možná neshodneme je to, že já si myslím, že normy společnosti by měly být prevencí k úletům pramenícím z archetypálního chování ..

Takže stejně tak, jako by se měly tvrdě trestat excesy agresivních samců (jak proti jiným smacům tak proti samičkám) .. tak stejně tvrdě by se měla trestat "vychcanost" žen v určitých situacích (např při rozvodech, kdy jim jiné ženy .. právničky .. záměrně vytvářejí prostor pro biologicky predisponované svinstvo) ..

No a mám dojem, že v tomhle společnost jaksi ještě ani nezaregistrovala, že k něčemu zcestnému dochází ..

Jinak taky z toho vyplývá, že ta proklamovaná rovnoprávnost typu .. jsme stejní .. a chováme se stejně .. je pěkná blbost ..
Smajlík  Depressista
21.08.2007 23:17:54
Depresista

"chlapi se dělí na prince rytíře ušlechtilé bohaté a na ubožáky, kterým žádná nedá, že jsou chudí a oškliví" aneb pohled ženských na chlapy

Doopravdicky tě lituju, jestli žiješ s takovouhle blbostí, podle které je svět docela hnusný. Přemýšlím, na základě jakých zkušeností sis tento názor utvořil.. Doporučil bych ti například poznat nějaké slečny jednak inteligentní a pak s kulturními zájmy. Těžko třeba najdeš "kurvu", která se vyzná ve filozofii a pro zábavu maluje olejem. Ty "kurvy" podle mě bývají buď blbé, nebo inteligentní ale s inteligencí podvázanou.
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 23:15:08
Zaev...
příklad je to hezkej, ale výchozí premisa špatná...
v přírodě to "vždycky" takhle nefunguje...
je výhodnější si přeci partnera odtáhnout pro větší pohodlí do hnízda/jeskyně/doupěte....ať už třeba kvůli potencionální hrozbě konkurentů...
 CIIaTeR Muž Kategorie
21.08.2007 23:09:07
hpd137 - nevím, jestli jsou ve většině ty podle tebe "normálnější". Každopádně si myslím, že naštěstí holek, co nejdou po penězích nad tu pochopitelnou mez, je dost pro ty, co o ně mají zájem a umí je poznat. :-)
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 23:08:29
Depresista - tak to jsem si asi špatně rozuměli - já ty vlastnosti neoznačuji v jednom textu za špatné a zároveň dobré..to označení jako špatné bylo právě ironií..že chlapi to tak vidí,a le já to vidím jinak..
Zkrátka to, co CHLAPI MYLNĚ vidí jako negativní zavrženíhodnou vlastnost, kterou na ženách kritizují, je něco, co ženy dělají biologicky podmíněně, jak ty píšeš a ne proto, že jsou jen tak pro nic za nic svině...ale chceš-li to nazývat tak, že u ženských je biologicky podmíněné být svině, tak ti v tomto názvosloví nemohu bránit..já jej ale používat nehodlám...je to tedy spíš spor o slova a o to, jak věci budeme nazývat, jak jsem u tebe pochopila..
Mně jde ale opravdu o podstatu věci - že ženské nejsou ty "svině" (podle chlapů) proto, že jsou zkažené a špatné, ale proto, že jim to velí příroda..opět zdůrazňuji, že poch. ne ve všech případech je to takto..nepopírám existenci opravdvých ženských sviní..chtěl jsem jen zdůraznit, že ne vždy, když žena dá přednost někomu zajištěnému, tak se musí jednat o zavrženíhodnou vlastnost..
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 23:03:27
hpd137 : S tím, že ta analýza ženské nevěry zpracovaná ze dvou univerzit je debilní bys měla jít na ty univerzity a říct jim to .. přijde mi to, že občas tady tupost nezná mezí .. nebo možná drzost, se kterou se nuly staví do pozice sodců hrdých na to, že jejich hlupácký hlas má stejnou cenu jako hlas těch, kdo vědí o čem mluví ..

kikiwhite : "Ano, bylo by to příjemné" .. a přesně o tom to je .. mě osobně by bylo sakra nepříjemné vlést do cizího auta, nastěhovat se do cizího domu, brát si cizí peníze .. ale ono je to fakt o těch genetických predispozicích .. jinak naštvanej nejsem .. to bych se musel uvztekat :)) .. spíš rád nazývám věci prvými jmény .. prostě aby bylo jasno ..

stejně nikdo z nás tyhle věci nezmění .. ženy se dělí na ošklivé krávy a nádherné princezny (v očíchg chlapů) a chlapi na prince rytíře ušlechtilé bohaté a na ubožáky, kterým žádná nedá, že jsou chudí a oškliví .. a každý, kdo bud ezatloukat že ne, tak jem mlží a dělá se lepším než je ..
Smajlík  Depressista
21.08.2007 23:02:11
Ještě jedna obecnější poznámka:

morální kvalitu podle přírody stanovujme buď na základě všeho v ní, nebo ničeho. Ne selektivně.

Zde je následující úvaha: v přírodě existuje určitý insinkt - co je v přírodě je správné - daný instinkt v jiné podobě existuje u člověka - u člověka je daný instinkt správný.

Co kdybych tam dosadil jiný jev ze světa přírody? V přírodě se souloží kdekoli kdykoli - co je v přírodě je správné - je třeba správné, když pár souloží v nákupním centru v době jeho největšího provozu. :-)
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 22:57:53
Depressista: nejak nepobiram proc me tady krmis recma o kocickas co potrebujou poskoka a o tom, jak nejlip vedi o vsem ti, co o tom vi hovno.

A mam pocit, ze v tvem pripade to ani pobrat nechci, mam pocit, ze by to asi nemelo vubec zasnou pointu, snazit se to pochopit....
Smajlík  hpd137 Žena25 Kategorie
21.08.2007 22:55:26
Zaev - "Ale že ženská dá přenost chlapovi s novým off-roadem, co jí koupí jen tak boty za 6 tis., před osobnostně hodnotnějšímu s průměrným příjmem, to už instinktem nevysvětlíš. :-)"

Chápu, ale přijde mi ta věta trochu jako klišé..navíc, nedokážu posudit, takového chlapa, jak popisuješ, jsem nepoznala, takže nevím, jak by to na mě působilo:-). Ale ne, dělám si legraci - ano, bylo by to příjemné, ale platí to jen někdy a o některých...je to zkrátka populární věta:-)
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 22:55:01
KDybych byla hlupak, jako spousta lidi tady, taky bych mohla tvrdit, ze pokud se chlapi odvolavaji na pudy v otazce nevery, proc by zensky nemely PUDOVE jit pouze a jen po penezich, ze????

Jenze oba tyhle nazory jsou neskutecne omezeny a prinejmensim debilni..........
Smajlík  hpd137 Žena25 Kategorie
21.08.2007 22:54:35
kikiwhite : Jaký je rozdíl mezi \"vypočítavostí a chamtivostí\" uvědomělou a neuvědomělou pudovou, o které píšeš ? .. není důležité proč, ale důležité je, jak se chová .. myslím, že jsi narazila hřebíček na hlavu .. jde totiž o to, že ten popis cos popsala jako nežádoucí vlastnosti naprosto přesně sedí i na to zajištění rodiny, co popisuješ jako žádoucí vlastnosti ..

Jen to potvrzuje mou teorii o tom, že ženy nedělí věci na PRAVDIVÉ/NEPRAVDIVÉ ... ale na SPRÁVNÉ/ŠPATNÉ věci .. a tím pádem úplně stejnou věc v jednom textu pokládáš za správnou, když si ji bilogicky omluvíš a máš ji posvěcenou psychologem a zároveň za špatnou, když ji omezíš na OŠKLIVÉ vlastnosti, které ji popisují a hodíš to na chlapy, že to oni říkají ..

Není to komické ??

hpd137 : Vždycky mne fascinuje, že o penězích a jak se vydělávají toho nejvíc vědí socky ze zpovědnice .. stejně jako o sexu, když většoina z nich jaktěživa nešukala nebo měla vztahy jen se zoufalci z milosti .. takže jen drobnej aspekt k tvé teorii .. vydělat peníze znamená zbrat .. a to znamená čas .. a to znamená, že není čas na to dělat opanáka, řidiče a poskoka nějaké náně, která si přesně tak představuje lásku, jako nepřetržitou přítomnost milovaného a neustálý sled pozorností a komplimentů .. takže reál je ten, že jsou buď peníze nebo láska .. a kdo říká, že obojí, ten jen kecá nebo si něco namlouvá ..

Samozřejmě kočiček, co lásku oželej nebo ji simulujou a penízky si přivlastněj je vždycky dost ..
Smajlík  Depressista
21.08.2007 22:52:09
Zaev: spravne jak jsi rekl-blbej plati za blbost, no a ty co udelaj co jsi rekl, budiz jim dani za jejich blbost, ze stejne nikdy nebudou mit dost a nikdy nebudou stastny.

Ale porad jsou alespon doufam ve VETSINE ty normalnejsi, ktery si sice nevyberou nekoho s holou prdeli a s dluhy, bez prace, pokud chteji budovat rodinu, ale nedaji prednost jen samotnym prachum, staci zajisteny muz, s jistou praci, nemusi to byt nejaky miliardar...

Ale to uz je zbytecny porad dokola opakovat, ze sichni lide nejsou stejni a neda se to soudit podle jedne sablony.....Kdo tak cini, dela ze sebe hlupaka
 hpd137 Žena25 Kategorie
21.08.2007 22:50:27
Depresista - Ok, tak v tom případě to přiznávám, ale je to prostě příroda, tak na co nadáváš? (teda tu tvou zpověď jsem nečetla), navíc to přeháníš...
Ty si taky radostně nepůjdeš do vztahu s holkou, o které bys PŘEDEM věděl, že např. nemůže mít děti nebo by zkrátka měla dispozičně nějaký problém je mít..nemyslel bys to tak, ale bylo by to povědomé (ač je to třeba kruté)..pudově by tě to táhlo k té plodné samičce..
Tak proč jsi naštvaný, že ženy se také DO JISTÉ MÍRY chovají pudově? Přece nejsme stroje a pudy stále ještě máme...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 22:48:21
kikiwhite: jo, z matersky ktera je nejakejch 7000 clovek neporidi NIC.....a to nedavno mela segra jeste jenom polovinu. SMESNY. Lasdka je krasna vec, ale lide by si meli uvedomit, ze doba je na hovno a bez penez to proste BOHUZEL nejde:/
Smajlík  hpd137 Žena25 Kategorie
21.08.2007 22:47:31
Pan psycholog ale měl zmínit horní mez, do které ženskou touhu po "zabezpečeném" partnerovi lze vysvětlit jako instinkt spočívající v tom, že chce, aby jejich potenciální děti měly co do "zobáčků".

Když třeba chlap je vyložený trhan a zaplatit někde 50,-, z toho má starost, je oprávněné pro ženskou se obávat, že třeba jednou nebudou mít na teplou bundu pro dítě.

Ale že ženská dá přenost chlapovi s novým off-roadem, co jí koupí jen tak boty za 6 tis., před osobnostně hodnotnějšímu s průměrným příjmem, to už instinktem nevysvětlíš. :-)

Naštěstí chytrý pozná tyto ženské, co jdou po penězích. Blbý.. - bohužel, za blbost se platí. :-) Poznají se třeba okřídlenou větou, že "o penězích to taky ale je", a kurvím ksichtem - co si budeme povídat, kurvy to jsou, akorát mají míň zákazníků než profesionálky a nemají tak sladěné příjmy s výkony.
 Zaev Muž Kategorie
21.08.2007 22:44:28
hpd137 - v podstatě souhlasím, jen si myslím, že úloha muže i ženy se v tomto nedá úplně srovnávat - neboť o to právě jde - žena se o sebe nemůže dost dobře starat, když zrovna pečuje o dítě..a ztoho právě vyplývá, že hledá samečka, který jí tu jistou v tomto období dá...
Jinak ta teorie o té chudobě, ambicích a flákačích - pochopitelně jednoznačný souhlas...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 22:44:06
Ale vždyť o tom jsem sem napsal dnešní zpověď a o tom píšu každou druhou .. je jedno, jak tomu budeme říkat, jestli pudová závislost na penězích a majetcích nebo bilogická predispozice samiček k ochraně rodiny .. stejně všichni chápeme, jaký je cíl :

Mít se dobře a být zajištěná a pokud možno vše na účet samečka ..

Ano nebo Ne ?

Je jedno, jak se tomu říká, dlležité je, že to ak je, tak si to jen přiznejme a když se oprostíme od těch keců co je dobré a co je špatné ..

Prostě jen ssi to přiznat .. to značné procento žen nikdy nedokáže, protože pro ně je to "ŠPATNÉ" a tudíš nepřijatelné říct, že já jsem taková taky ..
Smajlík  Depressista
21.08.2007 22:39:44
samozrejme VYvine
 hpd137 Žena25 Kategorie
21.08.2007 22:38:43
No ono chlapa by asi taky nebavilo zivit zenskou ktera neni schopna se o sebe financne postarat...myslim, ze ani zenska, ani chlap, by nemeli byti prizivniky. Podle me jde taky hodne nejenom o to, do ceho se clovek narodil, ale spis jestli vivine alespon snahu to nejak zmenit a zlepsit to. Spis nez o penize jde taky o to, jestli je clovek ambiciozni...a penize z toho vetsinou vyplynou: Flakac co nechce hnout ani prstem by dobrym otcem nebyl ani nahodou, ze? No a to ze nema penize souvisi s tim ze je flakac.

Myslim, ze vic nez to, ze zenska bere nejvic bohaty je pravda to, ze zenska si nevybere nekoho kdo je chudej jako kostelni mys a nema ani snahu s tim neco delat, kdyz si za to muze sam. A to je logicky. Podle me jde hodne o snahu nekam to dotahnout, pracovat na sobe. Penize uz s tim jdou jen ruku v ruce

Ale ti ublizeni chudacci co si radi zanadavaji a svedou na to vsechny svoje bolistky, aniz by se na to podivali jako dospeli lide, bez nenavisti a predsudku,se vzdycky najdou....
Smajlík  hpd137 Žena25 Kategorie
21.08.2007 22:38:08
CIIaTeR - dobrá odpověď, dík..ale dost chlapů to vidí právě jinak, přikládají to ženské údajné vypočítavosti a chamtivosti, což mi mnohdy přijde dost primitivní a alibistické...
 kikiwhite Žena37 Kategorie
21.08.2007 22:30:36
já tomu vypočítavost neřikam, je to prostě "strategie přežití" - a tu si každej volíme jinou, podle okolností a prostředí kerym sme ovlivněný...
(a mimo jiný z toho důvodu tvrdim, že psychologie je omezená, jelikož vysvětlení chování člověka tkví v jeho biologický podstatě)
 CIIaTeR Muž KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

HIT Týdne: Sleva 200 Kč